RIJNSTREEK DUINSTREEK Receptie bij gouden jubileum werd zeer druk bezocht Gaspijp van Irak naar Parijs Vrij zacht 5)e uumdetCy&e aaontivcen man JCappie Jlappif WOENSDAG 5 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT "7*" EERSTE BLAD - PAGINA 2 Boerenleenbank Roelofarendsveen Gistermiddag werd in de zaal van hotel „De Vier Heemskinderen" een receptie gehouden ter gelegenheid van 't gouden jubileum van de Boe renleenbank Roelofarendsveen. Het toneel was getooid met prachtige bloemstukken en voor het podium, waarop het bestuur, de raad van toe zicht en de kassier zetelden, stonden eveneens fraaie bloemstukken. Te ruim drie uur sprak de voorzit ter van het jubileumcomité, de heer Th. W. Schrama een welkomstwoord in het bijzonder tot burgemeester Hoynck van Papendrecht en echtge note, de gem .secretaris, de heer v. Hartevelt, de wethouders C. v. d. Meer en H. P. v. d. Poel, de voorzit ter van de Ring van Boerenleenban ken Bollenstreek, dr. S. F. A. C. ba ron van Wijnbergen, de heer Th. J. Kuiper uit Leiden, de heer Hendrik- se, hoofdinspecteur van de Centrale Raiffeisenbank en v.a. De voorz. herdacht het werk, dat door de pioniers van de bank was verricht en sprak waarderende woor den tot het bestuur. Ook de kassier betrok hij in zijn woorden van hul de, evenals de raad van toezicht. Namens het gemeentebestuur van Alkemade zeide burgemeester J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht het opmerkelijk te vinden, dat 50 jaren geleden binnen een tijdsbestek van 2 jaar op drie verschillende plaatsen in zijn gemeente 3 kernen van ver schillende pers. werden gevonden, die zodanig overtuigc. waren van de be hoefte van een Boerenleenbank, dat zij alle moeilijkheden ten spijt tot oprichting van zo'n bank overgingen. De soberheid en de vaste wil van de ze eenvoudige lieden hebben ertoe geleid, dat deze banken zich reeds ir.' de eerste jare van haar bestaan zodanig hebben gegrondvest, dat zij zich bij grote moeilijkheden in latere jaren staande wisten te houden, en zelfs deze moeilijkheden met élan wisten te overwinnen. Juist in die tijden hebben de Boerenleenbanken haar bestaansrecht bewezen. Ik ga er dan ook trots op dat 3 van deze Banken in mijn gemeente zijn ge vestigd. Als stoffelijke waardering van het gemeentebestuur overhandig de spr. tenslotte aan het bestuur een prachtig uitgevoerde klok. Namens de Ring van Boerenleen banken in de Bollenstreek, waarbij ook Roelofarendsveen is aangesloten, sprak dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, burgemeester van Was senaar, woorden van gelukwens bij de gerechtvaardigde viering van dit Bankjubileum. Velen van elders zijn hier naar toe gekomen om in uw feestvreugde te delen, alsook om te getuigen van de waardering, die zij voor u hebben. De jongere generatie mag dankbaar zijn voor hetgeen hier door de oprichters is tot stand ge bracht. Waarderende woorden uitte spreker tot bestuur en raad van toe zicht, maar inzonder tot de kassier, de heer Seb. Bakker. Een schaduwzijde op dit feest be lichtte de hoofdinspecteur der Cen trale Raiffeisenbank, de heer Hen driks, door zijn mededeling, dat de directeur der Centrale Bank, de heer Visser, welke met zoveel belangstel ling en grote ijver de Roelofarends- veense belangen heeft behartigd, aan een ziekbed gekluisterd is en thans bij het gouden jubileum niet aanwe zig mocht zijn. Door mijn werkzaam heden, aldus de heer Hendriks, heb ik de finantiële omstandigheden van Roelofarendsveen goed leren kennen. Spr. greep terug in de geschiedenis der Bank. en sprak zijn gelukwensen uit, omdat er gewerkt was met be scheidenheid aan een goede zaak. De heer J. A. W. Verkleij zeide, dat er drie