RADIO 2 iCHIUKWEi Plaatselijke verordening op de winkelsluiting aangenomen Vuurwerk een jongste bediende (mnl.) DANSEN WOENSDAG 24 DECEMBER 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gemeenteraad Noordwijk Dinsdagavond kwam de raad in openbare vergadering bijeen, waarbij de heer Warmerdam afwezig was. Er was een verzoek ingekomen van de heer Elzinga, die 1 Febr. 1953 de ge meentedienst gaat verlaten, om per 1 Jnnuari ontslagen te worden als ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Dit ontslag werd hem eervol ver leend Mevr. Koomen-Hulsebosch ver zocht een raadscommissie samen te stellen voor onderzoek naar de kam peergelegenheid in het Lamgeveld. B. en W. stellen voorop, dat zij binnen de bestaande reglementen gaarne me de willen werken aan het doen flo reren, van de kampeerbedrijven, doch zijn tegen het benoemen van een speciale raadscommissie. De raad was het in zijn geheel hiermede eens. De heer Rippe vroeg of het in de toe komst niet wenselijk is een algeme ne commissie uit de raad samen te stellen, dat B. en W. naar eer en ge weten gehandeld hebben om de kam- peerregeling goed te doen functione ren. doch er is niets tegen het samen stellen van een dergelijke commissie m de toekomst. Roland-Holststraat. Door B. en W. werd medegedeeld, dat de straat tussen Ch. v. Ufford- straat en de Albert Verweystraat tijdelijk was genoemd Muzenstraat, doch dat niu besloten is, uit piëteit voor een der grootste Nederlandse vrouwen die in Noordwijk geboren is, deze straat te noemen Mevr. Roland- Holststraat, wat algemene instem ming vond. Tot gemeentearts voor 1953 werd benoemd dr. C. H. G. Goudriaan. Herbenoemd werden tot commissaris van de Noordwijkse Spaarbank P. Lindhout, tot Gasthuismeester C. Plug J.zn., tot Weeshuismeester D. Berkhey. In de commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs J. E. Kok, S. W. Neefjes en mevr. E. C. v. Nes. In de commissie van advies inzake de woonruimtewet, werden herbenoemd G. Vogelaar, A. A. Mes- ker, H. A. J. Rosijers; in de vacature- v d. Wilk werd gekozen S. Miede- ma. De voorzitter bracht dank voor het moeizame werk, door deze com missie verricht en dankte speciaal de heer v. d. Wilk, die wegens zijn aan staand vertrek deze werkzaamheden r.iet meer kan waarnemen. Van de Weeshuismeester was een voorstel ingekomen om voor 1953 het halfwezengeld te verhogen met ƒ30 en te brengen op 120 per kind en- per jaar. Z.h.st. werd dit aangenomen. De rekening weeshuis over 1951, de verlenging-overeenkomst voor verze kering gemeentegelden tegen diefstal en fraude, in gebruik geving strook jes grond aan de Prins Hendrik straat, waren slechts hamerstukken. Bij het voorstel tot verhuur van tegelterrassen aan de Koningin Wil- helmina Boulevard aan: Palace Hotel 743 M2., Café v. Schie 128 M2., De Landbouw 218 M2. en Piccadilly 230 M2. tegen de prijs van 1.per M2., merkte de heer Vogelaar op, dat deze terrassen wederom tegen de oude prijs werden verhuurd en vond een verhoging alleszins gerecht vaardigd. B. en W. stonden echter op het standpunt, dat de vaste lasten van g.n. exploitaties veel hoger liggen dan voorheen en vonden het niet wense lijk deze lasten nog te vermeerderen. Meerdere leden van de raad waren eveneens voor verhoging en uitein delijk werd dit voorste! aangehouden om nader overleg te plegen in het college van B. en W. Op voorstel van B en W. werd be sloten te verpachten dc auto- en rij wielstalling nabij het sportpark aan de van Panhuijsstraat aan de heer P. van