LORRIE HOE DICKENS DE KERSTSFEER WIST TE SCHEPPEN Speelse fantasieën iri harmonie met het Kerstfeest" Vijf verhalen van een eeuw oud dp famitiedezaek in ffivaziCië Een Adventskapel in huis Zondu^moA^en ZATERDAG 29 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 DE KERSTTIJD IS EEN HEERLIJKE TIJD. Zijn grootste betekenis ont leent hij aan de herdenking van het wonder der goddelijke geboorte en daarop dient op de eerste en voornaamste plaats de aandacht gericht te zyn. Maar daarnaast zijn ook de gebruiken, welke met het Kerstfeest gepaard gaan en meer de gezelligheid in het huisgezin beogen, niet van belang ont boot. Zij scheppen een sfeer, welke de mens ontvankelijk maakt voor de beleving van het Kerstgebeuren en hoe materieel zij ook mogen zijn, leg gen zij toch een band tussen de hemel en de aörde. In het beschrijven van die echte huiselijke gezelligheid rondom Kerstmis is de Engelse schrijver Dickens een onovertroffen meester en daarom komt de verschijning van Dickens' „Kerstverhalen" aan het begin van de Advent juist van pas. Deze Kerstverhalen zijn meer dan 100 jaar oud, maar nu zij in een kersverse Ne derlandse vertaling opnieuw zijn uitgegeven in de bekende Prisma-serie van de Uitgeverij „Het Spectrum" te Utrecht, is het een genoegen, ze nog maals te lezen en de verkwikkende invloed ervan te ondergaan. KERSTLIED IN PROZA. Het bekendste van deze verhalen is „A Christmas Ca rol in Prose (Een Kerstlied in proza); het is door Dickens in 1843 geschreven als re vanche op de mislukking van zijn roman „Martin Chuzzle- wit". Dit verhaal sloeg on middellijk in en wie het ge lezen» heeft, begrijpt dit suc ces volkomen. Het is een al lergezelligst verhaal van een oude gierige zakenman, Scroo ge, die op Kerstavond bezocht wordt door de geest van zijn gestorven compagnon Marley. Deze geest helemaal door zichtig, zodat Scrooge door zijn vest heenkijkend zelfs de knopen boven zijn jaspanden van achter kon zien wilde zijn voormalige compagnon behoeden voor het lot dat hemzelf had getroffen en kon digde hem de komst van drie andere geesten aan, die hem, Scrooge, dingen zouden laten zien uit het verleden en in de toekomst, waardoor de oude vrek totaal veranderd zou worden in een goed en harte lijk mens. Waarom zouden wij de verleiding weerstaan en niet eens een gedeelte aanhalen van» wat Scrooge in gezel schap van een dezer geesten zag, nl. de Kersttafel bij zyn (slecht betaal de) klerk en diens gezin. Ter ere van het Kerstfeest had Bob Cratchit, de klerk van Scrooge, zich de weelde van een traditionele kerst gans veroorloofd en het hele gezin was om de tafel geschaard in grote verrukking wegens dit zeldzame ge recht. En dan vertelt Dickens: „Nooit was er zo'n gans geweest. Bob zei, niet te kunnen geloven, dat er ooit zulk een gans was gebraden. De malsheid en de geur, de omvang en de lage prijs werden algemeen be jubeld. Aangevuld met dc appelmoes en de aardappelpurée vormde zij een voldoende maaltijd voor het hele ge zin, ja, zoals juffrouw Cratchit met de innigste voldoening opmerkte toen zij een overgebleven klein stukje van een beentje op dc schotel nader on derzocht, ze hadden ze niet eens hele maal opgegeten! Toch hadden ze alle maal genoeg gehad, en de kleine Cratchits zaten tot aan hun wenkbrau wen vol salie en uien. Maar nu ver wisselde jongejuffrouw Belinde de borden en juffrouw Cratchit, te ze nuwachtig om getuigen mee te ne men, ging in haar eentje de kamer uit om de pudding te halen en bin nen te brengen. Stel je eens voor, dat hij niet gaar genoeg was! Stel je eens voor, dat hij uit elkaar viel bij het omkeren! Stel je eens voor, dat cr iemand over de muur van het achterplaatsje was geklommen en hem gestolen had, terwijl zij zich te goed deden aan de CHARLES DICKENS IN ZIJN JONGE JAREN gans een veronderstelling, waarbij