Mijn name is mijn reclame 't Eigen saneringsplan werd gedwarsboomd Komkommers in de winter Tuinder viel politie aan Het koude weer duurt voort Schildersbedrijf H. P. JANSEN Loonslaten Verzamelloonstaten DIRECTIE AVIFAUNA AAN HET WOORD: Weinig elegant gebaar van gemeentebestuur Naar aanleiding van enkele publi caties, die dezer dagen in de Neder landse pers zijn verschenen en welke de goede bedoelingen van de leiding van Avifauna in twijfel brengen met betrekking tot de behartiging van de belangen van dc crediteuren, hebben de heer G. van den Brink, dir. van het vogelpark, en mevr. B. v. d. BrinkTimmermans, bij wie de lei ding van de hoedenzaken in de grote steden berust, tot voor kort, met het te ontkennen, dat met dit al de kos ten aanmerkelijk stijgen, waardoor de crediteuren in zoverre worden gedupeerd, dat de tijd wat wordt verlengd. De afsplitsing van de hoe denzaken, van de Britimy, hetgeen de afgelopen zomer plaats vond, is geschied in het belang van de cre diteuren om ze, tot de kleinste toe, zekerheid te verschaffen, dat ze hun vordering voor de volle 100 be taald "krijgen, met inachtneming van vogelpark verenigd in dezelfde N.V. de saneringsperiode, binnen welke de Britimy te Amsterdam, ons enkele nadere verklaringen verstrekt. De totale kosten van de aanleg van het vogelpark „Avifauna" hebben 1.400.000,bedragen. Dit was niet de opzet. Er is niet volgens begro ting gewerkt Dat bleek van de zijde van de aannemer, de heer A. L. Oudenes niet mogelijk. De leiding is op goed vertrouwen met hem in zee gegaan. Een omlijnd plan had de heer v. d. Brink wel, doch hiervan werd telkens op aanraden van de uitvoerder afgeweken. Door telkens weer nieuwe uitbreidingen aan het plan te geven, werden de kosten opgevoerd, zonder dat deze konden worden bekend gemaakt. Hoewel het vogelpark reeds in Mei 1950 werd geopend, was het totaal bedrag van de uitvoerder pas op 26 Januari 1951 bekend. Toen bedroeg dit reeds 477.141,Na vele aanvragen kwam pas 11 Aug. 1951 de rekening, die V/2 ton hoger bleek dan de verwach tingen waren. In 1950 werd een voor schot op de rekening gegeven ad 238.000,—. In 1951 werd S 145.000,— betaald. Op 19 Maart 1952 was nog slechts 83.000,— te voldoen aan de heer Oudenes, die echter toen reeds met het aanvragen van het faillisse ment dreigde. Aan de afspraak, dat hij voor 1 Juli 1952 nog 25.000, zou krijgen werd voldaan. Daarna zou hij maandelijks f 5000,ontvan gen, minimaal. Over Juli en Aug. ontving hij aanmerkelijk meer. October is men echter achterop ge raakt. Alzo verminderde de vorde ring van de aannemer tot 27.847, De heer Oudenes wil voorts 10.000 rente, waaromtrent echter een ver schil van mening is ontstaan. Aanvraag faillissement. En hierop heeft de heer Oudenes het faillissement van Afivauna doen aanvragen. Hiermede heeft hij het saneringsplan, dat de directie had klaar gemaakt, zonder inmenging van derden, doorkruist. Voor Avi fauna zat er niets anders op, dan het faillissement te voorkomen door aan vragen van surséance van betaling. Wat bij de saneringsplannen heeft voorgezeten, de crediteuren voor de volle 100 te voldoen, uiterlijk 1954 en zoveel eerder als dat met inzet van alle krachten zou worden be tracht, beogen de heer en mevr. v. d. Brink nog steeds. Maar het valt niet tijd, door zuinig beheer van de hoe denzaken én van Avifauna én van andere ondernemingen alles in het werk zal worden gesteld het gestel de doel