Omgeving De heer S. G. van Looy 25 jaar directeur van de NV Sijthoff et - GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN VRIJDAG 2 JANUARI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Hartelijke huldiging Ingevolge de uitdrukkelijke wens van de jubilaris werd het feit, dat de. heer S. G. van Looy 25 jaar geleden het directeurschap van A. W. Sljt- hoff's Uitg. Mij N.V. aanvaardde, hedenmorgen in een der lokaliteiten van het bedrijf aan de Doezastraat, slechts op bescheiden wijze in aan wezigheid van het voltallige perso neel en vele gepensioneerde perso neelleden herdacht. Allereerst richtte mr. C. M. Seret, pres.-commissaris, zich tot de jubi lerende directeur. „U kunt met ge paste trots rondkijken op deze dag te midden van Uw medewerkers", aldus de heer Seret, „en op deze dag die een mijlpaal is in Uw leven, zult U in staat zijn vele markante dingen van de afgelopen jaren te vertellen. In deze periode zijn het echter niet alleen feiten van prettige aard, die daarbij de revueu zullen passeren, maar daarin vallen ook de uiterst moeilijke oorlogsjaren en de periode van na-oorlogsweeën, waarin 't door overheidsmaatregelen, die zo veler lei streven beknotten, het vaak moei lijk was het bedrijf weer tot volle 1 ontplooiing te laten komen. Men kan1 als directeur zijn plicht doen en daarmede zal het goed gaan. Als er evenwel behalve plichtsbetrachting ook liefde voor het bedrijf en het werk aanwezig is, dan wordt dit goede resultaat weer overtroffen". Spr. uitte vooral zijn erkentelijkheid voor de initiatieven, die de directeur in de uitgeverij aan de dag had ge legd. Namens commissarissen bood mr. Seret de heei en mevrouw Van Looy een buitenlandse reis aan. Vervolgens sprak de procuratie houder, ae heer I. L. de Graaf enke le woorden namens de staf: „Het zal U wel wonderlijk te moede zijn, dat U, na zélf in Uw ambtsperiode (pre cies geteld) 99 jubilarissen te hebben gehuldigd, thans als 100e (een zeld zaam aardige coïncidentie) een pas sieve rol moet vervullen". Als voorzitter van de personeels- kern wilde de heer J. Prevo de ge voelens van het gehele personeel ver tolken; hij zeide verheugd te zijn dat het nu cie beurt was van het perso neel hun directeur hulde te brengen „25 Jaar geleden hebt U Uw veelom. Vattende taak op U genomen, hetgeen niet alleen met zich meebracht, de commei'ciële zijde van het bedrijf te bevorderen en de naam der N.V. te verbreiden, maar tevens ook de per- Kfe, soneelsbelangen te behartigen", aldus spr., die de directeur vervolgens dë dank van het personeel overbracht en wel in het bijzonder hiervoor dat hij steeds een open oog had waar het er om ging de vakbekwaamheid zo wel van ouderen als leerlingen te be vorderen. De heer Prevo bood na mens allen een stoffelijk blijk van waardering aan, waarvoor in overleg met rnevr. Van Looy een fraaie bu reaustoel was gekozen. De aanbieding ging vergezeld van een album, ver vaardigd-door leden van het perso neel, die aan dit grafisch product hun beste krachten gewijd hadden. De heer C. Oudshoorn, bestuurlid van de personeelskaartclub „Ruiten 7" dankte voor het goede, dat deze ontspanningsvereniging van de zijde der directie had mogen ondervinden. Na een geestig speechje bood hij de directeur een monsterexemplaar aan van een nieuw deel in de „Ik kan-se rie", dat evenwel een andere inhoud had dan men op het eerste gezicht zou veronderstellen. De heer Van Lopy zeide aanvanke lijk van plan te