Winkelsluiting kon ook nu nog niet definitief geregeld worden Dokter A. A Hueber gehuldigd bij zilveren jubileum in Sassenheim Toneel- en Contactcommissie krijgt subsidie voor cursus Begroting toont ongunstig beeld MAANDAG 1 DECEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 GEMEENTERAAD SASSENHE1M De bijna voltallige raad van Sas senheim kwam Vrijdagavond in ver gadering bijeen. Afwezig was de heer S. Verdegaal, terwijl de heer J. Wesseling bericht had gezonden, dat hij in verband met verkeersmoeilijk heden later ter vergadering zou ko men. Alvorens tot de officiële vergade- ving over te gaan, herdacht de voor zitter mr. Bolsius. Uit de ingekomen stukken bleek, dat jhr. m. R Sandberg van Boelens bij K. B. was herbenoemd als bur gemeester van Sassenheim. De nestor van de raad, de heer van Breda feliciteerde de voorzitter na mens de raad. Omtrent de rattenbestrijding, die in de vorige vergadering uitvoerig werd besproken, deelde de voorzitter mede, dat de bestrijding, zoals deze nu gevoerd wordt, hot beste is en derhalve gecontinueerd moet wor den. De heer Schrama merkte op dat het dan wel aanbeveling zou ver dienen de bevolking te instrueren over deze bestrijding. Vooral wat be treft het melden van gevallen. Men zou de mogelijkheid bezien om vier maal per jaar de bevolking over de rattenplaag op de hoogte te houden. De vergoedingen van de gemeente arts werden besproken. Tot nu toe werden de verrichtingen door de ge meentearts alhier dr. van Nes oer verrichting vergoed Dit wenste rö«n r- r-«r te doen. alleen zou de vergoeding voor een pokken-vaccina tie verhoogd worden tot 1.50 per geval. Aanbieding begroting. De Gemeente- en Bedriifsbem-otin- gen over 1953 werden aangeboden Dez» zouden thans worden besproken in de financiële commissie, terwijl medio December de behandeling in de raad zal plaats hebben. Omtrent het aangaan van een vaste geldlening van f 300.000.werd het volgende medegedeeld. De vlottende schuld van de gemeente is thans 1.400.000.—. Door de uitgeschreven obligatielening, welke geheel is vol- tekend, wordt reeds 1.090.000 ge dekt. Resteert een bedrag van 400.000. Men heeft een offerte ee kregen voor een lening van 300.000 Voorgesteld werd deze te accenteren, waarmede een vlottende schuld is te ruggebracht op nog maar 100 000. Alle leden stemden met dit voorstel in. Over het aangaan van kasleningen in 1953 deelde de voorz mede, dat zoals reeds uit het vorige punt blijkt de vlottende schuld nog slechts 100.000 bedraagt. Vorig jaar had de raad B. en W. gemachtigd tot het aangaan van lenineen tot een totaal bedrag van f 2.05^.000. Het college vroeg thans machtiging tot leningen tot een maximum bedrag van 1.000.000.—. Hierbij was ook reke ning gehouden mei de bouwplannen voor het komende jaar Ook hieraan kon de raad goedkeu ring hechten. Do pensioengrondslagen voor het gemeentepersoneel moesten nodie herzien worden, omdat de salarissen veranderd waren. De pensioenen wa ren hiermede nog niet in overeen stemming gebracht. Alle leden wa ren er voor. Winkelsluiting nog niet geregeld. In de vorige vergadering was al het een en ander gezegd over de sluitiiigsmiddügen van de plaatselijke winkeliers. Er kon toen geen besluit worden genomen, omdat de wensen van de middenstand niet in overeen, stemming waren met het advies van de K v. K. Aan dit orgaan zou een nieuw advies worden gevraagd. Op deze vergadering zou dan een defi nitief besluit genomen worden. Het betreffende advies was echter nog niet ontvangen, zodat men niet tot behandeling van dit zeer urgente punt kon overgaan. De heer v. Breda was het