k L unstleven m Leiöen Rijnstreek De heer A» Dubbeldam 40 jaar op de gemeentelijke tekenkamer tOns Belang" reikte prijzen uit van de tuintjeswedstrijden Aandeelhouders Textielfabrieken gebrs. v. Wijk ontevreden WOENSDAG 24 DECEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Zeer gewaardeerd ambtenaar Een buitengewoon kundig en ge- wuurdeerd ambtenaar, die door zijn werk aan Leiden in vele opzichten een ander aanzien gaf, de heer A. Dubbeldam, chef van de tekenkamer van de dienst van Gemeentewerken, herdacht gisteren het feit. dat hij vóór 40 jaar in dienst der Gemeente trad. Aanvankelijk in los dienstverband aangenomen, werd hij in 1918 aan gesteld als technisch ambtenaar en in 1935 in deze functie benoemd. Dank zij zijn helder inzicht in vele bouwkundige problemen, zijn rus tig optreden en vooral zijn techni sche kennis, bestaat er een algeme ne waardering voor de persoon en het werk van de heer Dubbeldam, die in 1950 de hoogste rang, die van technisch ambtenaar le klasse, in deze functie wist te bereiken. Ter gelegenheid van dit jubileum vond gistermiddag in de feestelijk versierde tekenkamer een hartelijke huldiging van de heer Dubbeldam, wiens familie tevens tot dit feest was uitgenodigd, plaats. Behalve het per soneel, waarmede de jubilaris dage lijks samenwerkt waren hier aan wezig wethouder A. J. Jongeleen, de directeur van Gemeentewerken, ir. D. Boogerd, de heer J. van Iterson, lid van de Commissie van Openbare Werken, en enkele hoofden van dienst. De jubilaris die vooraf reeds ont vangen was door het College van B. en W., waarbij burgemeester jhr. mr F. H. van Kinschot uitweidde over de vele verdiensten van de heer Dub beldam, werd het eerst toegesproken door de directeur van Gemeentewer ken, die herinnerde aan de prachtige staat van dienst van de jubilaris. Hij had in de loop der jaren o.a. de lei ding van de bouw van het gebouw Burgerlijke Stand Geboren: Anneke Christina Johan na d. v. E. W. C. Langezaal en K. J. v. Rooyen; Alice Antoinette d. v. A. F. de Wit en P. H. M. v. Hartevelt; Paulus z. v. H. Schouten en H. Har- teveld; Hendrik Chrristiaan z. v.D. Klinkenberg en M. W. K. Fieseler; Cornelis Lambertus z. v. C. L. Leij- endek'ker en H P, Gimberg; Wilma d. v. W. Clements en B. P. v. d. Heij den; Margeretha Theodora Maria d. v. L. G. v. d. Meij en K. Kamara Ohristiaan Frederic Wilhelm z. v. C. F. W. Schottelndreier en A.M. van Zoclen, Llan Nio Joyce d. v. T. T. Tan en S. J. Schoots. Johannes Ber- nardus z. v. W. F. Wakka en G. M. Schoon; Clasina Johnna Maria d. v. L, Baas en J. Vork; Pauline Alida d. v. P Rijsbergcn en M. C. Huisman Necltje d, v. A. Ouwerkerk en G. E. Riethoven; Arie Berend z. v. A. Ban- ninga en H. v. Dijk; Maria Elizabeth Cornelia d. v. P. M. Angevaare en M. M C v. d. Ploeg; Cornelis z. v. J. Cok en J. P. v. Dijke; Robert Jan z. v. J. H. Leerink en J. D. Mallee. Geboren: Pieter z. v. L. C. Drop- pert en C. Roos; Gerrit z. v. L. C. Droppert en C. Roos; Petronelia d. v. J. Zeegers en H. de Haas; Yvonne d. v. K. J. Koopman en H. Paalvast; Hillegonda d. v. C. W. M Lindenhoff en C. I Th. Spiekerman. Overleden: M. C. Hamerling, huis vrouw van Van Ark, 69 jaar; M. van Ark, huisvrouw, van Van Weeren, 44 jaar: C. L. J. v. Velsen, wed. van Van der Lelie. 