RIJNSTREEK DUINSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 4 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT E BLAD PAGINA 2 W.K.A. GEEFT EEN TONEEL CURSUS IN DE VENEN Het W.K.A. start binnenkort met een toneelcursus voor amateurs in de „Venen". Als centrum wordt Ter Aar geno men, met als contactman de heer B. Hoogeboom, Oud Kerkpad, Ter Aar. Deze cursus wordt gegeven door de heer J. Grefe, die in het vorige to neelseizoen meerdere cursussen heeft geleid tot grote tevredenheid van cursisten en W.K.A. De cursus bestaat uit 5 lessen van uur of 6 van 2 uur en zal wor den gegeven op tijd en plaats, die zal worden overeengekomen met bo vengenoemde contact-commissaris. ALPHEN AAN DEN RIJN Veel belangstelling voor KV P-vergadering De pl. afd. van de K.V.P. hield Maandagavond in Hotel „Centraal" een goed bezochte jaarvergadering. De voorz., de heer Jac. P. Smit, constateerde met genoegen de grote belangstelling. Na gewezen te heb ben op de minder goede uitslag van de laatste verkiezingen, liet spr. een waarschuwend woord horen ten aan. zien van acties, want men kan nooit weten welke reacties die in het leven roepen. Eenheid zij onze leus. De in vloed van onze leden is groter dan bij welke partij ook, zei de heer Smit. Critiek buiten de partij is zinloos. Spr. herinnerde ook aan de komen de gemeenteraadsverkiezingen (can- didaatstelling op 14 April, verkiezing op 27 Mei e.k.) en wees op de nood zaak, dat de juiste mensen naar vo ren komen om straks het politiek be leid, door de katholieke bril gezien, te voeren. Velen in het buitenland zouden; gaarne de lasten van contri butie etc. overnemen om invloed te kunnen doen gelden. Medegedeeld werd, dat de kader- dagen op 28 en 29 Nov. a.s. worden gehouden, op nader te bepalen plaats en tijd. Het jaarverslag van de penningm., de heer A. Korver, sloot einde 1951 met een batig saldo van 186.02. In 1952 zal het een nadelig saldo zijn, aangezien de afdracht voor de Ka mercentrale over 1952 van 0.80 is verhoogd tot ƒ21.45, terwijl de pl. afd. de contribute niet heeft verhoogd. De kas controlecommissie, bestaan de uit de heren Th. W. Verhoef en A C. de Groot, voegde aan haar goedkeurend rapport toe, dat verho ging van de contributie onvermijde lijk is. Men besloot gelegenheid te schep pen om de contributie per week te voldoen, al zal dit de post incassokos ten extra verzwaren. De vergadering besloot de contri butie te verhogen en te brengen op f 3.50 per hoofd, 2.50 voor de echt genote cn op 3.voor inwonende gezinsleden. Dit komt neer op 0.12 voor man en vrouw per wegk en op 0.06 voor inwonende gezinsleden. Het voltallig bestuur trad af, re glementair na de Tweede Kamer-ver kiezing. Herkozen zijn de heren Jac. F. Smit, P. M. Vink, secr., Toussaint. straat 56, tel. 3291, A. Korver, pen ningm., J. J. v. Capel, W. J. Yark, A. Huijgens, A. Goedemondt, P. J. Schipper, Adr. v. Niekerk, H. S. Kroft. Vervolgens werd de heer Jac. P. Smit opnieuw tot voorz. gekozen, Tot afgevaardigde naar de Ka mer-centrale te Leiden werd benoemd de heer N. J. Verkleij, naar de Sta tenkring Goud-a, de heer C. Zon- derop. Tevens zal aan hen elk een bestuurslid worden toegevoegd. Het raadslid L. C. Slootjes pleitte voor meer contact met de raadsleden en groter belangstelling voor de ge meentepolitiek, evenals de heer A. F. Ruijssenaars en de heer C. J. Win- ninghoff, van wie de laatste een aan tal openbare bijeenkomsten wilde, waarin de raadsleden elk op eigen terrein wat zouden vertellen over de bereikte resultaten van de afge lopen vier jaren. Desgevraagd zegde de heer Ruijs senaars, namens de K.V.P.