hier niet mee eens. B. en W. hebben verschillende verzoekschrif ten ontvangen, waarin de wensen van de middenstand worden kenbaar gemaakt. Ongetwijfeld zal het advies van de K. v. K. hetzelfde luiden als deze verzoeken, zodat naar zijn me ning thans reeds tot behandeling kon worden overgegaan Omtrent de ver plichte middagsluiting heeft men geen goedkeuring van de K. v. K. nodig. De voorz. merkte op, dat wan neer men om advies vraagt, men toch zeker het antwoord moet afwachten, alvorens besluiten te nemen. Anders had men geen advies moeten vragen. Verschillende leden waren het hier mee eens. Immers de wet is op 1 Oct. j.l. in werking getreden, voor die tijd had de middenstand moeten bepalen wat zij in deze hadden te wensen. Eerst thans komen de verzoeken bin nen, zodat het toch niet alleen de schuld van de K. v. K is dat deze kwestie nog niet is afgehandeld. Be sloten werd om voor het eind van dit jaar een beslissing te nemen. De kappersbedrijven de sigaren winkeliers en de vishandel hier ter plaatse hadden een verzoek ingediend om hun zaken tot 19 uur open te mogen houden Omtrent deze slui tingstijden is een K B. in voorbe reiding. Doch waar dit K B. nog wel enigt tijd op zich zal laten wachten stelde de voorz. voor in principe het besluit te nemen, dat bovenvermelde bedrijven tot 19 uur geopend kunnen büjven. Hiermede kon men zich ver enigen. Eveneens werd ln de vorige ver gadering uitvoerig gesproken over de credietregeling bebouwde kom. Men kon zich toen met het plan vereni gen. Waar dit plan echter van groot belang geacht wordt heeft men hier- ovei nogmaals van gedachten gewis- el d Een en ander geschiedde in een officii uze vergadering welke Maan dag jJ. is gehouden. Thans waren de i meeste leden er voor behalve de he ren van Breda en Verschoor. De heer Verschoor was op de ver gadering van Maandag niet aanwe zig. De heer Schrama gaf de heer Verschoor een korte uiteenzetting over het besprokene. Niettemin was de heer Verschoor tegen het plan. Restte nog een tweetal punten over een tegemoetkoming in de kosten bij een woningverbetering en de ver pachting van grond. Deze beide pun ten werden zonder meer aangeno men. Geboren: Sophia C. J., d. van G. J. Wowijs en E. P van Werkhoven; Maria G. G., d. van R. L. van Dam en M J. H. Hoogervorst Lodewijk, z van M. A. Koppenal en W van Eg- mond- Jenny L., d. van W. I van den Abeele en R. C Havenaar; Jan B., z. van C. Ziegelaar en Th Rasser; Wil- helmina C. F., d. van Th. F. Homan en C. J. van der Meij; Martina J. J., d van B. J. Granneman en M. Chr. van der Zwet; Cornelia J., d van H. J J. van Dicst en J. van der Meer. Ondertrouwd: D. Knetsch 23 jaar en A Hoogeboom 26 jaar; G. Salo mons 33 jaar en E. Hartman 24 jaar Getrouwd- J Barnhoorn 26 jaar en M. Duijm 24 ";aar; A. Meiners 27 jaar en M. du Quesne van Bruchem 30 jaar: G. Seegers 34 jaar en M A Evers 28 jaar Overleden: Nicolaas Johannes Al kemade, 87 jaar. HÏLLEGOM Arm verbrijzeld De pantalon van de heer J. G. Schoorl geraakte tussen de ketting van zijn rijwiel. Afstappen ging niet en Schoorl viel tegen 't muurtje bij zijn woning. Zijp arm werd verbrijzeld en de man moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. KATWIJK Postduivenver. .,De Rhijnmonders" Onder leiding van voorz. L. Noort hield de postduivenvereniging „De Rhijnmonders" de jaarvergadering. De secr., de heer Kr. Schaap, gaf een jaarverslag, waaruit bleek dat de ver. in het afgelopen jaar actief ge werkt had. De penningmeester, de heer Th. van Essen kon een batig saldo vermelden van 19 52. De af tredende bestuursleden de heren Th. van Essen