DUINSTREEK Rijnstreek GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 9 DECEMBER 1952 Dh LEIDSE CPUKANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Daders roofoverval te Sassenheim gearresteerd De daders van de roofoverval op het Purfina-benzinestation te Sassen heim. welke overval gepleegd werd in de nacht van 12 op 13 October, zijn thans door de rijkspolitie opge spoord. Het zijn twee jongemannen uit Amsterdam J. T. en J. A. O., waar van de laatste nog minderjarig is. De beide jongelingen werden gear resteerd bij een inbraak in een bi bliotheek te Amsterdam. De jongste werd ter beschikking gesteld van de regering en ondergebracht in een ge sticht te Ginneken De oudste kreeg onderdak in het Huis van Bewaring te Amsterdam. Aangezien de oudste aardig voldeed aan het signalement, dat bekend was van een der daders van de overval te Sassenheim, werd hij danig aan de tand gevoeld, waarna hij bekende. Zijn mede-dader was toen ook spoe dig bekend. HÏLLEGOM Geb.r z. v. J. W. Rusman en M. Q. E. Pennings; d. v. P. H. van der Zande v. W. M. Janssen; d. v. J. van de Beid en J. Verheul. Ondertr.: C. H. Noort en G. M. C. Scholten. Getr.: J. Salier en A. Bons; M. v. Kammen en J. Th. Karstens; J. G. van der Drift en E. van Werkhoven. Overl,: F. Boelé, man, 73 jaar. NOORDW1JK Geboren: Johanna M., d. van J. L. Wijnands en E. J. Kuipers; Arie D., z van D. v. Duijn en E. C. W. v. Brakel; Francesco L. M., z. van J. W. de Lange en J. M. v. d. Berg; Ro- naldus G. J., z. van J. Dekker en M. J F. Oppel; Wilhelmina J., d. van P. v. Duin en J. Hoekstra; Ann erna- rie, d. van D. Hazenoot en S. H. v. 't Wout. Ondertrouwd: J. A. v. d. Berg 24 j. en Th. H. Christiaanse 20 j.; C. Remmerzwaal 26 j. en D. Vink 24 j. Getrouwd: J. A. M. v. Vliet en M. C. M. Alkemade. Overleden: Alida van Beveren 80 j. VOORHOUT Bloembollencultuur. In café de Bonte Koe hield Bloembollencultuur een ledenvergadering. De voorzitter, de heer P. A. van Reisen wierp een terugblik op het afgelopen seizoen en constateerde, dat hij in de Maart vergadering misschien wel 'n beetje te pessimistisch was geweest Hij bracht de moeilijkheden met d^ laat ste Duitse export ter sprake, wat be treft de keuring. Hij vond dat de Duitse T.D. spijkers op laag water zocht. Hij deelde mede, dat op t mo ment in Scandinavië de prijzen der bloemen goed zijn, en dat in Ameri ka ondanks de verkiezingen, de ver koop goed gaat, speciaal wat betreft de „droog"-handel. Frankrijk en Engeland zijn beneden de verwach tingen gebleven Het bloemencorso heeft een nadelig saldo van f 140. opgeleverd. De algemene wens was, om dit jaar wederom aan het corso deel te nemen, maar dan te trachten een subsidie te krijgen. Betreurd werd, dat Voorhout nog steeds alleen als afdeling deel neemt. Medegedeeld werd dat op de ter reinen der Flora door de afdeling 10.000 narcissen en 6.500 hyacinthen zijn uitgeplant. Deze hyacinthen hebben in het laboratorium te Lisse nog een speciale behandeling onder gaan, om de bloei te rekken tot 5 Mei. De aftredende bestuursleden, de heren P. A. van Reisen, E. F. Knop- pert en C. L. Prins, werden herko zen. De heer P. A. v. Reisen werd wederom als voorz. gekozen. Als candidaten voor het H.B. werden ge kozen: in vacature Valkering de heer Ant. Nijssen te Santpoort. Hierna kwam de beschrijvingsbrief in be spreking. Speciaal over het handels reglement werd uitvoerig van ge dachten gewisseld. WARMOND Kinderfeest KAB. 216 kinderen van leden en donateurs der KAB ontvingen met luid gejuich St. Ni-, colaas, die na een rondgang door het dorp, voorafgegaan door de harmo nie „St. Matthias" de feestzaal van „De Zon" binnenkwam, vergezeld door z'n twee knechten en het be stuur van de K.A.B. De voorz., de heer S. v. Rijn, heet te de Sint namens de