I DUINSTREEK A. ZWART Verenigingen krijgen weer een katholieke weekagenda Van harte een Zalig Uiteinde en een Zalig en Voorspoedig Nieuwjaar voor U allen KNECHT Sanitaiie ui&taCCatieó, Adverteert in De Leidse Courant Atelier Meisjes DINSDAG 30 DECEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 KATWITK AAN OEN RIJN Bridge-drive. De Katwijkse Bridgeclub „De Brug" hield een ge zellige Kerstdrive in de Roskam. De resultaten waren als volgt: Groep rood 1 echtpaar v. d. Valk. groep 2 van Sohie-Parlevliet, 3. v. Leeuwen- Fennes, 4. Barns-Ruckert. 5. Echt paar Jagerman. 6. Burggraaf-Korn- dorfer. Groep groen: 1. 1. Pluim- graaff-van 't Hof. 2. Parlevliet-de Booy. 3. Mevr. Barns-Bauw Jr. 4. Visser-Schuitemaker. 5. Mevr. Hui- bers-v. Paridon, 6. Kruyt-Planje. NOORD WIJK PO STD UI VENTENTOON STELLIN G De uitslag van de jaarlijkse ten toonstelling gehouden in Ons Ge bouw is als volgt: Klasse 1: 1. Gebr. Passchier; 2. P. J. Klein; 3. A. Boot; 4. J. v. Hensbergen; 5. A. Dijssel- bloem; 6. Gebr. Passchier. Klasse 2: 1. J. v. d. Niet; 2. Gebr. Passchier; 3. Th. Hogervorst; 4. E. Smit; 5. A. Dijsselbloem; 6. J. Plug. Klasse 3. 1. Gebr. Passchier; 2. W. Hazenoot; 3. A. v. Duin Az.; 4. C. v. d. Berg. Klasse 4: 1. Gebr. Barnhoorn; 2. C. H. v. d. Poel; 3. J. Rakhorst; 4. J. v. d. Niet; 5. W. Hazenoot. Klasse 5: 1. Hoek De Vries; 2. HAZERSWOUDE Uitreiking onderscheidingen Gis terenavond werd door de Burgemees ster in het Raadhuis, aan een zestig tal personen het oorlogs-herinne- ringskruis en het onderscheidingste ken voor orde en vrede uitgereikt. Burgemeester den Hollander sprak als volgt. Ik stel het op prijs om u narr/ens de minister van Oorlog deze onderscheidingstekens uit te reiken. Ik heb om deze onderscheidings tekens uit te reiken de datum geko zen 29 December, de tyd tussen Kerstmis en Nieuwjaar. Het oude jaar wordt weer afgesloten en het nieuwe jaar zal weer beginnen. Onze gedachten gaan terug naar het verleden. Er zijn droevige herinne ringen en ook blijde. Drie plaatsgenoten zijn in de oor log gesneuveld; 2 hier en 1 in Indië. Ik dank U namens B. en W. voor hetgeen u hebt gedaan voor de Ne derlandse bevolking. Hierna ging de burgemeester over tot het uitreiken van de onderschei dingstekens. Hiervoor kwamen in aanmerking de heren: G. van Aalst, J. de Boer, C. de Boer, J. Bos, F. J. Eoere. D. de Bruin, S. F. de Boer, C.' Bontebal, F. v. d. Berg, J. P van den Berg, C. P. Boting, J. v. Diggele, A. v. Diggele, J. C. v. Dijk, M. Goedege- buure, J. Griethuize, L. Hassefras, J. 'S. Heemskerk, R. Hassefras, J. v. d. Heijden. A. den Hertog, H. Horten- sius, S".~ Hamersma, J. Harens, J. Pcn- nings, C. d. Kooter, C. P. Kerkvliet, W. Lindhout, J. v. Luijk, H. Lange- veld, P. Heijer, J. J. v. Meurs, J cl. Nobel, L. Noordam, L. H. v. d. Post, D. J. Plaizier, K. v. d. Pijl, J. Rade- maker, W. Schakenbos, A. Tom, S. Bij de Vate, J. v. Veen, T. A. Vis, P. H. R. d. Vogel, C. J. d. Vogel, A. W. Verkerk, H. K. Vertegaal, A Bij de Vate. P. C. v. .d Werf, F. H. J. Wes- selingh. H. v. d. Zwaan, J. B. Zonder- op. en H. F. v. d. Zon. De heren werden getracteerd op koffie met koek, een glaasje en een rokertje. Ook voerde nog het woord wethouder C. A. v. Dam. De heer