Dam voor ƒ263.75 per jaar tot 31 Dec. 1955 en als bijzondere voorwaarde te stellen, dat. indien de gemeente vóór 31 Dec. 1955 de be schikking behoeft over een gedeelte dezer terreintjes, dit te onttrekken en de pacht in dat geval naar even redigheid te verminderen. De verhuur teelland aan dc van Panhuijsstraat respectievelijk groot 2490 M2. en 2300 M2. aan de heren G A. v. Rhijn en B. Braun, ieder voor ƒ40.per jaar tot .1 Oct. 1954, werd goedgekeurd. Een strookje grond aan de Hoofdstraat als zij- ingang van het Palace Hotel werd verhuurd voor 10.— per jaar en een strookje grond aan de Koningin Wilhelmina Boulevard, groot 16 M2. bestemd voor de bouw van een hoofd-entree voor het Palace Hotel, 200. per jaar. Bij wijziging van de Algem. Politie verordening werden vastgesteld de ophaaldiensten van levensmiddelen- afvallen, zodat het thans verboden is zonder vergunning van B. en W., schillen of andere resten van levens middelen aan de huizeri of andere plaatsen in te zamelen of deze te ver voeren. Het beroepschrift van» de heer J. de Wit, inzake weigering verlenging kampeervergunning in het Lange- veld, waarvan wij reeds eerder een beschrijving gaven, werd verwezen naar de besloten zitting. Besloten werd dat de gemeente per 1 Jan. 1953 zal toetreden als lid van de verenigingen van electrici- teits-, gas- en waterbedrijven en met gelijke datum te beuanken voor het lidmaatschap der vakgroepen. Met de stemmen tegen van mevr. v. d. Wiel en de heer Rippe werden B en W. gemachtigd aan de Minister van Sociale Zaken voor te stellen een tap-vergunning te verlenen aan de Noordwijkse Golfclbb voor haar club huis op de Golfterreinen. Sluitende begroting. Het was B. en W. een groot genoe gen een sluitende begroting voor 1953 te kunnen aanbieden, met inbe grip van een post onvoorziene uitga van van 15.638.17. De inkomsten en uitgaven van de gewone dienst belo pen in totaal 2.888 899.35, terwijl de inkomsten en de uitgaven van de ka- pitaalsdienst resp. ƒ7.519.125.04 en 7.901.784.08 bedragen, zodat het na delig slot van de kaüitaaldienst 382.659.04 bedraagt. De bijzonder heden omtrent deze begrotingen zul len, evenals vorige jaren, in de alge mene inleiding aan de raad ter ken nis worden gebracht. Het onderzoek zal op dezelfde wijz geschieden als de laatste jaren gebruikelijk, n.l. door splitsing van de raad in twee afde lingen. Als laatste punt stond op de agen da de verordeningen op de Winkel sluitingswet. Alvorens tot de details over te gaan, verklaarde de heer Vogelaar, als voorzitter van de plaat selijke Middenstandscentrale, in zeke re mate verheugd te zijn dat B. en W. grotendeels de adviezen van de Middenstand in deze verordening hadden opgevolgd. Toch wenste hij enkele bezwaren naar voren te bren gen en wel namens de Prot. Christe lijke formatie, die op principiële gronden voor een algehele winkel sluiting op de Zondagen is, ook in het badseizoen. De heer Sedelaar (Kath.) had alle respect' voor de opvattingen van de Prot.