kinderen wel kom, waarna de uitdeling van de ge schenken aanving. Na een verma ning van de kindervriend, die met angstig kloppend hart werd aange hoord, kwamen er tractaties, in de vorm van chocolademelk, speculaas en pepernoten, die de feestelijke sfeer ten zeerste verhoogde. Het or ganiserend comité heeft ontzettend veel werk verricht, om deze middag te doen slagen en heeft dan ook een groot succes geoogst. WASSENAAR BELANGRIJKE CURSUR VOOR R.K. EMIGRANTEN De Raad van Overleg, een orgaan, waarin alle plaatselijke R. K. Stands- organisaties samenwerken, heeft een belangrijk initiatief genomen. Medio December zal in Wassenaar een cur sus beginnen, die bestemd is voor RK plaatsgenoten, die van plan zijn te emigreren. In het kader van deze cursus zal onderricht worden gege- en in verschillende vakken, die van ot grootste belang zijn voor de emi- "ant; n.l., Engelse taal, Godsdienst- ^derricht, morele- en physieke hu- lij ksvoorlichting, EHBO, zieken- •pleging en kinderhygiëne. Het in- ijfgeld voor deze cursus bedraagt per persoon. Belangstellenden kunnen zich melden bij de secretaris van de Raad van Overleg, de heer J. Verkade, Schoolstraat 15, tel 2877. Er worden voorbereidingen ge troffen, om te komen tot. de aanleg van een ruime parkeerplaats voor auto's en tot verbetering van de ver keerssituatie bij het Wassenaarse Slag. Door de landschapsarchitect ir Otto werd een plan ontworpen. Aanvankelijk brachten Ged. St. be zwaren tegen dit plan in, maar la ter werd door dit college de vereiste ontheffing van het in de Verordening op de Ontgrondingen in Zuid-Hollend beoaalde verleend. Met het Staatsbosbeheer werden onderhandelingen gevoerd over het in erfpacht krijgen van de benodig de grond en met de exploits nte van Hotel Duinoord over het overnemen van de huur van de thans in gebruik zijnde parkeerplaats. Er werd voor lopige overeenstemming bereikt en het Staatsbosbeheer heeft een ont- werp-overeenkomst aan B. en W, voorgelegd. Blijkt dat B. en W zich met dit ontwerp kunnen verenigen, dan zal opdracht worden gegeven de plannen in een definitieve vorm te gieten, waarna met spoed een voor stel aan de raad zal worden NEDERLANDSE BLOEMBOLLEN TE LONDEN. Dertig duizend Nederlandse tul penbollen, een gift van Nederlandse kwekers ter gelegenheid van de kroning, worden Vrijdag te Lon den geplant. Mr. D. U. Stikker, de Ne derlandse ambassadeur zal samen met Nederlandse meisjes in „nationa le" klederdracht de eerste bollen planten. Puis X-school groeit gestadig In verband met de toeneming van het aantal leerlingen heeft het schoolbe stuur van de Pius X-school medewer king aan het gemeentebestuur ge vraagd voor de aanschaffing van nieuwe schoolbanken en B en W stellen de raad voor deze medewer king te verlenen. Het leerlingenaantal aan de Pius X school steeg sedert 1945 van 144 tot 306. Reeds eerder werd medewerking gevraagd voor aanschaffing van schoolmeubelen, zonder dat door het schoolbestuur verzocht werd, de be nodigde gelden beschikbaar te stellen Men heeft n.l. een proef genomen met tafels en stoelen, die eigendom waren van het schoolbestuur. Deze tafels en stoelen bleken evenwel voor nun doel niet geschikt. Vandaar, dat wederom een aanvrage om medewer king werd ingediend. Nieuwe straatnamen Nu de stra ten achter de Deylerweg nabij Prin- cehaven hun voltooiing naderen, is 't noodzakelijk geworden, nieuwe na men vast te stellen. B en W hebben hieromtrent voorstellen aan de raad gedaan. ,De nieuwe straat, evenwijdig aan de Deylerweg, tussen de Van Zuylen van Neyeveltstraat en de Clematislaan zal, wanneer de raad met het voor stel aocoord gaat, Middelweg heten, omdat deze straat een voortzetting is van de reeds bestaande Middelweg. Deze naam achten Ben W ook histo risch verantwoord omdat