de twee kleine Cratchits bleek wer den. Alle soorten verschrikkelijke dingen werden verondersteld. Maar daar! Wolken van damp! De pudding was uit de vorm. Een geur als op wasdag. Dat was de doek. Een geur als van» een eethuis en een pasteibak ker deur aan deur met de deur van de wasvrouw ernaast. Dat was de pudding! Na minder dan een halve minuut kwam juffrouw Cratchit, ge haast maar met een lach van trots, de kamer binnen met een pudding als een gespikkelde kanonskogel, zó HYPOTHEKEN on voor olie oudere taken op het gebied van on roerende goederen 8ouw- en M akelaarsbedrijf v. d. Drift (Advertentie) stevig en vast, vlammend iri een half of kwartmaatje aangestoken brande wijn en van boven met een hulstak je versierd. Wat een wonder van een pudding! Bob Cratchit verzekerde, en met alle kalmte, dat hij hem beschouwde als 't grootste succes door juffrouw Crat chit zo lang als zij getrouwd waren ooit behaald. Juffrouw Cratchit zei, dat zij, nu het pak van haar hart was, wel wilde bekennen, hoe zij in angst had gezeten of zij wel genoeg bloem zou hebben. Iedereen had er het zij ne van te zeggen, maar niemand zei of dacht eraan, dat het alles by mekaar toch eigenlijk maar een klei ne pudding was voor zo'n groot ge zin. Zoiets zou een vreselijke ketterij geweest zijn. Iedere Cratchit zou zich hebben geschaamd op zoiets te zin spelen. Toen waren ze met het eten klaar, de tafel werd afgeruimd, de haard plaat geveegd en het vuur bijgevuld. Het mengsel in de kom werd ge proefd en voortreffelijk bevonden, appels en sinaasappels werden op ta fel gezet en een schep kastanjes op het vuur geplaatst. Toen ging het ganse Cratchit-gezin om het haard vuur zitten in wat Bob noemde een kring, maar waarmee hij een halve kring bedoelde, en naast Bob Crat chit stond het hele familie-glaswerk uitgesteld. Twee tumblers en een vlagglaasje zonder oor. Maar de hete inhoud van de kom smaakte er net zo lekker uit als hij gesmaakt zou hebben uit gouden bokalen en Bob diende rond met stralende blikken, terwijl de kastanjes op het vuur pof ten en knapten met een gezellig ge luid. Toen zei Bob: „Een gelukkig Kerstfeest voor ons allen, jongens. God zegene jullie!" Waarop het hele gezin dezelfde wens uitsprak. „God zegene ons allemaal", zei Tiny Tim het laatst van» allen". Tot zover het citaat uit Dickens „Christmas Carol". Wanneer men het gehele verhaal leest en opgenomen is in de sfeer van Bob en zijn zwakke kreupele jongetje, Tiny Tim (kleine magere Tim) dan proeft men nog beter de aandoening van Scrooge, als hij dit tafereeltje ongezien meemaakt en aan de geest vraagt: „Geest, zeg mij of Tiny Tim in leven blijft". Behalve het overbekende verhaal van Scrooge bevat de uitgave ook de andere Kerstverhalen door Dickens in de loop der jaren geschre ven, nl. ..De Krekel bij de haard", „Het Carillon", en de minder beken de „Het Slagveld" en „De bezeten man»". Het zijn alle „speelse fantasieën", zoals Dickens ze zelf betitelde, „speelse fantasieën in harmonie met de stemming van het Kerstfeest". Doch bij alle speelsheid zijn deze fantasieën bekend geworden over de hele wereld en hebben zij de harten verwarmd van allen, aan wie de Kerstboodschap nog iets te zeggen heeft. Het komend voorjaar gaan heren zweven Dames moeten nog even wachten Een rijwielfabriek te Amsterdam deelt mede het octrooi te hebben verworven op een uitvinding, die haar in staat stelt een nieuw soort fiets te construeren, met bijzondere eigen schappen. Dit nieuwe voertuig, dat uiterlijk nauwelijks van een gewone fiets verschilt, heeft o.a. een z.g. blad- veerwerking met schokdemper, waar door de berijder over kuilen en on effen land kan rijden zonder daar van last te ondervinden. Vandaar dat aan het nieuwe rij wiel de naam „zweeffiets" is gege ven. De firma heeft een 15-tal proef