RIJNSTREEK DUINSTREEK Onderzoek naar de aanvaring van de wipbrug te Woubrugge IKERKO De klodders slagroom zaten tegen het behang DINSDAG 2 DECEMBER 1952 OE LFIDSE COURANT CERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN P.T.T,-jubileum. In verband met zijn 40 dienstjaren bij het PTT-kan- toor t,e Alphen aai. den Rijn werd de heer W. de Ridder, besteller le kl., gistermorgen te zijnen huize op har telijke wijze gehuldigd door de dir. van het pl. kantoor, de heer A Klein. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer E. W. v. Leeuwen, namens de collega-bestellers, de heer C. Mooij. De jubilaris ontving achter eenvolgens een oorkonde in lijst van de dir.-generaal als blijk van grote erkentelijkheid cn waardering, voorts een enveloppe met inhoud, eveneens van de dir.-geneiaal en een gotisch tafeltje van het gehele per soneel. Mej. K. Abbekcrk bracht de gelukwensen over van het telefoon personeel. Veel lof is door allen aan de heer de Ridder toegezwaaid, die wel een van de oudste personeels leden in functie is en nog gediend heeft in het eerste postkantoor van Alphen. aan den Rijn. Geboren: Jan Willem, z. van A. van Rijn en A. van Dongen; Maria Wilhelmina Jozepha, d. van C. H. Zonderop en P. A. Heijneman; Ca- tharina, d. van A. Hoogeveen en B. Tuis; Manje, z. van H. C. E. Kra nenburg en J. var.' Egmond; Klazina Adriana, d. van K. Dekker cn G. van den Dool. Ondertrouwd: J. B. van der Velden 31 j. en C. G. van Dolder 25 j.; C. A. Lankhaar 30 j. en P. Verhoeff 31 j.; N. J. van Scherpenzeel 19 j. en M. Vis 23 j. Getrouwd: H. Beenhakker 26 j. en I. Huls 24 j.; K. Stapper 44 j. en F. R. Willemsma 32 j.; N. C. Kapteijn 25 j. en A. Chr. Spaan 22 j.; H. Zwijnenburg 27 j. cn N. G. C. van den Akker 23 j. Overleden: Cornelis Schreuder 43 j L. Bakker, 77 j., weduwe van D. Verweij; Maria Olierook 77 j.; Jan Turkeni 3 j.; Hendrik B. Klos 49 j. BODEGRAVEN Boerenleenbank. Wekenlang heeft de Boerenleenbank elders ge bivakkeerd omdat haar gebouw grondig werd gerestaureerd En de verandering betekent een enorme verbetering. Het donkere portaal niet de lange, donkere gang is ver dwenen, en werd nu bestemd voor een toilet en een kluis. De kassier kan reeds bij het binnenkomen zien zien wie de bezoeker is en kan hem zonodig een teken geven te wach ten. Door middel van een bel kan de wachtende te verstaan worden gegeven, dat hij verder kan komen. De lange lichte gang en de afsluiten de met koper bewerkte deur die in de onmiddellijke nabijheid van de kassier door deze kan worden geslo ten, als er een ongewenste bezoeker is, betekenen een opvallende ver fraaiing. Geheel aan het einde van het gebouw is de bestuurskamer in gericht. In de brand- cn inbraak vrije afdeling is o.a. een safe-loket aan gebracht, waarin de huurders waar devolle dingen kunnen opbergen. De nieuwe gemakkelijke stoelen, de verlichting cn het open haardvuur completeren het geheel. Lelijke val. Gistermiddag kwam mevr. M. de Jong-Bijleveld door de gladheid van de weg te vallen, juist ter hoogte van de woning van haar zoon en dochter op de Noordstraat, waar zij werd binnengedragen. De ontboden geneesheer constateerde een hersenschudding. Getrouwd: Cornelis Petrus Die- pendaal en Theodora Wilhelmina Petronella Walraven 24 jr; Maarten Beunder 27 jr cn Alida Catharina Snel 26 jaar. BOSKOOP Handel en vervoer van boomkwe kerij-producten gestagneerd. De plotseling ingetreden vorst is voor vele kwekers een handicap. In ver schillende