RIJNSTREEK DUINSTREEK Wnd. burgemeester B. Kammenga aanvaardde zijn nieuwe taak VRIJDAG 7 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALKEMADE Gemeenteraad. De raad van i Alkemade is voor een openbare ver- I gadering bijeengeroepen tegen a.s. Woensdag te 19.30 uur. De navol- gende voorstellen zullen ter behan deling komen. Vaststelling verorde- I ning Winkelsluitingswet. Toeken- I ning van een renteloos voorschot van 762.70 tot dekking van het ex- ploitatietekort 1950/1951 van de wo- ningbouwver. „Alkemade". Verhu ring van de Jeugdherberg te Kaag. Verhuur van enige perceeltjes grond, land en woningen. Onderbrenging van het gemeentelijk risico voor ver zekering van het brandweerperso neel. Aanbieding van de gemeente begroting dienstjaar 1953. BOSKOOP. Geb.: Dirk, z. v. W. J. Ravenhorst en M. de Graaf; Maria K., d. v. E. Hoogeveen en E. C, C. Middelkoop; Cornelis, z. v. J. J. Groenendijk en C. A. Blonk; Elizabeth Th. C., d. v. L. C. Vergeer en W. Mens; Albert C., z. v. J. den Ouden en F. Roodnat; Johanna E., d. v. M. van Vliet en J. van Schaik; Catharina M., d. v. M. van Vliet en J. van Schaik. Huwelijksaang.: Cornelis J. v. Ooi, 3 jaar en Maria Nederhof, 35 jaar. Willy B, Vaartjes, 28 jaar en Jacoba Th. Lünneman, 29 jaar. Huw.: Anthonius C. Boting, 26 jaar en Anna M. Th. van Ooi, 21 jaar. NIEUWKOOP Geb.: Cornelis, z. v. P. G. Balvert en R. E, Blom; Willem J. M., z. v. M. A. van Dam en M. M. Warmer dam; Cornelis M., z, v. P. H. N. de Bruin en A. J. Hessels. Overl.: A. Zuijdervliet, 74 jaar, wedn. van C. Kuijf. NIEUWVEEN gouden jubileum van „eigen hulp" Op 13 November a.s. herdenkt bo vengenoemde vereniging het feit van haar gouden bestaan. Op initiatief van de heren W. v. d. Vos en A. L. Spelberg werd in Nov. 1902 een vergadering belegd om te komen tot oprichting van een vereniging die zich als doel stelde, om zowel werkgever als werknemer bij ziekte of ongeval een aanvullen de uitkering te geven, boven de uit kering van de verzekering mits dit niet komt boven het normale week loon. Met een 30-tal 1 eden kwam men toen tot de oprichting van „Eigen Hulp". Voor de heren v. Leeuwen en Kreii- ling is dit tevens een persoonlijk ju bileum daar zij van de oprichting af, tot op heden hun beste krachten ge geven hebben. Het bestuur van de jubilerende vereniging bestaat thans uit de volgende personen: P. Spreij, voorz., J. Zekveld, penn., J. W-. v. Zoest, secr. en als commissarissen G. Spijker, F. Lenting, D. Zemel, J. Slingerland, Th. Kreijling en A. v. Leeuwen. Op 13 November zullen de leden met hun dames dit gouden jubileum feestelijk vieren in hotel Leliveld. ongeval met goede afloop Gisteravond is er langs de Oost- naalweg een ongeluk gebeurd dat, dank zij de tegenwoordigheid van geest van de bestuurder van een mo tor, goed is afgelopen. Te ongeveer zes uur reed de heer H. L. motor langs bovengenoemde weg, toen er plotseling op 't linker weg gedeelte een wielrijder kwam op dagen. welke zonder licht reed. Door snel zijn stuur om te gooien kon hij een aanrijding voorkomen, maar kon toch niet verhinderen, dat hij met z'n motor in de vrij diepe sloot te recht kwam. Hij wist zich zelf te red den en werd door omstanders van droge kleren voorzien. De zware mo tor werd later met een kraanwagen op het droge gebracht. Voetbalprogramma. Zondag gaat het eerst elftal van Nic. Boys naar Bodegraven. Na de bittere ontgoo cheling van de vorige ontmoeting zullen