de vroegere Middelweg liop van de Lange Kerk- dam tot de Maaldrift. Twee nieuwe dwarswegen van deze Middelweg zullen resp. Hofcampstr, en Hillenaarstraat worden genoemd, de verbinding tussen deze twee stra ten Fabritiuslaan. Twee tegelpaden tussen Deylerweg en Middelweg zul len voortaan Wittepad en Zwartepad genoemd worden. „Hillenaar" is de naam van de vroegere buurtschap, die zich uit strekte van de Lange Kerkdam tot ongeveer de Ammonslaan. Een stuk grond van deze buurtschap heette vroeger de „Hofcamp". Mr. Willem Fabritius was omstreeks 1730 bewo ner van „Santhorst". Twee jaar „Het Zeepaardje" Maandagavond werd in café Bergsma eeen ledenvergadering gehouden van de Wassenaarse Ver. van Aquarium- liefhebbers, „Het Zeepaardje", welke vergadering, in verband met het 2- jarig bestaan van de vereniging, een enisszins feestelijk karakter droeg. Na een inleidend woord door de voorz., de heer Breders, sprak de heer B. Entrop, voorz. van de Haagse ver. „Biologia Maritina" over het onder werp: „Als de vleet wordt uitgezet". In de pauze werd een gratis verlo ting onder de aanwezigen gehouden. Daarna vertoonde de heer Entrop 'n film en een aantal lichtbeelden ter illustratie van het door hem behan delde onderwerp. Onderhoud van wegen. In 1953 zullen door de Dienst van Gemeente werken de volgende wegen in de ge meente worden verbeterd aldus blijkt uit de Memorie van Antwoord bij de begroting: de Zijdeweg vanaf de Buurtweeg tot en met de Laan van Koot, de Klingelaan vanaf de Zijdeweg tot - voorbij de Binnenweg, de Binnenweg de van Calcarlaan, de Cornelis de Wittstraat, de Bloemlust- straat tussen de Oostdorperweg en het Schuldplein en de dr. Leyds- straat. Geen verbetering van brug in van Zuylen van Nijeveltstraat. Op vra gen van raadsleden antwoordde B. en W. in de memorie van antwoord, dat een verbetering van de situatie op de brug in de van Zuylen van Nije veltstraat in de verban# met de hoge kosten niet verantwoord wordt ge acht, ook al omdat thans de Lange Kerkdam als de weg voor het door gaande verkeer beschouwd moet wor den. De verfraaiing van de Paauw. B. en W. delen in hun memorie van Antwoord mede, dat de verfraaiing van de omgeving van het Raadhuis de Paauw volgens een vooropgezet schema wordt uitgevoerd. Met het in planten van bomen is in het vroege voorjaar van 1952 begonnen en zal worden voortgegaan. Het grote gras veld voor het Raadhuis is van ver wilderde onderbeplanting gezuiverd. In de vroegere Prinsessetuin is een aanvang gemaakt met de aanleg van een gazon en van paden. In het begin van het volgend jaar zal een verzorgde aansluiting van het Raadhuis met de daarnaast ge legen tuin tot stand gebracht worden. Dc heer D. H. Hoogland slaag de aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het semi-arts-examen. 'f ATWÏIK AAN DEN RIJN Wico-Winkelweek. De „W.I.CO." winkelweek kan vooral ditmaal bui tengewoon geslaagd genoemd wor den. De deelname van de winkeliers was groter dan ooit, de uitkomsten der actie waren zeer bevredigend. Gisterenavond was ter gelegenheid van de bekendmaking van de prij- zenuitslag het plein bij de Boeren leenbank met enkele honderden nieuwsgierigen bezet. De w'nnaars van de hoogste prijzen waren: 1 C. Gutter, Zanderijweg 4 een rijwiel nu. 2. W. Aanhane Wassenaarse weg j 49 een servies, no. W. Lange, tafel kleed, 4. J. Havenaar, Nieustraat, een cassette. OEGSTGEEST Aanbesteding 33 woningen. He denmorgen heeft architect A. van der Heyden namens de Woning- bouwver. „Buitenlust", het bouwen van 33 woningen aanbesteed. De uit slag is als volgt: F. L. Pennings 's-Gravenhage 332.000.—, Fa. J. Bontenbal Zoon, Zevenhuizen 322,500.J. Stolk, Driehuis-Wes- terveld, 320.000 Aannemingsbe drijf Joh. Seysener, Hillegom f 316 000. Fa B van der Wiel Zn., Noordwyk a. Zee f 313.000Com binatie Van Egmond, Van Iterson en De Haan, Rijnsburg 311.000.M. A. Joustra, Haarlem f 308.000.