Duinstreek Haags Matrozenkoor zong op het Kerstfeest van de Leidse Marine bij HUIBERS GOLF Alphense raad vergaderde voor de laatste maal van dit jaar DINSDAG 23 DECEMBER 1952 Dt LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De jongens van het Haagse Matro- 7' nkoor moeten zich gisteravond wel hijzonder op hun gemak gevoeld heb ben bij hun „collega's" van de Marine in het Sociaal-Medisch Marine Cen trum aan het Noordeinde, waar de grote matrozen het Kerstfeest vierden en do kleine matrozen dit kwamen opluisteren met gezang. De mariniers genoten van een voor treffelijke Kerstmaaltijd, tijdens wel ke de vloot-aalmoezenier een korte toespraak hield in de sfeer van het naderend Kerstfeest. Toen kwamen de Haagse matroosjes binnen en zo dra hun directeur, Theo van Elferen, het eerste accoord op de piano had Leidse Middenstand en de wanbetalers Door de Leidse Middenstands Cen trale en de Leidse Middenstands Be- sturenraad voor Leiden en Omstre ken is een commissie voor crediet- beperking samengesteld. Deze bestaat uit drie leden, een uit de Christe lijke Middenstands Vereniging, een uit de Katholieke organisatie en een uit de Leidse Middenstands Bestu- renraad. De L.M.C. heeft twee heren bereid gevonden in deze commissie plaats tc nemen. De derde wordt voorge steld door de voorzitter, n.l. de heer J H. v. d. Kloot als secretaris der commissie. Deze laatste zal alleen naar buiten bekend worden aan het publiek. Do aangesloten leden zenden ach terstallige vorderingen in bij de se cretaris. Deze bespreekt die met de commis sie en zendt, indien de commissie er mede accoord gaat, een verzoek tot betaling aa nde betreffende, zo nodig gevolgd door een tweede schrijven. Geeft dit geen resultaat, dan zal het adres doorgezonden worden aan al de. leden van de aangesloten orga nisaties, met verzoek omgaand te be richten, of deze persoon ook achter stallig met betaling is bij hen. Mocht er verschil van mening zijn tussen klant en leverancier, dap zal getracht worden dit te schikken, al of niet door een commissie buiten de vereniging om. De verder te nemen maatregelen zullen nader door de commissie worden bekeken. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heren F. W. R. Kronenberg, Lochem en C. H. Govaerts, Wassenaar. Belgische militair te Aken doodgeslagen De Akense politie heeft Maan dag een trambestuurder aangehou den, die Zondagavond tijdens een ge vecht met een tiental Belgische mili tairen, een van de soldaten zo zwaar verwondde, dat deze Maandagochtend in een ziekenhuis is overleden. Ook de conducteur werd in arrest gesteld. De soldaten, die met de laatste tram, welke rechtstreeks naar de re mise gaat, uit de stad tarugkwamen, wilden de bestuurder dwingen, hen eerst even naar de kazerne te bren gen. Toen de bestuurder dit weiger de, bedreigden de soldaten hem met hun koppels, waarop de bestuurder op zyn beurt het wisselijzer greep en hiermede een aantal klappen uitdeel de. die de 21-jarige Raymond Ing- hels uit Schaerbeek (bij Brussel) het leven kostten. Volgens de officier van Justitie was de conducteur, die eveneens werd aangehouden, direct bij het uit breken van het gevecht, waaraan ook verscheidene Duitse burgers deelnamen, een café binnengegaan, waar hij telefonisch de Belgische militaire politie had gewaarschuwd. Ramp met Champollion Niet 20 maar 13 mensen verdronken „A.F.P." meldt, in afwijking van hetgeen door „Reuter" is bericht, dat niet twintig, doch dertien opvaren den van