60 jaar; A. C Kou- wenberg. wed van Stouthamer, 75 jaar; L. H. Wolters, wed. van Van Lint 63 jaar. Overleden: L. Boom wed. 78 j.; J. B. Op de Laey wed. Van Agerbeek 86 j. Getr.: R. Zuurmond en M. Gouwe loos; N. Kooreman. en H. L. Meester; L. A. A. Van Oijen en F. C. Rein- houd; J. A. de Goeda en C. M. Th. Ammerlaan. MILITAIREN HIELDEN GEZELLIGE FEESTAVOND. Met massale verloting. Meer dan 150 maal verdween de hand van de echtgenote van de garni zoenscommandant, mevr J. M. Gerth van WijkPaul gisteravond in de grote doos, die op het toneel van het St. Antonius Clubhuis stond opge steld. Even zovele malen riep ser geant Pluto een nummer door de zaal en werd een der aanwezigen de gelukkige winnaar van een vorste lijke haas, een et konijn, een taart, een doos bonbons of wat de lange prijzentafel anders mocht bevatten. Deze grote verloting, die op het laatste moment nog in waarde steeg door een aantal prijzen, beschikbaar gesteld door de exploitant van het clubhuis, vormde het einde van een gezellige avond, waar het „Leidse Ambtenarencabarct" de vrolijke noot vehrzorgd had. Nadat de adju dant J. Nieuwenstein als hoofd der R.A.O. de avond geopend had, vloei de er een golf var. grappen en me lodietjes door de zaal, die veel enthousiasme wisten op te wekken. De heer Jan Tielenburg met zijn gezelschap zorgde, dat de honderden militairen in de zaal de verloting met het Kerstverlof van vandaag voor ogen ongetwijfeld het belang rijkste deel van de avond een paar uurtjes vergaten. Kapitein Westerhof dankte het gezelschap voor de ge zellige uurtjes en leidde voorts de verloting in, na afloop waarvan hij wederom op de planken kwam om mevr. Gerth van WijkPaul en alle verdere medewerkers aan het „klei ne Monte Carlo" zoals spr. het noemde de dank van de aanwe zigen over te brengen. van de Gem. Reinigings- cn Ont- smettingsdienst, van dc nieuwe H. B.S. aan de Burggravenlaan, van het Politiebureau aan de Zonneveld- straat, van tal van werken op de ge stichten Endegeest, verbouwingen aan de Stadsgehoorzaal en vele wo- ningbouwobjecten. Daarnaast heeft hij tal van rapporten opgesteld, had hij een aandeel in de aan- cn ver koop van Gemeentegebouwen en was hij bovendien nog belast met de leiding van de tekenkamer. Behalve een bekwaam ambtenaar, zijt gij ook zeer betrouwbaar aldus ir Boogerd. Gij zijt een man van karakter, die geen vijanden hebt en U steeds hebt ingezet om het belang van de Leid se gemeenschap tc dienen. Namens het College van B. en W overhan digde spr. de jubilaris een enveloppe met inhoud en de oorkonde der Ge meente, waaraan namens de amb tenaren van de afdeling een schil derstuk werd toegevoegd. GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL. Op de le cn 2e Kerstdag zal geen huisvuil worden ingezameld, gelieve op deze dagen geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op Don derdag worden bediend, zal m plaats vinden op Maandag 29 De cember e.k. cn uit die percelen, wel ke gewoonlijk op Vrijdag worden be diend, op Dinsdag 30 December e.k De Directeur Gemeente Rei nigings- en Ontsmettingsdienst 1853. WIJZIGING HAVENGELD EN LIGGELD IN DE GEMEENTE LEIDEN. Op 1 Januari 1953 treedt in wer king de door de Gemeenteraad op 9 Juni 1953 vastgestelde verordening, rfegelcnde