IÉgLIM" liholeuhwas ai Nieuw poldergemaal in Zoeterwoude Licht in Alphens duisternis Zijn buurvrouw was gastvrij en stak zijn huis in brand Gratis revue voor buspassagiers Slachtoffers van de weg WOENSDAG 12 NOVEMBER 1952 0E LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 „ZELDEN VAN PASSÉ" WERD „STEEDS BEREID ':-j f De heer Ph. de ->ong, voorz. van het ..Jl I poldrbestuur stelt het gemaal in werking. Geheel links burg. Smeets, rechts de secr.-penn., de heer Schou ten. (Foto: v. d. Horst). De trotse achtkanter-molen „Zel den van Passé'' aan de Meerburger watering heeft afgedaan, want aan het nieuwe gemaal, staande aan de Dokter Kortmannstraat, wapperde gistermorgen de driekleur van de vlaggemast: de windkracht had het verloren van de electrische energie. Ware het niet dat de molenaar Willem Borst als de eerste machinist ook al toegegeven had, dat de nieu we „machien" de polder tijdens de grote regenval van de laatste weken, vlugger en dieper kon wegmalen dan zou hij op deze morgen de molen in „de rouw" gezet hebben. In het nabij het gemaal liggende café „Landzicht" kwam een groot gezelschap bijeen. Aanwezig waren het Polderbestuur, burgemeester H J. J. A. Smeets. de wethouders G. P. van Leeuwen en.M. Kraan, de rijksconsulent van de Cultuur Tech nische Dienst, de heer dr. H. G. Ku- périe, de bouwkundige ambtenaar v. de Prov. Waterstaat, de heer De Ja ger, namens de hoofdingenieur di recteur van deze dienst, de heer ir. van Welzenburg, waarn. ingenieur v. Rijnland en de heer A. H. Piscaer, techn. ambtenaar van het Hoogheem raadschap van Rijnland, de heer ir. Schermerhorn van het Technisch Bu reau van de Unie van Waterschap pen, de heer W. M. van Rij kom van de Sted. Lichtfabrieken te Leiden, de heer ir. Bos van de N.V. Landindus- trie te Sneek, de heer C. Strijk, fir mant van het aannemersbedrijf gebrs. Strijk, de heren Th. Stijnman en A, L. van Wijk, bestuursleden van de Boerenleenbank .te Stompwijk en zeer vele ingelanden en gebruikers van de polder. Openingswoord. De voorz. van het polderbestuur de heer P. L. de Jong, zeide in zijn openingswoord, dat de Grooten West- eindschen Polder, zolang hen bestaat, evenals elke andere polder, tegen te veel water had gevochten. De molen van de polder had de beroemdheid een der beste molens uit de omtrek te zijn. Men moest ech ter erkennen, dat de molen de naam „Zelden van Pas" met recht droeg, want bij windstilte moest men aan zien, dat het water hoger en hoger bleef stijgen. Met rechtvaardige trots mogen wij dus vandaag op de stichting van het gemaal neerzien en zonder twijfel zal ons nageslacht ons dankbaar zijn. De heer J. Schouten, secr.-penn. van de polder, nam nu de leiding van de plechtigheden en verzocht het gezelschap zich naar het gemaal te begeven. Voor het poldergemaal aan gekomen, werd als eerste symbolische daad de sleutel overhandigd aan de burgemeester van Zoeterwoude met verzoek het gebouw officieel te ope nen. Toen de deur ontsloten was ging het Polderbestuur, het gemeen tebestuur en de autoriteiten het ge bouwtje binnen. Op aanwijzing van de oud-molenaar thans machinist van het gemaal de heer W. Borst, zette voorzitter de verschillende knoppen en handles in beweging, waarna het machtige werktuig, de grote vijzelpomp, zich in beweging zette. k-c laatste weken had de pomp polder reeds meerdere malen na •,rote regenval in de kortste tijd zo „hol" gemalen als vroeger nooit ge dacht kon worden en de voorafgaan de officiële beproeving en meting had