en A. Grimbergen werden herkozen. Mededeling werd ge daan van de navolgende in het af gelopen jaar behaalde prijzen: Grim bergen kampioen Vitesse, A. Grim bergen kampioen Midfond. L. Noort kampioen Fond. P. Varke visser kampioen jonge duiven. H. Hoek, kampioen navluchten. A. Grimber gen eerste generaal; N. J. Verkaik 2de generaal, J. Heemskerk 3de ge neraal. De heer N. Verkaik verwierf een prijs voor zijn duif, die als eer ste uit Orleans kwam. De heer W. van Rijn voor een duif die als eerste uit Libourne kwam. Verders deed de voorzitter nog de mededeling, dat de hokkenshow in December zal worden gehouden. Er zullen van elk lid maximaal 8 duiven worden ge keurd door de heer W. Passchier uit Noordwijk. Elke week, op Donder dagavond, worden van elk lid twee duiven gekeurd. De keuring zal plaats hebben in de zaal „de Kroon" Kerkstraat 22, Katwijk aan den Rijn. Voor de acte V Huishoudkunde slaagde te 's-Gravenhage de dames H. Schraa en M. Z. Brouwer. l Wlliv AAN DEN RIJN Onderlinge Hulpkas De Ver. Otnderl. Hulpkas bij Ziekte hield haar jaarvergadering o.l.v. voorz. P. A. Schoneveld. Na de opening gaf de voorz. een overzicht van de gedane werkzaamheden in het afgelopen verenigingsjaar. Uit het jaarverslag van de secr., de heer A. Schouten, vernamen we, dat het afgelopen jaar voor de vereniging gustig is ge weest. Er traden twee nieuwe leden toe. De penn, de heer R. Vliegent- hart, gaf een financieel overzicht. Voor 235 dagen was uitkering ge daan. De kas heeft een batig saldo van 132.' De aftredende bestuurs leden. de heren W. Boterrr/ans, W. Rous en A. Schouten, werden allen herkozen. De contributie werd met 2 ct. per week per lid verhoogd, aan gezien er bij overlijden 25,wordt uitgekeerd. Raad van Overleg In de Raad van Overleg uit de 3 standsorganisa ties en Katholiek Katwijk zijn ge kozen: tot voorz. de heer C. van der Marei, tot secr. de heer Nic. van Maaren en tot penn. de heer H. N. van Paridon. LISSE Geboren: Willem z. v. J. Zwaan en W. van der Plas. Jacoba 1. v. G. T. van der Does en M. Dulfer. Her man L. z. v. C. Blonk en L. de Best. I Arendje J. d. v. D. van der Plas en A. van Duyn. Hendrik W. z. v. I J. R. Bloot en R. Vijfhuizen. Arie z. v. A. Barnhoorn en A. Twigt. Ondertrouwd: R. L. Houweling en P Noordijk. K. van Zuyl de Jong en I C. C. M. Versteeg. J. M. Salman en W. J. A. Schrama. Getrouwd: J. Guy. en L. van der I Meij. A. van Beelen en G. W. J. van Rijn. C. de Jong en A. M. Aandewiel. I A. van der Plas en C. W. van Sichem. Overleden: P. Klok 81 j. wed. van D. Zwitser. Overleden: Jan Been 64 jaar echtg. van E. v. d. Linden; Maria Johanna Hendrika Theodora Grimbergen, 5 weken. VOORHOUT Wit Gele-Kruis. In café De Bon te Koe hield het Wit Gele Kruis, afd. Voorhout, een zeer belangrijke leden vergadering. Het hoofddoei dezer ver gadering was wel het vaststellen van nieuwe statuten en een nieuw huis houdelijk reglement. Het was de heer Deutekom, die met het bestuur in debat trad, en op vele artikelen aanmerking had of verandering wenste. Wat betreft de aankoop van het nieuwe wijkgebouw deelde spr mede. dat hij deze aan koop zeer toejuichte, maar de gang van zaken niet juist achtte, omdat een en ander niet aan de ledenverga dering was voorgelegd. De voorz. antwoordde hierop, dat hij een derge lijk belangrijk besluit niet aan een vergadering had voorgelegd, omdat er toch geen leden opkomen. De contributie werd als volgt vastgesteld: a voor hoofden van ge zinnen 0.20 per week; b. voor al leenstaande personen 0.10 per week- c. voor inwonende verdienen de gezinsleden boven 18 jaar 0.10 per week, tot een