de „Champollion" door ver drinking om het leven zijn gekomen. Het Franse persbureau meldt boven dien, dat niet een aantal passagiers in zee is gesprongen, doch een ge deelte der bemanning en wel na een toespraak van de gezagvoerder, die degenen, die zwemmen konden, aan raadde te pogen de kust zwemmend te bereiken. Voorts is een lid der bemanning, dat een komp bediende, tijdens red dingspogingen om het leven geko men. Dc dertien om het leven gekome- nen zijn hetzij gestikt in op het wa ter drijvende stookolie, hetzij tegen klippen geworpen en daardoor ge dood. Een Israëlische sleepboot bevindt zich nog steeds ter hoogte van de „Champollion". De zee is echter der mate ruw, dat de sleepboot het ge strande Franse schip niet kan berei ken. Ale pogingen, om de opvarenden van de „Ghampollici." via een lijn naar de kust over te brengen, zijn thans opgegeven. Een reusachtige menigte slaat op het strand de strijd tussen het ge strande schip en de woedende ele menten gade. Onder haar bevindt ich de Libanese premier Khaled sjehab en de Franse ambassadeur Beiroet, Georges Balay. aangeslagen, was het doodstil in de grote zaal. Ontroerend schoon klonk het Stille Nacht. De zuivere, klare jongensstemmen, zo voortreffelijk ge cultiveerd en toch zo natuurlijk een voudig, vervulden de ruimte van een sfeervolle wyding, die diepe indruk maakte. Excellent was de vertolking van het gevoelige „Nu seit welle- come" en in „Hoe leit dit Kindeken" zongen twee sopraantjes zo zuiver en klaar als nachtegalen. Nadien werd o.a. nog een Frans middeleeuws liedje gezongen en als afscheidsgroet klonk tenslotte het „Guten Abend, gut Nacht." De ademloze aandacht, waarmede die programma beluisterd werd en het klaterend applaus na afloop, be wezen wel, hoezeer men op prijs ge steld had dat dit koor bereid ge weest was deze Kerstviering op zo'n kunstzinnige wijze op te luisteren. Een compliment aan de musicus Van Elferen: die evenzeer een pae- dagoog moet zijn (en dat ook is) om een aantal gewone jongens tot een koor van zo'n klasse te brengen. Nadat de matroosjes vertrokken waren, werd het programma voortge zet met een marionetten-voorstelling door Don Vermaire. Voor het Haags Matrozenkoor be tekende dit optreden het begin van een groot en zwaar kerst-tournée. Hedenmorgen vertrokken de jongens naar Den Helder, waar zy te gast waren bij de Kon. Marine voor een officiële ontvangst op Hr. Ms. „Tromp". Vanmiddag reisden zij naar Amsterdam om hedenavond in het Zeemanshuis te zingen op het kerstfeest van zeelui, afkomstig uit de gehele wereld. Woensdag hebben de matroosjes rust en in de Kerst nacht zingen zy de Nachtmis in het Marine-hospitaal te Overveen. Op de middag van eerste Kerstdag concer teren zy in de gevangenis van Sche- veningen. Tenslotte kan men de jon gens a.s. Zaterdagmorgen om elf uur door de radio beluisteren, wanneer zij voor de KRO-microfoon een hoor spel uitvoeren. Haarlemmerstraat 123 - Leiden vindt U een grote keuzo in Kerstgroepen en Stallen (Advertentie. Een grote Nederlandse bankin stelling heeft een klacht ingediend tegen het optreden van de rechter commissaris van de Haarlemse recht bank, die enige tijd geleden, zonder zich te willen legitimeren, een safe bij deze bankinstelling liet openbre ken. Een wielrijder met in de ene hand een accordeon raakte gisteren te Oude Pekela in een sneeuwspoor en verloor daardoor de macht over zijn stuur. Een passerende vrachtwa gen met aanhang greep de man en overreed hem. Het slachtoffer was op slag dood. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Dec. Varkens. Aan voer 105 stuks. Prijzen: zware 1.90 l 96, lichte 1.80— 1.85, zouters 1.70, enkele tot 2.00 per kg. levend gewicht. Handel vlot. BODEGRAVEN, 23 Dec. Kaas. Aanvoer 82 partijen. Prijzen- le soort 2.36—2.40, 2e soort 2.33—2.35, extra 2.42 per kg. Handel flauw. ROTTERDAM, 23 Dec Vee. Aanvoer 2489 stuks waarvan 450 vette koeien, 667 gebruiksvee waar van tbc vrij 170; 45 vette kalveren, 146 graskalveren waarvan tbc vrij 19; 837 nuchtere kalveren, 32 varkens, 102 paarden, 2 veulens, 179 schapen, 29 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.85—2.95, 2.65—2.80, 2.20 2.40, vette kalveren 2.95—3.25, 2.75—2.95, 2.55—2.75 per kg. le vend gewicht; graskalveren 400— 350250, nuchtere kalveren 5048 40, slachtpaarden 1.85, 1.75 en 1.66 per kg levend gewicht; scha pen 11510080 lammeren 95 8570, kalf- en melkkoeien 1200 1050875; varekoeien 825725 600. vaarzen 900600680, pinken 625525400. Vette koeien aanvoer kleiner, handel slepend, prijzen als gisteren; vette kalveren aanvoer klei ner, handel vlug, prijzen hoger; gras kalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel slecht, prijzen lager; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel slecht, prijzen lager; schapen en lammeren aanvoer klei ner, nandel vlug, prijzen onveranderd kalm en varekoeien aanvoel kleiner, handel stil, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer kleiner, handel stil, prijzen als vorige week. melkkoeien aanvoer kleiner, handel stil, prijzen als vorige week. T.bc.-vrij aanvoer kleiner, handel stil prijzen onveranderd. ROELOFARENDSVEEN, 22 Dec. Bloemen. Narcissen: Early Glory 6062 cent, Helios 38—40 cent; Tul pen: Crown Imperial 4965 cent, Hillegarde 6474 cent, All Pierson 6572 cent, Due de Berlin 3842 ct., Krelage 6677 cent, White Sail 57 55 cent, King of the Yellow 4547 cent, Earlp Queen 7075 cent, Tulpen gemengd 6470 cent, Wilg katjes 16 —26 cent, Troschrysanthen: Kauf- mann 3138 cent, Herco 2640 cent, Am. Aanwinst 3160 cent, Orch. Beauty 48—55 cent Lovelines 35— 39 cent. BI. druifjes 20—24 cent, Free- sia's 3360 cent per bos, Am. Anjers 3138 cent, Prunus 1016 cent per stuk. Blauwe tram rijdt nog een zomer naar Scheveningen De „Blauwe tram" van de Noord- Zuidhollandse op de lijn Voorburg- Scheveningen, die op 1 Mei door de Haagse tram als autobuslijn zou wor den overgenomen, zal in ieder geval de volgende zomer nog blijven rij den'. Verwacht wordt dat tegen 1 Oct. 1953 de HTM-autobusdiensten zullen worden ingeschakeld. Van het personeel zal 75 man door de HTM worden overgenomen. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor het diploma machineschrij- ven slaagde te Leiden de heer D. v. Zuylen .alhier. 1ISSE Sociëteit Bejaarden. In het Pa tronaatsgebouw vond Zaterdagmid dag de opening plaats Van de Socië teit van bejaarden en gepension- neerden. Toen de voorz.. de heer A. P. Augustinus, de bijeenkomst opende waren tal van bejaarden aanwezig. Zeer speciaal werden verwelkomd pater Hieronymus en burgemeester mr Th. M. J. de Graaf. De voorz. zeide, dat men er in ge slaagd was om een localiteit van het patronaatsgebouw te verkrijgen, waar een goede gelegenheid voor ontspanning is. De burgemeester vond dit een feestelijke gebeurtenis. Met belang stelling en genoegen heeft hij de werkzaamheden gadegeslagen, om tot de oprichting van een R.K. Bond van Bejaarden te komen. Spr. kon mededelen, dat de