L RIJNSTREEK Aankomende llrl. Kantoorbediende De Leidse ex-poL gevangenen spraken over „zaak-Breda" Avontuurlijke foto-reizen unstleven in Leiöen HEERLIJK LAMSVLEES DONDERDAG 8 JANUARI 1953 DE LL1DSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 „Grote ontzetting" „Voor ons, als ex-politieke gevan genen uit de bezettingstijd, is de ontsnapping van de zeven politieke deliquenten uit de gevangenis te Breda, even verbijsterend als ont stellend. Hun vlucht heeft in onze gelederen grote ontzetting teweegge bracht", aldus de voorzitter van de afdeling Leiden van Expogé, de heer L. Questroo, toen hij gisteravond de in „Het Gulden Vlies" gehouden ver gadering van deze afdeling met een inleidend woord opende. Wij wisten, aldus spr., dat het ons land met de rechtpleging na 1945 niet gegaan is, zoals wij gedacht had den. Er waren t.ot de kogel veroor deelden, die per gratie levenslang kregen en thans blijkt, dat zij nog getracteerd worden op blinde vinken en men hen een Duitse film voorzet. De heer Questroo, die bijzondere waar dering had voor de wijze, waarop minister Donker de interpellant heeft beantwoord, waarin deze blijk gaf een afkeer te hebben van „het be kende kluitje en het riet", merkte in dit verband op, dat wij aan Justi tie eindelijk iemand aan het roer hebben, wiens bedoeling het is, dit departement schoon te vegen. Het open en eerlijke antwoord van de minister zag spr. echter niet als het slot van de Bredase historie, doch als een inleiding op de maatregelen, die deze minister straks gaat nemert. Sipr. betreurt het, dat het gehele politionele apparaat geen kans had gezien om een oproep binnen 24 uur de wereld in te zenden. Was er nu heus in Breda geen dagblad, dat 's ochtends kans had gezien hieraan te voldoen? En waarom moest, eerst veel later, een dergelijke en in ST. ELISABETHVERENIGING. Parochie Hartebrug Het jaar 1952 is voorbij. De St. Eli- sabeth-Vereniging van de Hartebrug- parochie wenst ai haar zieken en weldoeners een in alle opzichten gezegend 1953 en het is haar een groot genoegen u een klein overzicht te geven van haar werk in 't afge lopen jaar. Dank zij de steun van onze wel doeners zijn wij in staat geweest ge durende 1952 aan ruim 50 zieken we kelijks versterkende middelen te ver strekken. Met Kerstmis hebben wij twintig grote gezinnen kunnen verblijden met mooie degelijke kledingstukjes, grotendeels door de dames zelf in 't afgelopen jaar vervaardigd, terwijl wij in samenwerking met de St. Do. minicus-conferentie van de St. Vin- centius-vereniging eveneens met Kerstmis aan een groot aantal gezin nen een levensmiddelenpakket kon- dn uitreiken. Wij danken al onze weldoeners, dio ons in staat stelden in 1952 tot dit prachtig resultaat te kunnen komen en wij hopen in 1953 onder Gods ze gen en voorspraak van de H Elisa beth weer veel goed te mogen doen aan onze arme zieken en hulpbehoe venden. Mogen wij daarbij ook op uw on misbare steun blijven rekenen? Bij voorbaat hartelijk dank. J. FisserCastelein, POSTZEGELVERZAMELAARS HIELDEN JAARVERGADERING. De jaarvergadering van de Leidse Vereniging van Postzegelverzame laars, die gisteravond in de boven zaal van de Kleint Burcht werd ge houden, mocht zich in een grote op komst verheugen, waarover de voorzitter, de heer A. van Vianen in het welkomstwoord zijn grote tevre denheid uitsprak. Er werd een klein overzicht gegeven over het afgelopen jaar. De notulen werden daarna on veranderd goedgekeurd, terwijl twee nieuwe leden werden geballoteerd en twee leden, overgekomen uit andere plaatsen, werden ingeschreven. Vervolgens kwam de secretaris aan