Boerenleenbanken-zusterorga nisaties met elkander geleefd heb ben zoals zusters behoren te leven. Hi^r zijn de 3 kassiers aanwezig en ik kan getuigen, dat het 3 vrienden zijn. Voor de Veiling sprak vice-voor- zitter, de heer A. Verdel, woorden van gelukwens en weps op het be lang welke beide organisaties tezamen binden. De kassier, de heer Seb. Bakker, memoreerde hetgeen de Bank in de afgelopen 50 jaren heeft gedaan en voor Roelofarendsveen heeft bete kent. Naast zijn gelukwens aan be stuur en raad van toezicht, feliciteer de de kassier ook d nog aanwezige in leven zijnde leden-oprichters der bank. Namens het personeel der Bank deed spr. zijn woorden vergezeld gaan van een geschiedkundig baiansboek der 50 jaren, waaruit de groeiende liquiditeit der Bank tot uiting komt alsmede van een voorzitters-hamer met insciptie in zilver. De voorzitter der raad van toezicht, de heer N. Turk, sprak het slotwoord. In waarderende woorden richtte spr. zich tot de nog in leven zijnde leden, die b\j het begin met hun lidmaat schap de oprichting mogelijk gemaakt hebben. Als blijk van waardering mochten deze een kist sigaren in ontvangst nemen. ALPHEN AAN DEN RUN Contact-avond lasclub. Welk een grote voordelen het geeft, indien laswerk geschied met Basische elec- troden hebben Dinsdagavond een honderdtal belanghebbenden zowel uit de groot- als kleinbedrijven uit Alphen en omgeving in de boven zaal van café 't Centrum kunnen ho ren en zien. Het was de heer Boeke- ma, die op uitnodiging van de Al- phense Lasclub op deze eerste con tactavond een causerie heeft gehou den over dit belangrijke onderwerp, dat hij voorts toelichtte met licht beelden. Na de pauze werden een aantal fiims gedraaid over iaswerk in Ame rika o.m. de opleiding van lassers. Alphense Schaakclub. De uit slagen van de onderlinge competi tie-wedstrijden zijn: Groep I: A. Kooij A. H. Hooijer 10; C. "BruntH. Verhagen 10; W. v. d. RoestD. Posthuma 01; A. PostB. Cornet yy2. Groep II: J. G. KardolTh. Nu kan Mossadeq hem grijpen Het Perzische parlement heeft gis teren een door Mossadeq ingediend wetsontwerp aangenomen, waarbij de regering wordt gemachtigd, de vroe gere eerste minister, Ghavam Es Soeltaneh, gerechtelijk te vervolgen en te bestraffen voor de incidenten van 21 Juli. De 75-jarige Ghavam wordt verantwoordelijk gesteld voor 'de dood van ruim twintig mensen bij deze ongeregeldheden; er waren voorts duizend gewonden en over de twee honderd arrestanten. Op de avond van 21 Juli, na vier dagen aan het bewind te zijn ge weest, trad Ghavam af als premier. Aardbeving veroorzaakt vloedgolven Uit Noord-Japan wordt vandaag een uiterst zware aardbeving gemeld, waarvan het epicentrum mogelijk ge legen is in het zeegebied ten Noor den van Japan. Vloedgolven teister den de kust. Zo trof een hoge vloedgolf de kust van< het Japanse eiland Hokkaido. Op vele punten ontstonden overstromin gen. Volgens het Japanse observatorium lag het epicentrum van de aardbeving op het Siberische schiereiland Kam- sjatka. Inmiddels wordt gemeld, dat een geweldige vloedgolf zich in de rich ting van de Amerikaanse Westkust beweegt. Men verwacht, dat de Aleoeten-eilanden het eerst zullen worden getroffen. Reddingsafdelingen van de Amerikaanse en de Canadese luchtmacht worden gereed gehouden. Op de Hawaii-eilanden werden door vloedgolven gebouwen over stroomd en woonaken vernield. Ver der werd echter weinig schade aan gericht. De inwoners liepen in pa niek de straat op, waardoor het ver keer werd gestagneerd. Volgens andere berichten werden de eilanden Kauai en Oehoe door vier vloedgolven getroffen. Er wordt geen melding gemaakt van slachtoffers. BENDE-AANVAL OP JAVA. Het plaatsje Pasar