R. Hassefras declameerde daarna. Aan het eind van de avond dankte de burgemeester de aanwe zigen voor hun opkomst en wenste allen een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. NOORDEN Bazar N.S.V. Gezien de drukte, die er de laatste dagen in de zaal van mevr. de Leeuw geheerst heeft, kan het niet anders, of de bazar voor de R K.S.V. „N.S.V." is goed geslaagd. Bij een wandeling door de zaal, moest men vaak dringen, om bij een bepaalde stand te komen. Vooral de toltent had veel aftrek, maar ook de sjoelbak, alsmede het balletje gooien deden het niet veel minder. De schiettent was een sport apart. De winnaar van de klok was J. de Beer met 35 punten. De naam van de pop was Beatrix; na loting gewonnen door T. Pietersen. In de pot zaten 1495 bonen, na loting werd de bob slee gewonnen door L. v. Koert, ge raden 1500 bonen. De penningmees ter van NSV is voorlopig uit de erg ste geldzorgen. C. H. v. d. Poel; 3. A, v. Duin Az.; 4. Gebr. Barnhoorn; 5. J. Passchier; 6. Th. Hoogervorst. Klasse 6. 1. Hoek De Vries!"2. C. v. d. Berg; 3. C. H. v. d. Poel: 4. E. Smit; 5. W. Hoek; 6. W. Hazenoot; 7. Gebr. Passchier. De medaille uitgeloofd door „De Leidse Courant" werd gewonnen door Gebr. Barnhoorn met de beste vogel der tentoonstelling. De beste jonge duivin en jonge doffer waren van Hoek De Vries; de beste oude duivin van Gebr. Passchier en de beste oude doffer xvan Gebr. Barn hoorn. NOORDWIJKERHOUT SINT BAVO-STICHTING. MUTATIES Tot overste van de Psychiatrische Inrichting „Sint Bavo", alhier, is aangesteld Broeder Fabianus van de Sint Servatius Stichting te Venray. De nieuwe oversie was vroeger hoofd van het Pav, St. Marie Van de Sint Bavo Stichting. De Eerw. Broeder Aresius, waarn. overste van de Sint Bavo Stichting is aangesteld tot overste van St. Jo zef-dal te Eindhoven. Aanbesteding 37 woningen Ten gemeentehuize had gisteren voor middag de aanbesteding plaats voor de bouw van 37 woningen aan de Hoogstraat en Viaductweg in Noord wij kerhout voor rekening van de R.K. Woningvereniging „Sint Anto- nius van Padua". De laagste inschrij ver was de firma J. Seijsener te Hil- legom voor 365.697.De hoogste inschrijver was de firma C. van Die pen, Santpoort voor 453.000.. De gunning is aangehouden. VOORHOUT HAAGS MATROZENKOOR CONCERTEERT IN PAROCHIEHUIS Door het Haags Matrozenkoor werd een bijzondere Kerstuitvoering gegeven o.l.v. Theo van Elferen. Dat de prestaties van dit prachtige koor ook in Voorhout bekend waren, bleek reeds voor de aanvang, want de zaal was tot de laatste plaats be zet. De opbrengst voor deze avond was geheel voor het Roode Kruis werk afd. Voorhout. Burgemeester de Graaff, bestuurs lid van het Roode Kruis afd. Oegst- geest en omstreken, heette allen wel kom, spéciaal de heer van Elf eren met .zijn matroosjes. Als Burgemeester sprak hij een op wekkend woord, om ook in» Voorhout tc komen tot het oprichten van een colonne, waartoe hij alle jongens en meisjes boven 18 jaar aanspoorde. Dokter A. Bots sprak een propa gandistisch woord over de bloed transfusiedienst. Hierna was het woord aan het koor. Do glasheldere jongensstemmen vulden de ruimte van de grote zaal, toen onder doodse stilte '„Stille Nacht" werd gezongen. Ontroerend schoon klonk het Adeste Fideles. 