OPHEFFINGSUITVERKOOP PIECK Motie van de K*VJP* aanleiding tot langdurig en soms ook heftig debat Begroting 1953 vastgesteld JOOP POLLMANN, Hoogstraat 4 PANTSER KANTOORRUIMTE Voor de a.s. feestdagen LOUIS A. KNEGTEL VRIJDAG 12 DECEMBER 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 GEMEENTERAAD WARMOND K.V.P.'er Vergeer formuleerde het standpunt van zijn partij duidelijk De raad van Warmond kwam gis teravond in vergadering bijeen voor de behandeling van een korte agen da, waarvan het laatste punt, d< motie van de KVP (welke wij on langs reeds publiceerden) een lange discussie uitlokte. De weinige agendapunten, die aan deze discussie voorafgingen, namen vrij veel tijd in beslag. Naar aanlei ding van de notulen merkte de heer v Rijn op, dal voor de aanschaffing van unifome vuilnisemmers eerst de fabriek geraadpleegd was en toen pas de plaatselijke middenstand. Dat was precies dc verkeerde volgorde. Volgens spr. had een plaatselijke middenstander de emmers goedkoper kunnen leveren. Na uiteenzettingen van de voorz. en secr. bleek, dat de betreffende middenstander zijn aan bieding te laat had gedaan. Hierna legde de voorz. de volgen de verklaring af. Waarsohijnlijk door een onjuiste weergave in de pers is in de gemeente een onjuiste mening ontstar.ii over hetgeen de voorz. in vorige vergaderingen heeft gezegd ten aanzien van de nieuwe gemeente-ontvanger, de heer Zoete melk. Men m.tnt namelijk, dat uit zijn woorden kon worden opge maakt, dat de heer Zoetemelk volko men heeft gefaald in zijn arbeid. Dit is onjuist. De voorz. verklaarde thans, dat de nieuwe ontvanger in alle opzichten heeft voldaan. Wat het bedrag van ƒ4000 aangaat, dat volgens de heer Nijman uitgespaard had kunnen worden indien no. 1 van de aanbeveling was benoemd, zeide de voorz.: Dit bedrag was volgens mij uit de lucht gegrepen en daar om heb ik het voor kennisgeving aan genomen. Precentiegelden Hierna kwam punt 3 van de agenda aan de orde. Op voorstel van B. en W. werd besloten een presentiegeld toe te kennen voor de bijwoning van vergaderingen van raadscom missies. Wat de bedragen betreft, was ei enig verschil van mening. Uitein delijk werd men hat er over eens het presentiegeld v. d. woonruimte-com missie vast te stellen op 5,en voor alle overige commissie-vergaderineen op 2.50. Bij de vaststelling van een wijzi ging van het uitbreidingsplan in on derdelen wilden de heren v. Vliet en v. Rijn tegen het advies van Stad en Landschap ten N.W. van de R.K. lagere school 3 inplaats van 2 wo gen bouwen. De voorz en weth. Dek ker pleitten voor het volgen van het advies. De bebouwing moet open blijven. De heren bleven echter by hun mening, waarna het voorstel werd aangenomen. Vervolgens werd de begroting '53 aangeboden, welke een nadelig saldo heeft van 42.000. Hiervan kunnen 10.000 gedekt worden uit de reser ve, terwijl bij df nieuwe financiële regeling tussen ryk en gemeente op een bedrag van ƒ15.000 wordt gere kend. Voor het overige zal een bij zondere uitkering van het rijk wor den gevraagd. Voor de doortrekking van de Swei- landstraat tot aan de Herenweg is een bedrag nodig van ƒ45.500. De raad vroeg zich af, waarom niet tegelijkertijd een plan voor de Jan Steenlaan was gemaakt. De voorz. zeide, dat er nog onderhandelingen gaande zijn o* er een strook grond. Hiervoor komt een aanvullend voor stel. De doovtr^king van de Swei- landstraat houdt verband met een verzoek van de N.Z.H.T.M., die de busdienst wil doortrekken naar Haar lem. De gemeente wil daarom de werkzaamheden voor de ingang van de zomerdierstrt geling gereed heb ben. Op voorstel van B. en W. werd be sloten de nieuwe straat tussen He renweg en Burg. Ketelaarstraat de naam Julianastraa* te geven. Hierna kwam het belangrijkste punt, de motie van de K.V.P. in be spreking. De K.V.P.