gemeente een sub sidie zal verlenen in de vorm van de betaling van huur van de Sociëteit. De heer J. P. de Koning, voorz. der K.A.B., dankte de Credo Pugno- club voor het genomen initiatief en verheugde zich, dat thans de ouden van dagen een lokaal hebben. Pater Hieronymus vertrouwde er op, dat van d? Sociëteit een druk ge bruik zal worden gemaakt. De heer de Bruin, voorz. der Cre do Pugnoclub, bracht dank aan de Standsorganisator, die het mogelijk hebben gemaakt om reeds enige prettige middagen te doen plaats hebben. De heer Elfering sprak namens de bejaarden een dankwoord. De voorz. deelde mede, dat na Nieuwjaar de Sociëteit geopend zal zijn op Maandag, Dinsdag en Woens dagmiddag van 2—5 uur, terwyl in de weken voor Nieuwjaar deze ge legenheid geopend zal zijn op Maan dag en Woensdag op genoemde uren. Mej. E. Simonis slaagde aan de Kath. School voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam voor maatschap pelijk werkster. ttOOKDWIïKERHOUT KERKELIJKE KUNST TREKT VEEL BELANGSTELLING. De tentoonstelling Kerkelijke Kunst te Noordwijkerhout is ver lengd, omdat de stroom bezoekers groot is en vooral ook mensen uit de omliggende plaatsen belangstelling tonen. Men heeft besloten do tentoon stelling nu ook nog op de Zaterdag en Zondag na Kerstmis open te stel len van 3 tot 6 en van 7 tot 10 uur. VOORHOUT KAPELAAN STOELING A SPRAK OVER ZIJN BELEVENISSEN IN AMERSFOORT Kapelaan Stoelinga uit Leiden, sprak in het parochiehuis over zijn belevenissen in het kamp Amersfoort. Het is wel een oude geschiedenis, aldus spr., die diep ingreep in de harten van allen, maar deze gebeur tenissen uit de herinnering bannen, is toch ook niet nodig. Het nage slacht moet toch ook weten, wat wij in de bange jaren van terreur en on derdrukking hebben meegemaakt. Vervolgens liet spr. de tijd met pastoor Warmerhoven z.g. in het con centratiekamp doorgebracht, de re vue passeren, er op wijzend, dat zij in die tijd gesterkt werden door het gebed en medeleven van de parochi anen. Het doel dezer avond was, wat geld in te zamelen voor de jeugdbe weging van de dekenale parochie in Leiden. Na zijn boek „Tussen mitrail leurs en prikkeldraad" te hebben besproken, vertelde de kapelaan nog interessante voorvallen uit zijn on derduiktijd, toen hij als boerenknecht werkzaam was; en enige episoden uit de illegaliteit. Over enige tijd komt spr. terug om te spreken over zijn werk als aal moezenier in Indië. Op 18 Dec. 1.1. slaagde te Wasse naar mej. G Allard voor het diploma Kraamverzorgster. VOORSCHOTEN „St. Willibrord", afd. Voorschoten opgericht. In samenwerking met de afdeling Leiden van de R.K. Fa- brieksarbeidersbond „St. Willibrord" werd in de zaal van de heer Olst- hoorn een vergadering belegd om te komen tot een afd. Voorschoten van de bond. De vergadering stond on der voorzitterschap van de heer Bruines uit Leiden. Na zijn wel komstwoord tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot de districtsbestuurder, de heer J. Smit, zette spr. het doel van deze avond uiteen, nl. een po ging te wagen om tot een zelfstan dige afdeling te komen Daarna gaf hij het woord aan de heer Smit, die het belang en het nut van een eigen afdeling schetste, om vervolgens een klein stukje historie te geven van wat er met de bond op het gebied van sociale voorzieningen bereikt was. Na dit opwekkend woord kre gen de leden gelegenheid onder el kaar te discusiëren over het te vor men bestuur, indien tenminste het vereiste aantal van 10 