uitgemaakt dat de opbrengst met laag polder en hoog buitenwater de vereiste opbrengt van 50 M3. per minuut met 2H M3. overschreden had, waarbij het verbruik van ener gie nog 2V2 K.W. beneden de over eengekomen K.W. bleef. Toen het nieuwe bedrijf bezichtigd was, ging het gezelschap weer terug na^ café „Landzicht". Gelukwensen. Het eerste verkreeg burgemeester Smeets het woord. De gemeente is met het grondbezit voor het uitbrei dingsplan ingeland van de polder en heeft direct belang bij een goede be maling. Spr. huldigde de grootse plannen, die uitgevoerd zijn en sprak ook met een zekere weemoed over de nu stilstaande molen, waarvan men zich afvraagt wat het lot van dit schone sieraad in het landschap zal worden. Gaarne wil de burgemeester de toezegging doen, als hiervoor de aandacht gevraagd zal worden, de te werken dat de molen behou den zal blijven. Ir. H. G. Kuiperie, rijksconsulent van de Cultuur Technische Dienst, hield een zeer interessante redevoe ring. Toen hij in 1950 zijn nieuwe werkkring overnam va ir. Perk was daar als belangrijke zaak de Gr. West. Polder bij en spr. brengt een zeer uitvoerig verslag uit hoe moeilijk de stichting tot stand is gekomen. Spr. noemt deze dag een heuglijke feest dag voor de polder, omdat ook voor een graspolder de waterbeheersing van zo ontzaglijk grote waarde is. Daarna sprak de poldersecr., de heer Schouten. Zij., redevoering was zeer belangwekkend, pmdat hij getuigde van grote kennis van de polder en van het landbouwvraag stuk ten opzichte van waterbe heersing. Ook de historie van de polder, waarin vroeger de ambachtsheer Jonkheer Elout van Soeterwoude grootgrondbezitter was en die de mo len waarschijnlijk reeds in het be gin van 1700 heeft gesticht, werd in den brede behandeld. Spr. stelde voor in plaats van „Zelden van Passé" op het nieuwe gemaal met grote letters te zetten „Steeds Bereid". Ir. Schermerhorn van het Tech nisch Bureau en ir. Bos van de N.V. Landindustrie voegden hun geluk wensen toe, dankend vooral voor de medewerking van de Sted. Lichtfa brieken en de aannemersfirma Gebr. Strijk. De heer A. L. van Wijk dankte ten slotte voor de goede, prettige be trekking met de Boerenleenbank van Stompwijk met de hoop dat deze zo zal blijven. Het gezelschap bleef daarna nag gezellig bijeen. ALPHEN AAN DEN RIJN KWESTIE AVIFAUNA. Met betrekking tot de financiële moeilijkheden, welke het Vogelpark Avifauna, als gevolg o.a. var een min der druk seizoen dan vorige jaren, ondervindt, delen B. en W mee, dat terzake kortgeleden contact met het college is opgenomen, teneinde na te gaan of en zo ja welke moge lijkheden kunnen worden aange boord om een, vooral voor de credi teuren, bevredigende oplossing voor deze kwestie te vinden. Deze zaak is thans nog echter in voorbereidend stadium. Het college hoopt spoedig nadere mededelingen dienaangaande te verstrekken St. Nicolaas-actie. De Alphense middenstand is blijkens een adver tentie in dit nummer voornemens om het a.s. Sint Nicolaasfeest niet onopgemerkt te laten voorbij gaan. Althans men trekt gezamenlijk op om het omstreeks die tijd druk ko pend publiek niet alleen een uitge breide collectie waren voor te leg gen, maar het ook enkele St. Nico- laasverrassingen aan te bieden. Uiteraard moet men hiervoor zelf wat doerT, mede om de actie moge lijk te maken. Gedurende het tijd vak 15 Nov. tot 6 December verstrek ken de deelnemende middenstanders een kleine honderd in getal een tekening, waarin een zestal fou ten moeten worden opgespoord. De