te bereiken. Hierin te slagen stellen de heer en mevr. v. d. Brink een eer in. Wanneer de hoedenzaken onbelemmerd kunnen voortbestaan zijn de crediteuren van het vogel park garant gesteld. Immers 70 van de winst van de hoedenzaken enkele honderdduizenden guldens per jaar komt ten goede van de crediteuren van Avifauna, alsook nog 15 daarvan als afkoopsom. Deze garanties worden wettelijk ge regeld en niemand behoeft de zeker heid hiervan in twijfel te trekken. De heer en mevr. v. d. Brink zijn be reid aan elke crediteur van Avifauna hun bezwaren tegen deze afsplitsing te weerleggen, en aan te tonen, dat de financiële basis voor Avifauna hierdoor niet is ontnomen, integen deel. de crediteuren zijn aldus zekr gesteld. Geen pessimisme. De heer en mevr. v. d. Brink be streden de mening van zekere pessi mistische zijde dat Avifauna in Al phen aan den Rijn geen bestaans zekerheid meer zou hebben. Diverse oorzaken zijn aan te geven, dat het bezoek aan Avifauna in het afgelo pen seizoen minder is geweest. Een dergelijke „inzinking" maken alle recreatieoorden wel eens mee. Waren de nvest^ringen door het ontbreken van eeh deugdelijk overzicht niet zo hoog opgelopen, dan had men deze „crisis" zonder ruchtbaarheid naar buiten het hoofd kunnen bieden. Zeer betreurenswaardig noemde de heer v. d. Brink het, dat deze affaire thans hier en daar onjuist door de Nederlandse pers loopt, waarmede •geen enkel belang wordt gediend maar slechts het discrediet van Avifauna tot gevolg kunnen hebben. Het is overigens ook weinig ele gant van het gemeentebestuur van Alp-hen aan den Rijn, dat in het be staan van dit vogelpark voor min stens ƒ300.000,— aan vermakelijk heidsbelasting e.d. aan zich zag toe vloeien, om het verlenen van de ge vraagde garantie groot f 150.000,— aan onaanvaardbare voorwaarden te binden, wetend, dat met deze garan tie staat of valt de hulp van de Her stel Bank. Overigens is ten aanzien van hulp van „derden" nog ni$t alle kans in duigen gevallen. Onderhandelingen worden voort gezet voor een spoedige oplossing van deze „financiële crisis", aldus de heer en mevr. v. d. Brink om het vertrouwen van de crediteuren die op enkele na, met de voorgestelde „eigen"-sanering 1954, accoord gin gen, niet te beschamen. En alle voorbereidingen worden getroffen voor de heropening van het vogelpark in Alphen aan den Rijn, met Pasen 1953, want de en kele pessimisten, die via de pers of anderszins het faillissement van dit cultureel en recreatiepark voorspel len of wensen, zullen ongelijk heb ben, aldus de heer en mevr. Van den Brink. ZOETERWOUDE R. K. Bibliotheek bestaat 10 jaar Morgen, 2 December, is het tien jaar geleden, dat de R.K. Bibliotheek te Leiden haar filiaal in Zoeterwoude opende, een feit, dat niet onvermeld mag blijven, omdat deze instelling grote belangstelling waard is. Waar wij thans bij alle instanties grote belangstelling voor goede lec- tuurverspreiding op het platteland constateren, pleit het dus voor de vooruitziende blik van het bestuur van de R.K. Bibliotheek te Leiden in- Zoeterwoude hiermede een begin te hebben gemaakt. Ondanks de moei lijke oorlogsomstandigheden werd een keur van boeken aangeschaft. Dr. Kortmann stelde zijn wachtkamer be schikbaar voor bibliotheek. Begon nen met 300 boeken is de catalogus nu aangegroeid tot 1300 nummers, waaraan dc uit Leiden beschikbaar gestelde boeken gevoegd moeten worder.