DUINSTREEK TELEVISIE-KIJKEN GAAT GELD KOSTEN De „Ellen"gelicht JCaxte GOLF RIJNSTREEK Heel Nederland was spiegelglad SlacMof'erï auto-enreva! gisteren begraven Motie over trein naar Scheveningen ter kennis van de minister gebracht DONDERDAG 11 DECEMBER 1952 OE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Ministers stellen f30.- per jaar voor Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwcrp-wet op het kijkgeld. Ter bestrijding van de kosten, ver bonden aan de televisie-uitzendingen, achten de ministers het gewenst kijk geld te heffen van de bezitters van een televisie-ontvanginrichting. De invoering van deze heffing heeft in geen enkel opzicht de bedoeling vooruit te lopen op de beslissing, die het volgend jaar genomen zal moe ten worden met betrekking tot de vraag of, c.q. hoe de televisie-uitzen dingen na afloop van de experimen tele periode zullen worden voortge zet. De heffing van de houders van ra- dio-ontvanginrichtingen bedraagt 1 per kalendermaand of gedeelte daar van per ontvanginrichting. In aan merking nemende, dat met het uit zenden van televisie-programma's aanmerkelijk hogere kosten zijn ge moeid, menen de mindsters dat van de houders van televisie-ontvangers een bedrag van 30 per jaar per ont vanginrichting kan worden gevor derd. De opbrengst van het kijkgeld strekt uitsluitend ter bestrijding van de kosten, welke aan de televisie uitzendingen zijn verbonden. Nadat het staatsbedrijf der P.T.T. een vergoeding heeft ontvangen voor de werkzaamheden, welke uit de uit voering van deze wet voortvloeien, worden de kosten van de televisie- raad uit de opbrengst van het kijk geld voldaan. Het resterende bedrag komt tot eèn maximum van 1.200.000 ten goede aan de Nederlandse Televisie Stichting. Uit de baten, die dan nog overblijven, worden de kosten van het televisie-experiment, voor zover Posttarieven worden in Juli verhoogd Zoals reeds eerder werd gepubli ceerd, is een aanpassing van enkele PTT-tarieven aan de verhoogde las ten onvermijdelijk. Bij de behande ling van de begroting van verkeer en waterstaat is deze materie thans aan de orde gekomen Aangezien 't stre ven is tekorten van bepaalde dienst onderdelen te compenseren met oversc'-.otten van andere bedrijfs onderdelen. zijn de voorgenomen ta riefsverhogingen binnen redelijke grenzen gehouden. Ten aanzien van de verhoging van de posttarieven kan het volgende worden medegedeeld. Voor zoveel betreft het binnenlands postverkeer zal deze worden beperkt tot de lo cale brieven en de locale en interlo- cale briefkaarten, waarvan het tarief met 1 cent wordt verhoogd. De voor naamste wijzigingen van de tarieven in het buitenlandse verkeer betref fen de brieven (voor een gewicht t/m 20, gram verhoogd van 20 tot 25 cent, met verdere verhogingen bij groter gewichtDe briefkaarten welke van 12 tot 15 cent worden ver hoogd en de gedrukte stukken, mon sters en acten waarvan het tarief per 50 gram van 4 tot 5 cent komt met evenredige verhoging van het minimum. De overige verhogingen betreffen rechten nl. 1. Het luchtrecht in het verkeer met Indonesië, dat zal worden aan gepast aan de reeds ingegane verho ging van de aan de KLM te betalen vergoeding voor de lucihtdienst Am sterdamDj akart a 2. Voor gewone en girokwitanties in het binnenlands verkeer van 15 op 25 cent; 3. Voor postwissels in binnenlands verkeer van 15 op 20 cent (voo* wis sels van 12.50 t/m 25) en van 20 op 25 (voor wissels van 25 t/m 50); 4. Voor postpakketten met aange geven waarde in binnenlands ver keer het aantekenrecht en het vast recht van 15 op cent; 5. Het aantekenrecht resp. inkla- ringsrecht in het buitenlandse ver keer van 15 op 20 cent resp. van 35 op 5 cent, (briefpost) en van 40 cent op 1 gulden (pakketpost). De uit deze tariefsverhogingen voortvloeiende vermeedering van baten zal naar raming ca 7.4 min gld per jaar belopen. Het ligt in het voornemen deze tariefswijziging per 1 Juli 1953 te doen ingaan. DR. H. O. R. BARON VAN TUYLL VAN SEROOSKERKEN UIT ZIJN AMBT ONTZET. Het persbureau der Ned. Herv- Kerk deelt het volgende mede: „Dr. H O. R. baron van Tuyll van Seroos- kerken tot voor kort Hervormd pre dikant te Opijnen, is door de com missie voor het opzicht van de pro vinciale kerkvergadering van Gelder land uit zijn ambtsbediening ontzet, aangezien hij enige tijd geleden zijn gemeente heeft verlaten zonder enige kerkelijke instantie hierin te ken nen en aan de oproep van bedoelde commissie om voor haar te verchij- nen, geen gehoot heeft gegeven. De heer van Tuyll van Seroosker- Uen behoorde tot de groep predi kanten en leden der Hervormde Kerk, die in de loop van dit jaar en proces hebben gevoerd ter nie- ^verklaring var de nieuwe kerk erde, doch wier eisen in twee inslan- es onontvankelijk werden ver klaard". deze ten laste komen van> het staats bedrijf der P.T.T. bestreden. Over het eventueel daarna nog resterende be drag beschikt de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, met dien verstande dat het aan de televisie-uitzendingen ten goede moet komen. De ministers zijn van mening, dat een geldboete van ten hoogste 1000 moet worden opgelegd voor wie geen televisiekaart bij zijn toestel heeft. Het ligt in het voornemen van de ministers de wet op 1 Januari 1953 of zo spoedig mogelijk daarna in werking te laten treden. Nieuw telefoontarief Locaal wordt duurder interlocaal goedkoper De voorgenomen wijziging van de telefoontarieven zal de uitkomsten van de telefoondienst in totaal on gewijzigd laten. In de samenstellen de delen echter zullen wijzigingen worden aangebracht en wel om de volgende redenen. De door de na oorlogse ontwikkeling van het loon- en prijspeil veroorzaakte aanzienlij ke stijging van de kapitaal- en ex ploitatielasten van het telefoonbe drijf zouden tot een drastische ver hoging van de telefoontarieven heb ben genoodzaakt, indien niet de toe passing van verbeteringen in de techniek kostenbesparend had ge werkt. Deze kostenbesparende wijzigin gen deden zich in het locale verkeer nagenoeg niet voor, doch openbaar den zich voornamelijk in het inter local verkeer. De financiële gevolgen van deze steeds voortgaande ontwikkeling zullen in de tarieven tot uitdrukking worden gebracht, hetgeen zal ge schieden aoor verhoging van het ta rief voor, locale gesprekken na melijk van 3 op 4 cent met een gelijktijdige verlaging van het tarief voor interlocale gesprekken. Binnen de sector zal eenzelfde abonnementsbedrag worden gehe ven, berekend naar het aantal aan sluitingen van de sector, terwijl het verkeer binnen de sector zal worden gevoerd op basis van het locale ta rief. echter met tijdmeting. De kosten van aanleg van een te lefoonaansluiting tenslotte staan in zeer ongunstige verhouding tot de daarvoor gevraagde vergoeding De minister acht het daarom noodzake lijk de vergoeding voor de aanleg te verhogen van 25 op f 40. De vorenomschreven wijzigingen in de structuur van het telefoonta rief zullen eerst kunnen worden ver wezenlijkt nadat de voor de invoe ring nodige technische voorzieningen zijn getroffen. Daar deze geruime tijd zullen vergen zal de invoering van' deze tariefswijziging zeer ge leidelijk geschieden. Van enige in vloed op de samenstelling van de in de begroting 1953 voorkomende op- brengstcijfers der telefonie zal geen sprake zijn. De beide drijvende bokken van de N.V. W. A. van der Taks bergings maatschappij te Rotterdam, de „Her cules" en de „Adelaar" is het gister avond gelukt het na de aanvaring