--, C.V. Aannemingsbedrijf Proper, Oegst- geest 305.000.Leidse Aanne merscombinatie Leiden 304 500. Fa. C. J. Strijk. Oegstg., f 302.200 Bouw- en Aannemingsbedrijf De Lange en Van der Plas, Oegstgeest, 301.200.Fa. Verdoes Vooys, Katwijk, 300.000, Fa. Dirk Harm- sen Zn, 's-Gravenhage 285.784. De gunning is aangehouden. ZOE rERMEER Geboren: Johannes Franciscus, z. van T. P. v. Dorp en A. P. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. W. Jansen 22 j. en H. M. Kneppers 24 j. De moord te Woerden Verdenking wordt steeds ernstiger Het ziet er naar uit, dat de voorlo pige hechtenis van de twee verdach ten in de moord op, de agent Van Eek te woerden met dertig dagen zal worden verlengd zodra de termijn van de eerste dertig dagen zal zijn verstreken. Hoewei de politie voorlo pig geen inlichtingen meer verstrekt, omtrent de verdere verdenking van beide verdachten, menen wij te we ten, dat de verdenking tegen beide verdachten steeds ernstiger wordt, zodat de mannen voorlopig niet zul len vrijkomen, Zij konden goed met wapens om gaan en stonden niet gunstig bekend. In de nacht waarin de agent werd neergeschoten zouden zij, zo hebben zij verklaard, uit vissen zijn geweest. Van die vispartij zouden zij 's avonds om half elf weer zijn thuisgekomen. Deze verklaring nu wordt ernstig in twyfel getrokken. Het gaat er nu Het Toulouse- Lautrec-kapsel schijnt erin te gaan. Ook de be kende Parijse kapper Guillaume is ermee uitgekomen. Er zullen cus met de a.s feestdagen heel wat charmante vrouwenhoofdjes z\jn, die het heel korte bijna niet krullende, maar veeleer sprin gende haar zullen dragen, dat dan nog op de manier van - de modellen van de beroemde Fran se schilder Toulouse-Lautrec naar voren gekamd is ook. Want niet alleen de Franse vrouw, ook de Nederlandse gaat deze mode volgen. Het is echter zaak dit nieuwe kapsel bij een goede kap per te laten maken, wil men niet de kans lopen in de glans van kaarslicht en Kerstboom te ver schijnen met een hoofd dat meer )p een oude ragebol lijkt dan op een ultra-modern kapsel. Maar ook degenen, die zich bij de meer klassieke kapsels hou den, moeten wél beseffen, dat de ?lorie van mooi haar voor een groot deel te danken is aan een oordeelkundige en technisch ver antwoorde behandeling Wist U dat vele kapsels er zo „mislukt" uitzien en vele dames daarbij zo teleurgesteld kijken, omdat de kapper, die zij kozen in de prac- tijk niets wist van watergolven? Meestal lijkt een watergolf in het nog natte haar buitengewooon ■»oed geslaagd, maar na het dro gen ziet men de golven geheel •/an vorm veranderen en soms -elfs geheel wegzakken Kies daarom voor het kapsel, waarmee U Kerstmis denkt te vieren, een kapper, die zijn vak verstaat. Neem eventueel een joede permanent en laat de kap •«er dan oordelen, of U met een roulouse-Lautrec-kapsel of met een meer klassiek gemodelleerd hoofdje naar huis zult gaan. Laat U derhalve kappen by J. P. van der Blom Steenstraat 57, Tel. 21721 K. Advertentie) maar om of er mensen zijn geweest, die hen voor of na hun vispartij heb ben ontmoet, aldus het Alg. Dgbl. De politie te Woerden werkt ge staag door aan het onderzoek, waar bij ook het gerechtelijk laborato rium van dr. Froentjes is ingescha keld. Verscheidene stille getuigen worden nauwkeurig door het gerech telijk laboratorium aan.de Raamweg in Den Haag onderzocht. Het tweede slachtoffer van de moordpartij, dat in een been werd getroffen, is thans in zover hersteld, dat hij binnen enige weken weer dienst zal kunnen doen. BODEGRAVEN Veertig jaar in dienst De heer A v. d. Laan, werkzaam bij Turken bui g's Kon. Zaadhandel, herdenkt •-araaag het feit, dat hij 