leden bereikt werd; 12 leden van de jonge afde ling werden ingeschreven, zodat het dagelijks bestuur kon worden samen gesteld. De heer H. Bakker werd ge kozen tot voorz., de heer Ad. v. d. Meer tot secr., en de heer K. Zonne veld tot penningm. Daarop felici teerde de voorz. van de afdeling Lei den het pasgekozen bestuur. Een klein muziekgezelschap o.l.v. de heer Koek uit Leiden gaf aan deze op richtingsvergadering een feestelijk tipt je. Kérstviering KAB. De KAB geeft op Zondag 27 en Dinsdag 29 Decem ber a.s. in het vernieuwde Bondsge- bouw een Kerstviering. Op Zaterdag 26 December tussen 3 en 5 uur be staat er gelegenheid om de plaats bewijzen af te halen aan de zaal. jaar geleden besloot dr. van Wermes- kerken met enkele andere ingezete nen tot het oprichten van deze ver eniging en gezegd mag worden, dat deze populaire arts buitengewoon veel werk voor de vereniging verricht heeft. Begrijpelijk was het dan ook, dat er gisteravond grote dank uitging naaf de oprichter, die helaas wegens ziekte verhinderd was deze laatste vergadering der vereniging bij te wonen. Ook ging de grote dank uit naar de secr.-penningm. van de ver. de heer D. B Olthof, die gedurende een reeks van jaren deze functie op voorbeeldige wijze vervuld heeft. De derde grote figuur uit de thans ont bonden vereniging is zuster G. Bur ger, die gedurende ruim 20 jaar als wijkzuster alle patiënten van de ver. met een nauwgezetheid heeft gehol pen, waarvoor in deze vergadering met grote waardering werd gespro ken. Het was de heer dr. Jongebreur, die de aangename taak had deze woorden van dank te mogen uitspre ken, maar tevens de taak kreeg het voorstel te doen de vereniging te ontbinden, welk voorstel met alge mene stemmen werd aangenomen. Van de zitting hebbende bestuurs leden zijn naar het Groene Kruis overgegaan de heren dr. van Wermes- kerken dr. Jongebreur en de heer Olthof, terwijl ook Zuster Burger in de nieuwe vereniging haar functie zal blijven waarnemen Propaganda-avond Herwonnen Le venskracht. Herwonnen Levens kracht, een onderafd. van de K.A.B., die de bestrijding van de TBC ten doel stelt, hield Maandagavond in de St. Josephzaal een propaganda- avond. De voorz. van het pl. comité, de heer Q. Wortman, riep de vele aan wezigen, o.w. de parochie-geestelijk heid, een hartelijk welkom toe. De propagandist van H. L., de heer Kappert, hield 'n propaganda-speech, tot slot waarvan 25 nieuwe donateurs konden worden ingeschreven. Leerzaam waren voorts de hoofd film in twee delen, handelend over het sanatorium Berg en Bosch, ge sticht door de K.A.B., alsmede na'de pauze de film over Palestina en een aantal muziekfilms, welke alle wer den vertoond door de propaganda- dienst van de K.A.B. Als donateur kan men zich alsnog opgeven bij de heer Q. Wortman, Brittenruststraat 8, en de heer P. v. Engelen, Willemstraat 2, Alphen aan den Rijn. De heer C. Otto slaagde voor het examen M. O. Engels B. Voor het laatst in 1952 kwam de gemeenteraad van Alphen aan den Rijn bijeen. Voor dc aanvang sprak dc voorz. zijn gelukwens uit jegens, wethouder C. M. Deerenberg. die tot lid van het college van Ged. Staten is gekozen in Zuid-Holland I.von. deze aangelegenheid was de heer Deerenberg afwezig. (Vermoedelijk heeft de burgemeester zich vergist, want een broer van de wethouder is tot Gedeputeerde gekozen). Bij het voorstel inzake 't beschik baar stellen van een crediet voor het propageren van verzekering tegen de kosten van verpleging in sanato ria