-fractie me dewerking toe, en wilde die bespre kingen dan op brede basis doen plaats hebben. Dit werd door de ver gadering ondersteund. AUTOBOTSING. Ter hoogte van de benzinepomp van de fa. Boeijenga aan de Steekter- weg, daar waar de straat ter lengte van ongeveer 200 meter voor herstel is opgebroken aan de rechterkant vanluit de richting Alphen gerekend, botsten Maandagavond twee perso nen-auto's op elkaar, doordat de heer W. de W. uit Lisse geen voorrang had verleend aan de heer A. E. uit Al phen a. d. Rijn. Beide auto's werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. BANKDIRECTEUR GAAT HEEN. Naar wij vernemen zal de heer L. de Graaf met ingang van 31 Dec, a.s. aftreden als directeur van de Al- phense Bank N.V. De heer De Graaf blijft directeur van de spaarbank van genoemde N.V. Als wij goed zijn in gelicht, dan ligt het in de bedoeling van de alg. aandeelhoudersvergade ring, die op 19 Nov. a.s. wordt ge houden, tot opvolger van de heer L. de Graaf voor te dragen de heer A, J. P. E. A. de Graaf uit Nijmegen. 25 Jaar kraanbestuurder. Vro lijk wapperde Maandag de gehele dag de driekleur hoog in de lucht vanaf het hoogste punt van de grote kraan bij de betonfabrik der fa. F, P. Bos en Zn aan het Woubrugse pad. Dit feestelijke aanzien hield ver band met het feit, dat de heer A. Huygens de dag herdacht, dat hij 25 jaar geleden als kraanbestuurder in dienst trad. De heer Huyges, die te vens de electricien is in het bedrijf, is Maandagmorgen te zijnen huize bezocht door de heer F. P. de px-ocuratiehouder de heer P. van Egmond. Als blijk van waardering heid een gouden horloge aangebo den. Namens de bazen van het be drijf sprak de heer D. Bakker, ter wijl ook de fabriekskern de geluk wensen van het gehele personeel kwam aanbieden. Dat het nieuws niet slechts bij woorden bleef, zal zonder meer duidelijk zijn. BODEGRAVEN Geboren: Dirk zn van F. v. Dalen en v. d. Brink. Overleden: Wilhelmus Jacobus v. Zoest, wedn van A. M. Verkleij. TER AAR Nooitgedacht. Uitslagen van de Dam- en Schaakwedstrijden voor de onderlinge borden competitie die te vens gelden voor de kampioenschap pen van Ter Aar. W. SnaterseW. v. d. Starre 02; N. Groen in 't WoudNic. Kalsho- ven, afgebr.; A. van VlietW. Es- vedt, Az., 02; Ant. HartveldJac. v. d. Starre 11; D. SpekH. C. A. Broer 11; J. v. d. StarreJ. Cos- terus afgebr. Schaken. A. v. d. HavenH. Bos 01; J. EsveldtB. Rietveld 0 1; J. de GrootH. Bos 01; M. HeynsH. Aaftink 10; M. Heyns A. Koeleman 10. DE KWAKEL KDOTOB. 10. In een zware wedstrijd heeft KDO de beide punt jes in de wacht gesleept. Het is wel een snel en hard gespeelde wedstrijd geworden. De gasten winnen de toss en wensen met de wind in de rug te spelen. Het KDO-doel komt al spoe dig in gevaar maar de verdediging is goed op dreef. TOB is wel wat ster ker dan KDO, maar wanneer de gas ten een enkele keer weten door te breken is het de doelverdediger, die zijn doel schoon weet te houden, TO B krijgt verschillende hoekschoppen te nemen, maar deze lopen op niets uit. Drie minuten na rust is het de midvoor van KDO die door de verde diging van de gasten weet te breken en de stand op 10 brengt. Het spel wordt dan aan beide zijden wel wat hard en KDO wordt nu herhaaldelijk in de verdediging gedrongen. De doelverdediger houdt zijn doel echter schoon en er kwam geen wijziging meer in de stand. ZEVENHOVEN passend met resp. echtgenoten op een avond als deze bijeen zijn. Hij feliciteerde Ie heer van Trigt en diens echtgenote alsmede de kinde ren met he' jubileum en wees er voorts op, dat door de bescheidenheid van de heer van Trigt slechts enkele dagen te voren bekend werd, dat hij 25 jaar bij de P.T.T. werkzaam was. Namens de telefoonabonné's werd een enveloppe xnet inhoud overhan digd als blijk van waardering voor de goede zorgen. Spr. wees er vervolgens op dat de heer van Trigt een goede naam had bij de PTT-autoriteiten, wat wel ge bleken was door het persoonlijk be zoek van de directeur, maar nog meer uit het feit. dat hij 4 zoons heeft, welke alle eveneens bij de PTT werkzaam zijn. Tenslotte wenste spr. de jubilaris en diens echtgenote en kinderen nog vele gelukkige jaren en is daarna nog enige uren gezellig in de familie kring gebleven. Het was een mooie dag voor de heer van Trigt. ZWAMMERDAM T.B.C.