40 jaar ge-le den als timmerman in dienst kwam. Dcor bet bereiken van de 65-jarige leeftijd gaat de jubilaris thans van 'n welverdiende rusl genieten. Te Amsterdam slaagde voor het praktijk-examen machineschrijven, mej. C. J. Braker. Zy werd opgeleid door het instituut Van Otterloo. De heer R. Kooistra slaagde voor het Bondsexamen, uitgeschreven door de Alg. Ver. van Muziekverenigingen en behaalde diploma C met 78 pnt. Geb.: Theodorus S. A., z. v. A. de Jong-Leheveld; Elizabeth H., d. v. L. Kalshoven-Balvert; Willem, z. v. C. de Jong-van Oosterom. Ondertr.: Herman van Dijk, 20 jaar en Maria Heenhuis, 17 jaar; Jacobus C. v. d. Berg, 52 jaar en Maria Ver boom 55 jaar. Getr.: Wijnand Huisman, 25 jaar en Anna C. v. Moolen, 20 jaar; An- tonie Pieterman 25 jaar en Adrians J. de Wit, 19 jaar; Gerrit Nap en Aaltje van Dam. Overl.: Rommert Doop, 81 jaar, weduwn. van Antje Arends. HAZERSWOUDE AUTO ZAKTE DOOR HET IJS Gistermorgen kwam de heer C. Bogaards met zijn auto uit de rich ting Gouda. Op de Hogeveenscheweg zag hy door de dikke mist pas op het laaste ogenblik op enige meters af stand voor hem een vrachtauto, waar op twee werklieden van de provincie zand strooiden. De heer Bogaards was bevreesd, dat die werklieden bij het passeren van zijn auto, mogelijk met de schoppen, die zij hanteerden, zijn auto zouden beschadigen. Daar om week hij bij het passeren zover uit, dat hij over de berm van de weg in de langs genoemde weg gelegen sloot terecht kwam. Doordat de auto door het ijs zakte, werd deze nogal beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto is later door een tractor op het droge ge haald. Gistermorgen stond de melkrijder Van der Velde uit Zoetermeer met zyn auto op de Hogeveenscheweg. Hij was bezig de door de veehouders aan de kant van de weg geplaatste melk bussen op zijn auto te laden. Achter hem naderde een bestelauto van de fa. Niemeijer uit Groningen, bestuurd door de vertegenwoordiger G. uit Rotterdam. Door de dikke mist zag de bestuurder van de bestelauto, de melkauto te laat. Hij remde krachtig, doch. door de gladheid van de weg, gleed de auto door en kwam met 'n flinke snelheid tegen de melkauto aan. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De bestelauto, die van voren geheel in elkaar was gedrukt, is later naar Rotterdam gesleept. STADSNIEUWS TERAARDEBESTELLING VAN H. H. VERHULST Zaterdag werd op de begraaf plaats „Rhijnhof" 't stoffelijk over schot teraardebesteld van de heer H. H. Verhulst, oud-architect cn oud-leraar, hoofd van de afd, bouw kunde van „Mathesis" en erc-lid van het Kon. Genootschap „Mathe sis Scientiarum Genetrix". Aan de begrafenis ging 'n rouwdienst voor af, die door ds. Vossers werd geleid in het sterfhuis. Onder de belangstellenden bevon den zich de directeur van „M.S.G.", leden van bestuur, dc Ver. v. Oud- Leerlingen .M.S.G.", oud-leerlingen der Ambachtsschool, dc Bond van Leerkrachten bij het Nijverheidson derwijs, personen uit de kringen van bouwkundigen, aannemers van bouwwerken, enz. In de aula van „Rhijnhof" werd gesproken door dc heer A. v. d. Hoogt, directeur van M.S.G., namens de leraren en het genootschap zelve, en de heer J. P. Zwanenburg, voor zitter van de V.O.L.A., die wijlen de heer Verhulst, herdachten, diens gro te liefde voor de opleiding der bouw kundigen, enz. op de voorgrond stel den en er op wezen, welke zeer be langrijke rol de overledene in het verenigingsleven jarenlang heeft mogen vervullen. De zoon van de overledene, dankte aan de groeve voor de belangstelling. „D.V.V." VIERDE HET 23e JAARFEEST. De Leidse accordeon vereniging „D. V.V." (Door Vriendschap Verenigd) vierde Zateidagavond in de grote zaal van „Den Burcht" het 23-jarig bestaan met eer jaarfeest voor leden en donateurs, c'.ie verwelkomd