Djumahat, 20 km. ten Zuicf-Westen van Djakarta, Maandagmiddag en Dinsdagoch tend aangevallen door een gewapen de bende. De aanval van Dinsdagoch tend was groter dar. die van Maandag en de bendeleden waren nu in uni formen gestoken 's Middags om 12 uur duurde het hevige vuurgevecht met de politie, die versterking uit Djakarta had ontvangen, nog voort Tot dusver is er 1 burger gedood en enkele huizen zijn verbrand en ge plunderd. De Amerikaanse firma ..Bechtel Corporation" heeft het plan geop perd van Kirkouk in Irak naar Pa rijs een buisleiding aan te leggen om de Europese landen in staat te stellen het aardgas te gebruiken, dat in grote hoeveelheden in het Mid den-Oosten kan worden geprodu ceerd. De buisleiding zou 4,000 KM lang worden en per dag ongeveer 170 mil- lioen kubieke meter gas kunnen ver voeren. Volgens het plan zal zij ge legd worden van Irak door Turkije, Griekenland, Yoego-Slavië en Italië naar Parijs. Vertakkingen zullen het mogelijk maken in elk dezer landen aardgas te distribueren. Naast de eerste zal volgens het plan later een tweede buisleiding komen om de aan voer van aardgas te vergroten. De „Bechtel Corporation" schat, dat de aanleg van de buisleiding on geveer drie jaar in beslag zal nemen en circa 425 millioen dollars zal kos ten. De aanleg van de tweede buis leiding zal naar raming 350 millioen dollars kosten. De buisleiding zal het volgens de berekeningen van de „Bechtel Cor poration" mogelijk maken het aard gas uit het Midden-Oosten in Euro pa te verkopen tegen minder dan de helft van de prijs, die thans voor aardgas moet worden betaald. WAT DEED DIE RUS DAAR? De Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat twee Amerikaanse „Thunderjets" Dinsdagochtend een Sowjet-vliegtuig boven Nemoero in het Oosten van Hokkaido hebben on derschept. Verboom y; J. KempenJac. de Hoed 1—0; P. J. SchuilJac de Hoed 01. Groep ni: C. DonkerL. Kleiweg 10; A. VerbreeP. J. Wijnbeek 1—0. Groep IV: A. v. d. KempW. v. Hesuden 1—0. BODEGRAVEN Agenda Gemeenteraad. Vrijdag a.s. zal de raad in openbare zitting bijeenkomen, en wel om 8.45 uur des morgens. Dat wijst er op, dat de jaar lijkse begroting wellicht zal worden behandeld, die blijkbaar dit jaar heel wat vroeger gereed is, dan andere ja ren. Als agenda-punten komen voor (behalve de vaststelling van de be groting 1953) de verhuur van wonin gen aan de Pr. Bernhardstraat en de Oranjestraat, onderhandse aanbeste ding van de bouw van 3 woningen de Prinses Beatrixstraat; benoe ming van een gemeente-geneesheer (voorgesteld wordt'dr. C. van Beek). Volgens de stukken zullen de tarie ven van het waterleidingbedrijf in de toekomst verhoogd worden. Filmavond „Herwonnen Levens kracht." Voor een stampvolle zaal draaide deze instelling een populair- wetenschappelijke film over de tu- berculose-bestrijding, waaraan mede werkten Ank v.. d. Moer, Johan Schmitz, Johan Fio/et e a. De opna men waren gemaakt in het bekende sanatorium „Berg en Bos" te Biltho- ven. Na de pauze werd een tweetal andere filmpjes gedraaid en wel een ballet-filmpje met muziek van Joh. Strauss en een tekenfilmpje geïnspi reerd op „Dichter und Bauer". Als propaganda-chef gaf de heer Kap pers nog een overzicht van het vele werk door Herwonnen levenskracht verricht. Binnenkort zal Herwonnen Levenskracht ook medewerking gaan verlenen aan de bestrijding van an dere volksziekten Kap. Harding sloot deze leerzame avond. BOSKOOP NIEUW TELEFOON-GEBOUW Met voldoening wordt door de Boskopers geconstateerd, dat met de bouw van het nieuwe telefoon-ge bouw, op het terrein nabij de hef- brug, goede vorderingen worden ge maakt. De muren van de eerste ver dieping zijn reeds opgetrokken en met