RIJNSTREEK M* Zonderop en G* van Empel kregen plaquette voor vijftien maal bloed Mgr, Stepinac niet naar Rome Haagse overval snel opgelost De contact-personen aangewezen voor „Honderd Jaar Kromstaf" DONDERDAG 4 DECEMBER 1952 JE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 BODEGRAVEN „WILLEM TELL" IN HET GOLD. In hotel Overkamp was het een enorme drukte, toen de schietver eniging „Willem Teil" recipieerde bij gelegenheid van haar gouden jubi leum, Onder de talloze gasten waren present burgemeester mr. J. Croles, de beide wethouders, een deputatie van de Kon. Ned. Ver. van Scherp schutters, afgevaardigden van diver se zusterverenigingen o.a. uit Rot terdam en Wassenaar, van vele plaatselijke verenigingen, oud-leden e.a. Diverse geschenken werden aangeboden o.a. bloemstukken en cadeaux in natura o.a. verlichting van schietbanen door de gemeente. 's Avonds was de zaal feestelijk aangekleed. De heer Göbel, voorz., verwelkomde allen en memoreerde enkele feiten uit de historie van de jubilaresse. Hij betreurde het, dat „Willem Teil" thans een dieptepunt beleeft wegens het geringe aantal le den n.l. 20. Door het aanschaffen van een luchtbuks hoopt men nieuw le ven in de brouwerij te brengen. In de pauze werden enkele prijzen ver loot. De toneelver. „Trouw aan Oran je" gaf daarna een opvoering van de kluchtige één-acter „Arme Rij ken". HOOGST AANTAL PUNTEN OP MIDDENSTANDSEXAMEN. De heer A. Koster, woonachtig in de Meije en lid van de middenstands cursus o.l.v. de heren Kleinhout en Visser heeft dezer dagen te Gouda zijn middenstandsdiploma gehaald. Nu bleek, dat hy van het district het hoogste aantal punten heeft behaald. Als waardering ontving hij van het departement een boekwerk met een felicitatie van de minister. Spoorboom op 't hoofd. De heer Martin, die dagelijks op het perron de kleine spoorbomen moet passeren, was zo ongelukkig een der bomen op zijn hoofd te krijgen. Bewusteloos zakte hij ineen. De ontboden genees heer constateerde een hersenschud ding. Het slachtoffer werd naar zijn woning vervoerd. BOSKOOP Onderhoudswerken aanbesteed. Door de dienst van de Prov Wa terstaat in Z.H. is te Den Haag aan besteed het onderhouden van de wegvakken ZoetermeerLeiden en KruiswegHoge Rijndijk met zijtak naar Boskoop, gelegen in de gemeen ten Zoetermeer, Leidschendam Zoe ter woude, Bleiswijk, Benthuizen, Hazerswoudc, Waddingsveen en Bos koop over het jaar 1953. Er waren 18 biljetten binnengekomen, laagste inschrijver was de fa. S. v. 't Verlaat en Co te Zeist voor 94.400.op een na de laagste C. A. Langeveld te Alphen a. d. Rijn voor 95.900.en hoogste D. v. d. Steen te Nieuwer- brug a. d. Rijn voor 148.000.De gunning is aangehouden. Geboren: Franciscus Johaniens, z. van G. Luiten en P. Nederhof; Hen drik, z. van P. den Boer en L. Stof fer; Titus, z. van C. Dorsman en W. A. Vos; Johanna, d. van J. P. Stra- ver en A. van Leeuwen; Arie, z. van H. J. Buitenhuis en P. van der Spek; Willem Gerardus, z. van A. de Moor en M. van der Vlies. Ondertrouwd: G. M. Balk 30 j. en A. J. Kompeer 28 j.; A. Verhoeff 26 j. en N. G. Uittenbogaard 22 j.; G. Groenestein 24 j. en C. van der Stam 22 j. Getrouwd: W. B. Vaartjes 28 j. en M. J. Th. Lunmcmann 29 j. Overleden: Jan Spaargaren 82 j.; Jacob Bulk 87 j. HAZERSWOUDE Vol verwachtingVol ver wachting klopten de hartjes van on geveer 50 kleuters van de R.K. be waarschool in het Westeinde, toen zij gisterenmiddag de komst van de goede Sint en zijn knecht afwacht ten. De moeders van