DUINSTREEK RIJNSTREEK Tweevoudige premie voor woning splitsing en woningverbetering Ex-koningin overleden ZATERDAG 29 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 D.U.W.-SUBSIDIE EN SCHENKING Dc bU circulaire van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting van 13 Maart 1948 bekend ge maakte Premielegeling voor wo ningverbetering en woningsplitsing heeft, voor zoveel betreft de wo ningverbetering slechts een beperkte periode gegolden. Met betrekking tot de woningsplitsing is deze regeling nog steeds van kracht. De premie be draagt 60% van de splitsingkosten, waarbij de kosten, waarover een premie wordt toegekend, in maxi mum zijn gesteld op 4.200.Be dragen die kosten minder dan f 201, dan wordt geen premie verleend. Door een belangrijke schenking van enige particulieren is het Rijk in staat gesteld ook voor de verbete ring van woningen weer een premie beschikbaar te stellen. Deze premie zal 50% bedragen van de verbete- ringskosten; het maximum bedrag, waarover een premie kan worden verleend, is gesteld op 2.800.In dien ook hier de kosten minder dan 201.bedragen, volgt geen toe kenning van premie. De goede ervaringen, welke in dc afgelopen winter zijn opgedaan met 60 pet. van 4.200.— is 2.520.en 1/6 van 5.000.is 833.totaal dus 3.353. De D.U.W.-subsidic wordt slechts verleend als de desbetreffende werk zaamheden op 1 April a.s. voor ten minste 90 pet. zijn voltooid. Nadere technische inlichtingen om trent de toekenning van de hier ge noemde premies worden verstrekt door de Leidse Dienst van Gemeen tewerken, Stadhuis, kamer no 344, die ons deze gegevens deed toeko men. SPAREN! DawojeweevanDeze fijn gevoelde Oosterse uitdrukking trilt onwille keurig langs het gehemelte bij de klank van dit simpele woord. Spa ren! lameniclachcnIn deze tijd! Je hebt van die lui, die kunnen op zo'n vervelende manier leuk zijn. Meestal stakkers, die in hun jonge jaren hard op hun hoofd zijn geval len. Luister eens 'n enkel ogenblik, de zaak is deze: Drie maanden geleden de subsidie regeling voor schilder- *°gruim tachtig vrome u*t werk vanwege de D.U.W. (Dienst Uitvoering Werken), hebben er toe geleid, dat de Ministers van Sociale Zaken cn Volksgezondheid en van Wederopbouw en Volkshuisvesting hebben goedgevonden, dat de D.U. W.-subsidie ook wordt gekoppeld Leiden en omstreken ter bedevaart naar Kevelaer. Ze hebben er prach tige dagen gehad. Enthousiast dat ze waren bij de terugkomst! Natuurlijk het volgend jaar weer en dan sleept ieder tien anderen mee! Er zouden er vast en zeker heel aan de woningverbetering en -split-j Sraag veel meer willen gaan, maar sing, welke met behulp van boven- als je in Augustus ineens zo maar genoemde schenking Terlingen-veertig, vyftig gulden uit je Porte- fonds genaamd en de rijksrege-1 monnaie moet knijpen, dan knikt de ling tot stand worden gebracht. portemonnaie van nee. Juist daarom Deze extra subsidie betekent eenwordt nu dat gekke woord „Sparen aanmerkelijke verhoging van de pre mie, want de D.U.W.-subsidie be draagt 1/6 deel van de begrote tota le kosten. V/orden de kosten ener woningverbetering bijvoorbeeld ge raamd op 3.400.-r, dan wordt dus een premie ontvangen van 50 pet van 2.800.— is 1.400 en 1/6 deel van 3.400.is 566.is in totaal 1.966.