Betere weg voor Leiden- Katwijk bepleit Snelheidsmaniak reed vrouw en twee kinderen aan Trouwlustige jonge boer hoeft zijn boerderijtje niet af te breken Tweede Kamer door de begroting heengejacht LORRIE ZATERDAG 20 DECEMBER 1952 DE LETDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Provinciale Staten van Zuid-Holland In de gistermiddag voortgezette Tgadering van de Provinciale Sta rt van Zuid-Holland is een aanvang ver|_ ten van Zuid-Holland is een aanvang gemaakt met de algemene beschou wingen van het ontwerp der begro ting van de provinciale inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1953. Eerste spreker was dr J. P. van Praag (Arb.) die constateerde, dat een meer normale uitvoering van het wegenplan mogelijk is geworden. De heer A. C, A. Deerenberg (K. V.P.) uitte eveneens waardering voor het door Ged. Staten gevoerde beleid en sprak het vertrouwen uit, dat het college diligent zou blijven inzake de wegenfinanciering. Namens de V.V.D.-fractie werd het woord gevoerd door mr S. J. R. do Monchy, die de nagedachtenis eerde van mr Bolsius, en door mr H. van Riel, die naar voren bracht, dat do Provinciale Staten volgens de provinciale wet alles regelen, wat met de provincie verband houdt, Maar de pracktijk, zo zei spr., is an ders. De heer J. Wilschut (AR.) ge waagde van een verslechtering van do begroting van jaar tot jaar. Die verslechtering bedroeg over de laat ste drie jaar ruim f 800.000, Met voldoening sprak de heer H. C. Kranenburg (C.H.) over het om vangrijke plan tot aanleg van fiets paden hetgeei de veiligheiu van het verkeer ten goede zal komen en over de plannen met betrekking tot de bouw van een nieuw provin ciehuis. De heer H. van Woudenberg (Arb.) bepleitte o.m. maatregelen tegen verontreiniging van de natuur en een bevredigende ontplooiing van de recreatiegelegenheden. Jhr. mr dr O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden (K.V.P.) gaf als zijn mening te kennen, dat bij het opstel len van een streekplan van de aan vang af samenwerking van dc pro vincie met de betrokken gemeente moet plaats hebben. Hij drong aan op ontsluiting van het strandgebied tussen Noordwijk en Noordwijker- hout. De heer ir J. D. J. Waardenburg (Arb.) wijdde aandacht aan het provinciaal wegenplan, waarvan hij verschillende details behandelde, waarna de heer G. van Praag (C.P. N.) stelling nam tegen het uitsluiten van de communisten voor benoeming in de adviescommissies. De heer dr P. G. Knibbe (A.R.) vestigde de aandacht op verschillen de recreatiemogelijkheden in de pro vincie. Voorts wees hij op het belang van windmolens voor de electriclteitsop- wekking en hij zou het juist vinden, als in navolging van het provin ciaal electriclteits bedrijfs in Noord- Holland aan dc windmolens een subsidie van 2 a VA cent per aan het bedrijfsleven geleverde kwh worden toegekend. De heer C. P. Damrae <Arb.) stond stil bij de noodzaak van het scheppen van werkgelegenheid. De heer A. Vlasblom (St. Ger.) criti6eerde het kamperen, waarbij naar zijn mening schanddaden wor den gepleegd. Hierop was het woord aan de heer S, H. van Eijbergen (C.H.), die naar voren bracht, dat de verbinding Kat wijkLeiden niet aan te stellen eisen voldoet en middelen aangaf, welke tot verbetering zouden kun nen leiden. Daarmee zou een bedrag van 1 millioen genoemd zijn, Spr. vroeg, die verbetering, welke o.m. een beweegbare brug omvat, binnen de eerstvolgende vijf jaren tot 6tand te brengen. De heer D. van der Kwaak (C.H.) vergeleek de ontwerp-begroting met die van vorig jaar. De inkomsten zijn, vergeleken b(J de begroting van 1952, met 0,6 procent gestegen, de uitga ven met 1 procent, waardoor de armslag te beperkt wordt. Laatste spreker was de heer L. Krol (C.H.), die van oordeel wa6 dat in de ex ploitatiekosten van de verschillende militaire tehuizen in de toekomst meer dan 500.