Docos verloor ook van S J C Ned* schaatsploegen naar Noorwegen De mist trad weer op als spelbreker De Tafeltenniscompetitie MAANDAG 29 DECEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT x WEEDE BLAD - PAGINA 2 Schotloze Leidse voorhoede gaf bekrompen spel te zien Een schromelijk tekort aan schotvaardigheid en het veel te peuterig samen spel van de Leidenaars, gaven de Noordwij kers kans een stevige en volko men verdiende overwinning te boeken op hun gastheren. Niet omdat zij zcveel beter speelden, maar hun spel was doeltreffender. Forse lange trap pen, direct in het centrum van de Docos-verdediging, brachten steeds het i.ocr\ gevaar mee. Toch hadden zij bij de meeste doelpunten, min of meer de hulp nodig van de Leidse achterhoede. Maar de gemaakte fouten wer den dan ook door de fel schietende SJC-voorhoede resoluut afgestraft. Het zeer zware, doch goed bespeel bare veld, stelde de spelers voor grote moeilijkheden. De lichtere samen stelling van de Roodwitters, was er dan ook niet vreemd aan, dat zij de eerste 20 min. ver in de meerderheid waren. Aanval op aanval wisten zij op te zetten. Talrijke kansen werden geboden, noemen wij slechts de keu rige trekbal var. Goosen, welke on gehinderd langs het verlaten doel rolde. In deze periode was een kleine voorsprong voor Docos geheel niet onverdiend geweest. Eenmaal wisten zij het net te vinden. Wegens bui tenspel werd dit doelpunt geannu leerd. Langzaam aan weet echter SJC zich steeds boter aan te passen aan het zware veld en hiermede te vens enige zeer gevaarlijke aanvallen op te zetten. Wanneer W. Verplancke ongelukkigerwijze de bal tegen zijn gezicht krijgt, weet P. Groenewoud de terug springende bal onverwacht langs de verraste v. Riet te plaatsen (01). Nu SJC eenmaal het net heeft gevonden is het spelbeeld vol komen veranderd. De Noord wij kers komen steeds terug en de Leidse ach- LFCWOERDEN 1—0 Een zwaar bevochten overwinning Wie gedacht had, dat LFC een ge makkelijke overwinning zou behalen, is bedrogen uit gekomen. Vanaf de aftrap wierp het Woerden-team zich met elan in dc strijd met het voor nemen, zijn huid zo duur mogelijk te verkopen. Met verre trappen zui verde de achterhoede het terrein en met succes. Wel is waar waren de LFC-aanvallen zeer goed, maar de Kanaries vonden steeds een tegen stander op hun weg naar het doel. Na 20 min. spelen zette LFC een goede aanval op. De achterhoede van Woerden werd uit elkaar gespeeld, toen kreeg Eradus het leer in zijn macht en met alleen de keeper voor zich, wist hij deze met een zeer goed doelpunt, hoog in de touwen, te pas seren (1—0). LFC was en bleef de meerdere en vele goede kansen wer den niet benut. Rust 10. Na de rust het zelfde spelbeeld, enige opgelegde kansen werden niet benut, en als er een schot was, dan stond er een keeper, die zyn vak goed verstond. Ook de Woerdenaren zwoe gen voor een doelpunt, doch de LFC- achterhoede stond haar mannetje wel waardoor de Woerden-aanvallers machteloos bleken te zijn. Tenslotte kondigde de goed leidende scheids rechter het einde aan met een kleine, doch verdiende overwinning der Ka naries. LISSE—DCO 4—4. In een uitermate spannende kamp, waarin Lisse over het algemeen een flinke veldmeerderheid had, werden een achttal doelpunten gedeeld, een resultaat, waarmee de Haarlemmers volop tevreden kunnen zijn. Lisse moest het in deze belangrijke ontmoeting zonder haar aanvoerder en spil v. d. Berg stellen, hetgeen voor de Lissenaren een danige ver zwakking was. Vrijburg speelde na verschillende weken afwezig te zijn geweest weer in de voorhoede, waar door Koek moest uitvallen. De Haar lemmers liepen al spoedig hard van stapel, daar na 5 minuten doelman Ruigrok gepasseerd werd door een harde schuiver van de rechtsbuiten