De heer J+ G* J+ Verhey van Wijk nam onverwacht afscheid als voorzitter n... HUIBERS RIJNSTREEK Plaatskaartenhal van nieuw Leids station is opengesteld HOE wordt het weer? Middenstand en K*A*B* wisselden van gedachten VRIJDAG 12 DECEMBFR 1952 DE LLIDSE COURANT eERJTE BLAD - PAGINA 2 -4 Leidse Kamer van Koophandel vergaderde Vele hartelijke afscheidswoorden Geheel onverwacht heeft de heer J. G. J. Verhey van Wijk gistermid- J dag afscheid genomen als voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor P.ijnjand te Leiden. Enige maanden geleden, toen hij zijn gouden jubileum in de textiel- industrie vierde, beantwoordde de heer Verhey van Wijk de gelukwen- l sen van dc heer C. F. Mecrpoel, on- der-voorzitter van de Kamer, met de wens nog lange tijd zijn beste krach ten aan de Kamer van Koophandel te mogen wijden. IVlaar „De mens wikt, God beschikt", zei de heer Ver hey van Wijk, toen hij gistermiddag aan het einde van de Kamer-verga dering een afscheidswoord sprak. Ge zondheidsredenen noopten hem he laas er toe dit voor hem zeer moei lijke besluit t* nemen. In Juni 1945 werd de heer Verhey van Wijk benoemd tot voorzitter van de Raad van Bijstand der Kamer van Koophandtl t Leiden en toen de Leidse Kamer op 1 Jan. 1951 weer zelfstandig werd,was het de gewoon ste zaak ter wereld, dat de heer i Verhey van Wijk de voorzittersha mer in handen kreeg. In die periode is hij echter 14 r/- anden wegens ziekte verhinderd geweest zijn func tie uit te oefenen, hetgeen hij on toelaatbaar achtte, omdat het voorzit terschap zeer veel tijd en werk kracht eist. Het kostte da heer "Verhey van Wijk zichtbaar veel moeite afscheid te nemen. Hij sprak over het ouder worden van de mens en over het wegvallen van een stuk leveni, wan neer men een dergelijke functie vaarwel zegt. De voorzitter was echter niet de enige, die afscheid nam. Mogelijk nog onverwachter kwam de medede ling, dat de heer N. Parlevliet uit Katwijk zijn t'unctie als onder-voor zitter had neergelegd. Hij is reeds se dert 1932 lid van de Kamer en blijft dat voorlopig ook nog. De heer Ver hey van Wijk duikte de heer Parle vliet voor zijn toewijding en vele werkzaamheden in het belang van de Leidse Kame» Alle overige leden werd dank gebracht voor de pret tige wyze van samenwerken. Hartelijke afscheidswoorden. Namens het Bureau van de Kamer sprak een der onder-voorzitters, de heer T. van Waveren, hartelijke af scheidswoorden tot de heer Verhey van Wijk. Vooral het bureau kan oordelen over de vele activiteiten van de scheidende voorzitter, wiens werk de grootste bewondering heeft afgedwongen, evenals zijn strikte rechtvaardigheid. £ls oudste lid van de Kamer sprak dc heer J. H. van der Kloot harte lijke afscheidswoorden, waarvoor de lieer Verhey van Wijk op zijn beurt dankte, evenals de heer Parlevliet dat deed voor de tot hem gerichte woorden. Tenslotte w»-rd medegedeeld, dat de heer T. van Waveren op 6 Jan. a.s. de Nieuwjaarsrede in de Kamer zal uitspreken. Op deze vergadering zal ook de verkiezing van een nieu we voorzitter aan de orde komen. Belastingpotitick. Do overige agenda-punten hadden niet veel om het lijf, al werd er uit- Haarlemmerstraat 123, Lalden voor GeboorteaanMigingen (Advertentie) De heer J. G. J. Verhey van Wijk (geheel rechts) dankt met een handdruk de heer T. van Waveren voor zijn sympathieke afscheidswoorden. Geheel links de andere onder-voorzitter, de heer C. F. Mcerpoel. CFoto: „De Leidse Courant"). voerig over gediscussieerd. Om te beginnen was er het rapport-Knol- Hilgersom-Meerpoel inzake de be- lastingpolitiek, waarover wij reeds eerder schreven. Door ziekte e.d. was de verschijning hiervan enige tijd vertraagd en enige leden vroe gen zich af of het rapport thans nog wel