DE MORAAL OP EEN ROOD CONGRES Duitser diende bij de R.A.F* Bijverdienste voor Truman Leden van Prov. Staten waren vraagbaak van 17 KV P-afdelingen Hef verschrikkelijke DONDERDAG 6 NOVEMBER 1952 OE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Tito greep in Tijdens het congres der Jóego-Sla- vische communistische partij té Zagreb heeft zich gisteren een on verwacht en opzienbarend incident voorgedaan, dat het uit de vergade ring verwijderen van de algemene regeringscommissaris Ljoebrodrag Djoeritsj tengevolge heeft gehad. Maarschalk Tito zag zich zelf ge noopt in dit incident in te grijpen. Genoemde regeringsfunctionaris, dié tot dusver wenig op de voor grond was getreden, maakte zijn toespraak tot de gedelegeerden tot een rechtstreekse beschuldiging, ge richt aan het adres van Petar Stam- boelitsj, een vooraanstaand partijlid en premier van Servia, inhoudende, dat deze hem van zijn vrouw beroofd had. Deze beschuldiging volgde, nadat Djoeritsj, die spreker was na Pavel Grigoritsj, minister van Gezondheid, gesproken had over het moreel in de partij. Er ontstond een grote opschudding in de zaal, terwijl Stamboelitsj bleek en zwijgend onbeweeglijk bleef zit ten te midden van de andere congres leden. Er volgden uitroepen als: „Leugenaar, provocateur, Komin- formist". Djoeritsj werd daarop met geweld uit de zaal verwijderd. Een speciale commissie werd benoemd om zijn zaak te onderzoeken. Zendelingen vermoord op N. Guinea Blijkens een telegrafisch ontvan gen bericht zijn de zendelingen Erik- son en Tritt, die sinds enige tijd in Nieuw-Guinea werden vermist, ver moord. Hun lijken werden aange troffen nabij Kampong Maopeas, in het district Aifat, onderafd. Ajamoe- ra (West-Nieuw-Guinea). De zendelingen, die behoorden tot The Evangelical Alliance Mission, die haar hoofdkwartier in China heeft, ondei-namen, buiten medewe ten van de autoriteiten, een tocht door een streek, die nog niet onder rechtstreeks bestuur is gebracht. In middels zijn de namen der vijf ver moedelijke daders bekend. Het on derzoek is nog gaande. MEVROUW THOREZ ALLEEN TERUGGEKEERD Mevrouw Thorez, echtgenote van de leider der Franse communisten, is alleen te Parijs uit Warschau te ruggekeerd. Zoals bekend vertoeft haar echtgenoot reeds geruime tijd in Moskou. Eerder zijn -berichten verschenen, dat Thorez zijn reeds lang aangekon digde terugkeer naar Frankrijk we derom uitgesteld heeft. Leo Dalderup, een ontsnapte Duit se krijgsgevangene heeft onthuld, dat hij drie jaar onder valse naam bij de R.A.F. heeft gediend en op deze wijze geheime gegevens over de ra darinstallaties van de Britse defen sie te weten is gekomen. Dalderup, die thans onder een aangenomen naam in de omgeving van Dublin woont, zeide, dat hij deze mededeling had gedaan „om te laten zien hoe spionnen en saboteurs de defensie-autoriteiten om de tuin kunnen leiden". In 1944 kwam hy als krijgsgevangene in Engeland aan. Na zijn ontsnapping uit een krijgs gevangenenkamp in Staffordshire diende hij bij 13 verschillende sta tions van de R.A.F., waaronder een radarpost aan de Zuidkust van En geland. „Ik ben veel te weten geko men over de opslagplaatsen voor atoombommen en over de Britse en de Amerikaanse luchtstrijdkrachten" zo verklaarde hij. President Truman behoeft niet bang te zijn, dat hij na zijn af treden als president geheel zon der inkomsten zal zijn. Hij heeft natuurlijk