gezamenlijk maxi mum van 0 30 per week. Dit laatste zal in de practijk wel eens op moeilijkheden stuiten. Nadat zowel statuten ais huishou delijk reglement z. h. s. waren goed gekeurd dankte de heer Deutekom het bestuur voor de vele werkzaam heden hiervoor verricht. In zijn jaarverslag dankte de secre taris de heer dr. H. W. Bots en diens echtgenote voor het vele werk voor de vereniging. Melding werd gemaakt dat het nieuwe gebouw een dependance is geworden. De huurprijs hiervoor be draagt f 900per jaar Dank wordt gebracht aan het gemeentebestuur voor de financiële hulp. Hei ledental is gestegen van 437 tot 454 leden. Het financieel verslag gaf een na delig saldo aan van 492,25 over 1951 In de vacatures var drs C N. J. de Graaff en P. L v d Hulst werd-n met algemene stemmen gekozen de heren C. Kok en J v. d Poll. De heer A Groothuis werd met alg stemmen herkozen. Bij stemming voor voorz verkre gen de eerste keer de heren Groot huis en Weve ieder 10 stemmen. Na herstemming verwierf de Mr. Weve 13 stemmed, zodat deze als voorzitter zal fungeren; Hierna richtte de heer Groothuis zich met enige dankwoorden tot de scheidende voorzitter, burgemeester de Graaff. Een voorstel om drs. C J. N. de Graaf tot ere-voorzitter te be noemen had aller instemming. WASSENAAR Geboren: Marianne, d. van K du Chaoinier en J. F. Ondunk Jozéfina S. M d. van C. Berbee en M F J Verdegaal: Jan P. van E M Scha de en J. Westendorp; Willem G z. van G. J. Westgeest en M. P. Onder water, G. H. Hartgers en M. H. Mas tenbroek. Ondertrouwd: C. van der Woude en H. Mits; H. S de Visser er. J Cbe- vallier; J. V. Tap en A. J. M Noord- over C. J. van Wissen en W. F van den Heuvell. Overleden: Mercedes Cannegieter, 36 jaar; Jouke Lantinga, 69 j., echtg. f 'mg O t; v f', t m 2 ^8* Jubilaris ontving Pro Ecclesia Zoals reeds was gemeld, herdacht dokter A. A. Hueber gisteren het feit, dat hij 25 jaar geleden in Sassenheim zijn praktijk begon. Dat Sassenheim dit feit niet zonder meer wilde laten voorbij gaan is wel heel duidelijk ge bleken. Gisterenmiddag waren vele geno digden bijeengekomen in het versier de K.S.A.-gebouw om dr. Hueber te huldigen. Onder de aanwezigen merkten we op: het college van> B. en W., de geestelijkheid, vele collega's uit Sas senheim en ver daar buiten, collega's officieren uit de diensttijd, prof. v. d. Klauw en de besturen van de plaatselijke Kruisverenigingen. Nadat de jubilaris met zijn echt genote en familie was gearriveerd, nam de voorz. van het huldigingsco mité, de heer G. A. Stolwijk, het woord. Spr. zeide beheerst te worden door gevoelens van dankbaarheid voor alles, wat de jubilaris in de af gelopen 25 jaar had gepresteerd, maar ook met gevoelens van trots, omdat het het comité gelukt was dr. Hueber, die deze dag ongemerkt wil de laten voorbij gaan, naar het K.S. A.^gebouw te krijgen. Hierna sprak de heer J. Heemskerk namens de patiënten en vrienden. Ook deze spreker bracht naar voren dat de jubilaris er niet van houdt om gehuldigd te worden. De algeme ne sympathie van de patiënten zorg de er echter voor, dat hij zich hier aan niet kon onttrekken. De jubila ris heeft 25 jaar lang alles voor zijn patiënten gedaan. Namens de patiën ten schonk de spreker een fraai bank stel, alsmede een schrijfmachine. Namens de babies. In de 25 jaar van zijn practijk heeft dr. Hueber ongeveer 3000 ba- bies ter wereld helpen brengen. Het zou ondoenlijk zijn deze babies op de receptie te laten verschijnen. Daarom sprak namens deze babies mej. J. Berk. Zij was de eerste van de reeks geweest. Zij feliciteerde de jubilaris en bood hem een fraaie bouquet anjers aan. Hierna sprak de burgemeester van Sassenheim, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens een woord van hulde namens het gemeentebestuur. Prof. van der Klauw, een studie vriend, haalde hierna allerlei herin neringen op uit de H.B.S.