loodsen staan nog diverse boomkwekerij-producten verpakt om verzonden te worden. Hiervan is door de vorst evenwel geen sprake, temeer daar de ontvanger van de zendingen hierop allerminst is gesteld. De kwekers, die het benodigde aan de handelaars moeten leveren, kunnen daardoor ook niets uitrich ten, Koning Winter heeft de grond hard gemaakt. Scheepvaartbeweging in de Gouwe. Gedurende de maand November is de hefbrug te Boskoop 2397 ma len omhoog gebracht tot het doorla ten van 4031 schepen, terwijl 405 kleinere vaartuigen passeerden waar voor de brug niet behoefde te worden geheven. HAZERSWOUDE BEEN GEBROKEN. Terwijl hc-t zoontje van de veehou der N. van Zwieten, wonende aan de Rijndijk, met nog enige jongens op het erf aan het spelen was, kwam hij tengevolge van de gladheid te val len en brak een been. Het ventje werd naar he'. Ziekenhuis te Lei den vervoerd en nadat aldaar het beentje was gezet, kon het weer huiswaarts keren. NIEUWKOOP BURGEMEESTER M. P. VAN DER WEYDEN. De burgemeester van Nieuwkoop, ZEVENHOVEN Geboren: Marten Jan, z. van M. J. Japenga en R. Arends; Jan Wilhel mus Albertus, z. van L. C. Vork en G. Bouwer; Maria Anna, d. van H. T. Hassing en A. M. v. d. Bos. Ondertrouwd: P. Hogendoorn 26 j. en A. J. E. Steins 29 j. te Utrecht. Gehuwd: N. J. C. Koot 38 j., te Krimpen aan de Lek en H. A. M. Straathof 35 j. Overleden: P. v. d. Zaan 57 j„ echtgen. van A. J. Gouweloos. ZWAMMERDAM Gemeenteraad. De raad van Zwammerdam komt Donderdag 4 Dec. om 19.30 uur in vergadering bij een. Op de agenda staat o.m.: Ver hoging subsidie Kleuteronderwijs tot een bedrag van 25,— per leerling per jaar; Het verlenen van een bij drage ad 5000,— in de kosten van wegverbreding op de Overtocht. Voorts het achteruit plaatsen van de f;evel van het gebouw der voorma- ige gasfabriek. Het vrijkomende terrein zal bij de weg worden ge- de heer M. P. van der Weyden, is trokken; Vaststelling gemeente-be- gisteren in het St. Elisabeth-zieken-1 groting 1953; Benoeming van een huis te Leiden opgenomen wegens lid van het Burgerlijk Armbestuur thrombose aan het linker-'been. De wegens periodieke aftreding van de geneeskundige behandeling van de. heer W. Hoogendoorn, B. 85. Benoe- kwaal zal enige weken vergen. De ming gemeente-geneesheren, tevens burgemeester hoopt in staat te blij- belast met de kosteloze vaccinatie, ven de lopende zaken van het ge- voor het jaar 1953. Wijziging Preca- meentelijk bestuur te behartigen. I rio-verordening. Bollenmenu compleet Gisteren zijn dan op de wekelijkse keuring in het Krelagehuis in Haar lem, waar 's Maandags de bollen - kwekers samen komen, de eerste tulpen ook weer ten tonele gevoerd. Het was de fa. P. Nijssen uit Sant poort, die deze primeur offreerde in de vorm van White Sail, Krelage's Triumph en Imperator. De bloemen waren getrokken uit zgn. „pijpbol- len" en de heer Nijssen had ze bij een klant in België meegenomen. De kwaliteit was voor de tijd van het jaar uitstekend. Verder waren er ook de eerste hyacinthen van oogst 1952 (van „geremde" bollen waren ze er al eerder geweest). Het Labo ratorium v. Bloembollenonderzoek toonde naast best ontwikkelde Ostara ook Anne Marie. De laatste was ook aanwezig van het Proefstation van de Bloembollencultuur te Lisse. Hier had men kleine maat bollen opgezet (13 cm.) maar niettemin had men uitstekende resultaten weten te boe ken! De rest van de aanvoer bestond uit narcissen- beste Hollywood v. War- naar Co., Sassenheim, Fortune