-motie. Weth. Dekker noemde de motie wonderlijk Vermoedelijk slaat deze op iemand, maar een naam wordt niet genoemd. Misschien heeft men gedacht: Wie de schoen past, trekkc hem aan. Het geheel is echter zeer vaag en in zekere zin wordt daar door een blaam op de raad gewor pen. Spr. vond de eni^e mogelijk heid de motie voor kennisgeving aan to nemen. Hoewel er geen naam genoemd werd, was de heer Nijman van me ning, dat de motie op hem sloeg. Hij vond het een miserabel gevalletje. Om nog eens na te gaan, welke uit latingen spr. in de vergadering van 29 Aug. heeft gedaan, verzocht hij de secr. de betreffende notulen voor te lezen. Hieruit bleek, dat er geen discussie was geweest, zodat de heer Nijman hieruit meende te mogen af leiden, dat leden van de K.VP.-frac tie mededelingen aan derde hadden gedaan over hetgeen in geheime zit ting was besproken De heer Nij man legde vervolgens een verklaring af, waarin hy zeide, dat hij in de betreffende vergadering had willen aantonen, dat de houding van de K. V.P. laakbaar was. De K.V.P. heeft een groot overwicht in de raad en dat brengt een bijzondere verantwoorde lijkheid mee. De gang van zaken bij de benoeming van de nieuwe ge meente-ontvanger was voor spr. aan leiding geworden, dat hij na deze zittingsperiode zich niet meer her kiesbaar zal stellen. Hij wil voor het beleid geen verantwoordelijkheid meer dragen. De heer Vergeer verdedigde het standpunt van de K.V.P Toen de heer Nijman zijn opmerkingen maakte over de benoéming was het raadsbesluit reeds genomen en dan past een dergelijk commentaar niet meer De gemeente is niet, zoals de heer Nijman stelde, voor ƒ4000 be nadeeld. Er was behalve de ontvan ger toch nog een kracht nodig op het gemeente-secretarie ook als num mer 1 van de aanbeveling, die be grotingswerkzaamheden had kunnen verrichten was benoemd. Financiële schade is er dus niet De heer Zoete melk is een goed ontvanger, zoals uit zijn werkzaamheden reeds gebleken is Als men zich aus afvraagt, waar om de K.VP. de heer Zoetemelk heeft gekozen, dan kan hierop geant woord worden: 2e. Nummer 2 van de aanbeveling heer Vergeer. Weth. de Greef noemde deze kwestie de meest onverkwikkelijke zaak, welke hij ooit heeft meege maakt. Spr. stelde zich op het stand punt, dat de raad het recht heeft nummer 2 van een aanbeveling te kiezen. In tweede instantie zeide de heer Nijman, dat hij zijn standpunt niet weerlegd achtte. Het bedrag van 4000 is hem uit de mond gevallen, maar het gaat hier uitsluitend om het feit, dat de gemeente door de be noeming van de heer Zoetemelk schade heeft geleden. Het bedrag doet er niet toe. Weth Dekker meende, dat de mo tie er minstens voor 50 naast was. Kort samengevat komt de kwestie hierop neer, dat men van een mug een olifant maakt. Spr. vond het een goed recht van de heer Nyman om zijn mening te zeggen. De heer v. Elburg gaf toe, dat er inderdaad gepraat was uit de gehei me zitting. Spr. betreurde dit. De heer Vergeer vestigde er de aandacht op, dat er nagekaart was over een genomen besluit en dat bij de opmerking: „Deze stemming heeft 4000 gekost" beledigend achtte. De voorz. vroeg, waarom achteraf critiek op hem was uitgeoefend, eigenlijk nadat er praatjes de ronde gingen doen. Deze critiek had