de Boys zeer zeker op re vanche belust zijn. Gezien 't feit ech ter, dat Bodegraven momenteel in een prima vorm steekt, moeten we aan een Boys-zege twijfelen. Waar schijnlijk een wedstrijd met zeer weinig doelpunten. Het tweede elftal heeft rust. De Junioren ontvangen Zaterdag middag om half vier Sportlust b. Handbal. De dames ontvangen Zondagmiddag om half een N.I.O. Een onbekende tegenstander, maar de meisjes zullen zeer zeker alles in het werk stellen hun ongeslagen re cord te handhaven. Biljarten. Bij de voortgezette wedstrijden van de biljartvereniging Dito voor de wisselbeker om het kampioenschap van Nieuwveen, war ren de uitslagen als volgt: L. Nes ting wint van A. J. v. Dam; J. Pie- tersen wint van H. Leliveld; A. J. v. Trigt wint van G. J. v. d. Berg; J. Bader wint van A. J. v. Dam; N.N. wint van J. van Eyk; H. Leli veld wint van W. Lenting. Vergadering P.V. „De Witpen". Bovengenoemde vereniging hield in de zaal v. Eijk een buitengewone le den vergadering i.v.m. het organi seren van een tentoonstelling. Voor zitter Bijl opende en ging aanstonds over tot uitreiking van de prijzen aan de diverse winnaars. De heer J. C. v. Bemmelen kwam in 't bezit van een fraaie beker, aangezien hij Kampioen-Generaal is geworden. Daarna deed de voorz. mededelingen over de op 28 en 29 November in de zaal van v. Eijk te houden tentoon stelling. Een en ander zal worden georganiseerd in samenwerking met de P.V. „De Vooruitgang" uit Nieuw koop. Als bijzondere attractie zal er een platteel-draaidemonstratie gege ven worden. Er zullen ongeveer 200 duiven tentoongesteld worden. NOORDEN K.A.B. In verband met de vie ring van het feest van St. Willibrord wordt Zondag a.s. een algemene H. Communie gehouden. Op een alge hele deelname van de leden wordt gérekend. OUDE-WETERING Groene Kruis. In een gisteren gehouden vergadering van het comi té van de Groene Kruis-bazar, welke op 21, 22 en 23 October j.l. in het pa viljoen de Brasem werd gehouden, is het netto batig saldo vastgesteld op 5.521,05. De voorz., de heer P. v. d. Velden, zeide dat dank zij de opofferende medewerking van vele personen, zo wel bij de voorbereiding als tijdens de bazardagen, dit grote succes is bereikt. Spr. deelde nog mede, dat in 1954 de vereniging 50 jaar bestaat. Hij hoopte wanneer in verband met het gouden jubileum wederom een beroep op de vele medewerkers zou worden gedaan, allen even spontaan een werkzaam aandeel op zich zou den nemen. Bouw 52 woningen. het heiwerk. De bouw geschiedt dakpansgewijs, want voor 28 wonin gen is de fundering reeds gestort. De woningen worden opgetrokken van puinbeton. Van het eerste blok woningen zijn de houten schotten voor de muren gesteld in stalen ge raamten. Men zal spoedig met het storten van puinbeton kunnen be ginnen. ROELOFARENDSVEEN Viering patroonsfeest K.A.B. De leden der K.A.B. krijgen dit jaar bij de viering van het Patroonsfeest wel een heel bijzondere feestavond aan geboden. Het programma vermeldt het optreden van het Haags Matro- zenkoor o.l.v. Theo van Elferen. Dit bekende jongenskoor, dat een Euro pese vermaardheid geniet, zal Zater dag- en Zondagavond te 8 uur in de Pancratiuszaal in een uitgebreid re pertoire te horen zijn. De pauzen tussen het zangprogramma worden gevuld met schetsen en declamaties door leden van de eigen toneelgroep. Er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar voor niet-leden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in