effect sorteren zal. De heer Meerpoel meende van wel. Er gin gen stemmen op dit rapport op po pulaire wijze om te werken en on der het grote publiek te brengen. Andere leden maakten hiertegen be zwaar en meenden, dat het eerst ter kennis van de Samenv erkende Ka mers van Zuid-Holland gebracht moest worden. Waartoe besloten v/erd. Goedgekeeurd werden de ontwer pen van adressen aan de Tweede Kamer over de Bedryfsvergunnings- wet 1952 en de Bedrijfsvergunnin gen-wet Buitengewone Omstandighe den. Uitvoerig werd vervolgens ge sproken over de weg Leiden Oegst- geest-Rijnsburg-Katwijk, die de voor zitter schertsenderwijs de „Aalders- weg" wilde noemen, omdat het lid J. A. E. Aalders meerdere malen ge sproken heeft over de verbinding van Lelden met de kustplaatsen, zo wel in de Kamer als in de gemeente raad. Er werden verschillende sug gesties aan de hand gedaan en ten slotte besloot de Kamer deze kwes tie onder de aandacht van de Pro vincie en van de betrokken gemeen ten te brengen. Leden-verkiezing. Tenslotte vond een reglementaire leden-verkiezing plaats. Herkozen werden de heren S. J. Anes, Leiden, j W. Bergman, Sassenneim, C. A. Bos, Alphen aan den Rijn, G. J. den Hee- ten, Leiden, P. J. van Hoeken, Lei- den, J. H. v. d. Kloot Leiden, C. D. I Ligtvoet, Leiden, W. G. v. d. Lin- den, Leiden, A. Oosthoek, Alphen aan den Rijn, G. Schrama, Voorscho- 1 ten, W. Tissing, j_»isse, F. J. E. Ur- Iu. Noordwyk en M. J. Wijten- burg. In de vacature-Van Oyen werd voorzien door de verkiezing van de heer E. S. Prins. De heren F. Sla ger en J. G. J. Verhey van Wijk stel den zich niet herkiesbaar. In hun plaatsen werden gekozen de heren L. R. van Vliet Voorhout en ir. J. J. G. van Hoek, Leiden. ALPHEN AAN DEN RUN Comité „Pro Avifauna" opgericht In hotel 's Molenaarsbrug te Al phen aan den Rijn is een actie-comi té opgericht, genaamd „Pro Avifau na", dat zich ten doel stelt Avifauna te beschermen en het vogelpark zo wel moreel als financieel te steifnen. Uitvoerig is door het comité van gedachten gewisseld hoe deze actie te voeren. Allen waren er van over- ZONDER ENIG OFFICIEEL VERTOON werden hedenmorgen in alle vroegte de deuren van het nieuwe Leidse station geopend en konden de reizigers voor de eerste keer gebruik maken van de nieuwe plaatskaarten hal. Ook enige administratie-vertrekken werden in gebruik genomen. Dit betekent echter nog niet, dat het oude stationsgebouw buiten gebruik is geraakt. De verzending van snel- en expresgoed zal voorlopig nog in de oude ruimte plaats vinden. Het nieuwe stationsgebouw zal pas volledig aan zijn doel kunnen beantwoorden, wanneer de treinen over de hoge baan rijden. Het wachten is thans op de draagvloer, die bij de Haarlemmertrek vaart in de nieuwe dijk gelegd wordt. Maandag werd begonnen met het afgraven van de baan over een lengte van 60 meter. Daarna kan in de loop van de volgende week met het heien begonnen worden. Naar verwachting zal dé nieuwe baan niet voor Mei 1953 in gebruik genomen worden. (Foto: irDe Leidse Courant"). tuigd, dat het noodzakelijk is, in het belang van Alphen aan den Rijn en het vreemdelingenverkeer voor ge heel Nederland, dat Avifauna met zijn huidige directie blijft bestaan. Een van de middelen, welke het actie-comité o.m. wil aanwenden is uit geheel Nederland adhaesie-betui- gingen te verzamelen voor het voort bestaan van Avifauna. Vervolgens verzoekt het comité de binnen- en buitenlandse pers. welke zo dikwijls de lof van Avifauna heeft bezongen, juist in deze dagen het comité bij te staan, om Avifauna uit de moeilijke impasse te helpen. Zij vraagt daarom bij deze de medewerking van alle Nederlanders, om een bedryf dat uit particulier initiatief is geboren en dat binnen 3 jaren over de gehele wereld een enorme reputatie geniet, voor Neder land te behouden. Binnenkort hoopt het comité na dere mededelingen over deze actie te doen. Schip te water gelaten. Als re sultaat van de grote bedrijvigheid in de scheeipvaartindustrie te Alphen a. d. Rijn werd Donderdagmiddag op nieuw een schip te water gelaten van de scheepswerf „De Industrie" van P. en Joh. Boot N.V. Het betrof hier het achtste motor- bergingsvaartuig, bouwnr. 