vrij mager van Ant. Nijssen Zn., Santpoort, Golden Harvest, Flo wer Record, Verger en Texaxs van P. Nijssen Zn., Santpoort, Mer- cato (extra best) en matige Asta Niel sen van het Proefstation en verder van het Laboratorium: Flower Re cord en Golden Harvest. Eerstge noemde was uitgesproken matig van kwaliteit, maar Golden Harvest was prachtig diep van kleur, had voor deze tijd zeer grote bloemen; kort om: verkeerde in een conditie zoals men ze 'begin December maar zelden ziet! LISSE Bloembollencultuur De afdeling Lisse van de Bloembollencultuur, hield in hotel trDe Witte Zwaan" 'n ledenvergadering. De heer Jac Th. de Vroomen sprak enige woorden ter apeteit aan de heer G J. Segers, voorz. Spr. hoopte, dat de heer Le gers spoedig zijn gezondheid mag te rugkrijgen en dankte hem voor de vele werkzaamheden voor Bloembol lencultuur gedaan. Spr. was tevreden over het afge lopen jaar. Het surplus was niet groot. De vooruitzichten voor 't vak zijn gunstig. Ingekomen was een schrijven van de heer C. J Segers, waarin hij be dankte als voorz. van de afd Lisse, wegens ziekte. Voorts was er een schrijven van de Flora 1953, waarin werd verzocht om een subsidie van de afdeling. Besloten werd 50,te storten in het bekroningsfonds. Overgegaan werd tot de verkiezing van een voorzitter in de vacature van de heer C. J. Segers. Het be stuur stelde als candidaat de heren W .Roos van de fa H. de Graaff en Zoon en P. Storm van de fa. Van Waveren en Zoon. Eerstgenoemde werd met grote meerderheid geko zen. Tot candidaten voor het hoofdbe stuur werden qesteld in de vaca ture Corn, van Diik en F. A. Valke- rine, resp. L. Hoek en Chr. Kieft te T .immen Een voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van het Handelsre^le- ment voor de bloembollenhandel, "'erd aangenomen. Het voorstel der afdeling Hem en Venhuizen, Povenkarsnel en Groote broek. betreffende de heffin" voor vakdoeleinden voor de bijgoedartike- len werd geknnneld aan het voorstel van het hoofdbectuur dienaangaande A™ het hoofdbestuur werd voorge steld om de minimum prijzen af te ronden od gehele bedragen. Vervolgens werd voorgesteld om ^lora 1953 te sluiten on Zondag en Keukenhof te verdoeken om eveu^ns op Zondag te sluiten Voor stemden 34 personen, tegen 38. HILLROOM Jubileum. De heer G. van Ma ren, machinezetter bij de fa. Velt- huys—-Harberg zal 5 dezer het feit herdenken, dat hij vóór 40 jaar als jon? typograaf bij de firma in dienst trad. Kerkmeester St. Joseph. Door mgr. Huibers, bisschop van Haarlem, is benoemd tot kerkmeester der St. Josephparochie (vacature wijlen de heer J. van Lierop Pzn.) de heer Jac. M. van der Weijden, Wilhelmina- DE ZILK Zilker IJsvereniging. In het pa rochiehuis hield de Z.IJ.V haar jaar lijkse ledenvergadering. Bij de be- stuurverkizing wreden de aftre dende heren A. de Groot en H. v. d. Vossen herkozen. KATWIJK AAN OEN RIJN Rectificatie. Uit het bericht van 1.1. Zaterdag over een botsing van twee auto's zou men kunnen lezen dat de jemmen niet deugden. Dit is geenszins het geval. De gladheid van de weg was de oorzaak. NOORD WIJKERHOUT JAARVERGADERING VAN HET WIT-GELE KRUIS. In café „De Zwaan" hield het Wit- Gele Kruis een ledenvergadering. Voor de laatste maal werd de ver gadering geopend door voorz. Van lersel. Meer veiligheidswaarborgen voor passagiers hij er geen erg in heeft gehad, dat hij verkeerd voor de brug kwam. Hy erkent wel, dat 't ongeluk is gebeurd door zijn misrekening of doordat