modellen voor demonstratiedoelein den gemaakt. In het voorjaar denkt zij met de geregelde productie van de zweeffiets te beginnene, die voor lopig nog alleen als herenrijwiel kan worden gefabriceerd. KINDERVERLAMMING Over de week van 16 tot en met 22 November j.l. werden 5 gevallen van kinderverlamming aangegeven, als volgt verdeeld over de provin cies: Gelderland 2 (1 te Apeldoorn en 1 te Doesburg), Noord Holland 1 (te Amsterdam), Zuid Holland l'(te Nieuwerkerk), Limburg 1 (te Horn). Ten einde de kerkelijke liturgie voor de kleintjes meer levend te ma ken en hun in te leiden in de schone gebruiken van de Katholieke Kerk heeft de uitgeverij Wed. J. R. v. Ros- sum reeds enkele jaren tegen het begin van de advent een smaakvol uitgevoerd adventssymboliek uitge geven. Ditmaal is bij deze uitgeverij bovenstaande adventskapel versche nen, die door middel van luikjes, die geopend kunnen worden en waar achter lichtjes geplaatst kunnen wor den, de kleintjes een zeer sugges tieve uitbeelding geeft van de tijd van voorbereiding, die met het ver strijken der dagen steeds meer deel achtig wordt aan het licht, dat uit straalt van het grote Kerstfeest De adventskapel is in grote maat uit gevoerd en is zowel geschikt voor een ereplaats op school als voor de voorloper van het Kerstkribje thuis. Vier Noord-Limburgse boeren zijn Donderdag te Rotterdam scheep gegaan voor een familiebezoek van vier maanden aan hun kinderen in Brazilië. Hier zien we hen op de loopplank van 't stoomschip „Alioth", waarmede de leis wordt gemaakt, van links naar rechts de 71-jarige M. Goumans uit Venray, de 68-jarige H. Iloeymakers uit Sevenum, de 62-jarige G. Michels uit Sevenum en dé 72-jarige J. van de Sterren uit Wansum. Het avontuurlijke van de duisternis DE bouw vak-vacanties zijn reeds bepaald als we ons niet ver gissen in» de buurt van begin Augus tus van het volgend jaar. Het lijkt ons rijkelijk vroeg, om nu al te gaan denken aan .een week vacantie in Augustus, terwijl de maand November nog bezig is rond te baggeren in haar gebruikelijke modderpoel. Maar als men er ple zier in heeft om 9 maanden tevoren een nieuwe week vacantie voor de bouwvakken vast te stellen, alla!, aan hebben ook wij daar plezier in. In ieder geval: we hebben er niets op tegen. Waar wij wel iets op tegen heb ben is het inperken van de vacantie tot één» week, en dan nog uitgeknipt een week in de zomer. Wie gezond van lijf en leden is, behoeft daar vol strekt geen genoegen mee te nemen. Het is niet om in het gevlij te ko men van de vakbonden, dat we deze revolutionnaire taal uitslaan. Ook heeft het comité „Vacantiespreiding" :)ons niet in» de arm genomen. Wat we gaan beweren, aanprijzen en volhouden met de hardnekkigheid een landman eigen, geschiedt zonder ruggespraak of overleg met enige in stantie, welke zich bezig houdt met het uitsmeren van vacantie. Onze be. wering is, dat degenen, die de ge neugten van» de vacantie beperken tot een of twee weken in de zomer, zich zelf schromelijk te kort doen. De meeste niet alle geneugten van de vacantie kan men met een beetje overleg het gehele jaar door opspo ren en wie thuis raakt in die sporti viteit, komt tot de ontdekking, dat de grauwe, barre winter bepaalde voor delen heeft op de zacht-geaarde zo mer. Dat blijkt even goed in huis wamt wat is er gezelliger dan een winteravond bij de warme kachel? als buitenshuis. Het is buiten koud en vroeg don ker. Misschien zijn we hedonistisch of genotzuchtig aangelegd, maar we waarderen altijd pas goed de warme kachel en het warme bed-met-kruik- en-dikke-dekens, als we flink in de kou hebben gelopen tot onze handen ervan tintelen en de polsstok uit omze verkleumde vingers glijdt. Koude heeft op iemand, die nog gezond is en zich in het Nederlands klimaat thuis voelt, een prikkelende, opwek