Docos nam de leiding maar ASC won met 3-1 Sunderland gelijk met de Wolves Nieuwe terrein-complex in Zuid-West Leiden Zwemwedstrijden R*K, Leidse Lagere Scholen MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Tegen veler verwachting in wa5 Docos erin geslaagd in de wedstrijd tegen ASC een voorsprong te veroveren, maar daarbij bleken de Haagwegbewo- ners ook al hun kruit te hebben verschoten en de Roodzwarten zijn er ten slotte door beter technisch spel in geslaagd deze achterstand in een 31 overwinning om te zetten. veel sterker was dan ASC, maar de roodzwarte verdediging wist de aan vallers steeds de baas te blijven. In de roodzwarte voorhoede lukte het echter beter en door Brard werd het met een prachtig laag schot 12. Toen deze speler enige tijd later in het strafschopgebied ten val werd gebracht, wist Vreeken uit de toe gekende penalty onhoudbaar te doel punten (13) Docos was toen een geslagen ploeg, wat evenwel niet wegnam, dat nog weer herhaalde lijk stormlopen op het ASC-doel werden ondernomen, maar ze had den geen van alle succes, zodat ten slotte onveranderd het einde kwam. Het spel van Docos was wel beter dan in de wedstrijd tegen WSB. De combinaties in de voorhoede sloten beter dan we tot nu toe gewend wa ren, maar de afwerking liet nog veel te wensen over, zij waren te doorzichtig en misten elke verras sing zodat de ASC-verdediging her haaldelijk afdoende kon ingrijpen. Daartegenover stond een ASC-ploeg, welke zich heel veel kansen heeft weten te scheppen, welke echter door onoordeelkundig en slordig spel veelal verloren gingen. Tal van* na genoeg opgelegde kansen werden eenvoudig door naast schieten niet benut. Reeds spoedig was ASC in de aan val, maar uit een schot van Lolkes de Beer beukte de bal de staander, nadat de Wit reeds een keer had naast geschoten. Na 3 min. spelen kwam Wim van Dorp in botsing met een eigen speler, waardoor even ge stopt moest worden. Dan forceerde de rechtsbuiten van Docos een cor ner, maar dadelijk daarop volgde er een op het Docos-doel, welke aan vankelijk werd afgeslagen doch re sulteerde in een hard schot van Rietbergen, waarbij keeper Smit de bal niet zonder moeite uit zijn doel kon houden. Na 20 min. volgde een aanval op de rechtervleugel van Docos, waaruit Dubbeldeman ten slotte zijn club de leiding wist te ge ven (10). Bijna slaagde de rechts buiten er in de voorsprong te ver groten, doch van Nierop trapte de bal uit het door Rooyakkers reeds verlaten doel. Een schermutseling voor het Docos-doel was nauwelijks afgeslagen of een nieuwe volgde, waaruit Lolkes de Beer de gelijk maker in het doel werkte (1—1). Na de hervatting had Docos perio den, dat bet in het veld eigenlijk SJCDCO 2—2. In een spannende en sportieve strijd, welke door scheidsrechter Olivier goed in handen werd gehou den, heeft heeft SJC hoewel het de beste papieren had, een kostbaar puntje aan DCO moeten afstaan, een resultaat waarmede deze Haarlem se club dubbel en dwars tevreden mag zijn. Vanaf de aftrap begon SJC met enige goed opgezette aanvallen, waarbij de keeper van DCO zich direct ontpopte als een prima doel- verdediger. Toch moest hij reeds na 6 min. spelen zwichten voor een lis tig kopballetje van A. v. d. Berg, dat buiten zijn bereik in het doel ver dween. Voor DCO scheen dit het sein te zijn om de zaken iets steviger aan te pakken en de voorhoede stel de de Lincel in zijn doel op zware proef. Na enige minuten was hij reeds geslagen, doch de midhalf van SJC wist vanaf de doellijn een zeker doelpunt te voorkomen. In een kort overwicht ontstonden enkele zeer gevaarlijke situaties voor het SJC- doel met gevolg enkele hoekschop pen, welke echter geen resultaat op leverden. Toen de thuisclub zich weer had los gewerkt, volgde een verrassend snelle aanval en een hard schot, doch de staander bracht uit