—. Voor een woningsplitsing, waar van de kosten worden begroot op 5.000.zal de premie bedragen Café Restaurant HET GULDEN VLIES Brecstrnnt 125 II is Dinsdag van 11.30-14.30 gesloten I wegens de VELE GROTE PARTfJIM (Advertentie), Prins sprak met Truman Prins Bcrnhard heeft Vrijdagmor- een bezoek van een half uur aan president Truman gebracht. Hij arriveerde bij het Witte Huis in de auto van generaal-majoor Wal lace Graham, dc lijfarts van de pre sident. Kort tevoren had deze de Prins in het Walter Reed-ziekenhuis aan een medisch onderzoek onder worpen. Z.K.H. zal hedenmorgen een be zoek brengen aan de fabrieken van Fairchild en vervolgens doorreizen naar New York. Ex-koningin Helena van Italië is gistermorgen in haar slaap gestorven in haar villa te Montpellier. Zij be reikte de leeftijd van 79 jaar; drie jaren was zij onder behandeling van een kanker-specialist geweest. Helena was de weduwe van ko ning Victor Emmanuel, die in 1900 de Italiaanse troon besteeg, en na de tweede wereldoorlog vrijwillig in ballingschap ging en het jaar daarop in Egypte stierf. Hun enige zoon Umberto regeerde slechts 35 dagen, tot Italië in 1946 na een referendum, een republiek werd. Van hun vier dochters zijn er twee gestorven in het concentratiekamp van Buchenwald. Alleen Heiena's zuster, de prinses van Battemberg, was gisteren aan haar sterfbed; Umberto bevond zich vermoedelijk te Zürich. Helena was de dochter van een prins van Montenegro, die zijn leven begon als schaapherder. Czaar Nico- laas de Tweede was haar peetvader, en zij vertoefde vaak in Moskou en Sint Petersburg (dat later Leningrad zou heten), waar zij werd opgevoed aan een school voor officiersdochters. Victor Emmanuel, die toen nog dc jonge prins van Napels was, leerde zij in 1895 kennen op een galavoor stelling in de schouwburg van Venetië. In de daaropvolgende lente ontmoetten zij elkaar weer aan het Russische hof, en in October 1896 traden zij te Rome in het huwelijk. De konin-gin van Italië was erg verlegen en zij schuwde publiciteit. Het volk zag haar voor het eerst pas goed in het openbaar, toen ztf in 1935 een radiorede hield en haar trouw ring afstond aan de regering van Mussolini, die geld nodig had voor de oorlog tegen Abessinië. Na de dood van haar echtgenoot vestigde zij zich in Zuid-Frankrijk, waar zij te Montpellier een plaatse lijke beroemdheid werd. Zij bezocht graag kinderscholen, en hield er van alleen uit vissen te gaan. Daarnaast zorgde zij voor haar boerderij, waar en wijngaard by behoorde; zij was met haar buren lid van een coöpera tie, die de wijn verhandelde. Waarschijnlijk zal zij op wens van dc familie in Portugal ter aarde wor den besteld. naar voren geschoven. Spaar voor de reis naar Kevelaer! Dat is 'n slagzin, die u voortaan elke morgen na uw morgengebed moet zingen. Het wordt zo mooi. Elke week wat opzijleggen; de ene week wat meer, de andere week wat minder, of elke week pre cies hetzelfde, dan kruip je in Aug. '53 vrolijk in de bus naar Kevelaer, zonder protest van je portemonnaie. Nog iets. Misschien is het gevaar lijk het gespaarde geld zo vlak on dei- zijn of haar bereik te hebben: ons verstand is immers verduisterd en onze wil verzwakt Brengt het daar om regelmatig naar een der onder staande adressen. Of nóg gemakke lijker: geef 'n tip en het wordt tel kens afgehaald. Hier onder leest u de namen van de broedermeesters van dc Leidse Processie naar Keve- 3iaite GOLF laer, by wie u uw gespaarde geld kwijt kunt. Op zo'n manier is sparen toch nog zo gek niet! C. P. J. Paardekooper, Noordbuurt 35, Zoeterwoude; E. J. J. van der Linden, Rapenburg 13(7; M. J. C. Lindenhof, Stille Rijn 16; W. F. de Haas, Da Costastraat 29; N. G. Pe ters, Maredijk 83; J. van Haasteren, Zijlsingel 71 a; L. P. M. Walter, Zee manlaan 8, allen te