Medische faculteit aan katholieke universiteit krijgt vastere vorm Koopt nog geen nieuw stoplicht Ambtenaar stal portefeuille De overval te Biaricum Geduld van politie teneinde zo nodig volgt thans geweld Psychopaat hield een strooptocht van drie maanden door Nederland KOLEN ZATERDAG 10 JANUARI 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 In 1957 een academisch ziekenhuis te Nijmegen? In de maand Juni van het afgelo pen jaar heeft de St. Radhoudstich- ting mededeling kunnen doen van het belangrijke regeringsbesluit, be treffende de realisering van de Medi sche Faculteit, waardoor het mogelijk is in de eerstvolgende tien jaren het zogenaamde eerste phase-plan tot stand te brengen. Na dit besluit is onmiddellijk een aanvang gemi.akt met het gereed ma ken van de definitieve ontwerpen van de tot dit eerste phase-plan be horende gebouwen. Dit eerste phase- plan omvat een deel van de gebou wen en laboratoria voor de praeklini- sche vakken en een belangrijk deel van het te stichten Universiteitszie kenhuis met klooster, huisvesting verpleegsters, keuken enz. In het nieuwe Universiteitsziekenhuis zullen onder meer opgenomen worden een modern ingericht kinderpaviljoen, afdelingen voor interne geneeskunde, chirurgie, verloskunde en gynaecolo gie, voor radiologie en voor psychia trie en neurologie. In overleg met bekwame deskun digen, zowel op medisch als op ver- pleegtechnisch gebied worden de de finitieve ontwerpen voor het zieken huisgedeelte met grote spoed voorbe- reid. Veel aandacht vragen daarbij de eisen gesteld door het onderwijs en wetenschappelijke werk. Bijzondere zorg wordt er besteed aan de verple ging en de katholieke sfeer van het geheel. Zoveel mogelijk zal er ge profiteerd worden van de bosrijke omgeving. Er wordt naar gestreefd, dat het Universiteitsziekenhuis in 1957 haar poorten voor het publiek zal kunnen openen en dat dan de Katholieke Me dische Faculteit, hoewel nog niet vol. ledig uitgebouwd, een nieuwe perio de kan beginnen van grotere moge lijkheden en bredere ontplooiing in samenwerking met het St. Canisius- ziekenhuis; terwijl de aanwezigheid van het Sanatorium Dekkerswald, de St. Maartenskliniek (rheuma en or- thopaedie) en het Paedologisch In stituut nog belangrijke perspectieven voor de toekomst geeft. Van een deel van de gebouwen en laboratoria voor de praeklinische vakken, van de centrale dierenstal en van een deel van het centrale ketel huis zijn de definitieve ontwerpen gereed gekomen en reeds bij de Mi nister van O. K. en W. ingediend. Er zal nu verrijzen het eerst belang rijke bouwwerk van de Medische Fa culteit. In een ruim opgezette suite van practicumzalen, voorzien van moderne technische hulpmiddelen, zal gelegenheid gegeven worden voor het practische onderwijs in de basis vakken van de medische wetenschap pen: scheikunde, natuurkunde, bio logie, anatomie, pharmacologic etc. In een zeer goed geoutilleerde cen trale fotografische afdeling zullen de nieuwe technieken, als kleurenfoto grafie, micro-fotografie en filmopna men beoefend kunnen worden. Een ruim opgezette tekenafdeling zal een belangrijk hulpmiddel zijn voor de onmisbare documentatie. i de onmiddellijke nabijheid wordt ppgericht de centrale dieren stal, welke ruimte biedt voor het des kundig onderbrengen van de proef dieren en waarin op wetenschappe lijk verantwoorde wijze modern vi- rusonderzoek en ander experimenteel wérk kan plaatvinden. Deze onder - zoek-afdeling staat ten dienste zowel van de praeklinische als de klinische professoren. Een met zorg gekozen indeling en een doelmatige inrichting maken het mogelijk, dat de onderzoe kingen van zeer uiteenlopende aard efficiënte wijze kunnen worden verricht. Samen met het bestaande gebouw bieden de nieuwe gebouwen een zo danige huisvesting aan studenten en docenten, dat het onderwijs in en de beoefening van de praeklinische we tenschappen in de eerstkomende ja ren zich hierin' op gezonde wijze kun nen