1223, voor rekening van de fa. W. A. v. d. Tak's Bergingsbedrijf N.V. te Rotter dam. Zoals gewoonlijk ging dit gebeuren met een korte plechtigheid verge zeld. Mevr. Lels-Lolkus, echtgenote van de directeur van v. d. Taks N.V., verrichtte de doopplechtigheid. Toen de fles champagne tegen de romp van het schip stuk sloeg, werd het dundoek verwijderd, waaronder de naam van het schip „Dolfijn" prijkte. BODEGRAVEN Het Landjuweel. Als vierde me dedinger in het landjuweel was de beurt aan de Rederijkerskamer „Ken- j nemerland" uit Beverwijk met het stuk „Goud en Antiek", 'n thriller van Edward Percy, 't Verhaalt de geschiedenis van een antiquair, die na een veroordeling in Frankrijk in Londen 'i> nieuw leven is begonnen, maar als heler van goud en andere kostbaarheden niet brandschoon door 't leven gaat. Zijn bediehde ontdekte een en ander en chanteert hem; wil zelfs z'n dochter hebben. Dan ver moordt de antiquair zijn afperser. Zijn aanstaande schoonzoon komt achter de waarheid. De politie kan geen bewijzen vinden. Maar een za kelijk bezoek van een rechercheur brengt hem tot zelfmoord. De dames- rollen waren te zwak bezet, uitge zonderd juffr. v. d. Grinten als werk ster. De herenrollen, bijzonder de hoofdrol, werden uitstekend ge bracht. De verzorging van» 't toneel was zeldzaam goed. Konijnententoonstelling. In de zaal van hotel Overkamp hield de Bodegraafse Pluimvee en Konijnen- houdersvereniging haar jaarlijkse ex positie. Kampioen van de expositie werd een Wener-voedster van de heer J. v. Staalduinen. Op één na het best was een Rex-ram van de heer S. de Rijk. De heer M. ten Brink kreeg de eerste prijs voor de mooiste duif nl. een Steinheimer. Verdere prijswinnaars waren: A. Heemskerk, G. Voordouw, H. v. Egmond, J. v. Dissel, J. Vink, A. Sterk, dr. W. v. Beek, W. ten Brink, G. Hulscher, J Zekveld, ds. Klein Haneveld. L. Verkerk, A. Kaptein, G. Tichelaar, D. v; d. Helm, P. Vink, C. de Rijk, J de Rijk en J. ten Brink. Damclub. De voortgeztte onder linge competitie had 't volgende re sultaat: N. Anker--T. Lammens 1—1; W. TerlouwT. Kooistra 20; C. ScheerT. Lammen 11; C. v. d. VlistJ. v. Leeuwen 11. BOSKOOP Biljarten. In een minder goed gespeelde wedstrijd waarbij alles tegenzat, leed De Driesprong A een 1—6 nederlaag tegen Centrum A 2 Voor a.s. week staat slechts éen wedstrijd op het programma n.l. Groene Laken A 2De Dr. A. Op de helft van de competitie staat het B. 2 team naast het C team aan de kop. Gemeenteraad Hazerswoude Geldlening van f 130.000 voor de woningbouw Gisterenavond kwam de raad van Hazerswoude in voltallige vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester L. J. den Hollan der. De voorz. deelde mede, dat door de commissie van 3 deskundigen rapport was uitgebracht omtrent de grondaankoop van de heer A. Dorre- paal t.b.v. van het uitbreidingsplan nabij de Koudekerksebrug (Rhynen- burcherlaan). Deze commissie heeft de prijs voor de aan te kopen 1.48.80 H.A. grond vastgesteld op 20927. Tot slot bracht de voorzitter ver slag uit van de in Juli van dit jaar gehouden massa-doorlichting op T B.C. Van de 5700 inwoners die de ge meente heeft, hebben zich 4100 laten doorlichten, hetgeen neerkomt op 71 pet. De uitslag van het onderzoek was voor 730 positief en voor plm. 3400 negatief. 