tekening moet voorts van een slag zin worden voorzien. De goede op lossingen worden bekroond met grote geldbedragen in de vorm van bon nen, welke bij de deelnemers kun nen worden besteed. Ook de kinde ren zijn niet vergeten. Deze kunnen in Hotel „Centraal" op vertoon van N.V. GLIMFABRIEK - OVERSCHIE bonnen, welke de winkelier bij aan kopen verstrekt, deelnemen aan een grabbelton „altijd prijs". De actie wordt Vrijdagavond om 8 uur door burgemeester Witschey „ingeluid" in Hotel Centraal. Doortrekking Prins Bernhardlaan. Blijkens de verwachting van het college, zal de doortrekking van de Prins Bernhardlaan in Zuidelijke richting nog in 1953 een feit worden. Deze laan zal dan de verbinding vor men van de Rijksstraatweg uit de Hoorn tot de Rijksstraatweg aan Gouwsluis, buiten de kom der ge meente om. Hiervoor kan dan reeds een uitgaaf worden verwacht ad 240.000.— Deze doortrekking over het terrein van de gasfabriek en voor het station langs in de richting van Bodegraven, welk werk zich t. z. t zou kunnen lenen tot verruiming van de werkgelegenheid, wordt van zo groot belang geacht, dat een spoedige voorbereiding Uïgent is BODEGRAVEN GOUDEN JUBILEUM „WILLEM TELL" De schietver. „Willem Teil" zal be gin December het feit herdenken, dat zij 50 jaar geleden werd opgericht. De oprichters waren de heren W. Boer, S. Boonzaaier, J. Zwijnenburg, W. Bergshoef en I. Hoogendoorn. In 1903 werd de koninklijke goedkeu ring verkregen op de statuten. Aan vankelijk was de belangstelling groot, blijkende uit de deelname bij wedstrijden Bij gebrek aan draaiba re schietschijven, fungeerde de heer J. de Jong als „schotenaanwijzer." Na het weeshuis als oefengelegenheid trok men naar de gymnastiekzaal van de Openbare school en later naar de zgn. Franse school. Met me' de werking van de BVL en de Bur gerwacht verkreeg men een eigen Als liet werkprogramma van del krijgen HPL verlichting totaal 42 gemeente voor 1953 zonder stoornis- st. ad 15.750.—. Voorts zullen de sen verwezenlijkt zal knnnen wor den, dan zal Alphen aan den Rijn in het komende jaar volkomen uit de duisternis zijn. Enkele belangrijke straten en we gen zijn dit jaar al voorzien van moderne TL-verlichting, welke voor het merendeel voldoet. De bestaan de TL verlichting in het burgemees ter Visserpark en de gewone gloei lampverlichting in de omgeving van het raadhuis sorteeren niet het ver wachtte effect en zullen volgend jaar moeten worden vervangen door HPL verlichting. Men heeft dan no dig 15 stuks a 375.5.625. Ook de rijksstraatweg vanaf de Ce- lebesstraat tot Hoorn nr 7 krijgt HPL verlichting, 30 st. a 375 11.250.—. Dezelfde weg vanaf het Hazeveld tot scheepswerf Boot aan de Steekterweg zal van natrium ver lichting worden voorzien en wel van 50 st. a 410.— 20.500.—. De normale gloeilampverlichting in alle straten welke liggen ten westen van de Rijn, tussen Oosthoekbrug en de Hefbrug bij Gouwsluis, zal wor den verbeterd. Hiervoor wordt ge rekend op een uitgave van 80 x 200 16.000.De Hooftstraal vanaf de Oudshoornseweg tot aan de in aanbouw zijnde gemeentelijke brug over de Rijn krijgt 17 stuks HPL lampen ad 6.375.