m Maastrichter telepaath wil naar de schat gaan graven Hoe brengt men ons voetbal op hoger peil 7 Griep? Chelarine „4*' doet wonderen! Chefariite 4 De kaartenjacht voor de bekerfinale Bil I s het Schaakspel <3 a Jl 1 LORRIE DINSDAG 23 DECEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWKKUt BLAD - PAGINA 2 De schat in het gewelf Bezitters vinden het té riskant De mogelijkheid bestaat, dat de begin 1951 gestaakte schatgraverij rond de Boschstraat te Maastricht kan worden hervat. Als uitgangs punt wil men thans echter nemen de kelder van een huis, gelegen aan de Markt. Ongeveer 25 jaar geleden vond de eigenaar van dit huis, de heer N. Utens, thans wonende te Echt een waardevol document, dat naar schat, ting dateert uit de jaren rond 1700. Dit document begint met de woor- den:„In dees gewelf lichten dan komt er een reeks onleesbare cijfers en letters. De tekst vermeldt dan verder o.m. een aanwijzing van een onderaardse gang, die begint in een put en dan zou voeren in wes telijke richting, om vervolgens „via een bocht en een poort in het myste rieuze gewelf1' uit te komen. Deze put nu werd inmiddels dooi de heer Utens teruggevonden, doch Aetherklanken WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00—1.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst. 11.00 „De schrij ver van het kind". Kerst-hoorspel. 12.00 Sopraan en piano. 12.30 Land en tuinbouwmededelingcn. 12.33 Ad- ven tsstonde. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Negro-spirituals. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.45 Metro- pole orkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gramofoonmuziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Mi litaire reportage. 18.00 Geestelijke liederen. 18.15 „De boodschap van de Kerstklokken", toespraak. 18.30 RVU: prof dr. A. J. P. van Den Broek: „De cultuur en de kunst van de mensen uit de ijstijd". 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gramofoonmuziek. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gramofoonmuziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerorkest en solist. 21.10 „Het Kerstevangelie in 1952", causerie. 21.40 Advents- en Kerstliederen. 22.10 „In de Arabische wereld". 22.20 Gramofoonmuziek. 22.30 Internationaal Evangelisoh commentaar. 22.40 Gramofoonmuziek. 22.45 Avondoverdenk. 23.00 Nieuws, en SOS-berichten. 23^5 Gramofoon muziek. 23.25 Strijkkwartet en orgel. 23.50 Kerstnacht Bethlehem. 24.00— 1.00 Kerstnachtdienst. HILVERSUM II, 29Ö m. 7.90 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.00 VPRO. 20.00 VARA 24.00— plm. 1.30 KRO: VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo foonmuziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoon muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.35 Idem. VPRO: 10.00 „Oude- en nieuwe Kerstliede ren", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.29 Voor de vrouw. 11.00 RVU: drs. W. Proost: „De betekenis van de micro-organismen voor het dagelijks leven". 11.30 Gramofoonmu ziek. 12.00 Accordeonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen, 12.33 Voor het platteland. 12.38 Ha- waiianmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Commentaar. 13.20 Gevarieerde muz. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 14.15 Kamer muziek. 15.00 Voor de jeugd. 15.50 Gramofoonmuziek. 16.00 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.25 Lichte muziek. 17.50 Regeringsuit zending: A. E. Benjamins: „Van rui ters en hertenjacht in Zuid-Cele bes". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia 18.20 Actualiteiten. 18.30 Joods pro gramma. VPRO: 19.00 Kinderkerk- dienst. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Prome nade orkest en soliste. 21.00 „H gevleugelde paard", Kerstspel. 21.50 Amusementsmuziek. 22.15 „De toe komst van de mens", causerie. 22.30 Piano, viool en cello. 23.00 Nieuws. 23.15 Vocaal dubbelkwartet. 23.30 Gramofoonmuziek. 24.00plm. 1.30 Plechtige Nachtmis. verder zijn ter plaatse tot nu toe geen nadere aanwijzingen ontdekt. Een Maastrichts telepaath, de heer Schaasberg, die zich met het geval bemoeide, is er blykbaar van over tuigd, dat in deze omgeving kost bare goudschatten werden begraven. Jammer voor hem is echter dat in het bewuste document het kardinale ge deelte onleesbaar werd gemaakt of is geworden. De telepaath is van mening, dat de bedoelde onderaard se gang zeer waarschijnlijk loopt in de richting van de Boschstraat, al thans na het passeren van de in het document aangegeven bocht. Hij is bereid om het gewelf der verborgen schatten op te sporen en aan te wij zen. De familie Utens weigerde echter toestemming te geven om de put in dc kelder van hun huis verder uit te graven. „De beschikbare gegevens zijn te vaag en de gehele onderneming lijkt me te riskant", aldus de heer Utens te Echt. „Zolang er geen positieve aanwijzingen v orden gevonden, kan er voorlopig van een vergunning mijnerzijds geen sprake zijn". Ook de voormalige schatgravers aan de Boschstraat denken er zo over. Afgezien van de vraag of de beno digde gelden voor de onderaardse graverij beschikbaar kunnen wor den gesteld, willen ook zij, zonder betrouwbare gegevens, deze onder neming niet opnieuw beginnen. De heer Schaasberg laat zich ech ter niet ontmoedigen en is de ziel vén een nieuwe actie, teneinde de waar heid van z'n uitspraak te kunnen be wijzen. Hij zal opnieuw in overleg treden met de heer Utens, die het bewuste document in zijn brandkast bewaart. Wanneer beiden tot overeenstem ming kunnen komen, wil de tele, paath in de loop van Januari op zoek gaan naar „de schat in het gewelf". TWEE STEMBILJETTEN INGEVULD BIJ VERKIEZINGEN. Het Amsterdamse Gerechtshof heeft hedenmorgen de 42-jarige stoker C. Th. Swaen uit Amsterdam, die bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer twee stembiljetten had ingevuld, ver oordeeld tot een maand gevangenis straf plus ontzetting uit het actief en passief kiesrecht voor de tijd van vier jaar. De politierechter had verdachte, die bestuurslid was van de C.P.N., ver oordeeld tot twee weken gevangenis straf. S. had twee stemblijetten kunnen krijgen doordat hij had verklaard, dat hij zijn oorspronkelijk biljet ver loren had. STUDENTENVERENIGING GAAT 85-JARIG BESTAAN IN DE RIJP VIEREN. Het dorp De Rijp zal 17 Januari a.s. de gedachtenis vieren aan Jan Adriaanszoon Leegh water. Vele werktuigkundige studenten en oud leden van de Delftse Studentenver eniging „Leeghwater" zullen in De Rijp het 85-jarig bestaan van hun vereniging vieren. Voorafgegaan door een fanfarecorps begeven de •reünisten 'zich naar de Dam, waar zij op het gemeentehuis zullen wor den ontvangen. Vragen en antwoorden, welke geen oplossing brengen „Wat moet er volgens u gedaan wor den om ons voetbal weer op een hoger peil te brengen?" Deze vraag is onlangs door het Ne derlands Instituut voor de Publieke Opinie aan een representatieve doorsnee van het Nederlands mannelijk publiek gesteld. Dit zijn de belangrijkste resul taten van de peiling: beter, intensiever trainen 23 ,c professionalisme invoeren, ama teurisme afschaffen, semi-be- loepsvoetbal mogelijk maken 15 ,o nieuw bestuur KNVB kiezen, an- dere keuze-comm. vaststellen meer geld in voetbal steken, de jongens een goede baan geven, ze financieel steunen t» ,o nieuw Nederlands elftal kiezen, elftal behoorlijk indelen meer spelers bij centrale training proberen, ook naar spelers met aanleg uit lagere elftallen kij- ken, jongeren proberen a systeem veranderen een hoofdklasse invoeren, instel- ling van een topklasse van de Zaterdag een sportdag maken, een Engelse Zaterdag invoeren Meer, beter, intensiever trainen is dus, als men op het resultaat van dit onder zoek afgaat, het belangrijkste middel om het voetbal weer op hoger peil te brengen volgens het Nederlands man nelijk publiek. Daarop volgt: invoering van het professionalisme. Bcroepsvoetbal invoeren. Het Nederlands Instituut voor de Pu blieke Opinie heeft ook de vraag gesteld: „Wat zou volgens u beter zijn: dat wij in ons land ook beroepsvoetbal krijgen of dat het amateur-voetbal blijft?" Dit zijn de resultaten: ook beroeps-voetbal invoeren 40 ,o alleen amateur-voetbal toelaten 31 geen oordeel 29 .c Tegenover vier ondervraagden, die beroepsvoetbal voorstaan, staan er drie die alleen van amateurisme willen we ten. Uit de antwoorden op de vraag waarom, blijkt, dat het argument van hen, die alleen maar amateur-voetbal wensen is, dat voetbal sport is en sport moet blijven, en dat sport geen winst gevend zaakje moet worden. De voorstanders van „ook beroeps- .oetbal" betogen echter, dat wij daar door een beter spelpeil, een „beter voet bal in Nederland zullen krijgen en dat er dan ook beter geoefend zal worden Daarnaast wordt aangevoerd, dat wij anders niet tegen het buitenland op kunnen, dat onze goede spelers anders toch naar het buitenland gaan, dat het huidige amateurisme verkapt beroeps voetbal zou zijn, e.d. Het aantal mannen, dat beroepsvoet bal voorstaat, is sterk gestegen ten op zichte van een paar jaar geleden. Ook in begin 1950 vroeg het Nederlands In stituut wat het beste zou zijn: beroeps voetbal of amateur-voetbal aan het pu blick. Hieronder de resultaten van nu naast die van begin 1950: nu begin 1950 ook beroepsvoetbal 40 30 amateur-voetbal handhaven 31 33 geen oordeel 29 37 Het Nipo verbindt hieraan de volgen de conclusie: ..Gezien het feit, dat men van profes sionalisme opvoering van het spelpeil verwacht, gezien ook de resultaten van de interland-wedstrijden in de laatste jaren, is het niet onmogelijk, dat de vraag naar professionalisme bij het pu bliek toeneemt naarmate de resultaten van ons voetbal ongunstiger zijn." Elk labiel Chelarine „4" beval 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd lijn geworden en millioenen mensen al boel brechlan. flje doel wonderen (Advertentie) '53 worden ingezonden aan mijn adres: W. H. van der Nat, Krimkadc 35 te Voorschoten. Wij wensen U veel succes en heel prettige Kerstdagen. KEBSTWEDSTRIJD. Engelsen zoeken naar oplossing van kaartenzwendel De Football Association, de Engelse kaarten in handen komen van degenen, Voetbalbond, heeft dezer dagen de tal- die inderdaad naar Wembley gaan om loze Britse voetbalenthousinsten een de wedstrijd te tien. We willen dat de zeer prettige Kerstverrassing bereid. De ware liefhebbers de plaatsbewijzen voor FA. heeft nl. een eerste stap gezet in'de bekerfinale in handen krijgen." Alle de richting van een goede en eerlijke rechtgeaarde sportslui zullen liet met verdeling