werden door voorzitter F Zwanenburg. Het programma werd geopend door het A-corps onder leiding van de heer G. Knorr, n; tuurlijk met de Accordeonmars van Willy Schoote- Gevestigd in de week van 1 tot en mei 6 December. E. van Ast, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10; H. N. van der Beek, secretaresse, Zoeterw. Singel 39; J. Bikkers, vliegt.maker. Veilingkade 36; D. A. W. Bisdom, röntg. ass., Pie terskerkhof 36; H. J. Buis, kellner, Haarl.str. 200 a; A. W. van Buijtenen, verpleegster, Rijnsb.weg 10; G. Crama en fam., med. analyst, Oosterstr. 27; A. J. van Dijk, verpleegster, le Binnen vestgracht 30; J. G. J. M Fleischeuer, Zoeterw. Singel 1; H. de Fouw en fam., adv. ingenieur a. b. „Compaen", ligg. Kanaalweg naast perc. 197; H. F. Hen driks, boekhouder, Breestr. 121a; H. v. Hoek en fam., boekhouder. Veilingkade 24; M. C. Hoffman, Boerh laan 21; A. van Houte, kapitein KL, v. d. Brandeler- kadc 3; J. N. van der Hulst, Ooster dwarsstraat 26; K. Huijbens en fam., serg. KM, Boshof 12: B. de Jeu en fam., Doekhouder, Veilingkade 43; W. C. A. Kerkhof, chauffeur monteur, Narm- straat la: J. VerverKnaap en fam., Boshof 10; J. Koolmoes. schipper, Oranjestr. 23; T. A. M. Luijckx, mach.- tekenaar, Vcrl. Bloemistenlaan 33; M. de JongMatheysen, Groenesteeg 20; J. M. Mullemeister. W. Singel 90; J. M. Noot hoven van Goor. Rapenburg 110; M. A. 'van Peski, Boisotkade 2; G. van der Poel en fam., slager. H. Rijndijk 212; A. Roskam, Opperschipper KM, Korte- naerstraat 79; P. L. Schoonheim en fam., predikant. H. Rijndijk 14a; L. M. M. A. J. Sluijters, verpleegster, Rijns- burgerweg 10; A. van der Spek, tand- technicus, Bakh. Rozeboomstr. 22; J. Tersteeg, Plantsoen 71; M. J. W. van Kampenv. d. Valk, Appelstr. 10; C, L J. Vink en fam., chemicus, Duinhof 27; J. Wielaard, Groenhovenstr. 25; W. de Witte, ber. mil. sold. Ie kl„ Morsstr. 62-64; H. J. van der Wijst en fam., ser geant KL. Veilingkade 33; C. H. -van Zeeland, dienstbode. Zeemanlaan 24; M. Ziedses des Plantes, Rijnsb.weg 120. nijsz, Groenhovenstr. 2, Bloemendaal, Hartenlustlaan 28; S. Belonje, Hoge Rijndijk 57, Harderwijk, Laan „40-45" nr. 13; M. Th. van den Berg, Zoeterw- singel 33, Ouder Amstel, Ronde Hoep 25; C. L. Bonnet, De L. Kantcrstr. 32, Driebergen, Engweg 5; J. C. Borché, Dw. Havenstr. 1, Tilburg, Lieve Vrouwe plein 4; W. C. Bosman, St. Jacobsgrt. 13, 's Gravenhage, Acaciastr. 80; Wed. K SnelBroek, Zoeterw. singel 76, Verenigde Staten van Noord Amerika; F Th. M. GortzakDiemei. B. Ballot straat 18. 's Gravenhage, H. Madenstr. 45; A. M. H. KuypcrsDriessen, De Sitterlaan 114, Breda, Columbusstr. 8; J. van Engelen, Zoetcrw.slngel 93, Oegs-t geest, Nassaulaan 12; J. Th. Engelken, Fagelstr. 11, 's Gravenhage, Wormer- veerstraat 245; M. P. M. Erlee, Rapen burg 53, Voorburg, Buitenrustplein 8; M. J. E. Th. van Gotum, W. Singel 8. Helmond, Julianalaan 38; A. van het Groenewoud, Roodborststr. 6, Utrecht, Potterstr. 30 IIIC. van der Stok—Van Haasteren, Stadhoudersin 2-2 a, Austra lië; J. M. ten Heggeler, Lorentzkade 16a, Hengelo O., Lindeweg 44; J. Heij- mans en fam., Morslaan 9, Voorschoten, Treubstr. 11; E. Hieleman, W. Singel 27, Gelecn, Rijksweg-Noord 104; J. H. Holl, Pietersk.gracht 2a, Wassenaar, v. Z v. Nijevetlstr. 334; R. H. Hollander, De Sitterln 90, Alkmaar. Groene Laantje 2; M A. ZwaanDen Hollander, yrouv/en- steeg 11, Sassenheim, Julianalaan 65; A. Hoogeboom, Plantage 12, Sassenheim, FL Schoutenstr. 3; G. N. C. Janssen An- deweg en fam., J. de Wittstr. 51, Am sterdam, Ferd. Bolstr. 49III; Th. L. Jor- nië; E. Keulemans, Kagerstr. 12. Indo- dan, Janvossensteeg 34, Groot Brittan- nesië; H. E. W. de Kort, K. Rapenburg 12a, Rhoon, Rhodenstr. 