A mr. kranenburg was bij ned. vrijwilligers Automatische moeilijkheden CANADA WENST MEER NEDERLANDSE BOEREN la JCoxte GOLF MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT BLAD - PAGINA 2 „Ons bataljon slaat op Korea een uitstekend figuur" Met „een waslijst van vragen en verlangens" van vele der Nederland se vrijwilligers, en met dankbare en trotse gevoelens in zijn hart voor het Nederlandse detachement, dat „een grote bijdrage levert tot verhoging van het Nederlandse militaire pres tige bij de bondgenoten", is Zondag middag mr. F. J. Kranenburg, staats secretaris van Oorlog, van zijn be zoek aan Korea per vliegtuig van de KLM. teruggekeerd op Schiphol. „Wat ik in Korea gezien heb, stemt tot grote tevredenheid en zelfstot trots, aldus de staatssecretaris. Ons bataljon slaat daar een uitstekend figuur bij de 2e divisie van het 38e regiment, waarbij het is ingedeeld. De Amerikaanse generaals, die ik heb gesproken, zeggen dat niet alleen uit vriendelijkheid, doch ze staven hun loftuitingen over de voortreffelijke prestaties van onze landgenoten met voorbeelden uit de practijk". De staatssecretaris zeide voorts, dat, boewei de. alge .ene oorlogstoe stand op het ogenblik statisch is, de activiteit aan het front intens is. De twee partijen laten elkaar geen se conde met rust en daarbij verrichten onze landgenoten o.a. prachtig werk door het aanleggen van prikkel draadversperringen en loopgraven en vooral door het uitvoeren van pa trouilles des nachts. Over de stemming van de Neder landse vrijwilligers had de staats secretaris niets dan lof. Hij vertelde twee dagen bij het bataljon te zijn geweest en daarbij toevallig gezien te hebben hoe een compagnie, die drie weken op een vooruitgeschoven post onder moeilijke omstandighe den geïsoleerd was geweest, in het Nederlandse kamp was teruggekeerd. „Het trof mij, dat zij in de beste stemming en vol goede moed arri veerden". Mr. Kranenburg heeft ook het kerkhof van Poesan bezocht, waar 93 Nederlandse vrijwilligers hun laatste rustplaats hebben gevonden. 's Nachts begint het in Korea reeds te vriezen en het zal er snel kouder worden. De verzorging van de man nen is daar echter op berekend. Met vele militairen, zo vertelde de De Prins in Mexico Na enkele drukke dagen in Mexico- j City is prins Bernhard Zaterdag naar Vera Cruz aan de Golf van Mexico gegaan om twee dagen rust i nemen alvorens per vliegtuig naar Bogota in Columbia te vertrekken. Voor zijn verblijf te Vera Cruz Zondag en Maandag was geen pro gramma opgesteld. Het vertrek naar Columbia vindt morgen plaats. Vrijdag heeft de Prins zijn drie- laags bezoek aan Mexico-City be ëindigd. Zijn laatste dag werd be steed aan bezoeken aan de nieuwe Cité Universitaire, die hij „een fan tastisch stuk werk" noemde, en aan de bouwprojecten van de regering. namiddags speelde de Prins een I partij polo. Voorts vond in de Neder landse legatie een souper ter ere van 'dent Aleman plaats en een re ceptie voor de Nederlandse kolonies in Mexico. MINISTER KERNKAMP NAAR DE WEST. De minister voor Uniezaken en I Overzeese Rijksdelen, prof. mr. dr. W. J. A. Kernkamp, zal zich Donder- j a.s. per vliegtuig via de Verenig de Staten van Amerika naar de Ne derlandse Antillen en daarna naar Suriname begeven voor een kort be zoek aan deze .rijksdelen. De minis ter acht het gewenst, mede in ver band met de voortzetting van de conferentie Nederland—Suriname Nederlandse-Antillen, zich ter plaat se te oriënteren. Hij hoopt van de ge- j legenheid gebruik te kunnen maken om enige recente misvattingen uit de weg te ruimen. DE HEER NEHER WEER THUIS. De directeur-generaal der PTT, de heer L. Neher, die tengevolge van een auto-ongeval sinds 20 October in het Haagse ziekenhuis Bronovo werd ver pleegd, heeft Vrijdag deze inrich ting verlaten. Vooralsnog is hem thuis volstrekte rust