RIJNSTREEK Kunhmöiïel Jljai Diverse plannen in Voorschoten wachten op hun verwezenlijking Rinkelende wraak 't Winterweer houdt aan HOE KUNSTGEBIT LANGEZAAL HARTOGS Co. Koopt niet aan de deur! MAANDAG 1 DECEMBER 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 In Juni 1951 is door het Econo misch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland een rapport uitge bracht over Voorschoten. Thans heb ben B. en W aan de leden van de raad een prae-advies gegeven. Het doet B. en W. genoegen te constateren, dat het na-oorlogse be leid practisch geheel overeenstemt met de door het Instituut meest ge wenste ontwikkeling. In totaal be vinden zich in Voorschoten 84 be drijven, verspreid over de gehele ge meente. Dat industrievestiging langs de Vliet in Voorschoten niet tot stand is gekomen, zal vermoedelijk het gevolg zijn van de slechte kwa liteit van de meeste terreinen en het ontbreken van een los en laadplaats. Een haven met een los- en laad plaats, geprojecteerd aan de Vliet tussen de Kerksloot en de Vinken- sloot, aan welk plan de Prov Wa terstaat in beginsel haar medewer king heeft toegezegd, zou de oplos sing kunnen zijn. De kosten worden begroot op 3 ton. Zonder finantiële steun van Rijk of Provincie kan aan dit object niet worden gedacht, zo dat dit een project wordt voor een verre toekomst. Betreffende de volkshuisvesting zal het woningtekort in Voorschoten moeten worden ingelopen. Wordt hiervoor een periode van 5 jaar ge nomen, dan zullen er 104 woningen per jaar moeten worden gebouwd. Van de zijde van de ingezetenen w.o. vele forensen en werkgevers, die hun personeel van elders betrekken is aan B. en W. meermalen mede werking verzocht er bij de Spoor wegen op aan te dringen om een aantal treinen zoals voorheen in Voorschoten te doen stoppen. Deze kwestie wordt steeds urgenter O.a. door de vestigingen van industrie aan de Donklaan van de N.V. Delftse Motorenhandel en de Lakfabriek. In dit verband wijzen B. en W. ook op het Marine Opkomst Centrum met een flinke personeelsbezetting waar van een groot gedeelte verplicht is dagelijks op en neer te reizen. Forensenplaats. Blijkens mededelingen van de spoorwegen maakt het doen stoppen Boskoop. Wij popelen van verlangen, koopterrein zal binnenkort verdwij nen om plaats te maken voor de wo ningbouw. Ook de tennnisbanen na bij „De Gouden Leeuw" zullen in de nabije toekomst verdwijnen. Ge dacht is aan de oplossing van één sportterreinencomplex aan de Eist- laan, dat zowel uit aesthetisch en practisch oogpunt belangrijke voor delen biedt. In dit plan is tevens de mogelijkheid opgenomen tot het rea liseren van 3 tennisbanen. Met Mevr. de Wed. Hooymans is herhaaldelijk getracht tot overeenstemming te ko men omtrent aankoop c.q. huur van de benodigde grond doch tot op he den zonder enig resultaat Een ont eigeningsprocedure hoe onaange naam B. en W dit ook vinden, zal wel noodzakelijk zijn. Nadat B. cn W. al de pogingen en de mogelijkheden om tot de aanleg van een zwembad hebben opgesomd, komen zij tot de conclusie, dat zo wel de bouw van een overdekte als een onoverdekte zweminrichting, die aan alle eisen voldoet practisch uit gesloten moet worden geacht. In de omgeving van de Vliet ligt huns in- zins de enige mogelijkheid om een eenvoudige zwemgelegenheid tot stand te brengen, die wanneer zulks later nodig zou blijken, naar behoef te kan worden uitgebreid en ver fraaid. Bij de