grout laid Guldens en rijksdaalders zullen weer gaan rollen De prins weer naar Mexico Moord te Woerden opgelost? KLOOSTERBAtSEM VEERTIEN THUNDERJETS OVER DE OCEAAN Gouden koorzanger in Zevenhoven Ai VRIJDAG 21 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Papier wordt vervangen door zilver specie De regering: is voornemens om binnen afzienbare tijd een begin te maken met de vervanging van muntbiljetten van een gulden en een rijksdaalder door zilveren specie. Het formaat en het gewicht van de huidige zilveren guldens en rijksdaalders zullen dan worden herzien. Dit wordt om verschillende redenen wenselijk geoordeeld, deelt ministter Van de Kieft mede in een nota voor de begroting op het staatsmuntbedrijf, waarin hij van dit voornemen aan de Tweede Kamer kennis geeft. Voor de herziening van grootje en gewicht der muntstukken is echter een wijziging van de muntwet 1948 noodzakelijk. De voor de aanmunting beno digde gelden zijn daarom nog niet in de nieuwe begroting van het staats-^ muntbedrijf opgenomen, maar zullen bij het voorstel tot wetswijziging wor den aangevraagd. Prins Bernhard heeft Woensdag te voet in Lima gewinkeld om geschen ken voor de Koningin en de prinses sen te kopen. De inwoners van de stad hinderden hem niet bij deze particuliere bezigheid, 's Middags reed de Prins ongeveer veertig km. naar het Zuid-Oosten om de ruïne van een tempel op een berg te be zoeken, die door de Inca's aan de zonnegod was gewijd. De Prins be klom de berg en filmde van daar de Stille Oceaan. De Prins en zijn gevolg hebben Donderdagmiddag Lima per vliegtuig verlaten' om zonder tussenlanding naar Acapulco in Mexico te vliegen, een vlucht ,van dertien uur. In Aca pulco zal de Prins vier dagern rust nemen na de buitengewoon ver moeiende reis. VERBODEN ZöNE LANGS DUITSE GRENS OPGEHEVEN. De verboden zóne langs de Duits- Nederlandse en de Duits-Belgische grens is met onmiddellijke inwerking treding opgeheven, zo heeft het hoofdbureau van de douane te Aken macht, de vlucht van de Verenigde medegedeeld. Er zullen voortaan geen Staten via Groenland en Groot Brit- (Advertentiè) ENGELS SCHIP RAMDE KATWUKSE LOGGER. Ter hoogte van de kustwachtpost in de Umuidense haven is in de voor middag de Katwijkse logger K.W. 144 aangevaren door het Engelse stoomschip „Falcon". De botsing was vrij hevig. Beide schepen raakten elkaaar met de stevens. Door de schok en de schrik sloegen of sprongen enige leden van de bemanning van de logger over boord. Zij konden al len spoedig op het droge worden ge bracht. De Katw. 144, die juist ter visserij uitvoer, moest met een zwaar beschadigde voorsteven naar de vis sershaven terugkeren. De „Falcon" kon haar reis naar Amsterdam voort zetten. 34 MILLE VERDUISTERD. Verdacht van verduistering van ƒ34.000 heeft de Haarlemse recher che aangehouden de 45-jarige F. H. J., die in Haarlem een assurantie kantoor heeft. De verduistering was ten nadele van een aantal verzeke ringsmaatschappijen. J., die een grote portefeuille heeft, was tevens belas, met het innen van de premiekwitanties. In de loop van enige jaren heeft hij met de ge- inde gelden geknoeid. Hij leefde ruim, liet huizen bcuwen en kwam niet uit van zijn inkomen, dat ten minste f20.000 bedroeg. Het was de verzekeringsmaat- schappijen reeds enige tijd bekend, dat er met haar geld geknoeid werd. Vergeefs hebben zij getracht een re geling in zake terugbetaling van het verduisterde te treffen. Vage geruchten, geen officiële bevestiging Nadat gisteren bekend was ge maakt, dat de recherche de 31-jarige D. v. H. en de 36-jarige K. V. uit Woerden had gearresteerd in ver band met de moord op de agent van politie Van Eek, hebben degenen, die het onderzoek leiden zich in een diep stilzwijgen gehuld. In Utrecht, waar de beide verdach ten aan de tand worden gevoeld, weigert de politie inlichtingen over de verhoren te geven, maar het „Alg. Dagblad" van hedenmorgen