van DCO. Tot grote teleurstelling van alles wat Lisse was, onthield de scheidsrechter Lisse een doelpunt, toen de DCO-doelman misgreep en het leder de doellijn al ruimschoots was overgerold. Nadat de Lisse-doel- man een lastig schot van DCO-links- buitcn had verwerkt, wist v. d. Voort op zeer handige wijze na een half uur het leder hoog over de uitgelo. pen doelman te spelen (11). In de laatste 5 minuten voor de rust was het even een doelpunten-golf waar van de bezoekers er twee en Lisse één voor hun rekening namen. De Haarlemse doelpunten ontston den uit enige misverstanden voor het Lisse-doel, waaraan doelman Ruigrok wel het meest debet was. Het Lisse- doelpunt was een handige manoeuvre van de zwoegende Bon, die in zijn centje zijn hielen liet zien, waarna hij weinig moeite had om de achter stand te verkleinen (23). Lisse begon na de hervatting ener giek aan te vallen om een gelijke stand te verkrijgen, doch de voor hoede werd niet veel kans gegeven cn de stuk verdedigende DCO-defen- sie te passeren. Na vele aanvallen en schoten gelukte het P. Wassenaar om men een goed gericht schot de ver diende gelijkmaker te scoren. De strijd bleef hierna op de DCO-helft, maar zoals het zo vaak geschiedt, kwam ook ditmaal een doelpunt aan het zwakkere DCO, maar voor Lisse wel noodlottig, daar het vierde DCO- doelpunt door hemzelf werd gefabri ceerd (34). Dit doelpunt scheen de Haarlemmers geïnspireerd te heb ben, daar zij nu het spel wisten te verplaatsen, terwijl het spel van Lisse niet goed meer wilde vlotten. De Haarlemmers trokken zich sterk in de verdediging en het was een moeilijke opgaaf voor Lisse om de hechte DCO-muur te doorbreken. Door een tijgerachtige sprong van de DCO-doelman wist deze de toestor- mer.de Bon het leder te ontfutselen. dreigde een nederlaag voor '.:se toen kort voor het einde v. Kes. ter.n met een schuin schot vanaf de v» Lisse voor een nederlaag be- hoc^e 4"!4). terhoede krijgt het zwaar te verant woorden. In deze periode wordt ook een SJC-doelpunt gannuleerd we gens buitenspel. Maar J. v. d. Zalm weet na 30 min. toch de stand op 02 te brengen, wanneer hij door aarzelen van de Rood-Wit-verdedi- ging, de bal vanaf de ramd van het strafschopgebied met een juweel van een schot onhoudbaar inschiet. Voor rust wordt het zelfs nog 03 wan neer van Riet de bal door de glad heid langs zich heen ziet schieten. Na de thee is het weer Docos, dat ten aanval trekt. Vooral van Teylin- gen, als rechtshalf stuwt zijn voor hoede steeds in de richting van het SJ C-doel. Na 15 min. hebben de Leide naars dan ook eindelijk succes. Na een lang vuurwerk waarbij Wamelink c.s. met kust- en vliegwerk stand we ten te houden, wordt een afgeslagen schot van Goosen tot tweemaal toe weer ingeschoten door Leo van Tey- lingen. Het laatste schot trof het doel (13). Hiermede heeft Docos blijk baar haar kruit voor deze wedstrijd verschoten. Met de doorzichtige aan vallen van de Leidenaars weet de prima achterhoede, met aan het hoofd de geroutineerde Jan Goede- woud, wel raad. Kort voor het einde weet SJC de score nog te verhogen tot 14, waaraan echter een luchtje van buitenspel was. VVSB—CONCORDIA 3—6. WSB heeft zich ditmaal wel van een heel slechte zijde laten zien. Een wedstrijd, welke gemakkelijk ge wonnen had kunnen worden, werd door nonchalant spel verloren. Voor al toen de achterhoede verschillende malen blunderde werd het zelfs een grote nederlaag. Concordia had bij de aanvang van de wedstrijd al gauw het heft in handen. Met lange trap pen van de backs en halfs zette Con cordia haar voorhoede aan het werk, terwijl WSB het met shortpassings probeerde. Dit te doorzichtige spel was een kolfje naar de hand van de stoere Concordin-backs. Eindelijk, toen Concordia er 10 vap