— per jaar dient te worden bijgedragen. Om 18.10 uur werd verdaagd tot Maandagochtend MINISTER A C. DE BBUYN: BEDRIJFSGROEPEN ZO SNEL MOGELIJK WEG. „Hoe spoediger de Woltersome or ganisaties verdwijnen, hoe liever het mij is", zo deelde minister A. C. de Bruyn gistermiddag in de Tweede Kamer mede. Een scherp toezicht pp handelingen en financiën van de nog bestaande organisaties zal uitge oefend worden. De daartoe geëigen de middelen bezit de regering. Deze maand zullen een zestal ont- werp-besluiten voor productschap pen gepubliceerd worden. Bij de S. E.R. zijn 20 voorstellen voor bedrijf schappen in behandeling en een 17- tal voorstellen wachten nog op on derzoek door de S.E.R, De Tweede Kamer verenigde zich z.h.s. met een wijziging der wet op de Bedrijfsorganisatie, noodzakelijk geworden, doordat een aantal Wol- tersomse organisaties nog niet op geheven kunnen worden, daar de P.B.O.-organisaties nog niet tot stand gekomen zyn. DE KERST- EN NIEUWJAARS^ KAARTEN VAN DE E.V.D. Op vragen van het Tweede Ka merlid van Rijckevorsel in verband met het verzenden van Kerst- en Nieuwjaarskaarten door de economi sche voorlichtingsdienst heeft de heer Zijlstra, minister van Economische Zaken schriftelijk het volgende ge antwoord: De minister bevestigt de rondzending van Kerst- en Nieuw jaarskaarten door de E.V.D. De kosten van deze Kerst- en Nieuwjaarskaarten hebben in 1952 Hij moest op tijd io bioscoop zijn Moeder gedood, kindertjes zwaar gewond De woesteling reed.door Donderdagavond is onder Weert een 36-jarige moeder, die met haar twee kliene kinderen een vierjarig 74 bedragen. Daarvoor zijn bij dc staatsdrukkerij 300 kaarten in het Nederlands en 100 kaarten met Frans/Engelse tekst vervaardigd. De kosten zijn ten laste gebracht van. artikel 83 van hoofdstuk 10 der rijks begroting voor 1952 (afdeling publi citeit). Voor dit doel zijn ook in 1950 en 1951 kosten gemaakt, resp. ten be drage van 85,33 en 80. Het bijzonder karakter van de eco nomische voorlichtingsdienst, met name in het kader van de exportbe vordering, leidt er toe, dat veel waarde moet worden gehecht aan het in stand houden van de con-tacten, die op vrijwillige basis door vele fir ma's en organisaties in Nederland en het buitenland met deze dienst zijn gelegd. Daartoe is het verzenden van de bedoelde kaarten een doeltreffend en weinig kostbaar middel gebleken. SCHUUR WERD WOONHUIS Enige maanden geleden verscheen een jonge boer uit Nijbrcek voor de Zutfense rechtbank, die zich verant woorden moest voor het bouwen van een boerderij zonder daarvoor de ver eiste vergunning te hebben. Zijn va der had bouwvergunning voor een schuur en de jongeman, die reeds vele jaren verkering had en wegens het gebrek aan een hnis maar niet kon Gistermiddag kwam in de Tweede Kamer de afdeling volksgezondheid in behandeling. De heer ZEGERING HADDERS (V. V.D.) kwam op voor meer vrijheid vani ziekenhuisbesturen. De weg om tot uitbreiding van een ziekenhuis te komen noemde hy te lang. Dc heer VAN LIENDEN (P. v. d. A.) bepleitte stabilisatie van de zie kenfondspremie en een bijdrage uit de algemene middelen om de stijging, der kosten op te vangen. De heer KROK (C.H.) betoogde, dat de overheid by plannen voor op richting of verbouwing van particu liere ziekenhuizen veelal onjuist op treedt en beslissingen neemt zonder redelijk overleg met de betrokkenen. Staatssecretaris MUNTENDAM zei- de dat het plan ernstig zal worden bestudeerd dt de ziekenhuisorgani saties hebben voorgelegd om te gera ken tot een vlottere procedure voor de bouw van ziekenhuizen. Dc begroting werd goedgekeurd met aantekening van tegenstemmen- door de C.P.N. Aan het einde van het begrotings- werk heeft mr. Kortenhorst, voorzit ter van de Tweede Kamer, gewezen op de betekenis van het op tijd ge reed komen met de begrotingsbehan deling. Hij herdacht drie