het woord met een keurig verzorgd jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental (195) constant is gebleven. De hoop werd uitgesproken, dat dit jaar, als ?llen daartoe willen mede werken, het aantal zeker verdubbeld zal worden. Het vergaderingbezoek was in het algelopen jaar niet min der, en verheugend was het te con stateren, dat er meer animo voor de rondzendingen en veiling bestond, evenals voor de ruil- en beursavon- den. Het verslag van de leider der jeugdafdeling ademde een frisse geest en het finantiële beheer sloot met een batig saldo. De mededeling werd daarbij gedaan, dat na het maken van het verslag zich weer zes nieuwe le den hadden opgegeven, die hopelijk door meerderen gevolgd zullen worden. Daarna kwam de bestuursverkie zing aan d-e orde. De hereri A. van Vianen, voorzitter en W. Kloos, ad ministrateur, hadden zich niet her kiesbaar gesteld. De overige leden werden met algemene stemmen her kozen. In de beide vacatures werden gekozen als voorzitter drs. W J. van Doorn en als administrateur der rond zendingen de heer J. Spijker. De scheidende functionarissen A. van Vianen en W Kloos werden daarna door de aanwezigen voor hun buiten gewone verdiensten bij acclamatie tot erelid benoemd. De prijs voor de grootst ontwik kelde activiteit over 1952 werd toe gekend aan de heer J. van Gelderen, die zeer veel extra werk voor de vereniging heeft verzet. De eerst volgende vergadering zal worden ge houden op 24 Februari a.s. Na de veiling was er gelegenheid tot ruiline. Utrecht gedrukte oproep per post worden verzonden? Waarom heeft men dit niet per koeriers gedaan? De heer Questroo, die zich niet ont trekken kon aan de gedachte, dat hier zeer grove fouten zijn gemaakt, merkte verder op, dat niet alleen Den Haag, doch geheel het land met open oog de toestand onder ogen moet zien. Wij hebben nu eenmaal te rekenen met ondergrondse natio naal socialistische organisaties, die zich heden ten -dage van celvorming bedienen. Het is onze taak deze te ontdekken en aan de kaak te stellen. In ons land, aldus spr. dulden wij geen nationaal-socialisme en terreur. De heer Questroo gaf tenslotte een beknopt overzicht van de ver enigingswerkzaamheden in het af gelopen jaar. Tijdens deze bijeenkomst, die werd afgewisseld met de vertoning van enkele films door de heer Rutgers, w.o. een van het in 1948 te Leidon gehouden Expogé-congres, heeft de heer Witte het bestuurslid, mevr. C. H. Hendriksen-Snel, bedankt voor al haar bemoeiingen rond het St. Nico- laasfeest. Namens de ouders va» de kinderen, die een St. Nicolaaspak- ketje ontvingen, bood hij haar een boekenbon aan. De films voor de komende weck zijn door de ICath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Dr. Knock", alle leef tij- ten. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Die Csardasfürstin", alle leeftijden. Trianon: „Limelight", alle leeftij den. Rex: „Het zwaard der vergel ding", 14 jaar. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Leonardos Ge- rardus Maria z. van B. J. van Kam pen en A. G. J. Ruigrok. Bianca Ro- sanne d. van T. Schmid en B. W. Lu- moindong. Petrus Gerardus z. van G. P. Kennis en C. van der Kamp. Ma ria Engeiina Elisabeth d. van A. Kop en M. L. van Duuren. Eric z. van J. H J. Zwaai' en A. C. van Vliet. Petrus Johannes z. van A. P. de Wek ker en W. de Groot. Henricus Rober- tus Casper z. van J. C. van Leeuwen en M. Th. Carlier. Gehuwd: J. C. Burgering en M. C. J. van Haasteren. W. A. Huisman en C. Zitvast. H. H. J. de Graaf en M. Th. van der Veer. Th. J. Meijer en A. P Hogervorst. C. Pannekoek en A. van der Stoel. J Klingen en C. Dijk huizen. A. Zeldenthuis en A. C. B. van Vegten. De bekende Leica-werker, WALTHER BENSER, spreekt weer! Met een zeiljacht door de Middellandse Zee Gloeiende vulka nen In de binnenlanden van Sicilië Tongnvisserg Tunis In de oasen van de Sahara. Met projectie van meer dan 100 onovertroffen Leica-kleuren-foto's Woensdagavond 14 Januari a.s. 8 uur precies in de Foyer van de Stadsgehoorzaal. 