de bouw van de tweede verdie ping is bereids een aanvang gemaakt. Alles wijst er op, dat het gebouw van flinke afmetingen wordt, zodat de hoop gewettigd is, dat er in de toekomst aan het verlangen van Bos koop zal worden voldaan en een eind zal komen aan het verouderde tele foon-verkeer. waardoor veel kost bare tijd verloren gaat. Eervolle onderscheiding In ver band met zijn 40 jaar trouwe dienst op het notaris-kantoor te Boskoop is aan de heer J. A. G. Harmsen de me daille van de Huisorde van Oranje Nassau in zilver uitgereikt. Deze eervolle onderscheiding werd hem onder toepasselijke woorden door burgemeester dr. E. P. Verkerk, overhandigd. Scheepvaartbeweging in de Gouwe De maand October heeft zich als een drukke gekenmerkt voor wat be treft het scheepvaartverkeer in de Gouwe. In dit tijdvak is de hefbrug niet minder dan 2428 maal geopend voor het doorlaten van 3505 schepen, ter wijl 533 vaartuigen vdn kleiner for- nvaat passeerden, waarvoor de brug niet omhoog behoefde te worden ge bracht, HAZERSWOUDE FLINKE BOTSING Gistermiddag omstreeks half 6 zijn twee wielrijders, de 15-jarige N. S., uit Koudekerk aan den Rijn, en de 20-jarige J. R. uit Hazerswoude (Dorp) op de Gemene weg in bot sing gekomen. Beide vielen tegen de grond en liepen ernstige hoofdwon den en ontvellingen aan handen op. Nadat door de E.H.B.O. de eerste hulp was verleend, werden de won den door dr. Meijst verbonden en gehecht. De hevige regenval zal wel de oorzaak van de aanrijding zijn ge weest. Rijwielstalling Met de heer W. Zintel is een overeenkomst gesloten om' naast de kleuterschool een rij wielstalling te bouwen. Deze berg plaats zal tachtig rijwielen kunnen bergen. De sloot naast de lokalen zal van een betonnen brugdek worden voorzien. Geb.: Johannes W. L. M., z. v. A. J. de Boer en W. Th. van Leeuwen; Frits A., z. v, C. W. Slootweg en C. van W'ieringen; Wilhelmus M., z. v. H. Heemskerk en H. C. Bunnik; Jo hannes M., z. v. H. Heemskerk en H. C. Bunnik; Matheus M., z. v. H. Heemskerk en H. C. Bunnik; Hans, z. v. L. Duiker en A. de Heer. Getr.: Jan Laros, 22 jaar en Sijtje Harkes, 22 jaar. LEIDERDORP Steun Wettig Gezag. Voor een groot aantal genodigden en belang stellenden opende burgemeester K. van Diepeningen, als voorz. van de afd. Leiderdorp, deze zeer geslaagde avond, waarop ook aanwezig was kap. Kuilaars en enige autoriteiten van St. W. G. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de spreker, de heer mr. dr. E P. Verkerk, bur gemeester van Boskoop en voorz. van het gewest Zuid-Holland (Noord) De heer Verkerk, die als onder werp gekozen had „Wimpel of Wer kelijkheid" schetste in een gloedvol betoog de ernst van de huidige situa tie in Europa. Er is vrede, doch deze is slechts uiterlijk. De Ver. Naties moeten alles in het werk stellen, om deze vrede te behouden. Men wil een Europees parlement, doch door de verdeeldheid is diti een vlag, waaraan de wmpel ontbreekt. Spre ker wees voorts op de defaitistische houding der Nederlanders, die niet willen zien en zeggen: er is toch niet aan te ontkomen. Al ware dit zó, dan is dat nog geen reden om niet alles in het werk te stellen en die maat- regeleil te nemen die nodig zijn om het land te verdedigen. Er zijn 22.000 aangeslotenen bij het instituut en er zijn in Nederland 6400 bruggen te bewaken, dat is ongeveer 3 per brug, hetgeen veel te weinig is. Uitivoerig ging spr. verder in op de werkwijze van de Nat. Reserve die, evenals de Res. Rijkspolitie, een belangrijke plaats inneemt en hield tenslotte een klemmend betoog voor de inner lijke versterking van ons volk. De to neelver. Thalia, onder regie van de heer Baaima, luisterde de avond op met enige één-acters en de „Riwa's" o.l.v. mevr. Wand zorgde voor de muzikale omlijsting. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Offerbloklichter gepakt Het is'de politie in Nootdorp ge lukt de hand te leggen op de offer bloklichter, die onlangs de kerk van Meerburg bezocht. Het bleek echter, dat niet alleen de parochie Meer burg zijn belangstelling had, want var. Zoeterwoude was hij vertrokken naar de kerk van Groenendijk, waar hij eveneens de offerblokken lichtte. Vervolgens was hij naar Stomp wijk getrokken, waar hij hetzelfde spel letje uithaalde en waar h(j een be langrijk bedrag lichtte uit een kaar- senofferblok. De Rijkspolitie van Zoe terwoude heeft echter dank zij eni ge personen, die de oplichter aan zijn eniszins zonderling gedrag hadden opgemerkt en zelfs met hem hadden gesproken, een vrij nauwkeurig sig nalement kunnen samenstellen, dat vta de politietclex aan alle posten en bureaux werd verstrekt. Dank zij dit signalement is het de politie te Nootdorp gelukt hem daar ter plaat se te arresteren, toen hij er opdook, waarschijnlijk met het doel ook daar „ter kerke" te gaan. De politie te Zoeterwoude werd gewaarschuwd, die hem naar deze gemeente over bracht, waar hij werd geconfron teerd met degenen, die hem hadden gezien. De verdachte, die inmiddels bekend heeft, bleek een ongeveer 20- jarige Hagenaar te zijn, d;e werkeloos was en op deze wijze ti achtte aan geld te komen. ZEVENHOVEN Suikerbiet met een staartje. Door de heer Roel Wijfje is bij de landbouwer C. Th. v. d. Weijden te Zevenhoven een suikerbiet gerooid waarvan de wortel een lengte had van 1 meter en 47 centimeter. LEIDSCHENDAM Middenstands Centrale. De Leidsendamse winkeliers hebben hun afzonderlijke vereniging opgeheven. In plaats van deze vereniging is thans opgericht een middenstands- centrale. gevormd uit de R.K. en de Chr. Middenstandsvereniging. Tot voorzitter van de nieuwe centrale is gekozen de heer C. Groenewegen, voorzitter van de R.K. Middenstand. Het volgend jaar zal als voorzitter fungeren mr. W. Geuchius, voorzit ter van de Chr. Middenstand. Als secretaris is aangewezen de heer J. H. Hoogendoorn van de Chr. Bond en als penn. de heer H. M. van Wel (R.K.). Het kasgeld van de opgehe ven winkeliersvereniging is overge dragen aan de Centrale welke in haar vergadering tevens besloten heeft ter gelegenheid van de komst van St. Nicolaas op 22 dezer een winkelweek te organiseren. In het desbetreffend comité hebben zitting de heren A. IVt. Dunselman, C. Groe newegen, A. Haagen, G. van Lent en Gerard Schuyt. Onderwijs-benoeming. Met in gang van het volgend jaar is tot onderwijzer aan R.K. parochiale jon gensschool aan de Damlaan benoemd de heer C. Pouw te Langeraar. NOORD WITK Postduivenveren. „Steeds Sneller". Uitslagen van de eerste vijf hoog- geplaatsten van elk kampioenschap 1952: Jongeduiven: 1. C. v. d. Berg, 2. Hoek/de Vries, 3. C. H. v. d. Poel, 4. W. Hazenoot, 5. J. Passchier. Duif kampioen: 1. A. v. Duin Az., 2. C. Plug, 3. J. C. P. de Ridder, 4. C. H. v. d. Poel, 5. W. Hoek. Navluchten Hokk.: 1. W. Hazenoot, 2. J. Passchier, 3. J. v. d. Niet, 4. C. v. d. Berg, 5. A. Cramer. Duifkampioen: 1. W. Hazenoot, 2. Th. Hogervorst. 