komst voor DCO. Snel wisselden de aanvallen, waarbij de verdedigingen van weerszijden handen vol werk kregen, totdat na een half uur spelen DCO een elfmeterschop kreeg toege wezen. Deze wel wat Vware straf werd slecht benut want keeper de Lincel wist op goede wijze zijn doel schoon te houden. Het laatste kwar tier van de eerste helft gaf SJC gro tendeels de toon aan en zij drukte dit uit door via P. Groenewoud de stand op 20 te brengen. Na rust bleek al spoedig, dat DCO zich nog lang niet gewonnen gaf en begonnen de gasten met verrassend snelle aanvallen. Als zij na 10 min. spelen in buitenspelpositie weten te scoren en de scheidsrechter dit doel punt toekende was voor hen alles nog mogelijk. Toch kregen zij het nog hard te verduren en moesten soms alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen. Hierbij beging echter SJC de tactische foüt om soms te ver op te dringen, waarvan 10 min. voor einde de midvoor TEYLINGENLISSE 2—3 Een massa supporters waren ge tuigen van een matig partijtje voet bal. Beide partijen waren gelijk waardig en het was nu maar wie de gelukkige was en dit trof Lisse, al hoewel het tot de laatste minuut nog onzeker was. Legio kansen kregen beide elftallen, maar schutters wa ren in geen van de elftallen te vin den, terwijl de achterhoeden lang niet in vorm waren. Het meest aan trekkelijk was wie nu uiteindelijk zou winnen. Als Lisse aftrapt belandt de eerste bal in Gielens handen, met een for se trap komt het leer in het mid denveld, waar Zandbergen er alleen tussen uit trekt, beide Lisser backs passeert en alleen voor 'de keeper komt, doch zijn schot gaat hopeloos naast. Een tweede aanval van Tey- lingen wordt corner gewerkt, doch levert ook niets op. Lisse krijgt een mooie kans, maar de bal gaat naast. Driemaal achtereen zweeft de bal ge vaarlijk voor het Lisser-doel, doch wordt weggewerkt. Teylingen krijgt een vrije trap te nemen vanaf de zij lijn, de bal komt voor doel en Zand bergen schiet onhoudbaar in (10). Kort hierop maakt Lisse gelijk als Wassenaar op flinke afstand hard inschiet (11). Weer krijgt Lisse en kele kansen, maar de schutters zijn zoek. Als Teylingen de bal moet in gooien, krijgt v. Kesteren van Tey lingen de bal, hij plaatst voor doel èn het is van Elk, die met een mooie omhaal inschiet (21). Even voor de rust een voorzet van v. Kesteren van Lisse en de vrijstaande v. d. Voort kogelt onhoudbaar in (22). Na de rust werd het er niet beter op, legio kansen deden zich voor, maar het was als maar missen en nog eens missen. Bij een voorzet van van Oost van Teylingen kan Ruigrok op 't nippertje weg tikken, Als er reeds geruime tijd is gespeeld, volgt een voorzet van Lisse waaruit van Kesteren hard inschiet (23). Nu komen de Teylingers even los en het Lisser doel wordt onder vuur geno men, doch Ruigrok gaf geen pardon, zelfs een hard schot op korte afstand wist hij languit vallende te redden. De stand bleef ongewijzigd. WARMUNDA—CONCORDIA 0—0. In een matige wedstrijd moest Warmunda tegen de hardwerkende Hillegommers een punt afstaan. De gehele wedstrijd heeft zich hoofdza kelijk op het middenveld afgespeeld waarbij de doelwachters feitelijk niet eens aan bod kwamen. Hun activi teit beperkte zich hoodfdzakelijk tot het nemen van doelschoppen. Goed keeperwerk zag men slechts zelden. Voor rust had Warmunda een licht overwicht. Herhaaldelijk kwa men zij nabij de doelmond, doch voorshands ontbrak het aanschutters, die de wel" goed opgezette aanvalleln naar behoren afwerkten. Bij een dezer acties kwam Kuys vrij voor keeper van Loog, doch zijn kogel trof het been van de keeper in zijn baan, zo dat het verwachte doelpunt uitbleef. In het algemeen zitten de Concor- dianen feller op de bal zodat het lijkt of de thuisclub het wel gelooft en reeds een voorsprong had. Telkens bleek echter dat