2; D. A. Koster, Oude Vest 47, Rotterdam, Koninginne weg 15; A. P. de Kroon, Aloëlaan 47. Rotterdam, Heemraadssingel 88; E. Lam- merts van Bueren en fam., Galgewa ter 9, Rotterdam, Nederhorst 2c; A. J. Lancel, Cosijnstr. 21, 's Gravenhage, Lijsterbesstr. 61; I. Lens, Uiterstegracht 41a, Rolde, Popenvoort 15a; P. B. Lie. K. Rapenburg 6, Rotterdam, Cl. de Vrieslaan 142b; J. G. van Ligten, echtg. Klatt, Warmonderweg 33, Oegstgeest, Wilhelminapark 31; C. J. J. M. Luijkx, Noordeind, 50, 's Gravenhage, Deiman- straat 11; I. EngelkenManuel, Fagcl- straat 11, Indonesië; R. Mendel, wed. Klein en fam., Rijnsb.weg 40, Verenigde Staten van Noord Amerika; A. H. van Leeuwen—Menijn, Morsweg 43, Austra lië; Wed. F. S. M. van NiekerkDe Moree, H. de Vriesstr. 75, Loidschendam, Mariënpark 1: J. Nieuwenhuyscn, Nlc. Beetsstr. 23. .Rotterdam, a.b. „H.M. Ka rei Doorman": E, PrinsOostveen, M. Treublaan 8, Gouda, Koekoekplein 6; C. Prins, v. L. Stirumstr. 31, Wassenaar, Eikenlaan 3; H. 11. Pijpers, Wasstr. 2, Vleuten, Grocnedijk 49; C. M. Ruland, St. Rijn 16, Tilburg, Bosscheweg 394; J. van Rijn, Rijnkade 5, Enschede, Gro- nausestraat 124; T. Rijsbergen, Drift straat 86, Utrecht, Vleutenseweg 277 bis; J, Schuchhard, Zijlsingel 71, Leiderdorp, Resedastr. 8; J. H. Soumokil, v. Bcm- melenstraat 25, Amsterdam, Frcdcrik- plein 16 III; F. C. Stam cn fam., Leeu werikstraat 15, Monster, Oiberloan 1; A. van der Starre. Rijnsb.weg 10, Oegst geest, Mauritslaan 15; C. M. A. Steen houwer, St. Jacobsgracht 1, Boxmeer, Achterstr. A116; J. W. Terpstra, Rood- borststraat 4. Wassenaar, Stoeplaan 23; E. M. Theelen, Galgewater 18a, Duits land; E. Tisscur, Herenstecg 33, Bloe mendaal, Kweekduinweg 1; W, E A. v. Tol, W. Singel 93. Pijnacker. Westln 51; W. J. van Treuren. Kcrscnstr. 19, Voor schoten, Kon. Marinelaap 2; H. Uitslag, Boerh.laan 2, 's Gravenhage. Badhuizen- weg 14; M. Verkerk, Fagelstr. 2. Huizen N.H., Crailoseweg 9; P J. J. Verschoor cn fam., L. Mare 74. Oegstgeest, Nas saulaan 44; Th. J. Vis, Lombokstr. 20. '8 Gravenhage, Smitstr. 8311; J. A. van Vliet en fam., Aloëlaan 18, Renkum. Jo- hanniterweg 57; W. de Vogel, Aloëlaan 29. Kerkrade, Kaalheidersteenweg 150; J. W. van der Walle. Rapenburg 82. 's Gravenhage, Parkietlaan 22; H. J. Warmenhoven, R. en Schiekade 78, Oegstgeest, Oranjelaan 18; L. M. Svens- son—Van Went, Houtmarkt 0. Zweden: A B. Weijling. T. Siegenbeekstraat 8. Oegstgeest, Deutzstr. 11; A. Wiecherink, Kemperstr. 3, Oegstgeest, Rhijng.straat- weg 23; H. Wiekhart, Morsweg 108, 's Gravenhage. Westeinde 9. meyer. Daarna dt Ruse d'Amour van H. v Luck en d Balalaika-souvenir van Joh. B. Kok. Een opening die er zyn mocht! Minder goed wa. het optreden van het B-corps onder leiding van de heer J. Lance'. Dt eerste drie num mers, waaronder de Traviata van Verdi en (niet bystcr origineel) het Nonnenkoor van Strauss, konden onze waardering wel wegdragen, maar daarna bleek het B-corps nog wel het een e.i ander aan rhythme tc mankeren. Grappig was het op treden van het C-corps,eveneens on der leiding van de heer Lanccl. De -ugdige accordeonnisten brachten on deel van drie nummers er goed van af. Tenslotte kwam het A-corps weer voor het voetlicht, o.a. met dc ouverture Pique Dame van Franz von Suppé. Tot besluit voerden het A- en B-corps samen dc Bondsmars van E. W. F. Gest Jr. uit met groot succes. AVOND VAN OOSERSE CUL TUUR VOOR BOND VAN H. O, PERSONEEL. In het Rijksmuseum- voor Volken kunde aan de Steenstraat werd gis teren een culturele avond georgani seerd voor de leden van de Nedi. Bond van Hoger Onderwijs-personeel afd. Leiden die geopend werd door de voorzitter de heer W. Tuk. Het programma in de tjokvolle hal van het museum ving aan met Ja vaanse gamelan muziek, uitgevoerd en toegelicht door enige leden van het gezelschap „Babar Lajar", die dank zij de Contactcommissie voor Tropische