maakte, ging WSB beter spelen. Men zag aanvallen opbouwen vanuit de achter hoede, maar de voorhoede bleek te week om door te kunnen stoten. Ook na de rust domineerde WSB. Dit resulteerde in 2 prima doelpun ten, zodat de Bavo-mensen met 2—1 voor kwamen. Concordia kwam daarna weer in de aanval. Haar te kort aan techniek werd ruimschoots vergoed door het enthousiasme. Het zwoegen werd met 2 doelpunten be loond. Nadat VVSB weer gelijk had gemaakt, speelde de achterhoede van VVSB zo slecht, dat er in een kort tijdsbestek door de Hillegommers 6 3 van werd gemaakt. Een verdiende overwinning op een veel te kort en tè tam spelend WSB. ALPHENSE BOYS—WP 2—5 De Boys hebben hun vrije Zondag besteed aan een nuttige oefenwed strijd. Als tegenstander was te gast de Haagse 3e-klasser WP. Tot 20 minuten voor het einde wisten de Boys goed partij te geven. Toen be gon het uithoudingsvermogen een woordje mee te spreken, en werd de achterhoede totaal overspeeld. Als om even half drie scheidsrech ter v. Es laat beginnen, trappen de Boys af. Direct ontwikkelt zich een vlugge wedstrijd met aan beide zij den snelle, open aanvallen. Technisch zijn de gasten iets beter, doch de Boys weten zich zeer goed aan te passen en doen spoedig niet voor de gasten onder. Weldra weten de Boys een paar corners te forceren, die ech ter niets opleveren. Aan de andere kant moet keeper Van Engelen een naar maal handelend optreden, wat hem goed afgaat. Er is ruim 20 min. gespeeld als bij een goede aanval der •"asten de linksback de bal niet vol doende kan wegwerken. De rechts binnen benut deze kans uitstekend en Van Engelen geen kans (01). De Boys zetten nu een serie goede aanvallen op, waarbij de linksbuiten een paar goede scoringskansen on benut laat: enkele corners leveren ook al niets op. Het duurde echter niet lang of de Boys weten uit een goede aanval de stand op gelijke voet te brengen. Bahlmann brengt de bal goed op en geeft een pass aan de midvoor. Deze geeft met een mooie omhaal de keeper geen kans en het is 11. Tot de rust gaat de strijd ge lijk op en neer met wisselende kan sen. Tot doelpunten komt het niet meer, zodat de rust onveranderd in gaat. Na de rust ontspint zich direct weer een zeer snelle wedstrijd. Weer geven de Boys goed partij hoewel de achter hoede onder haar kunnen speelt. Een paar maal kruipen de gasten door het oog van de naald, maar juist deze druk op het doel der gasten wordt de Boys noodlottig. De kanthalfs drin gen te ver op en de backs moeten mee. Een pass over de verdediging en de midvoor heeft een vrij veld voor zich. Een snelle ren, met de keeper alleen voor zich en het is een klein kunstje de stand op 21 te brengen. Weer vallen de Boys fel aan en opnieuw is het WP die bij een snelle uitval er 31 van maakt. Hoewel bij verschillende Boys-spelers de ver moeidheid een woordje gaat mee spreken, weten ze met een goed schot van de midvoor de stand op 32 te rug te brengen. De gasten komen nu pas goed opzetten en daar de kant- halfs teveel met de aanval meetrek ken komen de backs en de midhalf voor een hopeloze taak te staan. Met enkele fraaie aanvallen weten ze de stand op te voeren tot 25. Als de goed leidende scheidsrechter 't einde aankondigt, hebben de Boys deze nut tige oefenwedstrijd, met behoorlijk resultaat van een twee klassen hoger spelend elftal verloren. Van de Engelse velden Arsenal boekte in Kerstweek de meeste successen De dikke mist, die over uitgestrek- Froggatt maakte het eerste doelpunt te delen van Engeland hing, was de voor Portsmouth. De strijd eindigde- oorzaak, dat Zaterdag elf League-in een draw: 22. wedstrijden niet konden doorgaan, j De tweede ontmoeting tussen vier meer dan op 6 December j.l. J Chelsea en Stoke die beide in de- toen de weersgesteldheid