met de „Maasdam" gezonken Duitse tankscheepje „Ellen" op te nemen en hoger aan wal te brengen. Het schip ligt nu deels in en deels buiten het water dicht bij de kant, zodat het scheepvaartverkeer geen belemme ring meer van het wrak ondervindt. Vandaag zullen de bokken de tank-boot weer opnemen en de haven van de ENCK, de eerste Nederlandse coöperatieve kunstmestfabriek te Vlaardingen, binnen trekken. Dan zal de boot, die ondersteboven in het wa ter ligt, gekeerd worden, waardoor men in het schip zal kunnen komen. Men hoopt dan de slachtoffers, voor zover zy nog aan boord zijn, te kun nen bergen. Rebus voor Oud-verpleegsters blijkt een groot succes De rebus-prijsvraag ten behoeve van erefonds voor oud-verpleegsters welke door prinses Beatrix en haar klasgenoten werd ontworpen, is een groot succes geworden. Tachtigduizend goede oplossingen kwamen reeds binnen, terwijl nog dagelijks uit alle delen van ons land reacties worden gezonden. Teneinde tc voldoen aan het veel vuldig verzoek, een rebus-formulier te mogen ontvangen, heeft het ere fonds besloten een groot aantal re bus-briefkaarten te doen drukken. Deze worden op aanvraag gaarne gratis toegezonden door de secreta resse van het werkcomité ETVO, me vrouw T. M. A. Zelle-Braaksma, Heerengracht 306, Amsterdam-C. Thans is voor alle oud-verpleeg sters, die in financiële moelijkheden verkeren, de gelegenheid geopend, zich schriftelijk te wenden tot mr. Servatius, secretaris van het „Stich- tings"-bestuur van het EVO, Laar- eind te Hattem. De aanvraagsters ontvangen dan 'n vragenlijst waarop zij hun antece denten kunnen kenbaar maken. Hierna volgt een onderzoek door des kundigen op dit gebied. Indien het benodigde kapitaal bij een is, zal zo snel mogelijk met de hulpver'en'ng worden be<"m«on. PATER HENRI DE GREEVE 60 JAAR. Pater Henri de Greeve vertoeft nog steeds voor herstel van zijn ge zondheid op de H. Landstichting te Berg en Dal bij Nijmegen. Op Eer ste Kerstdag wordt hij 60 jaar Er heeft zich 'n comité gevormd, waar in o.a. zitting hebben dr. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer en prof. dr J. E. de Quay, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant en prof. J. A. Veraart, om de patiënt op die dag een feestgeschenk aan te bie den. Iedereen kan aan dit geschenk bijdragen door te storten op giro 80290 van de Nederlandse Crediet- bank in Den Haag onder vermelding „Pater de Greeve 60 jaar". EEN KRAS OUDJE. De heer J. Kip te Dreischor op Schouwen, liet zich Woensdag door lichten voor het bevolkingsonder- zor' o t.b.c. De heer Kip, die niet al de oudste inwoner van het do. j maar ook de oudste in Zee- lana hij hoopt 18 Maart e.k. 102 jaar te worden is zeer kras Hij was de 672e inwoner van Dreischor, die zich aan het bevolkingsonderzoek onderwierp. Over twee jaar hoopt de heer Kip weer present te zijn voor de volgende doorlichting, want hy wil kip-lekker blijven. Het muziekcorps van dc L.S.K., zal voor 27 Juni a.s. verrijkt wor den met parade-uniform, zulks op voorstel van de Nijmeegse burgemees ter, die zyn collega's uit de ge meenten, waai L.SJC.-gaiznizoenen gelegerd zijn, om medewerking ver zocht heeft De Chileense gezant in Neder land, die zijn functie hier in Ne derland zal neerleggen, is door H.M. de Koningin gedecoreerd met het Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau. Prins Bernhard zal Vrijdag 19 December in Den Haag zijn, om al daar in het Metropole-Tuschinski Theater de pn nière van de Britse film „Geluidsbarrière" by te wonen. ALPHEN AAN DEN RUN Ernstige aanrijding een mooi doel wordt nagestreefd. Hierna verkreeg de docent, dokter J. H. Post Uiterweer het woord. Spr. wees op het nut van de E.H.B.O., vooral met het oog op de toekomst ,d,an