ons blad van Don derdagavond. Bestrating gereed. De bestrating van het Westeinde is gereed gekomen Voor delen de straat is voor het verkeer bouw van 52 woningen achter de opengesteld. De nieuwe straat heeft Vostersstraat „Van der Pollsysteem" thans een royaal trottoir voor voet- is men thans gereed gekomen met I gangers. Een grote verbetering. Gemeenteraad Zevenhoven Gisteravond te half negen kwam de voltallige gemeenteraad van Ze venhoven in openbare zitting bijeen. Het voornaamste doel dier bijeen komst was, kennis te maken met de heer B. Kammenga, die, zoals wij reeds meldden, met ingang van 1 November 1952 met de waarneming van het ambt van burgemeester de zer gemeente is belast. De leden van de raad waren reeds allen in de raadszaal aanwezig, toen B. en W. zich bij hen voegden. Daarop opende de nieuwbenoemde waarnemende burgemeester de ver gadering met het ambtsgebed. In zjjn toespraak zeide de heer Kammenga vervuld te zijn van gro te erkentelijkheid jegens de commis saris der koningin in de provincie Zuid-Holland voor het vertrouwen in hem gesteld. Het is, zo zeide spr., een voorrecht mij in uw midden te mogen bevinden en met u kennis te mogen maken. Ik mag wel beginnen met u te danken, dat u aan de uit nodiging voor de bijwoning van deze vergadering gehoor hebt willen ge ven. Het spijt mij, dat zich bij het beleggen van deze bijeenkomst enige moeilijkheid voordeed. Gij weet, dat het aanvangsuur aanvankelijk ge steld was op de gebruikelijke tijd. half acht. Het doet mij leed, dat niet aanstonds rekening gehouden werd met een kerkdienst, die deze avond plaats vond en die het. aan enkelen van u moeilijk maakte om niet tijdig aanwezig te zijn. Aanvankelijk heb ik gedacht deze vergadering naar Donderdag te verschuiven, maar de wens om met u zo spoedig mogelijk contact op te nemen deed mij daar van terugkomen. Dank aan voorgangers Vervolgens mag ik een woord van dank spreken aan het adres van uw hooggeachte vorige voorz., de heer Van der Weijden, een nobel en recht schapen man, die ik heb leren hoog achten en waarderen en die ik een van mijn goede vrienden mag noe men. De heer Van der Weijden heeft bij zijn afscheid van deze gemeente enkele vleiende woorden aan mij ge wijd. Ik ben hem daarvoor zeer er kentelijk, maar ik moet zeggen, dat hij mij, al was dat natuurlijk niet zijn bedoeling, even in verlegenheid brengt. Want wat moet ik op die waarderende woorden antwoorden? Mag ik alleen dit zeggen, dat u van mij geen wonderen moet verwach ten. Wat u van mij moogt verwachten is dit, dat ik mijn beste krachten zal inspannen en dat ik, wat er gebeurt, niet mijzelf zal zoeken of wie dan ook, maar dat ik uitsluitend en al leen zal streven naar oplossingen en voorzieningen, die ik in het belang van de gemeente Zevenhoven aan gewezen acht. Het zou mij buiten gewoon verheugen indien wij voor al op dit punt elkaar zouden kun nen vinden. Voordat ik verder ga, mag ik mis schien nog een enkel woord over mij zelf zeggen. Ik zou mij kunnen in denken, dat toen u de tijding be reikte, dat ik met de waarneming van het burgemeesterschap van uw gemeente was belast, de gedachte bij u naar voren gekomen is of Ze venhoven nu zou komen te zitten met een stedeling, die toch eigenlijk van het platteland maar weinig be grip heeft. Gaarne stel ik u op dit punt gerust. Ik kan u verklaren, dat ik een zoon van het platteland ben. Geboren en opgegroeid in