ontplooien. Het nu te bouwen practicumge bouw vormt een onderdeel van het definitieve praeklinische complex en wordt zodanig gebouwd, dat verdere uitbouw gemakkelijk te realiseren is. September 1954 zal het nieuwe practicumgebouw, de centrale dieren stal en het ketelhuis in gebruik ge nomen worden. Kan de „Klipfontein" geborgen worden? In Kaapstad is gisteren verklaard, dat er hoop bestaat, dat ten minste een deel van de lading van de „Klip fontein", zo niet het schip zelf, zal kunnen worden geborgen. Het schip zonk op minder dan zestien kilometer uit de kust. Ter plaatse staat weinig of geen stroom en het water is er on geveer 40 meter diep. Bovendien bevindt zich een der nieuwste en best uitgeruste Britse bergingsvaarutigen, de Twyford, bij Zuid-Afrika, waar het tracht een bij na 12 jaar geleden verloren gegane lading koper te bergen. Voor zover bekend, had de „Klip- fontein" duizend ton koper aan boord, met een geraamde waarde van 2,5 millioen gulden en 100 balen wol met een geraamde waarde van 50 tot 100.000 gulden. Zeelieden, die de Oostafrikaanse kust kennen, zijn van mening, dat het voorwerp waarop de „Klipfontein" gestoten is, ofwel de romp van het schip is, dat door de Duitse „Graf Spee" in de Straat van Madagascar in de grond werd geboord, ofwel het krijgsgevangenschip, dat in 1942 door een Duitse onderzeeër werd getorpe deerd. Een andere mogelijkheid is, dat het voorwerp de baggermolen was, die de vorige maand tussen jLou- renco Marques en Beira bij zwaar weer is gekapseisd. De baggermolen werd laatstelijk gezien, drijvende met de onderkant naar boven. Het kantoor van de HollandAfri- ka-lijn te Johannesburg heeft Vrij dagavond de namen van de passa giers vani de „Klipfontein" bekend- K.N.A.C. adviseert: Schilder aanwijzingen op het wegdek In een adres aan de Minister van Verkeer en Waterstaat heeft de K.N. A.C. er de aandacht op gevestigd dat de voorschriften voor het aanbren gen van aanduidingen op het weg dek welke bovendien alleen gelden voor de rijkswegen niet meer up to date zijn. De K.N.A.C. heeft er bij de Minis ter op aangedrongen de bestaande voorschriften te herzien en uit te breiden en tevens te overwegen in hoeverre bereikt zou kunnen wor den, dat in het gehele land een uni form systeem wordt toegepast. v De ervaring heeft geleerd en in ternationaal wordt zulks ook erkend dat de op het wegdek geschilderde aanwijzingen in zeer grote mate bij dragen tot de verkeersveiligheid en de vlottere afwikkeling van het ver keer. Naar het oordeel van de K.N.A.C. dient de ononderbroken lijn die men niet mag overschrijden, dan in ge val van force majeure, behouden te blijven Een en ander in overeen stemming met de Conventie van Ge neve. De K.N.A.C. heeft tevens ver zocht ook het inhaalverbod in het systeem op te nemen, zoals dit al in vele landen geschiedt. Advies aan automobilisten Met ingang van 1 Januari 1953 is het achterlicht met ingebouwd stop licht verboden en mag nog slechts een apart stoplicht worden gevoerd. De Toeristenbond A.N.W.B, raadt de eigenaars van auto's met een der gelijke combina achterlicht/stop- licht echter aan nog even te wach ten met het aanschaffen van deze aparte stoplichten, daar er grote kans bestaat, dat de betreffende wetsbepaling binnenkort zodanig zal worden gewijzigd, dat het gecombi neerde achterlicht/stoplicht, indien dit althans behoort tot de standaard- uitvoering van de auto, wèl zal wor den toegestaan. Voorts is het zeer waarschijnlijk, dat ook zal komen te vervallen de thans eveneens van kracht gewor den bepaling, waarbij de tot de stan daarduitvoering behorende stoplich ten, die in het midden of links van het midden aan de achterzijde van de auto zijn aangebracht, verboden worden. \ntpmobilisten die dergelijke stop- Als opvolger van de zeereerw. heer P. Meissen, thans pastoor van Heugem, is tot provisor van 't Klein seminarie Rolduc te Kerkrade be noemd de heer P. Houben. Deze laatste bekleedde