zijn geweest deze dag geheel stilzwijgend voorbij te laten gaan. Hij was er zich van bewust dat hij niet had kunnen doen wat er ge schied is in de afgelopen jaren zon der de adviezen en nuttige discussies in de Raad van> Commissarissen, d< volledige overgave van de staf en de toewijding van het gehele personeel Ook niet zonder dc opofferingsge zindheid van zijn echtgenote en kin deren die het vaak buiten hem had den moeten stellen als werkzaamhe den voor het bedrijf dit nodig maak ten. DE HEER J. G. J. VERHEY v. WIJK WERD 70 JAAR. Getuigschrift van de Mij. Op Nieuwjaarsdag vierde de heer J. G. J. Verney van Wijk zijn 70e verjaardag, ter gelegenheid waarvan hem vele blijken van sympathie be reikten. Een deputatie van het perso neel van de N.V. Leidse Textielfabrie ken Gebr. Van Wijk Co. bood een prachtig bloemstuk aan met koper werk. Het bestuur van de Kon. Ned. Mij. van Nijverheid en Handel, dept. Leiden, verraste de jarige met een getuigschrift, mede nog ter gelegen heid van de jubilea, die de neer Ver- hey van Wijk enige maanden geleden vierde (50 jaar werkzaam in de N.V., v/aarvan 40 jaar als directeur). Met enige toepasselijke woorden overhan digde de heer P. A. Wernink, vice- voorzitter van het departement, de oorkonde, waarmede de jarige, dié voorzitter van het dep. Leiden is, zich zeer verheugd toonde. Hoewel hij onlangs als voorzitter van de Ka mer is afgetreden, kwamen toch de heren C. F. Meerpjoel en mr. dr. P. G. Knibbe, resp onder-voorzitter en secretaris van de Kamer van Koop- nandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden, hem gelukwensen. Onder de velen, die in de loop van de dag hun opwachting kwamen maken, be vond zich ook burgemeester jhr. mr. F H van Kinschot. Adjunct-directeur benoemd. j Per 1 Januari is bij-A. W. Sijthoff's j Uitg. Mij. N V, alhier, benoemd tot i adjunctdirecteur van de afdeling Uitgeverij de heer D G. Waasdorp. Trouw ambtenaar ging heen D. A. Landaal nam na 46 jaar afscheid van Gem. Reiniging Vrijdag 2 Januari. Ook oen Zalig UiteindeOp Oudepaarsdiag is ingebroken in het perceel Van Slingelandtlaan 1, be woond door prof. De Gr. Aangezien de bewoners afwezig waren, had(den) de inbreker(s) volop gelegenheid het hele huis ondersteboven te halen. Vermist worden enige kledingstuk ke, en een stel zilveren manchetkno pen. Woensdagavond wias er boven dien een schoorsteenbrandje in het perceel Langegracht 228, bewoond door de fam. K. Op de gebruikelijke wijze werd de brand door de brand weer geblust. En Woensdagmorgen om half tien gleed do 44-jarige mevr. E. R.A., wonend in de Driftstraat, wegens de gladheid uit op de hoek Langegracht --Koolstraat. Zij brak een been en werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. W. F. Boelee, J. v. d. Mark en K. C. v. d. Plas ook het afscheid van hun werkkring bij de Sted. Lichtfabrie ken. De directeur, ir. Y. Ykema, sprak hen toe en wees op de goede diensten, die zij aan het bedrijf heb ben bewezen. De adj.