Leidse K*V*P* nam afscheid van de heren Bolsius, Lombert en Horikx Drie bestuursleden met zeer grote verdiensten afgetreden Mr* Bolsius 25 jaar voorzitter van de Voogdijraad te Leiden Zelfstandigheid blijft noodzakelijk Jammer HOE Leidse jeugd ofLeidse boefjes De strijd tegen de influenza begint in Leiden MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Vrouwen en jongeren in het bestuur „Het is met leedwezen, om de vriendschap die ik mocht ondervinden en om hetgeen ik altijd graag heb gedaan, dat ik thans afscheid neem. Ik heb het lange tijd vol kunnen houden, omdat we in een prettige geest en in onafge broken samenwerking onze beste krachten gegeven hebben. De namen van Wilmer, Molkenboer, Heemskerk, Van Oyen en vele anderen komen mij hierbij voor de geest." Aldus mr. E. J. M. H. Bolsius op de bijeenkomst van de Kath. Volkspartij, Vrijdagavond in „In den Vergulden Turk," toen hij afscheid nam als bestuurslid van de Leidse afdeling. Tevoren had de voor zitter, de heer St. Menken, er op gewezen, dat mr. Bolsius in 1917 bestuurs lid werd en van 1923 tot 1945 voorzitter van de afdeling was. „Zijn groot optimisme, uithoudingsvermogen, bekwaamheden en deskundige inzichten hebben iedereen respect afgedwongen en we zijn er trots op dat onze oud voorzitter het zelfs tot lid van Gedep. Staten heeft gebracht. Geheel ka tholiek Leiden moge hem dankbaar zijn." gehad. Wat de heer Horikx verzet heeft, is boven alle lof verheven, aldus de heer Menken. Sedert 1925 is hij se cretaris geweest en heeft als zodanig het meest moeilijke, onzichtbare en nuttige werk gedaan Ook zijn ver diensten voor de stad zijn bijzonder groot. De heer Horikx dankte voor het vertrouwen dat men bij 1$ verkiezin gen in hem had gesteld! De voorzit ter bood de heren Bolsius en Horikx een kleine attentie aan, die de afwe zige heer Lombert Zaterdag thuis zou worden gebracht. Dringend beroep op eenheid Voordat hij heenging, wilde mr. Bolsius de K. V. P.-leden van Leiden nog éénmaal inspireren: „Ik doe een laatste beroep op U; heb begrip voor de grote waarde van onze eenheid in één katholieke politieke partij, een waarde die zó groot is, dat alle per soonlijke en groepsbelangen opzij ge zet moeten kunnen worden We heb ben eenheid nodig waai- het er om gaat onze principes te verdedigen; als wij niet één meer zijn, zal er veel verloren gaan van wat wij hebben opgebouwd. Begrijp toch het grote belang hiervan en laat ons nooit ver geten, dat iedere tegenstander op verbrokkeling van onze eenheid loert, omdat men de grote macht van onze eenheid kent en vreest. Moge de eenheid van Leidens katho lieken een voorbeeld zijn voor heel het land! Het gaat mij zeer ter harte dit werk in de partij, waaraan ik zo graag mijn krachten heb gege ven, neer te moeten leggen Ik dank U voor het vertrouwen, dat gij mij zovele jaren hebt geschonken. Moge het U allen in uw politiek werk goed Nog tweemaal afscheid. De bestuursverkiezing, die een van de belangrijkste agenda-punten vormde, bracht het afscheid van nog twee „oude rotten" de heren H. Lombert en J M. H. Horikx. Beiden werden eveneens in 1917 tot be stuurslid gekozen. De heer Lombert is zowel secretaris als penningmees ter geweest, maar nog hoger achtte de heer Menken zijn werk als de on vermoeibare propagandist de voor man van „Dr. Schaepman" de on overtrefbare enthousiast, die zeer grote verdiensten voor het katholiek staatkundig leven van Leiden heeft Bestuursverkiezing. Er was in vergelijking met voor gaande bijeenkomsten een verheu gend" grote belangstelling voor deze vergadering en de voorzitter ver heugde zich over de activiteit van de leden die 15 candidaten hadden in gediend voor de bestuursverkiezing. Het gehele bestuur trad reglementair af; van de negen leden stelden er zich drie herkiesbaar. Behalve de drie genoemde heren, keerden ook de heer Van Oyen, Bik en Van Dieren niet in het bestuur terug. Herkozen werden de heren St. Menken (69 stemmen), N. B. M. Vreeburg (60) en A. C. H. Speel <o9) Als nieuwe