totstandkoming van dit zwembad is het mogelijk om op eenvoudige wijze een gelegenheid te scheppen voor een ijsbaan. Deze ijs baan zal een lengte hebben van 260 meter en een breedte van 50 meter, alsmede een uitwijkingsmogelijkheid van 70 x 50. De beste oplossing van het volks tuinencomplex zien B. en W. in een uitbreiding van het volkstuincom plex nabij de Nieuw Voordorpstraat. Of hieromtrent met het R.K. Kerk bestuur en de heer v. d. Valk pachter van bedoelde grond een regeling zal kunnen worden getroffen, dient te worden afgewacht. De Rijndijk. De Rijndijk wordt door B. en W niet beschouwd als „de blindt darm", maar over haar toekomstige ontwik keling valt heel weinig te voorspel len. Een uitbreidingsplan voor de Rijndijk is voorbereid, Afwikkeling van dit plan kon geen doorgang vin den in verband met gerezen moei lijkheden met de Rijkswaterstaat B. en W. vertrouwen echter, dat de moeilijkheden voor de Rijndijk en omgeving binnen afzienbare tijd zullen worden opgelost en dat die armslag aan dit gedeelte der ge meente zal worden gegeven, welke dringend nodig is. Op een spoedige afdoening van zaken in kwestie het voetpad aan de Rijndijk ie bij de Rijkswaterstaat aangedrongen. E. en W. achten ook het voortbestaan van de huidige toestand niet verant woord. NIEUWE UNIFORMEN VOOR DE HARMONIE Het was voor de harmonie „Excel sior" Zaterdag een grote dag, omdat de leden in het nieuw werden gesto ken. Men kwam bijeen in het R-K. Ver.gebouw, waar de heer Schouten een welkomstwoord sprak, inzonder heid aan het „Uniform-comité" met fcEh P. -S- SSnT'NÏWde ren hadden zich de besturen van Chr. Middenstandsvereniging en van de R.K. Middenstandsvereniging „De Hanze", benevens enige autoriteiten naar het Raadhuis begeven. De Bie ten-koningin werd toegesproken door de heer D. Hassefras, voorz. van de Chr. Middenstandsvereniging, door de heer F. J. Kouwenhoven, voorz. van de R.K. Middenstandsver eniging. Beide heren hoopte, dat de winkelweek weer zo als de vorige Verkerk burgereer van j heren do^r de ITeten-koningin wal Wn nnnrslon vrvn vprlaripen van treinen in Voorschoten vangrijke werkzaamheden op de sta tions Haarlem en Leiden nodig, waarvan het gereedkomen niet voor 1953 is te verwachten. Betreffende het onderwerp open bare voorzieningen staan B. en W. op het standpunt, dat er in de naaste toekomst minstens 2 kleuterscholen zullen moeten worden gebouwd, ter wijl het gewenst is nu reeds reke ning te houden met de mogelijkheid van de bouw van een 2e R.K. Kleu terschool. Tot standkoming van een flink recreatiegebouw wordt nodig geacht. Nu de investeringsmogelijk heden iets gunstiger zijn, zal deze aangelegenheid opnieuw worden be zien. Voorts worden in het praé-ad- vies genoemd de bouw van een 2e gymnastieklokaal en het stichten gebouw voor Gezondheidszorg. Aan gaande dit gebouw zal op korte ter mijn een voorstel in de raad aan hangig worden gemaakt. Voor de goede ontwikkeling van Voorschoten als forensenplaats is het noodzakelijk, dat de gemeente een plaats wordt, waar het aantrek kelijk is om te wonen. B. en W sug gereren daarbij de nodige recreatie ve voorzieningen o.a. wandel- en rij wielpaden, sportterreinen, speelge- legenheden voor de jeugd, 'n zwem bad, ijsbaan en een volkstuinencom plex. De wandelpaden die naar het oordeel van B. en W het eerst voor uitvoering in aanmerking komen zijn De Hofweg bij Allemansgeest, langs de Vliet en de Krim naar de