een behoorlijk pen sioen, maar als hij ingaat op het voorstel van een directeur van een gramofoonplatenfabriek, kan hij nog aardig bijverdienen. Ro ger Brown, de president-direc teur van de gramofoonplatenfa briek van Brown and Co., heeft Truman verzocht platen te mo gen opnemen van zijn pianospel. De nummers die Brown Tru man graag wil laten spelen, zijn „The Missouri Waitz", „The Black Hawk Waltz" en „Beauti ful Ohio". Die platen zullen dan volgens Browns verwachtingen bestsellers worden. Brown heeft Truman een brief geschreven. Daarin schrijft hij: „Ik neem aan, dat u wellicht met ingang van 20 Januari tij delijk zonder vaste werkkring zult zijn Daarom verzoek ik u te overwegen een aantal piano nummers. die u het liefst speelt te laten vastleggen op gramo- foonplaten voo'' verspreiding over het gehele land.'1 Brown stelde Truman flinke inkomsten in het vooruitzicht. Tito gevoelde zich echter geroepen het Congres ter zake toe te spreken, waaraan men een bijzondere beteke nis toekent. Hij zeide, dat hij hierin de hand van de Kominform zag, met de bedoeling het Congres, dat werkte in het teken van de onbreekbare eenheid der partij, te compromitte ren. Het incident bewees weer eens, aldus Tito, - dat wij waakzaam moe ten zij. De „miserabele beschuldi ging" had gefaald om de reputatie van het Congres en de partij aan te tasten. PRINS BERNHARD TE BOGOTA Z. K. H. prins Bernhard is Woens dag te 17.00 uur (Ned. tijd) in Bo gota, de hoofdstad van Columbia, aangekomen. ONVEILIG JAVA. Een bende van zeven man heeft Zaterdag twee Nederlandse planters van de onderneming „Siloewek Sa- wangan" de heren K. H. Holst en H. J. van der Veere aangehouden en beroofd van een bedrag van ruim rp. 6.000, meldt het in Semarang verschijnende blad „Suara Merdeka". Deze onderneming ligt naby Soeko- redjo in Midden-Java. Het geld was bestemd voor het uitbetalen van lo nen. De politie heeft reeds vier leden van deze bende gearresteerd en vol gens de „Suara Merdeka" hoopt zij ook' de drie overige rovers spoedig achter de tralies te hebben. DE MAU MAU IS GEVAARLIJK. De Britse minister van koloniën, Oliver Lyttelton, heeft Donderdag bij terugkeer uit Kenya te Londen verklaard, dat het geheime genoot schap Mau Mau „tamelijk wijd ver spreid en diep geworteld" is. „Het is een beweging, die onderdrukt moet worden". „Het probleem van de Mau Mau lijkt in het geheel niet op dat van de terroristen op Malakka", aldus de minister. „De Mau Mau is niet ont staan door economische omstandig heden. Deze organisatie is tegen de blanken, anti-Aziatisch en anti-chris telijk". Zij wordt niet gesteund door wets- getrouwe Afrikanen, aldus Lyttelton. STATEN KRING LEIDEN K.V.P. Mr. Bolsius stelde zich niet meer beschikbaar voor bestuur Met een bijzonder woord van wel kom aan de leden van dé Staten jhr. van Nispen tot Pannerden en A. C. A. Dcerenberg, opende de voorz. de heer P. Oosterveer uit Lisse, de vergadering van de Statenkring Lei den der K.V.P. in „In den Vergulden Turk" te Leiden. Hij poemde het goed, om naast de reglementaire verplichtingen tot het kiezen van een bestuur het onder linge contact te'cnderdhouden en wel in het bijzonder met onze ver tegenwoordigers in de Prov. Staten. Daardoor zal de onderlinge band worden verstevigd en het noodzake lijke vertrouwen, wat vooral in deze tijd zo dringend nodig is, worden bevorderd. In de Katholieke