—. De Raadhuis straat bewoners zien hun lang ge koesterde wens eveneens in vervul ling gaan want hun straat krijgt vanaf de Pieter Doelmanstraat tot de Jongkindt-Coninckstraat 10 stukL TL verlichting ad 5.900.en tot de op rit van de Rijnbrug (over het Aar kanaal) komen er nog 28 tuks HPL lampen bij ad 10.500.Ook de Aarkade vanaf de provinciale weg in westelijke richting, Bloemhofstr., Toussaintplein, Toussaintstraat en Jongkindt Coninckstraat, tussen Toussaintstraat en Raadhuisstraat BUURMAN OP DE KOFFIE Enige weken geleden moest één van de twee bejaarde broers Buis, die te zamen een huisje te Kaalte bewonen, des avonds naar een brui loft en de buurvrouw nodigde de tweede, die invalide is, bij haar op een kopje koffie, omdat hij het in zijn eentje wel eenzaam zou vinden. Deze ging er met graagte op in, at zelfs een boterhammetje mee en bleef na het eten nog gezellig een pijp roken, terwijl buurvrouw even tjes zou afwassen. Plotseling klonk de alarmroep: „Brand" en toen Buis naar buiten- gelopen was, zag hij zijn huisje in lichter laaie staan. Er viel niets meer te redden en alle bezittingen van de gebroeders werden door het vuur ver nield. Enige dagen later kwam' de buur vrouw bij de broers en gaf hun een geldsbedrag terug, dat zij enige tijd geleden van hen geleend had: „U zult het nu wel goed kunnen gebrui ken," zei buurvrouw meevoelend. De politie van Raalte had echter het onderzoek al in handen en ont dekte, mede naar aanleiding van de bankbiljetten, waarmee buurvrouw de schuld betaald had, dat zij niet zo meelevend was, als zij zich voor deed. De vrouw werd aan de tand ge voeld en zij legde vrij spoedig een volledige bekentenis af. Op de be wuste avond had zij geen kopjes ge wassen, maar was naar de woning van haar buren gerend, had de huis kamer met petroleum besprenkeld, een geldkistje weggenomen en het huis in brand gestoken. Zij is door de politie in verzekerde bewaring gesteld. lokaliteit in de Wilhelminastraat. Tij- opkomst was goed. De secr., de heer dgns de oorlog lag de activiteit van W. P. v. Tol las een ingekomen stuk normale gloeilampen worden verbe terd en aangevuld in alle woonstra ten welke liggen ten Oosten an de Rijn tussen de Nieuwe Sloot en de Tuinstraat. Hier zullen' 42 stuks no dig zijn ad 8 400.Ook Aarlan- derveen wordt niet vergeten. De Dorpstraat aldaar wordt voorzien van 22 stuks HPL verlichting ad 8.250.Als voor het verven der 336 palen 6720.wordt gerekend en men rekening houdt met Ie hier en daar vrijkomende palen, dan zal de totale vernieuwing van de ver lichting het volgend jaar plm. 115.270 bedragen, een bedrag dat ruim beschikbaar is van voorgaande jaren. Van het bedrag ad 90 000. dat voor 1953 op de begroting is uit getrokken zullen de volgende verbe teringen der verlichting worden uit gevoerd: Rijksweg vanaf Pr. Bern hardlaan tot de grens der gemeente Hazerswoude, waar 42 natriumlam- pen zullen worden aangebracht, ad 17.220.—; Rijksweg vanaf Scheeps werf Boot Gouwsluis tot de grens der gemeente Zwammerdam, 54 na- triumverlichtingen ad 22.14U. Lage Zijde vanaf grens der gem. Koudekerk a. d. Rijn tot de Heeren- weg, 45 st. normale gloeilampenver lichting ad 12.600.Lage zijde vanaf de Rijnbrug over het Aarka naal t/m de Lindenhovestraat, nor male gloeilampenverlichting, 64 st. ad 17.920.het Noordeihde en het Zuideinde (Aarlanderveen) zullen respectievelijk 20 en 30 normale gloeilampen bij krijgen ad 5.600. en 8.400.D langs de Lage Waard, Woubrugseweg (ged.), Rid- derbuurt, Heerenweg (ged.)