Krim- kade. 2. het einde van de Molenlaan langs de Vliet naar Nieuw Voor dorp. 4. De Veurseweg via het laan zo zeide spr., doch wij zullen ons nog even tot kalmte moeten dwin gen. Daarom zullen wij, om de tijd te*" bekorten, enige nummers spelen, zij het dan ook in onze oude plunje. Hierna viel het gordijn en toen het doek na enige tijd weer week, deed een daverend applaus de zaal dreu nen, een ovatie voor de harmonie „Excelsior", de trots van Boskoop, 'n driewerf „hoera" voor 60 mannen, die in stramme houding stonden "aan getreden, niet meer in versleten cos- tuums, doch in fonkelnieuwe unifor men, een geheel, dat een grootse in- ren bedankt voor de haar toegespro ken woorden, trok de optocht verder het dorp door, met muziek van de muziekvereniging „De Harmonie", welker leden zich voor deze gelegen, heid in een blauwe overall hadden gestoken met sommigen 'n rode zak doek om de hals. Het een en ander bracht veel publiek op de been. NIEUWKOOP Gymnastiekkampioenschappen O.K.K. De gymnastiekver. O.K.K. orga niseerde in het gym.lokaal voor haar leden onderlinge wedstrijden, waar bij het ging om het clubkampioen' druk maakte. De burgemeester droeg schap. Onder leiding Van de heer daarna de uniformen met een harte- C van Elk werden de oefeningen lijke toespraak aan de leden van de gehouden en voor elk onderdeel armome over Raadsvergadering. De raad zal cp Woensdag 3 December a.s 's avonds te 7.30 in openbare verga dering bijeenkomen. De agenda voor deze vergadering bevat 29 punten tevens zal begroting voor het dienst jaar 1953 worden aangeboden. Deze zal echter ter onderzoek in handen worden gesteld van de afdelingen. De openbare behandeling zal dus op de eerstvolgende raadsvergadering plaats hebben. Onderhoud gedeelte van Laag-Bos koopsé weg. Het gedeelte van de Laag-Boskoopse weg, dat gelegen is aan de spoorbaan Boskoop-Alphen, was nog steeds in onderhoud bij de Ne. Spoorwegen. Reeds geruime tijd werden onderhandelingen gevoerd dit onderhóud door de gemeente te doen overnemen. B. en W. hadden hiertegen geen bezwaar, mits vooraf tje van de Wit naar de Papelaan. 4. door de Ned. Spoorwegen voor ver- De Wijngaardenlaan en de Elstlaan j betering zou worden zorg gedragen, via de voorwatering. Aangezien deze verbetering thans I voltooid is en de Ned. Spoorwegen de Sportterreinen. voorkeur geeft aan het betalen van een afkoopsom, inplaats van een Voorschoten beschikt momenteeljaarlijkse bijdrage in de onderhouds- over twee behoorlijke voetbalvelden. I kosten, stellen B. en W. de raad voor Het ene aan de Elstlaan van SVLV te besluiten to' overnajne in onder en het andere van Rouwkoop lans de houd van dit gedeelte van de Laag- Pr. Bernhardlaan. Daarnaast is nog Boskoopse wge. gebruik een derde terrein, dat door de beide verenigingen geza- melijk wordt gebruikt. Het Rouw- E.H.B.O.-wedstrijden. Zaterdag middag j.l. had er in het R.K. Ver. gebouw een wedstrijd plaats in het Verlenen van eerste hulp bij onge lukken. Aan deze wedstrijden werd door 15 ploegen uit verschillende om liggende gemeenten deelgenomen. De ploeg uit Aarlanderveen bleek deze middag het beste werk te hebben ge leverd en legde met 177 pnt. beslag op de eerste prijs. Ter-Aar 2 werd ■-itweede met 164 pnt.; 3. Boskoop 1 i-'met 162 pnt.; 4. Woubrugge met 159 pnt.; 5. Oudewater met 154 pnt.; 6. Ter-Aar 1 met 152 pnt.; 7. Boskoop 2 met 130 pnt. Ook de leiders van de ploegen werden