de Warmondse achterhoede zich volledig moest in spannen om de gevaarlijke bezoe kers te bedwingen. Plotseling is Warmunda over rechts in de aanval. Midvoor Kuys had de aanval overgenomen en zet de bal voor de doelmond, waar v. Segge- len de bal juist aan de verkeerde zijde van de paal kopt. Tot aan de rusl blijft Warmunda zonder resultaat de toon aangeven. Het is na de thee te zien, dat de Hillegommers in de flegmatieke hou ding van de thuisclub een winstmo gelijkheid zien. Zij spannen zich nog meer in en inderdaad krijgt Concor dia in deze periode enige kansen. De daarop volgende corner bracht wel gevaar doch geen doelpunt. Het spel van de thuisclub wordt er niet beter op. Het is te onsamenhangend, terwijl stopper v. Lierop enige ge vaarlijke situaties resoluut oplost. Ook de kleine Lubbe verzet in deze periode bergen werk. Geleidelijk luwt het offensief der bezoekers, zodat de thuisclub weer aan bod komt. Zij kunnen echter niet in hun spel komen, terwijl bo vendien v. Hulst geblesseerd raakt en kort daarop het veld moet verla ten. Er volgen nog enige enerveren de doelworsteling maar doelpunt loos komt het einde. ZATERDAGVOETBAL KNVB. De uitslagen van de voor de Za- terdagcomyetitie van de KNVB ge speelde wedstrijden luiden: District West II, 3e klasse A: Noord- wijik's Gravenzandse Sportvereni ging 11 (onder protest van Noord- wijk); SCVDDoto 3—1; ARC— Capelle 43; Monster'Ter Leede 07; Quick BoysRijnsburgse Boys 5—1. Van de Engelse velden Dank zij een prachtige 52 zege in de uitwedstrijd tegen Manchester City heeft Sunderland thans evenveel punten (20) als Wolverhampton, dat van Liverpool met de oneven goal klop k reeg. Maar 't doelgemiddelde van de Wolves is een ietsje beter, zodat zij toch de leiding in de eerste divisie heb ben behouden. Plymouth ArgyleBlackburn Rovers 31; Rotherham UnitedNotts Fo rest 23; SouthamptonHudders- field Town 02; West Ham United Brentford 31. Trevor Ford en Shackleton op dreef De overwinning van Sunderland kwam goeddeels voor rekening van twee spelers, Trevor Ford en Len Snackleton. Zuiver en hard schieten bracht Ford vier doelpunten, een hattrick in het eerste half uur van de match, en een goal uit een straf schop na rust. Het lijdt niet de min ste twijfel of hij zal de voorhoede van Wales aanvoeren in de wedstrijd tegen Engeland op 12 November in het Wembleystadion. Met evenveel lof moet Shackleton worden genoemd, die zelf niet scoorde maar als „sche mer" schitterend werk leverde en tal van openingen maakte voor zijn col- Misschien zal hij de Engelse lega's. .p-pp. I keuzecommissie uit de moeilijkheden u i I kunnen helpen nu deze zich geen dankbaar gebruik wist te maken oordeel kan VOrmen over de huidige door uit een verre throughpass de gelijkmaker in te zetten Van weers zijden werd er fel gestreden om het winnende punt, dat echter uitbleef. SJC 2 won met 21 van LFC 2. Beide ploegen speelden in- deze ont moeting geen beste wedstrijd en vooral de Lugdunum voorhoede was er geheel uit. Reeds spoedig wist de thuisclub door een misverstand van v. Wel spoedig de leiding te nemen (10), terwijl even later op dezelf de wij>» Lugdunum gelijk kon ma ken (11). Nadat groen wit enkele goede aanvallen had opgezet, brak Graaf Willem gevaarlijk door. Ouds hoorn redde ze\r goed maar sloeg de bal voor de voeten van de links binnen, die geen fout maakte (21). Weinige minuten later bracht de Koning de stand op 22 en nog voor rust werd het uit een strafschop 23. In de tweede helft kwam de thuis club er veel beter in en specia/.l de verdediging kon de Lugdunum-aan- vallen gemakkelijk de baas. Na een kwartier maakte Lugdu num een overtreding maar Ouds hoorn stopte de strafschop keurig. Het bleek slechts uitstel en opnieuw wist de thuisclub gelijk te maken (33). Nadat ook Lugdunum een strafschop had gemist wist