Zuidoost Friesland, in de hoek dus met een zeer schrale bodem, die slechts een bestaan oplevert bij hard werken door heel het gezin van vader, moe der en kinderen. In een dorpje, dat nog minder inwoners telde dan de helft van het inwonertal van Zeven hoven, heb ik het platteland leren kennen en waarderen. Met groot genoegen Na het voorafgaande mag ik u zeggen, dat het met groot genoegen is, dat ik de aanwijzing van de com missaris der koningin om het bur gemeesterschap van Zevenhoven voor de duur van de bestaande va cature te vervullen, heb gevolgd. Groot genoegen, vooral ook daarom, omdat Zevenhoven voor mij niet onbekend is. Een en andermaal was ik in de achterliggende jaren binnen zijn grenzen en met hen, zonder wie ik mijn taak hier niet zal kunnen vervullen, het secretariepersoneel, stond ik in goede relatie. Vreemd is de omgeving mij dus in geen enkel opzicht. Ik kan u verklaren, dat de verhoudingen tot het secretarieper soneel steeds de beste waren en graag vertrouw ik, dat èn de heer Lemkes èn de heer Van den Elzen en mej. Van der Weijden mij hun goede diensten zullen blijven bewijzen. Gaarne spreek ik in dit verband over uw hoofden heen tot de ganse bevolking van- Zevenhoven. Inwo ners van deze gemeente, gaarne no dig ik u om met uw noden en uw zorgen naar mij te komen. Steeds zult u bij mij gehoor vinden en al zal het dan zijn, dat ik u niet steeds kan helpen, mijn krachten zijn uit eindelijk ook maar bescheiden, het zal mij in elk geval een voorrecht zijn er mijn beste krachten op te be proeven. Behalve de medewerking van het secretarie-personeel heb ik nodig de medewerking van anderen. Gaarne roep ik daartoe op allen, die op eni gerlei wijze tot het gemeentelijk ap- lat in verband staan. Ik denk aan de politie, aan de gemeente arts, aan de gemeente-bode, aan me vrouw Bergshoeff, en wellicht an deren. En voorts vergeet ik niet de geestelijke voorgangers in de ge meente. Allen moge ik verzoeken mij hun vertrouwen te geven, zoals ik van mijn kant verklaar mijn ver trouwen te geven. Woord tot gemeentebestuur En dan ten laatste mijne heren, moge ik mij wenden tot u wethouders en tot de raad. Misschien had ik u el het eerste moeten noemen maar opzettelijk bewaarde ik u voor het laatst, omdat ik het gevoel heb, dat als ik het over wethouders en over raad heb, wij met onze eigen huis houding bezig zijn, waarover met gepaste bescheidenheid slechts ln de laatste plaats spreken. Onze verhouding zal een zeer bijzondere zijn. Samen zullen wij het bestuur van de gemeente moeten vormen en zeer zullen wij dus op elkaar zijn aangewezen. Heren wethouders, met u zal ik het dagelijks bestuur hebben te vormen en veel zullen wij dus met elkaar te maken krijgen. Heel hartelijk spreek ik de wens uit, dat onze samenwerking voortreffelijk zal zijn en graag garandeer ik u van mijn kant de bijdrage, die ik daarbij zal moeten leveren. En u leden van de raad, wij zullen minder vaak in vergadering bijeen zijn dan B. en W., maar zonder de harmonie, die ten opzichte van de wethouders moet bestaan, zullen ook wij het niet kun nen stellen. Gaarne doe ik dus op u een dringend beroep, u toezeggende, dat u op mij kunt rekenen. Ik hoop, dit is voor mij ook weer een heel tere zaak, dat u mij vertrouwt als ik zeg, dat ik uw onpartijdige voorz. zal zijn en dat er bij mij om het met de woorden te zeggen van de eed, die ik heb moeten afleggen, slechts één doel zal zijn, n.L de