3. W. Hazenoot, 4. C. v. d. Berg, 5. J. v. d. Wiel, 6 v. d. Niet. Kampioen Generaal: 1. C. v. d. Berg. 2. J. Passchier, 3. W. Hazenoot, 4. Hoek en De Vries, 5. J. v. d. Wiel. DVNLisse Vooruit 88 (voorl.). Voor de hoofdklasse van de L.D.B. speelde de Noordwijkse damvereni ging DVN tegen Lisse Vooruit. DVN speelde met slechts 8 man, zodat de wedstrijd begon met een 40 voor sprong voor Lisse. De uitslagen waren: Lisse—DVN: N. J. v. Hal—Th. Zwetsloot 02; J. AlgeraH. de Boer afgebr.; A. v. RossumN. O. 20; Jac. v. HalA. Turk 20; G. v. d. SteltTh. Vink 02; A. Balkenende J. Peschier 11; J. Duivenvoorde H. de Vries 11; Joh. Langbroek N. O. 2—0; N. P. Dekker—K. ter Veen 02; A. Wijnhout res.J. Olyerhoek res. afgebr. Voorlopige OEGSTGEEST B. van Abswoude. f Dezer dagen overleed vrij plotseling op 74-jarige leeftijd feen parochiaan, die een we zenlijk deel uitmaakte van Kerkwer- ve, namelijk Bernaidus van Abswou de. Er zullen weinig parochianen zijn. die deze man niet hebben ontmoet, altijd ijverend voor de kerk en haar instellingen. Zelf een voorbeeld van doorleefde katholiciteit, wist hij die ook aan anderen over te dragen: twee van zijn dochters werden mis siezuster, een zoon werd pater en een andere broeder hetgeen hem een zeer grote vreugde was in zijn ar beidzaam leven, da+ vooral stond in dienst van zijn medemens. Zijn arbeid in dienst van de ge meente gold vooral de gemeenschap, waarvoor hem niets te veel was Daarbuiten gaf hij zich voor de ka tholieke zaak: K.A.B. en Herwonnen Levenskracht vonden in hem een trouwe en gewaardeerde medewer ker. En toen de tijd kwam, dat hij an werken werd vrijgesteld, gaf hij al zijn tijd, voor zover hij daartoe in staat was, aan de kerk en aan alle katholieke instellingen, die een be- ioep op hem deden en dat waren er nog wel enkele. Hij was een figuur, die het algemeen vertrouwen genoot en daarom overal zeer gezien was. De parochie van Sint Wilbert zal de heer van Abswoude node missen; God moge hem het loon voor zijn gesta dige arbeid in dierst van Hem en \an zijn evenmens niet hebben ont houden. Donderdag te half tien heeft de gezongen uitvaart plaats waarna begrafenis op het parochiee' kerkhof. St. Nicolaas-actie Onder voor zitterschap van de heer Veenendaal kwamen gisteravond in Het Witte Huis bijeen de leden van de twee plaatselijke Middenstands verenigin gen, alsook enkele niet aangesloten middenstanders. Doel van deze avond was te be raadslagen over de a.s St Nicolaas- actie. De voorz. herinnerde aan de goed geslaagde Braderie, die dit voorjaar werd gehouden en gaf een uiteenzet ting der actie, zoah de contact-com missie, die had gedacht 'Een kinder feest, een koopactie en een intocht van St Nicolaas Voor dit laatste had de voorz. de Chr. Harmonie Concor dia uit Leiden bereid gevonden me dewerking te verlenen. (Is de voor zitter onbekend met het bestaan van een plaatselijke Haimonie, die in het verleden bij winkelweken en derge lijke muzikale medewerking gaf en de N. Z. H. V. M. Harmonie, die hier burgerrechten heeft, gezien de meer.telijke subsidie?). Diverse leden voerden over de actie het woord en d-è discussies werden zeer verward. Ten slotte was men het er over eens, dat er moest komen een gratis kinderfeest, Een intocht van St. Ni colaas en verder een actie om te Oegstgeest te kopen. Tei uitwerking dezer plannen werd een commissie benoemd, waarin met de contact-commissie zitting namen de heren Glasbergen, Brand, Koert, Buikstra, Dullaert en Jansen. VOORSCHOTEN Geboren: Anna Margaretha 'Theodora d. van Johannes Francis- cus Maria Steinebach en Maria Adriana Johanna Nederhof; Theodo- rus z. van Petrus Johannes van den Berg en Anthonia de Rijk; Birgitta José lima Maria d. van Theodor Leonard Doornweerd en Thera Jo sephine MacLennan (geboren te Lei den). Ondertrouwd: Bernardus Johan nes Lamboo 28 j. en Margaretha Eli sabeth Van Meijgaarden 24 j. Overleden: Willem Dorré 76 j., echtg. van M. Gijsbertse. HOE wordt het weer? (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENIGE REGEN. Zwaar bewolkt met enkeie opklaringen en tijdelijk enige regSn voornamelijk in het Noor den vari het land. Over het al gemeen weinig verandering in temperatuur. Matige