de heffing en invordering van belastingen onder de naam van havengeld en liggeld in de gemeente Leiden. Deze verordening komt in de plaats van de tot nu toe geldende afzonderlijke verordening op het ha vengeld en op het liggeld. Het voor- Wethouder Jongeleen was vol lof" naamste verschil ligt hierin, dat van- over het werk van de heer Dubbel-1 af 1 Januari a.s. ook belasting moet dam, die er steeds op uit was de on der zijn leiding werkzaam gestelde ambtenaren verantwoordelijkheid te doen dragen. De heer Jongeleen, die zich bewust was, dat hij op sommi ge momenten wel eens iets te veel van de jubilaris vroeg prees het in hem, dat de zaken dan toch altijd weer op tijd in orde kwamen. Spr. zag de heer Dubbeldam niet alleen als een sieraad voor de gemeente, doch stelde hem ook tot voorbeeld aan menig jongere. Als persoonlijk geschenk bood de heer Jongeleen een kistje sigaren aan. De heer W. J. J. Kok, wnd chef van de Tekenkamer, releveerde de prettige samenwerking met de heer Dubbeldam, die op zijn afdeling van hoog tot laag wordt gewaardeerd. Een getuigenis, dat later nog eens werd onderstreept door de jongste bediende, Wim Taffijn. Tenslotte gewaagde de heer J. Bijker, opzich ter van de P.T.T., van de goede ver standhouding tussen deze dienst en de heer Dubbeldam. Aan het einde van de middag, die werd afgewisseld met zang van en kele leden van het Mannenkoor van de Dienst van Gemeentewerken, sprak de jubilaris een kort dank woord, waarin hij de aanwezigen gaf te verstaan, dat hij al die jaren met bijzonder genoegen zijn werk had vervuld. worden betaald voor vaartuigen, welke binnen het havengebied liggen en/of varen, zonder dit gebied te verlaten. Verder is in de nieuwe verorde ning opgenomen de bepaling dat alle vaartuigen welke te Leiden worden gehouden, behalve roeiboten van 1 M3 of minder, moeten worden gere gistreerd ten kantore van de Markt en Havendienst in het Waaggebouw. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar genoemd kantoor. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter open bare kennis, dat de Gemeente-Secre tarie en de overige bureau's .van de gemeentelijke diensten en bedrijven, behoudens het hierna vermelde, op Zaterdag 27 December 1952 voor het publiek gesloten zullen zijn. Het Bureau van de Burgerlijke Stand zal op die dag geopend zijn van 910 uur. Het gemeentelijk Badhuis en het Stedelijk Museum „de Lakenhal" zullen geopend zijn zoals op andere Zaterdagen. Het kantoor van de Gemeente- Ontvanger zal op 27 en 31 December 1952 voor het publiek gesloten zijn. 1896 Dispensatie Onthoudingswet Tweede Kerstdag Nu de Tweede Kerstdag dit jaar op Vrijdag valt, verlenen Wij voor die dag voor heel het Bisdom Haarlem dispen satie in de Onthoudingswet, zodat op de Tweede Kerstdag van dit jaar vleesspijzen mogen gebruikt wórden- Haarlem, 28 November 1952 f JOHANNES PETRUS Bisschop van Haarlem De woningbouwver. „Ons Belang" hield in de Jacobazaal van „Den Burcht"' een vergadering van de deel nemers aan dc Tuintjes- cn Pot- kweekwedstrijd onder de bewoners van haar woningen. De voorzitter, de heer J. Gerritsen, opende met een woord van dank tot de aanwezigen en in het bijzonder tot de onder-directeur van de RHW- fabrieken en de heren Langezaal en Veldhuyzen, leden