., Vinke- buurt en Verlengde Aarkado (ged.) staande gloeilampen zullen worden verbeterd. De verlichting Hazeveld Conradstraat, Stationsplein en ged. Dr. Lovinklaan komt aan de orde bij de doortrekking van de Prins Bern hardlaan. De passagiers in een bus van de dienst Haarlem Leiden der N. Z. H. V. M. hebben gisteren onder Sassenheim een vertoning meegemaakt, die herinne ringen opriep aan de bes te ravnes van Buziau. Deze vertoning begon, toen er onenigheid ont stond over de tariefgren- zen. In Sassenheim stapte namelijk een heer en echt genote uit, die volgens hun betalingsbewijs de bus reeds een halte eerder had den moeten verlaten. De conducteur stelde dit feit vast en vroeg derhalve een geringe bijbetaling. De dame stapte echter ge woon uit en haar man wil de dit voorbeeld volgen. Maar dat liet de conduc teur niet op zich zitten! Hij posteerde zich in de deuropening en weigerde de passagier te laten uit stappen. „Eerst betalen mijnheer", was zijn devies Maar de passagier wilde zijn portemonnaie niet voor de dag halen. Omdat cr tenslotte iets moest gebeuren, stelde de conducteur de passagier voor mee te gaan naar het politiebureau in I^isse. Maar ook dit voorstel viel niet in goede aarde. De passagier besloot toen zijn lichaamskracht in te schakelen. Hij wierp zich met zijn volle gewicht op de conducteur en al spoe dig ontstond er een vecht partij, waarbij „meer ruim te" het grootste probleem was. Ook dit probleem werd aan een onderzoek onder worpen en de oplossing was, dat conducteur en en wees op het zo juist nog als front gelden de trottoir. „Die is van mij", riep dt* .rebellerende reiziger. „Geef op!" De conducteur had ech ter zijn kans reeds benut. H(j griste de portemonnaie van de straat en deelde de thans verslagen passagier overging. Men zag twee mensen met een afgrijse lijke vaart langs de straat rennen. Voorop de passa gier, daar achteraan de conducteur. De laatste won de sprint en wist zijn plaatsbewijzen te her overen. Vervolgens werd de volgorde omgedraaid. Nu mede, dat hij zijn bezit te- rende de conducteur voor rug kon krijgen op het bu reau gevonden voorwerpen STEVIGE VECHTPARTIJ IN SASSENHEIM passagier de bus uit rol den om op straat hun „stoeipartijtje" voort te en weigerde zetten. Zoals iedere strijd ken merkte ook deze zich door wisselende kansen, maar uiteindelijk moest de pas sagier eieren voor zijn geld kiezen, omdat ook de bus chauffeur een duit in het' zakje kwam doen. Toen brak er een groot moment aan! „Daar ligt een portemon naie", riep een van de pas van de N. Z. H. V. M. Daarmede was het afge lopen, zult U denken. Maar vergeet het rustig. De niet tot betalen genegen passa gier opende het tegenof fensief. Met een graai van zijn hand ontnam hij de onthutste conducteur de helft van zijn plaatsbewij zen en koos het hazenpad. Voor de ogen van de ge nietende passagiers ont rolde zich toen een tafe reel, dat van de cabaret sfeer in de athletieksfeer de richting van de bus en achter hem aan draafde de verbolgen pas sagier. Het werd een zeer snelle finish. De conducteur sprong de bus in en juist op hetmoment, dat de achtervolger hetzelfde zou doen, raakte de chauffeur de belangrijke handle aan en sloegen de deuren dicht. De conducteur had defi nitief gewonnen. De buspassagiers spor tief als ze waren klap ten hun overwinnaar toe. En buiten stond de pas sagier! Op het bureau gevonden voorwerpen kunt U uw portemornaie terug krij gen", werd hem medege deeld. Nu, het lijkt ons niet on waarschijnlijk, dat er op dat bureau nog een hartig woordje gesproken zal worden. de vereniging natuurlijk stil. Onder de vele successen, die in de loop der jaren behaald werden, moeten we zeker noemen de traditionele Wilhel- minawedstrijden, rond 31 Augustus geho-uden, met een grote deelname van heinde en verre. Voorts de meer- rr.'alen behaalde kampioenschappen