de kleuters wa ren ook gekomen, om het Sint Nico- laasfeest met hun kinderen mede te vieren. In afwachting van de Sint werden onder leiding van de onder wijzeres, mej. Soph, van der Aar, enige spelletjes en liedjes gezongen. Het hoogtepunt brak aan, toen Sint en Piet te omstreeks 2 uur versche nen. Doordat pastoor Boos ziek was, werd de goede Sint door de kapelaan ontvangen. Het werd een onvergete lijke middag. De kleuters kregen veel lekkers en keerden met mooie presentjes huiswaarts. Ook de moe ders werden getracteerd. Voor haar goede zorg voor de kleuters, kreeg mej. Soph. v. d. Aar, een prachtige vulpen van de Sint, waarvoor zij hem hartelijk bedankte. Aan de R.K. School te Hazers- woude-Dorp slaagden voor 't diplo ma lingerie van de St, Annaver. Ti neke Gordijn Jeanne Heyker, An nie de Jong. Riet Kleks. Afgewezen geen. ROELOFARENDSVEEN Vrouwelijke jeugd in gerestaureerd clubhuis Reeds meer dan 60 jaar heeft men in de parochie St. Petrus Banden te Roelofarendsveen in ruime mate zorg en aandacht besteed aan het manne lijk jeugdwerk. De Pancratiuszaal is daarvan het prachtige middelpunt. In de laatste 15 jaren is echter ook de vrouwe lijke jeugdbeweging sterk gegroeid. In de veertiger jaren werd hiervoor door het kerkbestuur het pand Zuid einde 3 aangekocht. Het mooie werk der gidsen nam toen een aanvang. Maar ook de besturen van Agnes- congregatie, het Missiewerk, de Mis- sie-naaikrans, de Charitas, kortom al het vrouwelijke verenigingswerk van jong tot oud heeft daar een onderdak gevonden. Dit onderdak was echter de laatste jaren wel wat bouwvallig geworden en daarvoor is een grondige restauratie verricht. Woensdagmiddag waren de werk zaamheden gereed en had de her opening plaats. Hieraan was een officieel tintje gegeven doordat behalve de aalmoe zenier, pater C. van Dijk, ook pas toor D. Schoenmaker met het kerk bestuur, kapelaan Sikkink, de leid sters van gidsen, congregatie e.a. aanwezig waren. Na de inzegening door pastoor Schoenmaker sprak pa ter Van Dijk zijn vreugde er over uit, dat thans het clubgebouw weer in een nieuw kleed gestoken is. Pas toor Schoenmaker was blij, dat aan de onhoudbare toestand een einde is gekomen. Hierna werd het interieur bezichtigd. Veilingvergadering In hotel „De Vier Heemskinderen" kwam de Coöp. Bloemen-, Groenten- en Fruitveiling „Eendracht Maakt Macht" gisteravond voor een leden vergadering bijeen met als voor naamste doelstelling een gedachten- wisseling over het kweken van bepaalde bloemensoorten, alsmede over de aanvoer en afzet van bloe men aan- en van de veiling. Allereerst verkreeg de directeur der veiling, de heer N. Turk, het woord. Spr. gaf een kort overzicht over het verloop van de veiling in het jaar 1952. Hieruit geven wij enig gelijking met 1951 genomen is in beide jaren tot en met 30 Nov. De cijfers. Bloemen 1951 567.567,03, idem in 1952 650.414,38, aldus een hogere omzet ad 82.807,35. Groenten 1951 /1.683.698.44, id. in 1952 f 1.982.952,16, aldus 'n hogere omzet ad 299.253,72. De totaal omzet beliep aldus 2.633.366,54 in totaal hoger dan in 1951 382.101,07. De voornaamste producten: Glasaardbeien: in 1951 191.076 kg. 604.704,34 en in 1952 aan kg. 201.646 met geveild bedrag ad ƒ547.148,87. Aardbeien, koude grond 53.259 kg. ad ƒ66.160,27 tegen 1952 aan kg. 61.599 met een bedrag van 65.976,06. Kassnijbonen 57.896 kg. ad ƒ81.333,44 tegen 1952 aan kg. 107.905 met 'n bedrag van 126.503,58. Snijbonen 443.432 kg. ad ƒ202.903,12 tegen 1952 aan kg. 438.336 met