Msê „STEL ONGEDULD NIET TE LANG OP PROEF" - ALDUS ROMME 3io.%te GQLF Sanapirin. de veilige 3 Prins Bernhard te Vera Cruz WOENSDAG 5 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAlilINA Het „groot debat" in Tweede Kamer Gistermiddag heelt de Tweede Ka mer een aanvang gemaakt met de al gemene beraadslagingen over de Rijksbegroting voor 1953. Geen bewondering. De heer OUD (V.V.D.) opende de rij sprekers. Hij meende, dat uit par lementair oogpunt de socialistische groep sterk is in het kabinet. Het so cialistisch karakter van dit kabinet is z.i. veel sterker dan dat van het voorgaande. De benoeming van de heer Beel tot minister van Binnen landse Zaken vond hij een kardinale fout, omdat de partiële grondwets wijziging een formidabele misluk king is geworden. Vele katholieken hebben bedankt voor een minsters portefeuille. Men had blijkbaar niet zoveel vertrouwen in het kabinet. Voor wat de C.H. en A.R. ministers betreft zeide hij, dat hun parlemen taire ervaring niet groot is. De staatssecretarissen komen allen uit de K.V.P. en de P.v.&A.; de A.R. en de C.H. hebben het toekijken gehad. Uit de uitslag der verkiezingen blijkt naar het oordeel van de heer Oud een groeiende gedachte van de Der de Macht. Z.i. is niets zo onjuist als de V.V.D. in de conservatieve hoek te willen drukken. Voor de gang van zaken bij de kabinetsformatie zeide spr. niet veel bewondering te heb ben; het was marchanderen. Maar geen formeren. Voor een aparte mi nister voor de P.B.O. zeide spr. wat bang te zijn. Hij wilde de P.B.O. in het algemeen verband van economi sche zaken behouden. De daden van het nieuwe kabinet zullen op haar eigen merites worden beoordeeld. Het begin stemt niet hoopvol, zeide de heer Oud. Het Kabinet staat of valt. De heer BURGERS (Arb.), opmer kend, dat de kabinetsformatie een coalitie in het kwadraat was, zeide deze als een experiment te zien. Af gewacht moet worden of de gestélde doelen kunnen worden bereikt. Het voeren van progressieve politiek was voor de P.v.d.A. essentiële voorwaar de voor deelname aan dit kabinet. De werkgelegenheidspolitiek moet centraal worden gesteld. Het kabinet staat of valt met voldoende steun van de Kamer ten deze. Wat Nieuw Guinea betreft zeide de heer Burger, dat hij het beleid van het kabinet niet zonder bezorgdheid tegemoet ziet. Loyale oppositie. De heer LEMAIRE (K.N.P.) die het kabinet de vrucht van vele mis lukkingen noemde, hoopte, dat een dergelijke formatie zich niet zou her halen. Hij betreurde het, dat niet ge tracht is te komen tot een rechts ka binet. De uitbreiding van het aantal ministeries is z.i. niet te rijmen met de noodzakelijke soberheid. Verbete ring van -de positie der middengroe pen zeide hij noodzakelijk te achten. Dat de werkgelegenheid centraal ge steld wordt, schonk hem voldoening. Belastingverlaging vond spr. nood zakelijk. Hij zal zich krachtig ver zetten tegen het hanteren van de belastingheffing ter bevordering van structurele wijzigingen in de maat schappij. Het standpunt van zijn fractie zal er een van loyale opposi tie zijn. Geduld heeft een einde. De heer ROMME (K.V.P.) ver klaarde, dat in deze tijd van koude oorlog de eerste zorg is, die over de bedreiging van ons voortbestaan. Met betrekking tot de NAVO is er van de zijde der regering een be langrijke geruststelling gekomen, doch geen algehele geruststelling. Hij zeide het in het belang van de vrije wereld en van Nederland nood zakelijk te achten, dat