2 Sopraantjes brachten de aanwezigen in extase met him heerlijke stemmen. Dat dit optreden gewaardeerd werd, bleek wel uit het oorverdo vend applaus bij het einde. Het was een ware ovatie. Ook de declamatie van de heer Adr. Vlasveld had de verdiende aan dacht. Een der dames van het actie-comi té, mevr. Bokholt, dankte de direc teur en bood een cadeau aan. Hierna werd overgegaan tot het verkopen van diverse artikelen, on der leiding van notaris Dolk uit Leiden.- De opbrengst hiervan was ƒ428.28. VOORSCHOTEN 11.000STE INWONER. Op de Eerste Kerstdog is te Voor schoten de ll.OOOstr inwoner geboren. Het is Ronald Vonk. Pr. Bernhard- laan 6. Vanmorgen zijn burgemeester C. J. v. d. Hoeven en weth. J. Dode- weerd bij de nieuwe burger op bezoek geweest, om hem een spaarbankboek je van 50.te overhandigen. Vrouwelijke hulpverlening. In Voorschoten is thans opgericht een federatie voor Vrouwelijke Hulpver lening, waarbij de volgende vereni gingen zijn aangesloten: Nederlandse Christen Vrouwenbond, R.K. Vrou wenbeweging, Unie Vrouwelijke Vrijwilligers, Ned. Bond van Platte landsvrouwen, Christelijke Boerin nen- en Plattelandsvrouwenbond, Vrouwenbond van de P. v. d. A. Het 1 doel van deze federatie is bij alle voorkomende gelegenheden hulp te verlenen, daaronder kunnen bijvoor beeld vallen de verkoop van zomer - zegels, collectes, hulp aan inrichtin gen, sanatoria .en ziekenhuizen, ont spanning voor ouden van dagen, enz. De presidente van deze federatie is mevr. S. G. v. d. Hoeven-de Jongh de Leeuw en het secretariaat is ge vestigd Willem de Zwijgerlaan 23. SASvSENHEIM Geboren: Gijsberta Johanna Ma ria, dr van H. A. Vrijburg en A. M. van Dijk; Johannes Theodorus Ma ria, zn van C. J. J. Prins cn E. L. J. van Reijsen. Ondertrouwd: Adrianus van Breda 24 jr en Maria Aplonoia Christina Nagtegaal 24 jr, tc Lisse. Cornelis Adriaan Jansen, 23 jr te Lissc en Willemijntje van der Heiden, 20 jr. Getrouwd: D. Knetsch en A. Hoo- boom; G. Salomons en E. Hartman. Overleden: Johanna Ros, echtg. v. Willem Godfried Brachel, 65 jr. ZOETERMEER Gunning woningbouw. De bouw van de 36 woningwetwoningen, waar van 6 in» te richten als duplexwoning, is gegund aan de laagste inschrijvers, te weten de Gebr. Huurman te Zoe- termeer. Naar verwacht wordt zal met de bouw spoedig een aanvang worden gemaakt. Verkeersongeval. Op de weg ZoetermeerDelft ter hoogte van de watertoren reed de bestuurder van een motorrijwiel, waarop een duo passagier was gezeten tegen een ge parkeerde auto. De beryder viel met zijn hoofd tegen de auto, tengevolge waarvan hij zodanig werd verwond, dat dr. Vegt overbrenging naar het ziekenhuis St. Antor.iushove wense lijk oordeeld. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Nieuwjaardag zal de medische dienst worden waargenomen door dr. de Bruijn. Zr. Rooy verzorgt de wijk verpleging voor beide Kruisvereni gingen. ALLER MEDEWERKING GEVRAAGD! Door verschillende instanties zijn in de loop der jaren pogingen onder nomen tot het bijhouden en publice ren van een kath. agenda voor Lei den, met de bedoeling de katholieken op de hoogte te houden van hetgeen er in katholiek verband gebeurt en vooral de verenigingen in staat te