publi ceert enkele bijzonderheden, welke zijn uitgelekt, maar nog niet door justitionele autoriteiten werden be vestigd. Het blad schrijft: Beide verdachten zijn overgebracht naar Utrecht, waar zij door de justi tionele autoriteiten zijn verhoord. Aanvankelijk ontkenden zij alle schuld. Politie en justitie weigerden gisteren alle inlichtingen, maar gis teravond werd beweerd, dat beide mannen zouden hebben bekend. Ver denking was gerezen, omdat de gear resteerden op de avond voor de moordaanslag „in de polder" zijn geweest, zoals men dat in de omge ving noemt. Herhaaldelijk werden hun namen in verband met de aan slag genoemd, en hun lichaamsafme tingen kloppen ook met de vage sig nalementen, die werden opgegeven. Bij de ondervraging is dan ook uit gebreid ingegaan op het alibi, dat de verdachten opgaven voor de tijd, waarop de aanslag werd gepleegd. Hun werkzaamheid als inbreker schijnt ook vast te staan. In de wo ningen van de aangehoudenen is huis zoeking verricht. Men neemt aan, dat het niet de be doeling is geweest van de mannen om op de agent Van Eek te schieten, maar dat van H. enige waarschu wingsschoten heeft willen lossen, zo als hij zich dat uit zijn tijd bij de politie herinnerde. Door nervositeit zou hij met grote onvoorzichtigheid hebben geschoten met het bekende noodlottig gevolg. ALPHEN AAN DEN RIfN PLV. KANTONRECHTER. Even voor de aanvang van de re- Deze had de uitstaande richtingwij zer van de vrachtwagen met opge merkt en zag pas bij net passeren dat deze links wilde afzwenken. Hoe wel de heer de G. aanvamtelijk sterk gelmatige zitting van het Kantonge-iemde, gaf hij onmiddellijk daarop trekt werd de heer J. G. Jansen tot secretaris gekozen, die tot dusver voorzitter was. Hengelaars vergaderden. De Hengelaarsbond voor LeVion en Om streken hield Donderdagavond in Hotel Centraal te Aio oen a. d. Rijn een goed bezochte contactavond. Na dat de voorz., de heer C. Hendriks uit Leiden, een welkomstwoord had gesproken, werden een aantal films graraaid. Hierna hield de heer F. P. Grendel uit 's-Gravenhage een pro pagandistische toespraak. Na hem liet de heer J. N. de Wit uit Voorburg het licht schijnen op de huidige en de toekomstige Visse rij wet, waarbij met genoegen werd opgemerkt, dat de nieuwe wet een verbetering inhoudt voor de sport visser. Geboren: Hugo, z. van H. Oppelaar en N. A. van Varik; Pietje, d. van C. Stoof en W. J. Zweserijn; Maria Cornelia, d. van C. Kapteijn en T. Heijns; Hermina, d. van J. Boerhout en G. Slokker; Nicolaas Cornells Ma ria, z. van L. van Donk en B. G. v. d. Steeg. Ondertrouwd: C. H. Verbeek 22 j. en G. J. Leeuwrik te Boskoop 21 j. Gehuwd: J. van Eijk te Koudekerk 25 j. en M. Roggeveen 21 j. Overleden: J. van Keeken 78 j., weduwe van J. v. Velde; Anrianus Klarenbeek 44 j.E. J. Kastelein 58 jechtgenote van W. Braber; Wilhel mus van der Zon 72 j. BOSKOOP Kon. Mij. voor Tuinbouw. Voor recht te Alphen a. d Rijn installeer-1 weer vol gas, "want hij meende, dat de maandelijkse bijeenkomst had de -- -. H. hu toch niet bijtijds tot stilstand kon afd. Boskoop van de Kon. Ned. My. kantonrechter, mr. Kirchheiner de heer J. W. Schutte, j karnen. Het passeren evenwel werd voorheen substituut griffier bij het'hem eveneens noodlottig, want beide Op het ogenblik maken ongeveer veertien „Thunderjet"-straaljagers, bestemd voor de Nederlandse lucht- speciale vergunning voor het betre- den van deze zóne nodig zijn. De verboden zóne, die niet overal even breed was, werd na de oorlog door de militaire autoriteiten inge steld. Zij had ten doel „ongewenste elementen" uit de buurt der grens te houden en het smokkelen tegen te gaan. WONDEN van allerlei aard Een klein wondje, waar vuil in komt kan een ernstige verzwe ring veroorzaken. Gebruik daar om bij elke verwonding: w*hi.m^.1ii.»s.