van dc kaartjes voor de cup- dit standpunt eens zijn. finale door bekend te maken, dat de wedstrijd- en terreincommissie van -de A Wit aan zet, geeft mat in 9 (negen) zetten. bond binenkort aan alle belanghebben de clubs richtlijnen zal doen toekomen voor een eerlijk en bevredigend dis tributiesysteem! DE HEER A. VAN VUGHT GEEN SCHEIDSRECHTER MEER. BRIDGE. ALPHENSE BRIDGE CLUB. 1 De Alphense Bridgeclub hield haar jaarlijkse Kerstdrive weer op traditio nele wijze. In plaats van inleggeld te heffen, werd door iedere deelnemer zelf een prijs meegebracht. Er waren 72 deelnemers, zodat er op dc prijzentafel een keur van artikelen was ten toon gespreid, waaruit het moeilijk was een keus te maken. De uitslag was in de iiverse groepen als volgt: Zwart: 1. BahlmannJansen; 2. Cos- terisHarting: 3. CouveeStehouwcr. Wit: 1. Echtp. Starrenburg; 2. v. En gelenZijerveld; 3. FalkenaHoyer. Rood: l: Meirik—v. Winkel Sr.: 2. v. HorstWalraven: 3. Kuyfv. Zanten. Groen: 1. Mevr. Falkenav. d. Linde; 2 GriethulzenSchouten; 3. mevr. Smit Van Winkel Jr. Dinsdag 30 December wordt in hotel „Centraal" een parenwedstrijd gespeeld als onderdeel van de Bondswedstrijden in het district Leiden en omstreken. Men herinnert zich, dat de Bossche scheidsrechter A. van Vught enige tijd geleden, ondanks een verbod van de Reeds Jarenlang is de jacht door de KNVB, die zijn 25 dienstjaren niet er- ban en de achterban van het grote ie- kende, zijn zilveren scheidsrechters- ger van voetbalsupporters op de plaats- jubileum heeft gevierd. De scheids- bewezen voor de bekereindstrijd een rechterscommissie van de KNVB, die steeds terugkerend schrikbeeld. En het geval thans heeft onderzocht, laakte iedere keer opnieuw moeten tienduizen- de houding van de heer Van Vught ten den van degenen, die rechtens van me- zeerste, daar hij geen gevolg had gege- ning zijn, dat z(j als regelmatige bezoe- Ven aan een opdracht, hem door de kers van de competitiewedstrijden dc KNVB gegeven. ruggegraat van het gehele voetbalwezen Op grond hiervan heeft dc scheids in Groot Brittannie vormen, de „teleur- rechterscommissie dc heer Van Vught. stelling van het jaar" verwerken, daar Van de scheidsrechterslijst afgevoerd, zü niet de minste kans krijgen een kaartje voor de ontmoeting van het sei zoen te bemachtigen. Terecht vragen deze mensen, wanneer zij in een laatste poging om tot de tribunes van Wembley door te dringen, op weg naar het sta dion slechts kaarten tegen exorbitante prijzen van de talrijke zwarthandelaren en speculateurs kunnen verkrijgen, zich dLk0ei°dezc aaÜ 1 Januari aV ,e' Groningen wordt gehow «ns den zal Fr.„kr«k vertegenwoordigd a._ nnmnopiiikhplH j« pen kaartie te worden door Jean Galmichc, die dit pakken te Ier ij gen? jaar het kampioenschap van zün land Ook de diverse clubbesturen zijn wei- 111 deze speelsoort gewonnen heeft met nig met de huidige verdeling ingeno- ce",r en hebben, zij het niet met Op de HOKIJ le Den Haag werd het jaarlijks jeugdtournooi gehouden tussen HHIJC (Den Haag), de Ijsvogels (Am sterdam i en Brabo (Antwerpen) met de Hokij-beker als inzet. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat HHIJC wederom op de beker beslag zou gaan leggen. Met een 30 overwinning op de Ijsvogels waren „De Draken" er in geslaagd 2 matchpunten te vergaren. Brabo deed echter de Amsterdammers eveneens een nederlaag lijden, zodat zodat beide teams gelijk kwamen te staan. In de beslissende ontmoeting tussen de Hagenaars en de Belgen nam HHIJC de leiding. In de tweede periode bracht Brabo de stand echter in evenwicht. In de derde en laatste speeltijd zege vierden de Belgen, waardoor zij tournooi wonnen. De uitslagen luidden: HHIJCDe Ijs vogels 30 (20, l0, 00); De Ijs vogelsBrabo 13 (01, 0—0, 12); HHIJC—Brabo 3—4 (1—0, 0—1, 2—3). DAMMEN. LDV IWDG I 14—6. De resultaten van deze wedstrijd zijn: W. Huisman—P. Kleute Jr. 1—1; W. HeemskerkP. Gijsbertse 02; B. SlechtenhorstC. G. Waardenburg 20; Th. UitenbogaardC. v. Dijk 20; P. v. d. Stel (res.)J. Vermaas 20; H. de WaterA. Vermeulen 20; J. v. d. Me ij (res.)J. Vermeulen 2—0; J. W. HuismanP. Grashof 20; M. Kruider W. C. v. d. Laan 1—7; I. Teleng—Th. Orie 0—2. BILJARTEN. HET EUROPEES KAMPIOENSCHAP 47/2. Waarschijnlijk zal nog een tweede Franse speler naar Groningen gaan. succes, getracht zelf een en ander in betere banen te leiden. Het is begrijpe lijk, dat dus niet alleen de supporters, maar ook de bestuurders van de ver enigingen verheugd zijn over de stap van de voetbalbond, die naar zij hopen eindelijk tot een oplossing zal leiden van een jaar in jaar uit „brandende kwestie". De F.A. heeft tot nu toe slechts een ontwerp gemaakt tfoor een distributie systeem, waarvan verwacht wordt, dat het tot ieders tevredenheid zal functio- Gedurende de komende feestdagen zal neren. Een zeer belangrijk punt voor er voor ieder rechtgeaard schaakspeler eer. dergelijk systeem heeft men echter nog wel een ogenblikje te vinden zijn m i M M H E 6 H Wit aan zet geeft mat in 5 (vijf) zetten. Zwart aan zet geeft mat in 5 (vijf) zetten. reeds terdege onderzocht, nl. op welko wijze men het „lek" kan dichten, waar door de kaarten naar de zwarthande laren vloeien. Daarbij is komen vast te staan, dat, welk systeem men overigens ook zou toepassen, de zwarte handel uitsluitend zal kunnen worden tegenge gaan door het aanleggen van uitge breide en nauwkeurig gespecificeerde lijsten van de door de verenigingen uit gereikte kaarten. De secretaris van de F.A.. Stanley Rous, verklaarde naar aanleiding van het ingrijpen van de bond: „Wij willen ons de zekerheid verschaffen, dat de om zich met zQn geliefd spel bezig te houden. Maar om dit zo aangenaam mo gelijk te doen zijn, bicden wij onze schakers een drietal opgaven ter oplos sing. Behalve het genoegen van het op lossen zelf is er ook nog de kans op een prijs, in de vorm van een schaakboek. Onder de goede oplossers zal een twee tal prijzen worden verloot. De stellingen zijn geen problemen; derhalve is het niet voldoende slechts de eerste zet in te zenden, doch alle ge vraagde zetten. In stelling III alleen is de eerste zet wel voldoende. Oplossingen moeten uiterlijk 13 Jan. r."*' M Wit aan zet, wint. Voor de le klasse competitie van dc Lcidse Schaakbond toog het vierde tien tal. van LSG naar Noordwijk, om aldaar het eerste tiental van Daniël Noteboom te ontmoeten. De Noordwijkers behaal den een flinke overwinning en verloren niet één partij. Zeven partijen weiden gewonnen en drie werden remise gohou- den. De gedetailleerde uitslag is: D.N. I—L.S.G. IV: P. de Groot—A. J. Ovcrbeckc 10; P. BedijnTh. v. d. Oord Sr. }Ay,J. HoogevcenP. v. d. Bosch y\A\ J. TurkC. Elzenga 10; A. Lindhoui (res.)C. v. Drimmelcn 10; J. v. d. Meer—P. A. C. D. Ver- straaten 10; J. PlugDr. J. J. Blom 10; J. J. Bizot—E. J. Kerkhoven 10; A. LeenheerJ. N. Hardeman 10; A. Vcefkind (res.)J. Vrccken y2. $)e uiondev£i/fie auontween aan JCoppie Jlappif (2) 22. Paul Parel pakte het pakje aan. Het was in bruin papier gewikkeld. De juwelier deed het papier er af en