224 personen moesten voor nader onderzoek naar het Dis tricts Consultatiebureau te Leiden. Het eindresulaat was tenslotte 8 ge vallen actief t.b., 44 inactief t.b. en 8 andere afwijkingen. Het voorstel to* het aangaan van een geldlening groot f 130.000.— was „het" punt van de vergadering. Deze geldlening Is nodig om een gedeelte van het plan tot het bouwen van 28 woningen te kunnen financieren. De overige benodigde gelden bezit dc gemeente reeds. Na uitvoerige toe lichting door de voorz. werd met al gemene stemmen besloten de geld lening aan te gaan per 15 Mei 1953 tegen een rente van 4 1/4 en met een looptijd van 40 jaar Hierna ging de raad in geheime vergadering. Na de heropening stelde de voor zitter aan de orde het aan de agenda taegevoegde punt t.w. het voorstel tot aankoop van een perceel grond met 5 huizen aan de Dorpsstraat, schuin tegenover het Raadhuis voor de prijs van 6500,Met alg. stem men werd overeenkomstig het voor stel besloten. HOOGMADE IJsclub. Voorz. Jac. van der Star sprak in zijn openingswoord de hoop uit dat de besprekingen een vlot verloop zouden hebben en bij dragen tot een goed verenigingsjaar. De secretaris gaf een uitgebreid ver slag van het onlangs gevierde gou den jubileum. Ook de penningmees ter de heer L. C v. d. Geest kwam een woord van dank toe, omdat hij ondanks de grote uitgaven verbon den aan bovengenoemde feestviering het nog wist te klaren om f 293.in kas te nouden. De aftredende bestuursleden, de heren F. P. A. Otte, L. C. v. d. Geest en Jac. v. Wieringen werden bij ac clamatie herkozen. Voorts richtte de voorzitter woorden van dank tot de bode van de vereniging, de hter H. Bank, daar hij dit jaar door de feest viering zeer veel werk heeft verricht. Vla een meningsverschil over een gebroken ruit en een entrée-verschil tussen gehuwde en ongehuwde da mes op de feestavond, waarover men, na diverse sprekers hierover gehoord te hebben, tot overeenstem ming kwam sloot de voorzitter het officiële gedeelte van de avond, waarna men over ging tot het prijs- jassen. De eerste 6 prijswinnaars, er waren 18 prijzen beschikbaar gesteld, waren S. v. d. Meer, C. Winters, F. Otte, Jac. v. d. Star Wz., Jac. Vol- water, J. Bax. Voor de damesleden werd een ver loting gehouden: le prijs: mej. W. Zonneveld, 2e Bep v. d. Meer Jd., 3e mevr. C. v. d. Star-v. Seggelen. ZOETER W O UDE LEIDERDORP Meerburg. Ongetwijfeld zal Meerburg Zondag alles in het werk stellen om het bezoekende Maas straat met de kous op de kop naar huis toe te sturen. Dit te meer omdat dit de eerste thuiswedstrijd zal we zen die gewonnen wordt en gezien het spel in de laatste wedstrijden is het ook niet nodig dat sls. Zondag verloren wordt. Aanvang 2.30 uur. Opstelling: doel: J. Pelk; achter: F. Zandbergen, A. G. v. Mil; midden: B. de Jeu, A. Owel, P. Zandbergen; voor: Th. Zandbergen, N. Romijn, P. Ramaker, J. v. Velzen, J. Zandbergen. Het tweede elftal gaat op bezoek bij Roodenburg 5. Aanvang 2.30 uur. Vertrek 1.45 uur per fiets vanaf de Rij negommerstraat. De B-Jun. krijgen bezoek van de Docos Jun.-C. Aanvang 12 uur. LEIMUIDEN Onderzoek op t.b.c. In deze ge meente zal in de eerste week van Maart 1953 het bevolkingsonderzoek op tuberculose plaats hebben. Volgende week zal een vergade ring belegd worden tioor het voorlo pig comité om een werkprogram op te stellen. Verbetering weg AalsmeerLei- muiden. De Herenweg te Kudel- staart, onderdeel van de drukke streekverbinding AalsmeerLeimui- den langs de oostzijde van de West- einderplassen, staat met regenweer vol met plassen». Enige tijd geleden heeft de Toeristenbond A.N.W.B. zich dan ook tot Ged. Staten van Noord- Holland gewend, met hat verzoek deze kwestie te bezien. Thans heeft dit College de gemeente Aalsmeer uitgenodigd, om in afwachting van een