bestuursleden werden gekozen J. van Zijp Jr. (59), H. J. A. Bokern (58), mevr C. A. M. van der KlugtHendriks (50) mej. E. R. M. van Tol (48), G. J. Prinsen Jr. (40) en L. P. M. Walter (40). Niet gekozen werden de candida- ten P. H. B. Oostdam (31), E. S. Prins (28), K. F. de Eree (27), W. A. M. Nicolaï (24), P. Feiten (23)'en J. Vervoorn (5) Eij acclamatie werd de heer St. Menken tot voorzitter herkozen. Nog meer verkiezingen. Tot afgevaardigden naar de Ka merkieskring en Statenkieskring wer den gekozen de heren A. van Dijk, A. C. H. Speel, N. B. M. Vreeburg en B. Schellekens. Voor de bestuurs- vei'kiezing v. d. R.K. Kamerkieskrin^ werden candidaat gesteld de heren J. M. H. Horikx en N. B. M. Vree burg. Voor afgevaardigde naar de Partijraad werd o.a. candidaat ge steld de heer St. Menken. De Gemeente-begroting. De heer A'. van Dijk, leider van de K.V.P.-fractie in de Leidse Gemeen teraad, hield een korte inleiding over de Gemeentebegroting 1953, die op 13, 14, 17 en 18 Nov. a.s. in de Gemeenteraad wordt behandeld. Spr. zette uiteen wat de betekenis van de begrotingsbehandeling is en SCHOENEN en SCHOENREPARATIE zijn 3 a 4 maal duurder dan in 1939; de ELTflX "bus kwam van 10 op 12 ets per rit, een verhoging van slechts 20 De keus voor U is dus niet moei lijk. Spaar Uw schoenen en neem de ELTAX bus. 224 (Advertentie). wat hieraan voorafgegaan is in de sectie-vergaderingen. Het resultaat van de laatste is de Memorie van Antwoord, waarin 274 vragen en op merkingen gesteld zijn, die B. en W. soms openhartig, maar vaak met va ge algemeenheden beantwoord heb ben, zodat de vragenstellers er tij dens de begrotingsdebatten onge twijfeld nog op zullen terugkomen. De financiële positie van de ge meente vond de heer Van Dijk niet zo zorgwekkend meer. Wat hem ech ter wel met grote zorg vervulde, was de woningbouw. Na de bevrij ding werden er 1585 huizen gebouwd, hetgeen gemiddeld 226 per jaar is. Men mag dit gemiddelde wel iels ho ger stellen, omdat de jaren 1945 en 1946 zeer moeilijk waren voor de wo ningbouw. Maar zelfs als men het gemiddelde hoger stelt dan 226 per jaar, dan blijft Leiden nog ten ach ter bij het landelijk gemiddelde Wanneer er in het hele land per jaar 50.000 woningen gebouwd worden, moest Leiden er bijna 500 per jaar van hebben, hetgeen niet het geval is. Spr, vroeg zich af hoe de toewij zingen van woningen geschiedde. Bij de rondvraag drong mevr! J. Manders-Vermeulen nogmaals aan op een lage contributie voor de vrouwen, wier mannen reeds lid van de K.V.P. zijn. Slechts wanneer aan deze voorwaarde wordt voldaan, zal de K.V.P. veel vrouwelijke leden kunnen krijgen. De voorzitter wees er op, dat de afdeling dit niet zelf standig kan doen, maar dat het par tij-bestuur de lagere contributie voor de vrouwen in studie heeft. Spr. was er persoonlijk een voorstander van; de K.V.P. is tenslotte een gezinspar ty! boekbespreking ..Slachtoffers der Russen", door Mary v. Broda. Uit gave van „De Graafschap" te Aalten. Dit is een boek, dat men in één ruk uitleest. Het is geschreven door een vrouw, een Nederlandse, die vóór de oorlog trouwde met een Duitser en op een landgoed in Sile- zië kwam te wonen. Zij was geluk kig met haar gezin, toen de oorlog uitbrak en haar man in dienst moest. Tot zover is het een verhaal zoals vele andere, een rustige beschrijving van een weinig bewogen leven. Maar dan komt de grote ommekeer; de Duitse legei's worden verslagen en de Russische stoomwals davert ook over Silezië. De alleenstaande vrouw vlucht met haar twee kinderen, doch wordt van hen gescheiden en be merkt in Hannover, dat haar zoon vermist wordt. Zy gaat terug achter het inmiddels neergelaten „ijzeren gordijn" om in de Sovjet-zóne haar zoon te zoeken, en als zij hem niet vindt kruipt zij weer onder het „gor dijn" door. Maar intussen is zij door de hel gegaan, de hel van de Sovjet- zóne in de eerste maanden van de Russische bezetting, toen niemand en niets gevrijwaard was voor de willekeur, de hebzucht, de wreedheid en de schaamteloosheid van de Rus sische horden. Zij beschrijft het al les zo natuurgetrouw, zo onopge smukt en zo eenvoudig, maar juist daardoor is het een adembenemend verhaal geworden, een document van menselijk'leed en een welsprekende aanklacht tegen de verwording van de mensheid, waardoor zulk een el- .ende mogelijk werd. Toespraken vol lof, dankwoord vol dankbaarheid We zijn er van overtuigd, dat zeer vele K. V. P.