-onderzoek. De deelname aan het bevolkingsonderzoek op t.b.c. was zeer goed. Slechts 12% der be volking liet verstek gaan. Geboren: Adriana Johanna Maria, dr van J. J. de Koning en G. van Galen; Clasina dr van H. Slappepdel en H. F. van Duuren; Klasina Anna dr van A. v. d. Berg en J. K. M. den Blijker. Ondertrouwd: Adrianus Roden burg 64 jr te Noordwijk en Anna Maria Rietveld 50 jr. Geti-ouwd: D. J. H. Joor en P. de Jong. Bü HUIBERS Haarlemmerstraat 123 Leiden vindt U een grote keuze in alle RELIGIEUSE ARTIKELEN Gehuwd: A. van den Dop en A. J. Neuteboom; A. H. Labordus en M. Rijsbergen; P. H. Smittenaar en J. Ober. Overleden: Th. van den Berg, zoon 1 dag. J. den Hertog, dochter 44 jaar; H. de Groot, man, 72 jaar. (Advertentie. STADSNIEUWS ST. ADELBERTVERENIGING. Ofschoon voor desgenaamde „in tellectuelen" de kans op emigratie en vestiging buitenlands binnen de be perking hunner intellectualiteit ge- ring of onmogelijk is, bestond er bij de „St. Adelbert"-leden toch goede belangstelling voor de inleiding, welke drs. Jos. van Campen kwam houden over de emigratie. De inlei ding zelve was aan de vlakke kant en ontwikkelde de eisen, welke aan emigranten moeten worden gesteld en de vestigingskansen, welke er be staan in Angelsaksische landen. (De individuele emigx;atie naar de „La- tijnse" landen is in vele gevallen Feestelijk is 't zilveren jubileum her-een zeer moeilijke en gevaarvolle dacht van de heer G. van Trigt als! onderneming). Deze inleiding bood stationhouder van de P.T.T. te Ze- j echter en dat was de uitgesproken venhoven. i bedoeling van de heer Van Cam- Gedurende de gehele dag was erpen aan alle kanten gelegenheid grote belangstelxing, ook de direc-1 om jn te haken waarvan door de teur van de P.T.T. kwam zijn geluk- toehoorders gretig gebruik werd ge- wensen aanbieden. Met een toe-1 maakt, aldus de inleider in staat stel- spraak, waarin de kwaliteiten van de j lende dieper op bijzondere problemen U1 in te gaan- De maatschappelijke, maar vooral de godsdienstige onzelf standigheid van vele adspirant-emi- granten werd uitvoerig besproken heer van Trigt tot uiting kwamen, huldigde deze de jubilaris als een plichtsgetrouw persoon en tenslotte bood hij hem een enveloppe met in houd aan. 's Avonds half acht arriveerden 13 kinderen van de heer van Trigt om deze avond gezellig met elkander door te brengen. Alle 13 kinderen, waarvan ver schillende gehuwd, vergezeld van hun resp. echtgenoten waren van de par tij en spoedig ging het er heel gezel lig toe. Omstreeks 9 uur 's avonds toen alle kinderen thuis waren verscheen de burgemeester van Zevenhoven met zijn echtgenote en dochter op de fa milie-bij eenkomst. Deze hield een korte toespraak, waarin hij er op wees, dat het een ouderkroon is welke weinig mensen hebben als alle kinderen goed op en leidde tot de meer algemene volgtrekking, dat aan de vorming tot Katholieke staatsburgers nog veel ontbrak. De moderator, prof. dr. J. C. Groot, belichtte flitsend de realiteit van de „gemeenschap der heiligen" en de verwezenlijking daarvan in het dagelijks leven. De waarnemend voorzitter, dr. A. C. de Jong, leidde de inleider met waarderende woorden in en uit. SCHOOLWEDSTRIJDEN LEIDSE OVERDEKTE. Gisteren en vandaag zijn in de Leidse Overdekte de jaarlijkse school zwemwedstrijden gehouden voor de leerlingen der Leidse scholen, giste ren voor de L. O.-scholen, vandaag voor de Middelbare. De wedstrijden, welke onder de uitstekende leiding van de Gemeen telijke Schoolsportcommissie waren georganiseerd, trokken een massa deelnemers(stex's), maar hadden des ondanks een zeer vlot verloop. De resultaten ven de lagere scho len zijn als v 1. Driftstraat 347.5 pnt., 2. 