stellen hun bijeenkomsten zodanig te beleggen, dat doublures voorko men worden. Alle pogingen hebben schipbreuk geleden; we laten thans buiten beschouwing waardoor. Opnieuw wordt er een poging ge waagd. Drie instanties hebben elkaar hiertoe bereid gevonden. Het initia tief is uitgegaan van de Plaatselijke Raad van Maatschappelijk en Cultu reel Overleg (het gesprekcentrum van de kath. organisaties in Leiden), die het Kath. Sociaal Bureau on middellijk bereid vond tot medewer king. Ook „De Leidse Courant" zeg de medewerking toe. Na lang beraad is men tot de vol gende methode gekomen. Alle katho lieke verenigingen, organisaties e.d. die een bij eel komst hebben vastge steld, geven dit telefonisch of schrif telijk op aan het Kath. Sociaal Bu reau. Tevoren kunnen zij aan dit adres informeren welke katholieke bijeenkomsten e.a. er reeds vastge steld zijn op de door hen gedachte datum. Blijkt nu, dat een bepaalde datum reeds bezet is met een bijeen komst, waarop personen verwacht worden, die ook in aanmerking ko men de nog vast te stellen bijeen komst bij te wonen, dan kan voor laatstbedoelde bijeenkomst mogelijk nog een andere datum gevonden wor den. Iedere Vrijdagavond stelt het Kath. Sooiaal Bureau een rgenda op voor de komende week, te beginnen met Zondagmorgen, die op Zaterdag d.a.v. in „De Leidse Courant" gepu bliceerd wordt. In deze agenda wor den alle bijeenkomsten opgenomen, waarvan het Kath. Sociaal Bureau weet, dat zij definitief zijn vastge steld. De verenigingsbesturen moeten dus twee dingen doen: in de eerste plaats tijdig informeren of de gewenste da tum nog vrij is en ve volgens aan het Bureau berichten op welke datum de bijeenkomst definitief is vastge steld. Bij dit laatste dienen ook het aanvangsuur, de zaal en in enkele woorden het programma (b.v. titel van toneelstuk, onderwerp en naam van de spreker, enz.) medegedeeld te worden. Om verwaring te voorkomen, zij er op gewezen, dat onafhankelijk van deze agenda bepaalde bijeenkomsten e.d. zoals gewoonlijk in de Leidse Hutspot kunnen worden aangekon digd. Het zal echter niet zó zijn, dat in de Zatordiagse Kath. Agenda voor Leiden bijeenkomsten worden opge nomen, die alleen ter kennis van „De Leidse Courant" gebracht zijn; uit sluitend het Kath. Sociaal Bureau stelt de Agenua samen. „De Leidse Courant voegt daaraan niets toe. Van groot nut. Vanzelfsprekend, dat een dergelij ke agenda zowel voor de verenigin gen als voor Leidens kathlieken van zeer groot nut is. Het nut voor de verenigingen is in het bovenstaande duidelijk aangetoond: voor de katho lieke bevolking is het bijzonder pret tig een wekelijks overzicht te heb ben dat kan worden uitkeknipt en opgehangen waarin men zien kan wat er de komende week aan de hand zal zijn. Om de kath. verenigingen nog meer service te bieden, zal het Kath. Sociaal Bureau ook inlichtin gen verstrekken over belangrijke niet-katholieke bijeenkomsten, die vastgesteld zijn, want ook deze kun nen een goed bezoek aan katholieke bijeenkomsten in de weg staan. De daad is thans aan de katholieke verenigingen. Mer heef- lang geaar zeld alvorens ete hernieuwde po ging te ondernemen, gezien de ma tige resultaten van vorige pogingen. Op deze effectieve wijze