beoordeeld. Het was de lei der van Boskoop 1, die met 54 pnt. beslag op de eerste prijs wist te leg gen (de heer A. van Hevelingen) ge volgd door de leidster van Boskoop 2, mej. S. Boot. No. 3 werd Aarlan derveen met 41 pnt., terwijl Wad- dinxveen als no. 4 uit de bus kwam. OEGSTGEEST St. Nicolaas-actie. Onder auspi ciën van de middenstandsverenigin gen is een St Nicolaas-actie georga niseerd tot doel hebbend: zijn inko pen zoveel mogelijk in de gemeente t te doen. Als onderdeel dezer actie ar-1 tweede met 164 pnt.; 3. Boskoop 1 riveerde Zaterdagnamiddag de goe de Sint onder zeer grote belang stelling aan het Oegstgeester Kanaal Na door de voorz. van de Midden stand Centrale te zijn begroet, hield de burgemeester eveneens een toe spraak, waarin hij de hoop uitsprak, dat de actie in alle opzichten mocht slagen. Daarna werd een rondgang door de gemeente gemaakt en overal werd de Sint met gejuich begroet. De N. Z. H. V. M Harmonie en Triumph gaven muzikale medewerking. Geboren: Petrus, z. van C. Hes- seling en M. J. van Kesteren; Catha- rina, d. van M. H. de Vreede en M. H. van Straten; Johannes Theodorus Maria, z. van J. Th. Lubbe en A. M. Ettinger; Hendrik Mattheus, z. van H. J. Mulder en A. C. G. van Zand bergen; Eimert Gerard, z. van G. Hulsbos en G. van Oudshoorn; Janine Zwaantje, d, van M. K. Wierstra en H. van Hageman. Ondertrouwd: F. Vletter 26 j. en M. Overvliet 21 j. Getrouwd: W. G. Boot en J. Kroe ze; J. Th. van Rijn en M. E. Enge- ringh. Overleden: L. Steen voorden, w. v. 6. Th. Bronsgeest 91 j. HAZERSWOUDE BIETENKONINGIN LUISTERDE WINKELWEEK OP. Zaterdagmiddag had de opening van de winkelweek plaats. Verschil lende winkeliers, die meededen aan de winkelweekactie, hadden al vroeg in de morgen de Ned. driekleur uit gestoken'. Te omstreeks 3 uur vertrok de optocht, die bestond uit verschil lende reclamewagens, getrokken door tractor en auto's waarvan 't me rendeel versierd met groen en bloe men. In een der auto's bevond zich de Bieten-koningin. Voor het Raad huis hield de optocht stü. Van te vo- kende de jury punten toe. De jury werd gevormd door de heer Binnendijk uit Bodegraven en mevr. Eijkeihof, oud-lid van het keurcoros van het Kon. Ned. Gymn. Verbond. De uitslag was Dames: J. Kaishoven 91 p., F. Zwart 30 p., W. Sloof 86 p., L. v. d. Laan 82 en D. Kranenburg 81 3/4 p. Heren: C. de Jong 97 p., J. de Jong 96 p., J. Zwart 92 p., C. Mooyen 90 p. en G. de Jong 87^ p. Adsp. dames: B. Kalshoven 80^ p., N. Kalshoven 79 p., J. Groenen dijk 79 p., S. Verduyn 76 K p., M. Korver 73 y, p. Adsp. heren: J. Schellingerhout 88 p., C. Kranenburg 84 y, p., J. Ver- kaik 81 p., N Verlcaik 79 p., H. Kra nenburg 78 p. De heer G. v. Dijk slaagde te Utrecht voor het diploma „Vakbe kwaamheid Kruideniersbedrijf". OFARENDSVEEN ST. NICOLAASTENTOON- STELLING KNUTSELCLUB K.A.B. Door de leden van de knutselclub der K.A.B. in samenwerking met de K.A.V. was er Vrijdag en ook Zater dagmorgen in de Pancratituszaal hard gewerkt om de ii het afgelopen jaar vervaardigde stukken, smaakvol in een tentoonstelling te rangschikken. Het was dan ook ir één woord fan- tastisc. Ruim 400 stuks speelgoede ren in allerlei rariteiten en model len. Wat denkt u van een draaiende draaimolen, een volledig poppenhuis met verlichting en meubilering.. Een draaibare hefbru*. met opritten van bijna 2 m. lengte, miniatuurzeilscheep je, een visserstrawler, auto, paard en