belangen van de gemeente Zevenhoven met al mijn vermogen voor te staan. Ik hoop u binneh niet al te lange tijd opnieuw in vergadering bijeen te roepen om dan gezamenlijk de taak aan te vangen waarvoor wij zijn ge steld aldus besloot de waarn. bur gemeester. De overige agenda was vlug afge handeld. In de gemeenterekening 1949 werd een administratieve wij ziging aangebracht, terwijl de reeds afgetreden leden van de woonruim tecommissie met algemene stemmen werden herkozen. Na deze eerste officiële raadsver gadering bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Wilt U iets weten? Vraag omtrent recht op kinderby - slag voor een kind, dat in het vierde kwartaal 1952 nog 23 dagen heeft geleefd. Antwoord: U kunt inderdaad kin derbijslag krijgen over de 23 dagen dat het kind in October heeft ge leefd. HILLEGOM Bevolkingsonderzoek op t.b.c. In verband met het feit, dat het Me disch Centrum in gebruik is voor het nader onderzoek van de personen, die daarvan bericht hebben gekregen, zal de nacontröle van de deelnemers aan het onderzoek, vanaf Donderdag 5 November a.s. plaats vinden in> de Openbare Lagere School aan de Prinses Marijkestraat, des namid- igs tussen 3.30 en 5.30 en tussen en 9 uur. KATWIJK Uitbreiding alg. begraafplaats De werkzaamheden ter vergroting de alg. begraafplaats aan de Kei'klaan zijn bijna voltooid. De af scheiding door een muur, waarop een ijzeren hek, geeft aan het geheel een waardig aanzien. De verharding der paden is bijna voltooid. Rest nog de aansluiting aan het oude gedeelte en de beplantingen. De heer J. L. P. Winkes, employé bij de posterijen, is in gelijke functie overgeplaatst naar Heerlen. De direc teur van het hoofdkantoor, de heer J. M. Kusters, is benoemd tot direc teur van het postkantoor te Barne- veld en wel met ingang van 16 Nov. KATWIJK AAN DEN RIJN Pontificale Hoogmis in Missiecollege Ter gelegenheid ,van het feest van St. Willibrord heeft hedenmorgen de Franciscaanse missiebisschop, mgr. Kramer, in de kapel van het Missie- college St. Willibrord te Katwijk aan den Rijn een Pontificale Hoogmis op gedragen. Mgr. Kramer, die kort geleden communistisch China moest verlaten, werd gisteravond in het Missiecollege verwelkomd, waar pater Ven. Woi- ■telboer de vreugde van paters, broe ders en leerlingen vertolkte over de komst van de missiebisschop. Mgr. Kramer zeide het een genoegen te vinden hier zoveel toekomstige mis sionarissen te mogen ontm'oeten. Vanmorgen droeg Mgr. Kramer in de kapel van het college een F n- tificale Hoogmis op, waarbij hij ge assisteerd werd door de rector en conrector, de paters Ven. Wortelboer en Pancratius Mik als troondiakens, pater Nolascus v. Vliet, gardiaan, als presbyter assistens, pater Ant. Walenkamp als diaken en pater Med. Staverman als subdiaken. k.r.v. Zondag gaat het eerste elftal op bezoek bij SJZ 1 in Zoeter- woude Gezien het resultaat van Zondag j.l., wordt zeker op een ge- lispel gerekend. Vertrek 1.45 uur van oua.leerlingen, per autobus vanaf de Boerenleen- kplp hmr,BrHp„ lpp bank. Het tweede elftal is de gastheer van Lugdunum 9. Ook een sterke te genstander, dus van het begin af aanpakken en er niet te makkelijk over denken. Aanvang 2 uur. De junioren gaan op bezoek bij SJC B. Vertrek om 11.15 uur vanaf het parochiehuis. Leider Jac. Renï- merswaal. Docos 4 speelt om 12 uur op ons terrein tegen Rouwkoop 4. LEIDSCHENDAM De heer S. Lootsya slaagde aan de Econ. Hogeschool