der jury. Hij bracht de aanwezigen, tevens ook na mens de secretaris, dank voor de hulde hen op 12 December gebracht. De prijsuitreiking volgde hierop. De waarn. directeur van RHW reikte met enkele toepasselijke woorden de beker, door de RHM-fabrieken ge schonken, aan de heei M. J Verha gen, uit, die nu in het definitief be zit van de beker kwam, omdat hij hem 5 maal in totaal had gewonnen. Spr. deelde mede, dat het in het voornemen lag een nieuwe beker aan te bieden. De voorzitter reikte de beker uit namens de .wasserij Van Ommeren aan de heer W. F. Meijers voor de mooiste voortuin en aan de heer D. Galjaard de beker van „Ons Belang", geschonken voor de mooiste kleine achtertuin. Hierna nam het lid der jury, de heer F. J. Langezaal het woord, om, na zyn algemene indruk te hebben gegeven, de prijzen aan de overige winnaars uit te reiken. De heer J. H. Smit, voorzitter der jury, was ver hinderd aanwezig te zijn. De heer Langezaal had voor iedere prijswin naar een woordje ter aanmoediging. Dc uitslag der keuring Voortuinen: le prijs, W. F. Meijers, tevens winnaar beker; 2e A. A. de Leng; 3e J. J. M. Hensing; C. D. J. Jansen, J. Kukler, A. van Wendt, W. Hoogkamer, D. Klein; 4e J. J. J. van Beek, A. Gerritsen, Joh. v. d. Bos, C. Scheurwater, C H. S. v. d. Berg, M. Ouwerkerk, W. V. d. Bosch, J.Saveur. Kleine achtertuinen: le prijs, D. Doktersdienst. De dienst wordt 1ste Kerstdag waargenomen doox' de dokters: De Bruyne, Hartman, Plei ter, Simons en Verbrugge. 2de Kerstdag nemen waar de dok ters Van Alphen, de Jager, Jasperse en Stoffers. Apotheken. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lei den wordt van Woensdag 24 Dec. 18 uur tot Vrijdag 26 Dec. 8 uur waar genomen door de Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel 20313 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapalrk no. 8 tel. 26274 Van Vrjjdag 26 Dec. 8 uur tot Za terdag 27 Dec 8 uur wordt waargeno men door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven Apotheek, Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, iel. 26274. Galjaard, tevens winnaar beker van de woningbouwvereniging; 2e J. C. Reijkcn, J. H. v. d. Berg, J. A.. Vis ser, P. Winterkamp; 3e H. G. M. de Winter, J. L. de Waal; 4e A. van Leeuwen, wed. P. van Werk. Grote achtertuinen: le prijs, M. J. Verhagen met beker van de RHW- fabrieken, 2e J. P. Ouwerkerk, Th. van Teijlingen, H. G. Blansjaar, wed. Sliggers. 3e C D. den Os, A. Boete kees, J. de Leek, W F. Meijers; de J. de Man, A. A. de Leng, H. P. J. Wortman, J. L. Dreef, A. Lauwrier, D. de Graaf, C. D. J. Jansen, H. Kwik H. W Steenbergen, A. Gerritsen, W. Hoogkamer, L. J. J. Prenen, mevr. Fonteinde, A. van Wendt, J. Pouw. Potkweekplantwedstrijd: 2e mevr. Verhagen; 3e mevr. van Westbroek, mevr. de wed. Sliggers, mevr Ouwer kerk, mevr. Winterkamp; 4e mevr. Cornet, mevr. Saveur, mevr. Van Leeuwen, mevr. Florisson, mevr. Van Leeuwen, mevr. Hoogkamer, mevr. Van Biezen, mevr. Willemse, mevr. Chaidron; 5e mevr. Van der Wilk, mevr. Kaak, mevr. Kwik. W eihnachtsoratorium voor Con Amore Bach gebruikte de naam Oratorium steeds voor zijn grotere werken, be stemd voor de „Hoogfeesten". Dit oratorium in een reeks van zes can tates voor de drie Kerstdagen, Nieuw jaarsdag, het octaaf, en Driekoningen. Vier van deze cantates waaraan het Bijbelverhaal ten grondslag ligt, heeft Simon Jansen met zijn voortreffelijk zingend koor en solisten uitgevoerd, begeleid door de Haarlemse Orkest vereniging. Naar men weet, zijn» vele van de bekende en geliefde stukken uit dit oratorium afkomstig uit wereldlijke werken, maar enkele stukken heeft de meester speciaal voor dit werk ge schreven. 