tot zijn grote verbazing zag Koppie dat er een doosje te voorschijn kwam net zo'n zwart ivoren doosje als waarin de prachtige hanger lag Kop pie begreep, dat di' de tweede han ger was. De gestolen hanger. Waar om werd die gestolen hanger terug gebracht? Opeens gaf Koppie een kreet en Pau; Parel keek verschrikt op. „Ja", zei de Chinees, „dit is de gestolen hanger" en hij maakte het doosje open. „Dat bedoel ik niet", zei Koppie. Maar Paul Parel luisterde niet naar hem. Hy nam liefkozend de prachtig flonkerende hanger van het kussentje, drukte op het gouden doos- jg en staarde Het doosje was leeg. Het sleuteltje was weg. „Mijnheer Parel!", zei Koppie. „Toen ik hier even op U moest wach ten zei de juffrouw in de luidspre ker, dat uw broer had opgebeld. Hij zou U de hanger laten terugbrengen. En of U de andere vast wilde klaar leggen. Dan begreep U het wel. Dat zei de juffrouw, meneer Parel, en nu moest ik daar opeens aan denken. Meneer Parel!" Geschrokken staarde Koppie naar de juwelier. Paul Pa- rel's gezicht was asgrauw geworden. Met beide handen bedekte hij de twee- ivoren doosjes „Mijn broer1" stamel de hij, „Hy is het dus hij! Hij waag het dushij heeft het dus op de schat gemunthij Mijn broer!" DOOR CHARLES GARVICE 55) „Ik ben moe van het zitten," zei ze, „laten we blijven staan. Het spijt me zo van je paard „Spreek er toch alsjebliefd niet over" viel hij haar kortaf, bijna boos in de rede.„Ik wil het vanavond ver geten en iedereen herinnert mij er aan. Arme Gypsy!" Zij keek hem aan en sloeg haar ogen neer onder zijn vaste blik. „Wat moet- ik zeggen," vroeg ze mokkend, met opgetrokken wenk brauwen. ,,Je blijft drie hele dagen weg, alsof we alsof we een be smettelijke ziekte hebben en als je eindelijk komt twee uur te laat op een bal dat even goed voor jou wordt gegeven als voor andere men sen vlieg je me aan! Wat heb ik gedaan?" Terwijl ze sprak sloeg ze haar ogen op en keek hem aan. Als een derge lijke vrouw zo kijkt, dan maakt zij de hoofden op hol! Guy's bloed werd warm. Hij had die dag meer champagne gedronken dan anders in een jaar. De feestelij ke omgeving, de muziek, de wan hoop, die in hem oplaaide, dat alles bracht hem uit zijn evenwicht. „Laat ons dansen!" zei hij. „Maar ik heb die dans al bespro ken!" „Verwijs hem maar naar mij," ant woordde hij roekeloos. „Denk je, dat ik een duel op mijn geweten wil hebben? Maar je schijnt heslist je zin te moeten doordrijven. Ik durf je niet tegenspreken, want je hebt vanavond een humeur als een wilde Indiaan. Zij legde haar hand op zijn schou der en zijn arm omsloot haar middel. Haar ademhaling was regelmatig, met lange teugen, terwijl ze danste en het was alsof van de hand die op 7ijn schouder lag een bede om be scherming uitging. Kortom, een bui ten gewoon mooie vrouw danste nvet ie man, die zy wenste te veroveren en aan haar voeten te brengen en hij voelde haar bekoring en charme in al ryn aderen. De muziek leek hem een dwaas la waai; de wanhoop in zijn hart maak te hem roekeloos en even drukte hij haar zo vast tegen zich aan, dat het bloed naar de wangen steeg en een zuchtje van haar lippen kwam. „Schei uit," hijgde ze tenslotte, „ik ben moe." „Ik schijn al mijn danseuses tot uit putting te brengen," zei hij met een zenuwachtig lachje. „Breng me ergens, waar het koel is," mompelde zij. Hij liep regelrecht naar de varen kwekerij. Zij trok haar arm uit de zijne, leunde tegen een fontein en be gon haar handschoenen uit te trek ken. „Ben je zo warm?" vroeg hij. „Ik zal wat ijs voor je halen." „Neen," zei ze met ingehouden stem', „ik zal mezelf zó afkoelen!" Zij stak haar hand in het water. „Doe mijn andere handschoen alsjebliefd eens uit!" en ze hield hem gebiedend haar linkerhand voor. Hij nam haar hand in de zijne en begon de ontelbare knoopjes los te maken. „Pas op. je zult hem scheuren! En dit is het enige paar lange hand schoenen in deze kleur, dat ik nog heb. „Wat doet die handschoen ertoe!" zei hij haastig .