-directenur, ir. F. Stokhuyzen, voegde hieraan de beste wensen voor een zonnige le vensavond toe. Verder werd o.a. nog het woord gevoerd door de heer J. J. C Snel, voorzitter van de huldigings commissie, bood de vier scheidende heren een geschenk ter herinnering aan. STADSKOK. Hoewel de heer D. A. Landaal, ad- ministratief-hoofdambtenaar van cle Gem. Reinigings- en Ontsmettings- dienst, niet gaarne in het middelpunt der belangstelling staat kwam hij daar op Oudejaarsdag, toen voor hem het moment was aangebroken, dat hij in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst ging verlaten, niet onderuit. In tegenwoordigheid van wethouder A. J. Jongeleen is hem die dag door het personeel, dat daartoe in de werkplaats bijeen was gekomen, een hartelijk afscheid bereid, dat uitliep op een algemene waardering voor deze voortreffelijke hoofdambtenaar, die ruim 46 jaar volgens zijn direc teur, de heer J. H. de Jong, een uni cum in ons land de Reinigings- en Ontsmettingsdienst heeft gediend. Op 16 September 1906 aangesteld als klerk van de G.R. en O.D. te Utrecht, kwam hij op 15 Januari 914 naar Leiden, om zich geheel te wijden aan de administratieve belangen van de ze Leidse dienst. De heer De Jong herinnerde er aan hoe de heer Landaal, gekomen in een tijd, dat de dienst „op eiger. benen" kwam te staan, de gehele ontwikke ling en reorganisatie tot mechanische dienst heeft mee gemaakt en daar aan zijn beste krachten heeft gege ven. Al die tijd heeft hij zich doen kennen als iemand met een bijzon der groot verantwoordelijkheidsge voel, wiens werk gekend werd door een grote mate van ijver, plichtbe trachting en nauwgezetheid waarbij hij nimmer gekeken heeft op tijd. In bijzondere mate interesseerde hij zich voor de belangen van de dienst en voor allen, die bij het werk betrok ken waren. Tenslotte wees de heer De Jong op.de trouw en vaderlands liefde van de heer Landaal. waarvan de dienst met name in de tija der be zetting heeft geprofiteerd Spr. acht te het een voorrecht, dat de heer Landaal in zijn „Leidse jaren" slechts eenmaal wegens ziekte heeft moeten verzuimen. Als aandenken aan deze dag bood spr. hem namens de amb tenaren een kleurets van de Stads- timmerwerf aan. Wethouder Jongeleen, die even eens zeer veel .vaardering had voor de persoon en het werk van de heer Landaal, wees er o.m. op, dat deze al die jaren, zij het in de goede be tekenis van het woord, geruisloos zijn functie bij de G.R. en O.D. heeft vervuld, Spr., die vervolgens wees op de betekenis van de dienst in het kader van de volksgezondheid, wenste de heer Landaal nog vele ja- ren van welverdiende rust toe. De voorzitter van de Pei'soneels- vereniging, de heer C. Vermeer, wees er op, dat de heer Landaal niet al leen eon grote ambtelijke belangstel ling aan de dag legde, doch, dat hij zich steeds weer voor het wel en wee van het personeel interesseerde. Na mens de P.V. overhandigde de heer Vermeer de scheidende functionaris een persoonlijk aandenken. De Gemeente-ontvanger, de heer F. Verstegen die met de heer J. Was senaar als vertegenwpordiger van 'f hoofd van de Gern Accountants dienst dit afscheid bijwoonde, sprak tenslotte nog een persoonlijk woord, waarin ook hij enkele facetten van het werk van de heer Landaal be lichtte, Aan het einde sprak d? heer Lan daal woorden van dank en afscheid, waarin hij speciaal uitweidde over de hartelijke sfeer en goede ver standhouding, die hij steeds bij de dienst had aangetroffen. Burgerlijke Stand Geboren: Derk, z. v. H. J. Veld kamp en M. P.