ongetwijfel niet zullen zijn gear de kruising Provinciale weg in verband met de bescherming bur- Iriveerd, zonder gly- of valpartijen, gerbevolking Veel vertraging In de loop van de nacht zijn de wegen over vrijwel het gehele land spiegelglad geworden tengevolge van ij zei. Het verkeer is daardoor in gro te moeilijkheden geraakt. Niet zo zeer in de steden, waar in de loop van de nacht reeds zand was ge strooid, maar vooral op de grote ver keerswegen. De interlocale busdiens ten hebben verscheidene diensten moeten stilleggen.. In de provincie Utrecht zijn sommige diensten geheel uitgevallen, andere diensten worden uitgevoerd met grote vertraging. In Nóord- en Zuid Holland zijn de bus sen ook niet uitgereden of rijden zij met grote vertraging. In Gelderland valt het nogal mee, al wordt ook daar met vertraging gereden. Gronin gen meldde, dat de vroege trams en trolleybussen een uur te laat uitre den. Op Walcheren en Noord-Beve land stonden vele bussen en auto's in file machteloos langs de kant van de weg. De spoorwegen zijn waar schijnlijk de enige vervoersonderne ming die weinig last hebben. Het ge volg van de gladde wegen was, dat vele mensen overal vanmorgen te laat op hun werk kwamen waar zij en Aarkade werd omstreeks 16.30 uur Woensdagmiddag de heer C. Bedner, Alphen aan den Rijn, die uit de richting Schevejaagbrug kwam aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer A. v. R-..te Zaandam, die uit de richting Rijn brug kwam en op weg was naar de Herenweg. Deze verleende aan de heer B., die op een bromfiets reed, geen voorrang. De bromfietser be kwam een ernstige hersenschudding en ontvellingen. Hij is in een der Leidse Ziekenhuizen opgenomen 18-JARIG MEISJE VIEL DOOR ZOLDERLUIK. Woensdagmorgen liep de 18-jar A. v. Leeuwen, dochter van een vee houder in de Ridderbuurt, op de zol der van de woning over een luik, dat het plotseling begaf. Mej. v Leeuwen maakte hierdoor een val van enkele meters. Zij brak bij deze val een arm, waarvoor zij direct naar een der Leidse zieken huizen vervoerd werd. Nadat de arm gezet was, is zij weer naar haar wo ning vervoerd. Raadsvergadering. De eerstvol gende openbare raadsvergadering is vastgesteld op Maandag 22 Decem ber, 's avonds 8 uur. FEESTAVOND NATIONALE RESERVE. De oefenverbanden Alphen aan den Rijn, Koudekerk a. d. Rijn, Ha- zerswoude en Zoeterwoude van de Nationale Reserve hielden Woensdag avond in Hotel Centraal te Alphen Rijn de jaarlijkse feestavond Deze werd o.m. bijgewoond door ka pitein Aldewegen, sergeant-majoor Bongers, de oud-instructeur sergeant majoor Kers, die binnenkort naar Indonesië zal vertrekken, inspecteur van politie te Alphen a. d. Ry'n N G. Groothuijse en het pl. bestuur van S.W.G., de heren A. Hofland en A. Kroon. De leiding van de avond be rustte bij de soldaat J. C. v. d. Graaf, die een kort openingswoord sprak en daarin ook een hartelijk welkomstwoord richtte tot de reserve Rijks- en Gem. politie van genoem de plaatsen. Het programma NOORDWHKERHOUT Woensdagmorgen had de uitvaart en begrafenis plaats van de twee slachtoffers van het auto-ongeluk bij Loenen aan de Vecht. Om half 10 droeg in de H. Jozefkerk pastoor v. d. Waarden een H. Mis van Re quiem op voor de beide omgekome nen, de heren L. v. Denzen en A van Kesteren Er was veel medeleven van de dorpsgenoten bij deze begrafenis. De Requiemmis werd door velen bijge woond en langs de straten naar het kerkhof sloegen vele dorpsgenoten de droeve stoet gade. De kisten waren bedekt met tal rijke kransen o.a. van het gezamen- De burgemeester van de gemeente gaf blijk van medeleven met de fa milie door bij de begrafenis tegen woordig te zijn. KATWIÏK Voor het vakdiploma poelier slaagde te Maastricht de heer P. J. Winters. VOORHOUT INTERESSANTE OUDERAVOND V.G.L.O.