L, BOEKHOUDEN BIOSCOPEN De nieuwe schoorsteen van StecL Lichtfabrieken bijna gereed unstleven in Leiöen Kath. Weekagenda CHARLIE ALS TEKEN ZATERDAG 10 JANUARI 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Hoogste punt van Leiden /""'ESTAAG VORDERT DE BOUW van de nieuwe electriciteitscentrale op het terrein van de Sted Lichtfabrieken aan de Langegracht te Leiden. In de afgelopen maanden hebben omwonenden iedere dag: gezien hoe de schoorsteen alsmaar hoger werd; iedere dag leken hen de toeren, die de schoorsteen-metselaars maakten, gevaarlijker. De metselaars zelf vonden het niets bijzonders en op de keper beschouwd is him werk ook niet zo gevaar lijk als een buitenstaander vermoedt. Zij hebben immers deze schoorsteen van de grond af opgebouwd, zijn als het ware met de schoors>en omhoog- gegroeid. Iedere dag een stukje hoger, alsof het de gewoonste zaak ter wereld is. De reuze-schoorsteen, die 35 meter hoog moet worden, is'nu bijna klaar. Reeds mag de schoorsteen het hoogste punt van Leiden genoemd worden, hoger dan de Stadhuistoren en de. toren van de St. Petruskerk. Onze foto werd genomen vanaf de Maresingel, waar men een mooi gezich* heeft op dit werk, dat in totaal twintig millioen gulden kosten zal. Ook aan de Langegracht vorderen de werkzaamheden. Weliswaar heeft men ook hier stagnatie ondervonden door de vorst, maar er wordt nu toch Weer volop gewerkt. Het geraamte van de centrale is gereed, zodat men reeds een idee krijgt hoe het nieuwe aanzicht worden zal. Thans is men bezig tussen het geraamte van stalen balken de ramen te plaatsen en daarna kan met het optrekken van de muren worden begonnen. (Foto's: „De Leidse Courant") GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemene kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit var.- 30 De cember 1952, G.S. No. 147, hebben goedgekeurd het bij raadsbesluit van 4 Februari 1952 vastgestelde plan, tot herziening van het partiële uit breidingsplan „Leiden-Noord", met betrekking tot een perceel grond, ge legen aan de oostzijde van de Os- en Paardenlaan. Het goedgekeurde plan ligt voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling Openbare Wer ken (Kamer No. 111). 2352 UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemene kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 23 De cember 1952, G.S. no. 205, hebben goedgekeurd: a. een plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente van» 6 November 1933, zoals dit nader is gewijzigd, in dier voege, dat het gedeelte, dat betrekking heeft op gronden, gelegen ten noordwesten van de Lage MorS' weg, wordt ingetrokken; b. een partieel uitbreidingsplan „Lei- den-Morskwartier-West", met be trekking tot de sub a bedoelde gronden, met bijbehorende bebou- "wingsvoorschriften, een en ander vastgesteld door de ge meenteraad. in zijn vergadering van 28 Juli 1952. De goedgekeurde plannen c.a. lig gen voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Kamer No. 111), Leiden, 9 Januari 1953, De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Burgerlijke Stand Geboren: Anthony, z. v. A. la Lau on J. H. do Horn; Johanna, d. v. W. Sira en J. Vlieland; Nienke, d. v. J. Koolhaas en A. Hoeksema; Ger- rit, z. v. G. Hoek en J. Guyt; Mietje, d v. M. van Harselaar en M. P. Koelewijn; Henk Jan, z, v. J. Ka merbeek en F. H. Langezaalj Hans Heinrich Peter, z. v. J. Steenbakkers en J. M. Dikmans; Sylvia Alexan dria, d. v. H. van Rooijen en W. van Klaveren; Magdalena Maria Arnulfa, d. v. A. H. Wahle en G. A. M. Vink, Overleden: G. van Duuren, wed. van Derogee, 84 j.; P. Poeliejoe, m?n, 67 j.; C. L. Boehmer, zoon, 2 j.; H. M. Rosbergen, huisvr. van Van Haat ten, 54 j.; A. Smits, wed. van Van Haasteren, 75 j. Doktersdienst. De Zondagsdienst j-cop uauiouagjeeM puajjaaw, ;ip ipao.Y. de dokters De Bruyne, Hartman, Pleiter, Simons en Verbrugge. Apotheken. De avond-, nacht, en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Jan. 13 uur tot Zaterdag 17 Jan. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; de Apo theek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Zaterdag 10 Januari. Al onze Leidse abonné's hebben gisteren in hun krant een zakje ge vonden van de Kath. Gezinszorg te Leiden. En zij herinneren zich na tuurlijk nog onze reportage in het Kerstnummer, waarin betoogd werd, dat de Kath. Gezinszorg, die prach tig sociaal werk verricht, in grote financiële zorgen is geraakt. Daarom wordt morgen de noodklok geluid. Slechts wanneer Leidens katholieken het waarschuwend gebeier van de klokken willen horen en verstaan, kan de Kath Gezinszorg voor de Sleutelstad behouden blijven. Dat is een offer waard, meer dan een ge wone gift, die men dagelijks pleegt te geven voor talloze overigens zeer sympathieke doeleinden. Welnu, morgenmiddag om kwart voor één zullen alle Leldsv parochie kerken de noodklok luiden. Op dat moment zullen honderden meisjes over de stad uitzwermen en bij alle katholieke gezinnpn aanbellen om de gevulde zakjes op te halen. Wilt u zo vriendelijk zijn het zakje dicht te plakken en klaar te leggen, zo dat de meisjes r.iet behoeven te wachten? Zij hebben een zwaar pro gramma voor de boeg en willen dat natuurlijk zo vlot mogelijk afwerken, hetgeen slechts ^gelijk is met uw medewerking. We behoeven eigen lijk niet meer te zeggen, dat deze col. lecte voor het hele gezin bestemd is, dat niet alleen de ouders iets moe ten geven, maar ook de kinderen, vooral de werkende kinderen, die over het algemeen ruimer in de „slappe was" zitten dan gehuwden. Wij stellen ons voor, dat men mor genochtend na de H. Mis het zakje even laat rondgaan in het gezin, om het daarna dichtgeplakt klaar te, leg gen. Mochten er onverhoopt katho lieke gezinnen zijn, die geen zakje ontvangen hebben, dan kunnen zij de meisjes om can reserve-zakje vra gen. Vol verwachting klopt ons hart; we hopen op een prachtig resultaat! Het spijt ons meer dan wij kun nen zeggen, maar we hebben een tra gisch bericht voor onze stadgenoten: een van de Leidse Zwanen is dood. Het vrouwtje Leida is gistermor gen overleden. Treurend is haar man Leido achtergeblevenU weet Assoc. in kl. clubs door SPECIALISTEN Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEFOON 26558 (Advertentie) nog wel, dat de jubilerende vereni ging „Oud Leiden" begin November aan de gemeente twee stadszwanen aanbood, die te water gelaten wer den in de Rijnsburgersingel, Welnu, deze zwanen vertoefden ook vaak in de Maresingel, waar zij enige dagen, geleden een vergiftiging hebben op gelopen, omdat er een aanzienlijke hoeveelheid gasoline abusievelijk door de Lichtfabrieken op het sin gelwater is geloosd. Enige dagen ge leden zaten de zwanen danig onder de smeerolie, reden waarom het per soneel van de Plantsoendienst hen een flinke wasbeurt gaf. Daarbij bleek, dat de z\/anen ook ziek waren en de dierenarts, de heer H. J. Stol, gelaste onmiddellijke opname in qua rantaine. Helaas is deze maatregel voor Leida te laat gekomen. Leido zal vermoedelijk de crisis wel te bo ven komen en wacht vol spanning op de nieuwe levenspartner, die de gemeente voor hem zal uitzoeken. Gisteren hebben we verteld, dat „St. Caecilia" op Zondag 18 Jan. a.s. een operette uitvoert. Dat is juist. Maar het aamvangsuur in de Schouw burg is geen 8 uur, doch half acht. En vandaag begint de kaartver koop voor de parochie-avond, tevens Vastenavondviering van de St. Pe- trusparochie, die op 12 Febr. a.s. in de grote zaal van Den Burcht wordt gehouden, De hoofdschotel van het programma wordt gevormd door de opvoering van het geheimzinnige to neelstuk van O. Hersman „De