eveneens j gradatiegevaar verkeren, bracht we- sportprogram in de war stuur- J derom een verdeling der punten. Dit de. Dit betekende dat vele clubs één was de enige wedstrijd, die in Lon- wedstrijd in drie dagen speelden, en aangezien dit voor zes eerste klassers gold verliest het feit, dat Tottenham Hotspur als enige ploeg in deze af deling een „doublé" boekte wel iets van zijn waarde. Een andere Lon- dense club, Brentford was de enige tweede klasser die twee keer won. Maar in de beide afdelingen van de derde divisie kwamen niet minder dan negen ploegen tot dit resultaat. Hierbij waren ook de Bristol Rovers, die hun tiende wedstrijd in successie wonnen en nu in twintig ontmoetin gen ongeslagen zijn gebleven een nieuw clubrecord. Alhoewel Tottenham Hotspur met I 40 van Middlesbrough won, na die- zelfde club op Donderdag met 7—1 geklopt te hebben, was het toch Ar senal, dat het meest van het program in de Kerstweek profiteerde De thuiswedstrijd van de gunners tegen Bolton, dat zij op eerste Kerstdag uit met 6—4 verslagen hadden, kon niet doorgaan. Maar die gedwongen wer keloosheid kostte hun niets, omdat zowel Wolverhampton als West Bromwich Albion een nederlaag moesten slikken. En nu verkeert Ar senal in de gunstige positie van slechts twee punten achter to staan op de leider Wolverhampton, met liefst drie wedstrijden in handen De Wolves spelen sinds enige tijd nu niet bepaald in topvorm. Van hun laatste zeven wedstrijden hebben ze er maar één gewonnen. Maar in weerwil van de 52 nederlaag te gen Sunderland behielden ze een punt voorsprong op West Bromwich Albion, dat in de thuiswedstrijd te gen Sheffield Wednesday verslagen werd, nadat het de vorige dag te Sheffield met 54 had gezegevierd. Een reeks van zes nederlagen was voor de manager van Portsmouth aanleiding om tegen Derby Jack Froggatt, die in zijn club en in het Engelse elftal midhalf speelt, weer eens als linksbinnen op te stellen, zijn oude plaats. Deze omzetting werd een gedeeltelijk succes, want den gespeeld werd, maar de toe schouwers hadden er weinig aan omdat ze slechts een deel van het veld konden overzien, zo dik was de mist. Aan de top van de tweede divisie kwam weinig of geen verandering in de stand omdat zowel de leider Sheffield United als Huddersfield drie punten vergaarden uit twee wedstrijden. Huddersfield had het lang niet gemakkelijk tegen Swan sea. dat sinds 18 September j.l. geen wedstrijd meer op eigen terrein heeft kunnen winnen. Tot een mi nuut voor het einde stond Hudders field met 23 achter, toen zorgde Davie voor de gelijkmaker. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Cardiff CityNew castle United 00; ChelseaStoke City 00; MiddlesbroughTotten ham Hotspur 04; Portsmouth- Derby County 22. Sunderland Wolverhampton Wanderers 52. West Bromwich AlbionSheffield Wednesay 01. Tweede divisie: BuryRotherham United 20; Hull CityNotts Forest 31; Leeds UnitedLuton Town 2 2; Leicester CityBlackburn Ro vers 2—1; Notts County—West Ham United 11; Plymouth ArgyleBir mingham City 21; Southampton Fulham 53; Swansea TownHud dersfield Town 33. PAARDENSPORT. TOTALISATOR-OMZET OVER 1952. De courses van Hilversum, gisteren gehouden, waren de laatste van het jaar. De totelisator-omzet over 1952 kon dus worden opgemaakt en gebleken is, dat het bedrag 6.176.329 groot is. Evenals hel vorig jaar is de totale omzet van Duindigt het hoogst geweest. Ter vergelijking diene, dat in 1951 de toto-omzet 5.130.650 heelt bedragen, zodat in het algelopen jaar een ver meerdering is tot stand gekomen van ruim een millioen gulden. Het conflict met de K.N.S.B. NEDERLANDSE PLOEG NAAR NOORWEGEN VERTROKKEN. Met de Scandinavië-express zijn, uitgeleide gedaan door officials en familieleden, verscheidene