een bedrag van 188.688,26. Augurken totaal 977.162 kg. ad ƒ263.987,97 tegen 1952 totaal 1.544.714 kg. ad 548.224,41. Volgens de agenda zou de heer A. J. v. Velzen, assistent van de Voor lichtingsdienst, een inleiding houden over kwaliteitsverbetering van de bloemen, maar wegens ziekte was spr. verhinderd. De heer A. Verdel behandelde nu dit onderwerp en gaf de aanwezigen behartenswaardige adviezen. Over de door hem aange roerde problemen ontstond een uit voerige gedachtenwisseling. In de commissie ter behartiging van problemen en uitbreiding van de bloementeelt namen zitting het bestuurslid L. C. Castelein, het lid der Raad van Toezicht D. Hoogen- boom en het lid Jo Klein. RITP WETERING PATER VAN VELZEN S.M.A. TERUG NAAR AFRIKA. Hedenmorgen is met de „Congo- stroom" vanuit Amsterdam naar de Afrikaanse Missie aan de Goudkust teruggekeerd pater Th. van Velzen S.M.A. van de Afrikaanse Missie van Cadier en Keer. Pater Van Velzen, die in 1916 te Rijpwetering is gebo ren, vertrok in 1946 naar Afrika en in 1950 keerde hij reeds naar Europa tefug om twee jaren aan de Univer siteit in Londen te gaan studeren in de vergelijkende Afrikaanse dialec ten. Pater Van Velzen neemt in West- Afrika de redactie op zich van lees materiaal voor dc kath. scholen, in inlandse taal, alsmede de verzorging van gebeds. en gezangboeken. Hij gaat nu weer voor 4 a 5 jaren weg, want het is met langer uit te houden. Hij hoopt omstreeks Kerstmis op de plaats van bestemming in de stad Cape Coast te zijn, waar de missie- drukkerij is gevestigd, die een twee daags blad in de Engelse taal uitgeeft „The Sandard" met de redactie Roode Kruis reikte onderscheidingen uit cijfermateriaal weer, waarbij voorop- waarvan pater Derickx uit Rotter - gesteld dient te worden dat de ver- l dam is belast. GEMEENTERAAD NIEUWVEEN Gisteravond kwam de raad van Nieuwveen bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Bakhuizen. De verlenging van de sluitingstijd der café's op Zondag was door Ged. Staten goedgekeurd. Verder was er een schrijvei ingekomen van het plaatselijk comité voor doorlichting van de bevolking op T.B.C. Hierin werd de raad gevraagd om volledige steun zowel op administratief als op financieel gebied. De voorz. pleitte voor de gevraagde medewerking en noemde dit onderzoek een dringende noodzaak. De he< Van Vliet voorzag echter financiële moeilijkheden, voor al in grote gezinnen. Hierin kon de gemeente echter tegemoet komen, al dus de voorz. De gevraagde medewer king werd verleend. Van het hoofd van de Technische dienst was een schryven binnengeko men om de percelen Blokland 1 en 3, in eigendom van de heer J. Hoogervorst, in aanmerking te doen komen voor de premie woningverbe tering. B. en W stelden voor, om op de begroting een post van 5000. uit te trekken om in bovengenoemde gevallen te voorzien. De heer Vree ken- wilde liever ieder geval op zich in de raad behandeld zien. Na lang durige discussie erd echter besloten aan B. en W. de gevraagde machti ging te verlenen. Een voorstel van de Bank van Ned. Gem. tot het aangaan van een geld lening van 150.100.tegen 4 pet. werd aangenomen. Vervolgens was er een schrij ven- binnengekomen van 't bestuur der R.K. School, om een bedrag ter be schikking te stellen van 7234. voor aankoop var. nieuwe schoolban ken, aangezien de schoolarts deze had afgekeurd. Op deze aanvraag werd gunstig geadviseerd. Op haar verzoek werd mej. H. Plevier, onderwijzeres aan- de O. L. School alhier, ontslag verleend