geest van Visjnoe". Het Sleutelkoor zal het progrmma opluisteren. Gisteravond waren alle leden van de R.K. Volleybalvereniging: SIX bij elkaar om te luisteren naar een pret tige causerie van de trainer, de heer de Jong. Het doel was op deze wijze de speelsters on spelers te wijzen op de tekortkomingen in speelwijze, op stelling en spelopvatting. Dat deze wijze van training op prijs werd ge steld, bleek wel uit het zeer aan dachtige gehoor. Een uurtje dansen verenigde het aangename met het nuttige. STADSKOK. PROF. DR P. H. VAN LAER NAAR AMERIKA VERTROKKEN. Prof. dr. P H van Laer, bijzonder hoogleraar in de Thomistische Wijs begeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, zal op uitnodiging van de Katholieke Universiteit te Pittsburg, gedurende het tweede semester van het studiejaar 1952—1953 aldaar col leges geven in dq natuurphilosophie en de philosophie van de natuurwe tenschappen. Deze universiteit, de Duquesne University welke onder de leiding staat van de paters van de H. Geest, herdacht enkele weken ge leden haar 75-jarig bestaan. Prof van Laer is vandaag met het stoomschip Noordam vertrokken en zal vermoe delijk in Juli terugkeren. VOOR LEIDEN Inlichtingen en opgaven bij het KATH. SOCIAAL BUREAU, PLANTSOEN 25, Tel, 20503, iedere werkdag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Dinsdag- en Donderdag avond van 7 tot 8 uur. VOOR DE WEEK VAN 11—18 JAN. Zondag, 11 Januari: Inzamelings actie Kath. Gezinszorg, Dinsdag, 13 Januari: Contactavond van de Kath. Reisver. afd. Leiden in de Harmonie, Breest'-aat. Woensdag, 14 Januari: Prof. Romme spreekt voor de R. K. Middenstand in het „Prytaneum", Rapenburg 6 om 8 uur. Gecombineerde vergadering voor de leden van de Arka afd. Leiden en afd. Bloembollenstreek; de St. Adel- bertus Ver.; Stv Bonaventura, St. Augustinus en St. Michaël, Dr. J. G. N. Delfgaauw zal een in leiding houden over het Derde Rap port van de K- V. P betreffende de Middengroepen! Deze bijeenkomst wordt gehouden in de bovenzaal van In den Vergulden Turk S.v.p. uitknippen en bewaren. DE LEIDSE BACH'S „HOHE MESSE" Op Donderdag 22 Januari a.s. des avonds te 8 uur zal het nieuw opge richte Toonkunstkoor onder leiding van onze stadgenoot de heer Iskar Aribo, 'n uitvoering geven van Bach's Hohe Messe. In de annalen van het Leids mu ziekleven is het nog niet voorgeko men dat dit werk door een Leids di rigent werd uitgevoerd, al is dit wel gebeurd door een Leidse koor. Daniël de Lange uit Amsterdam heeft nl. destijds met het afdelings bestuur Leiden van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst bo vengenoemd groots werk alhier ge maakt in de Gehoorzaal. Tevens zullen aan dit concert hun medewerking verlenen: Dora van Doorn-Lindeman, sopr., Annie Her mes, alt, John van Kesteren, tenor, Herman Schey, bas, Cath, Gris Rit- sema, clavecirr.'bel, Abram Martijn, orgel, en het Utrechts Stedelijk Or kest. Doordat nog slechts een beperkt aantal toegangskaarten voor dit con cert verkrijgbaar zijn, zal de gene rale repetitie m Dinsdag 20 Januari voor het v toegankelijk wor den gesteld Voor nadere bijzonderheden zie ad vertentie in dit blad. „LOEWENGUTH KWARTET" VOOR TOONKUNST. Op het derde concert der Maat schappij voor Toonkunst op Maan dagavond a.s. in de Leidse Schouw burg musiceert het beroemde Loe- wenguth-Kwartet, bestaande uit Al fred Loewen.mth (1ste viool), Mau rice Fueri (2de viool) Roger Roche (altviool) en Pierre Basseux (violon cel). Uitgevoerd worden het Disso- nanzen-kwartet in C. gr. t. K. V. 465 van Mozart, het Kwartet no. 2 op. 92 F. gr t. van Prokofjew en na de pau ze Eeethoven's Kwartet no. 15, op 132 in As gr. t. met het verheven Adagio: „Heiliger Danksagung eines Gsnese- nen an die Gottheit, in der lyrischen Tonart", gecomponeerd in een perio de van voorbijgaand