leden van de kernploeg naar het hoge Noorden •ertrokken om te Hamar in de ko mende weken te trainen voor het het aanstaand wedstrijdseizoen. Kees Broekman was enkele dagen geleden reeds naar Noorwegen teruggekeerd. Thans vertrokken Wim van der Voort ('s-Gravenzande), Anton Huiskes (Wierden) Gerard Maarse (Aals meer), Egbert van 't Oever (Lisse). Wim de Graaf (Rotterdam) alsmede Can Charisius en Schuier, terwijl Klaas Schenk, evenals vorig jaar, als leider optreedt. Kokkie van der Eist (Rotterdam) is niet meegegaan, on- 'anks het feit, dat hij de gehele con ditie- en droogtraining te Overveen heeft gevolgd Hij kan namelijk over enkele maanden een belangrijk exa men afleggen en zoals begrijpelijk is :n bovendien te prijzen valt. gaat zijn -naatscbaooeliike positie voor de -portbeoefening. Kees Broekman schreef uit Hamar en brief, waarin hy mededeelde, dat Ie kernploeg gedurende de eerste lagen op Fjetre bij Peter Sinnerud ■J logeren en daarna verhuist naar 'el Boncenheimen. Zaterdagavond ziin de rijders ■eeds in de hoofdstad tezamen geko- waar d? laatste maatregelen ■vir de reis werden ®pfrr>ffen. D~ -^orritter van de K N. S. B.. mr. W. H. Vliegen, hield een toespraakje waarin hij verklaarde ook ditmaal de rijders met vertrouwen te zien ver trekken. Bij de samenkomst waren verder nog de bestuursleden, de heer H. Wesselo en J. D. Leeuwis, als mede de heer H. Roos, bestuurslid en voorzitter van de technische commis sie lange baan. De laatste zal eind Januari naar Hamar .gaan om daar de Nederlandse ploeg bij te staan ge durende de Europese kampioe n- schappen, welke 31 Januari en 1 Fe- bruarï in het Noorse stadie door Ne derland "'oHen e°or'Tani'eord in sa menwerking met de ijsclub aldaar. t-,,.rrv~ -v aarwe- r-.. r r3'- -.*on tember af de leiding heeft gehad bij de conditie- en droogtraining on het. C. I. O. S. te Overveen. Dr. Carlier vertelde ons nog dat de training dit -eizoen helaas een maand te laat wa* begonnen, waardoor hii genoodzaakt was in een kortere periode evenveel te bereiken 3ls het vorig seizoen toen ^6 rijders voor de Olvmoiscbe Win- 'h--'doelen te Oslo werden getraind On!.- nil dn ri-V~- •prima physieke conditie naar Noor wegen. Ook naar Helsinki. Wij vernamen voorts, dat het nog lang niet zeker is, dat vier rijders ons land bij de wereldkampioenschap pen, welke 14 dagen na de Europese kampioenschappen worden gehouden, zullen vertegenwoordigen, naar Hel sinki zullen alleen de rijders, die zich in'het eindklassement, der Europese titel wedstrijden te Hamar hebben kunnen klasseren, worden afgevaar digd,. Dat betekent, dat bijv. Gerard Maarse een goede 5000 meter zal moeten rijden op de eerste dag te Hamar, wil hij aan de 10.000 meter kunnen deelnemen en dus in de eind- xangschikking worden opgenomen. De officials hebben overigens het volste vertrouwen dat Kees Broek man, Wim van der Voort, die zich bij zonder fit gevoelt, ook al omdat de druk van het olympische jaar van hem is afgegleden, en Anton Huiskes zich onder de 12 beste rijders van de Europese kampioenschappen zullen plaatsen. Het spreekt welhaast van zelf. dat een en ander ook sterk af hankelijk is van de inschrijvingen voor deze titelwedstrijden, waarbij OOK N.V.B.H.S.-PLOEG NAAR HAMAR. Onder leiding van de heer F. En schede (Utrecht) zal een kleine groep N V.B.H.S.