tot dusver op Rol duc de functie van prefect. GLOBETROTTERS PER JEEP Zoals men zich zal herinneren kwamen in November 1950 vier Ne derlandse militairen per jeep uit In donesië in ons land aan Zij deden meer dan zeven maanden over de reis van Indonesië naar de lage lan den zij de zee De jongelui hadden hun geel-geverfde voertuig „jeep express" gedoopt. Twee van hen hebben voor dit jaar een reis per jeep van Nederland naar Australië op het programma Het voertuig' is reeds aanwezig en het is met behulp van velen (o.a. van fabrieken) uitgerust voor de reis. De reizigers hebben het plan in de landen die zullen worden be zocht lezingen met filmvertoningen te houden, teneinde in hun levens onderhoud te kunnen voorzien en toelating in Indonesië en Australië mogelijk te maken. Hoewel op het ogenblik nog geen zekerheid bestaat over het verkrijgen van visa Egypte en Australië, neemt men aan dat de reis in Februari of Maart zal kunnen beginnen. Braziliaanse order voor Nederland Tien kustwachtvaartuigen Brazilië heeft, naar wij vernemen, onlangs bij de Nederlandse scheeps- exportcentrale een order geplaatst voor tien kustwachtvaartuigen. De bouw er van zal over verscheidene Nederlandse werven worden ver deeld. ONDERGANG VAN DE KLIPFONTEIN gemaakt. O.m. bevonden zich aan boord 14 Nederlanders, 3 Denen en één Duitser. De meeste andere passa giers waren Britten. De namen der veertien Nederlan ders luiden volgens een opgave van Reuter: Hendrika Bosch (Wassenaar), Gerda van Duyn, Nellie van Gijn, Maria Honig, Theodorus' Koek, Jo Kootstra, Gerardus Mathot, Geertrui- Hij leefde op te grote voet Wegens het wegnemen van een portefeuille met ƒ5000 heeft de offi cier van justitie te Zutphen twaalf maanden gevangenisstraf geëist, waarvan zes maanden voorwaarde lijk, tegen de gewezen ambtenaar der belastingen R. te Epe. De belastingambtenaar nam in het dorpsleven van Epe een vooraan staande plaats in. Hij zat in verschil lende besturen, doch leefde op veel te grote voet. Toen hij geld te kort kwam „leende" hij dat uit de kas van de Oranjevereniging. Hij raak te financieel hoe langer hoe meer vast. Tenslotte kwam hij een bedrag van duizend gulden te kort. Toen hij bij een van zijn kennissen op visite was, kreeg hij de kans daar een por tefeuille weg te nemen. Ze bleek vijf duizend gulden te bevatten. „Deze verdachte was een groot doener", aldus de officier van justi tie. „Als ambtenaar is hij onmiddel lijk ontslagen. Nederland is altijd trots geweest op zyn ambtenaren corps, maar helaas ontbreekt er de laatste tijd wel eens iets aan. Het is gelukkig, dat de overheid de on- waardigen onmiddellijk uitstoot". Mr. Seton- uit Utrecht noemde in zijn pleidooi het gebeurde de uiting van een overspannen geest. De ver dachte was steeds meer verward ge raakt in het net, dat hij zichzelf had gespannen. Deze diefstal was kinder lijk. De man had het geld gemakke- Dames! Vooral nu Hamea-Gelei voor Uw handen (Advertentie) Donderdag en gisteren zijn te Gro- nau besprekingen gevoerd tussen vertegenwoordigers van de Neder landse Spoorwegen en de Duitse Bundesbahn over het transport van groenten en fruit naar Duitsland. Er werd overeenstemming bereikt over een sneller vervoer naar Zuid- Duitsland. Het is namelijk mogelijk gebleken, dat de treinen, die uit het Westland vertrekken, rechtstreeks doorrijden naar Frankfurt a. Main, waar een grote centrale markt is ge vestigd. In vergelijking met voor gaande jaren zullen deze treinen de rijtijd naar Frankfurt a. Main met 12 tot 24 uur kunnen bekorten, het geen betekent, dat nu ook de Zuid- duitse en Italiaanse markt sneller van Nederlandse groenten en fruit wor den voorzien. Deze treinen, die in hoofdzaak groenten en fruit vervoe ren, zullen met ingang van 17 Mei a.s. beginnen te rijden. Ruwe lippen?P|JR0L dat Mathot, Theodorus Mathot, (alle lijk kunnen lenen. PI. sloot zich aan drie uit Hillegom), Cornelia Rees, bij het advies van het reclasserings- M. Roozen (uit Den Haag) en W. A. rapport, dat tot een geheel voorwaar- Hocke. 