de medewer king van Frankrijk en Duitsland v/ordt verkregen voor de inschake ling der West-Duitse strijdkrachten voor de verdediging van West-Euro pa. Met de opvattingen der regering inzake Nieuw-Guinea verklaarde spr, het eens te zijn. De beoefenaren van onderwijs en cultuur moeten ge haald worden uit de druk. waaron der zij leven. De werkgelegenheids politiek moet in het middelpunt staan. De op dit punt gewenste uit werking van het regeringsbeleid wordt in de memorie van antwoord niet gegeven en ook ten aanzien van Toespraak burgemeester (Vervolg) De gezagsgetrouwheid van de in gezetenen is mij van nabij bekend. Ik zal trachten het mijne te doen orn deze gezagsgetrouwheid die zo duidelijk spreekt uit het zeer grote aantal vrijwilligers der Nationale Reserve, Reserve Luchtwachtdienst en Reserve Rijkspolitie, speciaal te Noorden te onderhouden. Steun van allen. 1 Mijn ambt als burgemeester van deze gemeente zal mij weer voor vele geheel nieuwe omstandigheden plaatsen en daarom vraag ik u, mijne heren bestuurders dezer gemeente, laat mij leren van uw ervaring en plaatselijke kennis. Daarom ook is het mij een behoefte de medewer king te mogen vragen van de secre taris en de andere ambtenaren der gemeente en alle anderen buiten die kring, met wie ik in aanraking mocht komen bij de vervulling van mijn ambt. Ik denk dan hier in de eerste plaats aan de geestelijk^ gezagsdragers en de geneesheren, welker arbeid van zo grote betekenis is voor de geeste lijke en lichamelijke gezondheid van de ingezetenen. Ook zal ik in aanraking komen met de Rijkspolitie, naar ik hoop niet op de wijze zoals het spraakgebruik veronderstelt. Ik vertruw, dat de bijzondere aangename verstandhouding, die er te Zevenhoven bestond met de Rijks politie, hier met de groepscomman dant, opperwachtmeester Hilders, en zijn mensen, niet minder goed zal zijn. Voorts hoop ik op een vertrouwe lijke samenwerking met de gemeen te-ontvanger, de gemeente-opzichter de heer Pieterse, die zijn sporen wel verdiend heeft het onderwij zend personeel, de school-, kerk- en armbesturen, de kruisverenigingen, de besturen van andere organisaties en tenslotte anderen ik hoop dat ik niemand vregeten heb waarmede ik bij de behartiging van de belan gen dezer gemeente in aanraking mocht komen. Denk ik aan een wijdere gemeen schapskring dan zal ik weer in con tact komen met vele personen en in stellingen, die mij van öuds bekend zijn. Ik behoef vel niet te zeggen, dat ik een bestendiging der aan gename samenwerking ook als bur gemeester van Nieuwkoop Op hoge prijs stel. Met veel genoegen heb ik opge merkt, dat ambtgenoten-burgemees ters uit de omgeving, sommige met hun ega's, hier van hun belangstel ling hebben wiljen blijk geven. Ik ben hiervoor zeer dankbaar en ik vraag hen: „Laat ons behalve ambt genoten ook vrienden blijven". Wel zeer verheugt het mij, dat onder hen ook aanwezig is de oud burgemeester dezer gemeente P. M. M van der Weijden en diens echt genote. Hij is nu burgemeester van een gemeente met groter zielenaantal, maar hij heeft, daar ben ik van over tuigd, een gevoelige plek in het hart voor Nieuwkoop behouden. Zulk een gevoelige plek is er ook in de harten van de inwoners van Nieuwkoop voor u. Mijn grootste vreugde zou het zijn met mijn echtgenote en kinde ren eenzelfde plaats in de harten der Nieuwkopers te mogen innemen. Vier geslachten. Tot slot richt ik nog een persoon lijk woord tot mijn familie en heel bijzonder tot mijn ouders en schoon ouders. Het vervult ons, mijn echtgenote en mij en ook de kinderen met diepe vreugde, dat u op deze gedenk waardige dag in zulke goede gezond heid mede aanwezig moogt kunnen zijn. Gij bent ons een levend voorbeeld geweest hoe wij ons leven moeten inrichten naar Gods wetten. Wel weingen is het voorrecht be schoren, na al 30 jaar gehuwd te zijn geweest, de wederzijdse ouders van man en vrouw in goede gezondheid te mogen bezitten. 