-. Al spoedig na de oprichting kwa men er vele moeilijkheden met de Duitse bezettingsmacht, maar de po litie van Zoeterwoude „vergat" de lijst van verboden» boeken door te ge ven; inleveren werd niet gedaan en de boeken die van Leiden uit d.e cir culatie moesten worden genomen werden hier dapper uitgeleend. Geen wonder, dat de uitleen in oor logstijd zo hoog liep; na de bevrij ding liep het terug om vanaf 1950 weer te stijgen. In totaal werden 35.000 boeken uitgeleend. De bibliotheek werkt nog steeds zonder subsidie tot grote verwonde ring van de niet-kath. inspecteur van< het Bibliotheekwezen in Nederland. Dat is jammer, want als de gemeente subsidie gegeven werd, zou de rijks- en pfov.-subsidie ook te verkrijgen zijn. Bij dit jubileum willen wij hulde brengen aan pater A. Benschop O.S. C., die als censor duizenden uren zelf aan de bibliotheek gewerkt heeft en zeker de bezielende kracht aan stich ting en in standhouding is geweest. Ook de andere medewerkers(sters) met name de heer H. A. Triebei als administrateur, mej. Tilly Smeets, op gevolgd door mej. Toos v. d. Salm, die na haar huwelijk weer werd op gevolgd door de dames Onderwater en Vink verdienen lof voor de grote toewijding die aan dit werk gegeven is. Moge dit voorbeeld van kath. actie velen een voorbeeld zijn. Philips heeft proeven genomen om de mogelijkheid te ooderxoekcn of kaskomkommers midden winter kun nen worden geproduceerd. Op 28 November zijn de eerste producten van deze proefnemingen aan de Loos- duinse groenteveiling aangevoerd. Deze komkommers brachten 1,35 per stuk op. De allereerste komkom mers zijn door het Philips concern aan HJVI. de Koningin aangeboden. Het ligt in de bedoeling van Philips om planten het gehele teeltseizoen met hogedruk-kwikdamplampen te belichten. De eerste komkommers waren van goede kwaliteit. Ernstig gewond door kaakschot In de buurtschap Blokdijk in dc gemeente Blokker heeft zich bij de arrestatie van de 47-jarige tuinder K. V. een ernstig incident voorge daan^ K. V. was enige tijd geleden voor een economisch delict veroor deeld. Daar K. V. weigerde de boete te betalen zouden twee wachtmees ters van de rijkspolitie hem arreste ren om hem de plaatsvervangende hechtenis te laten ondergaan. De beide wachtmeesters kwamen eerst aan de voordeur van de woning van K. V., die echter niet opende. Daarna begaven zij zich naar een zij deur. Deze werd oiwerhoeds door K. V. geopend die gewapend met een groot mes een vergeefse aanval deed op de wachtmeesters. Een van hen loste een schot dat K. V. in de bo venkaak trof. Na een tweede schot, dat geen doel trof, trok de tuinder zich in zijn woning terug en gren delde de deur. Een half uur latei- gaf hij zich over. K. V. werd naar het ziekenhuis te Hoorn overgebracht vanwaar hij 's middags werd doorgezonden naar Utrecht om door een specalist te wor den geopereerd. Goede vangst door de politie van Lopik De Rijkspolitie te Lopik trof Don derdagmorgen op de Lekdijk nabij het Koekoeksveei onder verdachte omstandigheden drie mannen bij een vrachtauto aan. Op een sommatie vluchtten twee hunner in het griend- hout en trachtte een derde zich onder de auto te verschuilen, doch de po litieman wist hem te arresteren. Korte tijd later kreeg de politie uit het aan de overzijde van dc rivier gelegen Ameide bericht, dat daar die nacht ingebroken was in een manu- facturenmagazijn en een grote voor raad manufacturen tot een waarde van 10.000 benevens enig