we- Konijnententoonstelling te Langeraar In dc garage van dc Expediteur Ph. Lek is een grote nationale konij nententoonstelling gehouden. Hieronder volgen de bekroningen: Grote rassen: Vlaamse reus, 1 en 2 J. v. Glabbeek te Leimuidcn, Fran se hangoor, 1 en 2 J. Keijzer te Nieuwveen. Middenrassen: Grote Chincilla, 1. J. Verhagen, te Voorschoten; 2. H. v. Egmond te Bodegraven. Blauwe We ner, 1. H. Eykelenboom, 2. C. de Wa genaar, beiden te Rijnsaterwoude. Zilvervos: 1. W. Kompier te Lei- muiden; 2. Jac. Markwat te Leimui- dern. Rexen: 1 en 2 J. M. v. d. Hoorn te Rijnsaterwoude. Kleine rassen: Chincilla klein: 1. C. Andus te Boskoop. Black and Tan: 1 en 2 T. v. d. Loo te Waddinxveen. Zwarte Hollander: 1. C. A. Könst te Rijnsaterwoude: 2. H. Ippel te Nieuw-Vennep. Kleine Zilvervos: 1 en 2 Th. Versluis te Langeraar. Rus sen: 1 en 2 C. Onderwater te Lei- muiden. Dwergrassen: Pool rondoog: 1 en 2 A. van Lommei te Boskoop. Klein- dwerg: I en 2 II. Bosman te Bos koop. Het hoogste aantal punten van de tentoonstelling werd behaald door J. G. Hogens te Koudekerk. Het mooiste exemplaar van de ten toonstelling was van A. van Lom mei te Boskoop. Hoogste aantal punten behaald bij de grote rassen door J. Keyzer te Nieuwveen, en H. Moorem te Oude- Wetering. Bij de „middenrassen" behaalde J. M. v. d. Hoorn te Rijnsaterwoude het hoogste aantal punten, bij de kleine rassen werden door H. Ippel te Nieuw-Vennep, en bij de Dwergras sen door J. G. Hogenes te Koudekerk, het hoogste aantal punten behaald. De prijzen bestonden uit een prachtige beker, lauwertakken, en medailles. De D. van- Wijk-medaille, die al leen maar gewonnen kan worden door de leden van hun eigen fokver- eniging „Ons Belang" werd gewonnen door T. v. d. Loo te Waddinxveen. De pryzen werden op de sluitings avond door de voorzitter, de heer Ant. Kouwenhoven te Langeraar, uitgereikt. gens benoeming te Hillegom. Hierna werd de gemeentebegroting 1951 aan geboden welke sloot met een batig saldo, en de begroting 1953, eveneens sluitend. Verder was er schrijven binnen gekomen van eenige middenstanders, die bezwaar maakten tegen de huidi- géwinkelsluitingswet. Hierover wordt een rapport gevraagd. Bij de rondvraag vroeg de heer Ze mel de presentiegelden der raadsle den te verhogen. De raad zal aan Ged. Staten een voorstel doen om de presentiegelden op 5.per vergade ring te brengen. De heer Vreeken vroeg inlichtin gen omtrent de waterleiding. Hij voorzag dat men in de toekomst zon der water komt. De voorzitter zegde toe dit zeer moeilijke vraagstuk in de eerstkomende vergadering Woerden naar voren te brengen. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). Mgr. Stepinac, die vorige week als aartsbisschop van Zagreb tot kardi naal is benoemd, heeft in een ge sprek met een Amerikaanse journa list gezegd, dat hij niet naar Rome zal gaan voor de inhuldigingsplech tigheid. Hij was ei* namelijk niet ze ker van naar Joego-Slavië te zullen mogen terugkeren. Hij wil bij zijn volk blijven. Rover lag onder het biljart Het onderzoek van de Haagse re cherche naar de gistermiddag op een bewoonster van een pand aan de Maarsbergenstraat gepleegde overval, heeft geleid tot de arrestatie van de 18-jarige tuinman G. J. S uit Den Haag, die in het begin van October uit een rijksopvoedingsgesticht was ontvlucht. Naar de tweede dader wordt nog gezocht. Onmiddellijk nadat de recherche gistermiddag was ingeschakeld, werd aan de overvallene, mevrouw v. d B. K. een serie foto's voorgelegd. Uit een der foto's meende zij een der da ders te herkennen. Het bleek te zijn de 18-jarige tuintfian G. J. S. De recherche ging op zoek naar de uit het rijksopvoedings-gesticht ont vluchte. Bij diens vader werd hij niet aangetroffen. Op het adres van zijn zuster evenmin, maar wel werden daar de radio, het reisklokje en de damesportemonnaie van de overval lene aangetroffen. Het bleek, dat S aan zijn zuster had verteld voor 60.