rijtuig, poppen, naaidozen, beweeg baar speelgoed, enz. En dat alles gemaakt door 20 le den van de K.A.B. Wat moet het voor deze mannen een grote voldoening zijn, dat deze prachtige resultaten van een nuttige vrije tijdsbesteding met zo grote bewondering bekeken werden. Maar deze voldoening zal nog groter zijn als zy volgende week Zondag weer die grote kinderschaar zien, die uit de hand van St. Nico- laas dit mooie speelgoed ontvangt. Naast deze speelgoederen was er op het toneel een keurige expositie ingericht van de door de dames der K.A.V. vervaardigde kledingstuk ken. Naast een stand met prachtige boeken van de eigen uitgeverij der K.A.B. „De Lanteern" en een stand van de Centrale Volksbank noodde bij de uitgang een levensgrote St Nicolaas en Zzwarte Piet tot een klein bijdrage ter bestrijding van de ongetwijfeld grote kosten. Bij de opening Zaterdagmiddag waren b.m. tegenwoordig de besturen van mid denstand en L.T.B., dr. E. G. A. M. Muskens, de vakafdelingen der KA B. en de besturen van K.A.B. uit om geving. De heer Rietbroek sprak een i waarderend openingswoord. Namens de leden der knutselclub sprak N. Verhc^r een dankwoord tot de heer Rietbrcek, welke naast het beschikbaarstellen van een lo- kaltje, de laatste weken zijn gehele huis in feite in een magazijn zag veranderen. Ontslagen kellner nam het niet De afgelopen nacht omstreeks vier uur heeft een 32-jarige kellner met zes schoten uit een automatisch pis tool de spiegelruit van 2 bij 3 M. van een café in de Amstelstraat te Amsterdam vernield. De man was de vorige dag ontslagen en heelt met deze handeling vermoedelijk zijn wraak voor het ontslag willen koe len. Hij vervoegde zich op het genoem de tijdstip bij het café en verdocht een collega hem binnen te laten. Deze schoof even het gordijn voor het raam opzij en zeide, dat hy van de patrones opdracht had niemand toe te laten. De kellner haalde hierop van on der zyn jas het pistool te voor schijn en gaf zijn collega opdracht zich naar achteren te begeven. Ter wijl de man, zich haastig bukkend, hieraan gevolg gaf, klonk reeds het eerste schot. Door burgers gealar meerde politie-ajeiiten konden de kellner op de hoek van dé Amstel straat aanhouden. Bij de schietpartij werd niemand gewond. Met 't pistool werden nog vier patronen en een lege patroonhouder bij de kellner in beslag genomen. INBRAAK TE OSS OPGELOST. In de avond van 14 October van dit jaar werd tussen 8 en 11 uur tij dens afwezigheid van de bewoners een inbraak gepleegd in de juwe lierszaak van de firma Holtkamp aan de Hoogstraat te Oss. Toen de heer Holtkrmp te ongeveei elf uur thuilskwam, merkte hij, dat onge node gasten in d« zaak hadden inge broken. Onmiddellijk waarschuwde hij de gemeente-politie, die onder leiding van de hoofdinspecteur direct een onderzoek instelde. Hierbij bleek, dat men zich toegang had verschaft door middel van een „druk-apparaat", waarmee de naast de winkeldeur ge legen deur van het woonhuis was geopend. Het gehele paneel was van onder tot boven doorgezaagd. Voor eeD bedrag van rirca 15.000 waren gouden en zilveren horloges en sie raden ontvreemd. Onmiddellijk werd "een speurtocht naar de daders ondernomen. Van de recherche van Breda ontving men een spoor, dat leidde naar Rotter dam, alwaar een overval werd ge daan bij de marktkoopman F., die op het tydstip van de overval bezig was enkele honderden horloges, af komstig van deze diefstal, te ver kopen. F. werd