54 jaar zij5 gij al gehuwd. Het vervult ons met diepe dank baarheid, dat wij de overtuiging bij ons mogen dragen, dat u over ons tevreden zijt, omdat wij uw levens lessen zijn nagkomen. Vooral ook voor u, vader Van der Weijden, is de ambtsaanvaarding van uw zoon een bijzondere aangelegen heid. Uw ouders hebben dit huis, dat later het huis der gemeente is ge worden, gebouwd. Gij hebt hier in ditzelfde huis uw jeugd doorge bracht. Toen gij later bent gehuwd en naar Zevenhoven ging, bleef dit toch lange jaren uw ouderlijk huis en daarna weer de woning van uw oudste broeder P. A. Th. van der Weijden, ook destijds burgemeester van deze gemeente. Nóg 20 jaar was dit het huis der gemeente toen een van der Weijden de jongste zoen van uw broer hier burgemeester was en vandaag heb ik het burgemeestersambt aan vaard in uw geboorteplaats en in uw ouderlijk huis en in een gemeente, wara al 38 jaren achtereen een Van der Weijden burgemeester was. Het vertrouwen, dat ik hier mag ontmoeten is zeker voor een niet gering deel te danken aan de wijze, waarop twee voorafgaande burge- mesters Van dei Weijden hun ambt hebben vervuld en aan de goede naam mijner ouders. Moge het u vader en moeder Van der Weijden en vadei en moeder Warmerdam gegeven zijn mij in de vervulling van mijn ambte nog jaren gad te slaan. Als de wijze, waarop ik dat zal doen, uw goedkeuring kan wegdra gen, zal ons dit slechts voldoening geven. Temidden van allen, die mij van daag met vertrouwen tegemoet tra den en dankbaar voor de belangstel ling, welke Ons van zo vele zijden is gebleken, wil ik de mij toever trouwde taak aanvaarden, steunend op God, die de opperste Majesteit is. Hij schenke me het inzicht en het vermogen om steeds voor Hem en voor de mensen een rechtvaardig be stuurder te zijn. Hij schenke daartoe kracht aan mijn wil, klaarheid aan mijn ver stand en zt.gpn r.a.-> myn arbeid, op dat ik stand moge houden tot op de dag, waarop Hij mij rekenschap zal vragen. de gezinspolitiek varen we in de mist, zo zeide hij. Ons geduld moet niet te lang op de proef worden gesteld De regering moet blijk geven van een actieve gezinspolitiek. De Katholie ken zullen niet spoedig niet meedoen aan de regering, maar er zou een ogenblik kunnen komen, dat het non possumus" moet klinken. Naar sprekers oordeel dreigt er gevaar voor een verschuiving van de taak der regering naar de E.E.R. Het enige onvervalste goed van de uitslag der verkiezingen is z.i. de te ruggang der communisten. Hij vroeg naar het resultaat der overwegingen inzake nadere voorzieningen tegen over revolutionnaire volksvertegen woordigers en inzake de leugenpro paganda der communistische pers. Wat de kabinetsformatie aangaat zeide spr. te menen, dat de leiding der formatie vast in handen van de formateur moet zijn en dat de keuze der ministers geen object van frac- tiebeleid moet wezen. Als de forma teur na 't communique van de V.V. D. overleg had gepleegd met de heer Oud, zou spr. zich niet hebben ver zet. Het