„De hand de hand moet ik hebben." Een ogenblik zag ze hem aan, toen keek ze weer bescheiden voor zich. ,,Je zult me pijn doen, als je niet oppast," zei ze ademloos. „Wees niet zo ruw!" „Ben ik ruw? Vergeef me. Het is een mooie hand. Wil je me die hand geven, Diana?" Hij was zo overspannen, dat de woorden hem ontsnapt waren, voor hij het wist. Nu was het gebeurd. Maar zij lachte zacht. „Je hebt haar al," zei ze en ze trachtte haar hand terug te trekken. „Voor een ogeniblik," stemde hij toe. „Maar wil je die hand niet voor altijd geven voor eeuwig?" En zijn gloeiende vingers omsloten het zachte, blanke handje. „Lord Kendale! Begint deze flirta tion niet wat te ernstig te worden?" „Waarachtig, ik meen het ernstig!" zei hij haastig en rr/et overtuiging, want hij was nog altyd onder haar bekoring en de champagne deed haar werk. „Geef me die hand! Moet ik nog duidelijker spreken? Diana, word mijn vrouw!" Eindelijk was het toch zover. Een ogenblik bleef ze staan, het water weerspiegelde de triomfantelijke blik in haar ogen; toen keek ze hem aan. „Meen je het werkelijk?" fluister de ze. „Werkelijk," bevestigde hij met glinsterende ogen. „Is dat zo'n won der! Er is geen man in de balzaal, die niet het zelfde zou zeggen!" „Maar jij?" „Ik ook," antwoordde hij. „Nog eens, Diana, wil je mijn vrouw wor den?" „Waarom?" vroeg ze bedaard. Haar vraag ontnuchterde hem een ogenblik. „Vraag je dat nog?" haastte hij zich te antwoordden. Omdat ik je liefheb." Zij keerde zich naar hem toe en stak haar hand uit. „Ja," zei ze zacht met een blik, die de meeste mannen veroverd zou heb ben en die voor het ogenblik he laas alleen maar voor het ogenblik ook hem veroverde. Hij nan? haar hand in zyn beide handen en terwyl haar ogen hem bleven aanzien, trok hy haar snel naar zich toe en drukte zyn lippen op de hare. Met een zuchtje was het overwinning of liefde week ze achteruit. „O Guy! Wat ben je wild en roeke loos!" fluisterde ze. En haar gewoon- lyk zo bleek gelaat kleurde zich. „Ben ik zo wild!" zei hU op de toon van een man die dronken is van hartstocht en buiten zichzelf. „Ik zal nog erger worden!" En hy sloeg zijn armen om haar heen en drukte haar aan zijn hart. Het bal ging voort maar Guy en Diana Meiford dansten die avond niet meer. Lang nadat de schemering het duister was komen verbreken en verschrikt neerzag op het schitteren de licht dat de Hall uitstraalde, kwam Diana met zachte stap naar lady Franham toe. Haar ladyship was moe en tamelyk uit haar humeur. „Wel," zei ze, „wat is er kind? Waar is lord Kendale?" Diana sloeg haar ogen neer, „Guy is in de eetkamer," zei ze. Guy!" sprak lady Franham haar na met opgetrokken wenkbrauwen. „Wie gaf je het recht hen? by zijn voornaam te noemen, jongedame?" ..Hyzelf," zei Diana zacht. En ze sloeg haar ogen triomphantelyk op. Lady Franham zag haar nieuwsgie rig aan. „Eindelyk is het gebeurd!" zei ze op een toon, waarin verbazing en op luchting klonken. „Ik behoef je niet de vragen of je gelukkig bent liefje?" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5