hij was afgeleid. De commissie is van oordeel dat de kapitein nalatig is geweest in de vervulling van de plichten, die op een kapitein rusten. Hij behoort zelf het roer te hanteren, wanneer de navigatie meer dan gewone oplet tendheid vordert. Bovendien is hy, "toen de aanvaring dreigde, zijn hoofd kwijt geraakt. Nagelaten is b.v. om de motor af te zetten of de schroef uit te schakelen. Dit bewijst, dat hij niet in alle opzichten geschikt is om als kapitein diens* te doen. De commissie heeft reeds vroeger als haar oordeel uitgesproken, dat de overheid goed zou doen op passa giersvaartuigen alleen als kapitein toe te laten personen, die door het slagen voor een examen bewijs heb ben gegeven zich te hebben willen bekwamen, terwijl zij bovendien psychotechnisch onderzocht moeten worden of zij voor deze functie wel geschikt zyn. Zoals men zich zal herinneren is op 21 Augustus jl. het passagiersmo torschip „De Kaag", dat op weg was van Amsterdam naar Avifauna, on der Woubrugge tegen de wipbrug gevaren, waardoor het zonnedek werd losgerukt. Verschillende pas sagiers werden bij deze aanvaring in het water geslingerd; anderen raakten beklemd en gewond. De commissie van de Binnenvaart- rampenwet heeft een uitgebreid on derzoek naar het ongeluk ingesteld. Hierbij is komen vast te staan, dat de boot met te grote snelheid door de geopende brug is gevaren. De stuur man verklaarde weliswaar, dat de snelheid 3 a 4 kilometer bedroeg, doch getuigenissen van ooggetui gen en de omvang van de aange richte schade maken duidelijk, dat de snelheid minstens eens zo groot moet zijn geweest. Waarschijnlijk is „De Kaag" wat uit de koers geraakt omdat de aan dacht van dc stuurman is afgeleid door een jachtje. De stuurman heeft verklaard, dat penn., stipten we o.a. aan dat het ledental op 1 Januari 1951 bedroeg: 982 en 41 zelfstandigen. Op 31 De cember 1951 bedroeg dit: 891 gezins leden en 40 zelfstandigen. Dit verlies van leden moet worden toegeschre ven aan de oprichting van een afde ling Sassenheim en omstreken yan het Groene Kruis, waarvan de niet- katholieke leden van het Wit-Gele Kruis op enkele uitzonderingen t lid werden. In 1951 werd door het Rijk gun stig beschikt op een verzoek van het bestuur om subsidie voor een tweede wij kverpleegster. In 1951 werden by 302 patiënten 3351 bezoeken afgelegd. Zelfs by be nadering is niet te zeggen in hoe veel gevallen adviezen aan huis of in de wijk worden verstrekt. In 913 gevallen werden verple- gingsartikelen uitgeleend. De uit leentermijn bedraagt bij kraamarti- kelen 14 dagen en by de overige 6 weken. Omtrent langer gebruik kan overleg worden gepleegd met de wijkverpleegsters Eventueel zal een redelijke vergoeding worden ge vraagd. Er moet altijd een statiegeld van 1,— worden betaald. Wat de zuigelingenzorg betreft staat dr. Planteydt, als geneeskundig leidster voor een moeilijke taak. Het bestuur heeft waardering voor de manier, waarop zij het werk heeft ter hand genomen als opvolgster van dr. Kuyper, die jaren lang het bureau leidde. Ingeschreven werden 156 zui gelingen en 116 overgeboekt van het vorig jaar. Bij 44 zittingen waren 1194 consulten. In de Voorzienigheid werden ingeschreven 32 baby's en 30 werden er overgeboekt van het vorig jaar. Daar bedroeg het aantal zittingen 31 en het aantal consulten 247. In dit verband legden de wijk zusters 984 bedoeken af. Het Klenterbureau staat onder lei ding van dr. Niemeyer. Dit bureau groeit gestadig. In 1951 