7 .gel 357.7 pnt., 3. Aalmarkt 358 4. Noordeinde 379.6 pnt., 5. Keir-straat 381.2 pnt., 6 Maresingel 384 pnt., 7. Kooipark- school 389.2 pnt., 8. Medusastraat 396 2 pnt.; 9. Oosterstraat 396.9 pnt., 10. Lorentzkade 398 pnt., 11. Lange- brug A 401.6 pnt., 12. Hoogl. Kerk- gracht 406,2 pnt., 13. Dr. Voorth.sch, 408,3 pnt., 14. Hoge Moïsweg 410.9 pnt15. Rijnsb. singel 412.3 pnt.; 16. Leidse Hout 4 15 8 pnt., 17 Lusthof laan 434.9 pnt., 18. Langebrug B 447.5 pnt., 19. Damlaan 449.8 pnt. 20. Kern straat 449.9 pnt.. en 21 Montessori school 467.3 punten Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Indonesische taal- en letterkun de de heer T. S. Soemawihardjo te Oegstgeest. voor het doctoraal exa men Ethnologie de Heer Tan Fay Tjhion. Leiden; voor het doctoradl examen geneeskunde de dames Th. M. Brunt, Voorburg, Chr. van Dijk, Rotterdam en de heren A Binnerts Bennekom en J. J- Kalk, Den Ha; voor het semi-arts examen mej. W. E. A. van Tol, Pijnacker, idem de heren L. van Beugen, Den Haag, F. Linx Apo, Leiden, J. van Rijsinge, Leiden; voor het arts-examen de heren J C. Choufour, Den Haag, F. v. d Knoop, Katwijk aan Zee, C. C J. Starren- burg, Den Haag; voor het candidaats- examen Indologie (taalkundig) de heer C. L. Voorhoeve, Leiden. EERSTE LUSTRUM STUDENTEN VERENIGING VOOR WERELD RECHTSORDE. Ter gelegenheid van haar eerste lustrum houdt de Nederlandse Ver eniging voor Wereldrechtsorde op 8 November a.s. een bijeenkomst in kasteel „Oud-Poelgeest" te Oegst geest. De ambassadeur van India, de heer B. N. Chakravarty, zal hier spreken over „The changing rela tions between Asia and Europe". Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Maurits Maria, z. van J. Hazes en A. A M Kerkhof; Hendrika Gerarda, d. van J van Ale- wijk en C. W Sandberg; Jacobus Henricus Antonius, z. van W. J. G. van der Heijden en C. J. van de Poll; Hendricus Leonardus Antonius, van D. Wessendorp en Th de Knegt; Bernax-dus, z. van H. Hee.tveld en M. van Teijlingen. Hendrik jan Willem, z. van H. Voskamp en L M Rensink; Johanneke, d. van H. L Gerritsen en J. de Vi'ies; Yvonne d. van T. Nijdam en J. Wagenaar; Maria Cornelia Ber- nardina, d. van A. C. den Hollander en C. L. van Teijlingen; Johanna, d. van C. van der Meij en A. de Mooy; Jan Willem, z van D. Schafer en M. L. F Dupuis, Josina Hendrika,, d. van C. de Wit en J Gui.it; Huig, z. van G. van Rijn en A Ouwehand; Wilhelm, z. van C. Plokker en W. van Leeu-« den. Vcwi de HAAGSE POLITIERECHTER. Bedrijfsdiefstal. In het ketelhuis van een dekenfabriek te Leiden werd op zekere dag een ijzeren pijp ge vonden, die daar keixnelijk door een der personeelsleden was neergezet met de bedoeling om later mee naar huis te nemen. Er was schroefdraad en dit bracht de bedrijfsleider op het spoor van een Leidse mon teur-bankwerker. Deze bekende aan vankelijk, maar zei later, dat hij wel van plan was geweest om toestem ming te vragen. Conform de eis werd verdachte veroordeeld tot 20, boete of 10 dagen. Steunfraude. Gedurende een reeks weken had een Leidse rijwiel en motorhersteller bij de steun op gegeven, dat hij geen inkomsten had, terwijl hij in werkelijkhed geld ont ving voor couranten bezorgen. „Ik deed het voor mijn gezin", zei at 32-jarige verdachte. De officier van justitie eiste 50. boete of 30 dagen en twee maanden voorwaardelijk. Conform de eis werd verdachte veroordeeld met de voorwaarde er bedrag zal hebben vergoed, bij dat hij binnen twee jaar het hele Mishandeling. Een -bloemist knecht uit Hillegom, die een veld wachter had mishandeld omdat deze hem wilde bekeuren, hoorde voor de Haagse politierechter 14 dagen ge vangenisstraf tegen zich eisen. Hij had de ambtenaar zodanig