tijdens de raadsvergadering geuit kunnen worden. De heer Vergeer meende, dat de voorlichting met volledig was ge weest. Men stelde het voor of bij benoeming van nr 1. pas een half jaar later een ambtenaar benoemd had moeten worden. Dit is onjuist. De voorz. zeide. dat de conclusies, die men meende te moeten trekken J_ TT3 1 J - U1C 111CII IIICCUUC IC I11UCICI1 11 civr.cu woonde in Warmond, de ander was «en Wnonnnrfer en hi. «en Z gf- Deze overwegingen hebben zwaar gewogen. Als nummer 1 een War- monder was geweest, zou de K.V.P. ongetwijfeld op hem gestemd heb ben. Een protest. De heer van Vliet protesteerde te gen de uitlating van de heer Nyman als zou de K.V.P. het gemeentebe lang hebben geschaad. De K V P. heeft zich laten leiden door het ge meentebelang, hetgeen duidelijk i blijkt uit de uiteenzetting van de zitting. schoven. Hierna wenste niemand meer het woord over deze kwestie. Tenslotte werd besloten B en W te machtigen voor het aangaan van kasgeldleningen in 1953. Momenteel z\jn B. en W. in staat een dergelijke lening aan te gaan, waarbij 2.600 rente voordeel kon worden behaald De raad was zeer erkentelijk voor de activiteit van de zandstrooier en besloot deze erkentelijkheid schrif telijk tot uitdrukking te brengen. Hierna ging de raad in geheime GEMEENTERAAD KATWIJK Financiële toestand verre van rooskleurig De raad van Katwijk kwam gister avond in openbare vergadering bij een. Afwezig de heren W. van Eijk en B. Vooys wegens ziekte. In de commissie van pl toezicht op het 1 o. werd in de vacature geko zen mr. W. Bodeker, Zeeweg 135. De heer L. van der Plas werd herkozen. De aftredende leden van de Com missies van Toezicht op de openbare Kleuterscholen mevr. M. Woldringh van der HoopAndré de la Porte, voor Katwijk aan Zee, en mevr. C. van Riessen—van Tol voor Katwijk aan den Rijn. werden herkozen. Dan is er een vocrstel tot verbete ring van de straatverlichting ge deelte ZeewegVoorstraat en Bad- straat. Bedoeling is 18 gietijzeren lan taarnpalen te doen vervangen door 26 betonnen lichtmasten op een on- nerlinge afstand van 30 meter met waarbij de H. P L. lamp van 80 Watt aan een betonnen arm van 1 25 meter komt te hangen in een glazen arma tuur. De totaalkoster van dit geval zullen 10 280.bedragen, waarvoor B. en W. een creoiet vragen, dat werd toegestaan. Voor de schepenvissers, die dit be roep uitoefen met paardenkarren zijn er voor gezamenlijke rekening rijplaten gelegd, cm gemakkelijker tegen de hoogte te kunnen opkomen. Dat vinden de schelpenvissers, die van motorwagens gebruik maken nog niet zo'n dom idee, weshalve zij ook hiervan gebruik maken, doch tot overlast van eerst.genoemden. Dat is -"ok niet leuk en ook niet eerlijk ro- den waarom de hoofd-inspecteur die eigenaars van motorwagens verzocht dit gebruik te staken. Hieraan is geen gevolg gegeven. B. en W. stellen thans voor bij ver ordening vast te leggen, dat deze op ritten van het strand naar de Boule vard gesloten wordt verklaard voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen De raad nam het voorstel z. h. st. aan. Begroting. Dan kwam aan de orde de bedrijfs- en gemeentebegroting De heer Nic. van Duyvebode hield het eerst alg. beschouwingen Spr. wees op de grote werken, die op het program staan en vroeg aandacht voor de noodzakelijke haven. Uitbreiding van industralisatie is nodig. Een nieuwe verbinding SandtlaanMolentuin- weg vraagt dringend om uitvoering. Een nieuwe Nijverheidsschool voor jongens en Hoger Onderwijs is een noodzakelijkheid Ook grenswijzi