belangrijke figuren van de oude garde die de Kamer zijn onitvallen en sprak woor den van sympathie met hen die door ziekte waren verhinderd aan het werk deel te nemen. De Kamer zal tot 3 Februari or reces gaan. Tegen die datum zullen o.m. de na volgende wetsontwerpen waarschijn lijk rijp zijn voor openbare behande ling: verlaging van de verevenings heffing, wijziging van de lager-on- derwijswet 1920, tweede technische hogeschool, rechtshandelingen land bouwgronden, wijziging motorrljtul- genbelastingwet, Zondagswet, ontslag by arbeidsovereenkomsten, kleuter onderwijs, wijzigingen hoger onder wijswet en wijziging middelbaar on derwijswet. trouwen, had er een beetje uitge breide schuur van gemaakt, die ten slotte een heel huis bleek te zijn. Nadat de Zutfense rechtbhnk een geldboete en de afbraak van het on wettige boerderijtje geëist had, stond de jonge boer gisteren in hoger be roep voor de Arnhemse rechtbank. De officier van justitie hield een donderspeech, maar de verdachte kwam met zulke argumenten, dat de officier toch wel zijn gedrag kon be grijpen. Toen dan voorts nog een brief van dc burgemeester van Nij- broek werd voorgelezen, waarin ver klaard werd, dat het afbreken van het boerderijtje niet in het belang van de gemeente geacht moest wor den, eiste de officier een geldboete van ƒ500.maar zei er niet bij, dat het boerderijtje afgebroken moest worden. Een overgelukkige jongeman keerde naar Nijbroek terug, waar de plannen voor een spoedige bruiloft gesmeed werden. Als 0 de 40 gepasseerd bent ls oppassen dubbel geboden. Rheumatische pijnen vinden in veel gevallen hun oorzaak in onzuiver bloed. De aansporende werking van Kruschens zes minerale zouten ge ven de bloedzuiverende organen nieuwe kracht en energie. Als U die weer goed op gang brengt met de kleine dagelijkse dosis Kruschen worden onzuiverheden in he. bloed op natuurlijke wijze verwijderd en daarmee ook de oorzaak van Uw slo pende pijn. (Advertentie) KOLEN voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel.20114 meisje en een baby in de kinderwa gen aan het wandelen was, door een krankzinnig hard rijdende per sonenauto aangereden. De moeder werd enige tientallen meters over het wegdek geslingerd en was op slag dood, de baby werd levensge vaarlijk en het meisje ernstig ge wond. Voorbijgangers moesten de slachtoffers dc eerste hulp bieden, want de auto reed zonder vaart te minderen door en verdween in de richting 'Venlo. Onmiddellijk werd het politie-ap- paraat in werking gesteld en de geal armeerde Heerlense politie gelukte het nog diezelfde nacht een 25-jarige filmoperateur van zijn bed te lich ten» en in verzekerde bewaring te stellen. Eerst ontkende de man iets met het ongeval te maken te hebben, maar toen bleek, dat zijn auto sporen ver toonde, die wezen op een recente en zware aanrijding, legde hij een be kentenis af. Daar hij in Heerlen een film moest draaien en iets over tijd was, had hij met een snelheid van 120 km. over de Limburgse wegen gejakkerd. Hij had de aanrijding na tuurlijk wel bemerkt, maar was be vreesd, door het oponthoud te laat in de bioscoop te zullen komen. De ontaarde snelheidsmaniak is door de politie in verzekerde bewa ring gesteld. MILLIOEN VOOR HET MISDEELDE KIND? „Wij hebben goede hoop dat de op brengst Van de prentbierfkaarten en de kinderpostzegels dit jaar de ne gen ton zal overschrijden. Dat be tekent dat wij op weg zijn naar een millioen.' Aldus deelde de heer J. A. Cassee, directeur yan de stichting „Voor het Kind", mede namens het Nederlandse comité voor kinderpostzegels, mede. December is de „schryfmaar.d" en indien een ieder zijn kerstpost en nieuwjaarspost frankeert met le kinderpostzegels, dan bestaat er een goede kans dat er straks een mil lioen gulden voor het misdeelde kind in Nederland bijeen zal zijn. Hier mede zou een record worden be reikt! JUed aan deze ti£d Marathongesprekken De Tweede Kamer heeft zich flink gedragen de be.de laatste maanden van het jaar, de Rijksbegrotingen zijn alle klaar, tot lands en des ministers welbehagen. De Kamer was twee maanden aan 't begroten, zij sornk die tijd zo lang als ieder kon, een uitgesproken sprekersmarathon, een kunst zonder daarbij het hoofd te stoten. Zo naast de melkprijs was het Suriname, waarover het in de debatten ging; draagt heel het land niet de herinnering aan deze mannen, nijv're en bekwame? 