-tijd en de studietijd aan de universiteit. sanne de Romijn, 39 jaar, echtg. van S. Brakel; Gerardus Petrus Thissen, 29 jar, echtg van W. G. Hovens; Theodorus Petrus Duivenvoorden, 29 jaar, Hendrik Cornelis Beek, 57 jar, echtg. van J. M. Beek. GEMEENTERAAD NOORDW1JKERHOUT De raad van Noordwijkerhout kwam Vrijdagmiddag in vergadering bijeen. Onder de ingek. stukken bevond zich een schrijven van het „Zuid- Hollandsch Landschap" om subsidie in de kosten van onderhoud van ge deelten van het Landgoed „Leeu wenhorst". Op voorstel van B. en W. besloot de raad 1500,subsidie per jaar te geven. Ter tafel kwam een verzoek van de Toneel en Contactcommissie om bydrage in de kosten van het geven van een toneelcursus aan de leden van de in gemeente bestaande to neelverenigingen. Op voorstel van B. en W. besloot de raad 275,subsi die voor eenmaal te verlenen. Vervolgens kwam punt 3 aan de orde „Aanbieding van de begroting der gemeente en van het Grondbe drijf 1953." Deze begrotingen zullen aan de raadsleden worden toegezon- den.De rekening 1951 der g.meente werd vervolgens aangeboden De raad besloot hierna voorlopig vast te stellen de rekening der gemeente over 1950 en die van het Grondbe drijf over 1951. Op voorstel van B. en W. besloot de raad vervolgens tot het aangaan vorst. van een credietovereenkomst voor 1953 met de R.K. Woningvereniging Sint Antonius van Padua, tot een re- kening-courant overeenkomst met de plaatselijke Coöp. Boerenleen bank en met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Evenals een reeks van vooraf gaande jaren besloot de raad tot het verstrekken van credieten aan klei ne bloembollenkwekers in 1953. Er zullen credieten worden verstrekt tot 80 pet. van de ingeleverde nota's na aftrek van de surpluskosten. Op een achttal verzoeken om ver goeding van reiskosten van kinderen naar de Muloscholen in omliggende gemeenten werd goedgunstig be schikt tot een bedrag van 35, per leerling. Besloten werd aan de Nat. Reser ve een opslagruimte te verhuren in het gemeentehuis tegen een huur van 300 per jaar. Tot leden van de adviescommis sie woonruimtewet werden voor het jaar 1953 benoemd de heren: P A. Duivenvoorden, A. A. de Groot, C. A. van Paridon, P. v. d. Sleet en J. R. Zonneveld. Tot plaatsvervanger werd benoemd de heer C. J. Hoger- Op voorstel van B. en W. besloot de raad hierna tot het verlenen van een premie aan W. Broekhof ter ver betering van de woningen Jansen - steeg 3 en 5. Behoudens nadere beslissing zal een premie worden verleend tot een maximum van 1400,— per woning. Indien vóór 1 April 1953 de verbe tering wordt uitgevoerd, wordt nog een extra subsidie gegeven door het Rijk. Op voorstel van B. en W besloot de raad vast te stellen een regeling ter bevoldering van de woningbouw door particulieren. De regeling be oogt van gemeentewege onder eer ste hypothecair verband bouwcre- dieten te verstrekken. De voorschot ten worden verstrekt tegen een ren te van 41J-4 pet. per jaar. Deze voor schotten moeten worden afgelost by wijze van annuïteit. De raad besloot tot uitvoering in werkverschaffing van een aantal plantsoenen, welke diepgespit moe ten worden. Op voorstel van B. en W besloot de raad aan de firma De Groot en Kalkers te verkopen een stuk van 600 M2 langs de Wassenaarseweg en aan Th. G. van Haaster een stuk van 1800 M2 langs de Hoogduinweg te gen 8,— per M2. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Sleet een snelle uitvoering van de bouw der tuinbouwschool. Weth. Van de Rotten antwoordde hier op dat de detailtekeningen gereed zijn en dat binnen zeer korte tijd tot de bouw zal worden overgegaan. Dr. Zijerveld bij de meeste in woners van Sassenheim nog wel be kend als de vroegere schoolarts feliciteerde de jubilaris .mede namens de Geneeskundige Inspecteur van de Volksgezondheid. Namens de plaatselijke collega's sprak dr. Van Nes. Hij dankte voor de collegialiteit in al die jaren on dervonden. Dr. Tolenaar uit Leiden» sprak na mens de collega-specialisten van het St. Elisabeth-Ziekenhuis. Zo langzamerhand komt er een band tussen huisarts en specialist. Vooral nu de formaliteiten niet zo streng meer zijn als vroeger. Namens de collega's uit de omge ving sprak dr. Bots enige waarde rende woorden. Pastoor v. Leeuwen uit Bussum sprak dr. Hueber toe namens de offi cieren en ondedofficieren van 19 R.I. Kapitein Vaal sprak namens de collega's officieren van 19 R.I., waar bij de jubilaris tijdens de mobilisa tie was ingedeeld. Hij haalde herin neringen op uit de diensttijd. Namens de officieren wenste hij de jubilaris geluk met dit feest en bood hem een gravure aan. Een der patiëntjes van dr. Hue ber, n.l. L. Meeuwissen-, sprak ook enige woorden en bood de jubilaris een schilderij aan. Pauselijke onderscheiding. Als laatste van de sprekers sprak pastoor Braak, die zeide, dat de pa tiënten en niet -patiënten de jubila ris kennen als ee.. goedgemutste me dicus. Als pastoor complimenteerde spr. de jubilaris. Hierbij dacht hij niet aan het lichamelijk lijden wat door de medicus wordt verzacht, maar vooral aan de zielen van dege nen die lijden. Meermalen heeft spr. de jubilaris aangetroffen» aan een ziekbed, waar hij met grote rust en kalmte de zieke ook in geestelijk op zicht rielp. Spr. waard eerde dit steeds en zal dit ook blijven doen. Spr. was dan ook van mening, dat een stoffelijk aandenken voor al deze zorgen hier wel zeer op z'n plaats was. De jubilaris ontving hierna van pastoor Braak het erekruis „Pro Ec clesia et Pontifice". De jubilaris sprak hierna een dankwoord. Spr. was dankbaarheid verschuldigd aan» God. Tot de aanwe zigen zeide de dokter: „Veel lief en leed is door ons gedeeld en hierbij heb ik kunnen constateren, dat er een hechte band tussen ons is ont staan". Voor de bewijzen van arkentelijk- heid was spr. zeer dankbaar. Bijzon- dsve dank bracht de jubilaris aan het comité. Hij stelde het werk op hoge prijs. Tenslotte dankte spr. de pastoor voor de hem verleende onderschei ding. Als arts en als katholiek arts is men verplicht ooi voor het zieleheil van de patiënten te zorgen. De jubi laris beschouwde dit ook als heel gewoon. Hierna had een zeer druk bezochte receptie plaats, waaruit bleek, dat dr. Hueber zeer gezien is bij de inwoners van Sassenheim. NOORDWIJK BOBSLEEëR IN PRIKKELDRAAD. Nu alle takken van sport gisteren door sneeuw en vorst stil lagen, vier de de booslee hoogtij. Van de vele hoógten in onze duinenrij kon men de beoefenaars in grote vaart omlaag zien glijden, hetgeen veel vreugde bij de jeugd bracht. Toch zitten er ook nog gevaarlijke kantjes aan, want de jeugdige G. V. schoot in volle vaart de baan uit en kwam hierbij in het prikkeldraad terecht en naast zijn gescheurde klederen, liep hij ernstige kwetsuren op aan zijn arm, die door een dokter moeten worden verbonden. Gemeenteraad Zoetermeer Gemeente is noodlijdend geworden Vrijdagmiddag om half drie kwam de P.v.d.A.