vlak voor 't einde de geheel uit vorm zijnde Verhoeven toch nog het winnende doelpunt te scoren (34). conditie van Jackie Sewell, die geen kans krijgt om zijn plaats in de voorhoede van Sheffield Wednesday weer in te nemen, omdat zijn ver vanger, Quixall, zo uitnemend op dreef is. Wolverhampton, dat voor de eer ste maal in zes wedstrijden een ne derlaag leed, speelde bijna even goed als Liverpool. Bijna maar niet helemaal, want Liverpool bereikte weer de vorm waaraan deze ploeg in het begin van het seizoen haar suc cessen dankte. In weerwil van twee nederlagen in successie heeft het bestuur van Liverpool geen wijziging in het elftal willen aanbren-gen, en deze politiek is thans volkomen juist gebleken. De uitslagen luiden: Eerste divisie: BurnleyPortmouth 32; CardiffCityBlackpool 22; LiverpoolWolverhampton Wande rers 21; Manchester CitySunder land 25; Middlesbrough—Charlton Athletic 1—0; Newcastle United- Derby County 10; Preston North EndBolton Wanderers 22; Shef field WednesdayChelsea 10; Stoke CityAston Villa 14; Tottenham HotspurManchester United 12; W. Bromwich AlbionArsenal 20. Tweede divisie: Birmingham City Barnsley 31; BurySheffield United 04; FulhamEverton 30; Leeds UnitedHull City 31; Lei cester CityDoncaster Rovers 42; Luton TownLincoln City 40; Notts CountySwansea Town 34; SCHOTSE INTERNATIONALS KRIJGEN OPSLAG Uit Londen wordt gemeld: De uit spraak van een door het Ministerie van Arbeid ingesteld tribunaal, waar bij de vergoeding aan Schotse spe lers die voor hun land uitkomen be paald wordt op „ten minste vijftig pond", zal ongetwijfeld een terugslag hebben in Engeland, Ierland en Wa les. Want deze beslissing houdt in, dat de Schotse spelers een opslag krijgen van ten minste twintig pd. st. voor internationale wedstrijden, en tevens dat zij ditzelfde bedrag meer zullen ontvangen dan hun En gelse collega's. Het ligt dus voor de hand, dat Engelse en eveneens Ierse en Welse internationals de vraag aan de orde zullen stellen of zij niet eenzelfde beloning behoren te ont vangen wanneer zij tegen Schotland uitkomen. Tot goed begrip van de zaak die- ne, dat zowel de Engelse als de Schotse voetbalbond bereid waren om de vergoeding voor internationale wedstrijden op vijftig pd. st. te bren gen. De bonden van Wales en van Ierland, die financieel minder sterk zijn, gingen hier echter niet mee ac- coord. En met hun standpunt dient rekening te worden gehouden, om dat het nu eenmaal regel is, dat het ontvangende land de hele recette voor zich houdt, en de publieke op komst in Wales en in Ierland veel geringer is dan in Engeland en Schotland. Zo zijn thans reeds 82.500 kaartjes verkocht voor de ontmoeting Enge landWales op 12 November a.s., die voor het eerst in het stadion van Wembley wordt gespeeld, en alhoe wel het hier een wedstrijd op een ge* wone weekdag betreft is het bedrag van de voorverkoop reeds tot 37.500 pd. st. gestegen. Dergelijke cijfers nodigen de spelers als het ware uit om aan opslag te denken, en de heer James Guthrie, secretaris van de vereniging van Engelse spelers, heeft dan ook al bekend gemaakt, dat hij aanstuurt op een vergoeding van honderd pd. st. voor een internatio nale ontmoeting. Guthrie sprak zijn voldoening uit over het resultaat van Door de Leidse Sportstichting zijn in het nieuwe plan Zuid-West een aantal sportterreinen geprojecteerd voor voetbal en korfbal. Deze speelterreinen liggen in de Bosch- en Gasthuispolder en zijn voorlopig alleen te bereiken langs het Zwartelaantje aan het Deltsc Jaagpad. Later zal evenwel een ♦oegangsweg gemaakt worden aan het einde van de Da Costastraat, waar thans hele complexen nieuwe woningen verrijzen. Crescendo opende nieuw korfbalveld Zes korfbalverenigingen zijn hier ondergebracht, n.l. Crescendo, de Demping (die haar terrein nog deelt met een christelijke