't Is hoge ernst en zij zijn geprezen; zij moeien spreken, niet omdat het moet, zij spreken ernstig over rentevoet dat is een soort van geld'lijke prothese. Er zijn zo velen immers die slechts hinken op twee gedachten: ene van de twee is kreupel zijn van d'eigen port'monnaie, en d'ander de belasting, die doet slinken. He+ zijn zo zegt men, steeds de middengroepen, die hier in hun bestaan worden bedreigd, hie»- is de mens, die dwangbevelen krijgt en die in de woestijn nu staat te roepen. De echo kan men in de Kamer horen de echo van deez' schucht're, barre roep, de lepel plonst in al te dunne soep en dat reeds kan de politieke wijs verstoren. Maar 't is ten eind: de woorden zijn gesproken, de soep staat weer en zonder vlees te vuur; het ;s gezegd, per woord is het niet duur, maar ioen 't was aangebrand, toen heeft men het geroker TROUBADOUR. ZondagnwA.g&n HET MOOISTE KRIBBETJE pEETTANTE kwam aandragen met wat het Eerste-Cummunie- knaapje in zijn verlangen dacht, dat een vogelkooi en een kanarie erin zou zijn. Toen Peettante Agues is baar naam, maar zij is sinds .:»ne 's Heren vrede ingegaan het grote pak had uitgepakt, was het een Kerststal geworden met het toebe horen van ezels, schapen en runde ren. Het knaapje heeft de goede schenkster omhelsd, doch had veel liever een vogelkooi met een kana rie gekregen. De kerststal heeft nooit anders dienst gedaan dan als expositie-troontje, wanneer bij het „missie"-spelen de monstrans met papieren hostie voor de ongelovige kleine gelovige werd uitgesteld. Mis schien zou Francesco van Assisië, als hij onze plechtigheden had mee gemaakt, op het idee zijn gekomen, het H. Sacrament op Kerstdag wer kelijk in de kribbe te plaatsen, op overeenkomstige wijze als dat ge schiedt in het „H. Graf'.'. Maar dat stalletje van de peettan te kreeg ten huize van het knaapje geen schijn van kans om als woon ruimte voor de os en de ezel te wor den gebruikt, omdat er al een Kerstkribbe wès. Ook had peettante, onwetend en onbedoeld, precies de zelfde serie schapen e' koeien ca deau gedaan, welke reeds in de va derlijke kribbe graasden, doch de her ders bleken al a gl het boeren- spreekwoord „veel koeien, veel moeien" geen bezwaar tc hebben tegen uitbreiding van hun veestapel en van het toe. ichthoudend perso neel. Schriftuurlijk is daar ook wei nig op tegen, want het is niet bekend, hoeveel herders er in de nachtelijke velden van Efrata waakten en hoe veel stuks vee zij onder hun hoede hadden. Volgens de jaarlijkse weergave bij ons ten huize, waren er zeven her ders en een herderin, zeven koeien drie ezels en vijf schapen, en twee engelen met 'n opgestoken, maar afgebroken rechterarm. Deze enge len, die de blijde mare kv-amen ver kondigen, werden en worden name lijk steeds op rillig. rotspunten en boomstronken geplaatst, in de ver keerde veronderstelling, dat engelen geen last van duizelingen krijgen. Zij duikelen omlaag en kunnen, na eenmaal hun arm gebroken te heb ben, dat geen tweede keer doen. Het ongewone aantal van herders en koeien is ontslaan doordat er be halve dat van het knaapje en van de vader, nog een zusterlijk kribbetje bestond, dat zij het was de oudste zus van haar grootmoeder-peet tante had gekregen, toen zij één jaar was. Het is dus maar een rommel tje bij elkaar, dat volgens de tradi tie geplaatst wordt op