te R'dam voor het candidaats-examen economie. NOORD WIJK Twee honden ontpopten zich als kippenmoordenaars Gisternacht hebben een tweetal honden van de heer T. een bloedbad aangericht bij verschillende pluim veeliefhebbers. Een groot aantai kip pen, kalkoenen en konijnen werden het slachtoffer van deze bloeddorsti ge honden. Hun operatieterrein was hoofdzakelijk gelegen in de omtrek van Koepelweg—Oude Zeeweg— Vinkenlaan de hokken braken zij gewoon open en beten in het wilde weg de aanwezige dieren dood Ge-- lukkig wist de politie de honden op te sporen en veilig op te bergen. De schade beloopt in de honderden gul dens. Onthulling Oorlogsmonument. Zaterdag 15 November a.s. zal het Noord wij kse Oorlogmonument aan de Pickéweg worden onthuld. Het Ned. Oorloggravencomité heeft in verband met deze onthulling beslo ten de plechtigheden, welke op Zon dag 16 Nov. zouden gehouden wor den te doen vervallen, De gebruike lijke kranslegging op het kerkhof zal thans aan de voet van het mo nument geschieden. Degenen, die anders bloemen op de graven zouden willen -leggen, worden verzocht ze ditmaal bij het monument te depo neren Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. Hens 96 p. Ie klasse; J. N. Baalbergen 97 p. 2e kl.; R. de Haas 9 p. 3e kl. In de Damesklasse behaalde mevr. Goudriaan met 88 het hoogste aan tal punten. Biljarten. De uitslagen van de competitiewedstrijden voor de B.B.B. van deze week zijn als volgt: Piet Gijzenbrug 1Flora 1, 8—0; Piet Gijzenbrug 2Flora 2, 80; Frora 3Luto 1, 62; Passage 2Poort v. Cleef 2, 62; Vios 6Passage 3, 71 Het programma voor de volgende week is: Vios 1Flora 1; Flora 2 Groenelake 2, Excelsior 2Flora 3; Passage 2Concordia 3; Lisserdijk 2 Passage 3. NOORDWIJKERHOUT B. en W. hebben de op 29 Aug. 1952 aanbesteedde R.K. Land- en Tuin bouwschool gisteren onder de 3 laag ste inschrijvers heraanbesteed; de inschrijvingen waren: Joh. Seijsener Hillegom ƒ80.743; de Lange en v. d. Plas Oegstgeest ƒ79.633; H. A. Rooyers Noordwyk ƒ77.395. OEGSTGEEST Geb.: Paul, z. v. R. Klein en J. C. Noé; Eiric P., z. v. G. Treep en M. A. Bik. Ondertr.: H. C. Thomas, 25 jaar, te Fontainebleau in Frankrijk en E. van der Voort, 24 jaar. Getr.: Th. J. van' Kampen en M. F. van der Poel. Overl.: B. van Abswoude, 74 jaar. VOORSCHOTEN R.K. Vrouwenbeweging In de bijeenkomst van de R.K. Vrouwen beweging in huize „Irene" sprak rec tor H- Sondaal uit Oegstgeest op boei ende wijze over het St. Willibrordus apostolaat, hetwelk de belangstelling van alle katholieken dringend nodig heeft. De vergadering was dit keer minder goed bezocht dan anders. Na de lezing werd het 2 daagse uitstapje naar Valkenburg besproken. Het is de bedoeling om dit reisje te m'aken in het voorjaar, wanneer de bomen in Limburg in bloei staan. 20 Leden gaven zich hiervoor reeds op. Na deze bespreking werd nog eens aan gedrongen, om het onder de Jeden versnreide enquêtteformulier, waar op de leden hun wensen, betreffende de te geven avonden, kenbaar kun nen maken, toch in te vullen. 