-Lepelaar; Iza Elisa beth, d. v. R. A. Maas Geesteranus en M. J. Lusink; Vera Catharina Ja- coba, d. v. A. C. van den Bergh en M. J. Zuiderduin; Johanna Margare- tha, d. v. W. van Oosten en J. Schou ten; Dirkje, d. v. L. Rovex-se en A. Kuijt; Robert Jack, z. v. J. W. Kroon en E. M. Siemerink; Gregorius Leo pold Theodorus, z. v. F. C. G. Kuik- hoven en A. M. Boeije; Theodorus, z. v. Th. Bloemzaad en C. van der Steen; Gerardus Maria, z. v. C Straathof en Th. C. J. van Diest; Jo- landa, d. v. A. Luyendijk en M. van der Reijden. Gehuwd: G. B. Th. Ouwerling en C. E. van den Berg; Th. H. van Meij- gaarden en C. C. Verhoeven; J Sierat en S. van der Reijden; Schneider en G. Hülters; A. de Vet en T. J. Verweij; P. van der Blom R. Huijgens. Overleden: H. van Ventien, wedn. 91 jaar; J. C. W. Blankwaardt, man, 71 jaar; H. A. Couvee, man, 69 jaar; L. Boon, huiscr. van De Roode, 76 jaar. weer; (Geldig van Vrijdagavond tot Za terdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OMLOPENDE WIND. Zwaar bewolkt met enkele op klaringen en hier en daar nevel of mist. Overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind aanvan kelijk nog uit Noordelijke rich tingen, later uit Zuidelijke rich tingen. Temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst. 3 Jan.: zon op 8.48 en onder 16.41;; maan op 20.20 cn onder 10.30 uur. Utt w-e.e'i in £ulo-p.a De weerrapox-ten van hedenmorgen 7 uur luiden: weer temp. OSLO sneeuw —6 C. STOCKHOLM sneeuw 14 kopenhagen londen amsterdam brussel PARIJS bordeaux nice warschau berlijn frankfort münchen zürich wenen geh. bew, gehee' bew. 3 geheel bew. 1 geheel bew. 1 geheel bew. 2 geheel bew. 2 onbewolkt 3 geheel bew.1 sneeuw 1 geheel bew. 1 geheel bew. 3 motsneeuw 1 motregen 3 1 Gcvcsligd bi de weck met 31 December. J. A. van Arkel, Oude Vest 47; A. Barendse, kantoorbed., Bakh. Rozeboomstr. 31: M. Beukenholdt. dienstbode, Oude Vest 89; C. van den Berg. fabr.arbeidei', Celebesstr. 47; H. A. Binnerts, ass. directie (Touwfabr.), oWm Roodenb.str. 29; A. M. Blommesteijn, Dc heer D. Vroegop in Leiden is in dienstbode,^Prinsenstx\ 15; J. Bloot Amsterdam geslaagd voor het exa- Zeeuwse fruitdag in Stadsgehoorzaal Op Vrijdag 16 Januari a.s. zal er in Leiden een Zeeuwse i'niitdag worden gehouden, welk initiatief is uitgegaan van het Leidse V. V. V„ dat contac ten heeft gelegd tussen de Zeeuwse lruitkwekers en het Leidse Actieco mité dat voo/i deze gelegenheid werd uitgebreid met enige Zeeuwse fruit kwekers, vertegenwoordigers van de Zeeuwse vereniging in Leiden „Luc- tor et Emerge", twee fruitgrossiers in Lelden, de beide directrices van de Leidse Huishoudscholen en drie ver tegenwoordigsters van de Leidse fe deratie van Vrouwenverenigingen. Op deze fruitda-g zal in de foyer van de Stadsgehoorzaal een grote hoeveelheid van het allerbeste Zeeuwse fruit tentoongesteld wor den. 's Middags zullen 1000 leerlingen van de Huishoudscholen in de grote Stadsgehoorzaal een „fruit-bijeen- komst" hebben, die 's avonds her haald wordt /oor de Leidse huisvrou wen. De laatsten kunnen hiervoor gratis toegangskaarten krijgen bij de besturen van hun eigen vrouwenver enigingen. Niet-leden kunnen terecht op net V. V. V -bureau aan de Steen straat. Deze „fruit-bij eenkomsten" begin- fcen met een inleiding over fruit door de Zeeuwse fruitkweker J. Kakebee- keè. Bovendien wordt er een vraag gesprek gehouden o\er appels en peren, een praatje over de verwer king van fruit door ir A. K Zwede, een inleiding over de voedingswaarde van appels en een kookdemonstratie. Fen verwerkingsfilm van de Kon. Mij. de Betuwe besluit dit program ma dat opgeluisterd v/ordt met het cptreden van de Zeeuwse Vereniging, het Mannenkoor van Gemeentewer ken er het Leids Kamerorkest onder leiding van de heer J. Touwee. Het doel van tentoonstelling en bij eenkomsten is de dames te laten zien