Volkspartij, die beschuldigd wordt van alles wat niet goed is, zal door goede samen werking, meer begrip moeten komen voor alles waarin land en provincie zijn gesteld. Bericht van verhindering was in gekomen van de Tweede Kamerle den de heren v. d. Weijden en v. d. Ploeg. Na de lezing der notulen werden als leden van de commissie voor on derzoek van de rekening en verant woording van d< penn. op voorstel van de voorz. benoemd de heren A. C. H. Speel uit Leiden en H. Kuilen burg uit Leidrdo Bestuurverkiezing. De voorz. deelde mede dat de afdelingen een groot vertrouwen in het aftredende bestuur gesteld had den, door geen andere candidaten te stellen, zodat alleen een voorzitter en een secretaris gekozen moesten worden. De heer v .d. Berg uit Was senaar meende dat er ruimere ge legenheid gegeven had moeten worden, om zo min mogelijk ver starring in de hand te werken. Op verzoek van de voorz. deelde de secr.., de heer v. Mil mede, dat omstreeks 19 September de afdelingen in ken nis waren gesteld, ,dat alle besturen moesten aftreden en dat dit moest geschieden vóór 1 November. De agenda voor deze vergadering was 13 October verzonden. Van de 17 afdelingen hebb er slechts 3 ge bruik gemaakt van hun recht tot candidaatstelling en hebben zich daarbij nog bepaald tot de aftreden den. Dat er geei. andere candidaten zijn is de schuld van de afdelingen of afgevaardigden. Hierna volgde uit de gestelde can didaten de verkiezing van een voor zitter, waarvoor met 27 stemmen ge kozen werd de heer P. Oosterveer uit Lisse, terwijl 4 stemmen werden uitgebracht op de heer Menken uit Leiden. Voor de overige aan te v/ijzen be stuursleden waien de 7 aftredende candidaat gesteld, waarvan de heer mr. Bolsius had medegedeeld zich niet meer beschikbaar te kunnen stellen. De 6 aftredenden, zijnde de heren C. Beijersbergen, Hillegom, A. Q. Doeswijk, Voorschoten S. Menken, Leiden, F. W. van der Ploeg, De Zilk, J. C. Schrama, Sassenheim en H. J. van Mil, Zoeterwoude, werden bij enkele candidactstelling gekozen verklaard. Als secretaris werd bij acclama tie aangewezen de heer v. Mil uit Zoeterwoude. Op de eerstvolgende vergadering zal de bei taande vaca ture worden aangevuld. Rondvraag. Bij de rondvraag deelde de voor zitter mede, dat er voor de Kring Leiden op 28 en 29 November een weekend gehouden zal worden in het Vormingsinstituut te Baarn, waar verschillende actuele practische po lUieke vraagstukken zullen worden behandeld. Kosten zijn hieraan niet verbonden. Opgave voor deelname kan geschieden bij de secretaris. Aan de verschillende vragen over Provinciale aangelegenheden gaat vooraf een vraag van de heer van Dam uit Hillegom, waarom die ver gadering welke volgens de notulen was toegezegd om tot oprichting te komen van een bond voor gemeen teraadsleden nog steeds niet gehou den is. De voorz. zegt, dat dit door een voorlopig bestuur was overgenomen, waarna de heer Dcerenberg kon me dedelen, dat het aanvankelijke plan om dit voor de gehele Kring Leiden te doen gewijzigd zal worden en wel voor Gouda en Leiden en dat de plannen voor een te houden verga dering reeds gemaakt zijn, waarop de heer Veltman uit Zwolle, de voorlopige secretaris van de in op richting zijnde Federatie een inlei ding zal houden. De voorz. zegt, dat door het be stuur overwogen zal worden, wat er gedaan kan worden om met enkele ontwikkelingsavonden te komen voor