voorgeschreven. Parkeren wordt goedkoper In de Memorie van Antwoord, dat de ministers van Financiën, Verkeer e,>. Waterstaat en Binnenlandse Za ken opgesteld hebben, naar aanlei ding van de voorgestelde wijziging van de motorrijtuigenbelastingwet, spreken de ministers hun voldoening ujt over het enthousiasme, waarmede dit voorstel, hetwelk een beperking van belasting beoogt, door de Twee de Kamerleden is ontvangen. Het ontwerp is in hoofdzaak ge- richt op het beperken van de ge meentelijke macht om parkeergelden je heffen. In de huidige wet wordt pepaaid, dat de gemeente gerechtigd w, brj oponthoud in de gemeente, [^^betreffende motorrijtuig te be- De ministers hebben thans voor gesteld een voorstel, dat in grote u j 5*00r de Kamerleden goedge- vaïl k a^een bijzondere ge- het innemen van vaste laatsen> zoals voorkomt bij utobussen en taxi's en het geregeld L^en des nachts de gemeente g rechtigd is belasting te heffen. staatssecretaris, had hij gesproken. Van velen had hy vragen en advie zen over de wijze van aflossing, over brieven en over de training gekre gen. In het hevig verwoeste Seoel begint de burgerbevolking langza merhand terug te keren en herneemt het leven zijn gang. Mr. Kranenburg heeft nog een be zoek gebracht aan de torpedoboot- jager „Piet Hein", die dank zij, spe ciale instructies van generaal Mark Clark in de haven van Poesan mocht meren. De bemanning maakt het uitstekend. Proefprocessen De nieuwe winkelsluitingswet heeft Vrijdag twee winkcliers-automaten- ltouders voor de Economische recht bank gebracht. Een winkelier uit Rotterdam-Zuid had op 4 October na 18 uur door mid del van een automaat nog waren verkocht. Omdat .de automaat aan de deur was bevestigd en het moge lijk was deze bij te vullen achtte het O.M. de man strafbaar, ondanks het feit, dat hii in werkelijkheid niet had bijgevuld. De eis luidde 2. boete subs, een dag hechtenis, om dat het hier een principiële zaak be trof. De verdediger mr. Noor dijk sprak van een leemte in de nieuwe wet, omdat t.a.v. de verkoopverbodsbepa lingen een regeling ontbreekt. Dezelfde straf werd gevraagd te gen een winkelier uit Bergambacht. Deze heeft al veertien jaar enige automaten, die hij aan een achter geveltje heeft bevestigd en niet meer kan bijvullen. De man vroeg aan houding van zijn zaak omdat bij an dere arrondissementen gelijksoortige zaken aanhangig zijn. Maar de rech ter ging daar niet op in. Uitspraken op 13 November. BENZINE DUURDER? Vermoedelijk zal in het voorjaar van 1953 het octaangehalte van onze benzine worden verhoogd. Ten ge volge daarvan wordt de prijs hoger Reeds geruime tijd werden bespre kingen gevoerd over de vraag of in Nederland evenals bijvoorbeeld in Frankrijk, België en Italië, twee soorten benzine in de handel moes ten worden gebracht, één met een hoger, een ander met een iets lager octaangehalte dan het bij ons mo menteel gebruikelijke. Overleg tussen overheidsinstanties en particuliere groeperingen, waar onder benzinemaatschappijen, heeft geleid tot het afwijzen van twee soorten en het aanvaarden van ge noemde gedragslijn. (Parool) Twintig maanden en niet korter De duur van 20 maanden van de eerste oefening dient te worden ge handhaafd, verklaart minister Staf ook na de vragen van Tweede Ka merleden over de mogelijkheid van verkorting van de militaire dienst tijd. Het minimum van 18 maanden, waarover in de E.D.G. overeen stemming werd bereikt, is voor Ne derland niet génoeg om te voldoen aan de aangegane internationale verplichtingen. Bij internationale besprekingen neemt de Nederlandse regering ove rigens het standpunt in, dat de duur van de eerste oefening na eer, periode van overgang in alle landen van de E.D.G. gelijk zal moeten zijn. Tijdens een burenruzie tussen twee vrouwen in Amsterdam heeft een van de dames haar tegenstandster een fikse klap op de schedel gege ven met een pan. Haar tegenstand ster liep een flinke hoofdwond op en was inmiddellijk k.o. Ze is voor' be handeling overgebracht naar het O.L.V. gasthuis. Beide vrouwen zijn verhoord door de recherche van het bureau Lin- naeusstraat en in afwachting van een nader onderzoek op vrije voeten gesteld. maar. 