-leden mèt ons teleur gesteld zijn over het resultaat van de bestuursverkiezing in de Leidse af deling van de K. V. P., omdat er geen enkele candidaat uit arbeiders kringen werd gekozen Het zou echter verkeerd zijn uit het resultaat een onjuiste conclusie te treden, want de oorzaak moet niet gezocht worden in de niet-arbeiderskringen maar in een ongelukkige samenloop van om standigheden. Want wat is er gebeurd? Er moes ten negen bestuursleden gekozen worden, waarvoor 15 candidaten ge steld waren. Hieronder bevonden zich drie personen, die reeds deel van'het bestuur uitmaakten en dan ook prompt herkozen werden. Voor de overige zes plaatsen waren dus nog 12 candidaten beschikbaar, waaron der niet minder dan zes personen uit arbeiderskringen. Juist dit grote aan tal is er oorzaak van geweest, dat niemand uit de arbeidskringen geko zen werd, omdat vele stemmen over deze zes arbeiderscandidaten verdeeld waren en niemand van hen aan het nodige minimum kwam. Het is ons niet precies bekend hoe men tot het stellen van deze candi daten gekomen is. Het is heel goed mogelijk, dat verschillende acties om handtekeningen van leden onwetend langs elkaar heen gewerkt hebben. Maar dan was het beter geweest, dat men tijdens de vergadering, dus nog vóór de verkiezingen, enige arbei derscandidaten had teruggetrokken. Wanneer er b.v. slechts twee arbei derscandidaten overgebleven zouden zijn waren zij beiden wis en zeker gekozen. Nu behaalde geen van hen de eindstreep, hetgeen wij in het al gemeen belang bijzonder jammer vinden. In zijn openingswoord had de voor zitter de wehs uitgesproken, dat de verkiezing een bestuur zou opleveren van mensen uit alle groeperingen: mannen en vrouwen, jongeren ouderen, arbeiders, middenstanders en andere standen. Zijn wens is ver vuld geworden wat de vrouwen en jongeren betreft, helaas niet ten aan zien van de arbeiders. In zijn slot woord weet de voorzitter dit ook aan de al te ruime candidaatstelling van arbeiderszijde. Nog belangrijker dan het bestuur achtte de heer Menken echter de sa-* menstelling van de groslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen in 1953. Hij hoopte vurig, dat de K.V.P. zal kunnen uitkomen met een flink grote en representatieve lijst, waarop ver tegenwoordigers van alle groepe ringen een plaats zouden hebben, zonder dat het bestuur moet tobben en smeken om candidaten bereid te vinden! Zelfstandigheid noodzakelijk. In zyn dankwoord getuigdg mr. Bolsius van gevoelens van grote dankbaarheid, omdat hij 25 jaar had mogen medewerken aan sociale ver beteringen, een verantwoordelijk, maar mooi werk, dat hem veel heeft geleerd. De jubilaris was ook dank baar voor zoveel belangstelling, die hij niet zozeer aan zichzelf dan >vel aan de Voogdijraad gewijd beschouw de. Spr. had tot zijn vreugde verno men van mr. Bosz, dat het particu lier initiatief ook na de reorganisatie van de Voogdijraden z'n waarde blijft behouden, al kon hij de vrees niet van zich afzetten, dat Leiden eer lang een filiaal wordt en de Leidse Voogdijraad niet langer zelfstandig zal zijn. Mr. Bolsius beklemtoonde de noodzaak van een zelfstandige Voogdijraad: Onder hen, die deze huldigings bijeenkomst bijwoonden, bevonden zich de Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, mr. L. A. Kes- per, burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, wethouder St. Men ken, de commissaris van politie, de heer R. J. Meyer, de kanton rechter van Leiden, mr. F. Lichten berg, de ambtenaar van de kinder wetten, de heer Hiestand, de in- spectrice van de kinderpolitie, mej. mr. R. Zeelenberg, pastoor Th Beukers, mr. H. F. A. Donders en vele vertegenwoordigers van so ciale organisaties. De huldiging was van te voren geheim gehouden en droeg een besloten karakter. wordt het weer? Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur. WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt met aan vankelijk en plaatselijk enkele buien. Vannacht kouder, mor gen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Meest matige Noord-Westelijke tot Westelijke wind. 4 Nov. zon op 7.40 en onder 17 07. maan op 18.02 en onder 11.10 uur. Het Lu-teA in Euïojia De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden* weer temi OSLO neeuw —2 STOCKHOLM zwaar bew. —3 KOPENHAGEN regen 4 LONDEN onbewolkt 8 AMSTERDAM motregen 7 BRUSSEL regen 10 PARIJS licht bew. 10 BORDEAUX regenbui 12 NICE licht bew. 11 FRANKFORT regen 10 MüNCHEN regen 7 Wat lezers schrijven Leiden, 31 Oct. 1952 Gaarne maak ik van de bekende gastvrijheid van de Leidse Courant gebruik, om het 27-regelig berichtje in de L. Ct. van 30 Oct. onder de rubriek Leidse Hutspot van de zijde der belanghebbendoen te belichten. In meergenoemd bericht stelt Stadskok het voor alsof 36 beste brave jongens, uit het Haagweg- kwartier een best en braaf spelletje voetbal aan het weggeven zijn ge weest, terwijl twee boze politieagen ten hen deze vreugde hebben ontno men door deze 36 „man" tellende voetbalteams gevankelijk naar de Zonneveldstraat te voeren. Wat is echter het geval? Zolang SISEO dit Hockeyveld, aan het ein de der Da Costastraat gelegen, reeds bespeelt, zolang is het schering en in slag, dat de lieve jeugd uit die om geving in zo groot mogelijke getale ons Hockeyveld bevolkt en naast het onschuldig schijnende partijtje voetbal zich niet ontziet ruiten van de daar aanwezige kleedgelegenheid in te slaan en cantinewaren als fles jes cider en repen chocolade, achter over te drukken, waarbij zo en pas sant ook de op dat terrein opgestelde Hockeydoelen in 4 maanden tijds in een vormeloos hoopje brandhout wer den omgetoverd. Diezelfde lieve jeugd, reeds tien tallen malen door mij van het ter rein gejaagd, beoefent naast de bo venvermelde „sport" nog een zeker soort „conditie-training" die bestaat uit het gooien van grijpbare en min der grijpbare smeerlapperij die je als vredelievend burger, hetzij bij een gang naar het terrein hetzij op het terrein naar het hoofd gegooid wordt Mogelijk is dit bedoeld als be taling van wegens ongevraagd ge bruik verschuldigde terreinhuur waarbij het wisselgeld dan in ieder geval afgelopen Woensdagmiddag in klinkende munt is terugbetaald. Nee, Stadskok met alle respect voor de goede bedoelingen, kan ik het met je aanval op dit Leidse Po- Hartel'jke huldiging Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat mr. E. J. M. H. Bolsius door mej. C. Coebergh, die twee jaar waarne mend voorzitster geweest was, werd geïnstalleerd als voorzitter van de Voogdijraad te Leiden. De aard van het werk laat niet toe, dat een dag blad ingaat op de betekenis, die mr. Bolsius in de afgelopen kwarteeuw heeft gehad voor het sociale leven in Leiden, maar dat die betekenis be langrijk en groot was, mag hier toch wei gememoreerd worden. Een en ander is trouwens duidelijk gebleken tijdens de hartelijk huldiging, die mr. Bolsius Vrijdagmiddag in het kantoor van de Voogdijraad aan het Rapenburg ten deel is gevallen. Het zeer grote erkentelijkheid sprak mr. P. G. G. Bosz, vertegenwoordiger van de Minister van Justitie, over het belangrijke werk van mr. Bol sius, waarin déze zich een lichtend voorbeeld heeft getoond voor zijn medeburgers. Spr. wees op de ont wikkeling van het Voogdijraad-werk in de afgelopen 25 jaar, dat steeds meer vroeg van voorzitter en secre taris, hetgeen na de op handen zijn de reorganisatie wellicht in nog ster ker mate het geval zal zijn. Op de uitbreiding der werkzaam heden wees ook ir. P. Hoogenboom, oudste lid van de Voogdijraad, die er aan herinnerde, dat er 25 jaar gele den enige tientallen gevallen door de