vereni ging), de Danaiden, K.N.S. en Noor der kwartier Crescendo speelde daar gistermid- HOCKEY. UITSLAGEN. KON. NED. HOCKEYBOND. Heren West le kl. A: TOGO—BM HC 1—1; Groen Geel—HHYC 0—1; LarenAmsterdam 01; Hilversum —Be Fair 1—1. le kl. B: Victoria—HDM 1—2; H GCSCHC 0—5; HGC n—Delftse Studenten 00. Promotieklasse A: TOGO 2As- vion 23. Promotieklasse C: Zand voortB MHC 2, 21; IjsvogelsVoordaan 0—1; Amsterdam 2Laren 2, 21; Alkmaar—Zuidwijck 10. Tweede klasse C: Delftse Studen ten 3—Kieviten 4—1; HDM 3—RBC 12; HuditoLeiden 2, afg. TOGO 3 VCL 4—1. Dames West le klasse: Rood Wit BDHC 0—2; Gooi—HHYC 2—1; TOGOAmsterdam 43; Hilversum Be Fair 14. Promotieklasse B: Strawberries Leiden 11; BDHC 2Aeolus 21; VictoriaRood Wit 2, 31; Leoni- dasKieviten 04. LEIDSE R.K. MIXED HOCKEY CLUB „SISEO". Dames: Strawberries HSISEO I 22. Ook dit keer is het SISEO niet mogen gelukken een overwinning mee naar huis te nemen, alhoewel het er in het begin van de wedstrijd toch wel naar uitzag. Na aanvankelijk nogal slap spel van beide partijen kreeg SISEO al spoedig wat overwicht en wist uit een van meerdere goed opgezette aanvallen met 10 de leiding te ne men. Door het prima spel van de doel- verdedigster werd deze stand tot aan de rust gehandhaafd. Direct na de rust werd SISEO wat in de verdedi ging gedrongen en uit een strafcor- nër maakte Strawberries gelijk. Kort hierop namen zij zelfs de lei ding, waarna SISEO van haar veld- meerderheid gebruik maakte en ten minste een gelijk spel tot stand bracht. Aan beide zijden werd hier na verwoed gestreden om het win nende doelpuntte scoren, hetgeen voor wat SISEO betreft helaas bij een vrome wens bleef. Onophoude lijk werd er voor het „aardbeien"- doel geopereerd Het geluk was echter niet aan Leidse zijde en deze prettige wedstrijd, gespeeld op een ideaal midden in de bossen gele gen terrein eindigde met de ge lijke stand 22. Groen Geel d—SISEO a 4—1. ALKMAAR—ZUIDWIJCK 1—0 Na de onverwachte nederlaag, de vorige week, in de thuiswedstrijd tegen Zand voort (35), had de elf talcommissie van Zuidwijck, achter hoede en middenlinie aanzienlijk versterkt, doch in het verloop van deze prettig gespeelde wedstrijd bleek het verband in de voorhoede, die zich anders zo productief toonde, nu door de veranderingen geheel zoek. Uiteraard zal de oude, ver trouwde opstelling, met een enkele verandering voor het Zuidwijck-team nog het beste zijn. Over deze wedstrijd valt uiteraard weinig te zeggen, daar beider defen sies de baas bleven over de voorhoe des. Ongeveer twee minuten voor tijd werd een als voorzet bedoelde bal van de Alkmaarse rechtsbinnen Zuidwijck noodlottig en caramboleer de de bal langs doelman Jonkers, die goed spel had laten zien Een blanco eindstand zou ongetwijfeld een juis tere verhouding zijn geweest. Bij Zuidwijck viel tevens het goede spel van rechtshalf Paul Donders op, ter wijl W Pet in de achterhoede zeer stickvast was. Alkmaars doelman wist door tijdig en fors uitlopen een tweetal zekere doelpunten te voorko- Zuidwijck hield het contact met de kopgroep door met 21 in een aar dige wedstrijd te Wassenaar, Kie viten III te overwinnen, terwijl de dameswedstrijd Zuidwijck IBDHC IV wegens slechte terreingesteldheid de Schotse stap die, naar hij zeide, gebaseerd was op de aanbevelingen van een door de Minister van Arbeid benoemde commissie van onderzoek. In de vorige winter had deze com missie een rapport uitgebracht over de meningsverschillen tussen de ver- Riging van Engelse spelers en de ©tball League, waarna de Engelse en de Schotse spelersverenigingen m»t elkaar gingen praten en een ge meenschappelijke politiek uitstippel den. En op deze politiek hadden de Schotten hun beroep op het tribu naal gebaseerd. De Schotten zijn ons nu voor op stuk van de vergoeding voor in ternationale wedstrijden, voegde