kabinet, dat gevormd is, was z.i. het best bereikbare. Weinig pas send leek hem wat de heer Oud ge zegd heeft omtrent de heer Beel. Sprekers fractie staat in vrijheid te genover het kabinet, tot opbouwend overleg bereid. Wat is progressief? In de avondvergadering ingaand op de verkiezingsuitslag, zeide de heer TILANUS (C.H.), dat het moei lijk is daaruit een positieve conclu sie te trekken. Dat de doorbraakge dachte zou leven, trok spr. in hoge mate in twijfel. De vooruitgang van de P.v.d.A. komt z.i. voor rekening van de heer Drees. Spr. wilde gaarne vernemen wat het door de heer Bur ger zo vaak gebruikte woord „pro gressief" precies betekent. Men kan ook propressief zijn in Christelijke zin en zo is er samenwerking in bre de kring mogelijk. Hij zou het heb ben kunnen waarderen als ook de liberalen betrokken waren in de ka binetsformatie. Ook merkte hij op, dat de voorstellen tot grondwets herziening er lagen toen prof Beel minister werd na het overlijden van mr. Van Maarseveen. De disqualifi- catie door de heer Oud was z.i. on juist. Ten aanzien van de kabinets formatie zeide de heer Tilanus, dat het principieel verkeerd is mee te willen formeren. Doet wat zij kan. De heer SCHOUTEN (A.R.) weet het belangrijke verlies van zijn par tij aan het optreden van het gere formeerd politiek verbond en aan de emigratie. Dat de doorbraakgedach te zou hebben doorgewerkt ontken de spr. Spr. zeide het communiqué van de V.V.D. te hebben betreurd, evenals het feit, dat de formateur daarin aanleiding heeft gevonden niet te spreken met de heer Oud. In de macht, die de heer Oud wil ont wikkelen zeide spr. niet zo'n groot vertrouwen te hebben. Hij maakte bezwaar tegen het aanwenden van het overschot der middelen tot del ging van kapitaalsuitgaven. Zijn fractie heeft er geen enkele reserve tegen, dat de regering het uiterste doet om de werkgelegenheid uit te breiden. Moeilijk' zeide hij te kunnen begrijpen, de objecties te gen belastinverlaging.. De fractie zal doen wat zij kan om dit kabinet te steunen, maar dat betekent niet, dat de partij haar zelfstandigheid zou prijsgeven. Tenslotte ontwikkelde de heer Schouten principiële bezwaren tegen de P. v. u. A. De heer LUCAS (KVP) sprak de hoop uit, dat de minister van Fi nanciën niet zal komen met plannen tot verwezenlijking van specifiek so cialistische wensen; dan zou hij de KVP tegenover zich vinden. Er moet ruimte gezocht worden voor belas tingverlaging. Hij maakte bezwaar tegen overheveling van het over schot van de gewone dienst naar de kapitaaldienst. De nominale salaris sen van de ambtenaren in overheids dienst moeten verhoogd worden; voor de middengroepen zijn verbe teringen nodig. Er moet iets op kor te termijn geschieden. Te elf uur is de vergadering ver daagd tot hedenmiddag één uur. (Advertentie) DE P.B.O. BIJ DE LANDBOUW Landbouwschap 1953 een feit De verwachting is redelijk, dat het advies van de Sociaal-Economische Raad over de instelling van een be drijfschap voor de landbouw tijdig genoeg aan de Regering zal worden voorgelegd oip het Landbouwschap in 1953 tot een feit te kunnen malceii. Minister Mansholt volgt met bij zondere belangstelling de behande ling van het ontwerp, dat de Stich ting van de Landbouw bij de S.E.R. heeft ingediend. De minister zelf zal op korte termijn aan de S.E.R. een voorontwerp van wet voorleggen, dat de grondslag van een aantal ge wichtige taken van medebestuur voor de nieuwe bedrijfslichamen