hopen de initiatiefnemers et medewerkers ech ter, dat het beter zal gaan. Het suc ces hangt uitsluitend af van de me dewerking dor kath. verenigingen, die toch zeker in staat geacht mogen worden zoveel saamhorigheidsgevoel op te brengen, dat zy bereid zijn deze medewerking te vc: lenen. Op de eerste Zaterdag na Nieuw jaar zal met de wekelijkse publica tie van deze kath. agenda begonnen worden. Jeugd kreeg prijzen van „Oud Leiden" Elf wat verlegen jongelui tussen de dertien en vijftien jaar stonden gistermiddag om vier uur in het klei ne bestuurskamertje van de vereni ging Oud Leiden te wachten op hun prijs, gewonnen in de gevelsteenwed strijd, die ter gelegenheid van het gouden jubileum van» de vereniging was uitgeschreven. Het waren de eerste prijswinnaar Hans Wijbenga, de tweede prijswinnaar, M. v. d. En- de en de derde prijswinnares, Beren- dina Boonstra, en verder de winnaars van acht troostprijzen: Emmy Gijze- nij, Tom v. d. Zeeuw, Jan Siebert, Jac. Arkeveld, Arie Siebert, Hendrik Gans, Leo Gijsman en Riek van Hel den. Zij werden toegesproken door de vice-voorzitter van Oud Leiden, dr. W. C. Braat, die hen nog eens wees op de schoonheid van de stad van hun inwoning. Aan Hans Wijbenga werd een boek plus een antieke kaart van Leiden tijdens het beleg, ingelijst en al, overhandigd. De tweede en derde prijs bestonden eveneens uit een boek. De winnaars van de troost prijzen gingen met een ingelijste foto van den Burcht naar huis. Namens de prijswinnaars sprak de heer P. A. Wisse, een van de organisatoren, een woord van dank. Ook de andere organisatoren, de heren J. G. Wilterdink, D. Wijbenga, A. H. v. Eisen» en J. v. Leeuwen, wa ren aanwezig, alsook de secretaris van Oud Leiden, de heer J. Hennes. Zaterdag heeft do Stichting K. en O. met een cabaret-avond in de Stadsgehoorzaal het jaar 1952 afge sloten. Ook nu kwam men met een verantwoord en gevarieerd program ma, dat werd verzorgd door artisten, die elk op hun terrein „hun manne tje stonden". Kees de Lange, de be kende radio-conférencier, die het eer ste gedeelte van de avond verstek moest laten gaan, had voor een waar dige plaatsvervanger, in de persoon van Chiel de Boer, de flegmatieke conferencier, die in een minimum van tijd een maximum aan humor weet op te dienen, gezorgd. Verder waren daar „The Mathydors" met hun ac cordeonklanken. afgewisseld met zang en tapdance, een muzikale show van uitstekend gehalte. Ook Ton» Cup, met zijn sprekende en telefonerende pop, paste zeer goed in dit programma, waarin ook de muzikale clown Fanta- sio en Langini, de geestige gooche laar, die letterlijk en figuurlijk een ieder bij de neus neemt, niet ontbra ken. Eerst tegen het einde van de voorstelling kwam Kees de Lange voor het voetlicht, die zijn late komst ruimschoots vergoedde met een uur „overwerk", een uur van on gekende vreugde en grote vrolijk heid, gebracht in de vorm van leuke liedjes en conference. Cor van Veen zorgde voor dc muzikale omlijsting. Laatste Berichten AFSCHEID WETHOUDER DEERENBERG TE SCHOONHOVEN In een buitengewone raadsverga dering heeft dc gemeenteraad van Schoonhoven gisteren afscheid geno men van wethouder A. C. A Deeren- berg, wegens zijn benoeming tot lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. Zowel burgemeester Aten als de heer Simons, die namens alle raads leden sprak, hebben uiting gegeven aan de grote waardering, die zij heb ben voor het beleid en het doorzet tingsvermogen van de scheidende wethouder. Aan hem heeft Schoon hoven de grote uitbieiding, welke deze gemeente de laatste jaren on derging, grotendeels te danken. Ook voor de totstandkoming van nieuwe wegen heeft de heer Deerenberg met succes geijverd. Tal van sprekers hebben daarna in een niet-officieel samenzijn hun gelukwensen aange boden en de verdientsen voor veler lei kringen geroemd. Des avonds bracht de muziekvereniging nog een muzikale groet. VIJF JAAR VOOR MISLUKTE ROOFOVERVAL IN HAARLEMMERMEER. Vyf jaar met aftrek van het voor arrest is de 62-jarige transportarbei der T. C. uit Haarlem, vanochtend op gelegd door het Amsterdams Gerechts hof, dat uitspraak deed in dc zaak van de mislukte roofoverval op dc 62-jarige lanubouwer Van den Heu vel in diens eenzame boerderij in de Haarlemmermeer. Tegen C. was 8 jaar geëist. In eerste instantie was hy door de Haarlemse rechtbank tot 6 jaar veroordeeld. Met een voorma lig ^BS-er zou C ih de nacht van 4 op 5 April jl. een overval plegen op Van den Heuvel, van wie het gerucht de ronde deed, dat hij steeds veel geld in een zakje op zijn borst droeg. Voor het echter zover was, lichtte de SS-er achter de rug van C om dc politie over het plan in. Het resultaat was, dat drie agenten in de bewuste nacht het tweetal in de boerderij opwachtten en C. bij zijn binnenkomst gearres teerd werd. Hij verzette zich daarbij hevig en diende een der agenten met een ijzeren staaf een klap op het hoofd toe. De SS-ei' word 'niet vervolgd. C. zelf is een oude bekende van de po litie: Hij is al 25 maal veroordeeld. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). ONTPLOFFJ G IN PLETTERIJ TE DEI FT. Te E^clft is vanmorgei een ern stig ongeluk gebeurd, dat aan één persoon het leven heeft gekost, ter wijl er twee zwanr e.' drie licht wer den gewond. Te omstreeks half elf ontplofte in de machinekamer van de pletterij, voorheen I, I Er.thoven en Cie. te Delft, een hogedruk lucht- ketel. De ketel loeg dwars door de muur, vloog ongeveer 20 meter door de lucht en kwam in de wasserij te recht. De muur 'an de machineka mer en het dak werden verwoest. De gevolgen waren zeer ernstig. De 63-jarige klinker G. Steenbergen uit Delft werd op slag gedood. Verder werden zwaar gewond de schaver Daniëls uit Delft e.i d^ hulp-electri- cien Schevelius ut Den Haag. Licht gewond werden de arbeiders Mol, Bosschaart en Reizenweber, allen uit Delft. De gewonden werden naar het Oude en Nieuwe Gasthuis vervoerd, waar zij ter verpleging zijn opgeno men. Het werk in de fabriek zal als veertien dagen moeten stilliggen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Dec. Vette varkens Aanvoer 273 vette varkens: Zwa re 184—190: lichte 178—180; Zouters 170177. Handel vrij goed, enkelen Televisie in dienst van de kerk Ofschoon het er in ons land nog niet naar uitziet, dat de televisie spoedig populair zal zijn en ruimer verspreidingsgebied zal vinden, wordt interna, ook op katholiek gebied ge tracht, deze moderne techniek bruik baar