wegens tuberculose uitte de heer Geerlof zijn volle instemming. Spr. achtte het een wijs besluit door mid del van een gemeentelijke circulaire de bevolking te wijzen op de nood zaak van een verzekering tegen t.b.c. Door de arbeidersorganisaties en an dere worden enorme sommen be steed aan de bestrijding hiervan, maar het is tocih noodzakelijk dat ieder zich individueel volledig tegen deze kosten dekt. De voorz. vroeg de heer Geerlof in, de organen van de vakbeweging hierop nog eens aandacht te willen vestigen. De heer Rogaar onderschreef de woorden van de heer Geerlof en wees er met nadruk op, dat de cir culaire door niemand terzijde mag worden gelegd en dat ze zowel voor verplicht- als voor vrijwilligvverze kerden bedoeld is. Spr. adviseert voorts de komst van de circulaire niet af te wachten, maar zich voor 1 Janari a.s. bij het Ziekenfonds aan te melden. Na Januari gaat de pre mie n.l. 60 pet. omhoog voor diege nen die zich na Januari aanmelden. Nadat ook de heer Ruijssenaars er op had gewezen, dat ook de K.A.B. in dit opzicht veel" presteert, maar dat deze aangelegenheid ook aan gaat de arbeiders buiten de organi saties, werd dit voorstel z.h.st. aan genomen. De raad verleende voorts subsidie aan de afd. Aarlanderveen van de Z.H. Ver. „Het Groene Kruis", als mede aan de Ohr. Vakbeweging in Nederland t.b.v. van Stichting Kin deruitzending en verhoogde de sub sidie van de Stichting Kraamcen- trum en aan de bijz. kleuterscholen, een en ander volgens het eerder door ons gepubliceerde voorstel. Tot leden van de gemeentelijke dienst van sociale zaken werden be noemd Mevj. M. Houtman-van der Schee en de heer A. F. Ruijssenaars. Aan het einde van de korte bespre kingen sprak burgemeester Ed. C. Witschey de raad en de burgerij toe, waarbij hij een Zalig Kerstmis en een Zalig uiteinde wenste. De heer A. F. Ruijssenaars, nestor van de raad, beantwoordde de toe spraak en sprak eveneens zijn beste wensen uit. Geheel in de sfeer van de Kerst tijd werd tot slot van deze bijeen komst middels gramofoonplaten ten gehore gebracht ,Er weidet Seine Herde", de Kerstboodschap uitge sproken door H. M. de Koningin en tot besluit „Ere zij God". Voor dit stemmig besluit zorgden de heren Nijman en Offringa namens de Ned. Padvinderij, die hiervoor de dank van de burgemeester oogstten. Ernstig bedrijfsongeval Op de Spanbetonfabriek in Alphen a. d. Rijn vond Maandagmiddag om streeks 5 uur een bedrijfsongeval plaats, waarbij de arbeider, de heer A. W. uit Aarlanderveen een ern stige schedelbasisfractuur opliep. Hij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, nadat de plaatselijke geneesheer J. v. Eek de eerste hulp had verleend. De heer was werkzaam in een z.g. Portaalkraan en had het ongeluk met een omkantelende kruiwagen mee te vallen. Hij kwam met zijn hoofd op een ijzeren spant terecht. Plotseling gestorven De groentenhandelaar H. Hulscher werd Maandagmorgen, toen hij zijn klanten in de Brittenruststraat be diende, door een hartverlamming getroffen. Dr. J. Pilon kon slechts de dood vaststellen. T. B. C. VERENIGING OFFICIEEL OVERGEGAAN NAAR GROENE KRUIS. In het medisch gebouwtje aan het eind van de Schoolstraat heeft Maan dagavond een plechtigheid plaats ge- vonr' die vele 'nwoners der mee- toch wel even tot nadenken zal s .amen. Door de feiten daar toe gedwongen is daar in een verga dering van de T. B C. vereniging be sloten tot opheffing van de ver., en wel om het feit, dat anders geen aan spraak meer gemaakt kan worden op subsidie van ryk en gemeente. 