-leden op 11 Januari naar Hamar vertrekken om gedurende 3 yt week aldaar op het ijs te trainen. Na de Europese kampioenschappen, welke op 31 Januari en 1 Februari in het Noorse stadje worden gehouden, zal de ploeg huiswaarts keren. Aan deze reis nemen deel1 Stammers "Nieuwe Niedorp). Doets (Nieuw- Loosdrecht), Cantineau (Breda), Slijper (Amsteram), Vlas (Rotter dam) en mej. Wormsbecher (Hoorn). Onze landgenoten zullen in de nieu we jeugdherberg, welke naast de ijs baan ligt, logeren. HET CONFLICT IN DE NED. SCHAATSENSPORT. Een week geleden nam de buiten gewone algemene vergadering van het district Zuid-Holland van de N. N. S. B. (de voormalige Zuid-Holland se Ijsbond) een motie aan, waarin verscheidene eisen werden gesteld aan het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond. bij niet voldoen waarvan het district Zuid-Holland op korte termijn uit de bond zou treden. Naar wij vernemen is op Zaterdag 3 Januari een be stuursvergadering van de K N. S. B. belegd, waarin de inhoud van de mo tie van het district Zuid-Holland zal worden behandeld. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE HAMAR. Zaterdag en Zondag zyn te Hamar de eerste internationale wedstrijden van het seizoen gehouden. Enkele Zweden waren op bezoek, o.a. Carl Erik Asplund en Pajor hadden zich naar het Noorse schaatsencentrum be geven Het betrof hier namelijk een clubwedstrijd tussen Caster (Oester- sund), Oslo Idrettslag en Hamar. Castor won met 93 punten voor Oslo en Hamar. De 500 meter- werd gewonnen door Finn Hodt uit Drammen met een tijd van 44.5 sec voor Hroar Elvenes (Oslo) en Sigge Ericsson (Castor), die beiden 44 8 sec noteeren. Roald Aas, van wie men dit seizoen over de vier afstanaen veel verwacht, noteerde de matige tijd van 46,1 sec. Kornel Pajor kwam met 46 7 sec. niet verder dan de 18e plaats en op hem volgde Carl Eric Asplund met 47.1 seconde. Asplund revanceerde zich op de 5000 meter schitterend Hij won in de tijd van 8 min. 34 2 sec., een goede prestatie, indien men. bedenkt, dat het pas aan het begin van het seizoen is en dat ijs- en weercondities niet schitterend mochten worden genoemd De temperatuur schommelde om het '•x'iespunt, het sneeuwde lichtjes, maar het was windstil Sigge Ericsson noteerde 8 min 35 sec en Roald Aas veroverde een derde plaats met 8 min. 37.4 sec. Pajor werd zevende met 8 min. 50.4 sec Op de eerste dag werd met een temperatuur, welkt 5'/. graad onder het vriespunt lag de 1500 meter ge leden. Roald Aas zegevierde in 2 min. 21.4 sec met Elvenes op de tweede plaats in 2 min. 23.4 sec. Sigge Ericsson werd derde in 2 min. 24.9 sec. en Carl Frik Asplund vierde met 2 min. 25 sec. Pajor noteerde 2 min. 26 6 sec. DE HOOFDKLASSE. Het programma voor de hoofdklasse was afgelopen weekeinde zeer k1®"1- Met twee wedstrijden werd de eerste helft der competitie op een wedstrijd na afgesloten. Deze twee wedstrijden leverden geen verrassingen .al was de overwinning van Sparta opQu's™rta heel bescheiden: 6-4. Maar Sparta kwam zeer verzwakt uit, aangezien Van Zoelen ontbrak en Wim Stoop niet ge heel fit was. zodat hij twee partijen ver- 10Nedlloyd won heel gemakkelijk met 91 van Never Down. De stand in de hoofdklasse is daar door als volgt geworden: Nedlloyd 8 6 2 Sparta Wibo Wifra 7 Quick 7 Treffers 8 Never Down 8 MTTC 8 Well Shot 8 62—18 61—19 53—27 37—33 38—32 35—45 73; Tonegido 1Tactiek 2 72; WV 6Tonegido 1 28; WV 6DVC 1 3—7; E. DVJ 2—PGS 1 4—6; Swallows 2—St. Michaël 5 7—3; Batsw. 2—DVJ 2 9_i; DVS 2—Salam. 4 9—1; Avanti 1—DOS 1 0—10; DSS 1—Avanti 1 8—2; F. FSA 2—Detas 2 £—4; Effect 1—PGS 2 7—3: Wibo 1—TiStlek 1 10—0; VVV 5—MVO 1 7—3; G. Olveh 1—W 3 3—7; Unitas 3—Netbal 5 10—0; Smash 1— FSA 3 91; Assumij 3Trava 2 3—7; K Haf a 2— Unilas 4 9—1; Sleutels 3— Esso 1 6—4; AVA 1—Tempo 3 3-^7; St. COMPETITIE DISTRICT DEN HAAG. Do uitslagen van de NTTB, District Den Haag. van 151 t/m 20 Dec. zyn. Heren le kl.: DHC 1DTS 1 3—7. Wibo 4—DSS 1 2-8, VVV 1-DOS 4 7—3* DSB 1Wibo 2 46; HBS 1 Wibo 3 64; DOS 3-Tempo 1 10-4. 2e kl.: Detas 2—Te Werve 1 6—4. Scylla 2—HBS 5 5—5; Sleutels 2—Spor tief 2 6—4; Assumij 2—HBS 4 4—6. Effect 1—VW 2 3—7; DHC 2—Sleutels 3 64; Deco 1GEB 1 46; Detas 3 PTT 2 82; Dolfijn 1—St. Hoger 2 1 9. Vriendensch. 