's Zondags of.. Canada verwacht volgend jaar een toenemend aantal Nederlandse immigranten aan te trekken, vooropgesteld dat het open-deur-immi- gratiebeleid door de regering in 1953 voortduurt, zo is dezer dagen door het ministerie voor Immigratie in Ottawa verklaard. „De Ne derlands geven Canada uitstekende burgers en wij zouden gaarne meer van hen zien komen, speciaal voor de agrarische bedrijven," aldus een der functionarissen. Sedert 1 Januari 1946 zijn 68.392 Nederlandse emigranten naar Canada gekomen en maar weinigen zijn teruggekeerd. Van dit aan tal zijn ongeveer 15.000 thans eigenaar van een boerderij, of hebben er één in huur of zijn doende met aankoop. „De Nederlanders zijn goede kolonisten" zeide de functionaris, „zij zijn vlijtige werkers en passen in de Canadese levenswijze." Wie is erfgenaam? Thiery-familie laat stamboom uitzoeken 125 Nederlandse leden van de fa milie Thiery hebben gisteren in ho tel „De Korenbeurs" te Goes besloten precies hun afstamming te laten na zoeken, teneinde de Franse regering, die het onmetelijke kapitaal van hun voorvader graaf Thiery beheert, af doende bewijzen voor te kunnen leg gen, om als erfgenamen aanspraak të kunnen maken op dit kapitaal. In de ochtenduren werd een be stuur gekozen van de inmiddels ge stichte landelijke vereniging. Het bestaat uit de heren W. Tsj. Vleer uit Den Haag, voorzitter; G. Verger, uit Bovenkerk, secretaris; A. S. de Jong uit Haarlem, penningmeester en J. G. Franssen uit Maastricht, J. Gillissen uit Middelburg, leden. Toegevoegd werden dr. G A, Schally uit Oegst- geest en de heer Van der Pais uit Den Haag. De directeur-generaal van de Bel gische vereniging, de heer Gaston de Lisser uit Antwerpen, heeft een en ander- vèrteld lover de Belgische erfgenamen. Deze hebben namelijk besloten „alle sprookjes en propa-, ganda op zij te zetten en de Fransen duidelijk te maken, dat zij werken voor een reeële zaak". Ook bij de Belgen staat het onder zoek naar de afstamming op de voor grond. Men is van plan gezamenlijk naar Frankrijk te gaan om daar de zaak in behandeling te laten nemen. Allereerst zou contact worden ge zocht met Parijse juridische advi seurs. Inmiddels is ook contact op genomen met afstammelingen van Jean Thiery in Duitsland, Oosten rijk en Zwitserland. DUBBELE BUS GAAT PROEFRIJDEN De eerste N.B.M'. bus met aanhang wagen zal naar alle waarschijnlijk heid reeds a.s. Woensdag worden in gelegd op de drukke (forensen)- routo AmsterdamLaren v.v. Het ligt in de bedoeling, zo deelt men ons mede, om de „verlengde bus", die in totaal 102 passagiers kan ver voeren, op de spitsuren in te scha kelen. Tegen acht uur 's morgens vertrekt de bus dan van het station Laren en om ongeveer half zes des avonds wordt een rit in omgekeerde f-ichting gemaakt. De bus wordt ge reden door instructeurs, die en pas sant het personeel voor zijn nieuwe en op enkele punten lastige taak zal opleiden. Beide wagendelen krijgen een eigen conducteur (trice). In over leg met de verkeerspolitie zijn maat regelen getroffen om gevaarlijke si tuaties op de stopplaatsen, die voor al in Amsterdam kunnen optreden, te voorkomen. Het rijden van deze bussen wordt voorlopig nog als een proef beschouwd; zou deze s lagen, dan ligt het in het voornemen van de N.B.M. om een aantal nieuwe bussen van dit type te bestellen. KINDERVERLAMMING. In de week /an 19 tot en met 25 October zijn tien gevallen van kinder verlamming aangegeven. Drie ge vallen kwamen voor in Noord-Hol land, twee in Zuid-Holland en Lim burg en één in Drenthe, Groningen en Gelderland. SCHATKIST-INSPECTIE. Camille Gutt, voorzitter van het In ternationale Monetaire Fonds en voormalig Belgisch minister van bin nenlandse zaken, is Zondag, verge zeld door vijf medewerkers, te Te heran aangekomen. Hij zal aldaar een maand verblijven om de economische toestand in Perzië te bestuderen. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN. Het bestuur van de Sint Raboud- stichting heeft dr. J. Mouben S.J. te Maastricht, thans docent aan de R.K. Universiteit voor leer en in stellingen van de Islam, met ingang van 1 Januari 1953 bevorderd tot buitengewoon hoogleraar. RECREATIEOORD BRIELLE Brielle, met zijn historisch karak ter, zal ongetwijfeld een aantrekke lijk centrum worden van de water sport. Bij Zwartewaal en Nieuwe Sluis moet daarnaast rekening wor den gehouden met enige ontwikke ling van massale recreatievormen. Ook bij Oostvoorne is gedacht aan enige accomodatie, welke gezien de nabijheid van strand en duinen, vooral gericht zal moeten zijn op het herbergen van kampeerscheepjes. Dit delen Ged Staten o.a. mede in het advies, waarom Prov. Staten van Zuid-Holland hadden gevraagd, na dat op 11 Maart het voorstel tot vast stelling van het streekplan Brielsche Maas was aanvaard. Van de recreatieve mogelijkheden op en langs de Brielsche Maas zal het grootste rendement kunnen wor den verkregen door het tot ontwik keling brengen van een bescheiden recreatiestrook rondom de gehele oever. STAGNATIE IN TREINENLOOP. Tientallen treinreizigers, die gis teravond naar het Zuiden gingen of uit Zuidelijke richtingen kwamen, hebben zich afgevraagd wat de re den was van de vrij ernstige vertra ging op de verschillende trajecten, De wildste geruchten deden uiter- aard hierbij de omloop Naar wij van de zijde der Neder landse Spoorwegen vernemen, was de vertraging te wijten aan een sto ring van een seinstel nabij het cen traal station te Amsterdam en aan een ongeval op het traject Breda-Til- burg, waarbij een man uit de trein zou zijn gevallen en ernstige ver wondingen heeft opgelopen. uumdevCyée cwantuten aan Jiappie JCappü 41. „Ze zijn weg!" riep Kees Knip en de commissaris zei ongeduldig: „Ja, dat zie ik ook wel, meneer Knip! Maar waar zijn ze heen? Dan hadden we ze toch moeten tegenkomen!" „En die blauwe auto staat er ook nog", zei de lange brigadier, die nu ook de kelder was binnengekomen. „En is meneer Primur er ook niet?? vroeg commissaris Grijpgraag aan de bri gadier. „Als U hem ziet, zie ik hem ook", zei Kees Knip boos, „die heb ben die rovers natuurlijk ook mee genomen! Maar ze moeten nog hier in huis zijn! Ze kunnen niet weg zijn, commissaris! Laten we gaan zoeken!" Zij zochten het hele huis door, ren den door alle kamers, zochten op de zolder en om het huis, maar nergens was een spoor van de rovers te ont dekken. Kees Kniep liep verdrietig de keldertrap nog eens af en ging moedeloos op de onderste trede zit ten. Met een droevig gezicht bekeek hij zijn mooie, nieuwe camera. Nu had hij nog wel zo op een paar mooie foto's gerekend! Plotseling sprong hij op en liep naar een van de kelder- muren. Een spleet! Voorzichtig stak hij zijn vingers er in en begon aan de steen te trekken. Er zat beweging in! Opgewonden trok hij wat harder aan de steen en daar schoof een heel stuk van de muur open! Hij stak zijn hoofd door de opening en liet zijn zaklantaarn naar binnen schijnen. Hij zag een lange, donkere gang! VIER BANKBILJETTEN WORDEN ER VIJF. Verscheidene winkeliers en nering- oenden hebben de laatste tijd een merkwaardige klanr in hun zaak ge had. Het is een jongeman, die kleine bestellingen doet en betaalt met bil jetten waaraan doorgaans een stuk ontbreekt, aan de achterkant beplakt met bruin papier. Nu de jongeman is een groot aan tal zaken met deze merkwaardige iljetten heeft betaald is komen