-Christ. groep en was er vóór, dat de Zondagen zoveel mogelijk ge heiligd moesten worden, doch vond het in het belang van de badplaats noodzakelijk, dat tijdens het sefeoen bepaalde winkels op Zondagen open gesteld moesten worden. Het voorstel van B. en W. in deze was als volgt: Op de Zondagen in Juni, Juli en Augustus mogen Open zijn van 513 uur winkels met melk- en zuivelproducten, van 1320 uur winkels waarin uitsluitend of hoofdzaak worden verkocht: tabaks producten, fruit, bloemen, alsmede winkels met een vergunning als be doeld in art. 1 c. of g. der drankwet 1931. Op voorstel van de heer Sede laar werd hieraan nog toegevoegd de winkels in brood- en banket-artike len, winkels in kuiistvoorwerpen, strandartikelen, souvenirs en foto artikelen. Deze bepaling werd aan genomen met de stemmen tegen van de heren Vogelaar, Lindhout, Pas- schier, v. d. Niet, de Witt en v. Bee- len. Een voorstel van de heer Sedelaar om deze bepaling ook te stellen voor de maanden April en Mei, werd ver worpen met 124 stemmen. Vóór stemden de leden Urlus, Schenkeveld, Wenckebach en Sedelaar. Het voorstel van de Middenstands centrale om de koper, die na slui tingstijd zich in een winkel bevindt ook strafbaar te stellen, werd op ju ridische gronden verworpen. Inzake de halvedag-sluiting werd het volgende bepaald: Het is verbo den open te zijn: Viswinkels op Maandag vóór 13 uur, vlees en vlees waren op Maandag na 13 uur. Alle winkels niet genoemd hierboven, met uitzondering van die waar uitslui tend of in hoofdzaak bloemen worden verkocht, op Dinsdag na 13 uur. De vacantie-sluitmg voor Bakkers, Krui deniers en Slagers werd verplichtend gesteld. Tegen stemden de leden v. Ruiten, Meskers, Schenkeveld en v. Leeuwen. Voor de overige branches zal de praktijk moeten uitwijzen of in de toekomst ook hiervoor een regeling getroffen moet worden. De ontheffing sluiting op werkdagen in het seizoen 15 Mei1 September werd vastgesteld op de eertse vijf werkdagen tot 22 uur en Zaterdags 23 uur. In de pe riode van 21 Maart31 Mei mogen de bloemenwinkels op Zondag ge opend zijn van 8—20 uur. Winkels waarin uitsluitend of hoofdzakelijk kokswaren worden verkocht, mogen open zijn van 15 Mei14 Sept. tot 1 uur 's nachts, van ±5 Sept.14 Mei tot 24 uur. Het venten met snijbloe men in het bollenseizoen 21 Maart 31 Mei is toegestaan van 820 uur. Bij de rondvraag sprak de heer v. d. Niet nog over de onvoldoende werkruimte en het schaftlokaal van Openbare Werken en de heer v. Rhijn over de in de gehiee/.teraad van Kat wijk gelanceerde uitlating van een grenswijziging tussen Noordwijk en, Katwijk. B. cn W. deden de toezeg ging, in beide zaken actief te zullen zijn. Hierna ging de raad te 1 uur 's nachts over in besloten zitting. Geboren: Petrus J., z. van J. de Haas en G. v. Beelen; Gerardus P. G., z. van G. Rolvers en C. Smit; Elisa beth, d. van W. Hoek en A. Hazenoot; Tine, d. van H. de Lange en G. Geer- lings; Bernardus J. J. E., z. van P. J. Zuidhoek en J. A. M. Noordermeèr; Wilhelimna C., d. van Chr. W. Bel- laart en S. G. Landman: Nicolaas H, z. van A. Roelandse en G. A. Koers. Ondertrouwd: M. de Heus 63 j. en W S. Tekke 55 j.; N. Klinkenberg 24 j. cn M. C. v. Duijn 24 j. Getrouwd: J. A. v d. Berg en Th. H. Christiaanse; A. W. Kortekaas en M. H. Meijer; C. Remmerswaal en D. Vink. Overleden: B. Schrier 81 j., we duwe van van der Lippe; Engel v. d. Luijt 74 j., geh. met v. d. Bent; Willem Rosema 69 j., ger. met v. Duyvenbode. Leidschendam Nieuw gemaal in Driemanspolder De drie molens zullen behouden blijven Thans zijn alle moeilijkheden over wonnen. Het nieuwe gemaal staat klaar om officieel in gebruik te wor den genomen. Dc kosten zijn wel bui tengewoon hoog n.l. ƒ211.000,maar de polder kan thans beschikken over een gemaal dat aan de hoogste eisen voldoet. Toen daarna allen de werking van het gemaal nauwkeurig hadden be zien, begaven zij zich naar hotel „De Zwaan" om daar enige feestdronken uit te brengen. Allereerst voerde hier het woord burgemeester Ban ning, die