geslagen dat de man het bloed uit de mond liep. Conform de eis werd verdachte veroordeeld. Een los-arbeider uit Hillegom had de vorige verdachte staan aanvuren. Ook had hij de ambtenaar bedreigd met een mes. Tegen hem luidde de eis 50.boete of 30 dagen. Het werd 25.boete of 15 dagen en een week gevangenisstraf voorwaar delijk. Dommekracht. Een timmerman uit Leiden had al een maand of vier cp een stuk land een dommekracht zien liggen. Het ding was verroest, er zat geen slinger aan en ook was een tandwiel stuk. Tenslotte nam hij de dommekracht mee en verkocht deze aan een sloper. Hij zei erbij dat het een „linke" dommekracht was. De Haagse Politierechter, aan wie hij de zaak zo vertelde, constateerde echter uit de stukken dat de domme kracht uit een schuur vermist was. Verdachte had reeds een slecht straf register. De officier van justitie vor derde een maand gevangenisstraf te gen de timmerman. De rechter wilde hem nog één kans geven en legde hem 50.boete en zes weken voor waardelijk op. De sloper betoogde te goeder trouw te hebben gehandeld. Voor schuldhe- ling vorderde de officier 40.boe te of 20 dagen. Conform de eis werd verdachte veroordeeld. 3ia*te GOLF In een kiezelgroeve te Vijlen is gisteren een 52-jarige DUW-arbei- der door neervallend zand en stenen bedolven en gedood. De man was ge huwd en vader van 5 kinderen. Op de Amsterdamse dokken viel een 42-jarxge metselaar gisteren van een 7 meter hoge steiger. Hij kwam met zijn hoofd op de grond terecht en is aan de verwondingen overleden. Gevestigd in de week van 27 October tot en int 1 November: G C. Aerts, verpleegster, Haagweg 47; B. A. van der Bent, 1.1. verpleegster, Mezenstr. 2; J. L. van den Berg, electricien, Volmolen gracht 2a; J. M. BuegelsdijkBeijk, Middelstegracht 1; G. Bjöx'newall, Dah liastraat 22a; E. F. F. Boerenveen, mili tair, Kortenaerstr. 89; H. E. Bok, a. b. „Het Waterzonnetje", ligg. Morssingel; J. H. Bouwman en fam., ass. Dir. Bel., Sumatrastr. 42a; S. S. Wolfs—Bouw man, Sumatrastr. 42a; T. W. van Dijk— Brokking, Aalmarkt 15a; H. A. L. Cla- sener Nwe Rijn 46; E. M. J. Conijn, Groenhovenstr. 12; A. G. v. d. Water Van Dam, verpleegster, Brederostr. 23; G. van Drie en fam., a. b. „Adriana", iggl. Langegracht t.o. nr. 248; A, Droste, winkelbed., Botermarkt 28; R. Fruin, Breestr. 47; D. W. Gesink, Van 't Hoff- straat 45; L. van Gorkurn, huishoud ster, Vrouwenkerksteeg 9; A. M. de Graaff, juriste, W. Rozenstr. 66; J. R. M. van de Griendt, commies-redacteur, Roodborststr. 28; J. Harteveld, 1.1. ver pleger, Steenstr. 10a; C. van den Heu vel en fam„ typograaf, Tomatenstr. 52; J. van der Horst, korporaal KM, Oude Vest 31; F. J. Inckel echtg. van De Jongh, Aalmarkt 15a; M. Jomrich, solo danseres, De Goejestr 50; F. Jongkind, chauffeur, 3 Octoberstr. 61a; Wed. J. LardeeKapaan, Kaarsenmakex'str. 7; L. Kassels, Gerecht 10; J. A. Keeliiig, Dahliastr. 22a; M. W. FoksKeeman, Rapenburg 43; A. M. Kemperman, Ho- gewoerd 39; M. KijïKlinkenberg, Zoe- ♦«rwoudseweg 82; L, F. D. ter Kuile, Pieterskerkhof 22; J. M. van Leeuwen, 1.1. verpleegster, Rijns.bweg 10; G. G. G. Liem, Paviljoenshof 2; J. Maas, v. Bem- melenstraat 20; J. Machielsen en fam., inspecteur L.O., v. d. Brandelerkade 30; A. S. Moenandei-, Thorbeckestraat 50; G. Mojet, Boerh.laan 19; N. Moot en fam., chauffeur, Maredijk 62; C. S. van Noort, bloembollenkweker, Varkenm. 7; T. W. Noteboom, 1.1. verpleegster, Me- zenstraat 2; A. J. Schalkwijk, dienst bode, Melch. Treublaan 29; G. de Schip per, Rapenburg 59; J. C. Berné, ass. in de huish., Warmonderweg 31; M. B. GründemannSlagtman, Lorentzkade 32; M. P. F. van Steijn, h. in de huish., Steenstr. la; E. M. A. Tol, dienstbode, St. Jacobsgracht 1; G. Tol, dienstbode, St. Jacobsgracht 1; C, A. Vernes, 1.1. verpleegster, Mezenstr. 