Leiden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het arts-examen de dames A. Dekker Rotterdam, D. A. E. Leijen Den Haag en F. J. C. Swaak Oegstgeest; voor het candi- daatsexamen wis- en natuurkunde (L.) ae heer Gho Ban Kiem Leiden; voor het doctoraal examen Indone sisch recht de heren J H. Soumokil Leiden, R. S. Keilman Leiden; voor het candidaatsexamen Franse taai en letterkunde mej. H. E Koster te Leiden en de heer W. W A van Heel Leiden; voor het candidaatsexamen Psychologie de heer B. J. IJssel de Schepper Oegstgeest; voor het doc toraal examen Geneeskunde de da mes G. M. Fleurbaay Schiedam Chr. Kroondijk den Haag idem de heren A. G. Brumsen Delft, B. K P. Grif fioen Delft, J. B. van Leeuwen, Leid- schendam, L. Neeleman Rotterdam en D N. Paassen Haarlem; voor het se mi-arts axamen mej. M J. H oog stra Zierikzee, idem de heren A J. Eerdmans Leiden, H. W. ter Haar Leiden. PROF. Dr. J. J. HERMANS VAN GRONINGEN NAAR LEIDEN Tot gewoon hoogleraar in de fa culteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, is voor het onderwijs in de physische scheikunde benoemd, prof. dr. J. J. Hermans, thans hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. De nieuw benoemde Leidse hoog leraar werd op 1 November 1909 te Leiden geboren, waar hij studeerde en in 1937 promoveerde tot doctor in de wis- en natuurk Na enige tijd een assistentschap te hébben bekleed voor de natuurkunde aan de Land bouwhogeschool te Wageningen werd hij conservator van het Kamerlingh Onnes Laboratorium te Leiden en vervolgens scheikundige aan het Centraal Instituut voor cellulose- onderzoek van de Algemene Kunst zijde Unie. In 1946 werd hij tot hoogleraar te Groningen benoemd. STICHTING „KEUKENHOF" SCHENKT BLOEMBOLLEN. De stichting „Keukenhof* te Lisse heeft aan de gemeentelijke plantsoe nendienst te Rotterdam 10.000 bloem bollen aangeboden gele en oranje tulpen ter verfraaiing van de nieuwe verkeerswegen in Rotterdam Zodra de weersomstandigheden het toelaten zullen de bollen worden uitgezet in de gazons van het Weena bij het groothandelsgebouw. KATW"'< AAJM DEN RIJN AUTOBOTSING. Een kleine Opel-vrachtwagen van de melkhandel v. P. kwam door de gladde weg en het niet goed werken der remmen in botsing met een zwa re vrachtwagen van de fa. de W. Het Opeltje moest het tegen z'n zwaardere broer afleggen en werd danig beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. En ver zekering dekt de schade. B.L.O.-schaal. In het Parochie huis werd gisteravond een ouder avond gehouden van de school voor B. L. O. in de Kerkstraat. De heer Seinstra, van Oegstgeest, wees er in zijn openingswoord op, dat er volop reden tot dankbaarheid is. De school is klein begonnen, doch flink ge groeid. Zeker er waren wel eens moeilijkheden, maar er is gearbeid met blijdschap. Maar naast de voor bijgegane zorgen zijn er toch ook weer nieuwe zorgen gekomen, n.l. de nieuwbouw, omdat er grote behoefte is aan ruimte. Maar ook die zorgen zullen weer overwonnen worden. De kinderen van de huishoudklasse voerden hierna onder leiding van W. van Asten enige zangnummertjes uit, die een dankbaar applaus uitlokten, Het hoofd der school, de heer A. Scherpenzeel, hield vervolgens een leerzame causerie over het Buiten gewoon Lager Onderwijs te Rotter- in de De Bond van Gepensionneerden heeft een adres aan de regering ge zonden waarin zij een herwaardering "an de pensioenen verzoekt en in af wachting daarvan een stelsel van toeslagen wenst in te voeren. In Zwaag is bij een brand in het veilinggebouw f 125.000 schade aan gericht. De