2248 TOEGANGSBEWIJZEN gratis af te halen bij: Foto-Clné JAN WOLFSLAG (Advertentie) Donderdag 8 Januari. Een twaalfjarige knaap in Rotter dam kreeg gisteren woorden met zijn ouders en wond zich daarover zó op, aat hij onmiddellijk besloot een we reldreis te gaan maken. Te voet nog wel. Hij had een tweede Bertus Aaf- jes kunnen worden, wanneer hij ten minste Rome bereikt had, maar zo ver kwam de knaap niet. Het was reeds laat toen hij gisteravond in Leiden aankwam, waar het gemis aan geld, eten en onderdak wel even geweldig afbreuk deed aan zijn avon tuurlijke reis. Ten einde raad ging hij naar het Politiebureau om onder dak te vragen, hetgeen ae politie hem verleende, nadat de knaap eerst ver teld had v/at hij in Leiden kwam deen. Onmiddellijk ging er toen een telefoontje naar de ongeruste ouders c-n hedenmorgen werd de jonge Rot terdammer per trein weer naar zijn woonplaats teruggebracht. Een spoe dig einde van zijn grote wereld plannen Terwijl dit alles zich afspeelde, was er in de Romanuszaai achter de Har- tebrugkerk een bijeenkomst van 75 jongens, die wekelijks aan de kerk deuren staan met de bussen voor de St. Elisabeth-penning (niet te ver warren met de St. Elisabeth-vereni- ging). De St. E.P. zamelt geld in om onvermogende kath. zieken in het St. Elisabeth-ziekenhuis te laten ver- n'egen. Van deze jongens icregen er 25 een E.P.-speldje voor hun bij zonder trouwe opkomst op de Zon dagochtenden. Allen werden verwel komd door pater S. van Swelm, O.F.M., die in het kort de levensloop 'van de H. Elisabeth schilderde. Daarna vertoonde pater Ramund van Sasse van Ysselt, O.F.M., zijn intus sen wel bekend geworden film „Het geheim van de Valckenhorst". Zowel de moeder-overste van het St. Eli sabeth-ziekenhuis als de moeder overste van de Cortonastichting wa ren met nog enige andere zusters aanwezig. Gistermiddag en -avond hebben honderden Leidenaars gebruik ge maakt van de Leidse Ijsbaan. He laas is de baan vandaag niet ge opend, omdat er gisteren water op gekomen is, dat nog niet bevroren is. Wanneer het vannacht flink vriest, kan de baan morgen weer opengesteld worden. Gistermorgen om kwart voor elf verleende de 58-jarige P.T.T.-bestel- ler H. de G. uit de Herenstraat geen voorrang op het kruispunt Vreewijk- brugWittesingel, met het gevolg, dat hij door een auto werd aangere den. Met een bloednde wonde boven het rechter oog en een hersenschud ding werd hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. De kaart-verkoop voor de missie- avond van hedenavcond (8 uur in het St Antönius Clubhuis) waarop mgr. Kramer uit China aanwezig zal zijn gaat inderdaad door. Na de noodicreet van pater Vau Selm in onze krant van Dinsdag, is het met de verkoop van programma's iets beter gegaan. De laatste program ma's kunnen hedenavond nog aan de zaai gekocht worden. Zoals bekend, zn deze avond (geen co'ecte!) op geluisterd worden door 'het Alma Mater-koor. Pater Hoogeboom zal spreken over zijn ervaringen in de commumsiische gevangenissen van China. Wegens de grote drukte omtrent de jaarwisseling, werd het ambtsju bileum van de heer B. Peteri, em ployé I aan het postkantoor te Lei den, gisteren inplaats van op 1 Janu ari