ging is een dringende eis. De heer Haasnoot (P. v. d A.) wees op de ongunstige verhouding van de linanciële verhouding van Rijk en Gemeente en noemde vele bezwaren die er thans in schuilen. Spr. vroeg waarom het sociaaj economisch rap port zo lang uitblijft. Spr. wilde ook duidelijke inlichtingen over de Mr. J. van de Plas (A. R.) wees op het aanzienlijk tekort van de begro ting Spr. noemde de geschiedenis met het terrein voor „Zon en Schild" een beleidsfout. De 84 woningen die in Clein Duin komen hadden op „Zon en Schild" moeten staan. De heer C, van der Plas (C. H.) raakte ook de badhuiskwestie aan Al 5 jaren geleden is er enige toezeg ging gedaan. De heer Dijksman wilde er aandacht voor vragen dat de werk zaamheden voor Rijnland in 1954 ge reed zullen zijn en de Zeehavenplan nen staan hiermede in verband De heer Grimbergen vroeg bespoediging van het gereedmaken van nieuwe tuinbouwgronden voor tuinders, die :mor Clein Duin schadeloos gesteld moeten worden. De voorzitter beantwoordt in het kort de verschillende sprekers. Spr. begreep, dat de heren vragen stellen betreffende de zeehaven. Maar ook deze zaken kan men niet overhaasten. Minister Algera heeft de stukken waarin staat dat de zaak afgewezen is. Het sociaal economisch rapport is bijna gereed. Wat de wo ningbouw betreft moet men beden ken. dat het toe te wijzen bouwvolu. me een grote rol speelt. Maar er zijn ook moeilijkheden met de Leidse Duinwater Mii. gekomen en door een en ander zouden de gronden zo duur worden, dat men beter de beste tuin bouwgronden zou kunnen nemen. Wat de annexatie betreft, ten> Noor den van Katwijk, wees spr. er op, dat de Provincie waarschijnlijk aan een herverkaveling en grenswijziging der gemeente zal komen. Mr. v. d. Plas diende een motie in. waarin de wens te kennen gegeven wordt, dat de bestaande grote haven commissie wordt aangevuld met 3 raadsleden. Deze motie werd met alg st. aangenomen. Dan werd nog een motie van de heer van Duyvenbode met alg. st. aangenomen, waarin de raad zich uitspreekt voor het maken van plannen voor oen badhuis. De heer Nasveld pleitte voor hoogbouw bij de woningbouw waarop de voor zitter antwoordde, dat hiervoor voor heen geen toestemming kon worden verkregen. Een voorstel van de heer Nic. van Duyvenbode om te trachten te bewerkstelligen dat de gemeente inplaats van in de 7de in de 6de klas se wordt ingedeeld voor de Perso nele belasting wordt tevens z.h.sti aangenomen. De behandeling van de diverse be grotingen verloopt zeer vlot. Belang rijke voorstellen of op- en aanmer kingen komen niet voor, zodat deze met algemene stemmen werden aan genomen. De gemeentebegroting sluit met de volgende cijfers: Gewone dienst ƒ497.063.09, Kapitaaldienst in komsten 18.046.937.58, uitgaven 22.979.962.07. Onvoorzien 53.000. Saldo tekort ƒ270.407.67. SLACHTOFFER VAN VERKEERSONGEVAL OVERLEDEN De 57-jarige J. van der Schrler, die op de hoek PastoorslaanWeere- steinstraat door een personenauto werd aangereden en levensgevaarlijk verwond, is in het St. Elisabethgast- htris te Haarlem aan z'n verwonding- gen overleden. '»TWITK AAN DEN RUN Ouderavond R.K. school. In het Parochiehuis werd gisterenavond on der leiding van pastoor Hesp als voorz. van het R.K. Schoolbestuur, een ouderavond gehouden. De pastoor gaf een uiteenzetting van de techniek der school sinds het bijzonder onder wijs; om dan te komen tot het voor naamste doel var» de vergadering, de oprichting van een oudercomité, waarvan het schoolbestuur zich voor stelt, dat dit zal bestaan