politie vermoedt, dat op zet in het spel is. Een Romeinse vaas werd gevonden te Well bij Vonlo, toen een landbou- dam middags was er wer een bieten-kuil openwierp. De __t4 vaas is vrijwel onbeschadigd. De poet el uit Bergen, die twee maal per dag ging dineren en wiens baas deswege voor de rechter was gedaagd, omdat in Bergen de honden niet los mogen lopen, is gisteren in hoger beroep wederom van zijn maaltijden beroofd. De baas, 'n KLM vlieger, gaat nu een request aan H.M. de koningin sturen. Op 15 December a.s. zullen tachtig personenauto's van ex-koning Faroek te Caïro bij opbed worden verkocht. De inzet is 15.000 per stuk. De au to's zijn rood gelakt, de kleur, die gereserveerd is voor het hof. Bij overstromingen in Frankrijk heeft zich nu oo-k de Loire gevoegd, die over een afstand van 80 km. bui ten haar oevers is getreden. Ook 'n aantal zijrivieren van de Loire heb ben 't omgevende land overstroomd. Prinses Margaret zal koningin moeder Elizabeth volgend jaar ver gezellen naar Rhodesia. school een. tentoonstelling geweest van het werk der kinderen. VALKENBURG Gemeenteraad De raad van Val kenburg komt Dinsdag a.s. om 8 uur in vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m\: aangaan geldlening groot 150.000,ver koop Hoofdstraat 66; wijziging be groting 1952; vaststellirig verorde ning subsidie kleuteronderwijs; ver hoging huur veerhuisje; verhuur wo ningen. LEIDSCHENDAM LTB en de Europese eenwording, De pl. afd. van de LTB hield gis teravond een ontwikkelingsavond in het kader van haar winterprogram. Voorz. P. v. d. Ham deelde mede, dat de stookcursus bestaande uit 4 binnen- en een buitenles een aan vang kan nemen, na afhandeling van nog enige andere agendapunten, was het woord aan mr. H. Velu, lid van de Europese Jongeren Raad die onder de titel „Europa ons Vader land" uitslag gaf van de problemen inzake de Europese eenwording. Na'de pauze werden enige vragen over Benelux en over katholieke eenheid op bevredigende wijze be antwoord. LISSB TENTOONSTELLING „HOLLANDS GLORIE 1953. Bij de opening van het Bloembol lenseizoen zal er te Lisse een grote opgezette tentoonstelling worden- ge houden voor en van industrie, han del en ambacht. Het Com ié Lisse Vooruit dat deze tentoonstelling or ganiseert, heeft reeds bij haar eerste pogen, grote successen mogen boe ken, wat betreft medewerking en deelname! Een ere- en aanbevelings-comité is in voorbereiding. De burgemeester van Lisse, mr. Th. de Graaf, aan vaardde bereids het ere-voorzitter schap van deze tentoonstelling. Handel en industrie tonen reeds veel belangstelling, en dit is ook niet te verwonderen gezien de plaats, waarin en de tijd, waarop deze ten toonstelling wordt gehouden. Het Bollenland, waarvan Lisse het hart is, trekt door haar bloemen pracht en Keukenhof duizenden be zoekers. die dan ook zeer zeker te gelijkertijd door een bezoek aan Hol lands Glorie 1953 het nuttige met het aangename zullen weten te vereni gen. Zowel aan de organisatie, inrich ting, opbouw, versiering, attractivi teit en reclame zal de grootste moge lijke aandacht worden besteed. K.A.V. De K.A.V. heeft in het K.A.B.-gebouw een ontwikkelings avond gehouden. Mej. Buyck, secretaresse, hield een inleiding over de feesten in onze ge zinnen. Op de vorige bijeenkomst was vooropgesteld, dat ook de vrouwen zouden medewerken aan het verkrij gen en bestendigen van de vrede. Daar dragen op hun wijze ook de feestjes in de huiselijke kring toe bij. Hoe gezellig en hoe vreedzaam het er in een gezin aan kan toegaan- il lustreerde zij met verschillende voor beelden. Vervolgens besprak zij de keten van de komende feesten en feestjes in de maand Lecember, t.w.