-fractie. De voorz. was de raad van Zoetermeer onder voor- van mening, dat de Molenstraat als zitterschap van burgemeester Ver- j secondaire weg niet de verlichting nède in vergadering bijeeen. De j behoeft als een verkeersader. Hij hoofdschotel van deze vergadering zegde evenwel een onderzoek toe. vormde de behandeling van de ge meentebegroting 1953. De heer Van 't Hoff (P. v. d. A.) zei in zijn beschouwing in het alge meen wel tevreden te zijn over de gang van zaken, maar vroeg bijzon dere aandacht voor bespoediging van de woningbouw, de herziening van het uitbreidingsplan, verdere indus trie-vestiging, de aanleg van een algemene begraafplaats en de uit voering van het badhuisplan. Hij deed een beroep op het dagelijks be stuur van de gemeente het nodige beleid aan de dag te leggen bij de uitvoering van de rioleringswerk zaamheden in het voorjaar van 1953. De heer Scheer (AR) en Verbeek (Gem. Belhadden critiek op het be leid van,B. en W. In de loop van de beschouwing moest de voorz. de heer Scheer attenderen op het feit, dat De belemmering van de verlichtin gen door een aantal bomen op de stationsstraat zal op verzoek van de heer van 't Hoff bekeken worden. De K.V.P.-fractie was ontstemd over de trottoirs aan de Vlaming straat. Een onderzoek werd toege zegd. Een voorstel van B. en W. de post onvoorziene uitgaven te verhogen van 10.000 tot 20.000 werd aan genomen; de heer Scheer stemde te gen. Voor onderhoud van de torens van de Ned. Herv. Kerk en de R.K. kerk werd besloten voor 10 jaar een sub sidie toe te kennen. Na een levendi ge discussie werd de begroting zon der hoofddelijke stemming aanvaard. Voorts werd vastgesteld een nieuwe subsidieregeling voor het kleuteron derwijs. Met ingang van 1 Januari 1953 zal hii als raadsl-d ter vergadering aan-voor een gediplomeerd hoofd 700,- wezig en niet als vertegenwoordiger Eufasidie^^er.jMr worden verleend. van het schoolbestuur. Door de heer vPor Scheer (AR) en Van der Tas (SGP) werd de bezuinigingsklok geluid. De gemeente is noodlijdend geworden en er is een extra bijdrage van 40.000,— van het Rijk nodig. Naar aanleiding van de voorgestane zui- nigheidsDolitiek van deze heren merkte de heer Van 't Hoff (P. v. d. A.) op, dat het begrotingstekort hem ook niet prettig aandeed, maar dat dit in de eerste plaats het gevolg was van het stroeve en benauwde beleid van voor de oorlog. Het presentiegeld van de leden van het stembureau werd verhoogd tot 15,— per stemmingsdag. Tegen stemden de heren Scheer en Van der Tas. Het aanbrengen van verban*- noemd tot verte, enwoordiger van de trommels door de RKEHBO werd' gemeente Zoetermeer voor de Stub- door de heer Van Well (KVP) weer tm8 Borgstellmgsfonds voor de Mid- gediplomeerde kleuteronder wijzeressen zal 350,pc. jaar jaar worden betaald. Het bedrag per leérling werd verhoogd van 8, tot 10.—. Het bedrag per leerling voor het jaar 1953 voor gewoon lager onder wijs werd vastgesteld op ƒ25.93; voor uitgebreid lager onderwijs op ƒ40,per leerling. De heer Scheer verklaarde niet accoord te gaan met het bedrag voor ULO. Hij vond het te laag en meen de, dat het schoolbestuur in beroep zou gaan. De voorz achtte dit het goed recht van het schoolbestuur. De heef M. de Groot werd eens ter sprake gebracht. Wethouder Lamens antwooxdde, dat het Roode Kruis binnenkort er voor zal zorgen De verlichting van de Molenstraat kon niet de bevrediging hebben van denstand te Gouda. De begrotingen van het woningbedrijf en het burger- Hik armbestuur werden goedgekeurd. Het Burgerlijk Armbestuur heefc een nadelig saldo van ruim 26000.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2