geld was gestolen. AI spoedig bleek, dat de aange houdene betrokk' n was geweest bij deze inbraak. De drie mannen had den eerst de vrachtauto gestolen uit een schuur te Lopik. Aangezien dit gebouw niet afgesloten kon worden, verwijderde de gebruiker 's avonds de accu en sloot de auto af, doch deze voorzorgsmaatregel bleek voor dc dieven geen beletsel te wezen om met de vrachtauto weg te rijden. Toen de man die op de nachtelijke rit de wagen had bestuurd, een recidi vist, die al meer inbraken op zijn straflijst heeft staan, geassisteerd werd, waren dc manufacturen reeds opgeborgen in een woning aan de Lekdijk, waar de politie later op de dag de gehele voorraad in beslag nam. De twee mannen, die gevlucht wa ren zijn de politie bij name bekend en zullen waarschijnlijk niet lang meer van hun vrijheid genieten; hun si nalement is reeds aan de omliggen politieposten doorgegeven. VRIJE DAGEN MOGEN INGEHAALD WORDEN Aan hoofden of bestuurders van broodbakkerijen, banketbakkerijen, rijwiel- en automobieiherstelplaatsen bierbottelarijen, 1 i monade f abr i c k en slagerijen en vleeswarenfabrieken, in wier onderneming geen arbeid wordt verricht op Donderdag 25 De cember 1952 en op Donderdag 1 Januari 1953, heeft de minister ver gunning verleend, om in het tijdvak van Maandag 22 December tot en met Zaterdag 3 Januari a.s. het per soneel arbeid te laten verrichten op de op de arbeidslijst vermelde vrije middagen, indien deze niet op Don derdag is gesteld. Hierbij dieot evenwel een gewijzigde arbeidslijst voor genoemde periode te worden opgehangen met vermelding van de tU^regeling op de dag,' waarop deze vrije middag valt en welke personen dit betreft. (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). MINDER VORST. Nevelig en meest zwaar bewolkt met voornamelijk in het Zuiden en midden van het land tijdelijk regen of sneeuw. Tot matig of vrij krachtig toenemende Ooste lijke wind. In het uiterste Zui den van het land temperatuur tijdelijk enkele graden boven het vriespunt Elders lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. 30 Nov. zon op 8.24 en onder 16.33; maan op 15.17 en onder 7.32 uur 1 Dec. zon op 8.25 en onder 16.32; maan op 15.54 en onder 8.50 uur. Het K. N. M I. deelt mede: Warme luchtmassa's, die in de loop van deze week van Frankrijk uit langzaam naar het Noorden bewo gen, zijn er in geslaagd, Donderdag en ook nog' Vrijdagochtend tot in het Zuiden van Nederland door te dringen. De temperatuur is daar ge leidelijk tot 8 graden opgelopen, ter wijl in het overige deel van net land het kwik om het vriespunt bleef schommelen. Langs het overgangsgebied tussen kou en warmte dat dus in de onmid dellijke nabijheid was gelegen, bewo gen de afgelopen dagen enkele sto ringen naar het Oosten Deze brach ten behalve in het uiterste Noorden van het land regen, sneeuw of onder koelde regen Vrijdagmiddag trad een belangrij ke verbetering in, toen een krachti ge rug van hoge luchtdruk zich over onze omgeving begon uit te breiden. De hemel klaarde snel op en als ge- temperatuur ver onder nul. Dc laagste temperatuur, min 9 gra den. werd gemeten op Schiphol, 8 graden werd gemeld uit Doelen, Soes- terberg en Ramspol hadden 7 graden vorst. De grote afkoeling had tevens tot gevolg, dat er op grote schaal mist werd gevormd. Vooral in het Zuiden en midden van het land. Op sommige vliegvelden in Noord-Brabant was het zicht nauwelijks meer dan 100 meter. Inmiddels