-SCHOOL. Het merendeel van de ouders der leerlingen van de Centrale V.G.L.O.. school heeft Woensdagavond gehoor gegeven aan de uitnodiging van het bestuur en de leerkrachten dier school om naar de gezellige en goed verwarmde zaal van het jeugdhuis te komen ten einde eens wat meer te horen over het voortgezet lager on derwijs en over de beroepskeuze voorlichting. De heer Van Velsen. hoofd van- de R.K. Centrale V.G.L.O.-school gaf lijk personeel van de firma Gebr een uitvoerige uiteenzetting over het van Denzen en het technisch perso- I voortgezet lager onderwijs, neel' van de PTT te Lisse. Na de heer v. Velsen sprak de heer Aangezien Bertus van Kesteren P M. de Jong, adviseur voor beroeps lid van de KAJ was, liepen de Ka- keuze van het Rijksarbeidsbureau, jetters in de lijkstoet mee'. Een krans Deze spreker wees er allereerst op, van de KA.T dekte eveneens de baar dat de V.G.L.O.-school een zeer bij waarop de kist met het stoffelijk zondere schoolvorm is in verband met overschot stond. het werk van de beroepskeuze-voor- weer (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opge maakt te 10 uur). Wisselende bewolking met voornamelijk in de kustge bieden enkele buien. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid-West en West. Vannacht in het binnenland plaatselijk temperatuur om het vries punt, overigens flinke dooi. 12 Dec. zon op 8.39 en onder 16 2 maan op 3 19 en onder 13.23 uur. lichting. Na deze school gaat het kind het maatschappelijk leven in, moet het een beroep kiezen. Bij het V.G.L. O. komen verstand en karakter der leerlingen tot uiting. De keuze van het beroep bepaalt in grote mate of men al dan niet gelukkig zal zijn in het leven. Beroepskeuze is ook nood zakelijk, omdat de maatschappelijke selectie steeds scherper vormen aan neemt. Ook met het oog op de regel matig optredende perioden van werk loosheid is het belangrijk, dat men bet juiste beroep kiest. Spreker zette tenslot/te uitvoerig uiteen, hoe de beroepkeuze-adviseur te werk gaat. In de pauze konden de aanwezigen de werkstukken der leerlingen be zichtigen. Na de pauze werden een tweetal onderwijs-films vertoond Eerst zagen wij de fabricage van triplex vanaf de boom tot de keurig afgewerkte plaat, welke naar de timmerman gaat en daarna een filmpje waarin de jongens op prettige wijze op het mooie van een belangloze dienst aan de even naaste worden gewezen. Pastoor v. d. Waarden sprak het slotwoord van deze interessante avond. LEIDS( HENDAM Veevoederdief gepakt De politie heeft een zekere L. D. op heterdaad betrapt, toen hij bij A. G. van D. be zig was een hoeveelheid veevoeder weg te halen. D. is gearresteerd. ZOE TERMEER Beëdigd. De heer G. v. Door nen is op 6 December jl. te Ede be ëdigd als reserve 2e luitenant bij het regiment veld-artillerie „van Essen". Wassenaarse begroting vastgesteld Gisteren heeft de Wassenaarse ge-lijn de Spoorwegen verlies oplevert - werd j meenteraad de begrotingen voor het geen motief mag zijn voor het ophef- samengesteld^door de leden C. Schel- jaar 1953 in een openbare vergade- fen van de verbinding Want de ring behandeld en vastgesteld. Voor- monopoliepositie van de Spoorwegen dat daarmee werd begonnen, werd brengt met zich mede. dat naast lingerhout, P. v Berkum, J. v. Graaf, J. van Elk en G- J- Vis. Me dewerking verleende het Leids Amb tenaren Cabaret o.l.v. Jan Tiellen- burg. Het gezelschap is er in ge slaagd een programma te brengen van goede zang, muziek, sketches en conference. Als manipulator boeide vooral „Anverdi". Jan Houps zorgde voor goede accordeonmuziek, Henk Franke bespeelde de piano en Chris van Woerkom zong Een heel goed geslaagde avond, welke ook werd bijgewoond door de