de. er dagen gear resteerd en tei bechikking eesteld van de officier van justitie te Rotter dam. Van Rotterdam leidde het spoor naar een zwager van F., de 34-jarige werkloze opperman M. te 's Hertogenbosch. Ook deze werd ge arresteerd er voo de officier van jus titie te 's-Hertogenboscb geleid. Men vermoedt, dat rog meer daders bij deze inbraak waren betrokken. Het K.N.M.I. deelt mede: Zondagochtend vroeg hebben war me luchtmassa's nogmaals getracht naar het Noorden door te dringen, maar deze poging is op niets uitge lopen in plaats daarvan heeft de winter meer terrein gewonnen, zo dat vanmorgen de scheidingslijn tus sen kou en warmte ongeveer langs de lijn ParijsStraatsburgMünchen was gelegen. Parijs lag aan de koude, München aan de warme kant. In dit overgangsgebied heeft het Zondag zwaar geregend. Verschillen de stations in Midden-Frankrijk tap ten meer dan 20 mM. régen af; som mige stations in het Saargebied. in de omgeving van Straatsburg en in het gebied tussen Main en Donau had den in 24 uur tijd maar dan 30 mM. Intussen zyn er in de luchtdruk - verdeling ten Noorden van ons land belangrijke veranderingen opgetre den. Er is namelyk een gebied var.' hoge luchtdruk ontstaan boven de Britse eilanden, het Noordzeegebied en Scandinavië. Tijdens de langduri ge opklaringen, die er voorkwamen, daalde de temperatuur vooral in Noorwegen en Zweden snel. Des nachts komt daar thans op vele plaat sen 20 graden vorst voor, terwijl het er ook overdag flink blijft vriezen. Ook in Noord-Duitsland is het kou der geworden. Daar vroor het in de buurt van Hannover 13 graden, ter wijl vele andere plaatsen 7 of 8 gra den vorst hadden. Doordat de wind Oostelyk is ge worden, wordt nu deze koude lucht uit Duitsland naar ons gevoerd. Het winterweer duurt daarom onvermin derd voort. Het is zelfs waarschijn lijk, dat de vorst nog iets zal gaan toenemen, wanneer, zoals is te ver wachten, de wind wat gaat liggen. EEN KOUDE HERFST. Het K.N.M.I. deelt mede: De drie herfstmaanden September, October en November van dit jaar zijn ongekend koud geweest. Te De Bilt was de gemiddelde temperatuur van 73.van de 91 dagen, die dit drie tal maanden telt, onder normaal. De gemiddelde temperatuur van dit tijdvak bedraagt slechts 7.6 graden wordt het weer? (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt 10 uur"). AANHOUDEND KOUD. In de nacht of ochtend hier en daar mist, overigens over het algemeen weinig bewolking en droog weer. Zwakke verander lijke wind, maar in het Zuiden van het land aanvankelijk nog matige Oostelijke wind. Lichte tot matige vorst. 2 Dec. zon op 8.27 en onder 16.32; maan op 16.44 en onder 9.56 uur. Celsius tegen 9.7 graden Celsius nor maal. Een zou koude herfst was sedert 1805, toen de gemiddelde tempera tuur 7.5 graden Celsius bedroeg, niet meer voorgekomen. Tc De Bilt kwam op 17 dagen vorst voor tegen 10 da gen normaal, zelfs was er één dag, waarop de temperatuur voortdurend onder het vriespunt bleef. Dit komt in de herfst niet vaak voor. Utt co.ee*. in weer temp. OSLO mist 19 C. STOCKHOLM onbewolkt —12 KOPENHAGEN onbewolkt —1 LONDEN licht bew. 2 AMSTERDAM onbewolkt 2 BRUSSEL zwaar bew. 1 BORDEAUX zwaar bew. 11 NICE geheel bew. 12 FRANKFORT srveeuw 0 MÜNCHEN mist 6 ZüRICH gehel bew. 8 MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 1 Dcc. Vee. Aan voel 1656 totaal, waarvan 1049 vette koeien en 607 varaens Prijzen: vette koeien 2.70—2.85, 2.50—/ 2.60, f 2.002.10, en varkens 2.04, 2 f 1.95 per kg levend gewicht. Vette koeien aanvoer als vorige week, han del stug, prijzen 2e kwal. niet geheel prysh., verder on-eranderd, enkele prima's iets boven notering- varkens aanvoer ruim, handel stroef prijzen le en 2e kwal aanmerkelijk lager in prijs, 3e onveranderd, enkele prima's even boven notering. Met dankbaarheid geven wij kennis van de ge boorte van een Zoon NICOLAAS CAROLUS EGIDIUS N. A. "VAN ZIJP E. G. VANZIJP— PHILIPS Leiden. 