van Leidse-, Haarlemse- en Stichtse Schietkring. In 1920 werd „Willem Teil" kampioen van Zuid Holland en in 1951 landskampioen. Een sobere viering zal op 2 December plaats vinden. Een receptie en een intieme feestavond met muziek van de heer G. van Mild. Dammen Voor de onderlinge competitie van O.G.B. werden de' volgende wedstrijden gespeeld: J'. v. DamC. Scheer 11; L. GoorJ. v. Leeuwen 11; C. v. d. VPstA Kooistra 11; H. v. d. BornC. Jon-' geneel 20; T, LammensT. Kooi stra 20. Schilder met toekomst Bodegra- vens iorarstè artist van het pakst, de heer K. Oosterkerk, heeft meegeöon- gen naar het koninklijke subsidie voor jonge schilders. Hiervoor had hij slechts luttele punten te kort, maar hem' werd verzocht het volgend jaar beslist werk in te zenden. In en kele grote steden zal zijn werk geëx poseerd worden door middel van een reizende tentoonstelling, georgani seerd door het Min. van O K. en W. De gemeente Middelburg kocht reeds een groot schilderstuk van hem voor het pas gerestaureerde stadhuis, LANGERAAR K.A.B. In het parochiehuis kwa men de leden der KAB bijeen onder voorzitterschap van dhr. P, Vroonhof. Het was de tweede vergadering bin nen het raam van het winterpro- gramma. Na een inleidend woord van de '•oorz. verkreeg de heer Jaars veld, bondspenningm'eester, 't woord ter behandeling van het onderwerp: Schaeprr/ans erfdeel: 100 jaar poli tieke strijd. In een heldere en boei ende verhandeling beschreef spr de grote doctor als de krachtfiguur, die door zijn grote persoonlijke gaven van grote betekenis.is geweest in de strijd om de katholieke invloed te verschaffen in het openbare leven, Dr. Schaepman heeft hiervoor moe ten vechten en vooral zijn grote aan deel in de schoolstrijd heeft bijge dragen tot de bewustwording, dat eigen organisatie en staatkundige eenheid noodzakelijk waren. De Ka tholieke arbeiders hebben altijd ge toond voor de noodzaak van deze eenheid open oog te hebben gehad. In de tijd, toen de Kath. Staatspartij nog niet zo sociaal was ingesteld, bleven de arbeiders trouw. Spr. voor de KAB nu ook een grote taak om, nu men tracht aan de FCatholieke staatkundige eenheid afbreuk doen, krachtig mede te werken aan het behoud dezer Kath c-enbeid. Spr. besloot met een pleidooi dat de ar beiders allen lid zullen zijn van de KVP. Door de voorz. werden vervolgens verschillende mededelingen gedaan over Herwonnen Levenskracht. Over de hulp welke H. L. verschaft en wie daar aanspraak op kunnen maken De heer Jaarsveld gaf op een en ander nog een verklarend commen taar en wees daarbij op het belang van het sluiten van een aanvullende verzekering voor sanatorium verple ging. Verder volgde nog een mededeling over de KAB-avond op 26 Nov. a.s. Ook kwamen de Reiskas en de Credo Prwnoclub nog ter sprake. Het einde van de vergadering kwam met de vertoning van een 2- tal film's. De eerste een culturele film „Wonderen der Chemie" en tot besluit een humoristisch filmpje in 2 delen, „Papa zit in de knel." LEIMUTDEN PASTOOR SPEET. Pastoor J. L. Speet, van de paro chie van de H. Johannes de Doper, te Leimuiden is vorige week ter ob servatie in het St. Elisabeth-zieken- h-uis te Leiden opgenomen. R.K. Middenstandsver. De afd. Leimuiden en Rijnsaterwoude hield gisteravond een ledenvergadering in het café van de heer J. Keijzer. De voor van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over de winkelslui ting. Een nieuwe regeling hierom trent is te wachten, deze moet ech ter door de Kroon nog goedgekeurd worden. De