sergeant- instructeur Barendregt. ALKEMADE Raadsvergadering. De raad der gemeente Alkemade is bij "en geroe pen tegen Maandagavond 7.30 ter behandeling van o.a.: aangaan van een geldlening groot 16.000,uit breidingsplan De Kaag; eervol ont slag aan de bode-concierge; bespre king vacature bode-concierge; vast stelling van de gemeentebegroting voor het jaar 1953 met 3 bybehoren- do wijzigingen! idem van het Grond bedrijf; idem van de 3 gevestigde Burgerlijke Armbesturen; wijziging verordening inzake subsidiëring kleu teronderwijs; benoeming drie leden voor de Burgerlijke Armbesturen. LANGERAAR R.K. E.H.B.O. Onder voorzit terschap van de heer C. Otto hield de R.K. E.H.B.O. een ledenvergade ring. Hij spoorde de cursisten van de nieuwe cursus aan al hun energie en kracht in te zetten om tot een vol ledig succes te komen. Ook de senio ren werd nog eens ernstig op het hart gedrukt om op de oefenavonden hun best te doen. Contact zal wor den gezocht met de afdeling Nieuw- veen, om te komen tot een onderlin ge wedstrijd, welke dan vermoede lijk zal plaats vinden in de eerste week van Januari 1953. Op deze vergadering werd aan de leden chocolademelk en koek aange boden in verband met St. Nicolaas. De voorz. ging daarna over tot in stallatie van de geest. adv. Spr. toon de zich verheugd, dat er nu een geest. adv. is aangesteld. De geeste lijke zorg, de raad en steun die de g.a. aan de vereniging geeft is van grote waarde. In een korte toespraak heeft de geest. adv. deze woorden bantwoord. Spr. zal gaarne voor j door de raad staande eer bewezen aan de nagedachtenis van de heer D. Th. Ruys, oud-gemeenteraadslid, die Maandag j.l. is overleden. De burge meester, dr S. F. A C. M. Baron van Wijnbergen hield een korte toe spraak, waarin hij de betekenis schetste van het werk dat wijlen de heer Ruys in het belang van de ge meente Wassenaar heeft verricht Aangezien door de fractievoorzit ters afgezien werd van het houden van algemene beschouwingen, werd meteen begonnen aan de behande ling van de punten, die in het voor lopig verslag en de Memorie van Antwoord aan de orde waren ge steld. Het eerste punt waarover gedis cussieerd werd was dat van de fi nanciële positie van de gemeente. De heer C. E. van den Berg (K.V.P constateerde dat het beeld van de begrotingspositie van Wassenaar, zo als dat uit de cijfers blijkt, eigen lijk maar een vaag beeld is. Doordat posten, die achteraf binnenkomen zoals bijvoorbeeld de meevallers uit het gemeentefonds in de afgelo pen jaren niet in de gewone dienst mogen worden opgenomen en ook in deze thans ter tafel liggende be groting zeker een 15-tal posten voor- rendabele lijnen ook lijnen die ver lies opleveren moeten worden ge ëxploiteerd. De motie wordt ter ken nis gebracht van de Minister van Verkeer. Veel aandacht werd door de raad besteed aan de woningbouw en de komende herziening van het uit breidingsplan, waarop nu reeds zeer lange tijd gewacht wordt. De heer van den Berg zeide de indruk te hebben gekregen dat tot nu toe de voorbereiding van de herziening van het uitbreidingsplan veel te veel bui ten de raad om geschied is. Ook de heer W. Boender (PvdA) merkte op, dat de gemeente wat de woningbouw betreft in het duister rondtast. Ver schillende sprekers brachten de wen selijkheid van de flatbouw te sprake. Weth. mr dr J. Hazenberg gaf in zijn antwoord een opsomming van de moeilijkheden, die tot nu toe de woningbouw steeds in de weg ge staan hebben. Men is echter nu zo ver gevorderd, dat een ontwerp-sohetsplan gereed is en aan de bestudering daarvan begonnen zal kunnen worden. Mr. van Gorcum drong erop aan, het daarheen te leiden, dat het uitbrei dingsplan nog zal kunnen worden hervat en met kracht voortgezet. Over tal