welke, mogelijkheden fruit biedt als onderdeel van de voeding De gehele dag kan men op de tentoonstelling ratis proeven van fruit- en fruitge- „ak. Alle bezoekers krijgen boven dien een verrassing mee naar huis. men staatshuishoudkunde en statis tiek M.O. (act KY). Op de laatste dag van het vorig jaar vierde de heer J. Philippo zijn zilveren jubileum bij de N.V. Kon. Ned. Fabriek v?n Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg, waar zyn vader reeds vele jaren als wever werkte. Aanvankelijk werkte de jubilaris als hulpje in de ververij. Daarna werd hij overgeplaatst naar de dekenwe verij cn ontpopte hij zich als een prima jocquard-deken wever. Ook in de wollenstoffenweverij staat hij z'n mannetje. Hij werd Woensdagmorgen met z'n echtgenote op het kantoor ontvangen en toegesproken door de directeux", de heer W. Schrandt, die het gebruikelijke geschenk onder couvert aanbood. Ook het personeel en de visclub boden gelukwensen aan, vergezeld van geschenken. Mogen we nog even herinneren aan de Kerstviering van de groep Gilde van de Ned. Kath. Vrouwenbewe ging, afd. Leiden? De dames worden hedenavond om 8 uur in „ïn den Ver gulden Turk" ve. wacht. We kunnen thans ook mededelen, dat de groep K.A.V. a.s. Dinsdagvond om 8 uur in het St. Antonius Clubhuis jaarverga dering houdt, o.a. met verkiezing van een nieuwe voorzitster. Het bestuur heeft de waarnemend voorzitster, mevr. C. Uphoff—Visser, candidaat gesteld. Mevr. Staalvan Sandvliet Bergman, Kloksteeg 7; F. Brink, Ra penburg 24; H. D. ZürcherBulten, Nwe Rijn 89; W. van Dis, huishoudster, Herenstr. 141; F. H. Dominicus van den Bussche, architect, Apoth.dijk 35; L. van den Dool, dienstbode, Plantage 12; B. T. Franz, Janvossensteeg 34; A. W. Ga briel, dienstbode, Lorentzkade 16a; H. J. Ginjaar en fam., arbeidsanalyst, Vei lingkade 34; H. J. J. Glorius en fam., Ie luit. KL, Duinhof 10; M. T. van den HeuvelGottbrath, W. Rozenstr. 6a; J. M. Groenhof, Roodb.str. 18; B. Groos en fam., werktuigk., Amaliastr. 40; Wed. J. A. van LeeuwenDen Haan, Hoge Rijndijk 232; W. H. Hesselink en fam., techn. beheerder KM. Lijsterstr. 19; W. ZwartsHoonakker, Appelstr. 11; A. J. dc Jong, verpleeghulp. Herengracht 35; T. Jonkheer, 1.1. verpleegster, RJjnsb.- weg 10; A. T. Keizer, 1.1. verpleegster, Hooigracht 15; H. Kerbof, Groenhoven- straat 14; J. H. Klemann, verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. Kramer, apoth.ass., Roodenb.str. 43; A. C. M. de Kroon, kok, R. en Schiekadc 26; P. J. Luijen- dijk, 1.1. verpleegster, W. Singel 27; B. de Man, serg. telegrafist KM, Meerbur gerkade 33; H. Mass, Kagerstr. 14; P. J. van Mullem, Hcrensteeg 21; P. T. Nagtegaal, dienstbode. Pr. Frederikstr. 11; H. P. B. Nieuwenhoven, matroos le kl. KM. Ambonstr. 12; F. Oort, Rapen burg 117a; A. Over de Linden, korpo raal KL, Groenhazengracht 12; E. P. Plantenga, Kloksteeg 31; P. Portier en fam., adm. ambt. KM, Duinhof 17; H. Prins en fam., techn. tekenaar, IJssel- kade 30; G. G. van Rooijen, kantoorbed., Plcsmanlaan 3; D. Schepers, Breestraat 73a; J. M. G. Schouten, ber. militair, Meidoornstr. 20; A. C. Schriek en fam., korp. vliegtuigmaker KM, Clqrensteeg 8; J. van Staden en fam., timmerman, H. Rijndijk 191a; J. Stoppels en fam. a *aan 2^: C' Feulh, Morskade 12a, Rotterdam, Blommerdijklaan 27; Th. J. PastorFonteine, Druivenstr. 28, Am sterdam, Darwinplantsoen 25hs; A. J. Frentrop, Da Costastr. 103, Voorschoten, Leidseweg 70; E. Geevers, Herenstr. 