zijn grote bewondering uit sprak voor de stichting van het nieuwe gemaal. Wat do drie mooie molens betreft, zal de gemeente al les in het werk stellen om deze door de gehele wereld bekende ge trapte polderbemaling in lengte van dagen te doen behouden. Zij zijn een sieraad van IIoMandse polderland schap. Verder voerden het woord de heren Pfeifer, mr. Slagter, Perk, Brugmans en Kuperie. Het wereldbekende Driemolenstel aan de Stomp wij kse weg te Leid schendam is door het in gebruik ne men van een nieuw electrisch ge maal voor een groot gedeelte buiten werking gesteld. Sinds onheugelijke tijd hebben de drie windschepradwa- termolens hun diensten bewezen aan de 954 mr. grote onder Leidschen dam en Zoetermeer gelegen polder, waarvan het peil 6.05 R.A.P. is. Nu is na moeizame voorbereidin gen een nieuw gemaal in bedrijf ge steld en dat dit een heuglijk feit is bewees wel de grote belangstelling. Wij merkten o.a op burgemeester Banning van Leidschendam, burge meester Vernède van Zoetermeer, de heer Kuiperie van de Cultuur technische Dienst, van Wouw van de Grondmij. te Zwolle, ir. Brugmans van de Prov. Waterstaat, Enslng van de G.E.B. te Delft, de dijkgraven Schimmelpennink van Ooyen en mr. Slachter en verder het gehele polder bestuur met hun dames. Zij allen werden welkom geheten door de heer P. Huisman. Spr. memo reerde de gang van zaken bij de Drie manspolder. De bemaling heeft ook voor deze polder vele monden en pennen in beweging gebracht. Zo als uit de drie molens blijkt was de polder aanvankelijk uitsluitend aan gewezen op windkracht, waaraan geen eisen gesteld konden worden doch in 1877 werd besloten de wind kracht gedeeltelijk te doen vervan gen door een stoomgemaal bestaande uit twee Cornwakketels met een ge zamenlijk vermogen van 42 pk. Hoe wel dit stoomgemaal tijdens wind stilte goede diensten heeft bewezen was de bemalingscapaciteit toch te gering en daarom werd in 1922 de stoommachine vervangen door een ruw-oliemotor van 144 pk. Ook deze motor bleek na verloop van tijd en bij langdurige windstilte niet aan alle gestelde verwachtingen te vol doen en zo rijpte allengs het plan tot stichting van een electrisch gemaal. Wegens de laatste oorlog kon de uit voering van het plan geen voortgang hebben, waarbij nog kwam dat de kosten zeer hoog waren zodaf ook naar de nodige middelen ter finan ciering moest worden uitgezien. Wat lezers schriiven Noordwijk 10 Dec. 1952, KINDERBIJSLAG EN INKOMEN In uw bjad, dato 9 Dec. 1952, onder Open brief van de Nath. Bond v. h. Gezin, lees ik onder desiderata punt II, dc hoogte van de Kinderbijslag te laten afhangen van de hoogte van het primair inkomen, m.a.w., dat iemand met 10.000 inkomen meer kinderbij slag ontvangt, dan iemand met I 2000, aangenomen, dat het aantal kinderen bij beide partijen hetzelfde is. Heb ik dat goed gelezen? Zo ja, is dit dan niet onrechtvaardig? Zou de oplossing niet makkelijker te vinden zijn ook voor de kleine .zelfstandigen dat een ieder, die onder 'n bepaalde loongrens verdient kindex-bijslag ontvangt, natuurlijk allemaal hetzelfde, cn al wat daar boven ligt, niets.. Dit lijkt mij recht vaardiger. Vader van een groot gezin. Naschrift redactie: Naar onze smaak heeft de geachte inzender gelijk. Wat denken de lezers ervan? De heer mr. C. van Delft is be noemd tot substituut-griffier bij de arrondissements rechtbank te Breda. HILLEGOM Geboren: z. van J. Aangenbrug en C. Tibbel; d. van J. P. Koop en E. Falder; d. van L. J. Brouwer en C. H. van Stein; z. van