té" maken voor christelijke pro paganda. Men wil de gevaren keren, zoals men ook ten aanzien van de radio heeft gedaan. In eigen land is er de K.R.O., die tracht, zijn twec-wekelykse televisie- uitzending in christelijke styl te hou den; maar ook Frankrijk en Enge land, cn buiten Europa in Arraerika, tracht men het goede ook door mid del van de televisie onder de kijkers te brengen. Een saluut aan de Fransen, die precies 4 jaar geleden in de Nachtmis van Kardinaal Suhard in de Parijse Notre Dame over de televisie uitzon den. Daarna was hef Kardinaal Spellman, die in Amerika baanbre kend werk verrichtte. En ofschoon dc outillage niet zo goed is als bij ons, heeft ook het Vaticaan verschillende keren van de televisie gebruik ge maakt om kerkelijke plechtigheden onder de aandacht van het publiek te brengen. We herinneren aan de uitzendin gen bij gelegenheid van de heilig- heidverklaring van Maria Goretti, dc dogmaverklaring van Maria ten He mel Opgenomen en de sluiting van de Heilige Deur. Geleid door dit suc ces bereidt het Vaticaan thans een eigen televisie-station voor ten bate van religieuze uitzendingen. Dat ook bepaalde films geschikt voor televisie-uitzending zijn, is wel gebleken bij de uitzending van reli gieuze film, als „Pastor lAngelicus" en „Der Ruf des Schwe^cns". Met name in de Verenigde Staten heeft men belangstelling voor het uitzen den van films. De „National Council of Catholic Men" gaat in zijn activiteit nog ver der cn heeft een plan bekend ge maakt, voor dc verwezenlijking waarvan men de medewerking van verschillende Amerikaanse televisie- zendstations heeft verkregen Door middel van de Unda tracht men de katholieke samenwerking op het gebied van televisie-uitzendin gen te bevorderen en daarbij de pro paganda voor de christelijke gedach te niet uit het oog te verliezen. Maar in het bijzonder het bureau tc Frei burg in Zwitserland spant zich daar voor krachtig in. Nog in deze Kersttijd, en wel Vrij dag 2 Januari «a.s. zal de K.R.O. een Europese televisie-première beleven met christelijke accent. Don gaat de opera „Amahl en de nachtelijke be zoekers", welk televisiewerk drie da gen later door ie K.R.O. ook voor de Duitse televisie L. Hamburg zal wor den vertoond. boven notering. BODEGRAVEN, 30 Dec. Kaas. Aanvoer 55 partyen; le soort 2.34— 2.38; 2c soort 2.31—2.33; extra 2.45. Handel flauw. ROTTERDAM, 30 Dcc Vee. Aanvoer 2621 stuks totaal, waarvan 440 vette koeien, 615 gebruiksvec waarvan 104 tbc-vrij; 55 vette kalve ren, 11- graskalveren waarvan 61 tbc- vrij' 908 nuchtere kalveren, 40 var kens, 91 paarden, 8 veulens, 316 scha pen en 42 bokken of'geiten. Prijzen: vette koeien 2.74—2.88 2.60—2.70, 210—230, vette kalveren 300—330, 280—295, 2.55—2.75 per kg. le vend gewicht, graskalveren 400— 350250, nuchtere kalveren 5248 42 per stuk, slachtpardcn f 1.90, 1.80, 1.65 per kg slachtgewicht; schapen 12010080, lammeren 958570, kalfkoeien en melk koeien 12001050875; varekoeien 825725600, vaarzen 900800 G8o, pinken 625525400 per stuk Vette koeien aanvoer als vorige weck, handel kalm, prijzen vooral niet ho ger dan gisteren, prima's iets boven notering, vette kalveren aanvoer ma tig, handel vlot, pryzen even hoger; graskalveren