het vermol mende speelfort van Vader zaliger. Maar wij hebben nu altijd maar zo het' idee, dat er geen mooier krib betje bestaat dan het onze, omdat het zo eerbiedwaardig is door zijn her inneringen en het alle kleine zonda ren uit de buurt telkenmale in ver rukking brengt. Het wordt ieder jaar anders gemaakt met spelonken, ho len en grotten, v/ilde rotsen en ra vijnen, met flarden mos, vers uit het bos gehaald, met rietpluimen en ge droogde bloemen, met glazen ballen en engelenhaar en over alles heen de sneeuwbui van aardappelmeel, welke op een stoe1 gestaan over het romantisch landschap wordt uit- gezegend. De waarde van het geheel, schat ten we niet meer dan een gulden, hoog-uit. Waarom we dit alles vertellen? Op de eerste plaats, omdat we het krib betje moeten bouwen en niet veel tijd hebben om na te denken. Maar ook om aan te moedigen, eens wat meer fantasie aan de huiselijke krib be te besteden. Vooral u, vaders! Want., om dit al zeer persoonlijk stukje allerpersoonlijkst te besluiten: hoe dankbaar zijn we die goede Va der, die ons rommel-kribbetje bij el kaar prakkizeerdt en dil samenraap sel met de toverstaf van zijn fanta sie aanraakte tot het in ons kinder lijk oog werd: hot mooi,-te kribbe tje. dat er bestaat. En omdat we op Kerstmis altijd tc'ugverlangen er. te ngdenken aan de eenvoud van hei kinderhart, is net dat tot op de dag van vandaag ook gebleven. MARIUf'. DOOR CHARLES GAR VICE 53) „Neen, neen!" zei de graaf, onge duldig met zijn hand wuivend. „Daar weet ik niets van. Maar mijn nieuws is zelfs nog slechter dan de dood van je renpaard, Guy.... Meiford heeft de hypotheek opgezegd 1" Guy staarde hem een ogenblik ver suft aan, voor de betekenis van deze weinige woorden tot hem doordrong. Toen barstte hij in een somber la chen uit. De graaf keek hem streng aan. „Begrijp je wel, wat ik heb ge zegd?" vroeg hij. „Begrijp je, dat dit het einde betekenteen volkomen ineenstorting? En jij lacht, Guy!" Neem mij niet kwalijk vader," zei Guy wanhopig. „O ja. ik begrijp het! En Meiford heeft de hypotheek van daag opgezegd. Zorgen komen altijd bij hele regimenten tegelijk, Ik dacht dat we voor vandaag voldoende had den gehad, maar het noodlot of liever mijnheer Meiford denkt er anders over, schijnt het," en weer lachte hy. De graaf zag hem oplettend aan. „Is er nog iets anders een andere slechte tijding, die ik niet weet?" vroeg hy. .,0, deze zijn voorlopig voldoende, vader," zei Guy. „Dus opgezegd? Hoe lang duurt het, voor de slag defini tief valt? Zes maanden, is het niet?" „Zes maanden, ja," bevestigde de graaf vermoeid. „Maar reeds lang voor die tijd zullen de roofvogels vernemen, dat het einde naby is en zullen ze op hun prooi neervallen. Arm Latcham!" Zijn ogen vulden zich niet met tra nen, maar er kwam een blik in, die nog erger was dan tranen; de blik, die men ziet in de ogen van hen, die te oud en t« moe zijn om zélf de ver lichting te kunnen vinden, die in schreien ligt. Arme Latcham! En en ik hoopte het aan jou over te dra gen. Ik hnonteon bracht zijn bevende hand aan zijn lippen. „Niets aan te doen! Meiford zal er beter voor zorgen dan wij. Hij gaat hier natuurlijk wonen; die parvenu's nestelen zich altijd op de plaats die ze veroverd hebben. „De koning is dood, lang leve de koning. De Lat- cham's zyn er niet meer, lang leve de Melford's!" Hij knikte wanhopig. Lord Kendale leunde met zyn han den zwaar op de tafel. „U vergeet, vader," zei hij hees, dat alles nog niet verloren is." „Alles, behalve de eer," zei de graaf smartelijk. „Neen vader; er is nog een gaatje om door te ontsnappen. U wees het me een dag of veertien' geleden. Ik zal aan uw wens voldoen, mylord." Het was lang geleden, dat hij zyn vader met zyn titel had aangespro ken De graaf kreeg een kleur toen hij hem aanzag. „Je wilt. „Ik wil Latcham redden, vader," zei Guy met een