herstel. Minder werklozen dan verleden jaar Op 3 Januari stonden by het Ar beidsbureau Leiden, ingeschreven 2387 werkloze mannen waarvan 283 op DUW-objecten waren tewerkge steld. De geringe stijging van deze week was over vrijwel alle bedrijfs- klassen verdeeld. Verwacht mag wor den, dat de eerstvolgende weken nog een zelfde beeld te zien zullen geven. Nu de cijfers van 31 December voor de provincie Zuid-Holland in het ge hele land bekend zijn, blijkt, dat het rayon Leiden in vergelijking met verleden jaar naar verhouding in 'n gunstiger positie verkeert. Het aan tal werklozen per 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren bedroeg op 31 December 1951 voor Leiden 68, voer de provincie Zuid-Holland 38, voor Nederland 48. Op 31 December 1952 waren de cijfers resp. 60, 41 en 54. Het aantal werkloze vrouwen onder ging geen wijziging van betekenis en bedroeg op 3 Januari 151. Aan het Arbeidsbureau te Leiden zyn enige buitenlandse aanvragen om werkkrachten binnengekomen, waarover het belangstellenden gaar ne inlicht. Terugkeer in „Limelight" Het is enigszins moeilijk om een film, die door velen verguisd, door anderen bejubeld en door practisch allen besproken is, als een persoon lijke ervaring te beschrijven, want onwillekeurig is men hetzij pro het zij contra door de vloedgolf van waardering en afkeuring beïnvloed. „Limelight", het laatste product van" de vroeger zo gevierde filmster Charlie Chaplin, welke film in Tria non draait, zal r.aai onze smaak de verdeeldheid var waardering over al aantreffen en de groepen bewon deraars en teleurgestelden zullen o.i. te scheiden zijn op leeftijd. Voor degenen, die Charlie Chaplin in zijn roemvolle jaren gekend heb ben, die hem toen bejubeld hebben als de tragisch-komische figuur bij uitstek, zal deze film een blij her kennen zijn en zo zij wellicht vinden, dat hun held niet meer die gevoelens wakker roept, die vroeger jaren aan zijn verschijning verbonden warem dan zoeken zij wellicht dit falen overal elders, behalve bij de film ster zelf Voor de meer jongere garde voor wie Charlie Chaplin niet veel meer dan een naam is, zal de film hoogst waarschijnlijk een teleurstelling zijn Er is slechts één scène, waarin hij werkelijk geestig is en voor de rest is zijn „komisch-optreden" banaal te noemen. Het meer „gevoelige" ge deelte van zijn nieuwe creatie,is lang niet altijd vrij van sentimentaliteit, al presteert hij hierin o.i. meer, dan in het komische genre. Het ver haal van de film is een door film en toneel af gedeund thema, waarin weinig oorspronkelijke trekken te bespreuren zijn. Daarbij wordt er vrij veel toneel gespeeld in de meest letterlijke zin van het woord en to neel en film verdragen elkaar nu eenmaal zeer moeilijk. Het verhaaltje loopt in feite op sommige punten verrassend parallel met de wordings geschiedenis van de film. Een beroemde clown is aan la ger wal geraakt, uit de bekendheid verdreven en alleen zijn naam zegt het publiek nog iets. Hij tracht een retour te jnaken, maar dit wordt een mislukking. Aangevuurd door een meisje, dat hij van de dood heeft ge red en dat tijdens zijn mislukking als balletdanseres grote triomphen oogst, beklimt hy na het échec nog eenmaal het toneel en dit wordt een daverend succes, doch tevens bete kent dit optreden de dood van de van tegenspraak clown, want hij wordt door een be roerte getroffen. Wij zouden de vergelijking zover door willen trekken, dat ook Char lie Chaplin een figuur is, dat op de achtergrond is geraakt en wiens naam nog slechts tot een gedeelte van de mensheid spreekt. Alhoewel we niet willen zeggen, dat zijn re tour een volledige mislukking is ge worden, zouden we toch ook niet van een daverend succes willen spreken. Men heeft 'eze film wel het testa ment van Charlie Chaplin genoemd