kende, krachtgevende invloed. De verwarmende kachel hoort er bij, zo als het verkoelend bad behoort bij de zomerse hitte. I™VAT is dan één voordeel van de U winter de kou (en de kachel). Het tweede voordeel is de duister nis (en het licht). De duisternis is avontuurlijk en geheimzinnig; ze is stil en toch vol kleine geluiden en ritselingen; ze heeft het vermogen ons, drukke mensen met drukke da gen, op te nemen in haar voorname rust en (nu wordt er iets heel moois gezeid!) in haar philosophische ab stractie van» accidenten of bijkomstig heden. Nu moet men die abstractie (of afgetrokkenheid zou" prof. Beysens letterlijk vertalen) niet zó doordrij ven, dat men in de duisternis een sloot binnenwandelt, of bij de duiste re sprong over een duister slootje zijn enkel verzwikt. Dat is wel eens voorgekomen, maar getuigt alleen maar van onbekwaam heid in» het avontuurlijke. Het grote avontuur van de duisternis is het zelf-besef. Wanneer ge een paar uur hebt rondgedarteld in de landelijke duis ternis, wordt ge geleidelijk overrom peld door ja door wat? Dat is niet zo makkelijk uit te leg gen. Wanneer ge in de luwte van een, slootkant gehurkt of op de scherpe' plank van» een damhek geruiterd, goedsmoeds aan uw smurkie smoort, kunt ge onverhoeds zowel het gro teske als het grootse van uw eigen leven zien, het grappige ervan, maar ook het grandiose. Ge voelt u volkomen één met en volkomen thuis op de duistere we reldbol. Ook volkomen een en volkomen thuis met de schitterende sterren, die in de holle gapingen tussen de don kere wolken nieuwsgierig naar bene den gluren en glinsteren. Het besef, opgenomen te zijn in de onpeilbare geheimzinnigheid van het heelal, kan een mens oprecht geluk kig maken», niet een geluks-gevoele- righeid, maar een puur-verstandelijk geluk het geluk mens te zijn. Ge zit daar te wiebelen op een damhek in de duisternis, maar wat daar wiebelt op het damhek is zo iets merkwaardigs, dat al ploften alle sterren plotseling uit, op en in elkan der, de wiebelaar op het damhek toch de dans ontspringt. lyiEN heeft soms, om de uiterst won- derlijke verschijning van de mens op aarde te beklemtonen, ge zegd, dat de mens op aarde niet thuis en in de hemel hoort. Men maakt dan onderscheid tussen zijn lichaam en zijn ziel, tussen het zogenaamd na tuurlijke en bovennatuurlijke. Dat onderscheid hebben we van jongs af erg gezocht gevonden. Het is een kunstmatig onderscheid, dat zich ndet verdraagt met de werkelijkheid van het mens-zijn. Een mens bestaat niet uit een ziel en een lichaam; hij is een ziele- lichaam of, als ge dat mooier vindt, een lichaamziel. Hij behoort gans en al thuis in de stoffelijke schepping, waarvan hij de bekroning is. De sterfelijke vergankelijkheid in het menselijke is een tijdelijke en, in het licht der eeuwigheid, een kortstondige. Weldra (het kan enige eeuwen» du ren, maar dat maakt op de grote hoop niets uit) zal de schepping met groot gedruis vergaan. Zij wordt op hetzelfde ogenblik herboren en de mensheid mét haar. „En zie, ik zag een nieuwe wereld en nieuwe aarde; aan de vorige dacht niemand meer terug". „Dit sterfelijke zal met on sterfelijkheid, dit vergankelijke met onvergankelijkheid worden bekleed". De daartoe uitverkoren mensheid wordt herboren tot een paradijselijke toestand, tot wat in het Credo aan het slot wordt gezongen: „et vitam venturi saeculi het leven der ko mende eeuwen". Het is zeer Christelijk zich daar bij voorbaat op te verheugen. Naar die in ere herstelde mense lijke natuur zien ook de reeds ont slapenen uit, niet omdat zij niet vol maakt gelukkig zijn en maar hun (overigens „vergeestelijkt") lichaam terug verlangen, maar omdat zij niet anders kunnen verlangen dan God verlangt. De wedergeboorte der schepping in onbesmette schoonheid is het voornemen van de Eeuwig- Heilige. Op