algemene indruk is, dat deze regeling althans voor de plat telanders soepeler wordt. Het be stuur deed hierna de mededeling, dat in samenwerking met de Prot. Middenstandsvereniging in het le ven geroepen is een z.g. „Contante Betaling-Commissie". Van beide or ganisaties zijn hiervoor 2 leden be noemd en wel 1 van Leimuiden en 1 van Rijnsaterwoude. Alle ingeze tenen van beide gemeenten ontvan gen een dezer dagen een circulaire, waarin het doe] van deze commissie uiteengezet wordt. Wanneer de mid denstanders wanbetalers ontmoeten kunnen zij zich tot de genoemde commissie wenden. De Rome-reis- kwestie werd tot aller tevredenheid opgelost. De vergadering zegde hier na haar financiële steun toe voor de komende jai^en voor de beschilde ring van het Hanze-altaar in de St. Bavo te Haarlem. Verschillende le den gaven zich op als lid van de St. Willibrordvereniging. Het St. Nico laasfeest voor de kinderen werd be sproken. Besloten werd wederom samen te werken met L.T.B. en K.A.B. De feestmiddag zal deze keer echter op de scholen, gehouden wor den. Op voorstel van het bestuur werd de toelage voor afvaardiging naar bondsvergaderingen redelijk verhoogd. De heer C. Buykx bracht hierna verslag uit van een vergade ring, die hij had bijgewoond met de heer C. A. Beuk over de winkelslui ting. Naar aanleiding hiervan werd door alle leden besloten aan de ge meenteraad te adviseren een ver plichte sluitingsmiddag vast te stel len en dan deze middag ook een al gemeen ventverbod af te kondigen. Na het officiële gedeelte was er prijs- jassen om vleeswaren. De heren Jac. v Haasteren Sr. en A.-W. v. Haas teren kwamen als winnaars uit de strijd. LEIDERDORP Zes zwaargewonden Gisteren vonden op twee verschil lende plaatsen in Nederland ernstige verkeersongelukken plaats, die zes personen levensgevaarlijk verwond den. Gistermiddag reed een roekeloze, 20-jarige chauffeur met een snelheid van 100 km door de drukke Rotter damse straten. Op een gegeven mo ment slipte hij, schoot dwars over de stoep heen en raakte daar twee schoolmeisjes van 8 en 13 jaar. De kinderen werden levensgevaarlijk ge wond. De 17-jarige verkoopster, die naast de woesteling zat, werd door de schok door de voorruit geslingerd' en liep eveneens zware verwondin gen op. De jongen zelf bleef onge deerd; de politie maakte proces ver baal tegen hem op. Gisteravond te 7 uur reed een per sonenauto, waarin een chirurg uit Laren mat zijn echtgenote zat, on der de gemeente Diemen in volle vaart tegen een passerende soortwa gen op. De droeve balans was hier drie zwaar gewonden. Geb.: Antonia Jacoba Johanna Maria, d. v. H. Vervloet en J. W. v. Es; Robert Chris.tiaan, z. v. J. P. v. d. Linden en H. de Wit; Abraham Nicolaas, z. v. N. Verdoes en J. M. de Haas; Gerdina Catharina Maria, d. v. H. A. van der Klauw en M. J. van Goozen; Maria Johanna Cor nelia, d. v. J. H. J. de Bruijckere en M. A. Roelancfse: Maria Angenieta, d v. J. van der Luit en M. A. de Mooij; Catharina, d. v. J. Rotmen sen en W. M. van Wetten; Johanna Theodora Maria, d. v. Th. J. Dissel dorp en H. Hendriks: Gerardus, z. v. J. van der Wal en G. A. Opstal. Ondertr.: F. Labordus, 25 j., en L. Kuilenburg, 24 j.; P. C. Kapaan, 24 j., en N. Hogervorst, 22 j. Geh.: J. Meel en A. P. M. Jansen; O. H. Dabroek en W. Chr. Oudshoorn; K. de Boer en A. Botermans; C. K. Hensing en Gr. van der Maas; P. C. Kapaan en N. Hogervorst. Overl.: A. Kret, man, 77 j.; J. Ko ning, man, 83 j.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2