't Kerkelijk karakter wordt door een en ander evenwel niet ge schaad, en terecht wordt 't werk zeer geliefd. De eerste uitvoering ge schiedde in de Kersttijd van 1734 of daaromtrent. Simom Jansen is een uitmuntend koordirigent, die Handel en Bach met verheffende muzikaliteit interpre teert; Bach, die zijn toehoorder tel kens weer plaatst voor 't ondoorgron delijke raadsel: hoe muziek tegelijk zo onpersoonlijk, zó in vorm en toch zo mooi en ontroerend kan wezen. Hier is alles verkwikking. Indruk wekkend zijn de koren en vooral de choralen; de recitatieven prachtig verhalend en de aria's één schone zang. Voor de uitvoering alle lof! Welk een spirit en overgave onder de ko risten! Het contrapunt wa* in één woord voortreffelijk, zó transparant, dat elke stem waarneembaar was. Zelfs de tenoren, die toch verre in de minderheid zijn, waren absoluut te volgen. Al waren zij zwak (door klein gantal) de toon was zeer be schaafd. De bassen droegen de vrou- wenstemmem De sopranen hoeden zich voor een zekere scherpte bij stemuitzetting in 't hoge register, al. ten mooi. Deze kleine bemerking wil niet zeggen, dat alles niet goed in even wicht was. De zekerheid van toon en inzet was vlekkeloos en alles droeg 't cachet van bezieling en accura tesse. Simon Jansen houdt de teugel strak en houdt van levendige frisse tempi. Van het solistisch kwartet heeft de alt de meest dankbare par tij Roos Boelsma gaf een sympathie ke interpretatie van de mooie aria's. Han Le Fèvre zong de recitatieven met kennis van zaken, maar wel wat onbewogen. Mevrouw Dora van Doorn-Lindeman gaf alle reden haar prachtige klare sopraanstem te be wonderen. Ten slotte Léon Combé, de bas. Hij zingt muzikaal, heeft een mooie ge voelige stem. Toch kwam hij niet overal tot z'n recht. Wij wijten dit daaraan, dat hij door een stagnatie in de treinloop eerst om negen uur het podium betrad en onmiddellijk zingen moest. Zijn zenliwen moeten door een en ander wel gespannen zyn geweest. De dirigent had al een half uur gewacht, alvorens te begin nen (zie bericht elders in dit blad). Het Haarlems Orkest heeft zijn zeer moeilijke partij over 't geheel geno men, lofwaardig vervuld. Afzonderlijk vermelden wij de solo-trompetist, de fluitist in de tenor-aria in II en de concertmeester voor zijn viool solo. Voor het continuo in de reci tatieven heeft Valentijn Schoonder- beek goede zorg gedragen. De zaal was vol, en met de grootste belang stelling heeft men de voortreffelijke uitvoering beluisterd. Een kort gebed voor de aanvang en aan 't slot een dankgebed door de Zeereerw. ds. Vosters uitgesproken. J. Kortmann. Woensdag 24 December. U zult misschien wel denken: treedt Stadskok nu niet buiten zijn terrein? Inderdaad, dat doen we. Want we willen u vandaag eens vra gen bijzondere aandacht- aan onze krant te schenken. Vaak krijgen wij te horen: „Ik