— een radio te hebben gekocht. Zy mocht het radiotoestel verkopen, als zij daar- Landsteinerpenning voor 96 donores uit Leiden en omgeving Gisteravond was de afd. Leiden van het Ned. Roode Kruis weer zo gelukkig een groot aantal Landstei- ner-penningen uit te reiken aan do nors van de Bloedtransfusie-dienst, die vijf maal hun reddend bloed hadden gegeven ten behoeve van de lijdende medemens. Het was de voorzitter, prof dr. P. J. Gaiilard,' een grote vreugde deze penning aan 96 donores te mogen uitreiken. Zijn vreugde werd nog verhoogd door het feit, dat hij tevens twee Landsteiner- plaquettes mocht uitreiken aan do nores, die vijftien maal hun bloed gegeven hadden. Het waren de he ren M. Zonderop en G. van Empel, beiden uit Leiden, die deze vrij zeld zame onderscheiding mochten ont vangen. „Het Roode Kruis en vooral de pa tiënten zijn U dankbaar", zei prof. Gaiilard tot beide heren, vooral om dat U, niet alleen Uw bloed gegeven hebt, maar ook een groot aandeel hebt in de propaganda voor het Roo de Kruis en zijn Bloedtransfusie dienst." Wat dit laatste betrof wilde de voorzitter eerst de heer Zonderop noemen, omdat het gezin Zonderop wel een bijzonder vooraanstaande plaats inneemt, aangezien mevr. J. C. P. M. Zonderop-Neuteboom reeds elf maal bloed gegeven heeft. Welis waar kent het Roode Kruis voor elf maal geen onderscheiding toe, maar het gezamenlijk aantal van 26 is toch wel een bijzondere vermelding waard. Wanneer ieder gezin 26 maal bloed geeft, zou het Roode Kruis uit de zorgen zijn. Deze prachtige pres tatie van het gezin Zonderop was voor het Roode Kruis aanleiding mevr. Zonderop met een geschenk te verrassen in de vorm van zes Roo de Kruis-lepeltjes. Iedere donor een propagandist. Tevoren had prof. Gaiilard gespro ken over de zorgen van het Roode Kruis. Onder de leuze „Iedere donor een propagandist" spoorde hij de aanwezigen aan in hun omgeving propaganda te maken voor de Bloed transfusie-dienst, die helaas niet te vreden is. Enige jaren geleden was het aantal donores weliswaar kleiner dan thans, maar toen was het aan tal transfusies ook veel geringer. Steeds meer wordt tegenwoordig de bloedtransfusie toegepast en het aantal donores houdt met deze stij ging geen gelijke tred, zodat er een ernstig tekort dreigt te ontstaan. Nadat de 96 Landsteiner-penningen waren uitgereikt, werden de Roode Kruis-film „Uw reddend bloed" en de Leidse kleurenfilm van Herman Kleibrink vertoond. Een en ander vond plaats in de filmzaal van het Acad» Ziekenhuis te Leiden. Vijf maal bloed gegeven. Een Landsteiner-penning voor vijf maal bloed ontvingen: Mw. C. M. Al- tink-Bruggeman, E. C. C. Ament, J. Bakker, A. Bakker-Compter J. W. Bakker, Voorschoten; C. Bellekom, Wassenaar; Mw. A. M. v. Bemme- len-Wesselman, Zoeterwoude; R. Bentley, Voorschoten; J. v. d. Berg, A. L. v. Berge Henegouwen, W. Berkhey, Katwijk Zee; C. A. Beurze, Mw. R. C. Blok-Lock, P. A. Boeren- fijn, Aalsmeer; P. A. Brama, N.w.