tot krach tige en langs de kust tijdelijk harde wind tussen Zuid-West en Noord-West. 6 Nov. zon op 7.44 en onder l7 03; maan op 20.04 en onder 12.54 uur Het K. N. M I. deelt mede: Op de Oceaan bevindt zich een krachtig hogeörukgebied waar omheen met grote snelheid depressies via Enge land of Schotland in de richting van Zuid Scandinavië bewegen In ver band daarmede houdt het weer een wisselend karakter met nu en dan wat regen en ook tijdelijke opklarin gen. Als gevolg van de aanhoudende aanvoer van Oceaanlucht blijft het weer in onze omgeving vrij zacht voor de tijd van het jaar. In Zuid- Scandinavie wordt de koude lucht nu weer verdreven en vooral in Zuid- Zweden steeg vandaag de tempera tuur aanzienlijk In Centraal Europa, waar het weer rustiger is, daalde het kwik in de nacht tot om het vries punt, maar overdag komen daar on geveer dezelfde temperaturen voor als in onze omgeving. Het w.ze.'i in Emcvfxa De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden: weer temp. OSLO- s. regen 0 STOCKHOLM regen 5 KOPENHAGEN regen 7 LONDEN regen 11 AMSTERDAM geheel bew. 8 BRUSSEL geheel bew. 7 PARIJS geheel bew. 5 BORDEAUX geheel bew. 3 NICE onbewolkt 8 WARSCHAU ge.neel bew. ,5 BERLIJN regen 7 FRANKFORT mist 3 MUNCHEN zwaar bew. 0 ZURICH mist —3 WENEN nevel 1 Wilt U iets weten? Vraag inzake hinderlijk lawaai bij timmeren als huisvlijt in de avond uren. Antwoord: U is verplicht z.g. bu rengerucht te vermijden, d.w.z. hin derlijke geluiden te maken in de voor de nachtrus. bestemde tijd. Men neemt aan, dat deze tijd om 11 uur ingaat. Maar behalve deze wettelijke afdwingbare plicht bestaat er ook een maatschappebjke plicht, volgens welke men zoveel mogelijk nalaat z'n buren te hinderen ook op andere tij den. WARMOND Bekroningen. De heer Coen Uit den Boogaard behaalde op de „Sla- vakto" te Utrecht in de internatio nale afdeling fijne vleeswaren een tweede prijs met boterhamworst en een derde prijs met leverkaas. ZOETERMEER Missiefilm. De Missiefilm, die in het parochiehuis is vertoond, is mede door de grote belangstelling een succes geworden. De film werd gebracht door de Paters van de H. Familie uit Tilburg. Vooral de jeugd was 's middags goed vertegenwoor digd, de aanlokkelijke apen en Mic- kie Mouse-film droeg er zeker toe bij. De hoofdfilm ging over het le ven van de koppensnellers op Bor neo en verder over het leven en rei zen van de paters missionarissen zelf. Tevoren was de belangstelling voor een missiefilm nooit zo groot ge weest als deze keer. De opbrengst was nu ook zeer bevredigend. 42. „Wat is dat daar?" hoorde Kees Knip opeens en verschrikt trok hij 2ijn hoofd terug uit de gang en keek om. Achter hem stond commissaris Grijpgraag. „Tjonge, U laat me schrikken, commissaris!" zei Kees Knip, „een geheime gang. commissa ris! Kijkt U maar! Komt U mee? We moeten er in, want hierdoor zijn de rovers natuurlijk verdwenen!" De commissaris blies op een snerpend fluitje en direct kwamen een paar agenten de keldertrap afhollen. Kom mee!' commandeerde commissaris Grijpgraag, „we gaan kijken waar die gang heen gaat. Vooruit, meneer Knip, U gaat voorop!" Voetje voor voetje liep Kees Knip door de gang en hij liet zijn zaklantaarn voor zich uit schijnen. De gang was laag en smal, zodat de mannen gebukt moes ten lopen. Toen zij een hele poos ge lopen hadden, hield Kees plotseling stil. „Luister, commissaris" fluisterde hij, ik hoor iets!" Doodst'1 stonden de mannen nu en zij luisterden scherp ,,Wat is dat voor een geluid?" fluis terde commissaris Grijpgraag terug. Kees Knip haalde de schouders op. ,Ik weet het niet", zei hij, maar het bevalt me niets".

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2