33 HOE wordt het weer? (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND ZACHT. Aanvankelyk nog overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk re gen, later wisselende bewolking met enkele verspreide buien. Matige tot krachtige Zuidweste lijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 24 Dec. zon op 8.47 en onder 16.32; maan op 12,19 en onder 1.03 uur. Hei uxeeA in Suïojia De weerrapporten van hedenoch tend 7 uur luiden: weer temp. OSLO mist 13 C. STOCKHOLM mist —3 KOPENHAGEN geh. bew. —1 LONDEN onbewolkt 2 AMSTERDAM onbewolkt 6 BRUSSEL geh. bew. 8 PARIJS geh. bew. 10 BORDEAUX motregen 12 NICE onbewolkt 5 WARSCHAU nevel 0 BERLIJN onbewolkt 1 ZURICH sneeuw 1 Het bestuur van de Kring Rijnland van het WKA, doet nogmaals een be roep op de leden, om aan de circu laire gevolg te geven, en enige heren naar de Openluchtcommissie te stu ren, die hedenavond om 7 uur in het R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat 4, Leiden, zitting houdt, in verband met het op te voeren openluchtspel. Vorige maal waren er al verschil lende verenigingen van 't WKA ver tegenwoordigd, maar nu worden er nog meer verwacht. DE KWAKEL Damclub in het zilver. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de Dam club K. en G. werd opgericht. Dit ju bileum zal voor de vereniging niet onopgemerkt voorbijgaan. De bedoe ling is 2de Kerstdag feest te vieren, 's Morgens zal een H. Mis worden opgedragen, waarna gezamenlijk ontbijt bij Leenders. In de namiddag zal een simultaan-seance gegeven worden door de heer J. M Vos uit Amsterdam, 's Avonds 7 uur begint de feestavond, waar zal optreden het gezelschap Harry Meijer. KDO—RCA 2—5. Op een goed bespeelbaar veld heeft KDO het on derspit moeten delven tegen RCA. KDO trapt af en de eerste tien mi nuten gaat het spel op en neer De gasten weten door een fout van de doelman het eerste doelpunt te ma ken. Steeds meer komen ze in de meerderheid en de KDO achterhoede krijgt druk werk. Na een half uur spelen krijgt KDO een penalty te nemen, maar Verlaan schiet naast. 5 Minuten later wordt er aan de overkant een penalty genomen en de keeper weet deze te stoppen. Na nog enig heen en weer getrap komt de rust, nadat RCA de stand op 02 gebracht heeft. Een kwartier na rust maakt Eek uit een mooie voorzet van Plasmeijer het eerste doelpunt voor KDO. Nu zet RCA alles op al les en voert de stand op tot 51. Nog eenmaal weet KDO te scoren, zodat het einde komt met 52 voor de gasten. Verdere uitslag NFC 2 KDO 2. 6—3. Geboren: Johannes Antonius zn van A. Stolwijk en J. M. Rietveld. Antonius Gerardus z van J Schock- man en J. Kas. Cornelia Rosalia Adriana dr van A H. Klyn en J. T. Maas; Margaretha Maria Christina dr van A. A. Coonen en T. S. Leber. Overleden: Johanna Josepha Ma ria Soppe, 9 maanden. Gehuwd: L. J. Schuller en T. de Koning. HAZERSWOUDE Middenstand. De R.K. en de Chr. Middenstand was enige dagen geleden bijeen onder voorzitterschap van de heer M. Scheel, om terug te zien op de St. Nicolaastijd en de win kelweek-actie. De heer T. Molema, voorz. der Chr. Middenstandsver., besliste op welke nummers de 72 prijzen vielen die ge geven werden op de in de St. Nico laastijd uitgegeven bonnen. NIEUWKOOP R.K. Huishoudschool in gebruik genomen Hedenmorgen werd tc Nieuwkoop op officiële en feestelijke wijze de nieuwe R.K. Huishoudschool ars uit vloeisel van het VGLO in gebruik genomen. Pastoor S. A. J. Vloothuis ver richtte de plechtige inzegening, waarbij behalve de Eerw. Zusters en de leerlingen o.m. tegenwoordig wa ren oud-burg. en mevr. P. M. v. d. Weijden, de heer P. Roozenbeek, inspect, l.o., de weth. E. Splinter en J v. Tienhoven, de architect J. de Groot uit Uithoorn, de bisschoppelijk arch., de heer H. v. d. Bijl uit Am stelveen, het hoofd der R.K. school te Noorden, de heer Vervoorn, als plaatsvervanger van de pastoor, de gem.