2; M. de Vries, dienstbode, Rijnsb.weg 34; J. M. van werd de jubilaris bij deze gelegen-IJzerloo, Kam. Onneslaan 15; H. A. Zonderop, dienstbode, Zijlsingel 83; J. L, Zwanenberg en fam., amb. rijkspol., PaPrkstraat 24. Vertrokken in de week van 27 October tot en met 1 November: A. Admiraal, Aalmarkt 1, Driebergen-Rijsenburg, W. Teselinglaan 12; G. B. Abrahamsen— Amerlaan en fam., Noordeinde 49, 's Gra- venhage, Renbaanstr. 14; J. Benschop, 3 Octoberstr. 61a, 's Gravenhage, T. As serlaan 5; C. J. Beijer, Fennsb.weg 10, Zuid Afrika; Th. A. Bierman en fam., Schelpenkade 43, Wassenaar, Jonker laan 23; J. A. M. Bleijs, Noordeinde 24, Amsterdam Prinseneracht 31; D. A. J. Bosch, Rijnsb.weg 2, Beverwijk, Stum- phiusstraat 30; V. M. Bosse, W. Singel 71, 's Gravenhage, v. Soutelandelaan 44; C. H. G. Botermans, Breestr. 29, 's Gra venhage, v. d. Heimstr. 28; H. J. Braak man, Cobetstr. 48, Breukelen, Straat weg 9; F. H. M. de Bree, Kastanje kade 8, Amsterdam, Baarsjesweg 2871; J. C. Caró, Rijnsb.weg 31b, Amsterdam, Kuinderstr. 13IH; E. Cohen Stuart, W. Rozenstraat 52a, 's Gravenhage, 1ste Schuytstr. 58b; M. C. Craandijk, Zoe- terwoudsesingel 78, Nieuwer Amstel, J. Tooropplantsoen 7; G. J. van Dam, To- matenstraat 19, Amsterdam, Sarphatistr. 104; P. M. de WitVan Dijk, Rijnsb. weg 31b, 's Gravenhage, Parsifalstr. 30; J. M. van der Et, Noordeinde 39, 's Gra venhage, Valkenm.laan 130; E. M. C. H. Eijck, Plantsoen 59, Maasniel, Wilhel- minalaan 67; J. Feller en fam., Sta tionsplein 3, Boxtel, Stationsplein 12; A. F. W. HeemskerkFlippo en fam., Gox-testr. 51, Rijnsburg, Oegstgeesterweg 46; E. C. D. van Gils, Koninginnelaan 65, 's Gravenhage, Sportlaan 66; C. J. A. van LaarGroenendijk, Wolmaranstr. 20, Zuid-Afrika; R. L. Hagens, Schel penkade 43, Wassenaar, Jonkerlaan 23; C. W. Harmsen en fam., J. v. Houtkade 27a, Gouda, Kon. Wilhelminaweg 191; J. H. den Heeten, Fruinlaan 7, Utrecht, a. b. „Uitkomst", ligg. Da Costakade t.o. nr. 94; J. H. van der Heiden, Atjehstr. 67, Noordwijk, Muzenstr. 32; A. S. J. SchoutenHermsen en fam., Sumatra- straat 173, Suriname; W. J. Holverda, Toussaintkade 7, Renkum, Onder de Bo men 20; G. T. Huisman, L. Morsweg 11, Zeist, Amersfoortseweg 41c; B. Daniels Hunt, Gerecht 10, Groot Brittannië; E. B. Jordens en fam., Plesmanlaan 8, Roo sendaal ca. N.B., Edisonstr. 73; P. C. Ka- paan, Trompstr. 61, Leiderdorp, Hoofd straat 236; C. Keilij, Bilderdijkstr. 17, Gravenhage, Pomonaplein 85; C. van Leeuwen, Rijnsb.weg 10, Warmond, Straatt er Leede 2; C, Looman, Lelie straat 41, Zuid Afrika; J. Lukkien, Rijnsb.weg 10, Groningen, Barestr. 106a; A. P. Maassen en fam., Boreh.laan 41, Zwitserland; M. E. Mac Neill, Rapen burg 77, 's Gravenhage, v. Lennepweg 8; J. Meertens, L. Morsweg 75, Amsterdam, Wagenaarstr. 131; H. C. Menger en fam., Borneostr. 26a, Almelo, Baniersweg 5b; Wed. W. K. KeereweerMüller, W. Ro zenstraat 21, Amsterdam, Alb. Thijc- straat 7 III; J. J. Naeff, Boisötkade 2, Rotterdam, Schiekade 9c; W. J. de Mooij Nieuwland, Lorentzkade 29, Rijnsburg, Elsgeesterweg 4; J. F. C. van Pappelen- dam, Nachtegaallaan 4, 's Gravenhage, Neuhuyskade 74; P. van der Plas en fam., De Sitterlaan 97, Zuid Afrika; R. van de Plassche, Oude Vest 109a, Voor burg, Oosteinde 494; P. S. Pots, v. Ol- debarneveltstr. 16, Baarn, Rembrandt- laan 22; P. S. Pots en fam., v. Oldebar- neveltstraat 16, Baarn, Rembrandtlaan 22; E. I. Ramsfelder, Hogewoerd 158, Haarlem, Nieuwe Gracht 51; F. J. Rienks en fam., Kam. Onneslaan 26, Renkum, Utr. Straatweg 425; J. G. du Rieu, Bil- derdijkstraat 4, Eindhoven, Bonifacius- straat 3-4; P. Rinck en fam., Seringen straat 21a, Ede Gld„ Min. Aalbersepark 31; A. C. van Rijswijk en fam., Willem straat 19, Roosendaal ca. N.B., Edison- straat 71; C. Sassen, B. Ballotstraat 73, Oegstgeest, H. Morsweg 104; A. C. J. wed. v. d. BergVan Schie, Morsweg 81, Alph enaan den Rijn, Pr. Hendrik straat 69; W. S. F. Schouten, Plantsoen 55, Apeldoorn, Dorpsstr. 