zal bevatten, zo wordt medegedeeld in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de Landbouw begroting. Op het terrein van de landbouw is ongetwijfeld plaats voor zeer belangrijke bevoegdheden van de nieuwe publiekrechtelijke be- dr ij f sor ganisaties. In de loop van dit zittingsjaar zal waarschijnlijk ook een volkomen nieuwe Pachtwet aanhanging wor den gemaakt. Gereedgekomen voor indiening is reeds een ontwerp tot herziening van de wet op de uitoefe ning van de diergeneeskunde. BUITENLAND Eamonn de Valera is Dinsdag voor de 26ste keer gekozen tot leider van (Ie Fianna Fail, de regeringspar tij in Ierland. Georges Hilaire, secretaris-ge neraal van het Franse ministerie van binnenlandse zaken in de regering van Pierre Laval van 1942'44, heeft zich bij de gerechtelijke autoriteiten gemeld. Hij had zich zeven jaar ver borgen gehouden. In 1947 werd hij wegens samenwerking met de Duit sers bij verstek tot vijf jaar gevan genisstraf veroordeeld. In de streek van Bari zijn twee lepralijders ontdekt, die zich ver scheidene jaren in een toren verbor gen hadden gehouden. Toen men hen wilde arresteren, ontvluchtten zij, na één van hun belagers te heb ben gedood. Nabij Brindisi zijn gisteren zes tien kinderen gewond door het ont ploffen van een granaat, waarmee zij aan het spelen waren. Veilig en onbegrensd genezend bij kou - koorts griep en pijnen. Koker 50 iableiten 80 ct. - 25 tabletten 45 et. (Advertentie). Voorlopig geen nieuwe pachtwet Wijziging der bestaande misschien mogelijk Minister Mansholt heeft in zijn memorie van antwoord aan de Twee de Kamer betreffende de begroting, bekend gemaakt, dat de nieuwe prachtwet nog geruime tijd op zich zal laten wacht. Indien nodig wil de minister wel overwegen in de thans geldende pachtwet wijzigingen aan te brengen. Dit zal dan in overleg moeten gaan met zijn collega van Justitie. Een auto is geen motor Enige tijd geleden reed een Al- meloër, die in het bezit was van een rijbewijs voor het besturen van een auto, op een motor en kreeg tot zijn grote verbazing een bekeuring, om dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs voor motor Hij was van de veronderstelling uitgegaan, dat de bevoegdheid tot het besturen van een auto autorpatisch toestemming gaf tot het berijden van een motor. De kantonrechter te Al melo was het hiermede niet eens en veroordeelde hem tot 15.boete. De man ging in hoger beroep, maar ook de officier van justitie te Zutfen stelde hem in het ongelijk en eiste bevestiging van het vonnis. Visa voor Duitsland Thans ook in Amsterdam Nu in Amsterdam bij het Consu laat-Generaal een pas- en visumaf deling geopend is, is op 3 November een nieuwe regeling van kracht ge worden voor de uitreiking van visa voor het reizen naar en door Duits land. Op drie plaatsen worden thans visa verstrekt, te weten in Amster dam, Den Haag en in Rotterdam; elk dezer ambtelijke afdelingen heeft een bepaalde werkingssfeer binnen het Nederlandse territorium, Wie derhalve een visum aanvraagt, dient zich vooraf te vergewissen tot welk dezer drie districten zijn plaats van inwoning behoort. Nieuwe A.N.W.B.