en ijverige bewonderaars hebben de hoop uitgeschopen da- de filmspeler op deze beslissing zou terugkomen. Wij betwijfelen of dit voor hem en voor zijn bewonderaars niet dé gro te teleurstelling zou brengen. Char lie kunnen is van een verleden tijd. De loop, die de film genomen heeft, heeft hij niet bijgehouden en het gevaar, dat dit in een volgende film zeer sterk tot uiting zou komen, is o.i. zeer reëel. Deze film heeft de ge moederen in beweging gebracht, maar een volgend product zou ern stig gevaar lopen de welwillende glimlach van de oudere generatie te verstarren, terwijl de jongeren zelfs hun belangstelling niet meer zouden geven. En gebrek aan be langstelling is het meest fatale, dat een speler kan treffen. De film is toegankelijk voor alle leeftijden. Casino. Men kan niet anders dan grote bewondering hebben voor Louis Jouvet, die in „Dr. Knock" de aandacht van begin tot eind gespan nen houdt, maar feitelijk is het zo, men gaat naar een film, waarin deze werkelijk grote acteur speelt, niet in de eerste plaats om het verhaal, maar bijna uitsluitend om Jouvet, die van zijn rol steeds een creatie maakt. Er schuilt in het "erhaal var. het toneel stuk, zoals dat door Jules Romains geschreven werd, het gevaar, dat het kluchtige de overhand zou krijgen en dat de figuur van Dr. Knock min of meer een carricati.ur zou worden. Louis Jouvet heft echter onmiddellijk dit gevaar op en maakt haar volko men aanvaardbaar. Hij suggereert de mensen, dat hun gezondheid slechts schijn is en dat zij in werkelijkheid beklagenswaardige zieken zijn, die slechts gezond zullen worden, wan neer hij hen heeft behandeld. Hij groeit tijdens de film; van de geld- zoekende Dr. Knock wordt hij de man, die zelf gaat gelovey in zijn praktijk en zelfs zijn voorganger, de oude dokter, eronder krijgt. Een waar acteur, deze Louis Jouvet, die bijna onafgebroken op het doek is en nooit één moment teveel is! Voor 14 jaar. Luxor dompelt de bezoekers deze week on-der in de verrukkelijke ope rettesfeer van „Die Csardasfürstin", waarin de liefde natuurlijk de boven toon voert. Maar hoe gaat het in zulke geschiedenissen. Diplomaten willen niet, dat hun zoontjes met vrouwen van het toneel trouwen, maar de zoontjes verliezen precies hun hart, waar pa het n-iet wil. Al lerlei conflicten zijn het gevolg, maar niettemin houdt zoonlief vol en weet ondanks alle tegenwerking toch re gelmatig ontmoetingen te organise ren. Pa en ma, die op den duur wel voelen, dat zij machteloos zijn, gaan nog eens goed over de kwestie na denken enach, dan blyken er toch niet zoveel steekhoudende be zwaren te zijn. Deze gezellige liefdesgeschiedenis is natuurlijk met de nodige humor ge kruid en ruhn omlijst met bekende melodietjes uit de beroemde operette van Emmerich Kalman. Marika Rökk is de ster van deze Duitse film, die uit het tijdperk van de eerste kleurenfilms stamt. Hoewel de kieurentechniek sindsdien een paar flinke schreden voorwaarts is gegaan, kan men toch nog volop ge nieten van de charme van deze'reeds .bejaarde" rolprent. Geschikt voor alle leeftijden. Rex. „Het Zwaard 'der vergel ding" speelt af in de tijd, dat vele Spanjaarden, bezield met de goud koorts, naar de Nieuwe Wereld trok ken. Bandieten overvielen telkens hun kolonie om hun bezit te roven. De leider van deze bende El Mocho werkt in het geheim samen met ko lonel Corral die met Maria Morena, de dochter van- de .Gouverneur, ver loofd is. Tijdens een duel tussen Corral en André Le Blanch redt Francisco Suarez het leven van Le Blanch, wat de aanleiding tot een weddenschap is, dat hij Corrals verloofde tot de zij ne zal maken. Door zijn galanterie en heldhaftig optreden slaagt hy daar zeker in, doch voor de eer van het meisje geeft hy zich gewonnen. Intussen ontketent Corral een overval op het gouver