*ct.ttvm (Advertentie) Amerikaanse levering aan Nederland door de lucht Tot dusverre kwamen de Thunder, jets per boot naar Europa, meestal naar Kopenhagen en werden dan op een vliegveld in de nabijheid van de plaats van ontscheping gemonteerd en later naar ons land overgevlogen Dit overvliegen betekent een belang rijke kostenbesparing. De afstand, die de 14 Thunderjets afleggen bedraagt ongeveer 5000 km. De route loopt over Goosebay in La brador en Prestwick in Schotland. Deze vlucht vormt een onderdeel van het „Project Dropkick", dat in het algemeen betrekking heeft op de af levering van Amerikaanse gevechts vliegtuigen voor de Navo-landen, via de luchtweg in plaats van per boot. Op deze wijze kan binnen enkele dagen een groot aantal vliegtuigen naar W.-Europa worden overge bracht, hetgeen onder bepaalde om standigheden van bijzonder belang moet worden geacht. Aetherklanken ZATERDAG. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.55 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lunchcon cert. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Man nenkoor. 15.00 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.40 Harmonie-orkest. 16.00 Kamerorkest en soliste. 16.30 „De Schoonheid van het Grego riaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gevarieerde muziek. 18.15 Journalis tiek weekoverzicht. 18.25 Klassieke muziek. 18.45 Buitenlandse corres pondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Parlemen'tsoverzicht, 19.30 Gram. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Lichtbaken", cau serie. 20.50 Gram. 21.00 Gevarieerd programma. 21.50 Actualiteiten. 22,00 Amusementsmuziek. 22.30 „Wij lui den de Zondag in" 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.00 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continube drijven. 11.30 Viool en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmede delingen. 12.33 Accordeonorkest en solist. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Politie-kapel. 13.50 Radio-week- journaal. 14.15 Orgelspel. 14.35 Frie se poëzie. 15.00 Amateuruitzending. 15.30 „Eerst denken, dan doen", cau serie. 15.45 Jazzmuziek. 16.15 Sport- praatje. 16.30 Radio Philharmonisch orkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Filmprogramma. 18.40 Rege ringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepar tout", causerie. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd program ma. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Weensemuziek. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. 22.55 Reis Z. K. H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amerika. 23.00 Nieuws. 23.15 Wereldkampioenschappen dammen. 23.2024.00 Gram, tannië naar Nederland. Deze straal jagers worden aan Nederland gele verd als onderdeel van het militaire hulpprogramma. Over deze vlucht van de Verenigde Staten via Groenland naar Nederland vernemen wij van de luchtmacht voorlichtingsdienst nog de volgende bijzonderheden. Veertien Thunderjet straaljagers van het type F-84 G, die in het kader van de Amerikaanse wapen- leveranties aan West-Europa ter beschikking van de Nederlandse luchtmacht worden gesteld, zijn dezer dagen van de Amerikaanse vliegbasis Westover in de staat Massacrussets gestart om te wor den overgevlogen naar de vliegbasis Eindhoven in Noord-Brabant. Dit is de eerste maal, dat een der gelijke voor Nederland bestemde zen ding door de lucht wordt afgeleverd. Haagse kantongerecht en gedeta cheerd bij het departement van jus titie aldaar, tot plaatsvervangend kantonrechter in het kanton Alphen a. d Rijn. Nadat de plv. griffier mr. Taat de benoemingsbrief had voorgelezen, wagens kwamen met elkaar in aan- rtking met het gevolg, dit de iuxe wagen het vrij ernstig moest ontgel den De vrachtwagen werd 'icb+ be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Officieel bezoek van St. Nicolaas. De Thunderjets, die thans op weg zijn naar Nederland worden gevlo gen door vliegers van de U.S. Air Force Europa (U.S.A.F.E.) die korte lings per gewoon verkeersvliegtuig van Schiphol naar Amerika waren vertrokken, om daar de straaljagers voor ons land over te nemen. VoxtX de Pseudo-,.doctor" bestelde champagne Jruifde zichzelf in Leidse café's De 24-jarige los-werkman J. R. uit Delft, leidde in September een paar dagen in Leiden een leventje, zoals beschreven wordt in driestuiverro- mannetjes. Hij ging naar restaurant „De Burcht", deed zich voor als se cretaris van het Delfts studenten corps en bestelde voor de volgende da een promitiediner voor 85 perso nen. Men gelooide R., en geen won der, want hij zag er keurig uit in zijn rokcostuum, dat hij tevoren in Leiden gehuurd had. Ook zat hij dik in de sigaren en sigaretten, want die had hij tussen de bedrijven door even zonder betaling in Gouda ge kocht. Als voorproefje van het grote diner nam hij het er goed van. Hij liet champagne aanrukken en dineer de voortreffelijk. Toen hij het res taurant had verlaten zonder te be talen, spoedde hij zich per taxi naar restaurant „De Sleutelstad'. Jui chend en met opgeheven armen kwam hy binnen, want hij zou zo juist tot doctor zijn gepromoveerd. Per taxi liet hij champagne aanruk ken, deelde rondjes uit en deed zich zelf te goed. Toen hij opnieuw zon der betaling weg wilde gaan, moest hij een onderpand achterlaten. Geen nood, hij trok de gehuurde pandjes jas uit en verdween in hemdsmou wen. Ook had verd. nog vergeten zijn hotel te betalen. De volgende dag ging hij per taxi naar Delft terug. Daar aangekomen, liet hij de chauffeur zo lang wachten dat deze tenslotte maar zonder geld verdween. Voor de Haagse rechtbank hield verd. vol, dat hij had willen betalen, maar dat dit door zijn arrestatie was verhinderd. Eerst wilde hij de_ presi dent niet vertellen, waar hij dit geld dan wel vandaan wilde halen. „Dat is mijn zaak," vond hij. Later deelde verd. echter mede, dat hij thuis als boekbinder 1200 boeken had. „Van uw klanten zeker?" zei de president, maar verd. betoogde het tegendeel. Reeds negen veroordelingen prijk ten op het strafblad van verd. waar onder een paar voor oplichting. In een psychiatrisch rapport werd verd. als psychopaath aangemerkt. „U hebt in Leiden zinloze verha len verteld," merkte de president op. „Toen ik uit Avereest terugkwam kreeg ik geen werk en dat was ook zinloos," antwoordde verd. De officier van justitie achtte een jaar gevangenisstraf met aftrek de juiste straf. Uitspraak 4'December. sprak mr. Kirchheiner. Hij wees op Als de gure koude geen spaak in wjei steekt, zal het Zaterdagmid dag a.s. feest zijn voor de Alphense jeugd. Tijdens de actie van de mid denstand komt Sint Nicolaas zelf eens poolshoogte nemen van het ver loop en zal tevens als de goede vriend van de kindoren, zijn aandacht ook aan de jeugd schenken. Hij wordt even na twee uur op het beu-des van het raadhuis door de burgemeester officieel ontvangen, nadat de Sint eerst in „Avifauna" is verwelkomd. Na de officiële plechtigheid in het gemeentehuis maakt de kindervriend de grote verantwoordelijkheid van geheel ander karakter, die thans op de schouders van de heer Schutte is gelegd. Vanaf heden zijt gij belast met de rechtsbedeling in Nederland en wel in het bijzonder in het Kan ton Alphen a. d. Rijn. Verantwoor delijkheid omvat meer dan taak. De eerste is geworteld in de gemeen schap. Verantwoordelijkheid ziet op datgene, wat er in de wereld, in de gemeenschap moet gebeuren, steeds weer opnieuw. Uw verantwoorde lijkheid brengt met zich mee, dat gij Veertig jaar bij P.T.T. - De heer W. de Ridder, besteller bij de P.T.T. hoopt 1 December de dag te herden ken, dat hij 40 jaar geleden in dienst van het staatsbedrijf trad. Mutaties bij P. v. d. A. In de Donderdagavond gehouden jaarver gadering van de pl afd. van de P. v. d. A. Werd de heer G Nijman, lid van de gemeenteraad, tot votz, van hei dagelijks bestuur van de afcl. ge kozen. In de vacature van