lees altijd de Hutspot". Men bedoelt dat natuurlijk als een vriendelijkheid je tegenover ons, maar naar onze mening ligt daarin opge sloten, dat men de rest van de krant, die veel en veel belangrijker is dan ons Hutspotje, zr'n beetje over het hoofd ziet. En dat vinden wij jam mer, doodjammer. Vooral vandaag zouden wij dat jammer vinden,, want hoewel het niet de gewoonte is „eigen waar" aan ta prijzen mogen we vandaag toch wel eens zeggen, dat aan dit Kerstnummer zeer veel zorg is besteed. De redactie deed dat voor u, onze lezers, en hoopt, dat het niet tevergeefs is geweest, dat u dus deze krant eens goed zult lezen, Mocht u er met de Kerstdagen gen tijd voor hebben, dan kunt u de krant nog be waren tot a.s. Zondag. Afgesproken? De kath. bejaardeü van Leiden, de vier parochiële bejaarden-sociëteiten dus hebben gistermiddag gezamen lijk Kerstfeest gevierd in het stem mig versierde St. ADtonius Clubhuis, dat practisch geheel gevuld was. Eerst werden er enige kerstliederen gezongen, daarna sprak pastoor N. Lohuis, O.F.M., een kort woord over het Kerstgebeuren, dat wij morgen gaan viern. De hoofdschotel van het programma werd verzorgd door mevr. J. Staalvan Zandvliet uit Oegstgeest, die een lezing met lichtbeelden omlijst hield over een aantal bedevaartplaatsen in Europa Enige maanden geleden werd deze lezing ook voor het R.K. Vrou wengilde gehouden, naar aanleiding waarvan wij een uitvoerig verslag publiceerden. We kunnen thans dus kort zijn en volstaan met de verze kering dat de ouden van dagen bui tengewoon genoten i ebben van deze lezing. Daarvan getuigde aan het einde de heer Strijk die namens de aanwezigen hartelijke dankwoorden sprak voor het geboden program. Tussen de bedrijven n werd er kof fie geserveerd en de middag werd besloten met enige kerstliederen. De ouden van dagen hebben genoten: ze konden er gewoonweg geen woor den voor vinden! Alle leden van het R.K. Gemengd Koor „Het Zonnelied" moeten Twee de Kerstdag om lew. over drie in de St. Leonarduskerk zijn voor de laat ste repetitie. Om vier uur begint een kort Lof, waarna het koor een kerstconcert zal geven onder leiding van Bram Martijn. Ook niet-paro- chianen zijn hartelijk welkom. En op de Tweede Kerstdag komen Sjors en Sjimmie van de Rebellen club naar de Stadsgehoorzaal. Er wor den twee voorstellingen gegeven van „Sjors en Sjimmie bij Ali Baba en de 40 rovers". STADSKOK. BIOSCOPEN. De films voor de komende dagen zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Kinderogen", 18 jaar. „Zorg dat je erbij komt", alle leeftijden. „Operatie Cicero", 14 jaar. ,Een avond in Parijs", 18 Lido: Luxor: Trianon: Rex: jaar. „Yankee Buccaneer", 14 j. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de dames Th. J. de Boer Scheveningen, A. Peere boom Amsterdam en de heren G. Feenstra den Haag, K. Groeneveld Wassenaar en H. E. Römelingh Bloe- mendaal. UTRECHTSE UNIVERSITEIT. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen C veeartsenijkunde de heer W. A. Her mans te Leiden. EERVOLLE VERMELDING VOOR WILL TWEEHUYSEN De jonge Amsterdamse kunst schilder G. Lataster heeft de prijs vraag voor een gouache, georgani seerd door de firma J. H. van Beek te Amsterdam en de Londense firma Windsor and Newton Ltd gewonnen. Uit de 500 werken, ingezonden door 268 in Nederland woonachtige schilders, wees de jury, bestaande uit Bart Peizel, David Schulmann en Jan Sluyters, een zijner inzendingen als de beste aan. Een van de zes eervolle vermel dingen viel ten deel aan de Leidse kunstschilder Wil Tweehuysen. Nieuw college van commissarissen gekozen In de hedenmorgen in het Gul den Vlies alhier onder voorzitter schap van mr. F. J. J. Trapman ge houden buitengewone algemene /er- gadering van aandeelhouders van de Leidse Textielfabrieken Gebrs. v. Wijk en Co., N.V.. deelde de voorz. mede, dat de heer J. G. J. Verljey v. Wijk afwezig was. De heer Trapman gaf vervolgens 'n uiteenzetting over de gang van za ken in de afgelopen maanden. Naar aanleiding van de in de ver gadering van 12 Dec. jl genomen be sluiten deelde hij mede, dat de heer G. J Teppema, die zich aanvankelijk bereid had verklaard, zich een be noeming tot commissaris te laten wel gevallen, dat hij een dergelijke be noeming niet kon aanvaarden. Waar prioriteits-aandclen, gezien de korte termijn voor deze vergade ring, niet in staat zijn geweest tijdig een nieuwe binnende voordracht voor de door de heer Teppema te bezet ten plaats inte dienen, heeft de vergadering van prioriteits-aandeel- houders d.d. 23 December thans het aantal commissarissen bepaald op drie. Het is de bedoeling om zo spoe dig mogelijk het aantal commissaris sen op vier te brengen. Een desbetreffende buitengewone algemene vergadering tot benoeming van deze vierde commissaris zal dan ook worden gehouden. Nadat aan de aftredende commis sarissen, de heren J. G. J. Verhey van Wijk, J. M. Honig en mr. A. F. Visser van IJzendoorn door de ver gadering eervol ontslag was ver leend werden tot nieuwe commis sarissen benoemd: de heren ir. J. S. van Nijmegen Schonegevel en J. C'h. van Dijk. De heer W. H. Th. Heimig, direc teur der N.V. gaf een overzicht over het afgelopen boekjaar en moest tot zijn leedwezen mededelen, dat de re sultaten niet gunstig zijn geweest, on- Ieder jaar opnieuw die verzuchting: „Wat een weer, wat een weer". Ieder jaar opnieuw dat verschijnsel: Hoest en verkoudheid overal. Maar ook ieder jaar weer de vreugde om Italiano, dat lekkere en heilzame middel tegen hoest en verkoudheid. (Advertentie). BOSKOOP Geboren: Hilda, d. van H. C. Trimp eh J. Boer, Albertus, z. van H. Keij en W. van den Heerik. Overleden: Nicolaas Koster 72 jaar; Bernardus Lünneman 78 jaar. Eliza beth van Veen 74 jaar. HAZERSWOUDE Geboren: Antonius Nicolaas Maria z. v. A. M. v. Stolwijk en M. H. Boere; Christina d. v. H. Els wijk en M. E. Teirinck; Alma Veronica d. v. P C. Helmus en A. Raaijmakers. Ondertr.:Johnnes Petrus Maria v. Velzen 23 j. en Geertruida Johanna Maria Zonderop 24 j. Getr.: Willem den Haan 28 j. en Macheltje de Ruiter 24 j.; Martinus Johannes Ravensberg 34 j. en Adri- ana v. d. Steen 31 j. Franciscus Xaverius Johannes Wesselingh 27 j. en Adriana Theresia de Jong 23 j.; Cornelis Borst 27 j. en Maria Johan na Schram'a 26 j. Overleden: Arie Francken 88 j v. Van Helena Ofwegen; Antje Van Soest 86 j. weduwe Van Johannes Van Tol. HOOGMADE Te Wassenaar slaagde voor het diploma kraamverzorgster mej. C. Hillenaar. dank: het feit, dat de omzetten zeer bevredigend waren Hiervoor zijn di verse oorzaken