Voogdijraad behandeld werden, welk aantal in 1950 reeds tot 800 was gestegen. Dat mr. Bolsius als voorzitter zeer werd gewaardeerd, daarvan getuigde mej. D. Coeberg. in een sympathiek toespraakje. Zij noem de mr. Bolsius de juiste man op de juiste plaats, wiens helder oordeel vele moeilijkheden overwon. Mej. Coebergh drong er bij mr. Bolsius op aan dit werk nog enige jaren te Toen de heer en mevr. Bolsius het met bloemen versierde kantoor betra den, gevolgd door de heer en mevr. Mol, bood mej. M. Laken, secretaresse van de Voogdijraad, mevr. Bolsius een boquet anjers aan. (Foto: „De Leidse Courant"). blijven doen en bood hem, mede namens mr. Briet,, een geschenk aan. Mr. P. E. Briët, oud-secretaris van de Voogdijraad, had eveneens veel lof voor de wijze waarop mr. Bolsius zich van zijn taak als voorzitter kweet, omdat hij de kleinere zaken steeds aan de secretaris overliet en slechts d principiële kwestie., in ge zamenlijke bespreking bracht. Spr. waarschuwde tegen beperking der werkzaamheden van de Voogdijraad na de komende reorganisatie. De Leidse Voogdijraad dient een be langrijk middelpunt van het sociale leven in Leiden te blijven! Open oor voor anderen. De secretaris, mr. R. Goudsmit, die deze bijeenkomst leidde, bood namens het secretariaat hartelijke gelukwen sen en een geschenk aan, nadat hij gewezen had op de pretLge wijze van samenwerking, omdat mr. Bolsius steeds een open oor heeft gehad voor de mening van anderen. Namens alle organisaties, die met de Voogdijraad contact onderhouden, sprak prof. mr. J. van Bemn.elen, die betreurde, dat er in Leiden betrek kelijk weinig helpers gevonden wor den, terwijl het aantal mensen, dat geholpen moet worden, betrekkelijk hoog is. Spr. herinnerde speciaal aan de oorlogsjaren, toen hij mr. Bolsius vooral had leren waarderen als waar nemend Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, welke functe hij op zijn bekende rustige, bedaarde, naar niets strevende wijze vervulde. Het overleg met de Amerikaanse regering betreffende een geruime tijd geleden ingediend voorstel tot beste ding van gelden van de tegenwaarde- rekening der Marshallhulp heeft ge leid tot overeenstemming over het vrijgeven van 200.000 gulden voor de bestrijding van de influenza in Ne derland. De bestrijding van de influenza is ir. de eerste plaats uit een oogpunt volksgezondheid van grote bete kenis. Daarnaast is een tegengaan van deze ziekte van groot belang voor de productiviteit in het Nederlandse bedrijfsleven, omdat jaarlijks vele ar beidsdagen door influenza verloren gaan. Daarom wordt er naar gestreefd de verbreiding van influenza te voor komen. Het instituut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden, dat zich als influenza-centrum voor Nederland van de wereldgezondheidsorganisatie in het bijzonder met het vraagstuk van de influenza-bestrijding bezig houdt, onderzoekt thans de mogelijk heden om door een tijdige massale vaccinatie dit euvel doeltreffend te bestrijden. De vrijkomende gelden dienen, om het instituut in de gele genheid te stellen vaccinaties op gro te schaal te doen verrichten. Het ligt in de bedoeling van het instituut om een groot aantal werk nemers van industriële bedrijven, die zich vrijwillig voor vaccinatie aan melden, tegen influenza te laten in enten. Uit de verkregen resultaten hoopt men belangrijke conclusies te kunnen trekken voor een eventuele massale vaccinatie op vrijwillige grondslag van de Nederlandse bevolking te gen influenza. SCHAATSENRIJDEN KEES BROEKMAN DROOMT VAN EEN WERELRECORD. Met veel bagage, een brede glimlach op het gelaat en optimistisch ge stemd over het komende schaatssei zoen stapte Kees Broekman Zondag avond laat te Hoek van Holland uit de Scandinavië-express, die hem uit zijn tweede vaderland Noorwegen voor enige tijd thuis bracht. Ouders en familieleden wachtten hem op. Broekman, die vergeleken bij ver leden jaar een paar kilo was afge vallen, vertelde, dat hij in het hoge Noorden al viermaal op het ijs had géstaan