de heer Naber, die naar Gonnchem ver- HAAGSE RECHTBANK. Gids voor Bollenstreek. In to taal pleegde de Nijmegense vertegen woordiger P. R. in de Bollenstreek ongeveer 100 oplichtingen, aldus de president van de Haagse Rechtbank. Van Februari tot Sepiember 1952 reisde verd. in de hollenstreek rond om advertenties te werven voor een uit te geven gids voor de streek. Hij inde direct het geld, maar de gids verscheen nooit. Hij deed zich hier bij voor als vertegenwoordiger van een niet bestaand advertentie bureau Gelderman in de hoofdstad. Reeds diverse malen was verd. ver oordeeld. De officier van justitie was tot 92 oplichtingen gekomen, maar nog steeds komen er aangiften binnen, ook van buiten het arrondissement. De officier v.n justtie requireerde anderhalf jaar gevangenisstraf. Uit spraak 4 December as. Inbraak Vier jaar gevangenis straf met aftrek eiste de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank te- tegen de isoleerder H. S. uit Arnhem die er van verdacht wordt een in braak te hebben gepleegd in de wo ning van de heer A. P. H. Dieben aan de Leidseweg te Voorschoten. De verd. ontkende halstarrig, hoe wel de aanwijzingen zich opgestapeld hadden. Zo was er bij het vermiste geld een dubbeltje met de beeltenis van Willem III er op en een gaatje, in het midden. Een dergelijk dubbel tje werd in het bezit van S. aange troffen. ook trof men in zijn bezit sigaren aan van een speciaal eigen merk, dat niet gewoon in de winkels verkrijgbaar is. Ook dergelijke siga ren worden vermist. Ten overvloede was. een man, wiens signalement precies klopte met verd. in verdachte houding gesignaleerd bij het bewuste huis. De officier van Justitie requireer de vier jaar gevangenisstraf met af trek. Uitspraak 4 December as. de streek kent, waarin gij werkt en een rondrit door de gemeente, dat gij de eigen kenmerken van de bevolking leert zien. fDe ambtenaar van het O.M., mr. H! Sandhuis, die mr. Schutte al ja ren kent van de Griffie te 's-Gra- venhage voegde hierna zijn geluk wensen toe aan die van mr. Kirch heiner. Mr. Schutte beanwoordde de toe spraak van de kantonrechter en dankte hem, dat hij zijn benoeming heeft willen bevorderen. De streek is hem onbekend, maar spr. zal trachten zich in tt werken. Het ver heugde spr., dat de donkere wolken van destijds zijn overgedreven en dat het kanton Alphen behouden is gebleven. AUTO WERD DOOR TREIN MEEGESLEURD Bestuurder bleef ongedeerd Donderdagmiddag om 3.18 uur is een vrachtauto, vermoedelijk beladen met hout, waarvan de bestuurder om de een of andere reden de naderenut1 trein uit de richting niet neeft opge merkt, op de onbewaakte overweg onder de gemeente Wsarder, tussen Bodegraven—Woerden, in volle vaart in de flank van de trein gereden De vrachtauto werd enige tientallen me ters meegesleurd en zwaar vernield in de naast de lijn lopende sloot ge slingerd. Wonder boven wonder kon de bestuurder zich zonder r.oemons- V/aardig letsel uit het wrak van de auto bevrijden. Het ongeval veroorzaakte iri de treinenloop naar Leiden ongeveer 30 minuten vertraging. Vele passagiers waren danig geschrokken. LUXE WAGEN BOTSTE OP VRACHTAUTO Op het moment, dat de bestuurder van een trailer, de heer J. v. d. H. uit Koudekerk Donderdagmorgen omstreeks 10.50 uur, komende uit de richting Koudekerk en rijdende in de richting Alphen a. d Rijn het on- slagterrein van de N.V. Spanbeton alhier wilde oprijden, werd hij inge haald door een met vrij grote snel heid rijdende luxe wagen, bestuurd door de heer A. de G. uit Keukelom. voor Tuinbouw op Plantkunde uitge nodigd de heer Vink, hoofd van de Plantsoendienst te Rotterdam, voor het houden van een causerie over planten in de vier jaargetijden, waar bij een groot aan'al kleurenbeelden als leiddraad dienden. De heer Vink liet zoweel zeer bekende als zeld zame exemplaren zien. Geboren: Dorothea Cornelia, d. van C. Ar Vermeulen en D. C. Ver