afdoende verbetering van ae Herenweg waarmee een aanzien lijk bedrag gemoeid is maatrege len voor te bereiden, welke het voor het verkeer zo hinderlijke euvel in eerste instantie zullen bestrijden. NIEUW VEEN Biljartclub „Dito". Gisteren avond werd de 7e ronde gespeeld om het persoonlijk kampioenschap. De uitslagen luiden als volgt- G. J. v. d. Berg wint van J. v. d. Berg; N.N. wint van W. Lenting; L. Resting wint van J. Pietersen; J. Bader verliest van J. v. d. Berg; A. J. v. Trigt ver liest van J. van Eijk; H. Leliveld ver liest van A. Straathof; N.N. wint van J. Bader. De stand na de 7e ronde luidt: 1. N.N. 6—10, 2. L. Resting 5—8,3, H. Leliveld 6—8,4, A. Straathof 6—7, 5. J v. Eijk 7—6,6, J. Bader 86, 7. P Lenting 34, 8. J. Pietersen 4—4, J. v. d. Berg 44, 10. G. J. v. d. Berg 5—4, 11. A. J. v. Trigt 6—4, 12. T. Oosterman 43, 13. W. Lenting 32, 14. A. J. van Dam 42. Op Woensdag 17 December a.s. wordt de 8e ronde gespeeld. POEFOFA RENDSVEEN Wit-Gele Kruis. In de Pancra- tiuszaal kwam het Wit-Gele Kruis voor haar ledenvergadering bijeen met als hoogtepunten de vertoning van de film „Wit Wint". Na een kort inleidend woord gaf de voorz. de ge legenheid tot het vertonen van de film „Wit Wint", waarin men een zin rijk verhaal rondom de gevaren en de bestrijding van de T.B.C. had ge weven. Dokter v. d Bijl sprak over het bevolkingsonderzoek op t.b.c. In Februari zal ook Alkemade aan dit onderzoek onderwerpt. Uiterlijk ge- eist echter een grote voorbereiding, vooral daar het in de bedoeling ligt dat de gehele bevolking zich aan dit onderzoek onderwerpt. Utierlijk ge zond kan men T.B.C.-lijder zijn, soms een gevaar voor zich zelf, veelal ook voor anderen, derhalve dr. v. d. Bijl de noodzaak van dit onderzoek nog eens nadrukkelijk onderstreepte. De kosten zullen 1.10 per persoon be dragen. De schoolgaande kinderen worden kosteloos doorgelicht. Dr. E. G. A. M. Meerkens onder schreef de grote gevaren van de T. B.C. en het belang van het onder zoek. Hiervoor zijn echter nog enkele propagandisten nodig voor het huis bezoek ter verkrijging van noodzake lijke gegevens. Voorz. Cl. Stockmann bracht tenslotte dank voor de grote opkomst en aan zuster van Zwieten voor de ijver waarmede zij het afge lopen jaar het Wit-Gele Kruis heeft gediend en aan mej. A. Hölscher voor haar medewerking in de boekhou ding. Gemeenteraad Rijnsaterwoude Begrotingstekort uit de reserve gedekt De raad van Rijnsaterwoude kwam in vergadering bijeen onder voorzit- 13 Dec. zon op 8.40 en onder 16.29; maan op 4.36 en onder 13.39 uur. Het ut-eeA in Ewiojia De weerrapporten van hedenmorgen 7 uur luiden: (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). IETS KOUDER. Half tot zwaar bewolkt met op vele plaatsen enkele buien. Overwegend matige wind tussen Zuid en West. Vannacht tempe raturen om het vriespunt, mor gen overdag iets lagere tempe raturen dan vandaag. OSLO STOCKHOLM KOPENHAGEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL PARIJS BORDEAUX NICE WARSCHAU FRANKFORT MUNCHEN ZURICH WENEN weer mist sneeuw mist onbewolkt regen regen zwaar bew. regen geheel bew. geheel bew. regen geheel bew. nevel mist temp. 0 C. 1 3 5 7 10 3 —2 terschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Op voorstel van B. en W. werden vastgesteld de kinderbijslagverorde ning en de interimregeling ziekte kosten. Met de Bank van Ned. Gemeenten werd aangegaan een rekening-cou- rant-ov'ereenkomst met een maxi mum crediet van 11.000, Mej. Ran werd met algemene stem men herbenoemd tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim. De begroting 1953 wordt daarna aan geboden. De gewone dienst sluit in inkomsten en uitg. met 79.667,76. De kapitaaldienst heeft aan ont vangsten 136.266,08 en aan uitga