herdacht. De heer Peteri is dc laatste jaren belast met de afdeling pasmunt en bedient daarnaast reeds vele jaren het philatelistenloket. Bij vele postzegelverzamelaars 'is hij dan ook, zoal niet bij naam, dan tooh ir elk geval van gezicht een goede be kende. De directeur van het postkan toor, de heer J. H. Habermehl, ver gezeld van de referandaris de, heer J. Oostenenk, bezochten de jubilaris aan zijn woning te Leiderdorp. De directeur overhandigde hem de oor konde, die het Staatsbedrijf voor der gelijke gelegenheden beschikbaar etelt, en hield een korte toespraak, waarin hij een overzicht gaf van de loopbaan van de jubilaris en wat hij daarin voor gemeenschap en bedrijf had verricht. Later kwamen nog drie bestuursleden van het Jubileumfonds waarvan de voorzitter, dc heer J. Evers, een enveloppe met inhoud overhandigde, terwijl de heer J. Hu- ter, secretaris, hem een album gaf, bevattende de handtekeningen van collega's, waarvan velen de jubilaris in de loop van de dag persoonlijk kwamen feliciteren. Ook de Post-har- monie liet zich niet onbetuigd. Des avonds brachten zijn een serenade. Ondanks de koude bliezen de post mannen er lustig op los. STADSKOK. Laatste Berichten HET NIEUWE FRANSE KABINET. Premier Rénè Mayer heeft thans de namen van de leden van zijn nieuwe kabinet bekend gemaakt. Het zijn behalve Mayer zelf als premier de volgenden: 1 Buitenlandse Zaken: George Bidault (MRP) Defensie: Réné Pleven (links ra dicaal): Ministers van Staat: Henrl Queuille (radicaal), Paul Coste Floret (MRP) en Edouard Bonnefous (links radi caal): Verbonden Indochinese staten: Jean Letourneau (MRP); Financiën: Maurice Bourges-Mau- nour (radicaal); Begroting: Jec.n Moreau (gema tigd conservatief); Justitie: Leon Martinaud-Deplat (radicaal) Binnenlandse Zaken: Charles Bru- ne (radicaal); Overzeese Gebiedsdelen: Louis Jacquinot (gematigd conservatief); Onderwijs: André Marie (radi caal); Landbouw: Camille Laurens (ge matigd conservatief); Industrie: Jean-Marie Louvel (M RP); Posterijen: Roger Duchet (gema tigd conservatief); Volksgezondheid: André Boutemy (gematigd conservatief); Arbeid: Paul Baccr (MRP); Wederopbouw: Pierre Courant (ge matigd conservatief); Openbare Werken en VervoeV: André Morice (radicaal); Economische Zaken: Robert Buron (MRP). Weihnachts-oratorium van H. F. Muller De meisjes van het Internaat „de Goede Herder" hebben onder bekwa me leiding een intiem en geacheveerd „Kerstfestijn" aangèricht. Op een speciaal geplaatste verhoging in de rechter zaalhoek nam een koor van circa 25 meisjes plaats, dat be geleid door een klein strijkers-ensem ble, de eenvoudige devote muziek van Deken Muller zong. Het koor heeft mooie frisse sopranen in z'n ge lederen en alten, die donker en so noor klinken, maai- wel wat soepeler mogen zingen. Het klein orkest telt 2 celli, 5 violen, guitaar, harmonium en klavier. Het geheel stond onder leiding van de Eerwaarde Zuster Ma ria Lioba in wie wij iemand met uit stekende muzikale gaven toegerust erkennen. Rector J. C. de Groot sprak een welkom tot de velen, die in ,,'t An tönius Clubhuis" bijeengekomen wa ren om de mooi geslaagde uitvoering te horen. Naast Zuster Maria Lioba, die d* teugels goed vast hield,, noemen wij Zuster Angeline, die 't harmo nium bespeelde, en de pianiste, die hun functie in 't orkest met zulk een toewijding vervulden. Om bg de instrumenten te blij ven, gaan de gedachten naar de le celliste en de guitariste, die zo keurig de recitatieven begeleidden. De ko ren, veelal a cappela, werden met zorg voor uitspraak en dictie ver klankt. Nu steken wij nog gaarne mejuffrouw