Culturen hun medewer king verleenden De aanwezigen be wonderden enige Balinese dansen door de Balinese student Lalu Us- man cn zagen na de pauze een Wa jang-schimmenspel van oude sagen en volksverhalen, besloten met een Balinese dans. Op deze wijze trachtte de Bond de belangstelling de leden op Indone sië te vestigen, door de schijnwerper te richten op de cultuur van dit l^nd en volk, waaraan vele Nederlanders herinneringen bewaren. De aanwe zigen bleken dit prachtige Oosterse programma zeer te waarderen cn toonden zich enthousiast in hun ap plaus. MARKTBERICHTEN DE EERSTE TULPEN. Maandagmorgen werden aan de bloemenveiling Roelofarcndsvcen door de kweker H. J. Hoogenboom de eerste tulpen aangevoerd De Itale Sail noteerde 1.80 en Hillcgarda 2.25 per bos. Deze tulpen werden gekocht voor export naar België. VEILING BESHULST EN KERSTGROEN. BOSKOOP, 8 Dec.: Bcsiiulst met roae Des le soort j 2.10—3.Ju, iuem 2e soort J 1.30—1.80, idem Zilver bont 2.302.6u, iaem Gouauont 1.50—2.—, Blauwe Spar J 0.70— 0.95, Groene Spar U.OUU.8U, alles per kg. Heestertakken met rode bes J l.OUl.üu per stuk; idem 2e soort 0.24—0,56 per stuk, Pernetthpa tak ken met rode bes per bos J U.iJo—1.20. LLiOEN, 9 Dcc. Vette Varkens, Aanvoer 271 stuks: Prijzen: zware 1.05—1.99, ach te 1.85—1.95 zou ters 1.85, zeugen 1.75—1.84 per kg. levend gewicnt Handel vrij goed, anoop op lager peil, enkele boven notering. Lb'iDisN, 8 Dec. Groente. Per 100 kg.: witte kool 4.20, rode kool 6.5013,10, gele kool J 9.6011.80, groene kool j 7.20—18.50, boerenkool 13—27, rapen 4.90—5.—, kroten 11.1011.9u, kroten gekookt j 14 25, peen 8—25, spruiten j la—40, andijvie 28—71, stoofsla 10—11, Nero 20witlof f 6.50—72.—, ap pelen 633, rammenas 7 spinazie 58 tomaten A J 1648, per 100 stuks: bloemkool 20—37, salade 2.905.90, knolselderie j 1224, per 100 bos: Pieterselie 4.55, selderie /ll—21, uien 522, prei 13—23. BODEGRAVEN, 9 Dec. Kaas. Aangevoerd 70 partijen kaas, Prijzen le se rt 2,40—2.32, 2e soort 2.S7_ 2.39. extra beleger 2.50 per kg. Hanuei kalm. ROTTERDAM, 9 Dcc. Vee. Aan voer 3480 stuks totaal, waarvan 850 vette koeien, 795 gebruiksvee waar van 175 tbc-vry. 70 vette kalveren, 181 graskalveren waarvan 68 tbc-vrij; 794 ruchtere kalveren, 34 varkens, 97 paarcen, 9 veulens 612 schapen, 38 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.T—2.90, 2.60—2.70, 2.10—2.30, vette kalveren 2.753.00, 2.50 2.65 en 2.302.50 per kg. levend gewicht; graskalveren 400—350 250 en nuchtere kalveren 5248 45 per stuk; slachtpaardcn 1.85, 1.80 en 1 70 per kg. levend ge wicht. schapen 115—100—80, lam meren 058570, kalf- en melk koeien 1200—1050—875; vare koeien 800700—60, vaarzen 900 800680 en piniccn 625525 400 pei' stuk. Vette koeien aanvoer ruim, handel levendig, vooral niet hoger dan gisteren, enkele prima's boven notering; vette kalveren aan voel als vorige week, handel vlot, prijzen hoger; graskalveren aanvoer iets groter, handel stil, prijzen onv.; nuchtere kalveren aanvoer iets rui mer. handel stug prijzen even lager; slacl tpaarden aanroer als vorige week, handel kalm, prijzen iets hoger; schapen aanvoer iets meer, handel willig, pryzen stijver kalf- cn melk koeien aanvoer als vorige week, han del stil, prijshoudend: varekoeien aanvoer gewoon, nandel kalm, prij zen constant; vaarzen en pinken aan voer matig, hande. stil, prijzen als vorige week. Voor tbc-vrij vee aan voer als vorige week handel rede lijk, prijzen stabiel. ROELOFARENDSVEEN, 8 Dec. Bloemen. Kaufmann 2340 cent, Am Aanwinst 4955 cent Elegance 2838 cent, Exmouth 4540 cent per bos Monument 10—15 cent, Amcr. Aanwinst 914 cent, Long Lsland 10 15 cent, Kaufmann 48 cent per stuk, Tulpen: Utile Sail 1.80, Hillc garda 2.25 per bos.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3