van andere punten, het ver keer in de gemeente betreffende werden door diverse leden opmer kingen gemaakt en vragen gesteld. Vervolgens kwam aan de orde de indeling van Wassenaar in de BB- organisatie, de wenselijkheid van een verenigingscentrum in het Ker- kehout, de verlevendiging van de weekmarkt door het toelaten van z.g. standwerkers, het dempen van de Haven de verontreiniging van de Zylwatering door een in Wassenaar gevestigde melkfabriek en de plan nen tot het aanleggen van een alge mene begraafplaats op Duinrell, welke plannen stagnatie ondervin- *n. Yei"band met de voorgenomen uitbreiding van het Haagse water- winsegebied. MARKTBERICHTEN BESHULST EN KERSTGROEN. komt, waarvan de grootte eigenlijk deze raad. Weth. Hazenberg beloof- nog in de lucht hangt, is het goed de zijn uiterste best daarvoor te zul- mogelyk, dat de begrotingspositie len doen. van Wassenaar minder somber is, Voorts deelde de weth. nog mede, BOSKOOP, 10 Dec. Hulst met rode bes le soort 2.50—3.70, idem 2de soort 1.001.70; hulst zilverbont S 1.402.80, idem goudbont 1 60 1.90, Hulst met oranje bes 2. Blauwe spar 0.80—1.30, groene spar 0.450.80 alles per kg. Per stuk: Heestertakken met rode bes f 0.80— 1.10 idem 2e soort 0 200.40, Per- nettya planten met witte bes 1.50— vastgesteld in 'de zittingsperiode van 3.10, idem met rode bes 0 550.90, Katjes per bos 0.30—0 55. Androme- dablad per bos 0.32. Skimmia' dan wel zou kunnen worden afgeleid uit het nadelig slot van 200 000.—. Mr. C. A. van Gorcum (P.v.d A constateerde, dal het voorzienings dat op 29 Dec. a.s. de bouw van de 87 woningen in het Kerkehout zal worden aanbesteed peil in de gemeente Wassenaar nog h2* niet od een zodanip niveau i<; ppkn I het voorlopig verslag geda n!»n PQ?c ,Lg ne suggestie, om, gezien het gebrek T-» y g ne zou wensen. bouwgrond in de gemeente, de Ugen0mhebbenSPdeeraagnwe" l«™ kond 0ost2«de d* R«ks" vef in een sneller tempode spre-V°°r deze vereniging werk°n omdat hier r ken. De voorzitter verklaarde, dat B. en W. tot elke prys zullen trach ten te voorkomen, dat een extra uitkering uit het gemeentefonds zou moeten worden gevraagd. Motie over treintje naar Scheveningen. Met alg. stemmen besloot de ge meenteraad een door mr P. J. M. Aalberse voorgestelde motie aan te nemen over de voorgenomen ophef fing van de spoorwegverbinding tus sen Den Haag via Wassenaar naar Scheveningen. In de motie wordt ""d, dat het feit. dat de woningbouw te bestemmen. Problemen Rijksstraatweg. Gesproken werd vervolgens over de problemen, die de aanwezigheid van de Rijksstraatweg met zich mee brengen. Mr van Gorcum deed de suggestie, in het uitbreidingsplan de mogelijkheid open te houden voor een toekomstige aanleg van een pa rallelweg langs de Rijksstraatweg. De voorzitter deelde mede, van de Rijkswaterstaat bericht te hebben ontvangen, dat het volgend jaar de aanleg van de nieuwe Rijksweg Yr-P"1-- 7P1 word"" 1.201.60, Kerststukjes 1.20 1.40, Hulstplanten met rode bes f 1.80 5.10. GOUDA, 11 Dec. Kaas. Aanvoer 30 partijen. Prijzen le soort f 2.40— ƒ2.43. 2de soort 2.36—2.39, extra ku TER AAR, 10 Dec. Groente. Wit lof I 4562 cent, idem II 2943 cent idem stek 2327 cent, Glasandyvie 4651 cent, spruiten B 21—28 cent, waspeen I 1320 cent, idem II 6 cent, uien 1517 cent, idem nep 9 cent, groene kool 14 cent, rode kool 7—10 cent, kroten 9 cent, Tomaten A 26 cent, idem C 17 cent alles per kg., knolselderij 920 cent per stpk, boe renkool 1.151.30 per kist. Appe len: Zoete Ermgaard 9 cent, Belle fleur 7 cent. Present van Engeland 7 cent, Goudreinet 15 cent Princesse Noble 9 cent, Groninger Kroon 5 ct.. Peren: Gieser Wildeman 9 cent, Bre- derode 10 cent, Winterjannen 7 een'

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2