Joséphine Gebbens een pluim op de hoed, omdat zij de reci tatieven en soli zo welluidend en met juist accent heeft gezongen. Zij is in 't bezit van een mooie krachtige so- praanstem. Behalve haar hoorden wij een mezzo-sopraan, die muzikaal zong en een donkere alt. De inleidin gen tot elk tafereel werden door het strijkorkest gespeeld Het oog ward al niet minder ge boeid door de taferelen, die op het toneel door leerlingen van het Inter naat werden voorgesteld. Toewijding en devotie ging er uit van de meisjes, die de groepen uitbeeldden. Deze groepen waren fraai van kleur en lijn. Als men nu nagaat, dat alles door eigen krachten is uitgevoerd, dan raag men toch ook de regisseuze niet vergeten. De costumes, het kap- werk enz., 't was boven verwachting, •an alles tot in de puntjes verzorgd, waarvoor hulde aan allemedewer kenden. De Rector dankte deze dan ook met een vriendelijk woord en kondigde aan, dat op 16 Januari fragmenten van deze uitvoering dooi de KRO zullen worden uitgezonden, 's morgens om 10 uur. Voldaan zijn alle bezoekers naar huis gegaan, maar 't meest voldaan zullen de Zusters geweest zijn en de meisjes, dat zij zo'n keurige uitvoe ring hebben gegeven. J. KORTMANN. ROTTERDAMSE TONEEL SPEELDE „HENDRIK IV" Het Rotterdamse Toneel was gis teravond in de Schouwburg de gast van K, en O. met het spel „Hendrik IV" van Luigi Pirandello. Dit spel is in zekere zin een ana lyse van het gedoe der mensen met als conclusie „We dragen allemaal maskers". Zo'n conclusie is buitenge woon interessant, maar als men ei- even over nadenkt, zijn er ook heel wat bezwaren tegen aan te voeren. Zelfs in de beperkte kringen van personen, die in dit toneelspel voor komen, gaat een dergelijke conclu sie voor vele misschien te ver. Dit alle» doet echter niets af van de be klemming, die de schrijver in zijn spel heeft weten te leggen, een be klemming waardoor men de gehele voorstelling gespannen zal toeluis teren, om de flitsende dialogen te volgen. Er is in dit stuk geen sprake van de echte Hendrik IV. Een jongeman, die in een carnavalsoptocht de Duitse keizer uitbeeldde, viel van zijn paard en door de val werd hij zodanig ge schokt, dat hij zich ging inbeelden werkelijk degene te zijn, die hg slechts voorstelde. "Desoriëntatie van de eigen persoonlijkheid" heet dit in medische kringen. De familie van de jongeman richtte een kasteel in en stelde een aantal bediende aan, die de „desoriëntatie" in de goede omgeving brachten. Na 12 jaar geneest de jongeling van zijn krankzinnigheid. Hij ont dekt, wht men met hem gedaan heeft en besluit niets te laten merken en voortaan zijn waanzin te spelen. Niemand weet derhalve iets van de genezing en als na 20 jaar enkele familieleden met een psychiater ko men, komt dit feit bij wijze van ver rassing in de openbaarheid. Dan volgt het afrukken van de mas kers. De zogenaamde krankzinnige neemt wraak voor hetgeen men hem heeft aangedaan en analyseert zijn eigen motieven, maar ook die van zijn familieleden. De prachtigste rol in dit spel, Hen drik IV, werd vertolkt door Ko van Dijk. Zijn verschijnen op het toneel bracht steeds een geweldige beklem ming. Het was een prachtige creatie. De andere medewerkenden onder wie Ko Amoldi, Loudi Nijhoff en Kitty Knappert, completeerden dc goede sfeer. Het was een avond van prachtig toneel en een opgetogen pu bliek getuige aan het einde van de voorstelling van zijn grote waarde ring. NIEUWVEEN Te water gereden en verdronken Gisteravond omstreeks 6 uur is de heer P. Kesting uit Nieuwveen met zijn bestelwagen tussen Uithoorn en Vrouwenakker in de Amstel gereden en