49; J. P. Solle- wijnGelpke en fam., Boreh.laan 12, Oegstgeest, Laan van Oud Poelgeest 46; M. S. Strankinga, Rijnsb.weg 191, Mid delburg, Noordpoortplein 2; C. Terlouw, Bakkersteeg 13, Zeist, Amersfoortseweg 41c; T. C. Thijsse, Nwe Rijn 7a, Brou- wersahven, Poortdijkstr. B58; J. A. Verkuijlen, A. v. Saksenstr. 12, Den Hel der, Buitenhaven 5; R. Vinke en fam., Atjehstr. 69, Roosendaal ca. N.B., Edison- straat 77; A. M. Weeren, Trompstr. 59, Amerongen, Achterweg B182; L. A. C. van Welij, Vondellaan 22, Weert, School straat 2; W. J. van der Wereld, Rijns- burgerweg 31f, Alkemade, Oud Adese- laan 45: M. D. Ph. van der Werf, Ge recht 5, Enschede, Molenstr. 1; M. M. van der Westen, W. Pyrmontstr. 74, Scheidam, Hoogstr. 40; J. C. A. M. Wit kamp, J. v. Houtkade 29, Gilze ca., Rijksweg 121; J. G. Wijnbeek en fam., Koninginnelaan 56, Zandvoort, Dr .C. A. Gerkestr. 93 zwart; D. van Zonneveld en fam., A. Paulownastr. 31, Roosendaal ca N.B., Edisonstr. 75: H. Houtveen en en fam., A. Paulownastr. 9, Roosendaal ca, N.B., Marconistraat 143. HILLEGOM Winkelsluitingswet. Onder de winkeliers heerst veel verschil van mening inzake de regeling der „ge sloten" middag. Namens de beide middenstandsorganisaties ter plaatse werden aan het gemeentebestuur wensen kenbaar gemaakt. Ofschoon de wet per 1 October is van kracht geworden, heeft de gemeenteraad nog niet vex-gaderd. Naar verluidt hebben B. en W. met de adviezen niet ten volle rekening gehouden en verschillende winkeliers zijn van opinie veranderd. De kans is thans groot, dat er verschillende sluitings middagen komen tot ongerief van de burgerij. Er kan o.i. nog wel een middel gevonden worden om aan veler wens tegemoet te komen. Dit zou zijn: de ene middag sluiting van de winkels aari de Oostzijde van en in de Hoofdstraat en de andere mid dag aan de Westzijde. Dit is moge lijk, omdat vrijwel alle branches aan beide zijden van de Hoofdstraat zijn vertegenwoordigd. Geboren: Dr van H. C. Schrama en J. van de Loo; dr van G. Kramer en G. Kan; zn van H. Blom en J. C. van Bakel; zn van Th. J. A. v. d. Wolf en J. P. Bakker; dr van J. Koster en M. M. Wijngaarden; zn van W. Bon en J. M. Peters; dr van N. Peters en C. J. Kapteijn; zn van J. M G. Pronk en E. M. Klinkhamex\ Ondertrouwd: M. W. van Lierop en J. G. Pins; C. P. J. van der- Hulst en A. E. Klinkenberg. Getrouwd; G. Ligtvoet en M. H. van Ruiten; P. J J. Couexxberg en A. B. van der Meij; P. H. van der Valk en H. J. van Saasen; W. van Zanten en A. G. Langeler. Overleden: J. R. A. van Lierop, man 48 jaar. DE ZILK Om 'n halve naald. Mevr. de G. vond -op de vloer van haar kamer een halve naald. Daar haar zoontje daar steeds speelt, meende ze dat het kind de andere helft in een van z'n voetjes had gekregen. Na eigen con trole zonder resultaat wex*d de dok ter geroepen, die geen letsel vond. Als vervolg ging mevr. met het kind naar het ziekenhuis. De Röntgenkap ontdekte mede ge'en stuk naald. Ge lukkig kwam de halve naald voor de dag: ze bevond zich tussen de zool van mevrouw's pantoffel! De angst was nu voorbij! LEIDSCHENDAM Geboren: Helena Antonia Maria dr van J. J. Remmerswaal en M. H. G. van Veen; Cornelis Johannes Maria zn van J. C. van Niel en M, J. van der Zalm; Maria Wilhelmina Petro- nella dr van C. A. Verhagen en P. Th. Kerkvliet; Bernardus Adrianus Cornelis zn van W. A. van der Ham en E. J. van Hooydonk; Petrus Jo hannes Antonius zn van N. J. Olst- hoorn en P. Verlaan. Ondertrouwd: G. W, Boeters te Den Haag en W. C. J. Langeveld; J. H. Windmeijer te Zoetermeer en P. J. Groeneweg. Getrouwd: B. Th. Mourits te Voor schoten en E. J. van Santen; K. H. Groenewegen te Nootdorp en Meurer; O. P. Rijsdijk en E. G. Nieuwland. Overleden: Anna de Zwart 49 jr