-service Naambordjes bij rivieren Nog dit jaar zal de A.N.W.B. een begin maken met een geheel nieu we toeristische service: het aan brengen bij bruggen van borden, waarop de namen van rivieren en belangrijke kanalen zullen zijn aan gegeven. Men komt hiermede tegemoet aan een sinds lang gekoesterde wens, die b(j vele toeristen vooral ook bui tenlanders leeft, terwijl de A.N. W.B. ook zelf van mening is, dat deze schakel in het kader van beweg wijzering en plaatsnaam-aanduiding niet langer mag ontbreken. Voorlopig zullen deze borden wor den aangebracht bij de bruggen in het Rijkswegenplan, waarna ook de bruggen, gelegen in belangrijke pro vinciale wegen, zullen volgen. Bezoek aan de „Eendijk' Prins Bernhard heeft Dinsdag in de haven van Vera Cruz een bezoek gebracht aan het Nederlandse' s.s. „Eemdijk". De prins is ongeveer 'n half uur aan boord gebleven en nam' een inspectie af van de bemanning. Des ochtends bezocht Z.K.H. de ma rineschool van Vera Cruz. In het stadhuis van Vera Cruz werd de prins in een korte plechtig heid het ere-burgerschap van de stad verleend. Dit geschiedde door burgemeester Mauro Liyo. Prins Bernhard is Dinsdagmiddag 17.00 uur plaatselijke tijd, per vlieg tuig uit Vera Cruz te Cartagena (Columbia) aangekomen. Vandaag vertrekt ZVK.H. naar Bogota. NEDERLANDSE TENTOONSTEL LING EEN SUCCES De Nederlandse expositie in Mexico City blijkt een groot succes. Niet al leen in de stad Mexico, maar ook in het gehele land wordt grote belang stelling aan de dag gelegd. Zo hoorde de eigenaar van een „Haciënda" te Tamaulipas in de staat Vera Cruz, vrienden, die de tentoonstelling hadden bezocht, ver tellen over een daar tentoongestelde ontvezelingsmachine. Dit was voor hem aanleiding, onmiddellijk op de trein naar de stad Mexico te stappen waar hij Zondag arriveerde. Hij kon nauwelijks de Maandag afwachten en bestelde terstond. Dé medische afdeling trekt gemid deld 3.000 bezoekers per dag. Zondag werd het voor Mexico ongekende re cord van de 100.000e bezoeker vol geboekt. Een Mexicaan, die zijn naam niet wilde noemen, zag op de tentoonstel ling een carillon staan. Toen hij het wilde kopen en hoorde, dat het reeds aan de Ver. Staten was verkocht, bestelde hij terstond een tweede. De onbekende Mexicaan wil het carillon de Mexicaanse president ten ge schenke geven. In geheel Mexico wordt reclame gemaakt voor de tentoonstelling. Het is voor het eerst dat de Mexicanen werkelijk een indruk krijgen van het industriële vermogen van Nederland. Hoewel het succes van de tentoon stelling pas na maanden kan worden 'beoordeeld, zijn er toch reeds uitste kende resultaten te vermelden, zoals een order voor veertig bussen en en kele honderden tonnen aardappel meel. Boerderijbranden in Sept. SCHADE BIJNA EEN MILLIOEN In de maand September van dit jaar zijn 22 ernstige boerderijbran den voorgekomen, waarbij de boer derij werd verwoest of zwaar werd Bakker vulde automatiek bij Vrijspraak gevraagd Het eerste proces, voortvloeiende uit de nieuwe winkelsluitingswet, is historie geworden. Dezer dagen heeft de politierechter te Almelo de zaak behandeld tegen een banketbakker uit Haaksbergen, die na sluitingstijd zijn automaten had bijgevuld. De bakker, die juist met het oog op de nieuwe winkelsluitingswet een automatiek had laten inrichten, meende, dat hij met zijn automatiek onder de Horecaf-bedrijven viel. De officier van justitie deelde deze me ning en ook het advies, dat de Hore- caf uitgebracht had, stelde de bak ker in het gelijk. De officier eiste vrijspraak; de rechtbank zal over enkele dagen schriftelijk vonnis wijzen. T elegrambesteller aangereden Auto verleende geen voorrang Een telegrambèsteller van de PTT, de 22-jarige Hagenaar C. B., is gis termiddag nabij het Vredespaleis aapgereden door een