verdronken. Een passerende wielrijder zag de laadbak van de auto boven het wa ter uitsteken en alarmeerde toen di rect enkele mensen uit de omgeving. Een passerende autobus van Maarse en Kroon werd aangehouden en de chauffeur stelde zijn wagen zo op, dat de schijnwerpers op het water gericht stonden. Daarna kon het reddings werk een aanvang nemen. Vrij korte tijd nadat de auto ir de Amstel ont dekt was, slaagde men er in de heer Kesting uit de cabine te bevrijden en op het droge te brengen. Een inmid dels gewaarschuwde dokter stelde echter vast, dat het slachtoffer reeds overleden was. De heer Kesting was 52 jaar. Hij was gehuwd en had geen kinderen. ALPHEN AAN DEN RITN Filmavond Aquarium en Terra rium vereniging. De leden van de aquarium en terrarium vereniging „de Natuur in huis" hebben Woensdag avond in hotel Centraal van een zeer leerzame filmavond kunnen genieten. De voorz., de heer Th. Feonstra, sprak er in zijn openingswoord zijn voldoening over uit, dat zovele be langstelling toonden voor deze film avond. Voor de pauze werden een drie tal films vertoond nl. Groeiende Vleugels, handelende over de ont wikkeling van rups, over de trek der vogels en over de sardientjesvangst. Alphense Ijsbaan geopend. Woensdagmiddag en -avond is de Al phense IJsbaan voor het publiek opengesteld en bij vriezend weer zal dit ook het geval zijn in de komen de dagen. De schaatsliefhebbers en liefhebsters kunnen hun schaatsen dus uit het vet halen. «AZERSWOUDE Uitgegleden. Tengevolge van de galdheid van de weg kwam de 81- jarige wed. Van den B. te vallen en verwondde zich zo ernstig aan haar hoofd, dat zij door dokter Meijst moest worden verbonden. Na ver bonden te zijn, kon zij weer huis waarts keren. RIJP WETERING Jubileum van St. Deus Dedit. In de feestelijk versierde zalen van café „De Vergulde Vos" heerste Maandag avond een even feestelijke stemming. De afdeling Rijpwetering van de R.K, Landarbeidersbond vierde er haar 2.5-jarig bestaan. De dag te voren was in de Gezongen H. Mis God's zegen afgesmeekt over de levende en overleden leden van de vereniging. Omstreeks acht uur opende de voorzitter, de heer A. J. van Zoen, de feestvergadering. Hij sprak over de toestanden onder de arbeiders vóór de encyclieken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno. Hij gaf aan welk een omwenteling deze zendbrie ven hadden teweeg gebracht in de laatste jaren en spoorde de leden aan hun organisatie te verstevigen door de aanwerving van nieuwe leden en intense propaganda. „Wanneer het volgend jaar de R.K. Landarbeiders- bond haar gouden jubileum viert, dan kunnen wij het hoofdbestuur geen groter geschenk aanbieden, dan een bloeiende afdeling". Nadat het duo A. J. van Slingerland en C. Barning gezorgd had voor wat muzikale verpozingen, kreeg de heer Van Elfrink, die het hoofdbestuur van de Bond vertegenwoordigde, het woord. Na gelukwensen te hebben uitgesproken, schetste hij met krach tige woorden o.a. de verbeteringen, die de organisatie al heeft kunnen bewerken: zoals uitkeringen bij ziek te en ongevallen, kinderbijslag enz. Hij hoopte in de toekomst een vrucht bare samenwerking te zien ontstaan tussen de verschillende organisaties ter plaatse, want als katholieken strij den we toch voor eenzelfde doel. De voorz. maakte nog bekend, dat de jubilerende afdeling twee jubila rissen telde n.l. de heer J. Zandber gen, die 25 jaar lid van do afdeling is geweest on tot de oprichters be hoorde en de heer W. van Scheppin gen, die 40 jaar het lidmaatschap van St. Deus Dedit heeft gedragen. Aan beiden werd een koperen wandbord aangeboden en een