129, Delft, Buitenwatersloot 186; F. A. M. van Gerve en fam., Hoogl. Kerk- gracht 14, 's Gravenhage, Betje Wolff - straat 331; W. J. Groenendijk, Nieuw- straat 23a, Alphen a. d. Rijn, Emma- laan 72a; F. A. J. Hagman en fam., Uiterstegracht 58a, Delft, Harmenkoks- laan 70; A. J. Harkema, Mariënpoel- straat la, Amsterdam, Marnixstr. 397; M. J. Hersche en fam., J. W. Frisostr. 2, Roosen'daal ca NB, Antennestx*. 14; D. B. Hoekstra, Noordeinde 2a, Rotterdam, Waalhaven OZ 50; M. P. J. S. Groenen dijkVan Hollebeke, Vrouwensteeg 11, Alphen a. d. Rijn, Emmalaan 72a; W. H. S. de GraafDe Jong, Heemskerkstraat 103, Voorschoten, Valkenburgseweg 196; G. A. Kamerbeek en fam., Haarl.str. 53, Lisse, v. Bönninghausenlaan 37 VOORSCHOTEN Mutatie in P.v.d.A-fractie We gens haar gezondheidstoestand heeft Mevr. H .A. S. Romein-Oostveen het besluit genomen om voor haar lid maatschap van de raad van gemeen te Voorschoten te bedanken. Sinds 1946 maakte zij lid uit van de raad als afgevaardigde van de P.v.d.A. Haar plaats wordt ingeno men. door de heer C. v. d. Werf. Nachtveiligheidsdienst. Per Januax-i 1953 heeft de N.V. Leidse Nachtveiligheidsdienst en Controle, welke reeds in Leiden, Oegstgeest, Zoeterwoude en Alphen a. d. Rijn een veiligheidsdienst exploiteert ook de gemeente Voorschoten in haar dienst betrokken. ALPHEN AAN DEN RIfN Vrachtauto-chauffeur redde 2 kinderlevens Toen Woensdag om even over twaalf de chauffeur J. Vijfhuizen met de vrachtauto van de expediteur fa. v. d. Horst en Bijl vanaf de 's-Molenaarsbrug de Buurt aldaar wil de inrijden, kwamen er juist op de hoogte twee kinderen door de glad heid van de weg voor dj auto te val len. Vijfhuizen remde krachtig om de kinderen niet te overrijden. Hier door kwam de zware wagen te slip pen en gleed naar benedenin- de richting van het hoekhuis bewoond door de heer Van Kreuningen. Het voor het huis staande ijzeren hek werd finaal vernield, waarna de auto tegen de woning tot stilstand kwam. Een voor het huis staand rijwiel van de heer van K. werd vergruizeld. De kinderen bekwamen geen letsel en hadden door de schrik de vlucht ge nomen. zal haar reeds bekende causerie met ambtenaar SLF, Tomatenstr. 45; T. Swelheim, Plantsoen 93; A. N. Syts- ma, boekhouder, Buitenruststr. 13 lichtbeelden houden over het onder werp „Langs ooiden van devotie". Ook vandaag werd er een zilveren jubileum gevierd. Nu v/as de heer N. van der Keur aan de beurt, omdat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de .Universiteitsbibliotheek aan het Rapenburg. Hij >erd hedenmorgen in tegenwoordigheid van het gehele personeel toegesprok-) door de di- recteur, dr. A. Kessen, die de verdien sten van de jubilaris memoreerde en de wens uitsprak, dat de heer Van der Keur nog vele jaren zijn energie aan de bibliotheek moge geven. Be halve de gebx-uikelijke gratificatie ontving de jubilaris ook een ge schenk onder couvert namens het personeel. Namens de Bond van Ho ger Onderwijs-personeel sprak de heer H. Verwer en ook hij bracht een enveloppe met inhoud mee. We moeten ook nog een schoor steenbrandje van gisteravond om half twaalf vermelden Ergens in de Van der Werffstraat functionneerde een x-ookkanaal nirt zoals het behoort, met als gevolg een brandje tussen schoorsteen en zolder, dat door de bandweer werd geblust, waarbij de halve schoorsteen moest worden weggebroken. Oudejaar bracht behalve Ixet einde van 1952 voor de heren D. Beekman, Tasch, Zoeterw. Singel 100; L. ass. in de huish., Merelstr. 