uit zoveel leden als er klassen zijn, hier dus uit 6 leden. Na deze uiteenzetting be sluit de vergadering tot oprichting van zo'n comité. Na gehouden stem ming bleken hiervoor gekozen: mevr. v. Leeuwen-Swartjes, mevr. Oost- dam-Vesters, mevr. Luyten-v. d. Schalk, mevr. Raken, de heren Cor Vink en L. Arkesteijm. Vervolgens werd er gelegenheid gegeven vragen van algemene aard te stellen, waar van door verschillenden gebruik werd gemaakt. v AT WIJK AAN OEN RIJN Langdurige busrit Dat het verkeer overal, dus ook hier, door de gladheid in de war was, is geen nieuws. Maar een bijzonder heid is toch wel, dat een autobus des nachts om 12 uur uit Den Haag ver trok en 's morgens om 8 uur in Kat wijk avriceerde na kennis gemaakt te hebben met enkele lantaarnoalen en bomen. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Groenteveiling K en O In de le denvergadering van de Groentevei- l'ngsvereniging Katwijk en Omstre ken zullen als candidaten voor be stuurslid gesteld worden in de vaca ture J. v. d. Perk die zich niet meer herkiesbaar stelt, de heren Joh. Kor- pelshoek Johz. en Jac. Vliegenthart; in de vacature Nic. Fennes, die wel herkiesbaar is, de heren Nic. Fennes en C. J. Boskamp. Bloembollencultuur In „De Kroon" vergaderde de afd. van de Bloembollencultuur. Het aftredend bestuurslid, de heer C. Koele wijn sr., wenste voor een herbenoeming niet aanmerking te komen. In zijn plaats werd gekozen de heer C. C. Bol. De behandeling van de beschrij vingsbrief voor de Alg. Verg. verliep vlot. Voor hoofdbestuurslid werd in de vacature C. van Dijk candidaat ge steld, de heer L. Hoek te 's-Gravcn- zande en in de vacatüre T, A, Val- kering de heer Anti Nijssen tc Sant poort. Tot afgevaardigden voor de Alg. Verg. werden gekozen de heren C. J. Boskamp en H. A. Topper, Na rondvraag sluiting. IISSE „TROU MOET BLUCKEN" HULDIGDE JUBILARISSEN. Woensdagavond heeft de harmo niekapel „Trou moet Blijcken" haar jubilerende leden, de heeren G. Ne- derplet, 55 jaar lid; K. Mastenbroeck, 45 jaar lid; A. J. Schrama, 40 jaar lid; N. J. van der Linden 30 jaar lid, Th. H. Ruigrok. J. N. Nederpelt, M. H. de Haas en N. Nederpelt, allen 25 jaar lid, gehuldigd. De voorz. de heer v. d. Pol sprak de jubilerende functionarissen toe en het allereerst wendde hij zich tot de heer Nederpelt, die gedurende 55 jaren werkend lid is geweest en zijn altpartij nog steeds speelt. Spr. over handigde hem een gouden medaille. Vervolgens complimenteerde hij de heer B. Mastenbroek die 45 jaren lid was en tweede kapelmeester was voor Trouw moet Blijcken Ook de overige jubilarissen werden toege sproken. De heer de Haas dankte de vereniging en de voorzitter namens alle jubilarissen. Na de toespraken volgde een gezellig samenzijn. Harddraverij. In café-restaurant „De Nachtegaal" werd Donderdag avond de 54e algemene jaarvergade ring gehouden van de Harddraverij vereniging „Lisse en Omstreken". De voorz., de heer Jac. Th. de Vroomen wierp een terugblik op het afgelopen verenigingsjaar, waarin het 60-jarig bestaan der vereniging is gevierd. De penn., de heer Drie huizen bracht het financieel jaarver slag uit, waaruit bleek, dat de ver eniging nog een klein batig saldo aan de reserve kon toevoegen. Het aantal leden bedraagt thans ruim 800. Alvorens over te gaan tot de be stuursverkiezing werd door de voorz. namens het bestuur voorgesteld om de graaf van Lijnden te benoemen tot ere-voorz. van de vereniging en om de heren M Beelen jarenlang bestuurslid en F. N. A. van Paas- schen, die meer dan 50 jaren