werden in geschreven 140 kleuters en 107 wer den er overgeschreven van het vo rige jaar. Het aantal zittingen be droe" 28 met 463 consulten. De t.bc bestrijding vroe? veel werk van de wijkzusters, 32 gewinnen stonden onder toezicht, bij 47 patiën ten werden 526 huisbezoeken bracht. Na het financieel verslag volgde bestuursverkiezing. Bij' acclamatie werden herkozen tot bestuursleden de heren Jansen en De Jong. Dlaats van de heer J. van Schooten, die bedankt heeft, werd gekozen de heer J. C. cje Klerk. De heer Van Tersel bedankte wegens zijn a.s. ver trek naar Noordwij'k. In diens plaats werd tot voorzitter gekozen de bur gemeester dezer gemeente, de heer Van der Weijden. Dr. Jansen bedankte namens het bestuur de scheidende voorzitter voor alles wat hij in de zeer lange tijd - van 1929 af in het belang van de vereniging had gedaan. RIJNSBURG Lagere tuinbouwschool officieel geopend Maandagmiddag had in tegenwoor digheid van verschillende autoritei ten en belangstellenden de officiële opening plaats van de Lagere Tuin bouwschool aan de Sandtlaan te Rijnsburg. Onder de vele aanwezigen zagen we B. en W. van Rijnsburg, idem van Valkenburg, de burgemeester van Katwijk, de heer Honig, direc teur van het Tuin-bouwonderwijs, de heer Aantjes, secretaris van de C.B.T.B. Holland-Brabant, ir. Vlag, rijkstuinbouwconsulent, afgevaardig den van de groenteveilingen te Rijns burg en te Katwijk aan den Rijn, afgevaardigden van de Woningbouw vereniging te Rijnsburg, vertegen woordigers van de ouders der leer lingen, idem van de leerlingen, het bestuur van de Kring Leiden van de C.B.T.B., het bestuur en de leraren van de school en vele ande ren. Een reeks sprekers voerden, nadat de heer Kranenburg van de Kring Leiden een welkomtswoord gespro ken had en de burgemeester van Rijnsburg, de heer Höweler, de ope ningsplechtigheid verricht had, het woord. Allen juichten de totstand koming van de school toe, waaraan zo lang reeds behoefte had bestaan. STADSNIEUWS Mr. W. L. A. M. Kamp Op 52-jarige leeftijd is gisteren te Den Haag overleden mr. W. L. A. M. van de Kamp, directeur-secretaris van de Herstelbank. Mr. Van de Kamp werd geboren in 1900 te s-Hertogenbosch. Hij door liep aldaar de lagere school en het gymnasium A. Na afloop hiervan was hij belast met de leiding van een zuivel-exportbedrijf, totdat dit in 1924 werd geliquideerd. Hij vatte toen de rechtenstudie op in Leiden, alwaar hij meaio 1927 zijn doctiraal- examen deed. Hij vestigde zich als advocaat en procureur in Leiden en trad op als repetitor, speciaal in strafrecht. Na enkele jaren trad hij 'in dienst van de Koninklijke Pak ketvaart Maatschappij in Indonesië, van welke maatschappij hij in 1936 secretaris werd. Gedurende de oor log bracht hij drie jaar in de con centratiekampen op Java door. Hij repatrieerde begin 1946. Op 23 September 1946 trad hij in dienst van de Herstelbank, waar hij op 1 Januari 1947 tot algemeen pro curatiehouder en op 1 Januari 1951 tot onderdirecteur werd benoemd. Met ingang van 3 September 1951 werd hij benoemd tot directeur-se cretaris van de Herstelbank. Mede door zijn juridische opleiding was hij de aangewezen man om voor de Herstelbank de besprekingen te voe ren met verschillende overheidsin stanties op het terrein van de ma teriële oorlogsschaden. In de regelin. gen die hieromtrent tussen de over heid en de Herstelbank werden ge troffen, had hij een belangrijk aan deel. Ook buiter dit terrein bracht hij tal van