raadsleden en voor degenen, die hier voor belangstelling hebben. De Provinciale belangen werden niet vergeten. Begonnen werd met te wijzen op de nog gebrekkige verkie zingen voor de Waterschappen, waar de katholieken eenvouding blijven toezien, wanneer kath. vertegen woordigers door de laksheid van kath. stemgerechtigden worden weg gewerkt. Belangstelling voor Bollenstreek. De heer Bakker uit Hillegom bleek wat beangstigd te zijn ten aanzien van de plannen in de Bol lenstreek met het Langeveld, en ver zocht heir voor de bijzondere be langstelling van de Statenleden. Ook omtrent de subsidie-mogelijk heden ten behoeve van de maat schappelijke zorg als Plet Wit Gele Kruis, Kleuterzorg en het oprichten van wijkgebouwen werden inlichtin gen gevraagd. Jhr. van Nispen tot Pannerden zeide, dat de kwestie Langeveld in de commissie met grote belangstel ling was behandeld, doch dat het niet gemakkelijk is het werk van de planologische dienst te veranderen, omdat niet alleen met het plaatselij ke belang, maar vooral met het al gemeen belang moet worden reke ning gehouden. De heer Deerenberg noemde ver schillende mogelijkheden om voor subsidie en., prov. steun in aanmer king te komen, doch men zal ken nis moeten nemen van de daarvoor geldende verordeningen. De voorz. meende te kunen con stateren, dat er activiteit kan zijn waar het publiek niets van wèet. Als man uit de Bollenstreek zeide, hij, dat er vooral in de toekomst voor die streek, gebrek is aan goede zond- gronden. om de belangen zo veilig mogelijk te stellen. Hij verheugde zich dat wij ten allm tijd kunnen aankloppen by hen die ons vertegen woordigen. Tenslotte sprak de voorz. woorden van dank voor het vele werk en vooral voor de wijze waarop mr. Bolsius in het bestuur heeft willen medewerken en sloo* de vergadering. vervolgverhaal Nu wordt het verschrikkelijke vervolgverhaal in zijn laatste aflevering nog spannend, want alhoewel we U twee dagen ge leden beloofden, dat we meer bijzonderheden zouden vertel len, over het merkwaardige Mexicaanse festijn, dat morgen in de Pieterskerkkoorsteeg een aanvang neemt, moeten we U tot morgen in spanning laten. Toen wij vermomd met baard en zonnebril in de Vrolijcke Ar- ke wilden binnensluipen, wer den we ontdekt en tegengehou den door een listig uitziend Mexicaantje, dat ons de toegang ontzegde. Achter deuren, die voor ons gesloten bleven, hoorden wij het knallen van geweren, het kabbelen van het water en de lieflijkste tonen, die een muze maar kan voortbrengen, maar het bleef alles een mysterie voor ons, want we mochten niét ach ter die deuren gaan kijken. „Matinos, salutos, signor" zei het mannetje minzaam en nadat we in een woordenboek gedoken waren, vonden we, dat dit in zuiver Mexicaans betekent: „Morgen terugkomen, de groet jes, meneer". Nu, Wat dat betreft, kon het Mexicaantje wel een profeet zijn, want wij kunnen nauwe lijks tot morgenavond 8 uur wachten. Op dat gedenkwaardige mo ment zal Mexico zijn poorten voor Leiden en omstreken ope nen. Morgenavond om 8 uur zal de Vrolijcke- Arke herschapen zijn in een klein brokje Mexico, waar gedurende 3 dagen een fiësta, zoals slechts dat warme, zonnige land kent, gevierd zal worden. Hoplixo zal geweren uitdelen, Piscodro stelt zijn hengels be schikbaar, Parelo zal zingen, zo als men alleen in Mexico zingt en een geheimzinnige figuur, dat feitelijk in het acht en twintig