een gegeven ogenblik legt Hij dat voornemen ten uitvoer en herplaatst Hij de mens in de nieuwe schepping. We hopen daarbij tegenwoordig te zijn, ofschoon we wat dat betreft meer uitzien naar Zijn barmhartig heid dan naar Zijn gerechtigheid! Wanneer wij aan de Gerechtigheid denken, tuimelen we van» schrik van ons wiebelend damhek af in de duis ternis. Wanneer wij aan de Barmhar tigheid denken, zien we sterren blin ken in de donkere holen van deze aardse duisternis. Hoe licht wordt dan de duisternis. Dat is het tweede voordeel van de winter! We zijn wel een klein beetje afgedwaald van het beginpunt bij de bouwvak-vacantie, maar dat is juist het avontuurlijke van de duisternis. Je weet nooit precies, waar je terecht komt. Hier niet en daar niet! MARIUS. P.S. Aan deze duistere beschou wing behoort eigenlijk een toepassing op het geruchtmakende evangelie van morgen, maar wij durven het niet aan op het damhek in de donkere polder voort te wiebelen, vrezend, dat ge van dat gewiebel tureluurs wordt. Men» wiebele dus verder op zijn eigen houtje. M. Rheumatische pijnen slopen Uw gestel en Uw lichaam. Bestrijd ze met Kruschen en begin zo een nieuw leven - fit en vief - vrij van pijn. Zoals Kruschen duizenden verlich ting bracht reeds na betrekkelijk kort gebruik, zo kan zich ook bij U die weldadige bloedzuiverende wer king voltrekken. Met Kruschen regelmatig gebruikt geen onzui ver bloed meer. En daarmee is dan de oorzaak weggenomen van die kwellende rheumatiek. Koop van daag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. (Advertentie) DOOR CHARLES GARVICE 36) HOOFDSTUK X Toen lord Kendale de volgende morgen ontwaakte, voelde hij zich zo gelukkig, dat hij zich een ogenblik er over verwonderde wat er met hem gebeurd was, totdat de herinne ring aan de vorige avond zich van hem meester maakte en hij tot de ontdekking kwam', dat van alle ge lukkige door dc fortuin begunstigde stervelingen op deze aardbodem, burgigraaf Kendale de gelukkigste was. Lorrie had hem lief. Het liefste, beste, meest betoverende meisje van de wereld had beloofd zijn vrouw te worden. Wel niet precies beloofd, maar ze had toch beloofd, dat ze 't over drie maanden zou beloven. Zelfs deze terughouding van zyn zaligheid maakte hem niet neer slachtig, want, zo zei hij tot zichzelf, wat betekenen drie maanden? Die gaan onder de meeste omstandighe den gauw genoeg voorbij, te gauw, dat weet de hemel, als je bijvoor beeld een rekening voor die tijd hebt uitgesteld en ze zouden zeker snel voorbijgaan in het gelukkige gezel schap van het liefste meisje op de wereld; want natuurlijk zou hij Lor rie dikwijls spreken. Als hij haar niet iedere dag kon zien moest hij toch moeite doen om haar om de andere dag te zien te krijgen. Hij moest zorgen, dat Jack hem op de pastorie uitnodigde, uitstapjes ver zinnen, picnics, lunch-partijtjes, en alles, wat hem haar een excuus zou geven om dicht bij Lorrie te zijn. Niemand is zo blind als hij, die niet zien wil en voor het ogenblik, het gelukkige nu, weigerde lord Kendale de honderd en een bezwa ren te zien, die er waren tegen zijn plan om een doodarm dominé's- dochtertje tot toekomstige gravin van Latch am te promoveren. Iedere dag brengt zijn eigen zorgen en aan toekomstige dacht hij maar liever niet. En waarom zou hij het niet doen? Hij had, behalve Lorrie ook nog on geveer duizend pond gewonnen! Met liefde in zijn hart en geld in zijn zak is een man gewoonlijk op goede voet met de gehele wereld. Hij zong luid, terwijl hij zich waste en Raw lings, die in de andere kamer zijn uniform klaarlegde," verkneuterde zich van pleizier. „Breng na de dienst de merrie voor, Rawlinigs," zei lord Kendale, terwijl hij de kamer binnenkwam. Hij was van plan om even naar de pastorie te rijden om te vragen hoe de dames het maakten na de