- hout; J. de Bree, B. J. de Bruin, Lei derdorp; A. de Bruyn, Voorschoten; P. J. v. d. Burg, N.w.hout; J. Crama, Mw. J. M. v. Diemen-Casteleyn, H. F. Dabroek. Leiderdorp; J. Drieber gen, Rijnsburg; mej. M. G. Dijk, Lei derdorp, W. v. Egmond, H. G. v. d. Esch, Mw. I. Fukken-Hoek, W. J. Fukken, Mw. Galavazi-Voerman, L. C. Geerling, K. Glastra van Loon, Alphen a. d. Rijn; F. Groenewegen, F. A. Heemskerk, A. Helt. J. Her mans, Noordwijk B.; J. J. N. Huter, mej. M. P. Jongejan, Oegstgeest; Mw. C.. A. Kerlings-Simons, M. L. Ker- pershoek, mej. S. Kerver Zoeter woude; mej. A. C. Klein, Mw. W. J. Klink-v. d. Meer, R.A.veen; Mw. S. E, v, Klinken-Huisman, Voorschoten; J. J. Kof man, H. S. Kuipers, Katwijk Zee; J. Kukler; A. A. M. v. Leeuwen, Mw. A. v. Leeuwen-de Vroede; Th. A. Lefeber, Lisse; mej. J. Lekx, Lei derdorp; H. J. C Leijerzapf, H. de Liefde, Katwijk; G. W. Ligtvoet, J. F. Lunenburg, Bodegraven; Mw. E. v. d. Meer-v. Keulen, J. J. Molenaar, Br. J. A. Mooyenkind, A. Neute boom, B. Omtzigt, D. N. v. Paassen, J. C. v. d. Pluym, H. J. v. d. Pluym, mej. S. Redeker, F. A. Rekelhoff, mej. A. J. de Rooy, mej. M. J. Ros, Voorschoten, J. Rührwien, J. v. d. Schee, Katwijk; Mw. C. v. Schie-v. d. Zwet, Noordwijk; Mw. M. A. E. Schotel-Snij der, B. Singeling, W Si- Hoewel journalisten altijd overal bij zijn en overal hun neus in steken, blijven zij gewoonlijk toch steeds op de achtergrond; journalisten schrij ven iedere dag een krant vol, doch zelden of nooit over zichzelf of el kaar. Vandaag echter moeten we een uitzondering maken voor onze colle ga, de heer M. Zonderop, redacteur van „De Leidse Courant", die gister avond de Landstciner-plaquette mocht ontvangen, omdat hij vijftien maal bloed gegeven heeft Gaarne maken wij daarvan bijzonder mel ding, zelfs met een foto omdat onze hele redactie wel een beetje trots is op deze collega. Zó trots, dat we hem zelfs geprest hebben te tracteren. Op de foto ziet men hoe prof. Gail-* lard de plaquette aan de heer Zon derop overhandigt. Naast hem mevr. Zonderop en de heer Van Empel. Toen de voorzitter de twee onder scheiden- donors naast elkaar zag, kon hij niet nalaten op te merken, dat het geven van bloed de mens blijkbaar niet verandert; de dikke wordt er niet mager van, de magere niet dik! (Foto: „De Leidse Courant") ra, B. G. Sluys, J. v. d. Sluys Veer, C. G. Snel, Leiderdorp; J. W. v. d. Steen, Mw. H. M. v. Stigt-Brandt, C. v. Straaten, Mw. H, J. v. Varik- Verberg, Oegstgeest; A. Veenstra, Oegstgeest; D. Verboon, N. Verkerk, H. Vink, Noordwijk Zee; M J. de Vos, A. de Vos, Leimuiden; E. Was senaar, K. Wassenaar, Mw. M. A. B. Weber-Bruyninckx, J. A. Wessels, D. Wessendorp, H. Wilschut, J. G. de Winter, Mw. P. A. Wijting-Planken, Mw. H. M. Wijtsma-Meijer, F. J. Zeilstra, H. Zomerhuis, mej. A. G. P. Zonneveld, Wassenaar. Waar geen plaatsnaam vermeld is, moet het Leiden zijn. voor een goede pt'ijs zou kunnen krij gen. zo was haar door haar broer me degedeeld. Het onderzoek, dat door de hoofd commissaris werd geleid strekte zich vervolgens uit tot een café Het was namelijk bekend, dat de jongeman kennis had met de dochter van de caféhouder. In de afgelopen nacht om 2 Uur werd S. ten huize van de caféhouder aangetroffen. Onder hevig verzet werd hij gearresteerd en in verze kerde bewaring gesteld. Nadat in dc nacht van Woensdag op Donderdag de eerste verdachte van de overval op een bewoonster van een pand aan de Maarsbergenstraat te den Haag was gearresteerd, is het de Haagse recherche hedennacht ge lukt de tweede verdachte aan te hou den. nl. de 16-jarige loopknecht P. C. S. uit den Haag. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd. In Leiden en omgeving Verleden week heeft een bijeen komst plaats gevonden van contact personen, die in de verschillende parochies van de dekenaten Leiden, Zoeterwoude, Noordwijk en Alphen aan den Rijn zijn aangewezen om tussen parochie en K.R.O. op te tre den in verband met de feestgave van katholiek Nederland aan het Hoogw. Episcopaat, ter gelegenheid van de eeuwfeestviering van „Honderd Jaar Kromstaf". Van de 44 parochies, die in regionaal verband het eeuwfeest te Leiden zullen meevieren, hebben er thans 28 een contactman aangewe zen. De pastoors van de overige pa rochies worden, aldus schrijft ons het bestuur van de Plaatselijke Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg te Lelden, beleefd verzocht alsnog een contactman aan te wijzen en zo spoedig mogelijk hun naam, adres, enz. op te geven aan de heer J. A. M. van Zonneveld, Dijkstraat 3, Leiden. Aan dit adres kunnen alle inlichtingen over de regionale vie ring verkregen worden. De volgende contactpersonen zijn reeds aan bovengenoemd secretariaat bekend: Alphen aan den Rijn (H. Bonifa- cius) J. C. Rooy mans, Conradstr. 17. Nieuwkoop (O.L. Vrouw Hemel vaart) G. J. Simmerman, Zuid einde 71. Noordwijk (H. Jeroen) A. J. Har ding, Voorstraat 20. Nootdorp (H. Bartholomeus) dr. A. P. M. Bakkeren, Molenweg 23. Zevenhoven (H. Johannes Ge boorte) W. van Kerkhoven, Noord einde 33. Noordwijk aan Zee (Maria Stcrre der Zee) Fr. Urlus, hotel „Claren- wij'k", Zuid Boulevard. De Kaag, post Abbenes( H. Johan nes Evangelist), J. Vermey, Juliana- laan 33. Zoeterwoude (H. Kruisverheffing) H. A. Friebel, Miening 6. Katwijk aan den Rijn (H. Johan nes de Doper) N. van Maren, Rijn straat 22. Warmond (H. Matthias) Th. van der Zalm, Herenweg 64. i Lisse (H. Agatha) F. J. M. Pinx- ter Zwanendreef 26. De Zilk (H. Hart van Jesus) Fr. van der Ploeg, Zilkerduinweg 118. Hazerswoude (H.H. Engelbewaar ders) pastoor G. Boos, R.K. Pastorie. Hazerswoude (H. Michaël) B. Men ken, Rijndijk 271. Zoetermeer (St. Nicolaas) G. van Stein, Voorweg 49. Nieuwveen (H. Nicolaas) Th. Vink, Blokland. Voorhout (H. Bartholomeus) H. C. Schulte-Kuperjans, Herenstraat 80. Zoeterwoude, Meerburg (O.I. Vr. Onbevl. Ontv.) C. Kleiss, Berken kade 30 A. Hoogmade (H. Maria Geboorte) P. C. Beurs, Kerkstraat 49. Leiden (H. Leonardus) L. C. M. van Hamersveld, Rijn- en Schie- kade 116 E. Leimuiden (H. Johannes de Doper) Th. M. Oodeyn, Leimuiden Oudewetering (H. Jacobus de Meerdere) P. H. van der Bosch, Veerstraat 41. Sassenheim (H. Pancratius) P. Frijters, Julianalaan 7. Leiden (St. Petrus) kapelaan Tho mas, Lorentzkade 16. Rijpwetering (O.L. Vrouw Ge boorte) kapelaan Rutten. Zoeterwoude (St. Jan de Doper) Van Diemen, Weipoort 90. Voorschoten, Haagsche Schouw, (O.L. Vrouw Midd. v. a. Genaden) A. Akerboom, Hoge Morsweg 105, Oegstgeest. Noordwijkerhout E. Broug, Ko ninginneweg 43. Op bovengenoemde bijeenkomst heeft de voorzitter het programma van de buitenkerkelijke viering voor Leiden en omgeving toegelicht, even als de inzamelingsactie met de oor konde. Giften kunnen worden over gemaakt op rekening van de Stich ting 18531953 bij de Twentsche Bank te Leiden, giro 9013. Degenen, die medewerking willen verlenen aan de opvoering van een openluchtspel, dienen zich aan te melden bij een der regisseurs, pa ter Raymund van Sasse van Ysselt, R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat 4, Leiden.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2