ste hoofdstuk had moeten op treden, zal aanwezig zijn met een verschrikkelijk groot rad, waar allerlei zonderlinge dingen .mee te beleven zijn. Nog slechts een luttel aantal uurtjes en dan.... op naar de Mexicaanse kermis in de Vro lijcke Arke in de Pieterskerk koorsteeg. KRONUS. BEGIN VAN BRAND IN HET HAAGSE STADHUIS. Kort voor middernacht ontdekten leden van het personeel, die nog in het oude stadhuis aan de Groenmarkt aanv/ezig waren het begin van een brand boven de hal. De brandweer werd onmiddellijk gewaarschuwd. Met twee kleine stralen kon uitbrei ding van de brand worden voorko- Het bleek, dat tengevolge van het fel branden van de haard in de hal, het rookkanaal zodanig verhit was, dat de vloer van de boven de hal ge legen Schepenzaal de tegenwoor dige kamer van d - loco-burgemeester in brand was geraakt. De schade bleef beperkt tot enige balken, het behang en de vloerbedekking. SPORT ENGELSE PERS HEEFT WEINIG VERTROUWEN IN ENGELSE AMATEURS. De samenstelling van het Engels amateur elftal voor de wedstrijd te gen Nederland op 15 November te Huil heeft in de Engelse pers geen al te vriendelijk onthaal gekregen. Zp schrijft de Daily Mail: „de ploeg kan nauwelijks representatief voor het Engelse amateurvoetbal worden genoemd en het valt te betwijfelen of het elftal zich zal kunnen hand haven tegenover Nederland, dat En- geand B niet verder dan tot een 10 overwinning liet komen Er op wijzende, dat de spelers van de sterke noordelijke clubs totaal over het hoofd zijn gezien, zegt de Daily Telegraph: „het is echter dui delijk, dat de keuzecommissie bij haar selectie rekening heeft gehou den met zowel de physieke als de voetbaltechnische capaciteiten en dit is een verstandige daad tegenover een continentaal team". Andere critici spreken er hun ver bazing over uit, dat geen van de 22 spelers, die onlangs in een oefen wedstrijd tegenover elkaar stonden, in het Engels amateur elftal is ge kozen. ZWEMMEN STERKE NEDERLANDSE ZWEM PLOEG NAAR DE CANARISCHE EILANDEN. Op uitnodiging van de Spaanse Zwembond heeft de KNZB een ploeg, bestaande uit elf zwemmers en twee zwemsters, aangewezen om Neder land in wedstrijden tegen Spaanse zwemmers op de Canarische eilan den te vertegenwoordigen. Hoewel de definitieve samenstelling nog niet vaststaat, is het vrijwel zeker, dat de volgende zwemmers en zwemsters 20 November a.s. in de trein naar Parijs zullen stappen om vandaar per vliegtuig naar de plaats van be stemming te worden gebracht: Joris Tjebbes (HPC), Cor Hermsen (HZC), Ad Boxem (DAW), Fred Pieters (DWR), Arndt Kayser (Robben), Herman Willemse (Vechtstreek), Jitse van der Veen (LZO), Kees Kie vit (Aegir), Bob Bonte (Haarlem), Hans Kelder (Robben), Cor Wiering (IJ), en Hannie Termeulen (HDZ) en Geertje Wielema (Robben). Op 29 Nov. keert de ploeg terug. HOE wordt het weer? (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OPNIEUW TOENEMENDE WIND Zwaar bewolkt met nu en dan regen en later ook epkele op klaringen. Weinig verandering in temperatuur. Tijdelijk krach tige tot harde en langs de kust wellicht stormachtige wind tus sen Zuidwest en Noordwest. 7 Nov. zon op 7.48 en onder 17.01; maan op 21.16 en onder 13.26 uur Het w-eeA. in Ewiojia De weerrapporten van hedenmor- Aetherklanken VRIJDAG. Televisie. KRO: 20.15 1. Gastenboek. Weeroverzicht. 3 „Het is maar een postzegel", film. Pauze. 4. Franse chansons. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo- foonmuziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Symphonette- Orkest en solisten. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. '9.40 Gramofoonmuziek. 9.45 Schoolradio. 10.00 Residentie-Orkest. 10.40 Gra mofoonmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Piano a quatre-mams. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouwme- dcdelingen) L2.a5 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws 13.20 Actualiteiten. 13.25 Negro spirituals. 13.45 Voor de huisvrouw. 14.00 Viool, fluit en piano. 14.45 Gramofoonmu ziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Ka merorkest en soliste. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Amusementsmu ziek. (In de pauze: gramofoonmu ziek. 18.52 Actualiteiten. 19.00 NieuwS. 19.10 Regeringsuitzending: Verkla ring en toelichting. 19.30 Gramo foonmuziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Metro- pole orkest en solisten. 21.15 Reis Z K.H. Prins Bernhard naar Mid den- en Zuid-Amerika. 21.20 Gra mofoonmuziek. 21.15 „Opbouw in Liefde", causerie. 21.40 Weense mu ziek. 22.00 „Om de Toekomst van Nederland", klankbeeld. 22.20 Sport. 22.40 Gramofoonmuziek. 2.45 „Ik ge loof in ene, heilige Katholieke kerk", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 We reldkampioenschappen Dammen. 23.2024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-2i.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo foonmuziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoon muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.40 Voor de kleuters. VPRO; 10.00 „Thuis", cau serie. 10.05 Morgenv/ijding. VARA: 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 School radio. 10.50 Orgelspel. 11.25 Radio feuilleton. 11.45 Vocaal dubbelkwar- tet. AVRO: li.OC Dansmuziek. 12.30 Land- en tuir.bouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gra mofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gramo foonmuziek. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Nederlandse kamermuziek. 14.50 Voordracht en muziek. 15.10 Neder landse kamermuziek. 15.30 Dansmu ziek. VARA- ld.00 Gramofoonmu ziek. 16.30 Vooi do jeugd. 17.00 Koor zang. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk Qe luondetCiJüe aaantwcen aan Jiappie JiappU 43. Voorzichtig liep Kees Knip nog een paar passen verder de donkere gang in. Toen stond hij weer stil. „Ik weet het!" fluisterde hij opeens, „het is de zee! We zijn vlak bij de zee, commissaris! En.... o, maar., com missaris! De zeereis!" „Wai kletst. U nu weer, meneer Knip! Welke zee reis bedoelt U?" bromde commissaris Grijpgraag ongeduldig, „laten we nu doorlopen!" „Die kerel, die Koppie, n de auto had gesleurd, heeft hem gezegd, dat ze een zeereis gingen ma ken! Maaar.maar dan zijn ze er vandoor, commissaris! Vlug!" En Kees Knip begon opeens hard te lo pen. De commissaris en de politie agenten holden hijgend met hem mee Plotseling maakte de gang een bocht en daar stonden ze in een wijde rots opening, waarin het water wild klot ste Kees Knip scheen met zijn lan taarn in het rond en liet de straal BIOSCOPEN De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Dubbel spel", 18 jaar. Lido: Rancho Notorious", 18 jaar. Luxor: „Küssen ist keine Sünd", alle leeftijden. Trianon: „De kleine wereld van don Camillo", alle leeftijden. Rex: Afgekeurd. rusten op een kleine aanleg-steiger. Vlak voor hen konden zij door de pening de zee zien „Ze zijn weg! Met een bootje!" riep Kees Commissaris Grijpgraag kwam di rect in actie. „Als de weerga terug, mannen!" commandeerde hij, „laat een politiebericht omroepen, briga dier! En laat een politieboot uitvaren! Vlug' We hebben geen tijd te verlie zen!" gen 7 uur luiden: weer temp. OSLO zwaar bew. —.3 C. STOCKHOLM mist —.1 KOPENHAGEN regen 6 LONDEN licht bew. 9 AMSTERDAM regenbui 8 BRUSSEL zwaar bew. 9 PARIJS half bew. 10 BORDEAUX mist 9 NICE half bew. 8 WARSCHAU geheel bew. 6 BERLIJN regen 8 FRANKFORT geheel bew. 9 MüNCHEN geheel bew. 10 ZüRICH geheel bew. 9 V/ENEN zwaar bew. 1 om de bocht". 19.00 Kinderkoor. 19.15 „Het volle pond", causerie. VPRO: 19.30 „Moreel Beraad'', causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Zang en pia no. 20.30 „Europa één', causerie.. 20.40 „Leven op de aarde", cause rie. VARA: 21.00 Gperette-muziek. 22.00 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Dansmuziek VPRO: 22.41 „Van daag", causerie. 23.30—24.00 Gramo foonmuziek. MARKTBERICHTEN GOUDA, 6 Nov. Kaas. Aanvoer 178 partijen. Pryzen le sooït 2.31— 2.35, 2de soort 2.27—2.30, extra kwaliteit tot 2.40 per kg. Handel traag. ROELOFARENDSVEEN, 5 Nov. Groente. Aardbeien 4982 cent, idem afw. 2240 cent, kropsla 2 5.30, andijvie 17—22, bloemkool 8 —26, spruitkool 2427, kassnijbo- nen 106, tomaten A 4258, idem B 44—62, idem C 26—38, idem CC 1621, idem bonken 1628, idem afw. f 1639 per 100. Bloemen. Snowfall 1938 ct., Cydonia 2246 cent, Chastity 1727 cent Millersdale 2444 cent, Lady Electra 2636 cent, Beryl 3256 cent Wendy 2238 cent, Stella 20 33 cent, Hurricane 3244 cent, Ruby 2639 cent, Champion 4671 cent, Glorious 3842 cent, Trosrayonanten 3146 cent, Corncob 5373 cent, Blanche 3049 cent, Alfi-etton 39 63 cent, Minerva 5562 cent, Radar 4048 cent, Goldfinder 2236 cent, Samaria 24—49 cent, Rayonanten 5 15 cent, Chocod 614 cent Alfreton 412 cent, Perfection 313 cent, Lo veliness 615 cent Am. Aanwinst 13 -16 cent, Little America 9—12 cent, Kaufmann 710 cent, Pulling 13— 25 cent, Champion 616 cent Monu ment 1928 cent, Corncob 617 ct., Gift 5—10 cent. TER AAR, 5 November Groente. Kassnybonen 9.9012 40, idem stek 7.108.1Ó. stokprinsessen 10.50. Capdoppers 1.90. witte pron kers 1.40, alles per kg., andijvie 11 2! cent, idem II 910 cent, uien 1519 cent, idem nep 69 cent, spruiten 2835 cent, idem B 2027 cent. idem los 1521 cent prei 11 14 cent, groene kool 612 cent, rode kool 711 cent, sav. kool 69 cent, witte kool 56 cent, witlof I 4560 cent, idem II 28 cent. waspeen 10— 11 cent, spinazie 2531 cent, kroten 89 cent, idem B 4 cent, winterpeen 6 cent alles p. kg.; Tomaten export A 3755 cent, idem B 3960 cent. idem C 2734 cent, idem CC 1617 cent, tomaten binnenland A 16- -28 cent. idem B 1626 cent, idem C 1619 cent idem bonken 1618 cent alles per kg., bloemkool IA 2631 cent, idem II 1825 cent, idem II 1318 cent, idem III 811 cent, sla 23 cent, glassla 9 cent, knolselderij 56 cent, komkommers 29 cent, alles per stuk, bospeen 1213 cent. selderij 6 cent per bos, boerenkooi 4060 ct., stoofsla 35 cent per kist Paren: Beur- ré Alex. Lucas 1114 cent, Zwijndr. wijnperen 79 cent per kg.,-druiven 50 cent per half kg VTen moet stoppen er voorrang geven aan het verkeer op de andere weg.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2