29 Nov. 1952. Burggra venlaan 221. gebroken gescheurd of tan den afgebeten, reparaties in enkele urer gereed Enkri, Telefoon no 23970, Hogewoerd 88a Leiden. Als cadeau voor Uw vrouw EEN WRINGER vanat (29.50 ELECTR. WASMACHINE GASCOMFOOR GAS0VEN GASFORNUIS 3? Net meisje gevraagd voor de dag, zelfst. kun nende werken of flinke werkster voor 3 dagen per week. Mevr. Boogmans, de Sitterlaan 123, Leiden. 3? Rechtskundig Bureau van Th. J. v d Heiiden Hoge Riindijk 103a Lei den, tel 23405 incasso s contracten pachtzaken, woon- en bedrijfsruimten processen, rechtszaken tg Een geschenk voor moe der? Dan naar Nolet's dro gisterij, Mors weg 5, want daar vindt U. Boldoot's Eau de Cologne Majazeep, Parfum en diverse soorten zeep, in een leuke luxe verpakking. 5972 3? Aangeboden voor stu derende gemeubileerde ka mer op eerste stand in Lei den. Direct te aanvaarden. Br. onder no, 5968 bureau van dit blad. Sigaretkokers in iedere prijs VAN ƒ2.— AF TOT 20.— KORLVINKE HEEFT ZE SEDERT 1904 .HET' ADRES VOOR AL UW ROKERSBENODIGD HEDEN KORT RAPENBURG 14 TEL. 31504 tg Meisje gevraagd voor de dag, eventueel ook in de winkel, kunnende hel pen, niet beneden 16 jaar Steinebach, Leidseweg 145, Voorschoten. 1211 3? Zolderkamers timmeren kunt U zelf met „Houthal" voorlichting en .Houthal" service. 1ste soort hard boardplaten en goed koop. „De Houthal" riaat klaar voor de knutselaar. ,De Houthal", Hogewoerd 99, tel. 22536. 5827 3? Tot 9 uur 's avonds kunt U rustig een horloge of ander uurwerk bij ons uitzoeken. Wij geven U een eerlijke voorlichting. Uurwerkkl-'niek Lage Rijn dijk 8. De beste speciaal zaak van Leiden. 1223 3? Kachels Haarden! Stal- benodiedheden bascules gewichten spekkuipen as falt. rubberroid golfplaten melkgereedschap. veevoe- dertornuizen. kiopeneaas. lantaarns enz.. Galvanise ren en vertinnen Herstel len Werkelijk voordelie Vanouds Landbouwadres A J Hartwiik. Nieuwe Beestenmarkt 7—9. Telef 26627- -24013. t. o. Markt- kantoor Het personeel van Confectiefabriek Hoge Rijndijk 86-88, Leiden betuigt hiermede Haar dank aan de directie voor de schitterende feestavond op 25 No vember 1952. zeker geeii corset of buikhand Id de meeste gevallen betaalt U teveel geld voor alerbte artikeleo en als U ontevreden mocht zijn, bestaat er geen mogelijkheid vuu verhaal koopt corsetien, buikbanden cn dergelijke artikelen in ren goed bekende speciaalzaak U kunt l) alles laten voorleggen cd aanpussen zonder verplichting Aldus luidt een orlvles vari de NEDERL VERENIGING VAN CORSETSPECI A A LZA K. EN waarbij onzo^zaak ia aangesloteu. Wij zenden op verzoekook naar plaatsen buiten Leiden gaarne een zichtzendïng cor- setten tegen de gewone winkel prijzen. Ook worden op onze eigen ateliers cor setten naar maat vervaardigd. Speciaalzaak in Corsetten, Bustehouders, Buikbanden, Corselets enz. BREESTRAAT 99-101 TLu 21770 LEIDEN ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3