is er ten Westen van Normandië een nieuwe storing ont staan, die in Oost-Noord-Oostelljkc richting koerst en zijn invloed mor gen ook tot over ons land zal uit breiden. Warmere in Frankrijk aanwezige lucht beweegt opnieuw in Noordelij ke richting. De mogelijkheid is aan wezig, dat deze lucht nogmaals tot in het uiterste Zuiden van Nederland doordringt. In hot overige deel van het land duurt het koude weer echter voort Maar tengevolge van het toe nemen van de wind zal de tempera tuur in de komende nacht minder laag worden. De nadering van de storing is oorzaak, dat vooral in het Zuiden van het land opnieuw op re gen of sneeuwval moet worden gere kend. tiet iv-eeA in Ewiojxa weer temp. mist 14 zwaar bew. 7 onbewolkt 3 mist—1 OSLO, STOCKHOLM KOPENHAGEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL PARIJS BORDEAUX NICE ZURICH WENEN mist geh. bew. geheel bew. onbewolkt half bew. geheel bew. half bew. PERSONEEL X Gevraagd terstond R.K. hulp in de huishouding bo ven de 20 jaar, v. g. g. v. goed kunnende koken en werken, Oude Rijn 9, Lei den. 5952 X Gevraagd net flink R. K. meisje, - zelfstandig kunnende werken, liefst boven de 25 jaar. Aanmel den mevr. Groene wege, P. J. Blokstraat 8, Liefst na 7 uur. 5955 X Er biedt zich aan een net R. K meisje voor de Woensdag Donderdag en Zaterdag. Brieven aan R. de Jong, Westeinde 19, te Zoeterwoude. 5958 2* Gevraagd: R. K. Dienst bode wegens huwelijk der tegenwoordige tegen 1 Jan. a.s. of eerder bij Jac. v. d. Hulst, Leidsewég 13, Oud- Ade. X Terstond gevraagd R.K. Boerenknecht 1718 jaar. Br. aan J. van Steijn, Wei- poortseweg, Zoeterwoude. X Gevraagd Net meisje ge vraagd van half negen tot één uur, Dinsdag tot 4 uur, niet beneden 18 jaar Jac. v. d. Born, Lange gracht lila. Leiden, Tel. 21092._ TT Biedt zich aan Werk ster voor de midddfe van 2--5 30 uur. Br. onder no. 1175 bureau van dit blad. X Biedt zich aan een R.K. Jongeman voor opleiding in het radiobedrijf, genie tend schriftriiike ooleiding. Br aan J. Mens. Oude He renweg 6, Voorhout. 1180 X R. K. Meisic b,-edt zich aan voor h. dagen, gen in -aak te helpen per 15 Jan. in Leiden of Oe*ctgeest. Br. onder letter A aan agent Langelaan, Beatrix- straat 11, Sassenh,eim. 1130 X Gevraagd flinke R. K. dienstbode, zelfst. kunnen de werken, v. g. g. v., in gezin met kinderen bii M. A. Gordijn Dorpsstraat 189 Hazerswoude Dorp. tel. 263 STAT X Sinterklaas-Wonderpak- ken no. 2: inhoud: een pri ma notitieboekje, een stuk gum, een inktlap met «oem een kladbloc (50 veis) en ccn prima potlood, slechts 49 cent. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. AANGEBODEN X Muziekschool Zwaag. Nu in laten schrijven voor. de nieuwe cursussen op alle instrumenten Studie gel a. d school Instrumen ten desgewenst in bruik leen of gitaren enz in eigendom voor ƒ5.— p.m Accordeons en blaasinstru menten in eigendom voor 10p. m. Alles zonder vooruitbetaling Korevaar- straat 5. Tel. 24358. 3? Bruinzeel rlftvloer aan geboden 115 M2 riftvjoer, als nieuw, zeer geséhikt voor dansvloeren. Fa. H. de Bolster, O verrijn no. 8, Leiden Tel. K 1710—22156. 3? Voor uw kind: electr. trein, in prima staat, uit gebreide mecano met electr motor, jongensfiets voor 8 12 ;aar. Te zien van 7—9 uur 's avonds Maredijk 46. X Te koop: twee goed on derhouden woningen. Ge zamenlijke huuropbrengst 10p. week. Èr. onder no. 5942 bureau van dit blad. 3? Xe koop ijzeren golfpla ten nog 7.50 per stuk, ijzeren loods met houten dak 9 x 8 M. Te bevragen: N. de Bruin Fredèriks kade 4 Rijp wetering en J. Borg, de Goejestraat 42. te Leiden Tel. 30179. 