inspan ning van de vorige dag. Wie weet, misschien lukte het hem, Lorrie 'n paar minuten alleen te spreken. „Ja, mylord. Hier zijn uw brie ven." „O, leg ze maar op de schoor steen," zei lord Kendale. „Ja, mylord. Er is er een bij van Latcham Court," zei Rawlings, ter wijl hij naar het kroontje op de en veloppe keek. Lord Kendale pakte de brief aan met enige gewetenswroeging. Zou 't weer een brief van de graaf van Latcham met goede raadgevingen ep vermaningen zijn? Het was te kort om een brief te worden genoemd. „Beste Guy, mijn jicht is erger dan gewoonlijk. Ik zou graag willen, dat je een paar dagen verlof nam en dadelijk kwam. Je liefhebbende va der, Latcham. Guy was een gehoorzame zoon in alle opzichten, behalve in zaken, zijn huwelijk betreffende. Hij aarzelde dus geen ogenblik, al dacht hij wel met spijt aan het onderhoud, dat hy met Lorrie had willen hebben. „Rawlings, mijn vader is ziek, we moeten onmiddellijk naar Latcham," zei hij. „Maak alles klaar en breng een briefje naar de pastorie." Hij schreef een paar regels aan Jack om hem te zeggen, dat hij was weggeroepen en waarom, en voegde er in een postscriptum bij: „Zeg s.v.p. aan je zusters, dat ik ze van morgen had willen bezoeken om eens te informeren, hoe de tocht van gisteren hen was bekomen en zeg ook, dat ik hoop, dat juffrouw Lorrie de dag van de wedrennen in Cars- hall niet zal vergeten." „Het is best mogelijk, dat hij ze die boodschap niet overbrengt of dat de uil helemaal vergeet te vertellen dat ik weg ben, maar duidelijker durf ik toch niet te schrijven. O, Lorrie, waarom liet je me die dwaze belofte doen? Drie maanden! Ik moest vanmorgen eigenlijk naar je vader gaan om te vragen, of hij je aan me zou willen afstaan en nu kan ik je nog niet eens schrijven, dat ik je liefheb." „Heb je een van de dames ook ge zien?" vroeg hij aan Rawlings, toen deze terugkwam. „Neen, mylord. Ik ontmoette mijn heer Latimer bij het hek, hij ging vissen. Hij zei:,.Zeg aan lord Ken dale, dat het me erg spijt en dat ik hoop, dat hij gauw terug zal zijn." „Heb je ook gezien, wat hij met mijn briefje deed?" „Ja, mylord, dat stopte hij in zijn zak." „Ja, en daar blijft het inzitten en mijn boodschap erbij," mompelde Guy spijtig. Het station, dat het dichtst bij Latcham ligt, is er nog altijd drie mijlen vandaan, maar er stond een auto te wachten. De chauffeur met zijn grijze haren groette zijn knappe slanke jonge heer met een glimlach op het gelaat. Hij had Guy vastge houden op zijn eerste pony en hij had hem geleerd een auto te bestu ren. Lord Kendale was overal populair en er was geen bediende op het kas teel die hem niet de nobelste man vond, die er ooit geleefd had, ze aanbaden hem letterlijk allen. De staljongens bleven ronddraaien om een goed woord van hem te krijgen en de dienstboden deden moeite om hem altijd toevallig op de trap te gen te komen omdat hun groet al tijd door een vriendelijk knikje of een glimlach werd* beantwoord. Eén meisje had zich de ongenade van de anderen op de hals gehaald, omdat ze zo gelukkig was geweest zijn slob kousen te mogen toeknopen op een ochtend, dat Rawlings er niet was en zij zich toevallig' in de buurt bevond. „Ik ben blij, u te zien, mylord," zei de oude knecht eerbiedig bui gend. „Dank je wel, je ziet er patent uit Guiffiths. Is mijn vader erg ziek?" De chauffeur schudde zijn hoofd. „De graaf is erg ziek geweest, mylord. Ik hoorde Gillow zeggen," dat was de kamerdienaar van de graaf „dat zijn lordschap sinds jaren niet zo'n aanval had gehad. Hij zal blij zijn u te zien, mylord." Lord Kendale knikte ernstig en stapte in de auto, terwijl Rawlings voorin ging zitten. Hier kon hij de gretig luisterende chauffeur de ge schiedenis van Guy's overwinning van de vorige dag vertellen. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6