de heer Guthrie hieraan toe, maar wy betwisten nog steeds het bedrag van dertig pd. st., en dringen aan op een vergoeding van honderd pond ster ling per speler voor internationale wedstrijden en de bekerfinale. dag haar eerste wedstrijd. Na hard werken had het bestuur in de hoek van het veld de kleedgelegenheid overgebracht, welke 's middags te voren gereed was gekomen. Daar mede is Crescendo ten zeerste ge baat, want deze verandering bete kent een goede vooruitgang in ter- rein-accomodatie. Daarvoor brengt het bestuur gaarne dank aan B. en W., aan het bestuur van de Sport stichting en niet op de laatste plaats aan het bestuur van de Leidse Korf- balbond. Zonder hun steun zou het voor het bestuur van Crescendo niet mogelijk zijn geweest alles zo te verzorgen als het nu is en het be stuur hoopt, dat de leden zullen to nen het in hen gestelde vertrouwen waardig te zijn. Het bestuur van zijn kant zal niets nalaten alles in het werk te stellen om van de vereniging een kofbal- vereniging voor geheel Leiden te maken. De voorzitter van de Leidse Korf- balbond, de heer D. Vijlbrief, die een kort openingswoord sprak, hoopte op de sportieve houding van Crescendo en de andere verenigingen, die nu met één slag uit de terreinnood zijn geholpen. Spr. hoopte, dat de geza menlijke verenigingen alles in het werk zullen stellen, om deze terrei nen in goede staat te houden, want meer dan ooit zijn zü nu op elkander aangewezen. Hierna werd door enkele leden aan de voorzitter van Crescendo, de heer H. C. UI jee, een clubvlag aan geboden, welke daarna werd gehe sen. UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND N.H. le klasse: RohdaAllen Weer baar 93; SwiftBlauw Wit 56; SVKWesterkwartier 17. Z.H. le klasse: AchillesDeetos 37; Vicus OrientisGymnasiasten 53; HKVHet Zuiden 211; SpangenOns Eibernest 513. 2e klasse B: OSCRAlgemene 4—5; OlympiaanDKC 34; Fluks Overkanters 105. ATHLETIEK K. KNOP WON TE ALPHEN. Zaterdagmiddag organiseerde de Al- phense Athletiekvereniging-36 combina tie een goed geslaagde raadhuisloop over afstanden van 1600 en 3400 m. Ondanks het minder gunstige weer hadden velen van hun belangstelling blijk gegeven. Die belangstelling gold uiteraard voor een belangrijk deel de deelname van zo'n groot aantal athleten (ruim 120) w.o. vele A-klassers en zeker niet in mindere mate droeg daartoe bij de deel name van de nationaal kampioen Wim Slijkhuis, al was het ook buiten mede dinging. De voorz. van AAV '36 loste om vier uur het eerste startschot in het burgemeester Visserpark (voor hel raadhuis), voor de strijd van de B-jU' nioren over 1600 m. Als laatsten startten de A-, B-, C- er D-klassers, met Wim Slijkhuis. Reeds ir de eerste ronde nam Slijkhuis de leiding, gevolgd door zijn clubgenoot C. v. Driel (B-klasse) die hij van de overige lopers trachtte los te krijgen. In de derde ronde wisten beiden ook iets uit te lopen. In de laatste ronde echter kwam K. Knop van DOS (Rotterdam), die ook de twee voorgaande keren bij de Alphense Raadhuisloop zegevierde en de beker won, onweerstaanbaar naar voren. Van Driel verloor het contact en werd door Knop gepasseerd. Hij moest ook de uit stekend lopende Verhoef van AV '47 (Boskoop) nog laten passeren. K. Knop kwam na deze derde o winning in successie definitief in het bezit van de NSA-wisselbeker. Juist op tijd, daar deze sympathieke Rotterdamse athleet binnenkort naar Afrika emi greert. De Cee-vte-wee-wisselbeker voor vier best geplaatste B-, C- en D-klassers kwam in het bezit van Holland (Lei den). Wim Slijkhuis ontving een aar dige herinnering. Voor het vólgend jaar heeft de AAV '36 een grote nationale wedstrijd aan gevraagd bij de Nat. Technische Com missie. Er zal dan o.a. getracht worden een 20 of 25 km. loop te organiseren door Alphen a. d. Rijn en omgeving. Geprobeerd zal worden als deelnemer deze wedstrijd ook Janus v. d. Zande de bekende Marathonloper, te krijgen. De voornaamste uitslagen zijn: B-juniores: 1. W. v. 