'delijke straf concludeert. (Advertentie) Spoor naar Hilversum Naar aanleiding van de roofoverval in- de Coöp. Boerenleenbank te Biari cum, waarbij twee rovers met 17.000 spoorloos wisten te verdwijnen, heeft een taxi-chauffeur de politie medege deeld, dat Donderdagavond tussen tien en kwart over acht een jonge man te Hilversum in zijn taxi kwam, die hij naar Biaricum moest rijden. De jongeman vroeg de chauffeur waar het postkantoor was. Hij liet de wagen stoppen voor hotel „Ruim zicht", dat schuin tegenover de Boe renleenbank aan de Huizerweg ligt, De jongeman gaf df chauffeur op dracht een half uur te wachten, want hij moest een vriend in> het dorp spre ken. Na 25 minuten keerde hij terug met een tweede man. Beide namen in de taxi plaats en de chauffeur moest het tweetal zo snel mogelijk naar de Rijksweg rijden. Zij vertel den nog, dat zij met grote spoed naar Amsterdam moesten. Vlakbij de Rijksweg kreeg de chauffeur op dracht te stoppen; de mannen verlie ten de taxi en verdwenen in de duis ternis. HET RUMOER RONDOM „DE OMMELANDEN" Staking niet langer voor rekening van het N. V. V. „Het geduld van de politie is ten einde" zei de districtscommandant van de Rijkspolitie te Leeuwarden, nadat gisteravond langs de gehele lange weg, die de „Ommelanden bus" van fabriek naar woonhuizen moet afleggen, weer relletjes waren voorgekomen. „Wanneer het morgen niet rustig is en men het verbod van samenscholing weer negeert, dan zal met geweld opgetreden worden Het valt niet te verwonderen dat het geduld van de politie in die streken teneinde geraakt is, want ook gisteravond is het op verschil lende plaatsen weer tot ernstige on regelmatigheden gekomen. Bij het woonhuis van een der arbeiders had zich een grote menigte opgesteld en toen de bus naderde, werden de wei nige ruiten, die nog aanwezig waren, vernield. Een der stenengooiers werd gegrepen en buiten het dorp gedwongen in dt bus plaats te ne men. Zo kon hy de lange tocht, die de werkwilligen iedere dag moeten maken, zelf eens meemaken en kon hij de sensatie ervaren van het plat op de bodem liggen, omdat de ste nen met karrevrachten naar binnen- gegooid worden. Hoe onverantwoor- I deljjk de opgezweepte massa in deze rhtcn bezitten, behoeven deze dus I streken handelt, blijkt wel uit het v' x hands niet te vervangen, aldus J feit, dat gisteren een zware hamer de A.N.W.B. door de voorruit van de bus gewor pen werd, waardoor de reserve chauffeur gewond werd. Het geheel krijgt een nog drama tischer karakter wanneer men de bewering van politie-autoriteiten hoort, die van mening zijn, dat de aanstokers van de onlusten oud-N.S. B.-ers zijn. Dit is wellicht een der "oorzaken, dat het soc. vakverbond, het N.V.V de staking niet langer voor zijn reke ning wenst te neipen, dit is althans aan de arbeiders meegedeeld. De geesten, die door de onderafdeling van het N.V.V. - de ANAB tot le ven- zijn geroepen, heb .1 zich blijk baar als spoken ontpopt en voor dergelijke verschijselen is schijn baar zelfs het N.V.V. bang. Wegens verduistering heeft de of ficier van justitie bij de arrondisse mentsrechtbank te Groningen tegen de directeur van een confectiefabriek te Groningen alsmede tegen een koopman uit Hilversum, elk een ge vangenisstraf van 1 jaar met 6 maan den» aftrek geëist. Samen hebben zij uit de fabriek rollen stof ontvreemd, die later verhandeld werden. De rechtbank zal op 22 Januari a.s. uit spraak doen. ZIJN WAPEN WAS EEN VRIENDELIJK GEZICHT, DAT VERTROUWEN WEKTE Door de Leeuwarder politie is aan-tergelaten. In Gouda, ae volgende gehouden de 61-jarige Bernhai'dus B.1 plaats waar de man opereerde, wist die zich, naar thans bekend is, aan hij de pensionhoudster een bedrag niet minder dan 38 oplichtingen heeft schuldig gemaakt Deze B. werd op 19 Augustus 1952 met proefverlof gezon den uit het Rijksasyl voor psychopa ten te Avereest, waar hij ter ver pleging was opgenomen. Het proef verlof zou de man doorbrengen in Baarle Nassau, doch sindsdien heeft men hem niet teruggezien. Wei heboen anderen nem gezien, en omdat de man zon bijzonder ver trouwenwekkend gezicht naa, r.eeft hij die anderen stuk voor stuk be drogen. In Venlo begon B. met zijn oplichterspractijken. De aag, waarop hij met proefverlof ging, besprak hij daai een pension, dat hij evenwel de volgende dag r«.