vast te staan, dat men te doen heeft met een vervalser. Hij knipt bankbiljet ten in stukken en slaagt er dan in met behulp van plakpapier van vier biljetter vijf biljetten te vormen. Een winstgevend bedrijf dus. De centrale recherche stelt pogin gen in het werk om de vervalser te pakken te krijgen. IN HAARLEM NIET BOVEN 70 KILOMETER De Haarlemse politie heeft naar aanleiding van de vele verkeerson gevallen op de Rijksstraatweg de snelheid gecontroleerd van 1255 auto's, die op deze weg in de be bouwde kom reden. De resultaten hebben er toe geleid, dat van heden af procesverbaal zal worden opge maakt tegen elke autobestuurder, die sneller rijdt dan 70 km per uur. On der de meest gunstige omstandighe den als vlot reactievermogen van de bestuurder en zeer goede remmen bedraagt bij deze snelheid de rem- afstand 37 meter. Gezien deze afstand kan een snelheid boven de 70 km niet getolereerd worden. De verba len zullen dan ook opgemaakt wor den wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Bij de snelheidscontrole van de 1255 auto's bleek, dat 30 pet. sneller reed dan 70 km, enkele zelfs hadden een snelheid van over de 100 km. LUCHTDRUKRESERVOIR VAN LOCOMOTIEF ONTPLOFT 's Nachts is op het rangeerterrein van de Nederlandse Spoorwegen te genover het droogdok te Amsterdam door nog onbekende oorzaak een luchtdrukhoofdreservoir van een al daar staande locomotief ontploft. De machinist, de 53-jarige J. van R. uit Amersfoort, die naast de locomotief liep, werd door een stuk metaal in do rechterheup getroffen en tegen de grond geslingerd. Na behandeling in het Binnengasthuis te Amsterdam is de machinist per trein naar Amers foort overgebracht. Op de locomotief bevond zich tij dens de ontploffing een 33-jarige leerling-machinist-stoker, die tegen over de politie verklaarde, bezig te zijn geweest met het scheppen van kolen. JONGETJE UIT TREIN GEVALLEN. Voor het perron te Echt (L.) is een vierjarig jongetje uit Melik en Herkenbosch (L.) uit de rijdende trein gevallen. Het knaapje, dat te recht kwam tussen de trein en het perron, was direct dood. Het jongetje had op het balkon ge staan aan de trein, die deuren heeft, welke naar buiten open klappen. De vader van het kind bevond zich ook in de trein. ONONTPLOFTE GRANAAT GEDEMONTEERD. EEN DODE. Twee arbeiders uit Apeldoorn, de 23-jarige J. D. en de 31-jarige M. E., beiden in Duw-verband werkzaam op het Kroondomein Hoog Soeren vonden een onontplofte granaat, welke zij trachtten te demonteren. Daarbij kwam het projectiel tot ont ploffing. De twee mannen werden ernstig gewond in het Julianazieken- huis te Apeldoorn opgenomen. D. is aan de verwondingen bezweken. E. verkeert buiten levensgevaar. GEZIN ONTSNAPTE AAN VUURDOOD. Ternauwernood konden de bewo ners van het pand Groenlandstraat 2 te Zaandam zich in de nacht van Zaterdag op Zondag in veiligheid stellen toen een felle brand hun wo ning in korte tijd geheel verwoestte. De heer W. Visser ontdekte het vuur, toen hij zijn 12-jarige zieke zoon, 's nachts omstreeks half drie wilde verzorgen. Twee kinderen van 1% en 8 jaar kon hy op de tast in veiligheid brengen. Via een raam aan de zijkant van het huis wekte hij zijn vrouw, die hem, nadat hij op een konijnenhok was geklauterd, de twee andere kinderen kon aangeven. De brandweer wist het vuur tot dit huis te beperken. De familie Visser was laag ver zekerd. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Het pand, eigendom van de heer Brugman te Zaandam, was eveneens verzekerd. De familie werd bij buren ondergebracht. Drie stakers van „De Ommelan den" zijn Vrijdagmiddag door de Groningse, kantonrechter veroor deeld tot twintig gulden of acht da gen hechtenis elk. De mannen had den de heer D. Steneker, adjunct directeur van het bedrijf, op hinder lijke wyze gevolgd. Eon \>an hen had een bord gedragen met de woorden: „Dit is ook een o.... k.... r.... van de Ommelanden". De heer B. te Veenendaal (G.), die, Vrijdagavond naar gewoonte zijn jachthond enige tijd aan een lange lijn buiten liet lopen, hoorde plotse ling een knal, gevolgd door gejank. Toen hij zich naar buiten begaf, vond hij zijn hond stervende op de grond liggen, getroffen door een schot in de kop. De politie kreeg verdenking tegen de 19-jarige landbouwerszoon Van D., die echter ontkende van het geval af te weten. De politicspeur hond Meta uit Zeist, die daarna werd gerequireerd om de aanslag op haar soortgenoot op te helderen vond on middellijk een spoor, dat regelrecht naar de boerderij van de familie Van D. leidde. Bij proeven, die op voorwerpen en personen werden genomen, wees Meta steeds de landbouwerszoon als verdachte aan en deze legde ten slotte een bekentenis af. Hij had uit een jachtpatroon de hagelkorrels verwijderd, deze ver vangen door zout en met het dub belloopsjachtgeweer van zijn vader van korte afstand een schot op de jachthond gelost. FIETSER DOOR TREIN GEGREPEN. Op de onbewaakte overweg bij Loenersloot i s Zaterdagmiddag de 64-jarige G. H, uit Vinkeveen, die per rijwiel passeerde door een trein uit de richting Amsterdam gegre pen en op slag gedood. foot de HAAGSE RECHTBANK. Vijftig gulden boete voor onvoor zichtige boerenknecht. De Haagse rechtbank veroordeelde de 24-jarige veehoudersknecht W. S. uit Rijnsa- terwoude tot 50.boete of 20 da gen. Hem was tenlastegclegd dat hij in de avond van 15 December j.l. roekeloos was omgegaan met benzi ne en een petroleumlamp Bij het overgieten van benzine in een schuur diende de lamp voor verlichting. Toen S. zijn jongere broertjes even alleen liet was er brand ontstaan, waarbij een van de broertjes gewond werd. Er was groot gevaar ontstaan voor de hooiberg cn de boerenwoning in de onmiddellijke nabijheid, maar gelukkig kon het gevaar nog bezwo ren worden. De officier van justitie had ƒ75.boete of 25 dagen geëist. BINNENLAND. In de provincie Groningen zijn twee kapitale boerdeijen in de as ge legd, een te Ruigezand nabij Lauwer- zijl en een in Overschild. De laatste brand is ontstaan tijdens de schaft tijd van het perosneel, waarschijn lijk door kortsluiting in de electri- sche dorsmachine. Van de oogst werd in beide gevallen niets gered. Tijdens het rangeren op het goe derenstation van de N.S. aan de Westergracht te Haarlem is de 34- jarige A. Melker uit Haarlem lus sen twee wagons bekneld geraakt en ernstig gewond. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is hij overleden. BUITENLAND. Een snel om zich heen grijpen de brand heeft Zaterdagnacht in een tehuis voor ouden van dagen in de Amerikaanse stad Hillsboro 18 men sen in hun slaap gedood. Zesendertig oudjes konden met min of meer zwa re verwondingen aan het vuur ont snappen. Bing Crosby's vrouw is Zaterdag op 40-jarige leeftijd overleden. Me vrouw Crosby, die reeds jaren ziek was, stortte vorige weck Zondag plotseling in, nadat zij tegen het be vel van haar artsen van haar ziekbed was opgestaan om haar echtgenoot, die uit Frankrijk terugkeerde, aan het station af te halen. Gewapende mannen zijn Zater dagavond doorgedrongen in het kan toor van de pro-Franse -sjeik Menzel Kemal, bij Sousse. Zij schoten een man, die zich in het gezlschap van de sjeik bevond, dood en verwondden de sjeik zelf en zij secretaris. Zondag is de sjeik ondanks een spoed-opera- tie overleden. Dr. Albert Schweitzer zal in afzienbare toekost een bezoek aan Nederland brengen. Te Düsseldorf zijn Zondag veer tig leden der „Deutschen Jugend", een mantelorganisatie van de verbo den uiterst rechtse „S.R.P.", in hech tenis genomen. Dit geschiedde bij een verrassende politie-inval in een cjugdherberg, waar een vergadering Mogelijkheid van slipgevaar..

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5