aanvoer iets minder, handel traag, pryzen constant; nuch tere kalveren aanvoer even groter, handel tamelijk, prijzen iets stijver 8laclitpaarden aanvoer als vorige week, handel slepend, ruim prijshou- den; schapen aanvoer groter, handel redelijk, zware iets stijver verder prijshoudend; lammeren aanvoer gro ter, handel redelijk, prijshoudend; kalf en melkitocien aanvoer als vo rige week, handel stil, prijzen onver anderd; varekoeien aan voer klein, handel flauw prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel stil, pryzen constant: t. b. c.-vrij aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen als vorige weck. Dansavonden Nieuwjaarsdag Nieuwe Danslessen LEIDEN in het St. Antonius Clubhuis 8—11 uur Orkest: Lou Boellaard. Entrée f 1.60. Toegang met voorbehoud. SASSENHEIM in het K.S.A.-Geb. 8-11 uur Orkest: Jerry Yox. Entreé 1.60. Toegang met voorbehoud, v Tango Cursus, 10 lessen, voor Beginners, Zondag 4 Jan. Clubhuls Leiden. Aanvang 1.30 uur. f Tango Cursus voor Gevorderden (Tevens Eng Waltz), Zondag 4 Jan. Clubhuis Leiden. Aanvang 3 uur. Beginners-Cursus Woensdag 21 Januar, 7.30 uur, Hotel Wijnstok, Oegstgeest. J Training voor Amateurstest (Brons, Zilver en Goud), le bijeenkomst Woensdag 21 Jan 9 u. Wijnstok, Oegstg. M Dansschool HENNY BOES, Oegstgeest - Rijnzichtweg 44, Tel. Speciaa:;shool v: GEVRAAGD: Behanger en Stoffeerder pl.m. 17 jaar, enigszins zelfst. kunnende werken. Woninginrichting H. J. C. °AARDEKOOPER, Noord- buurtseweg no. 35, Zoeter - woude. 1992 Gevraagd actieve jon gen niet ben. 17 jaar, be scheiden, eerlijk, met han delsgeest. Werkzaamheden zijn: bezorgen en verko pen. Huiselijk verkeer, en goede behandeling. Br. on der no. 1983 bureau van dit blad. Gevraagd voor direct flink v. g. g. v. Mevi". GIESBERS Oranje Nassaulaan no. 16, Warmond. 1993 gevraagd Zuivelbedrijf Boerderij Scheria, Stomp- wijkseweg 76k, Stompwijk. Terstond gevraagd R.K. Boerenknecht of Arbeider, goed kunnende melken en rijden. Br. onder no. 1995 bureau van dit blad. LOODGIETERSBEDRIJF G.N. Hooigracht 18, Leidon, Telefoon 23951 Mevrouw WINCKEL t Wassenaar tel. K 1751 -2-407 zoekt voor haar gezin van 3 pers. een geschikt MEISJE v. d. en n. per 15 Jan. Ge lieve v. afspraak tel. con tact op te nemen. 1985 Gevraagd nette handige leeftijd ca. 17 jaar voor naai- en borduurwerk. Aanmelden: J. VAN DIJK, Oude Singel 102, tot 18.30 u le SLAGERSBEDIENDE TE KOOP gevraagd bij: G. P. SCHOLTES 1977 Sassenheim. Leune ruimt op!!! Costuums 19.50, Panta lons 7.9Ö, Weerschijnjas sen 32.50, Gabardinejas sen 37.50. met uitritsbare voering f 47.50. Leune, Janvossensteeg 67, Tel. no. 22415. 1980 Te koop: kinderwagen, ledikantje, kinderstoel, wieg in goede staat, zwart colbert coöt. met gestreep te pantalon en kookkachel Te bevragen De Jong, van Bemmelenstraat 31. 6232 Burgerwoqnhuls met tuin, Terweewcg tc Oegstgeest, waarvan naar verkiezing van koper dc beneden- of bovenwoning per 1 Januari a.s. ontruimd kan worden aanvaard. Br. onder no. 1982 bureau van dit blad. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden teen woord maximum 12 letters). De Drys bedraagt t 1.50, uitsluitend tegen contante oe taling.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3