diploma stelde de voorzitter nog in» het vooruitzicht. Aan de vrouwen van de jubilarissen werden bloemen aangeboden. De geest, adv., kapelaan Rutte, wenste de vereniging eveneens ge luk met het zilveren jubileum en leg de de nadruk op een bredei'o samen werking met andere organisaties. Hierna kende gezelligheid blijkbaar geen tijd. want tot laat in de nacht werden de feestelijkheden voortge zet. LEIDERDORP Geboren: Frederik Willem, z. van H. J. Lamers en D. Leusink; Hendri- kus Johannes, z. van I. Leemans en N. Koolmoes; Elisabeth Mafia, d. van J. A. P. van Grieken en H. H. M. Kern; Marrigje, d. van J. van Kam pen en J. Crama; Rudolf Frank, z. van R. T. Ronkes on J. Happee; Wil helm, z. van W. Dahmen en M. C. de Ridder; Wilhelmus Johannes, z. van B. A. Hoogervorst en G. J. Hockx; Albert Johannes Abraham, z, van J. Paulus Franciscus, z. 'van P. Guleij en A. C. W. Montanus; Marianne, d. van T. van Ingen Schenau en M. van Egmond; Klaas, z. van A. Spek en E van Egmond. Ondertrouwd: F. van der Vliet 33 j. en A. J. Sitée 18 j. Gehuwd: L. J. Rasser en M. Ver- hoeks; F. van dor Vliet on A. J. Sitée. Overleden: S. Spek 88 j., wed. van J de Lange; W. A. Janssen 54 j., echtg. van S. Wessel. ALKEMADE Geb.: Nicolaas J. F. M., z. v. G. H. J. Vohvater en A. C. van den Akker; Maria C., d. v. R. P. M. Gies Broes- terhuizen en L. B. Hogemboom; Ber- nardina P. M., d. v. C. N. Bouwmees ter en B. J. Warmerdam; Gerardina M., d. v. P. J. Olijerhoek en A. A. M. Dobben; Cornelia P. M., d. v. E. Zoe tendaal en M. A. Hoogenboom; Maria M. C., d. v. J. Th. Elstgeest en M. A. Bakker; Gaudentia M., d. v. H. M. Olijerhoek en W. J. A. van der Meer; Cornelia H. J., d. v. P. J. Heemskerk en P. van Ruiten; Alida M. M. J.. d. v. A. M. J. van Velzen en J. M. van der Hoorn; Cornelis H., z. v. C. L. J. van Haestregt en M. E. van Zoen; Ja cobus J. M., z. v. A. J. G. Coijn en H. A.'l Ami; Gerda M. B., d. v. H. P. van Wieringen en C. Th. M. Zwart jes; Theodora A., d. v. W. Th. Hulse bosch en C. J. van der Poel; Aipolonia M. Th., d. v. N. M. Bouwmeester en Th. M. Dongelmans; Theresia C, M-, d. v. H. Th. van Zoen en A. M. van Amsterdam. Balans-Opruiming Bladreuzel 0.63 Prima Rundvet0.88 Lamslappen 1.15 Lamsborst 1.60 Kalfslappen 1.55 Magere Runderlappen 1.60 Alles per 500 gram kg. Gehakt h o. h. 2.48 150 gram beste Ham 0.68 150 gram Pekelvlees 0.58 KOOPMAN MAREDIJK 7. 2T Zomerhuisje. Te koop gevraagd. Brieven met om schrijving, ligging en prijs te richten aan bureau van dit blad onder no. 6301. 2" Muziekliefhebbers. Vrolijke gramofoonplaten van f 0.50 af, koffergramo- foons vanaf f 30.—. Philips radio's vanaf 30 Moto ren, electr motoren, radio lampen, luidsprekers, ac cordeons, veren, naalden. Janvossensteeg 41, Leiden. SIKKENS LAKFABRIEKEN N.V. zoekt voor een van haar mannelijke werknemers een GEMEUB. ZIT-SLAAPKAMER MET PENSION in Oegstgeest of omgeving Brieven aan de afdeling Personeelszaken van Sikkens Lakfabrieken N.V., Sassenlieim. Lamslappen, Lamscoteietten, Lamsborst, Lamsvtt Lamsslagerij J. SIRA LANGEGRACHT SS LEIDEN - TELEFOON 207S4 AMERICAN STOCK v. BERKEL houdt Seizoen-Opruiming Sportkleding, zowel voor dames als heren. Fleece jassen in verschillende kwaliteiten. Werkkleding, degelijk en sterk. ZIET ONZE ETLAGES. HAARLEMMERSTRAAT 287—289. Iedere dag nieuwe koopjes. Gevraagd voor spoedige indiensttreding Minimum opleiding: DiplomaM.U.L.O. of 3-jarige H.B.S. Aanmelden: N.V. Van Cranenburgh Heringa'* Sajetlabrlek, Vliet 15, Leiden. onoMoiioiioiioiionouoiicaiionouo ADVERTEREN DOET VERKOPEN 3IIO'IOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3