1—Wilskracht 1 6—4; ATTC 1—HBS 3 7—3; Sportief 51 1— Batsw. 3 5—5; DTS 2—Elfhoeven 19—1. 3e kl.: DKS 1—Minuor 1 64; DOS 8 —DTS 3 3—7; DSB 3—Wibo 5 6—4; Netbal 3—Effect 2 64; VVV 3—DSS 5 3—7; DOS 6Jagers 4 4—6; Sorry 1— BAT 1 100; Scylla 4Tempo 3 73; Docos 1Sportief '51 2 8-2; SL Voor uit 2Treffers 010; BAT 2PVSB 1 82; Batsw. 5Sportief 3 37; GEB 2 —HBS 6 100; St. Vooruit 1Scylla 3 4—6; Detas 5—PTT 3 7—3; Kitno 1— DOS 7 2—8; Juno 1—St. Hoger 4 4—6". Unites 1—Elf hoeven 3 7—3; Onder Ons 1—GEB 3 9—1; Trava 1—Cebusta 1 2—8; Netbal 4Sportief 4 3—7; DVS 2—Elf hoeven 2 1—9; DSS 4—Vriendens 2 4—6; PTT 4—DHC 4 6-4; Netbal 2— Wilhelmus 1 46; Kitno '52 1Elf hoe ven 4 91; Coöperatie 1Goedewagen 1 19; Kwiek 1Vriendensch. 4 100. 4e kl.: A. Sportief 6—Assumij 4 10—0; DTS 5—HBS 10 10—0; TST 2—Laakkw. 1 1—9; B. WV 6—Haf a 1 2—8; As sumij 5—Sorry 2 0—10; Swallows 2— Sportief 10 10—r0; C. Sleutels 6—DOS 9 37; Sorry 3Jagers 6 91; D. Wibo GJagers 5 91 91; TST 1DSB 5 16—64 0—10; FSA 1—R'burg 17—63 2Hafa 2 7—3; J. DHL 1—Salam. 6 2—8; Trava 1—HPSV 1 7—3; Netbal 2 Assumij 2 28; WV 4Hafa 3 73; HPSV 1—Salam. 3 2—8. Junioren I. DSB 1—DTS 1 7—3; Hafa .1—HBS 1 4—6; Jagers 1—St. Hogers 1 010; St. Michaël 1—Wilhelmus 1 8—2; BAT 1—Sleutels 1 7—3; Trefkracht 1— TOV 1 55; Treffers 1—Wilskracht 1 9—1; II. DTS 2—DSB 2 8—2; Effect 1 Jagers 2 73; HBS 2R'burg 1 46; St Hoger 4St. Michaël 3 64; DVS 1—Hafa 2 5—5; HBS 3—FSA 1 8—2; WV 1—St. Hoger 3 1—9; BAT-2—St. Mich. 4 10—0; BAT 3—Sleutels 2 8—2; Sparkler 2—TOV 2 2—8; Trefkracht 2 —Treffers 2 2—8; ZoeterwoudeAvanti 1 3—7. zullen ondernemen Veeleer verwacht men hen wel te Helsinki bij de we reldkampioenschappen, SCHAKEN. HET RUSSISCHE KAMPIOENSCHAP. het rog geenszins zeker ls dat de|4_ToVp 2 j_9. BAT 3—Zoeterwoude 2 Russische rijders de reis naar Hamar 110_0. wilskrachl 3—Dolfijn 3 8—2; Den Burcht 2—Treffers 5 7—3; E Ac- tief 1Sparkler 2 55; PTT (L.) TOV 1 1—9; Den Burcht 3—Reflex 1 28; St. Vooruit 3Docos 3 37; BAT 4Avanti 1 10—0; G. ATTC 2Den Burcht 1 010; Wilskracht 4Oegst- geest 2 9—1; Treffers 4—PTT (L.) 1 91; Zoeterwoude 1Reflex 2 37; Dolfijn 2—SVLV 2 10—0; H. Sparkler Zaterdag werden enige hangpartyen j_ptt (L.) 3 46; Sportief '51 3 uitgespeeld. Hierbij waren o.m. Taimo- docos 2 4—6; Trefkracht 1Actief 2 novUivetsky 10 (18e ronde)Bot winnikMoiseyev 10 (17e ronde); BotwinnikByvshev \A]/2 (18e ronde); Geiler—Tolush 1—0 (18e ronde). De resultaten van de 19e ronde en laatste ronde waren: IlivitskyAronin 10; ByvshevGoldenov 10; Korch- noyLipnitsky 10; SmyslovKon- stantinopolsky Tolush—Moiseyev 1—0. Afgebroken werden de volgende par tijen: GelierTaimanov; SuetinBot winnik; KahnSimagln; Boleslavsky Keres; KasparyanBronstein. De afgebroken partyen zullen heden worden voortgezet. De stand boven aan de ranglijst is: 1. Taimanov \Z]/2 pnt. en 1 afgebr. partij; 2. Botwinnik 12pnt. en pany; z. coiwumis «,2 puu e' afgebr. partij; 3. Tolush 11% pnt. en 5. Boleslavsky en Gelier, ieder 11 pnt. en 1 afgebr. partij. EUWE WON TE ZWOLLE. Het tournooi, dat de Zwolse Schaak club ter gelegenheid van haar zestig jarig bestaan op Vrijdag 26 en Zater dag 27 December hield is in de ere klasse gewonnen door dr. Euwe. De eerste dag maakte hij remise tegen de Duitser Samlsch en dezelfde avond zette hij zich tegenover mevr. Fenny Heemskerk. Na zestien zetten nam hij een pion en daarmede was het pleit beslecht Tegen de Zwollenaar D. Smit had hij veertig zetten nodig om het volle punt te krijgen, zodat hij eindig de met 2y2 punt uit drie partijen. Samisch en Smit deelden de tweede plaats met 1V2 uit drie. Mevrouw Heemskerk kreeg \4 punt. 10—0; Wilskr. 2—Scylla 5 6—4; J. Bat- swingers 6Unitas 2 64; NKF 2 Salam. 