laan; Eleonora, d. van P. IJ. F. Bes- seling en M. W. Cozijn; Hendrika Gijsbertha, d. van W. van 't Wout en E. Roseboom. Ondertrouwd: P. Baars 2 6j. en J. A. Loef 26 j. Gehuwd: C. J. van> Ooi 30 j. en M. Nederhof 35 j. Overleden: Johannes Groenendijk 74 j. HAZERSWOUDE Mevr. Kroon slaagde te Utrecht voor het kruideniersuipioma. Geb.: Alie C. N. M., d, v. J. Bon tenbal en P J.Schellingerhout; Jo anna M., d. v. H. Oppenbrouwer en J. van Zijl: Anna M. Th., d. v. F. Pannenbakker en A. M. B. Verbakei. VALKENBURG Met ingang van het jaar 1953 zal de Huisvestingscommissie niet meer op de tweede Donderdag, doch op elke 2e Vrijdag van iedere maarid, des avonds om 8 uur in het gemeen tehuis zitting houden. U rijdt od een voor- rangsweg. welke ge kruist wordt door een n iet - voorrans weg Zondag as. zal het feit worden herdacht, dat de heer P. de Groot 50 jaar lid is van het parochieel zang koor te Zevenhoven. Als jonge knaap klom Piet reeds de koortrap op en sedert 1929 is hij ook directeur van het zangkoor in de parochiekerk van de H.' Joannes de Doper. Het is juist deze functie vooral, die hij met veel zorg en toe wijding heeft vervuld. Steeds is de heer De Groot op zijn post en geen enkele rouw. of huwelijksmis wordt door de j'ubilaris verzuimd, ofschoon hij hiervoor vrijaf moet nemen bij zijn patroon. Zijn opleiding ontving de heer De Groot van de bekwame leraar J. A. Sprengers, indertijd hoofd der R.K. school te Zevenhoven, en door ver-1 dere zelf bekwaming zwaait de jubi- lerende directeur thans voortreffe- j lijk de dirigeerstok. i Geheel katholiek Zevenhoven zal de a.s. feestdag blijde met de jubi laris medevieren door het bijwonen van de Hoogmis, welke op die dag om 10 uur te zijner intentie wordt opgedragen. Om 12 uur is er daarna receptie in het R.K. Bondsgebouw om alle bekenden en wie kent de jubilaris niet? in de gelegenheid te stellen gelukwensen aan te bie den. Het zal de bescheiden zanger zeker niet aan belangstelling ontbre ken, want reeds meer dan een eeuw is de naam De Groot verbonden aan het parochieel zangkoor van Zeven hoven en op heden nog maken zes De Groots" deel uit van dit koor. Vijf leden van deze familie hebben de functie van organist vervuld. Wy wensen de jubilaris nog vele jaren in zijn functie en moge geheel katholiek Zevenhoven nog geruime tyd genieten van zijn trouwe en zorg zame koor-directeur. Ste iaandetCij(ie aaantuten aan JCappie Jlappü 56. Koppie tuimelde omlaag en kwam met een vaart op Niek terecht die hem ruw beetpakte, onzacht door elkaai schudde en zei: „Ziezo, man netje' Nou hebben we je! En nou zullen we jou meteen die kunstjes eens afleren! Kom mee!" En hy sleurde Koppie mee naar de ver stuur! Zo hard je kunt!" „Kan niet harder!" schreeuwde de stuurman te rug, „straks springt de heleboel in gruzels!" Koppie maakte van de op wind ng van de mannen gebruik om op handen en voeten weg te kruipen, maai Slim zag het en greep hem weer vast. „Hier jy! jy dacht zeker schansing. Maar Slim schreeuwde van dat je er zo gemakkelyk afkwam bovei- uit de mast: „Ik zie een licht, hè, lammenadig stuk ongeluk! Voor- Niek! Ze komen op ons af! We zyn'uit! Mee naar de baas! Die zal je je er bij!" en vloekend klauterde Slim Istreken wel inpeperen!" ,.Ze komen als een kat naar beneden. Niek smeet hoe langer hoe dichter by!" schreeuw- Koppie op de grond en riep: „Varen, de Niek, die by de verschansing op de uitkyk stond. En net toen Koppie, die als een baal meel op de schou ders van Slim hing, het trapje afge dragen werd, zag hij het felle licht van een schijnwerper steeds dichter- by komen. Zou de politie nog op tijd komen? Slim klopte aan eer deur en riep. „Ik heb 'm, chef! Maar de po litie heeft ons te grazen! Ze zitten pal achter ons! Wat doen we?" „Ik wil eerst even met m'n vriend Kop pie praten, Slim!" zei een stem en toen werd de deur opengemaakt.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 8