echtegenote van J. F. Dubber; Jan Evert, 80 jr wedn. van A. Wiemans; Hendrik de Jong 73 jr wedn van G. de Leeuw; Cornelis Poldervaart 77 jr echtgenoot van C. van Gelderen. KATWIJK Grondwerk voor nieuw gemaal. Het voornaamste grondwerk voor het nieuwe gemaal voor Rijnland is bijna voltooid; de palen zitten in de grond. Binnenkort wordt een aanvang ge maakt met de bouw van het nieuwe gemaal, maar dat zal naar schatting minstens anderhalf jaar duren. Maar met het verkeer daar zal het voor lopig nog enigszins primitief gaan omdat het nieuwe gemaal eerst zijn deugdelijkheid moet hebben bewezen, alvorens de weg daar een nieuw weg dek zal krijgen. Ijsbaan. De plannen voor de ijs baan, in „de Zuid", eigenlijk tennis banen, doch geschikt gemaakt voor ijsbaan, zijn bijna geheel uitgevoerd. De banen zullen goed verlicht zijn en het is mede de bedoeling tijdens de sportxxren een band te laten optre den. Het wachten is dus eigenlijk al leen maar op enkele graden vorst. Geboren: Lemy, d. van L. Hus en A. Henny; Hendrika W. M., d. van J. C. van Schie en M. W. Tim mermans; Klazina Joh., d. van J. van Duyn en K. Ouwehand; Maria Ch., d. van A. de Gier en F. Noort; Aagje, d. van Jac. van der Plas en M. van Duyn; Jacob, z. van Jac. Groen en A. van Duyn; Cornelia, d. van J. aVrkevisser en C. W. Schaap; Arris, z van W. van der Bent en A. van Leeuwen. Ondertrouwd: D. Jonker en L. J. van den Oever; D. van Eijk en W. Valk; M. J. de Bruyn en P. J. H. Faber. Getrouwd: Jac. van Duyvenvoorde en W. Ouwehand. Overleden: W. Zandbergen 30 j., geh. met C. Houwer; P. Brand 71 jgeh. met D. van der Meer; G. C. J. Vrouwes 54 jaar, geh. fnet Fr. Hermsen. KATWIJK AAN DEN RIJN KDC. De uitslagen van KDC waren: le klasse 3de ronde: F. Spie renburg—H. J. Koelewijn afgel.; P. van DuyvembodeJ. Schoneveld afgel.; G. KoelewijnA. A. Vooys 20; Jac. KoelewijnH. Voorzaat 2—0. 2de klasse, 8ste ronde: H. Durieux A. van Beelen 2—0; H. Spierenbxxrg Am. van Beelen 11; C. van Kla verenJac. Heemskerk 20. WARMOND Vereniging voor Luchtbescher ming ontbonden. Onder voorzit terschap van notaris P. H. Romeijn kwam de afd. Warmond van de Ver eniging voor Luchtbescherming in algemene vergadering bijeen. De laatst gehouden vergadering door deze vereniging had plaats gevonden in 1944, zodat eerst na jaren weer een nieuwe vergadering plaatsvond. Door de secretaresse, mej. J. Ma ch en, werd verslag uitgebracht over de financiële toestand en hieruit bleek, dat nog een batig saldo te boek stond van 177.Hierna gaf de voorz. een uiteenzetting van het doel van deze bijeenkomst. Van de „Stichting Bescherming Burgerbe volking" was een schrijven binnen gekomen, uit de inhoud waarvan bleek, dat de thans bestaande ver eniging niet langer wenselijk en no dig was. De voorz. stelde derhalve voor over te gaan tot ontbinding van de Vereniging teneinde te kunnen worden opgenomen in de „Stichting Bescherming Burgerbevokling". De burgemeester, die als gast op deze vergadering tegenwoordig was, gaf een duidelijke uiteenzetting van het doel en streven van meergenoemde Stichting. Hij bracht een woord van dank aan het bestuur en de leden van de vex-eniging voor het vele werk, dat zij, vooral in de afgelopen oorlogsjaren, in het belang der ge meente hadden verricht De voorz. stelde voor het kassaldo ter beschikking te stellen van de burgemeester, die dit saldo wederom kan doen toekomen aan het bestuur van een eventueel op te richten af deling Warmond Bescherming Bur gerbevolking. Mocht binnen 5 jaren een dergelijke afdeling niet zijn op gericht, dan kan door de burgemees ter in overleg met de notaris aan dit bedrag een andere bestemming wor den gegeven. Hierna werd aan de voorz. op de meest eervolle wijze ontslag verleend en de vereniging ontbonden verklaard.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2