4 1—9; GEB 4—Te Werve 3 8—2; PED 1—Cebusta 2 4—6; Tonegido 2—PED 1 2—8; PTT 5—Tonegido 2 10—0; K. AVA 2—Smash 3 0—10; MVO 1Onder Ons 3 7—3; Cebusta 4DVJ 1 19; FSA 3Wilhelmus 3 010; L. Vriendensch. 6DSS 6 28; DHL 4 WV 5 1—HPSV 1—Esso 2 9—1: PED 2—Cebusta 5 4—6; Juno 2—Effect 3 55Tonegido 1—Effect 3 1—9; DSS 6Tonegido 1 82; M. Laakkw. 2 DHL 3 28; Olveh 2Cebusta 3 37; Smash 1Elf hoeven 7 82; MVO 3 DVS 3 10—0; DVS 3—Wilhelmus 4 10—0. Dames, lc kl.: HBS 1—DHC 1 8—2; Scylla 1—PTT 1 4—G. 2e kl.: Batsw. 1—VVV 2 6—4; Detas 1—DSB 1 1—9: DVS 1—Tc Werve 1 6—4; Sportief 2—Netbal 1 8—2; Unitas 1Swallows 1 91; Swallows 1Te Werve 1 55. 3e kl.: Treffers 3—DSB 2 4—6; HBS 3 —GEB 1 64; Set. Michaël 1—Kitno 1 2—8; Cebusta 1—Treffers 2 6—4; DHC 2—BAT 1 2—8; R'burg 1—Unitas 2 2—8; Juno 1—HBS 2 3—7; Scylla 2—Kitno 2 73; Sportief 3Tempo 1 73. 4e kl.; Cebusta 3—Sportief 4 37; Salam. 1— Te Werve 2 91; Esso 2 SVLV 1 4—6; B. Trefkracht 1—Den Burcht 1 0—10; Sleutels 2Sorry 1 8—4; St. Vooruit 2—SVLV 2 5—5: Sorry 1—Avanti 2 8—2; BAT 2—Avanti 2 10—0; C. Hafa 1—St. Michaël 3 3—7; Effect 2—AVA 2 4—6; NKF 1—Salam. 2 010; Assumij 3Netbal 3 46; D. Deco 3Tempo 2 010; St. Mich. 4 Minuor 1 10—0: DTS 1—Wilhelmus 1 COR DU BUY WINT NTTB-COUPE. Voor de 13c maal. De Amsterdammer Cor du Buy heeft voor de 13c maal de strijd om de NTTB-coupe gewonnen. Te Weert ein digde hii met 7 gewonnen partijen als eerste, met de Hagenaar Hogendoorn met 6 gewonnen partijen op de tweede en de Rotterdammer Willemstein met 4 overwinningen op de derde plaats. Dit jaarlijkse tournooi. dat ditmaal voor het eerst sinds 1937 als 8 in plaats van als 10-kamp werd verwerkt, had sterk aan waarde ingeboet door 't wegblijven van Van Zoelen, Pelser en Stoop, die wegens ziekte of familie omstandigheden allen verstek moesten laten gaan. Voor hen vielen Klinken berg. Heemskerk en Van Ham, die als reserves waren aangewezen, in. De meeste tegenstand ondervond Du Buy van de jeugdige Haagse speler Jan Hogendoorn. wie hij met 2115, 2116 de baas bleef. De eindstand luidt: 1. Du Buy (Am sterdam) 7 gew. partijen; 2. Hogen doorn (Den Haag) 6 gew. part.; 3. Wil lemstein (Rotterdam) 4 gew. part.; 4. Scheffer (Arnhem) 4 gew. part.; 5. Klinkenberg (Amsterdam) 4 gew. part.: 6. Heemskerk (Roelof ar endsveen) 2 gew. part.; 7. Van der Spek (Den Haag) 1 gew. part.; 8. Van Ham (Hilversum) 0 gew. part. Veni Vidi Vici (Lcldschcndam) Tijdens de feestweken waren er maar kleine programma's vastgesteld: Bij de dames speelde het 2e team tegen Spor tief 1 met 55 gelijk; het 3e team liet haar kracht zien aan FSA 3 en ver pletterde het met 100; het 5e team behaalde een 7—3 overwinning op Esso S.C. 3; terwijl het 6e team met 010 ten onder ging tegen Deco 3. Bij de heren verloor het 4e team van Olveh 1 met 0IC; het 5e team met 2 man hield Tonegido 1 er met 64 onder; het junioren a-team eveneens met 2 man verloor van Wilhelmus b met 3—7. Het programma voor deze week is: Dames: 2 Jan. Te Werve 1VW 1, v. Vredenburchweg te Rijswijk; 3 Jan. VW 4—Salamander 3, PI. v. Midden dorp te 7 uur. Heren: 3 Jan. Wibo 4VVV 1. Be zemstraat te 3 uur; Sleutels 3VW 2. Vrouwenkerkhof, Leiden, te 2.30 uur; WV 3Jagers 4. PI. v. Middendorp te 3.30 uur; HBS 7VW 6. Bezemstraat to 3 uur; 30 Dec. Esso 2VW 5, v. d. Spieghclstraat te 7.30 uur. Treffers (R'veen). De uitslagen van vorige week: Dames, le klas: Treffers 1Sleu tels 1 5—5. Heren, 3e klas: Sleutels 4Treffers 3 28; 4e klas: Treffers 4Dolfijn 2 46; Treffers 5Oegstgeest 1 46. Junioren: TOV 1Treffers 1 64; Treffers 2Zoeterwoude 1 100. Het programma voor deze week: Vrijdag, dames 4e klas: Oegstgeest 1 Treffers 4 Zaterdag, dames 3e klas: St. Michaël 1Treffers 3. Junioren: Tref fers 1Trefkracht 1Avanti 1Tref fers 2.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6