- het St. Nicolaasfeest, de advents krans, Kerstmis, het Oud- en Nieuw jaar enz. Tijdens de pauze wefd door de R.K. Coöperatie een kop koffie met speculaas aangeboden, waarna en kele filmpjes werden gedraaid, waar onder de film „Wat wij samen bouw den". Aquariumver. „De Lis". „Ver zekering dekt de schade" leest men vaak in- de krant en dit is ook mo- Lis" belegde vergadering in „De Wit te Zwaan". Na de pauze werd door de heer M. de Koning, bestuurslid van „De Lis", een inleiding gehouden over het on derwerp „Inheemse vissen", hetgeen ook zeer interessant was voor de aanwezigen. Na rondvraag werd een geanimeerde verloting gehouden, waarna sluiting volgde. Theorie en Praktijk. In café- restaurant „De Nachtegaal" hield de vereniging Theorie en Praktijk haar 79e ledenvergadering, tevens jaar>- vergadering. Onder de aanwezigen merkten wij op prof. dr. van Slogteren, dr. van Slogteren en dr. Beijer, leraren der r ij kstuinbouwschool De bestuursverkiezing werd uitge steld tot de volgende vergadering. Hierna ving de heer ir. L. C. Struys zijn rede aan over het onderwerp „Enkele opmerkingen over bodem eri bemesting in de Verenigde Staten". OEGSTGEEST Belgische onderscheiding Ds. W. A. van Griethuysen, emeritus-predi kant van de protestantse kerk te Laken (België), momenteel wonende in Oegstgeest, heeft bij K.B. toe stemming ontvangen tot het aanne men van de bènoeming tot ridder der kroonorde van België. NOORUWIJK KVP. Gisteravond hield onder voorzitterschap van de heer L. Droogh .de KVP in café Flora een goed bezochte ledenvergadering. Het jaarverslag van de penn. gaf aan inkomsten f 684,45 en een batig deze avond trad op de heer B. Ike, gemeentesecretaris, met als onder werp „De gemeentefinanciën". Alvo rens dit onderwerp in behandeling te nemen, bracht spr. eerst naar vo ren de taak welke de gemeente heeft. Spr. gaf in korte trekken weer het doel en werk en de financiële zor gen welke hieruit voortvloeien en op welke wijze de gemeente aan deze financiën komt. De langdurige gedachten wisseling gaf wel het beste aan, dat dijt on derwerp aller belangstelling had en door de heer Ike op buitengewoon deskundige en vlotte wijze was be sproken. Reglementair trad dit jaar het ge hele bestuur af, doordat 6 bestuurs leden zich niet meer herkiesbaar stelden, werden alleen herkozen de heren L. Droogh en J. Beugelsdyk en gekozen de heren Jac. Langelaan, J. Mesker, C. v. Dijk, Jac. Zwarts, A. v. d. Bol, J. Alkemade en Th. van Rijn. Als afgevaardigde voor de kringvergaderingen werd benoemd de heer L. Droogh. Nadat de heer Witteman verslag had uitgebracht van de Kam er kring en het werk van de Werkgroepen werd deze avond gesloten. WASSENAAR De medische dienst wordt ge durende het a.s. week-end waargeno men doos de artsen A. H. Bertels, Lange Kerkdam 33, tel. 2697 en B. A. Geerl'ngs, Storm van 's-Gravesande- weg 64. tel. 2137. Vanaf hedenavond 6 uur tot de volgende week Zaterdag heeft Apo theek de Burcht, Johan de Wittstraat saldo van 226,24. Als inleider van. 9, tel. 3806 doorlopend dienst. SM doktoren: dr A j! Zw» Sta. ALPHEN AAN OEN RirN GAAT GEM. NIJVERHEIDS SCHOOL VERDWIJNEN? De gemeente Alphen aan den Rijn heeft op de begroting voor 1953 reeds een bedrag van ƒ200.000.