personenauto. Hij kreeg ernstige verwondingen en is naar het ziekenhuis Zuidwal over gebracht. C. B. reed op zijn motor over de Scheveningseweg in de richting van de stad. Uit tegenovergestelde rich ting naderde een door de 29-jarige Amsterdammer R. L. bestuurde per sonenauto, die plotseling de Carne- gielaan wilde inrijden. De bestuur der verleende daardoor, volgens de politie, geen voorrang aan de tele grambesteller. ROOFOVERVAL TE ROTTERDAM Gistermorgen te negen uur stapte een 20-jarige jongeman bij de boek binder H. J. H. W. uit de Raep- horststraat te Rotterdam binnen en vroeg of hij een boek uit het biblio theekje, dat de boekbinder exploi teert, kon lenen. De boekbinder ver zocht de jongeman in het magazijn- tje achter de winkel te komen. Daar greep de jongen plotseling een zwa re lijmpot en smeet deze de man naar het hoofd. Vervolgens sloot hij hem op in zijn kantoortje. Dit ka mertje had echter weer een uitgang naar de straat en de gewonde boek binder rende de straat op, om zijn winkel weer te bereiken. Toen hij daar aankwam was de jongeman al verdwenen en de geopende winkel lade wees al spoedig uit, dat hij niet met lege handen vertrokken was. De totale directe schade, veroor zaakt door deze branden, bedraagt 898.200. Geen advertenties meer voor „mirakelbollen" De Nederlandse bloembollen-expor teurs kunnei\ weer rustig slapen. Het adverteren met pakketten „nieuwe, verbazingwekkende mirakelbollen", door een onbekende firma, die zich „De Hollandse Wintertuin" noemt, is stopgezet. Het „Better Business Bureau" heeft op verzoek van de Amerikaanse ver tegenwoordiging van het Centraal Bloembollen Comité een bespreking gevoerd met de advertentiefirma, die „Holland Winter Garden' bedient, ten overstaan van de directeur van de New Yorkse dienst voor maten en gewichten van het marktwezen. Ge steld wei'd, dat de in pakketten ge zonden bloemknollen (dus geen bloem bollen), hoewel van goede kwaliteit zijnde, niet beantwoorden aan de in de advertenties gestelde beloften, dat hierdoor het publiek in verwarring word' gebracht, wellicht misleid word' en aan het Nederlandse pro duct schade wordt gedaan Het ad vertentiebureau besloot he' adverte ren in de gewraakte vorm te stake* Men zal een deskundige raadsman vooi het adverteren met tuinbouw producten aanstellen. VILLABRAND TE ROTTERDAM Vanochtend tegen half vier ont dekte men brand in een in aanbouw zijnde villa aan de 's-Gravenweg te Rotterdam, Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, die met veel materieel uitrukte. Het huis was in aanbouw en reeds een deel van het pand was als kantoor in gebruik ge nomen. Het overige gedeelte was on bewoond. De villa zou pas in Decem ber a.s. gereed zijn. Wel was het huis reeds gedeeltelijk gemeubileerd. Het vuur woedde in het rieten dak en doordat er een straffe wind stond, bleek de brand nogal hardnekkig. Talrijke stralen wierpen grote hoe veelheden water op het dak. Er was veel rookontwikkeling. Het zag er wel naar uit, dat de brand tot het dak beperkt zou blijven. Het overige gedeelte van het huis liep water schade op. De omvang van de schade, die nog niet bekend is, zou door verzekering worden gedekt. y.iatnele ttu-eeiiny /M Ronnie en Donnie Galyon, de Sia mese tweeling van Dayton (Ohio) worden geknipt aan de vooravond van hun verjaardag. Hun vader, Wesley Galon, houdt hen stevig vast, terwijl de kapper zijn werk verricht.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6