-eds verliet zonder te betalen, terwijl hij en passant van een rij wiel verhuur der een fiets leen de die ook niet werd teruggebracht. Hij toerde toen naar Amsterdam, waar hij een goed Kosthuis zocht. Hij vond dit en verdween de vol gende dag met medeneming van een fiets Stelend en lenend door Nederland. van ƒ70 af te troggelen voor de aan koop van vlees. Weer trok de man verder en kwam in Diemen terecht, Hij zei tegen een kostjuffrouw aldaar dat hij drie maanden zou blijven doch reeds de volgende morgen was hij weer verdwenen, na voorzien te zijn van een broodmaaltijd „voor het werk". Hij ging naar Haarlem, waar hij van een medekostganger een elec- trisch csheerapparaat menam als mede een paar pakjes sigaretten, waarna hij in Vlaardingen een juf frouw 65,lichter maakte. In de residentie aangekomen, be taalde hij in een kosthuis vlot een week kostgeld vooruit (hij had die 65,uit Vlaardingen blijkbaar nog), doch op 18 October deelde hij aan zijn kostjuffrouw mede even een reisje per motor naar Utrecht te moeten maken. De echtgenoot van de hospita had toegezegd dat B. de Zon dagse warme winterjas even mocht lenen. Hij kreeg van de kostjuffrouw bovendien nog een bedrag van 125 mee en verdween naar Amersfoort, per fiets, want in Den Haag stal hij WONINGBOUW IN NOVEMBER. In November 1952 is in het gehele land begonnen met de bouw van 4.497 woningen. In deze maand kwa men 5.517 woningen gereed, zodat aan het einde van de maand nog 51.991 woningen in uitvoering wa ren. Wanneer is een testament ongeldig? Zekere S. D., thans overleden, had een testament doen opmaken terwijl hij op dat ogenblik reeds onder cu ratele stond wegens verminderde verstandelijke vermogens. Enige per sonen zijn daarna een proces begon nen tegen de erfgenamen, waarbij nietigverklaring van het testament werd gevraagd. "De rechtbank te Leeuwarden heeft na deskundigenverhoor de vorde ring toegewezen. In hoger beroep oordeelde het gerechtshof te Leeu warden, dat een tekort aan verstan delijke vermogens door de erflater aan een testament de rechtsgeldig heid slechts ontneemt indien en voor zover uit dit tekort moet worden af geleid, dat de erflater de inhoud van het testament of van een be paalde daarin opgenomen beschik king niet werkelijk heeft gewild. Het testament werd alsnog geldig verklaard. In cassatie heeft de Hoge Raad nu overwogen, dat aan artikel 946 B.W. kennelijk deze gedachte ten grond slag ligt, dat aan de uiterste wij van iemand, die door een tekort aan ver standelijke vermogens tot een oor deel over de bij het maken van tes tamenten betrokken belangen niet in staat is, geen rechtsgevogl behoort te worden verbonden. De bevoegheid om bij uiterste wil te beschikken wordt niet afhankelijk gesteld van de inhoud van de te maken beschik king. Op deze grond is het arrest van het Hof te Leeuwarden vernietigd en de zaak naar dat Hof terugver wezen. eerst nog een rijwiel. In Amersfoort In Kessel (L.) waar nij vervolgens vertelde hij aan zijn kostjuffrouw, Kwam opduiken .ogeeide hij weder- dat hij een voordelig handeltje wist cm een nacht zonoer te betalen, ter- en kreeg 50,op de hand, en wijl hij weer een rijwiel iaenae en daarna ging het naar Haarlemmer een paar nieuwe schoenen Kocnt, waarvoor hij het oude tieisje als on derpand achterliet. Van Limourg ging hij naar Arnhem, waar hij van Tó tot 15 September logeerde. Hier was hy vooi werker bij een wegenbouw- c.aatschappy leende eeu bedrag van J 75,van zijn hospita en verdween naar Weersselo. Hij vond weer