lid der vereniging is, te benoemen tot erele den. De vergadering ging hiermede accoord. Vervolgens werden de heren Joh. v. d. Meij en Th M. van der Eerden bij acclamatie herkozen als bestuurs lid. Op voorstel van het bestuur werd de vacature M. Beelen niet aangevuld. Dit zal eerst geschieden in de volgende jaarvergadering. Hierna bleef men nog enige tijd zellig bijeen, waarby de humorist Westgeest voor het amusement zorg de. OEGSTGEEST Middenstandsactie geslaafd. Gisterenavond kwam het comité der St. Nicolaas-actie in „Het Witte Huis" bijeen. Voor deze bijeenkomst waren alle deelnemende winkeliers uitgenodigd, evenals de prijswin naars. De voorz., de heer Veenendaal, kon bij de opening mededelen, dqt de actie in alle opzichten was geslaagd. De winkeliers kunnen tevreden zyn. Onder het zingen van „Zie ginds komt de Stoomboot", kwam St. Nico- laas met „gevolg" de zaal binnen. Na een welkomstwoord van de voorz. werden de prijzen door St. Nicolaas met een voor ieder toepas selijk woord uitgereikt. Het batig saldo der actie, zijnde 126, werd aan het pl. bestuur van het Prinses Wilhclminafonds afge dragen. VOORSCHOTEN LUXE AUTO KREEG DE KLAPPEN Gisteravond omstreeks half zes vond op de Leidseweg ter hoogte van de aldaar gevestige spuitinrichting, „Bylibo" een aanrijding plaats tus sen een vrachtwagen van de expedi teur Van Rooyen van de Leidseweg en een luxe auto, bestuurd door de heer v. H. uit Leiden. De aanrijding liep nogal goed af. Het bleef bij ma teriële schade. De vrachtwagen man keerde zo goed als niets, maar van dc luxe auto werd de vaste bovenkap afgescheurd. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Ontwrichte jeugd", 14 j. Lido: „Politie-dossier 301", 18 j. Luxor: „Anna", volwassenen. Trianon: „The African Queen", 14 jaar. Rex: „Wrekers te paard", 18 j. Donderdagcyclus: „Huis der vrouwen", volwasse nen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Dec. Vee. Aanvoer 5 stieren, 30 melkkoeien, 180 vette koeien, 168 varekoeien. 20 graskalve ren, 16 vette kalveren, 80 nuchtere kalveren, 700 vette schapen, 1506 vette lammeren, 20 varkens (zeugen), en 9 geiten, totaal 2734 stuks. Prij zen: slachtstieren 775—1020 per stuk, slachtgewicht 2.40—2.70 per kg., melkkoeien 825—1125 per stuk, vette koeien 8001150 per stuk, slachtgewicht 2.102 90 per kg. va rekoeien 550820, vaarzen 700 900. pinken f 425625, graskalveren 250400 per stuk. vette kalveren 220320, per kg. levend gewicht 2.252.65; nuchtere slachtkalveren j 4565 per stuk, per kg. levend ge wicht 2 20--2.60; vette schapen 100 —125 vette lammeren 7695 en geiten 15—35 per stuk. Handel: stie ren, melkkoeien, varekoeien, vaarzen, en pinken redelijk; vette koeien, vette en nuchtere kalveren vrij goed; scha. pen en lammeren kalm; geiten matig. Kaas. Aangevoerd 41 partijen Goudse en 6 Leidse Pry zen:: Goudse le soort 2.39—2.44, 2e soort f 2.35— 2.38, Leidse 1ste soort f 2.21—2.26 per kg. Handel lui. begint MORGENOCHTEND 9 UUR met de NIET TEGENSTAANDE DE ALOM GESTEGEN PRIJZEN, VERKOPEN WIJ NOG STEEDS ALLE VAKKLEDING VOOR GEHEEL ONVERHOORDE PRIJS de prima, prima OVERALLS kosten nog steeds 12.90 - 14.90 - 16.90 de prijs van de eenvou dig overall is 8.90 - 12.2S OOK WITTE VAKKLEDING alles voor de onde prijs Haarlemmerstraat 228. X Emigranten-Inboedels: Kamer-, keukenameuble menten, dressoirs, rook- stoelen. theemeubels, couts, divans bockenrek, kamer scherm, 6 stoelen, geijser, keukentafels, kinderledi- kantjes, mah. fauteuiltjes, haardkachel, kasten, in- laadmachine, gasfornuis. Jan Pluym, Hooigracht 51. Tel 25955. 