— uitge trokken voor de bouw (in 1953 als urgent aangemerkt) van een nieuwe gemeentelijke nijverheidsschool voor meisjes. Zijn we evenwel goed inge licht, dan wordt het voortbestaan van deze school thans ernstig be dreigd. De plannen, welke naar het schijnt reeds verder reiken dan ze aan de openbaarheid worden prijs gegeven, wijzen in de richting van een omzetting van de gemeentelijke nijverheidsschool in een chr. nijver heidsschool. Aan de leerkrachten van de gemeentelijke school zou inmid dels reeds een bereidheidsverklaring te zijn voorgelegd hun medewerking te verlenen aan de oprichting van een chr. school, waarbij het, voor de contra-partij, vooral vreemd' aahdoet, dat de directrice van de gemeente lijke school, mej. N. v. Beest, zich een warm voorstandster toont van de omzetting. De tegenpartij wil gaarne aanne men, zo luidt de oproep tot een open bare vergadering op Woensdag 3 De cember .as. om 7.30 uur in Hotel „Centraal", uitgaande van het be stuur van de afd. Alphen aan den Rijin van Volksonderwijs, dat de meerderheid der ouders in beginsel hiermede instemt, maar er is dan toch ook een minderheid, die het hiermede niet eens is en in een de mocratische samenleving is het toch onbillijk, dat een meerderheid maar steeds aan de minderheid haar wil oplegt. ERNSTIG ONGEVAL. De heer H. Rigtering, werkzaam ten kantoren van het Gew. Arbeids bureau te Alphen aan den Rijn, is Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur een ernstig ongeluk overkomen, toen hij zich per rijwiel van Schoonebeek naar Valtermond (Dr.) begaf. Hij werd ingehaald door een automobi list. Op het moment, dat deze pas seerde, slipte de heer Rigtering en viel tegen de auto aan. Hij bekwam een hersenschudding en een ont wrichte schouder. Hij is in ernstige toestand opgenomen in l.et zieken huis te Emmen. Hoewel zijn toestand heel ernstig is, bestond Vrijdagavond geen gevaar voor zijn leven. Medische dienst. Zondagsdienst van een aquarium. Hoe dat in elkaar zit, werd door de heer J. Bos, assu radeur, eens uit de doeken gedaan in een door de Aquarium vereniging „De DE LEIDSE bioscopen Casino. De probleemfilm „Het vonnis is geveld" speelt zich groten deels in en om de rechtzaal af maar steekt in verschillende opzichten zeer gunstig af bij soortgelijke films. Hier is de hoofdzaak, door welke motieven verdachte tot haar daad is gekomen en om welke motieven door de jury-leden het „Schuldig" of „Onschuldig" zal worden uitgespro ken. Het persoonlijk leven van de gezworenen komt in het geding. Hun levensomstandigheden blijken grote invloed te hebben op hun oordeel. De noodzakelijke objectivitei* blijkt dus dikwijls overvleugeld te worden door subjectiviteit, temeer daar sym- en antipathie nooit kunnen leiden tot een rechtvaardig oordeel. Het is een zeer interessante film, niet al leen om het zij het niet uitgewerkte probleem, doch ook om het uitste kende spel en de dikwijls felle dia loog. Vooral de rol van de verdachte valt op door haar prachtig masker. Waar de kwestie van de euthana sie een hoofdbestanddeel is en de op vattingen hierover verwarrend zou den kunnen werken op jongeren, dient deze film voorbehouden te blij ven voor geestelijk volwassenen. Lido. Onder de vele oorlogsfilms, die in de laatste jaren zijn vertoond ..De liefde van een frontsoldaat" zeker een bijzondere plaats blijven innemen. In de eerste plaats, omdat in deze film enkele fragmenten uit de oorlog het onder £eer moeilijke omstandigheden oprukkenden Ame- kaanse legers in Italië in beeld worden gebracht, in de tweede plaats om het diep-menselijke lief desverhaal, dat in deze film gewe ven is. Hoe zwaar de gevechten in de ''riiaanse bergen zijn geweest, ho opofferingen