zaken tot stand. ST. ADELBERT HIELD JAARVERGADERING. Zo'n jaarvergadering van de St. Adelbertvereniging zou zich tot het ochtendkrieken kunnen rekken, in dien er geen politioneel sluitingsuur was. Indien men het nuchtere schema van de jaarvergadering-agenda over ziet, lijkt het geen stof tot uitvoerige bespreking te kunnen geven, doch dan houdt men geen rekening met de spitsvondigheid der leden, die, ge- Hogewoerd 1 09 ken voordeze mooie onderwijsin richting. Wethouder T. Kralt, die de grootste stoot gegeven had voor de oprichting van deze school en door vele spre kers lof was toegezwaaid voor zijn doorzettingsvermogen in deze kwes tie, sprak het slotwoord. Nadat de thee was aangeboden, was er gelegenheid om de school en de woning van het hoofd, de heer Docter, te bezichtigen, waarvan velen gebruik maakten. Het gebouw bevat twee leslokalen, een wasgelegenheid met toiletten, een kamer voor het hoofd der school en voor beenkomsten van het be stuur, een mooie practisch ingerichte zolder, die reeds geschikt gemaakt is voor vergaderingen en filmverto ningen. Achter de school is nog ruimte voor eventuele uitbreiding, terwijl daar ook een demonstratie- tuin zal komen. De school wordt thans reeds be zocht door ruim 100 leerlingen uit Rijns-burg, Katwijk, Valkenburg, Noordwij'k, Sassenheim, Voorhout, Warmond, Oegstgeest, Leiden, Lei derdorp, Koudekerk, Alphen, Wou- .brugge, Voorschoten en Wassenaar. Behalve het hoofd der school, de heer Docter, is er nog een andere leerkracht aan deze inrichting ver bonden, n.l. de heer J. Braakhekke. Met deze opening is Rijnsburg een instelling rijker geworden, die er zijn mag en die voor Rijnsburg en dachtig het „l'art pour l'art", zich werpen op het maken van aanmer kingen louter om het genoegen van het maken van aanmerkingen. Een buitenstaander zou licht de weg kwyt raken bij het onderscheiden, van wat in die aanmerkingen gemeend en niet gemeend is en tot de conclusie komen, dat het bestuur het hard te verantwoorden had, doch deze con clusie zou door het bestuur niet wor den gedeeld. De vergadering, welke geleid werd door de vice-voorzitter, dr. M. de Jong, begon met een korte herdenking van het het overleden lid, mr. E. J. M. H. Bolsius, waarna de moderator, prof. dr. J. C. Groot in deze Adventstijd de verering en aanhankelijkheid voor de persoon van Christus op de voorgrond van ons geestelijk leven stelde. De no tulen van de tweede secretaris, mr. G. W. M. Gründemann en het jaar verslag van de eerste secretaris, dr. M. A. van Dongen, droegen aller goedkeuring weg, evenals de versla gen van vertegenwoordigers in di verse Leidse instanties. De kascom- missie verklaarde bij monde van no taris Pinxter, dat de penningmeester, ir. H. A. B. Bünnemeyer, voor zijn ondankbaar werk wederom grote dank verdiende. In de nieuwe kas- commissie werden benoemd, behalve het blijvend lid, de heer Pinxter, de heren Bergen en Mors. In verband met het verlangen van het hoofdbe stuur, een eigen orgaan uit te geven, werd de contributie met 1.— ver hoogd. De begroting werd vastgesteld op een bedrag van 1478.Een commissie voor de Driekoningenvie ring bleef in de grondverf steken; de samenstelling ervan werd overgela ten aan het bestuur. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftredende le den, de heren Bünnemeyer en Van Dongen, eenparig herkozen. Uitvoe rig werd gesproken over het beleid van het hoofdbestuur, doch niet zo uitvoerig, of er zal op een volgende vergadering op worden teruggeko men. Ook aan het verzoek van het Destuur, tips te geven voor het ko mend winterprogram, werd gul vol daan. Al deze onderwerpen leenden zich tot een levendige discussie, doch op de aard dezer discussie zou ge weld worden gepleegd indien er ee.n woordelijk verslag van zou worden gegeven. De huishoudelijkheid der agenda blijve binnen de beslotenheid der huiselijkheid, doch wel mag ge constateerd worden, dat de Leidse St. Adelbert de kunst verstaat zo iets dors als een jaarvergadering zonder „muzikale omlijsting" of iets van dien aard, aantrekkelijk en verteerbaar te maken. Er was dan ook, zoals steeds, weer veel belangstelling voor. Uit het jaarverslag van de secr.- De beste wensen werden uitgespro- omgeving van groot nut zal zyn. BRUILOFT MET PECH Ja, we kunnen er wer kelijk niets aan doen, dat het weer in De Zilk moest, gebeuren. Het echtpaar De Winter vierde er zijn ko peren huwelijksfeest en dat zou heel rustig verlo pen zijn, als de bruidegom op de heugelijke dag ook niet toevallig 12 l/j jaar penningmeester van een vereniging was geweest. „Kom", dacht het be stuur van die vereniging, „we moesten onze penning meester eens verrassen Er werd zo'n korte ge dachten wisseling gehou den, waarbij men meestal tot de slotsom komt, om een schemerlampje te ge ven. Nu. het bestuur kwam tot een heel andere con clusie. ,?We gaven een mooie auiskamerlamp", zei de voorzitter en de leden rie pen: Hoera, dat doen we"! Op de dag van het f ^est toog het bestuur ter brui loft met de huiskamer lamp. Alle feestgangers keken hun ogen uit en rie pen: „Oh. wat mooi". Maar ook aan zulke uit roepen komt een einde en toen besloot men enkele glaasjes leeg te drinken voor een zeer sympathiek doel, namelijk de gezond heid van bruidegom en bruid. Dit nu is een gezellige be zigheid, die men tevens onder de goede werken kan rekenen, maar ten slotte is het iets. waar je niet ten eeuwige dage mee kunt doorgaan Od een ge geven moment voelde het bestuur, dat het tijd werd Maar daar in de Duin streek gaat het anders! „Kom", zei de voorzit ter, „er is een tijd van ko men en een tijd van gaan, maar eerst zullen we de lamp even ophangen". Uit de keuken werd een trapje gehaald en een jon geman zorgde voor een schroevendraaier en ande re benodigdheden. En toen is het gebeurd! Hoe precies? Ja, ga dat VOORZITTER ZOU EVEN DE LAMP OPHANGEN om zich aan de feestvreug de te ontrukken. Voor degenen, die de ze den en gewoonten van De Zilkers niet kennen, dient hier even een korte ver klaring te volgen. Wij niet Zilkers geven iemand een lamp cadeau en laten hem zelf voor de kosten van het ophangen opdraaien. maar eens uitzoeken. Het lykt ons de meest sympa thieke weg om te veron derstellen," dat de trap niet deugde. De voorzitter, dit niet wetende, klom er op en juist toen hij de top bereikt had, zakte de hele stellage in elkaar. Het zou een goede ge woonte geweest zijn om op de grond te vallen en een been of zo te breken. Maar de voorzitter brak geluk kig geen been. Wel viel hij helaas niet op de grond, maar midden op de tafel. Onder zijn gewicht wer den enkele glaasjes ver brijzeld en kostbaar vocht in allerlei kleuren stroom de van de tafel af. zo doel loos en zo triest, of men er niets beters mee kon doen dan op de grond te laten lekken. Ook andere zaken kwa men niet terecht op de plaats, waar zij eigenlijk hadden moeten komen. Een roomhoorntje werd plat gewalst en de inhoud er van die grote