-secr., de heer P. Oskam, kerk bestuur, Eerw. Moeder-overste en de figuur waar straks alles om draait, het hoofd van de nieuwe huishoud school, Zuster Everardine. De burg. was wegens ziekte verhinderd. Op het verloop van deze gebeurtenis komen wij morgen nader terug. NIEUWKOOP -OLYMPIA IV. 3—1. Na een lange rustperiode zagen we Nieuwkoop op eigen terrein tegen Olympia uitkomen. Nieuwkoop kwam in een gewijzigde opstelling in het veld. Oude bekende zoals Immerzeel en Segaar waren weer van de partij. De gasten trapten af. Aanvanke lijk was het spel enigzins onsamen hangend en aftastend, maar spoedig begon Nieuwkoop de boventoon te voeren, waaruit na zeer veel moeite het tenslotte van Dam gelukte een doelpunt te forceren. Ondanks de vaak goede opgezette aanvallen, zag het binnentrio geen kans te doelpun ten. Jammer dat vlak voor de rust een Nieuwkoopse achterspeler onno dig hands maakte, waarvan een penalty het gevolg was met als resul taat dat de met m'oeite behaalde voorsprong van Nieuwkoop verloren ging (1—1). Na de pauze bleek Nieuwkoop overtuigend sterker, doch de voor hoede gelukte het niet de goede aan vallen productief te maken Toen kwam Nieuwkoop plotseling tot twee doelpunten, resp. van Preesman en van Dam, waarmede de wedstrijd in feite beslist was (31) Slechts een enkele keer wist Olympia uit de schaarse aanvallen het Nieuwkoopse doel te bedreigen. Opvallend was in deze wedstrijd de uitermate sportieve verstandhou ding tussen de scheidsrechter en de spelers onderling. Verdere uitslagen:. Boskoop IINieuwkoop II 41. Boskoop IIINieuwkoop III afge last. NOORDEN BAZAR: De R.K.S.V. "N.SV." gaat om zijn kasmiddelen te verster ken op 2e Kerstdag en Zaterdag 27 en Zondag 28 Dec. in de zaal van de Wed. de Leeuw een bazar houden. Naar ons is medegedeeld zijn de prijzen schitterend en de attracties bijzonder aardig. De bediening door de Noordense Handbalschonen zal ook wel niets te wensen overlaten. OUDE-WETERING Groene Kruis, -r- In een ledenver gadering v. d. afd. Groene Kruis werd in het bestuur gekozen mevr. W. v. Staveren voor de opengeval len plaats en voor de heer H. de Jeu werd zijn broer P. de Jeu gekozen. De heer Jac.Seip werd herkozen.-De vergadering werd geleid door voorz. P. v. d. Velden. ROELOF A RENDS VEEN E.H.B.O.*Examen is afgenomen van de leerlingen aan de cursus E.H. B.O. De 9 politie-ambtenaren uit de ze gemeente legden dit examen met goed gevolg af. De overige politie ambtenaren uit de groep rijkspolitie Alkemade behaalde ook dit diploma. Fotograaf gepakt. Door de rijks politie te Alkemade word proces- verb. opgemaakt tegen een inwoner uit Den Haag, welke bij de ingeze tenen aan hun woning foto's maakte, welke vooruit betaald moesten wor den. Het gevolg was, dat de foto graaf niets meer van zich liet horen. ZWAMMERDAM Geboren: Louise C., d. van J. Walraven en H. C. Zieltjens; Tobias Jacobus, z. van T. J. Verkerk en G. Rootert; Carola C. H. M., d. van F. P. Zwetsloot en V. E. F. van Dam.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2