35 leden hebben het formulier inge diend. Ook de overige leden werden verzocht het betreffende formulier in te vullen, zodat, het bestuur in staat zal zijn, om, rekening houdende mei de wensen, de bijeenkomsten zo in teressant mogelijk te maken. Oobrengst collecte Comité Vluch telingenhulp Voorschoten,- 1710,41 Een pracht succes! WASSENAAR LUSTRUMVIERING RIJNLANDS LYCEUM. Gisteren is op het Rijnlands Ly ceum de viering begonnen van het derde lustrum van de school en van het tweede lustrum van de Rijnlandse Sociëteit. De officiële opening van het lus trumfeest had 's morgens plaats in de aula, waar mevrouw Couvée, echt genote van de rector, die op het ogen blik een studiereis maakt door de Verenigde Staten, leden van Bestuur Curatorium, vertegenwoordigers ouders en en kele honderden leerlingen bijeen wa ren. Zij allen werden welkom gehe ten door de president van de Rijn landse Sociëteit, T. G. von Lindern. Dr. H. L. Oussoren, waarnemend rector, vergeleek het huidige onder- wijs-systeem op het Lyceum met het Dalton-systeem, waarmee in 1936 be gonnen werd en kwam tot de conclu sie, dat de' grondgedachten van dit oorspronkelijke systeem steeds be waard zijn gebleven. Namens de docenten bood daarna de heer A. J. M. Landers het ge schenk aan, dat twee maanden gele den, bij de opening van de nieuwe vleugel van het gebouw, was toege zegd. De keuze is gevallen op een door de Haagse beeldhouwer Theo v. d. Naber speciaal voor deze gelegen heid gemaakt betonnen beeldje, dat tot uitdrukking brengt de ontwikke ling, die de jeugd op het Lyceum doormaakt. Ook de ouders van de leerlingen losten een eerder gedane belofte in. Ter gelegenheid van de uitbreiding der school is door de ouders een aan zienlijk bedrag aan geld bijeenge bracht voor het aanbieden van een geschenk. Mevrouw C. v. d. Mandele- van Essen deelde nu mede, waaruit dat geschenk zal bestaan: een ver plaatsbaar plankier, waarmee het po dium in de aula kan worden uitge breid, alsmede een nieuw toneeldoek en een drietal modërne toneelschijn werpers. 's Middags werd in het schoolge bouw een „Rijnlandse kermis" gehou den. In talloze stands was er gele genheid zich prettig te vermaken en van die gelegenheid "werd door vele leerlingen en ouders geprofiteerd. HOE wordt het weer? (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). enkele buien Aan de kust tijdelijk nog stormachtige, overigens harde tot vrij krachtige Noordweste lijke wind. Wisselend bewolkt met ankele regen- of hagelbuien. Guur weer. 8 Nov. zon oj 7.47 en onder 17.00; maan op 22.29 en onder 13.49 uur. Uet w-teA in Euïwfia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: OSLO mist 5 STOCKHOLM geheel bew. 3 KOPENHAGEN nevel 3 LONDEN licht bew. 8 AMSTERDAM regenbui 5 BRUSSEL regenbui 8 PARIJS regenbui 9 BORDEAUX motregen 12 NICE zwaar bew. 9 FRANKFORT regen 9 MüNCHEN regen 9 ZURICH regen 8 WENEN regen 6 HET PARKEERPROBLEEM IN HET DORP. De leden van de Wassenaarse mid denstandsvereniging, die gisteravond onder voorzitterschap van de heer G. Jansen in Huize Den Deyl vergader den, hebben zich geruime tijd bezig gehouden met het parkeerprobleem in het centrum van hét Dorp Wasse naar. Doordat vele auto's van win keliers in de Langstraat geparkeerd staan, wordt het verkeer in deze winkelstraat ernstig belemmerd. Er is evenwel geen oplossing voor dit probleem mogelijk, wanneer de ge meente niet zorgt voor een parkeer gelegenheid in de omgeving van de Langstraat. Het Bestuur heeft hier voor gedacht aan het open terrein, dat gelegen is aan de van Hogen- dorpstraat en aan het Dorpsplein. Wanneer hier parkeergelegenheid geschapen zou worden zou het, naar de mening van het Bestuur, mogelijk zijn, een parkeerverbod voor de Langstraat in te voeren. Toen het Bestuur zich over dit probleem tot de politie wendde, heeft men van de ze zijde de suggestie