1533 X 100 Visitekaarten be drukt met uw naam en adres en enveloppen f 4.50 50 ütuks voor 8.—Zij die voor Kerstmis bestellen ontvangen een kalender of cell, zak-étui cadeau! Le vering van alle soorten drukwerk A. A. Verhoog's Kantoorboekhandel, Haar lemmerstraat 29, Tel. 22197 GEVRAAGD: bestaande uit één grote kamer, z.m.m. kleine wachtkamer. Bneven onder no. 1519, bureau van dit blad inmaken mei onze Jnmaah-ffiiandy. voor Rozijnen, Abrikozen enz. SLECHTS f 2.®® PER LITER Haarlemmerstraat 213 Leiden Telefoon 20603 Géén filialen Onze zaak Is op 24 en 31 Dec. tot 'a avonds 9 uur goopond X Zoekt U een Pendule of wekker, de beste heb ben wij Junghans Kien- zie, Mauthe. Of Polshorlo ges- Zenith Election, Union Prisma, Avia, Corvette, oamer Pronton, Olma. „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water Haarlemmerstraat no. 185. X Bij Kloos Zaterdag op de markt let op uithang bord, onderjurken ook fn interlock 2,98, Hemden korte mouw f 2.98, lange onderbroeken 2.50, gras- linnen lakens 5 95, idem slopen 1.49 en 1 98 fla nellen lakens f 7.50. 1515 X Gem. betalingsvoor waarde: Voor solide per sonen verkrijgbaar op gem. betalingsvoorwaarde:, he- rencostuums, dames'- en herenregenjassen, demi's, wintermantels, enz. Vraagt inlichtingen. Br onder no. 6081 bureau van dit blad. X Kamer te huur voor student (heer), zeer gerie felijke, zonnige kamer stromend water. Huur per maand 85.Desgewenst wordt warme maaltyd ver strekt tegen billijke ver goeding. Te bevragen bij mej. C. L. Tielemans, Utr. Jaagpad 194, 2 x bellen, Leiden. 6062 X Rode Kersttulpen 3 stuks samen 25 cent, Prachtige kwaliteit, org. papieren was-tulpen. Al leen me» inlevering van deze advertentie Geldig tot 20 December. I. V. A., Haarlemmerstraat 48, No va, Noordeinde 43. Leiden. X Mooie woonboot te koop kamer, keuken, slaapka mer, bergplaats enz. Nieu we opbouw f 3500.—. Ook te huur per jaar H. v. d. Hurk, Nieuwe Haven, te Voorburg Ligt bij scheeps werf van Dongen, Leid- schendam. 6063 X Goekoop Serviesgoed! Porseleinen kop en scho tels 39 cent, porseleinen koffiepotten 1.40, por seleinen theepotten, mooie grote modellen 1.49, melkkannetje 69 cent, suikerpotten 98 cent enz enz. I. V. A. Haar lemmerstraat 49, Nov* Noordeinde 43, Leiden. X Zeemlappen tegen halve prijs!!! Prima kwaliteit zeemleder, van de beken de zecmleerfabriek Roor- da. Alleen hele huiden 1 98, 2.98, 3.98, 4 98 Nu met advertentie 99. 1.49, 1.99, 2.49 I. V A. Haarlem merstraat 48, Nova, Noord einde 43 Leiden X Kerstkaarsjes per pak 19 ct. Inhoud 24 stuks ge draaide Kerstkaarsjes in diverse kleuren, le kwali teit Alleen met inlevering van deze advertentie. Gel dig tot 20 December. I. V. A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den 6060 X Te koop: moderne hand- naaimachine 85 en 35; autosten 5.pracht vloerkleed f 35.baby commode 19.grote en kleine rijwielen f 17.50, le dikanten 7.50. 2 pers. beH- stel 35. 1 pers. 17 50. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen winkelhuls). X Kerstkandelaar met kaars samen 10 cent. Leuke metalen Kerstkandelaar, model 3 HuLstblaadjes met houder en kaars, fraai ge kleurd. Alleen met adver tentie. Geldig tot 20 Dec. I. V A. Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. Lelden. 6060 TELEFOONTJES worden dagelijks eeolaatst ter grootte var hooestens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De orii* bedraagt t 1.50. uitsluitend tegen contante >CfUi<8.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3