harde, koppige trek op zijn gelaat. „Ik zal met Diana Meiford trouwen als ze me heb ben wil." Ondanks zijn zieke voet stond dc graaf van zijn stoel op. „Guy, o hemel, kan ik het werke lijk geloven?" ,.U kunt me geloven, vader," zei Guy byna plechtig. „Ik zal met juffrouw Meiford trouwen. Latcham zal worden gered en u zult naar ik hoop, gelukkig zijn. De graaf kromp ineen bij dena druk. die hij op u legde. „Ik zal tenminste in vrede sterven, verzekerde hij plechtig, „maar Guy. heb je bedacht, wat het betekent wat je het zal kosten?" en hij keek oplettend naar het bleke en strakke gelaat. Een bitter lachje ontsnapte Guy, „Wat het mij kost, vader? Maak u over mij niet ongerust; ik heb mijn verstand terug gekregen. Hoe, dat komt er niet opaan! Liefde!" lachte hij spottend, „dat is een leeg woord; het bestaat niet tenminste niet in een meisjeshart! O neen vader, maak u niet bezorgd. Met mij gaat alles goed!" De graaf bleef hem nauwlettend aanzien; die cynische harde toon was niet in de haak. „En Dolores?" waagde hij te vragen. Het was een ongelukkige vraag Een trek van pijn vloog over Guy's gezicht en zijn hand opende en sloot zich zenuwachtig. „Dolores?" herhaalde hy en de klank van de naam scheen zijn hart te doen samenkrimpen. „Dolores zal ook niet lijden aan een gebroken hart, vader. Alles klinkt vrolijk, zo als bruidsklokken klinken. Goed, dat het niet de bruidsklokken voor haai en mij zijn, want dan zouden we alle twee de verkeerde hebben getrouwd. Dolores!" weer lachte hij „Dolorres Latimer zal mevrouw Sey mour worden, vader. Geef haar uw beste wensen alsubliefd! Zij is geluk kig ontsnapt, mylord! De zoon van oen Croesus, inplaats van een jonge edelman zonder een cent, met schul den en een koffer vol hyppotheken! Lorrie vindt haar weg .wel!" Hij zweeg ademloos, spierwit, hij gend. „Hebt u nog een boodschap voor lady Franham. vader? Vanavond is het bal. We hebben daar de laatste tijd heel wat feesten gehad en juffrouw Meiford was de koninging van iedere festiviteit. Hebt u een boodschap voor haar." De graaf, overweldigd door de vloed van wilde, wanhopige, roeke- ze woorden, schudde zijn hoofd. Guy kwam naar hem 'toe en legde zijn hand op de schouder van zijn vader. Die hand trilde als een blad in de wind. „Vergeef me vader," zei hij schor, met iets als een snik. „Ik ben wat opgewonden, dat is alles." De graaf antwoordde niet, maar zijn hoofd zonk dieper en zijn lip pen bewogen zich bevend. Ze vor men de woorden: „de hemel zegene je" maar hij kon ze niet uitspreken. HOOFDSTUK XVII. Lord Kendale nam zijn hoed, sprong te paard en rende weg, waar heen wist hij niet en het kon hem ook niet schelen. Hij wilde weg van zijn gedachten, weg van dat visioen van Lorrie, zoals ze die avond in het laantje in zijn ogen had gekeken. Was dat alles een droom was het ooit gebeurd? Werd hij gek? Voor het eerst van zijn leven was hij niet goed voor zijn paard en toen hy hij gend terugkwam met schuim op de lippen, wijdgeopende neusgaten en zwaar op-en-neergaande borst, keken de stalknechts hem verbaasd aan. Ze dachten, dat hun jonge meester dooi de dood van Gypsy zijn verstand had verloren. Hij kleedde zich en ging naar be neden om te dineren. Linnet, de but ler, trachtte niet naar het witte, strakke gezicht te zien en betuigde zijn medegevoel door hog meer zor gen dan anders. Maar Guy wilde niet eten. „Breng me champagne," zei hij Ze brachten hem champagne en Guy dronk het, of het water was. Toen ging hy voor het vuur zitten hij rookte niet. een bewijs, dat hij inderdaad niet in orde was. Uren lang bleef hij onbewegelijk zitten met. de koude, harde trek om zijn mond. De auto werd tweemaal voor gereden en weer weggestuurd en Griffiths meende reeds, dat zijn heer niet naar het bal zou gaan, toen het bevel kwam. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1952 | | pagina 8