gedaan, namens de Middenstanders met een voorstel te komen. Vaststaat, dat er maatre gelen genomen moeten worden. Be sloten werd, na overleg met de bei de andere middenstandsorganisaties in Wassenaar, een enquete te hou den onder de in de Langstraat ■en Kerkstraat gevestigde middenstan ders en naar aanleiding van de re sultaten van deze enquete een voor stel in te dienen. Gesproken werd voorts over de a.s. St. Nicolaasactie. Bijzonderheden over het programma van deze actie en over de opening, die vergezeld zal gaan van een intocht van de Sint in Wassenaar zulen nog nader wor den bekend gemaakt. De Wassenaar- se Middenstandscentrale heeft n.l. de uitwerking van de plannen op zich genomen. Ten aanzien van de z.g. branche vervaging, die als volgend agenda punt aan de orde kwam, werd be sloten advies te vragen aan 't hoofd bestuur. RIJKSSTRAATWEG WORDT GEDEELTELIJK VERLICHT. Het schijnt thans wel zeker te zijn, dat binnen zeer korte tijd begonnen zal worden aan de verlichting van het gedeelte van de Rijksstraatweg tussen het Viaduct en de Eikenhorst laan. Deze verlichting zal worden uitgevoerd met natriumlampen en dus aansluiten op de verlichting van de Benoordenhoutseweg in Den Haag. Openbare Raadsvergadering. De eerstvolgende openbare vergadering van de Gemeenteraad van Wasse naar zal gehouden worden op Woensdag 12 November a.k. des mor gens te 9.15 uur. ZOETERMEER AFSCHEID VAN JAN MUSCH Onder de Nederlandse toneelspe lers van onze tijd, is er niet één, wiens naam alle toneelminnaars in ons land zo vertrouwd in de oren klinkt, als die van Jan Musch. De ouderen staan zijn prachtig gespeelde rollen nog duidelijk voor ue geest; de jongeren, die weliswaar niet hetzelfde voorrecht hebben ge had, heip geregeld te kunnen zien spelen, kennen deze grote kunstenaar uit de verhalen en wie zijn diepe, klankvolle stem eenmaal heeft ge hoord, beseft onmiddellijk, dat deze eenvoudige, bescheiden mens veen uitverkorene is onder de velen, die de toneelspeelkunst als hun roeping hebben gevolgd. Meer dan zestig ja ren heeft Jan Musch zijn schone kunst gediend en met welk een mach tige liefde. En nu is de tijd gekomen, dat Jan Musch afscheid gaat nemén van het toneel en van het publiek, zijn pu bliek, dat hem zoveel jaren heeft bewonderd en toegejuicht. Ook in Zoetermeer komt Jan Musoh afscheid nemen in de theater zaal „Ons Genoegen" en wij gelo ven, dat ook daar de zaal stampvol zal zijn. Voor verdere bijzonderhe den zie advertentie. „St. Geerten Miivne". Wederom heeft de jongeren-beweging te Zoe termeer in de toneelzaal „Ons Ge noegen" het stuk van Ant. Coolen opgevoerd. Dit stuk was bedoeld als sluitstuk van een gecombineerde Christus Koning-viering van de jon geren organisaties in Zoetermeer, Zoeterwoude en Stompwijk. Alhoe wel bedoeld als openluchtspel, heeft het als toneelspel goed voldaan. De zaal was vol en het publiek heeft werkelijk toneelspel kunnen zien. De vertolkers van de voornaamste rol len waren zeer goed. Daarbij waren de costumes, geleverd door „Erato" te Leiden, werkelijk af en ook de grimeurs hebben hun werk zeer goed gedaan. Dit alles met de prettige sfeer heeft het stuk voor 100 doen slagen. We hopen deze amateurs on der de bezielende leiding van hun kapelaan nog vaak op de planken te zien. VERBOND VOOR VEn.lG VERKEER Opgebroken weg Geeft op alle borden acht die ln Uw belang zjjn aangebracht

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2