J. Hoogkamer en D. M. Muus; d. van Th. S. Boot en J. Schüter; d. van D. de Ruiter en E. Tates. z. van C. Peters en Th. M. H. Eon: z. van P. Schrama en W. J. Zoetendaal. Ondertrouwd: J. Ph. van den Berg en J. M. Raaphorst; J. J. J. van der Voort en H. M van Ruiten. Getrouwd: C. H. Noort en G. M. C. Scholten; H. J. C. de Vroomen en J. A. M Lommerse. Overleden: J. Koster m. 82 jaar; B. van Leeuwen vr. 73 jaar. DE ZILK Flinke botsing. Gisteravond re den twee personenauto's tegen el kaar op. Eén daarvan, bestuurd door W. K. uit Overveen, moest met 'n kraanwagen worden weggesleept. Onder dc wielen. Op het land aan de Leidsevaart van de heer R. zou een motorspuit worden geplaatst voor de omspuiting. Een stuk hout moest het achteruitrijden van de spuit voorkomen. Toen de arbeider R. v. A. het stuk hout wegschopte kwam hij met z'n voet onder de wie len van de spuit. De spuit moest worden opgevijzeld om van A. te be vrijden. Dc voet bleek zozeer ge kneusd, dat opname in een zieken huis volgde. SASSENHEIM Geboren: Johannes P., z. van P. Westerbce* en M. Passchier. Ondertrouwd: Adr. van Zonneveld 25 jaar en E. C. M. Bisschops, 22 jaar Overleden: Maria C. A. Claeren, 68 jaar; Jacob Oudshoorn 66 jaar; Cor- nelis van Vliet, 91 jaar; Adnana Bou- ma, w. v. Methorst, 78 jaar. VOORSCHOTEN Medische dienst. Op le Kerst dag neemt waar: dr. M. v. d. Stoel, Veurse Weg 20, tel. 356; 2e Kerstdag: dr. Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 520. HOE wordt het wéér? (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opge maakt te 10 uur), MORGEN FLINKE OP KLARINGEN Enkele buien, maar mor gen flinke opklaringen. Matige tot vrij krachtig Zuid- Westelijke wind. Iets minder zacht. Op 11 Januari 1953 ho- pen onze geliefde ouders j B. HOOGENBOOM l de dag van hun 25-jari- ge echtvereniging te herdenken. Dat God hen nog lang Z moge sparen is de wens van hun 2 dankbare kinderen, i De H. Mis uit dankbaar- heid wordt opgedragen op 11 Januari te 10 uur in de parochiekerk van Maria Presentatie te Alkemade. R'veen, 24 Dec. 1952. Westeinde 22. 1856 1 Na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, over leed heden in Huize Sancta Maria onze ge liefde Tante Mejuffrouw CORNELIA THFODORA DE GROOT in de gezegende ouder dom van 83 jaar. Uit aller naam, T. FLEUR-DE GROOT Dé H.H Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de St. Willi- ororduskerk te Oegst- geest op Maandag 29 Dec. a.s. de stille H. Mis te 8 uur 10 en de gezongen Requiem te 9 uur 30, waarna de begrafenis op het R. K. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden Zon dagavond te 8 uur in de kerk. 1895 Enige en algemene kennisgeving. Na voorzien te zijn' van de Genademiddelen der H. Kerk. overleed tot onze grote droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader GERARDUS BALK Weduwnaar van MARIA GRIMBERGEN in de ouderdom van 80 jaar. Namens de familie, A. M. BALK Oegstgeest, 23 Dec. '52. Dorpsstraat 20. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden v/orden in de St. Willi- brorduskerk te Oegst geest op Zaterdag 27 December a.s. de Stille H. Mis te 8.10 uur, en de gezongen Requiem te 9.30 uur, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden Woensdag, Donderdag en Vrijdagavond te 8 u. aan het sterfhuis. 1868 Th. J. G. Jansen ARTS Morsweg 14. ZATERDAG 27 DEC. AFWEZIG. Waarneming: dokterstelefoon. 