zy van de man nen ie Europa tenslotte bevrijd hebben van het juk van een tiran, hebben gevraagd, komt in de frag menten, die hier vertoond worden, wel zeer duidelijk tot uitdrukking. Op bijna ongelooflijk nauwkeurige wijze worden hier de bijna onmen selijke gevechten weergegeven zoals in slechts weinig films geschiedt en men houdt zijn hart vast als men deze harde strijd weer onder ogen krijgt. Maar evenzeer wordt men geboeid door het voortreffelijke cn diep roe rende liefdesverhaal, dat zich af speelt tussen een pas tot luitenant gepromoveerde sergeant en een lid van het vrouwelijk hulpcorps. Wil liam Holden en Nancy Olson geven hierbij zeer hoogstaand artistiek spel te zien. De regisseur Michael Cprtiz heeft met deze film een zijner beste producten afgeleverd. Gekeurd voor 18 jaar. Trianon heeft deze week twee films op het programma staan, nl. de reeds eerder hier vertoonde Ita liaanse film „Morgen is te laat", wel ke tot en met Zondag gegeven wordt, en de bekende „Hoffmann's Vertel lingen", eveneens een reprise, welke vanaf Maandag draait. Zoals men weet behandelt „Mor gen is te laat" een jeugdprobleem, de kwestie van de voorlichting voor jeugdige personen, die men niet met een kluitje in het riet moet sturen of onwetend in de wereld moet los laten. Dan kan het morgen te laat zijn. Het gegeven is zodanig uitge werkt, dat het gezien kan worden ook door degenen, wie het recht streeks aangaat n.l. jeugdige perso nen boven 14 jaar. Ofschoon wij be twijfelen of zij er veel aan zullen hebben. De kleurenfilm „Hoffmann's Ver tellingen", gebaceerd op het beken de muzikale sprookjesverhaal, is toe gankelijk voor 18-jarigen. In klank en kleur een sprookje, dat is de ka rakterisering van deze film in 't kort. Rex. „De kleine wereld van don Camillo" drèait nu reeds voor de 4e week in Leiden Wie nog geen gele genheid gehad heeft het kostelijke humoristische verhaal van de Ita liaanse dorpspastoor in zijn strijd te gen het communisme te bewonderen, vindt daartoe nog voor het laatst de gelegenheid in het Rex-theater. Voor alle leeftijden. Luxor heeft de opmerkelijke film „Anna", die de roeping van een kloosterzuster tot onderwerp heeft, geprolongeerd. Voor volwassenen. tionsstraat 5, tel. 2174. NIEUWVEEN VOLKSWAGEN OVER DE KOP GESLAGEN. Donderdagavond te ongeveer half négen is de heer G. C. v. d. Weijden met zijn volkswagen tussen Uithoorn en Vrouwenakker ten gevolge van de gladheid geslipt en over de kop geslagen om vervolgens in de sloot kant te blijven liggen. De bestuur der en zijn echtgenote kwamen bei de met de sohrik vrij. De auto werd ernstig beschadigd. Duivententoonstelling. Giste renavond werd de door de P.V. De Witpen te Nieuwveen en de P.V. De Vooruitgang te Nieuwkoop georga niseerde postduivententoonótelling geopend door de heer J. J. Roovers, die o.a. in zijn rede de schoonheden van deze dieren naar voren bracht. De heer Boonaerds uit Uden een zeer bekende keurmeester heeft gis teren de hele dag de ruim 200 dui ven gekeurd, waarvan de uitslagen luiden als volgt: oude doffers (blauw) 1. G. Oskam, 2. M. Lenting, 3. P. Oosterman; voor de doffers (bont): 1. J. C. van Bemmelen; 2 C. van Leeuwen, 3. A. van Leeuwen. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 28 Nov. Groente. Bloemkool I 3033, id. II 1217, waspeen I 19—27, was- peen II 822, bospeen 2829. rode kool 5.2010.60, gele kool 6.20—8.90, groene kool 9—12.80, boerenkool 1617 spruiten 21 45 kroten 613, breekpeen 911, andijvie 832, uien f 1422. selde rie 9.