't Wel, Zwaluwen, 4.59.0 m.; 2. W. Peinder, DOS, 5.02.2 m.; 3. J. Schoo, Warmunda, 5.10.0 m.; 4. C. van Rooijen, NAC, 5.10.1 m.; 5. W. Vink, NAC, 5.12.0 m. A-juniores: 1. C. v. Wanrooy, Holland, 4.47.0 m.; 2. J. Hoogenraad, SCR, 4.47.2 3. P. Christiaanse, NAC, 4.53,2 m.; i.. v. Hees, Hellas, 4.54,6 m.; 5. H. Parlevliet, BlauwZwart, 4.57.2 m. E-klasse: 1. P. Muilwijk, Schoonhoven, 11.24.8 m.; 2. A. Barendtz, AV '47, 11.30.4 m.; 3. T. Stolk, Vires et Celeritas, 11.33.8 m.; 44. J. de Ruiter, Reeuwijk. Veteranen: 1. D. v. Deursen, Siomo; 2. H. Jochems, Trekvogels; 3. A. Slap- pendel, Reeuwijk. Niet-KNAU-klasse: 1. A. Koning, Schiedam, 11.05,0 m.; 2. J. Koster, Moer- capelle, 11.25,2 m.; 3. S. Kok, Boskoop, 11.27.3; 4. T. v .Duin, Leiden, 11.35.5; 5. Van Schaik, Woerden. A-klasse: 1. W. Slijkhuis, Trekvogels, 10.20.7 m. (buiten mededinging)2. K. Knop, DOS, 10.22.2; 2. L, Verhoef, AV '47. 47.10.28 m.; 3. J. Vergeer, AV '47, 10.35.8 m. B-klasse: 1. C. v. Driel, Trekvogels, 10.30.8 m.; 2. C. Noordermeer, NAC, 10.37.6; 3. J. v. d. Berg, NAC; 4. P. Pronk, Edam. C-klasse: 1. J. Smit, SW; 2. A. Heus- dens, DOS, 3. B. Korff, DOS; 4. K. v. d. Oosten, Hellas. D-klasse: 1. J. Kortekaas, Warmunda, 10.37.4 m.; 2. C. Schouten, Reeuwijk; 3. C. Metselaar, AV '447; 4. J. v. Leeuwen, KNAU (Harmeien). PAARDENSPORT. COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gehouden drave rijen te Duindigt luiden: Winterrust-prijs, le afd„ afstand 2100 m. prijzendraverij voor paarden, dig nog geen 1500,hebben gewonnen. 1. Quality Hollandia (W. H. Geersen) 3.12.8, 1.31.8; 2. Quick Gregor V (N. Heskes) 3.16.2, 1.33.4; 3. Quick Boy (H. C. ten Hagen) 3.17.2, 1.33. Totalisator: winnend: 1,70, plaats: 1,60, 2,60, ƒ5.gekoppeld: ƒ9,50; cov.: ƒ8,40. Idem, 2e afd., afstand 2100 m. Prijzen draverij voor paarden die nog geen 1500,hebben gewonnen. 1. Putzelinde (A. R. Nottelman) 3.157, 1.33.2; 2. Peter de Groot (A. B. v. d. Veen) 3.17.2, 1.33.9; 3. Olga S (Th. van Bynen) 3.22, 1.34.3. Totalisator: winnend: 2,plaats: ƒ1,40, ƒ2,40, ƒ4,20; gekoppeld: ƒ6,40; covercal 7,80. Sneeuw-prijs, le afd., afstand 2500 m. Prijzendraverij voor paarden, die 1500 doch nog geen ƒ4.000 hebben gewonnen. 1. Oosstar (J. Ham) 3.43.8, 1.28.1; 2. Nonnie M (P. A. Strooper) 3.43.8, 1.27.4; 3. Orient Express G (P. M. Smit) 3.44, 1.27.5. Totalisator: winnend: ƒ50,90; plaats: ƒ6,10, ƒ1,70, ƒ2,30; gekoppeld: ƒ18,60; covercal: 5,70. Idem, 2e afd., .afstand 2500 m. Prij zendraverij voor paarden die 1500, doch nog geen 4.000,hebben gewon nen. 1, Olympia B (A. Siderius) 3.48.2, 1.29.8; 2. Odylie Spencer (P. A. Stroo per) 3.48.2, 1.30.6; 3. Oddity (K. Kra mer) 3.48.3, 1.29.9. Totalisator: winnend: ƒ16,40; plaats: ƒ3,—, ƒ1,50, ƒ2,—; ge koppeld: ƒ24,90; covercal: ƒ4,50. Criterium 4-jarigen-prijs, afstand 2100 m. Prijzendraverij voor 4-jarige paarden die 2.000,of meer hebben gewonnen. 1. Pretty Boy (A. R. Nottelman) 3.03.3, 1.25.7; 2. Postduif je G (M. Vergay) 3.04.1, 1.26.1; 3. Persimmon (J. de Vlie ger) 3.05.1, 1.26.5. Totalisator: winnend: ƒ2,70; plaats: ƒ1,40, ƒ1,60, ƒ4,50; ge koppeld: ƒ7,40; covercal: ƒ9,90. Afscheids-prijs, le afd., afstand 2100 m. Prijzendraverij voor paarden van 5 jaar en ouder, die 4.000,doch nog geen 10.000,hebben gewonnen. 1. Nerva (A. R. Nottelman) 3.03.5, 1.27.4; 2. Martine van Axkit (J. van Dooye- \reerd) 3.03.6, 1.28.3; 3. Matador (B. U. de Jong) 3.04.6, 1.27.1; 4. Moquette de le Maire B (J. P. F. v. d, Broek) 3.08.6, 1.28.1. Totalisator: winnend: 1.70; plaats: 1,30, 1,50, 5,gekoppeld: ƒ4,80; covei'cal: 3,50. Idem, 2e afd., afstand 2100 m. Prij- zendraverij voor paarden van 5 jaar en ouder, die 4.000,doch nog geen 10.000,hebben gewonnen. 