25 Dec. zon op 8.47 en onder 16.33; maan op 12.35 en onder 2.31 uur. 26 Dec. zon op 8.47 en onder 16.34; maan op 12.53 en onder 3.55 uur. 27 Dec. zon Op 8.47 cn onder 16.35. maan op 13.17 en onder 5.17 uur. Geen witte Kerst Het KNMI deelt mede: Het weer in West-Europa staat ge heel onder invloed van een uitge strekt gebied van lage luchtdruk op de Atlantische Oceaan, waarvan het centrum met een luchtdrukwaarde van ongeveer 970 millibar vrijwel stationnair bij IJsland ligt. Randstoringen bewegen over de Golf van Biscaye en dc Britse eilan den naar het Noord-Oosten Deze ge ven ook in onze omgeving het weer een wisselend karakter. Krachtige Zuid-Westelijke winden, die de storingen vergezellen, trans porteren grote hoeveelheden tamelijk zachte lucht naar het Noord-Oosten, waardoor de vorst over Duitsland, Polen en Zuid-Scandinavië steeds verder wordt verdreven. In West-Frankrijk en Zuid-West- Engeland steeg de temperatuur daarbij tijdelijk tot ir.ts boven 10 gra den. Weliswaar wordt thans over de Oceaan wat koudere lucht van polaire oorsprong aangevoerd, doch deze heeft een zo lange weg over het betrekkelijk warme Oceaanwater af gelegd, dat dc temperatuur in West- Europa iets boven normaal zal blij ven. Men rekene dus voor de Kerstda gen op veranderlijk weer met enkele buien maar ook flinke opklaringen, matige tot krachtige wind hoofdza kelijk uit het Zuid-Westen cn tem peraturen iets boven normaal. Uet w-evi in Swiofia De weerrapportcn van hedenmor gen 7 uur luiden: weer temp. OSLO mist 9 C. STOCKHOLM nevel —3 KOPENHAGEN geh. bew. 2 LONDEN zwaar bew. 10 AMSTERDAM regen 7 BRUSSEL regen 9 PARIJS geheel bew. 11 BORDEAUX geheel bew. 11 NICE lichtbew. 4 WARSCHAU nevel —2 BERLIJN mist 2 FRANKFORT mist 4 MUNCHEN nevel 2 ZURICH nevel 4 Aan de ZeerEerw. H.H. Geestelijken en mede-paro chianen van de H.H. Engel bewaarders te Hazerswou- de (Dorp) Een Zalig Kerstfeest en Zalig Nieuwjaar toegewenst. B. J VAN MEURS, San. „Bert en Bosch", Bilthoven. 1867 Mevr. «I. J. H. VAN RIJ- ZITMAN TANDARTS PRAKTIJK HERVAT Spreekuur, Particulier vol gens afspraak. Ziekenfonds: dagelijks 56 uur. Regulatie Woensdag middag van 2—3 uur. Polikliniek Oorheelkunde HOOIGRACHT 31 van 27 Dec. tot 2 Jan. 1953 GESLOTEN. Stuur ons slechts deze advertentie en Uw adres en U ontvangt gratie vele schitterende bouw-tekeningen. gratie gölll prijscouranten met alle radio onderdelen, gratie prospectue en procileisen van radio cureuesen gratis inlichtingen omtrent een agent schap voor radioverkoop. 26 Radioschool MAXWELL Schoolstraat 28 Panninpen (bij Venlo) PRIJZEN VAN DE Charitas-Tentoonstelling te Roelofarendveen. 1226 1739 1415 1460 1468 1251 135/ 1972 1774 1080 1824 108 2031 2106 1420 12214 123 geel KINDERLOTERIJ. 120 481 391 267 387 36 482 98 73 8 geel 19 geel 13 geel 78 3376 181 306 123 313 392 30 34 173 438 100 De prijzen moeten voor 31 Dec. worden afgehaald bij To Spruit Noordeinde 112, Roelofarendsveen. 1894 Ml ET ZO. VOOR KLEIH-TRAHSPORT Woningruil-verhuizingen 20% korting HASSELMAN 4 PANDER BREE5TRAAT 146 BOTERMARKT2I-22 TELEFOON 26662 E I DEr Lid Financierings-instituut Genezing voor Stotte raars, door nieuwe be proefde succesvolle me thode. Br. onder no. 6184 bureau van dit blad. ^2* Meisje voor de huishou ding gevraagd, van 's mor gens 8 tot 1 uur, Aanbieden Verl. Bloemistenlaan no. 50 bij de Lammeschansweg. «i? Bij Kloos Zaterdag op de marlet Hoogstraat. Let op uithangbord. Onderjur ken f 2.98. ook in het in terlock, theedoeken 98 ct., en luiers 98 cent. slopen f 1.49 en 1.98, lakens f 5.95, overhemden 3.98. 3? Zuiver en overvloedig zog voor uw zogende big gen krijgt U door LieQ&s' Zogdrank. W. v. d. Ploeg, Hoogmade, van Poelgeest laan 65. 