ven 137.099,34. Nadelig slot 833,26 De voorzitter deelt mede, dat de ge wone dienst sluitend is gemaakt door over een bedrag van ruim f 8000, te beschikken uit de reserve. Het ligt in de bedoeling in 1953 de Herenweg weer een oppervlakte be handeling te geven en de Kerk weg en het Molenpad van een gesloten wegdek te voorzien. De raad besloot de straat, waaraan de nieuwe woningen gebouwd wor den „Schoolstraat" te noemen De raad ging er mede accoord, dat een gedeelte van het Raadhuis zal worden verhuurd aan de Tech. Dienst. Op voorstel van B. en W. besloot de raad nog een droogapparaat aan te schaffen. Het archief is n.l. erg vochtig. De kosten van het Lips- apparaat zijn pl.m. 75, IJsclub „De Eendracht". De ijs- club ,.De Eendracht" kwam in café De Boer in jaarvergadering byeen. Bij afwezigheid van de voorz. was de leiding in handen van de heer Overdevest. De pl.v. voorz. deed het veel genoegen, dat 63 leden bijeen waren. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de ijsclub 113 leden telt. In het jaarverslag werd het overlijden van mevr. E. Tim- mersVisser gememoreerd. Uit het jaarverslag van de penn bleek, dat er een batig slot is van ƒ384,70. De aftredende bestuursleden, de heren S. J. Visser, J. Hartveld, T. v. Lu- hng en A. W. Jansen werden bij ac clamatie herkozen. Jammer was het" dat de heer Hartveld, door ziekte de vergadering niet kon bijwonen, want hy zou gehuldigd worden in ver band met zijn 25-jarig jubileum als bestuurder. De heer Van Zwieten van de KNSB was aanwezig om hem de oorkonde en de medaille uit te rei ken. Besloten wordt nog deel te nemen aan de districtsschoolwedstrij- den op de schaats. Middenstandsbond Duinstreek Gisteravond werd er een. leden vergadering van de L.T.B.-K V.O.B. gehouden in de zaal van hotel v. d. Geest. De beschrijvingsbrief voor de op 17 December a.s. te houden alge mene ledenvergadering vormde de hoofdschotel. Het hoogtepunt van de vergade ring was wel de discussie rond het verzoek van het hoofdbestuur om 't oordeel van de vergadering te mogen vernemen over het voornemen van het B.V.S om voor de hyacinthen een surplusregeling op basis van het systeem „nuttig areaal" in het leven te roepen. Wij mogen niet zeggen, dat de meningen uiteenliepen over de beantwoording van deze vraag. De Noordwijkerhoutse kwekers staan afwijzend tegenover het beoogde systeem. Maar er kwam nu wat an ders bij. Het bleek, dat enige hya- cinthenkwekers by het planten er van uitgegaan waren, dat de voor nomen maatregel wel doorgevoerd zou worden. Niet-doorvoering van do maatregel zou voor hen een scha depost betekenen. Zy verklaarden zich nu vóór het plan van de B.V.S. Hiertegen kwamen anderen natuur lijk in het geweer Nu moeten wjj 'ruggegraat tonen, zei de heer Pen- nings. en ons standpunt durven handhaven. De heer Hogervorst stel de weer het hoofdbestuur van de K.V.O.B. verantwoordelijk, daar dezp .te laat naar de mening van de leden I vraagt. De discussie liep zeer hoog en de standpunten bleken niet te .verzoenen. Bij stemming werden 16 stemmen vóór de surplusregeling uit- gebracht en 101 tegen. Maar ook het eerste punt van de beschrijvingsbrief nl. vestiging der K.V.O.B. in Haarlem in plaats van in Hillegom had al stof tot debat ge geven, al werd dan uiteindelijk het voorstel tot vestiging in Haarlem, met alg. stemmen aanvaard. De heer v. Leeuwen legde bij de discussie rond de contributiéregeling grote nadruk op het belang van de aan sluiting bij de L.T.B. Als afgevaardigden naar de alge mene vergadering werden de heren A. J. Blaauw en D. Langeveld aan gewezen. De Oogstdankdag zal op 29 Dec. worden gehouden. Rector Sondaal zal dan spreken over het bekerings werk.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2