aan te wijzen. Deze hebben over de eerste helft van het boekjaar geleid tot een verder ver lies, zonder afschrijving op machines en vaste goederen dat is te stellen op circa ƒ1.miilioen. Deze oorzaken wilde spr. in gïote lijnen als volgt samenvatten: a. Bij de liquidatie van een hoe veelheid incourante eindproducten is gebleken, dat de waarde, waarvoor deze op de baians per ultimo van het vorig boekjaar waren opgenomen, te hoog is geweest. b. De marktprijs van de eindpro ducten was in het begin van het boek jaar te laag. De marktprijzen zijn einde Mei een weinig verhoogd; een verdere veï- hoging vond plaats in Juli, waarop op dat moment sprake was van een lonende exploitatie. Sindsdien zijn echter de wolprijzen aanzienlijk ver hoogd, terwijl de marktprijs onge wijzigd bleef. Door dit ander verloop van zaken dan in begin September mocht wor den verwacht werd andermaal met verlies geweckt. c. Een voorname oorzaak van de niet lonende exploitatie is gelegen in het feit, dat de reorganisatie om te komen tot een meer efficiente pro ductie door diverse oorzaken niet kon worden uitgevoerd in het tempo, dat het bestuur noodzakelijk achtte. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 24 Dec. Vee. Aange voerd: 30 melkkoeien, 34 varekoeien. 1 gïaskalf, 33 nuchtere kalveren. 50 vette schapen, 205 vette lammeren, 2 varkens (zeugen) 4 geiten, totaal 359 stuks. Prijzen: melkkoeien 825 1150 per stak, vette koeien 850 1100 per stuk en 2.202.95 per kg. schoonèewicht, varekoeien 550 850, vaarzen 650—925 per stuk, nuchtere kalveren 4060 pér stuk en 1.201.45 per kg. levend ge wicht; vette schapen 100120, vette lammeren 7090 per stuk, geiten 1540 per stuk. Handel in alles flauw. Kaas. Aangevoerd 16 partijen Goudse kaas. Prijzen: le soort 2.37 2.41 en 2e soott 2.332.36 per kg. Handel flauw. WOEHDEN, 24 Dec. Kaas. Aan gevoerd: 42 partijen. Prijzen le soort 2.37—2.40. 2e soort 2.33—2.36 en extra 2.46 per kg Handel matig. TER AAR, 23 Dec. Groente. Wit lof 1, 6878 ct. idem 2, 5164 ct.; Spruiten 2540 ct; idem B 1524 ct. Tomaten 1668 ct. Glasandijvie 38 —58 ct. idem 2, 33—34 ct. Sav. kool 7—10 ct. rode kool 7—11 ct. witte kool 6 ct. Uien 1112 ct. idem nep. 59 ct. Prei 820 ct. Waspeen 13 19 ct. Kroten 9 ct. Spinazie 28 ct., al les per kg. Bloemkool 814 ct. Knol selderij 5—12 ct. Idem stek 1—2 ct. alles per stuk. Stoofsla 701 00 ct. Boerenkool 3545 ct. Groene kool 4575 ct. per kist. Selderij 68 ct. per bos. Appelen: Bellefleuren 8 ct. Goud- reinet 1720 ct. Stoofperen 6 ct. al les per kg. Veilingdagcn. Volgende week zal er geveild worden op Dinsdag en Vrijdag 'smorgens om half elf. R'VEEN, 23 Dec Bloemen. Tul pen: Krelage 5768 ct. Pierson 56 64 ct. Hillegarde 6066 ct. Early Queen 6569 ct. Due de Berlin 43— 44 ct. White Sail 48—64 ct. Crown Imperial 5459 ct King of the Yel low 3349 ct. Scalet Wonder 59— 63 ct. Narcissen: Early Glory 50 52, Helios 36—38 ct. Bh druifjes 16— 18 ct. Troschrysanthen 2262, Free- sia's 2853 ct. p. bos. L. Germ. 20 24 p. st. Groente. Andijvie f 56.00 58.00,, Kropsla 1.60—9.20, Stoofsla 10.00—20.00, Spruiten 31.00— 42.00, Uien f 14.00—16.00, Boeren kool 12.00—14.00, Ramenas 6.00, Witlof 60.00—64.00, Prei f 18.00— 26.00 p. 100.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2