een kosthuis, leende van zijn hospita een bedrag van 5,en een wol.en trui en begaf zich naai ziju „werk', om niet terug te keren Naar het Noorden des lands richt- meer, waar hij een 82-jarige inwo ner 25,— afhandig wist te maken. Bovendien leende hij op voorspraak van de oude baas een rijwiel bij een plaatselijke handelaar en verdween naar de Wieringermeer, waar hij een kostjuffrouw in Middenmeer f25, lichter maakte. Daarna trok B. naar Assen. Een haard uit dankbaarheid. Hij nam zijn intrek in een arbei dersgezin en wist de vrouw te bewe gen hem 20,te geven alsmede een te zich vervolgens zijn Dlik waoi hij blauwgestreept overhemd, een slip- rsaoon over en een lap stof. In Meppel leen- ïn Coevorden opdook. Hij leende een tientje van zijr hosp'ta, sta' in de gauwigheid 20,— uit een geldkistje, en poetste de plaat om naar Vlagt- wedde te gaan. Hier leende hij een rijwiel van zijn kostbaas, waarna hij vertrok naar Leeuwarden, de plaats die hem nu noodlottig is geworden. Toen hij weer uit de Friese hoofd stad verdween, verzocht de commis saris van politie aldaar zijn opspo ring in verband met ^erd^iftering van 45,een heientrui en een de hij van zijn kostjuffrouw 75, een bedrag dat hij nog juist te kort kwam voor de aankoop van een bromfiets en uit dankbaarheid liet hij hier achter de lap stof uit Assen en een oud rijwiel. Verder ging het naar Eindhoven, waar hij, na eerst een nacht gastvrijheid te hebben ge noten, even de fiets van de kostbaas leende om zijn koffers van het sta tion te halen. Men wacht nóg op hem. In den Bosch bracht de fiets voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel.20114 (Advertentie) Zoete banden wreed verbroken Wegens het verbreken van andere banden Het was een tragisch geval gis termorgen voor het gemeente huis te Menaldum, waar een nauwgezette ambtenaar van de burgerlijke stand juist de zoete banden, die een jongeman uit Oude Horn en een aardig meis je uit Langezwaag al sinds lang bonden, juist officieel bevestigd had. Terwijl de jongeman trots uit het gemeentehuis te voorschijn kwam en zijn oruidje met een blosje van geluk aan zijn arm voortschreed, kwam er een dood- nuchtere en van ieder roman tisch gevoel verstoken mare chaussee te voorschijn, die de jongeman in arrest nam. In 1948 werd de jongeman na melijk gebonden door banden mét het vaderland, maar deze banden had hij erbroken, door te deserteren en de marechaus see niam nu revanche. Alleen het moment van repre saille getuigt nu niet direct van gevoel voor stijl! polshorloge meenam naar Dieren om van J4o,een heientrui en een uc" r bril. In Velsen wis. hij een kostbaas Eindhoven ^onderpand 65,- op. het daar te laUn repareren en op te bewegen hem een hedrag van 40 ter hand te stellen voor de aankoop van een koe. Een schoor zoen van de pensionhouder wist hij t° bewegen tot afgifte van drie dozen sigaretten van 50 stuks een kistje sigaren en een sigarenaansteker, omdat hij een ken nis wilde verrassen. Het rijwiel uit Kessel werd hier, en daarna ging hij na^r Bergen op Zoom Zonder te betalen verliet hij ook hier het pension met medene ming van 75,In dit pension liet hij een nieuwe haard bezorgen als dank voor de ondervonden gastvrij heid, doch de nieuwe haard was niet betaald. In Hengelo ging het daarna alleen maar om pensiongeld voor een nacht, in Deventer om enige nachten service benevens 28.50 en een actetas, in Doesburg óm 25, vermoedelijk als tegenprestatie, ach- terwijl hy bovendien een zilveren 23 December verscheen B. te Huis- sen. De volgende morgen verdween hy zonder te betalen. Het jaar werd besloten met een diefstal van een damesrijwiel in Buinerven (Dr.) op 24 December 1952. Het is nu uit met zijn strooptoch ten die zich over het gehele land uit strekten. Hij zit thans in Leeuwar den, doch zal naar Breda worden overgebracht, waar hij t.z.t. verant woording zal moeten afleggen van al zijn wandaden.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6