vreugde had kunnen schenken aan de maag van een omvangrij ke dame. plakte in drie grote klodders aan het ge zicht van een feestvierende oom. „Oei," zei de voorzitter, ..ik ben gevallen!" Nu was dit geen nieuw tje, want de meeste aanwe zigen hadden het al ge merkt. Nadat men van de schrik bekomen was werd besloten om de oude lamp nog maar een tijdje te la ten hangen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 December. Varkens. Aanvoer 191 stuks Zware 204207, licht 198204, zouters 185190, zeugen 170180. Handel vlot. ROTTERDAM, 2 Dec. Vee. Aan voer 3296 stuks totaal, waarvan 700 vette koeien, 814 gebruiksvee, waar onder 184 tbc vrij, 75 vette kalveren, 153 graskalveren waaronder 65 tbc- vrij; 773 nuchtere kalveren 39 var kens 100 paarden, 12 veulens, 573 schapen, 57 bokken of geiten. Prij zen: vette koeien 2.702.85, 2.50 2.60, f 2.002.20 en vette kalveren 2.55—2.75, 2.35—2.55, 2.20—2.40 per kg. levend gewicht; graskalveren 400-350- 250, en nuchtere kalveren f 545046 per stuk slachtpaarden 1 75, 1.70 en 1.65 per kg. levend gewicht; schapen 105-8570, lam meren 90—75—60, kalfkoeien 1200 1050875, melkkoeien idem, vare koeien 800—700—600, vaarzen f 900 —8006S0, pinken 625—525—400 per stuk. Vette koeien aanvoer klei ner, handel redelijk, prijzen vaster dan gisteren enkele prima's iets bo ven notering; vette kalveren aanvoer iets minder, handel willig, prijzen iets hoger; graskalveren aanvoer ma tig, handel tamelijk, prijzen vooral niet lager; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel levendig, prijzen iets stijgende; slachtpaarden aanvoer even minder, handel flauw niet ge heel prijshoudend; schapen en lam meren aanvoer groter, handel goed, prijzen vooral niet lager; kalf- en melkkoeien aanvoer kleiner, handel redelijk, goed prijshoudend; vare koeien anvoer iets minder, handel kalm, prijshoudend, vaarzen en pin ken aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen iets stijver. Tbc. vry vee aan voer als vorige week, handel tame lijk goed prijshoudend. BODEGRAVEN, 2 Dec. Kaas. Aangevoerd 90 partijen kaas. Pry- zen: le soort 2.41—2.43 2e soort 2.38 —2.40. Extra 2.47. Handel: matig. LISSE, 1 Dec. Gladiolen. Gla diolen 14/-, 21/, 10/-, 8/-: Abu Has san 4.85, 3.30. 1.60, 1.40; Acca Laurentia 2.80, 1.75 1.35 f 1. Adinda 2.45, 1.70, 0.—, 0.- Alas ka 0.—, 2.50, 1.160, 1.20; Albert Hall 0.—, 0.—, 1.55, 0.—; Allard Piersen f 2.75, 2 20, 1.40, 1.— Artistes 0.—, f 2 80, 0.—, 0.—; Artist 4.10 4.—, 2—, 1.30; Beat O' Heavan 3.70, f 2.40, 1.40, 1.30; Blaue Schönheit 0.4.65, f 2.20, 0.Blizzard 2.40, 1.30, 1. 0.Bloemfontein f 1.f 1- 1.1.Boulogne f 2 65, f 2.30, 2.20. 1.70: Bouten d'Or 0.—, 1.40 1.10, 0.90; Cardinal Spellmann 3.70, 2.20, 1.80, 1.30; Cher bourg 4.85. 4.10, 3.20, f 2 10; Clingendaal 2.85, 190, f 1.30, 1.10; Dr. Fleming 1.85, f 1.40. 1.10, 0.90; Early Pink 0.—. 1.30, 1.10, 0.85; Gelber Herald f 2.90, 1.60, 1.20, 0.—; Gen Eisenhower 1.85 1.60, 1.40, 1.20; Golden Shaw 0.—, 2.60, f 1.35, 1.—; Gold Dust 3.—, 1.65, 1.20, 1.—; Ha- wai 2.—, 1.60, f 1.40, 1.—; Han van Meegeren 2.60, 1 70, 1.15, 1.Harry Hopkins 8.85, f 7.40, 5.20, 0.Holland's Glory 1.65, 1.40, 1.15 0.— Hopman's Glory 5.30, 5.10 2.80, 1.40; Re de France 2.80, 2.60, 1.40. f 1.20; Java 0.—, 0.—, 1 20. 1.—; Joh. v. Konijnenburg 6.40 6.20, 4.70, 0.—; Joh. Strauss 1.40, S 1.20 f 1.20, 1.10; Jo Wagenaar 3.10, 2.80. 2.15, 1.60; Juniklokken 3.65 3.60, 2.30, 1.60.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2