28; J. W. Velthuis, Hartmanstr. 18; J. van Velzen, touringcar ondernemer,, Room- burgerweg 5; G. J. M. Verhoef, Haar lemmerstraat 13; G. Verlind en fam., typograaf, Appelstr. 7; P. B. K. Ver steeg en fam., gerant V. D„ Haarl.- straat 261; C. P. Vink en fam., techn. ambt. gem.werken, IJsselkade 29; E. J. W. Vogelzang, Aalmarkt' 11; H. de Vries, bediende boekhandel, Nwe Rijn 8; E. J. Wasschedr, Morsweg 36; C. H. F. Buis De Wit en fam., Tesselschadestr. 4; J. J. Wulms, kruideniersbed., A. v. Sak senstraat 4 b. Vertrokken in de weck van 22 tot en met 31 December. I. Advocaat, W. Singel 2, 's Gravenhage, Loosduinsekade 453; R. Ali en fam., Lijsterstr. 15, Su riname; J. van Belkum en fam., W. Pyrmontstr. 76, Roosendaal ca NB, An tennestraat 6; M. van Belkum en fam., W. Pyrmontstr. 76, Roosendaal ca NB, Antennestr. 6; C. E. Ouwerling—v. d. Berg, Fagelstr. 9, Katwijk, Wyborgh- straat 1; N. F. Binnendijk, H. Rijndijk 170c, Delft, Delfgauwseweg 379; J. Blankenaar, T. Siegenbeekstr. 21, 's Gra venhage, Laakkade 80; A. G. Buskop, Merelstr. 45, Indonesië; A. Bijl, Thor- beckestraat 10, Rotterdam, Boezem kade 6; S. H. Cevering, Spieghelstr. 17, Rotterdam, Heer Daniëlstr. 78b; P. G. Dille en fam., K. Hansenstr. 10„ Roo sendaal ca NB, Antennestr. 4; A. van Dijk, Lusthoflaan 28, Ermelo, Wijk Aa 248a; G. van Esch en fam., a.b. „Anjo", ligg. Schelpcnkade, Waalwijk, Floris V- Nooi'dzijde 104; A. Schaart en fam., O. Rijn 3, Rijnsburg, Vliet NZ 65; J. Sla- dek en fam., St. Jorissteeg 13, Canada; Wed. J. P. v. d. VaartSlegtenhorst, R. en Schiekade, Weesp, Slijkstr. 11; H. Smit, Herengracht 58, 's Gravenhage, Laan v. Meerdervoort 1312; F. W. Star- kens, Transvaalkade 11a, Geldrop, Mier- loseweg 23; L. Stortenbeker, Rapenburg Wed! 54, Voorburg, Laan v. Nieuw Oost Einde J. Heijn—Kanteman. Da Costastr. 27, i 287; J. v. d. Klaauw—Stouten. Sophia- Israël; H. J. van Kempen, Oude Rijn straat 76a, Haarlem, Timorstr. 71; G. A. 128, Delft, Delfgauwseweg 70; D. M. A. Straathof, Kloksteeg 3, Zoeterwoude, Kempers, Kuiperstr. 5, Alphen a. d. I Weipoortseweg 67 onder; J. C. Swart, Rijn, Hoorn 298; J. A. van der Klaauw, Herensteeg 39, Geldrop, Helze 33; F. Oostdwarsgracht 3, Haarlem, Timorstr. Tj. Tan en fam., Fagelstr. 15, Indonesië; 71; L. W. Kottier, Rijnsb.weg 10, Al- H. Tiebosch en fam., Pr. Frederikstr. 1, irielo, Hofkampstr. 23; G. W. v. Leeu- Roosendaal ca NB Antennestr. 12; R. L. wen, Oude Singel 98. Voorschoten, Kon. 1J Tuyl Schuitemaker Groenhovenstr. 13, Wilhelminalaan 6; M. A. van der Lelij, 1 Amsterdam, v. Eeghenstr. 51; J. Vane- J v. Goyenkade 6, De Lier, Kijckerweg j veld, Haarl.str. 216, Rotterdam, Rozen- 71; A. Lemmerman en fam,, v. Hogen- burglaan 19; G. Vermeer en fam., Val- dorpstraat 11, Edam, Ansjovisstraat 2; dezstraat 13, Epe, Korte Kampweg 5; D. Th. E. Maryn, Korevaarstraat 3, A. M. Verweg, Haarl.str. 274a, Oegst- Oegstgeest. Geverstr. 42; J. J. Marijn, geest, Duivenvoordestr. 8; C. Vink en P. de la Courtstr. 70. Oegstgeest, Ge- fam., Sophiastr. 45, Roosendaal ca NB, versstraat 42; L. G. Kloezeman—Mul- Antennestr. 20; J. de Vries, Groene- der, Kapteijnstr. 33, Amsterdam, Vale- j veldstichting 2, Heumen, Dorpsstr. Herv. riusplein 22; A. R. Muller, Kam. Onnes- Pastorie; J. H. M. Woriees, Haarl.str. laan 23, Leidschcndam, Kon. Julianaweg 112, 's Gravenhage, Lubeckstr. 26; A. H. 58; A. v. d. ZwartOuwerslot, Mar- J. C. Blotkamp, Roodenb.str. 44, Bode- grietstraat 4, Leiderdorp, Patrimonium-I graven, Nicuwstr. 