1. Our Bonni B (J. de Vlieger) 3.03, 1.27.3; 2. Niekie BH (L. Ensing) 3.03.8, 1.25.9; 3. Larrikin (N. Heskes) 3.04.9, 1.28.1. Tota lisator: winnend: ƒ2,10; plaats: ƒ1,20, ƒ2,20, 1,40; gekoppeld: 5,90; cover cal: ƒ14,80. Assurantiekantoor Beek-prijs, afstand 2100 m. Prijzendraverij contintaal voor paarden welke 6.000,of meer heb ben gewonnen. 1. Morning Star (M. Ver gay) 3.00.1, 1.25.8; 2. Norton Wiliamls (P. A. Strooper) 3.01, 1.26.2; 3. Kalida (W. Leeuwenkamp) 3.01.4, 1.25.6. Tota lisator: winnend: ƒ5,40; plaats: ƒ2, ƒ1,60, ƒ1,60; gekoppeld ƒ8,90; cover cal: ƒ5,10. Herfst-prijs, afstand 2500 m. Handicap B voor paarden van 3 jaar en ouder. 1. Dicky (A. Montane) 3.02.6: 2. Frede- rique (H. Pije); 3. Chef de Gare (L. Rance). Totalisator: winnen: 3,10; plaats: ƒ1,10, ƒ1,20, ƒ1,10; gekoppeld: ƒ5,90; covercal: 3,70. Totalisator-omzet 138.836, Mariaschool en Rapenburgschool werden winnaar Vrijdag vonden onder grote deelname de zwemwedstrijden voor R.K. Lagere Scholen in de Leidse Overdekte plaats, georganiseerd door de Schoolsportcom missie. Om 9 uur vingen de wedstrijden voor de meisjes aan, om half elf die voor de jongens. Dank zij de medewerking van het on derwijzend personeel hadden de wed strijden een zeer vlot verloop. Voor de puntentelling voor de prijzen gold, dat de vier snelsten van elke school op de 25 meter plus 1 estafette ploeg in aanmerking kwamen voor de prijzen, waarbij de winnende school een beker in ontvangst mocht nemen, terwijl de overige scholen een diploma als prijs ontvingen. Bij de meisjes werd de Mariaschool winnares, zodat zij de beker in ont vangst mocht nemen. Corrie Ruijtenbeek en Lenie Koek van de school Oude Vest plaatsten zich in het algemeen klassement als eersten met 22.8 sec., 3. M. Perquin (Barbara- school) 23.9 sec. De resultaten der prijswinnende scho len waren: 1. Mariaschool: 1. Gonnie Bergers 25.9; 2. S. v. Berge Henegouwen 26.1; 3. Stieneke Walenkamp 26.5; 4. Corry Lepelaar 27. Est.ploeg 1.51.4. Tot. 216.9. 2. Theresiaschool, Oude Vest: 1. Cor rie Ruijtenbeek 22.8; 2. Lenie Koek 22,8: 3. Miep Abspoel 24.6; 4. Kitty v. Kern pen 32.4. Est.ploeg 1.58.2. Totaal 220.8. 3. H. Hartschool, Lusthoflaan: 1. Tiny Kok 25.2; 2. Adri Meershoek 25.2; 3. Mieke Laken 26.1; 3. Jeanne Somtien 26.1. Est.ploeg 2.09. Totaal 231.6. 4. Barbaraschool, Levendaal: 1. M. Perquin 23.9; 2. H. de Bree 26.7; 3. G. Cattin 27.2; 4. D. v. Haasteren 27.2. Est.ploeg 2.13.8. Totaal 238.8. 5. Catharinaschool, Levendaal: 1. Lenie v. Noort 24; 2. Willie Lips 24,4; 3. Rietje Hensing 30; 4. Corrie Hogervorst 31.6. Est.ploeg 2.15;. Totaal 245. Bij de jongens won de Rapenburg- school de beker en de persoonlijke uit slagen der snelsten waren: 1. Cor de Groot 18.8 sec., 2. Wim Zwetsloot 21.5 sec., 3. Ton v. Brussel 22.4 sec. De volledige uitslagen zijn: 1. Rapenburg, beker, 1. Cor de Groot 18.8; 2. B. Hillenaar 23.2: 3. J. Oomes 24.2; 4. J. Streng 24.6. Est.ploeg 1.32. Totaal 182.8 2. Caeciliastraat: 1. Ton v. Brussel 22,4; 2. Paul v. Berge Henegouwe 22.9; 3. Gerrit Lorist 24.8; 4. Hans de Graaf 25.2. Est.ploeg 1.40. Totaal 1.95.3. 3. Pancratiusschool: 1. Wim Zwetsloot 21,5; 2. Wout Steenbergen 23,6; 3. Jan v. Koperen 24; 4. Piet v. d. Berg 24.8. Est.ploeg 1.38.9. Totaal 192.8. Gedis. plus 4 strafp. wordt 196.8. 4. Os en Paardenlaan: 1. Simon Ver ver 23.6; 2. Piet v. Kins 25.3» 4. Lucas v. Kampen 26; 4. Jan Olivier 26.2. Est. ploeg 1.46.5. Totaal 207.6. 5. Franchimontlaan: 1. Pim Walen kamp 24.7; 2. Piet Ramakers 25.7; 3. J. v. Kesteren 26; 4. L, Cuvelier 26.1. E!sa.- ploeg 1.49 5. Totaal 212. 6. Haarlemmerstraat 240: 1 Leo van Kins 23.8; 2. Nic. Roos 25.3; 3. André de Haan 25.3; 4. Joh. Hoogeboom 28.9 Est.ploeg 1.48.8. Totaal 212.1. Gedis. plus 4 strafp. wordt. 216.1.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 8