5947 GEVRAAGD X Te koop gevraagd. Heeft U nog oude theesto ven of doofpotten, ketels, alsook ander oud koper of tinwerk. of op zolder nog oude dingen of meubelen Alles map ook beschadigd rijn. wij kopen het van U. ingeboden wegens omstandigheden, nieuwe Raleighfiets kruis- frame, 3 versn. naaf. ver 3? Te koop: Moderne club fauteuil 25, trapnaaima- chine 59. wringer f 11, autostep f 5. dames-, he ren-, jongens- en kinder rijwielen f 15 en f 25, een pracht vloerkleed 35, 2 pers. bedstel 35, 1 pers. f 17.50, banjo 25, Nieu- wenburg Hooigracht 55, (Geen winkelhuis). 5961 Uitvoering van ALLE Schilderwerken onder LANGDURIGE garantie OUDE SINGEL 20 PLANTSOEN 23 TELEFOON 22271 TELEFOON 23102 2* Aangeboden: Sierteelt- vergunningen c.v N. Bak ker Hzn Roelofarendsveen Te) 487—K 1713. 3? IJzeren binten, vloer en kaphout, houten binten (4 x 9), baddings, 4x4, 2x3, rasters, panlatten, deuren, ramen, huistrap- pen, steigerpalen, korte- lingen, holle dakpannen, vloertegels, ijzeren bad kuipen, urinoirs .Fa. H de Bolster, Overrijn 8, Leiden. TE HUUR- 3? Te huur aangeboden: zit-slaapkamer, gestoffeerd omgeving Zoeterwoudse- weg rustige omgeving, douche-cel aanwezig, voor dame of heer b b. h. h. Br. onder no 5953 bureau van dit blad. 3? Gemeubileerde zit- slaapkamer aangeboden, voorzien van vaste wasta fel, eventueel met gebruik van keuken. Professoren- X Te huur onze gezellige zaal voor bruiloften, dans avonden en partijen met gebruik van vrije keuken, servies, enz. Billijke zaal- huur. A. de Groot, Plan tage 2, Tel 26820. Be spreek vroegtijdig DIVERSEN IX Pracht geschenk. Mooie I Oranje Kanaries, zang ge- 3? Prijsjassen om St. Ni- garandeerd, vraagt prijs, colaasprijzen Dinsdagavond I Kneppelstraat 37, eind Da Café aen Hollander. Zoe- Costastraat. Leiden, tele- terwoude. 5965 foon 30953. 5959 X Tango Danslessen, wilt U in de perfectie Tango. Rumba of Baièo leren sluit u dan aan bij onze leerzame gezellige Zater dagavond R. K dansles. tage 7, Leiden, Tel. 24781. 2* St. Nicolaas en Plet in Zoeterwoude. Zij komen Donderdag 4 Dec. van 46 uur bij A. W. v. d. Hoeven, Vrouwenweg 51. Bij de in gang van de winkel kaart jes verkrijgbaar a 10 ct. Dan krligen uw kinderen een aardige verrassing. X WIJ zijn toch goedko per! U spaart 2 tot 10 gul den. als U bu ons een Union horloge koopt. Union 88 van 57.50 voor 49.50. Uurwerkenkliniek: Lage Rijndijk 8. 934 2* Stomerij „Quicker than Quick" stomen, verven, ajouren stofknopen. kou senreparatie, stoppage een tuurs met leer. Leiden. Haarlemmerstraat 215 Tel 22702. Hoeden stomen en vormen 1.50. 3? Kloostertafels, partij meubelen, waarbij hang en legkasten, ledikanten, divanbedden apiralen, ma trassen, ameublementen, baden, schuiftafel, bureau's babycommodes, kinder- ledikantjes, eiken lits-Ju- meaux, koffers enz. Koopt inboedels, zolderopruimin gen. Pluym, Hogewoerd, Tel. 21266. 1110 Met weinig kapitaal te koop f 11.000 Nieuwe 3-kamer flats f 11.000 TE OEG6TGEEST. Ter overname aangeboden een nleuw-bouw 3-kamer-flat op mooie stand te Oegstgeest, vlak bij tramhalte. Direct te betrekken; vrije vestigings-vergunning. Benodigd kapitaal in overleg met verkoopster; vaste lasten 50per jaar. Inlichtingen onder no. 1184 bureau van dit blad. 2* Geld-leningen ver strekt Fin. Kantoor „Archi pel" met uw auto (mits niet ouder dan 1949) neostraat 16. Telef. 