en die viermaal waren vol doende geweest om aan de weet te komen, dat hij in uitstekende con ditie verkeert. „De kansen voor Nederland staan dit jaar gunstiger dan ooit, want het is definitief, dat Hjalmar Andersen niet meer op wed strijden zal starten, ging de man uit de Lier verder. En wat mijzelf be treft: ik droom van een wereldrecord op de 5000 m." Broekman was niet van plan zijn goede vorm met luieren in gevaar te brengen; dat bewees zijn program ma voor de komende dagen wel. Vandaag ging hij zijn vriend en coach Klaas Schenk in Anna Pau- lowna opzoeken. Morgen gaat hij op de Hokij was baantjes rijden en Za terdag zal hij voor het eerst aan de centrale training op het CIOS te Overveen deelnemen litie-optreden niet alleen niet eens zyn, doch ik ben er zelfs van over tuigd dat dergelyke berichtjes, die tenslotte ook door de betreffende jeugd gelezen worden, niet bepaald „paedagogisch" zullen werken. Ten aanzien van het probleem der „vrije tijdsbesteding" aan welk pro bleem de Leidse Politie echter part noch deel heeft, is er mijns inziens ge legenheid tot sportbeoefening in on ze Sleutelstad te over, ook op de Woensdagmiddagen, maar dan na tuurlijk in verenigingsverband onder zo noodzakelijke strakke leiding. Met onze vereniging echter heb ik de ervaring, dat het oefenen of spelen der Leidse Jeugd op Woens dagmiddag niet op prijs gesteld wordt aangezien reeds meerdere malen po gingen in die richting zyn onderno men die dan steeds strandden op gebrek aan belangstelling. Eventuele suggesties, ook van Stadskok, ter oplossing van dit myns inziens niet zo heel erg groot pro bleem, zullen gaarne in het SISEO- bestuur worden ontvangen en be sproken. Met vriendelijke dank voor de ver leende plaatsruimte C. J. E. VAN LITH, Voorzitter R.K. M.H.C. „Siseo". EN DAN? NIETS! We geloven niet, dat de schrijver van dit ingezonden stuk en Stadskok ernstig van mening verschillen over dit onderwerp Wie ons stukje Huts pot van Donderdag goed gelezen heeft kan niet tot de conclusie gekomen zijn, dat wij het ongevraagd voetbal len op het hockeyveld goedkeurden. Integendeel. Wij achtten he* ook niet enjuist, dat de politie ingegrepen heeft, maar wij maakten wel bezwaar tegen de manier van „opbrengen" naar het politiebureau Wat de politie dan wel had moeten doen, is een an dere vraag. Het ging er ons echter om weer eens te signaleren, dat er baldadig heid geconstateerd wordt, dat de po litie schrobberend optreedt en dat. ja, wat daarna? Niets! Menen boven genoemde schrijver en de politie, dat hiermede de baldadigheid beteugeld wordt? De baldadigheid, die wij minstens even sterk als de Siseo-voor zitter en de politie verfoeien, kan alleen beteugeld worden, wanneer er maatregelen genomen worden om de jeugd speelgelegenheid te geven. Dit is een taak vóór de stedelijke autori teiten, uiteindelijk ook voor de poli tie, want die zit met de brokken. Het verwondert ons niet, dat het opvangen van deze jeugd in vereni gingen geen succes heeft. Het is trouwens de vraag, of deze methode de juiste is. De jeugd wil vrij kun nen spelen en heeft daarvoor niets anders nodig dan een kaal stuk veld of een plein. En juist daaraan ont breekt het ons in Leiden. Zolang dat er niet is, zolang zal de baldadigheid hoogtij vieren en zal de politie tever geefs de „boefjes" gevankelijk naar het politiebureau voeren. Overigens leent dit onderwerp hoe interes sant en belangrijk ook zich er niet gemakkelijk toe in een courant be handeld te worden, maar de heer Van Lith zal wel begrijpen wat wij bedoelen. STADSKOK. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 3 Nov. Vee. Aan voer 1342 stuks totaal, waarvan 914 vette koeien en 428 varkens Prijzen: vette koeien 2.652 80, 2.452.60 2.00—2.20 en varkens 2.10, 2.05 en 2.per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen le en 2e kwal. iets stijver, 3e onveranderd, enkele prima's boven notering; varkens: aan voer korter, handel kalm, prijzen lager.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3