52'o; L. P. A. van de park 16; L. M. A. van Oijen, Diefsteeg Corput, Meidoornstr. 20, Breda, Middel- 6b, Ermelo, Horsterweg 74; C. Paling laan 109; Th. van Kempen. O. Rijn 100. en fam., Sumatrastr. 31, 's Gravenhage, I Voorschoten, Kon. Marinelaan 2; P. J. Cannenburglaan 152; J. Parmentier, W. Kraaijer, M. Treublaan 50, Leeuwarden, Singel 60, Noordwijk, Boerhaaveweg lb: A. Stellingwerfstr. 75; J. R. Kuperus, F. C. van Oijen—Reinhoud, Hooigracht Rapenburg 47, Groningen, Jan Lutma- 79, Ermelo, Horsterweg 74; Wed. G. v. straat 25; J. G. Nieland, Merelstr. 31, Hoek—Roodenburg, De la Reijstr. 12, 's Gravenhage, v. Boetselaerlaan 145 Nijmegen. Vosselaan 316; J. Rijsbergen Ph. van der Stokker en fam., R. fam., a. b. Haarl.weg. Bodegraven, scherstraat 26a, Roosendaal ca NB, An- b. ligg. in de nabijheid van perceel tennestraat 18. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Jan.: Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd' 25 melkkoeien, 130 vette koeien, 105 va rekoeien, 32 vette kalveren, 38 nuch tere kalveren, 200 vette schapen, 762 vette lammeren, 8 varkens (zeu gen); 5 geiten. Totaal 1355 stuks. Prijzen: melkkoeien f 850v 175, vette koeien 82ö1125, schoongewicht f 2 202.90 per kg.: vare koeien f 550 850; vaarzen 650950; pinken 375--580; vette kalveren 230350, levend gewicht 2.202.60 per kg.; nuchtere slacntkalveren 4060, le vend slachtgewicht f 1.20— 1.45 per kg., vette schappen 90115; vette lammeren 7090, en geiten 15^35 per stuk. Handel: voor melkkoeien, vette en vare koeien vlot; voor vaar zen, pinken, zette en nuchtere kal veren goed. voor schapen, lammeren en geiten matig. LEIDEN, 2 Jan.: Kaas. Prijzen: extra kwal. tot 2.41 Goudse 2e kw. 2.302.34 per kg Aangevoerde partijen 32. Handel lui. LEIDSCHENDAM, 30 Dec. Eieren. Aangevoerd 17360 kipeieren. Prij zen: 400 kipeiei'en no 0 21,2522.35 4400 no 1 f 19.50—19.75. 1800 no. 2 18.40—18.65; 9200 no. 3 17.50 17.85; 1500 no. 4 f 16.70—17.20, 60 no. 5 15.75—16,20. Verder waren aangevoerd: 60 konijnen 1.058.60, 10 kippen 1-202.85 20 duiven 60 65 cent, 10 eenden 1.853 35. Se w-andvittyke auantuien van Jlappie Jiappij, (2) 28. Bas Brom wreeft zich in handen. Zo klein als hij was die Koppxe Kopij zorgde er tenminste zoor dat de krant goed nieuws kreeg. Toen hij de telefoon had neergelegd had hij redacteur Streep bij zich ont- boder Samen hadden zij toen de copy geschreven. „En denk er om Streep!" zei Bas Brom, toen redacteur Streep de kamer uitrende om het verslag over de vreemde- gebeurtenissen in de juwelierswinkel naar de zetterij te de brengen, „denk er om, zet het goed 'in de krant, met grote koppen! En laat een paar. duizend kranten extra draaien! Voor de losse verkoop. Dit is eter en drinken voor de lezers! Ze zullen de krant uit de handen van de verkopers rukken. Een prachtkereltje die kleine Koppie!" En terwijl redac teur Streep wegrende, wreef Bas Brom zich opnieuw de handen. „Daar kan die lange Pieter Primeur nog wat van leren!" veegde hij er aan toe en meteen greep hij de telefoon. Ben jij daar Primeur? Koppie heeft het weer eens van je gewunnen! Die inbraak bij die juwelier, hè nou, dat is.enfin,, lees straks de krant maar! Eex-st moet je nier Komen. En iieem Kees Knip mee! Wat er is? We gaan er heen. Jij, de fotograaf en ik. En dan zal dit die kleine Koppie je wel vertellen wat nieuws is!"

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2