^19.60, knolselderie 1722 Oude duivinnen (bauw): 1. A. Bijl; 2. J. C. van Bemmelen, 3. J. Woerde. Oude duivinnen (bont): 1. A. van Leeuwen, 2. J. C van Bem melen, 3. G. Oskam. Jonge doffers (blauw): 1. G. Oskam, 2. C. Koele- man, 3. G. Oskam. Jonge doffers (bont): 1. J. C. van Bemmelen, 2. J. Woerde, 3. G. Oskam. Jonge duivin nen (blauw): 1. G. Oskam, 2. P Oos- terman, 3. A. van Leeuwen. Jonge duivinnen (bont) 1. C. Koeleman; 2. J. Hoogervorst, 3. A. Bijl. Late jonge doffers: 1. A. van Eimeren. Late jon ge duivinnen 1. A. van Eimeren. De heer A. Bijl verwierf de prijs voor de mooiste duif van de gehele tentoonstelling. Vandaag is de ten toonstelling nog geopend van 4 tot 6 uur en van 7 tot 10.30 uur. TER AAR IJsclub. De Ter Aarse IJsclub hield in café Verhoef haar jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer Th. IJijdra. De voorz. deelde mede, dat ei op 12 Jan. in Den Haag wedstrijden worden gehouden om het kampioensohap kunstrijden. Leden van de IJsclub kunnen tegen gere duceerde prijzen plaatsbewijzen ver krijgen bij de secretaris van 1 tot 15 Dec. Uit het financiële verslag bleek, dat er een klein batig saldo was. Het ledental is teruggelopen, wat erg jammer is. De heer M. Keijzer bracht verslag uit namens de commissie van con trole. Als nieuwe leden voor de con trole commissie werden benoemd de heren M. Keijzer en C. J. Peterse. Dan volgde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heren W. Zeyerveld, P. Blom, P. Hoogervorst, B. Akerboom, Th. Hij dra, A. den Haan en L. Leliveld. Al len werden bij acclamatie herkozen. De heer Zijerveld stelde zich ech ter niet meer beschikbaar. Bij de rondvraag gingen er stem men op om de ijsbaan te verplaat sen in de buurt van het zwembad. De voorz. was meer voor een centraal punt en daar waar het mooiste ijs is. Verder werd er gevraagd, hoe het met de reddingbeotje staat, die voorheen door de vereniging werden gebruikt. De voorz. wees er op, dat die er niet meer zijn, en dat daar voor in de plaats gekomen zijn lad ders, lijnen en reddingsgordels, werk tuigen, waarmede veel sneller en doelmatiger gewerkt kan worden. Besloten werd een verzoek tot de gemeenteraad ie richten om wakken af te zetten. Dam- en schaakkampioenschap. Uitslagen van de gespeelde dam- en schaakwedstrijden, op Woensdag avond gespeeld, voor de kampioen schappen van Ter Aar, cn die tevens gelden voor de onderlinge borden competitie. Dammen W. v. d. StarrenA. van Vliet (2x) 4—0; D. Spek—H. C. A. Broer 11; G. v. d.- StreekJ. Cos- terus (2x) 22; C. KoëlemanJac. v d. Starre (J2; J. v. d. StarreAnt. Hartveld afgebr.; L. Koeleman—W. van Vliet afgebr. Schaken: A KoelemanJ. de Groot 01; J. EsveldtJ. Rietveld 01; H. BosN. van Eyk 01; B. RietveldJ. Gesemer 10; J. Riet veld—A. W. v. d Jagt 1—0; H. Aaf- tingN. van Eyk 01; H. Bos—J. Esveldt 10; J. RietveldH. Aaf- tink 1—0; A. W. v. d. Jagt—N. van Eyk 0—1. ZEVENHOVEN Gemeenteraad De gemeente raad zal op Wpensdag 3 December a.s., des avonds te half acht in open bare vergadering bijeenkomen. O.m. zullen de navolgende onder werpen aan de orde worden gesteld: voorlopige vaststelling gemeentere kening 1950; voorlopige vaststelling rekening woningbedrijf 1950—1951, aanbieding gemeenterekening 1951; aanvrage om een crediet voor de aanschaffing van een zandstrooier in verband met de bestrijding van de gladheid der wegen; verzoek van dc heer J. van Vliet om hem met in gang van 1 Januari 1953 ontslag te verlenen als gemeenteopzichter; wU- ziging gemeentebegroting 1952.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2