550107. 1934. Den Haag, Gov. sinds (1162) 2* Autorljles ClUxbcdrijf Snelle opleiding rijbewijs, motorles en verkeerswet inbegrepen nieuwste ver warmde lesauto's 5 per nhcht beschikbaar. Marks, Morsstraat 00 a, tel. 26584, Parkstraat 5a. tel. 22513. 2* Prima uitgevoerde ge- zelschapspelen, zoals: voet balspel, vlaggenspel, ha- mertlk plakfiguurtjes, hen- gelspel, knijpen en inste ken. mandjes vlechten, hoedje wip, kleedjes bor duren. kaarten borduren, ganzenbord, enz. Prijs slechts 1.25, Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn no. 11. 5964 2* Een geschenk voor de Vogelliefhebber: luxe ver chroomde- of eenvoudig vertinde vogelkooi, hou ten kooien voor huisrui- ven, kanarie-' en tropische. Vogelzaden Sluis' kracht- voeder en Schelpenzand. L. J. den Holder. Janvos- sensteec 75—77, Telefoon no. 26901. 5980 3? Beslist prima import honing. Emmertjes 5 kop pen (2X kg.) slechts 4.75 Gratis thulibez. in Oegst- 5eest, Leiden, Voorschoten Tassenaar. Toezending naar andere plaatsen met geringe vrachtvergoedlng. Reformhuis Ligthart. Ter- weeweg 84, Oegstgeest, Tel. 25010. 1103 lange kleurpotloden, prach- tig sprookjeskleurboek m. tien groie (27 x 37 cm.) kleurplaten, prima pot loodslijper. Compleet slechts 1 95 Alléén bij Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. 21 Goed dansen leren. Dames en Heren die cor rect dansen willen leren, zullen zeker de Heer en Mevrouw Visser prefere ren. Leerzame gezellige R. K. Clubs, cursusprijs f 15.—. betaling in overleg Dansschool H J. Visser Plantage 7, Leiden, tele foon 24781. 2* Patroontekenen, knip pen, naaien. Inschrijving nieuwe leerlingen, Woens dag hele dag Dinsdag- en Donderdagavond. Ochtend middag-. avondclub, pri- vélessen. M. L. A Epskamp gedipl. Lerares HCV Plantsoen 11 5699 •2* Gem. betalingscondl- ties. Wintermantels, demi's dames en herenregenjassen Herencostuums, lakens, slopen enz., voor solide per sonen op gem. betalings voorwaarde. Vraagt inlich tingen. Br. onder no. 5957 bureau van dit blad. ket no. 3: Inhoud: albumpje, Poppenleesboek, Prentenboekje Kleurboek- je, vier Prentbriefkaarten om te kleuren. Kindermas ker vijf glazen knikkers. Alles te samen slechts 49 cent, Paddenburg, Nieuwe RUn 11. 5984 2* Een uurwerk koopt U bij een goede horlogema ker die ook in staat is U een prima garantie te ga randeren Erkende uur werkmakers vindt U in de Uurwerkkliniek, De Spe ciaalzaak voor Leiden, La ge Rijndijk 8. 1007 2* Schilderdoos f 1.25, Letsplankjo met letters in doos 1.25, zonder doos 0.45 Ra, Ra, wie ben ik? 1.25, Knikkerspel 1.25, Aan- kleedpoppendoos 1.25. Con- ductcurtje spelen 1.25. Pa pierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 5064 2* Een ruime keuze Sint Nicolaasgeschenken vindt U bij dc Woninginrichting Henk Regeer, Haarlemmer straat 105 en 101. Grote sortering rookatoelen, haardfauteuils, boekenmo lens. tafelkleden, Oud- Hollandse doeken enz. enz. Ziet onze etalages. 877 X Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden, spulten, verchro men. regenzeiltjes. Belt 26G45 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij u ook bulten Leiden, Lange- zaal, Stille Rijn 7. Telef 26545 in nieuwe Kinderwa- gens steeds een geweldige sortering 397 (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.De Leidsche Courant PAPENG' ACHT 32-34

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3