nementsgebouw, waar hij de gouver neur doodt en zich zelf tot gouver neur uitroept. Een film welke van het begin tot het einde op behoorlijke wijze met de degen doorkruist wordt. Boven 14 jaar. Lido. Programma door de Kath. Filmkeuring ontoelaatbaar geacht. HONDERD JAAR CHRITSELIJK ONDERWIJS IN LEIDEN De Vereniging voor Christelijk On derwijl, die een groot aantal lagere scholen en enige kleuterscholen in Leiden exploiteert en waarvan ds. D. J. Vossers voorzitter is, bestaat hon derd jaar. Ter gelegenheid van dit eeuwfeest 'zal Zondagavond 18 Jan. in een der Hervormde kerkgebou wen een herdenkingsdienst worden gehouden. Ds A. K. Straatsma, eme ritus predikant te 's Grevenhage, zal de herdenkingsrede uitspreken. Maandag 19 Jan, wordt in de mid daguren in „Het Gulden Vlies" een receptie gehouden, De volgende dag hebben de schoolkinderen in de Stadsgehoorzaal feest, terwijl zij, die een kleuterschool bezoeken, in eigen omgeving feest zullen vieren. Tenslotte zal het personeel op 21 Januari in „Irene" te Oegstgeest een feestavond worden aangeboden. LEIDERDORP Dammen. Gisteravond speelde LDC. 1 tegen LDV 3 welke slechts met zes spelers opkwam zeer tot te leurstelling van LDC. Ondanks de handicap heeft LDV harcl gevochten Bord 1 en 2 wisten zij zelfs to win nen terwijl de oude heer Klinken berg met een onverwoestbare vecht lust een remise uit het vuur sleepte. Bruné behaalde eveneens remise al was het op het kantje af. Dorsman won gemakkelijk en de Koning eveneens en wel op fraaie wijze. Gedetailleerde uitslag: H. v. d. LDC—A v. d. Reyden LDV 3, 0—2; D. HassefresB de Cler 02; J. v. d. Zwan—C. Klinkenberg 1—1; J. J. D. Hassefras—B. de Cler 02; J. v. Sanddijk-rM. v. Leeuwen 2—0 regl.; A. v. d. ZwanH. B. Stipdonk 2<0 regl.; A, J. v. Tol—S. v. d. Wijngaard 2—0 regl.; R, Marbus—P. J. Bruné 1—1; A. Br. DorsmanJ. J. Roozen- daal 2—0; C. de Koning (res)—J. Huisman Sr. 2—0. Eindstand: 14—6 voor LDC. Uitslagen van de borden wedstrij- den: J. Colijn—A. Bloemendaal 1—1; J. P. Heck—C. Deegenaars 1—1; A. Spies—P. Rietkerk Sr. 1—1; J. Goed hartJ. Meijers 0—2; W. v. Eek—J. v. Heusden 2—0; G. Nachtegaal—J. Meijers 20. ALKEMADE Burgemeester bij botsing gewond Vrijdagmiddag kwam op de Veur- sestraatweg te Leidschendam een personenauto, bestuurd door A. ".V. van der P uit Heemstede en waarin ook had plaats genomen de burge meester van Alkemade, de heer J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht, in botsing met een personenauto be stuurd door G. Th. I. uit Leiden. Op dit tweetal botste vervolgens ook nog de bestelauto van een limonade- fabriek uit Leidschendam, bestuurd door de heer T 13 V. De taaiste kwam er goed af', doch dc bestuur ders van de beide personenwagens alsmede de burgemeester van Alkc- made moesten met in- zn uitwendi ge verwondingen naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden vervoerd worden. De drie auto's werden zwaar beschadigd en moesten worden weg gesleept. Aanvankelijk liet het zich aanzien, dat de burgemeester slechts een on betekenende wond aan zijn knie had. In het ziekenhuis aangekomen bleek echter, dat hij een gecompliceerde knieschijfbreuk had opgelopen, re den waarom hij onmiddellijk geope reerd moest worden. De burgemeester moest gistermid dag voor zaken naar Rotterdam en reed daartoe mee met de heer Van der P. uit Heemstede. Op te terug weg om half vier vond het ongeval plaats. Laatste Berichten EéN DER ONTVLUCHTEN WAS TE BONN. Dr. Erich Mende vry-democratisch lid van de West-Duitse Bondsdag, heeft te Bonn gezegd dat hij in het geheim een ontmoeting heeft gehad met een van de uit de Bredase ge vangenis ontvluchtte Nederlandse oorlogsmisdadigers. Deze ontmoeting had Vrijdag in het parlementsgebouw plaats gevonden.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2