6153 2? U. V. S. supporters. Voor de uitwedstrijd C. V. V.—U. V. S. Zondag 28 Dec.. Buskaarten f 2.J. Charité, Morsweg 1, N. Muuse, Parkstraat 43, J. Wassenaar. Levendaal 98a. Vertrek 13 uur Geere- gracht hoek Levendaal. Voorkom teleurstelling cn haal kaarten Zaterdag 7 u. nam. 6199 2? Water in Uw bed, dat is voor U geen pret, Dus gaat U vlug naar Alt, En houdt op Mare 112 halt. Daar wordt Uw bedkruik- stop weer beter, Voor twee cent per millimeter-diame ter. N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen TE LEIDEN. voor onderhoudswerken en reparatie aan haar machinepark. Schriftelijk of persoonlijk melden bh' de Portier, Zoe- terwoudseweg 1 tussen 912 uur. BIJ ONS GEKOCHT. Victorie Bazar HOGEWOERD 31. SUCCES VERZEKERD. Hogewoerd Bazar HOGEWOERD 73. BIJ DE ADMINISTRATIE DER RIJKS-UNIVERSITEIT TE LEIDEN kan worden geplaatst: Niet ouder dan 17 jaar; Mulo-diploma strekt tot aanbeveling. Uitsl. schr. soil, te richten aan de Administrateur. Te koop aangeboden piano in goede staat merk „Steinbach" prijs 500. Br. onder no. 6198 bureau van dit blad. 'S Grote sortering vuur werk, zowel in pakketten als los verkrijgbaar. Wilt U verzekerd zijn van goed vuurwerk, dan naar de Victorie-Bazar, Hoge woerd 31 en Hogewoerd - Bazar 73. 6201 Te koop gevraagd ijze ren vlet als onderbouw voor woonschip pl.m. 12x3 m. Br onder no. 1887 bur. van dit blad. Gevraagd Siert. Verg. A., B. en warme kas. Dec. Groent. Teeltverg. punt 4. c v. N. Bakker, Roe lofarendsveen tel. 487 K- 1713. 1385 T Aangeboden Covillic- Alba, pl.m. 27000 voor half- teelt in de kas. Jac. van der Meer Dzn., Westeinde no. 8 Roelofarendsveen. 6204 Vuurwerk, gillende keu kenmeiden, zevenklappers, vuurpijlen. Jap. kanonsla gen. voetzoekers, rotjes, enz. Uitsluitend de beste kwaliteit, maar tegen de laagste prijs. Victoria-Bazar Hogewoerd 21 er. Hoge- woerd-Bazar Hogewoerd 73 Inboedel aangekocht: Slaapkamers, bankstel, ameublementen, Gothisch eiken en old-finish dres soirs, fauteuils, bureau's, boekenkasten, babycommo de, ledikanten, divanbed den, kasten, wit-emaille koksfornuis als nieuw. Koopjes halen! Koopt in boedels. Pluym, Hogewoerd Tel. 21266. OP 2DE KERSTDAG in Café BAKKER Rijpwetering. Aanvang 7.30 uur Uitsluitend R. K. 3T Er biedt zicht aan een R. K. Meisje voor dag en nacht, al meer werkzaam geweest. Br. J. Zandbergen onder no. 6185 te Zoeter- woude. Ter ruiling aangeboden klein woonhuis, achter P. Buschman, Noordcindc 205 Roelofarendsveen. Inlich tingen aldaar. 6204 Het succes van oudejaar Onze bekende vuurwerk pakketten inhoudend 30 stuks gesorteerd middel 2.50, zwaar f 4.extra zwaar f 5.—, ook pakket ten van 1.Bij aankoop van iedere gulden 5 rotjes cadeau. G. van Brussel, Haarlemmerstraat 267. 3T Alt op dc Mare heeft Anti-beslaandoeken voor het beslaan van auto-, eta lage- en kamerramen 1.75 Tochtband 0.60 per meter Schuimrubberband 0.75 p. meter, Raamrubbers tegen het rammelen van uw ramen. 6202 3T 6 stuks Nieuwjaarskaar ten samen 10 cent. Prach tige uitvoering in meer kleurendruk, 6 verschillen de soorten Alleen met in levering van deze adver tentie. Geldig van 26 Dcc. tot 3 Januari. I. V. A. Haarlemmerstraat 46, No va, Noordeinde 43, Leiden. Eisenhower cocktail: een mengsel van hardst- knailende vuurwerksoor ten dat U op oudejaars avond niet alleen vee! vreugde geeft, maar in 195°. alle katten uit uw buur' houdt. Natuurlijk van d Volle Neef! 18"

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3