GOED GROOT „Al win ik niets, mijn zoons krijgen katholieke tehuizen Gouden bruiloft in Voorschoten nieuws voor verlofgangers MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 DE LËIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 IN VOORHOUT VIEL DE VIJFHONDERD Vader v. Kempen kon zijn troef niet uitspelen „Laat maar bellen" zei vader Van Kempen, toen hij Zaterdagavond te ongeveer kwart over negen op het punt stond troef aas op tafel te leg gen en in deze belangwekkende be zigheid gestoord werd door het luid rinkelen van de bel. De familie N. van Kempen, Jacoba van Beieren- weg 36 te Voorhout, woont vlak aan de straatweg en de vrolijke Voor- houtse jeugd pleegt daar nogal eens belletje te trekken. Het was de heer Van Kempen ech ter niet gegeven zijn troef uit te spe len en hij zou er ook die avond geen gelegenheid meer toe krijgen, want weer klonk de bel, luider en drin gender en mevr. Van Kempen be sloot toch maar even te gaan kijken. Voor de deur stond een hele ver zameling buurjongens, die als om strijd riepen, dat de grote Thuisfront Tombola in zijn laatste ronde was blijven stilstaan bij nummer, en daarmede de familie Van Kem pen vijfhonderd gulden rijker ge maakt had. Mevr. Van Kempen vond het eerst een goed geslaagde mop, maar toen van alle kanten geluksboden aan kwamen rennen en zelfs de postbode het heugelijke feit kwam melden, drong het langzaam tot haar door, dat het werkelijkheid was. „Geen ogenblik heb ik eraan ge dacht, dat we iets zouden winnen", vertrouwde mevr. Van Kempen ons toe, toen we later op de avond het gelukkige gezin kwamen feliciteren. „Al reeds in het begin van de actie heb ik een lot gekocht, omdat ik zelf een jongen in dienst heb en ver schillende, die de komende jaren naar de kazerne moeten. Deze jon gens moeten een steun hebben, wan neer ze ver van huis zijn, daarom vind ik het werk van Katholiek Thuisfront zo belangrijk en zo gauw toen ik van de Thuisfont Tombola hoorde heb ik tegen m'n dochter ge zegd, dat ze een lotkaart moest in sturen. Maar dat ik. En weer wordt de verbazing over de komst van Vrouwe Fortuna in alle toonaarden bezongen. De oudste zoon, die momenteel ,,'s Konings wapenrok" draagt, is met verlof thuis en hij vertelt tussen de bedrijven door over het kamp Wit tenberg en Havelte waar hij gelegen heeft en waar de militairen niets an ders dan een cantine vol lawaai had den, om hun vrije tijd zoek te bren gen. Dank zij deze geslaagde thuis frontactie zullen daar zeer binnen kort gezellige tehuizen verrijzen, uit gerust met rustige zaaltjes, waar de jongens in hun vrije sijd kunnen le zen, schrijven en zelfs zullen kun nen studeren. ,,En wat denkt U nu te nemen voor Uw 500,?" vragen we de heer Van Kempen. Nu, die vraag is niet zo heel een voudig beantwoord. Daar moet nog eens duchtig over geslapen worden, want in een gezin met twaalf be trekkelijk jonge kinderen is veel no dig en we kunnen ons voorstellen, dat er een stevig praatje gemaakt zal worden, voordat de prijs besteed is. En met dit gelukkige slot eindigde de spannende Thuisfront Tombola, die gedurende drie weken heel Ne derland in een ban van spanning ge houden heeft. Drie en twintig maal heeft het rad van avontuur gedraaid, drie en twintig maal hebben hon derdduizenden de adem ingehouden en van deze drie en twintig maal is de schone dame van het fortuin twee-maal blijven stilstaan bij een van onze abonné's. Hiermede is voor ons de actie tot een groot succes ge worden. En voor al degenen, die na de ko mische trekking van de Delftse no taris Liborel een gevoel van teleur stelling kregen, omdat het geluk aan hun deur voorbij was gegaan, zijn de dankbare woorden van aalmoezenier Van Croonenburg een beloning. Sa men met de populaire en enthousias te Wim Jansen heeft hij voor 150.000 militairen 8 tehuizen bijeengekregen en uw kwartjes vormen een niet te missen steentje in deze 8 bouwwer ken. Maar, zoals Pater Van Croonen- burg zo treffend opmerkte, deze hui zen zullen niet slechts uit stenen gebouwd worden, want deze huizen zijn mogelijk geworden, dank zij de warme sympathie, die het gehele Ne derlandse volk aan zijn eigen mili tairen betoond heeft. En mocht het U spijten, dat de spanning verdwenen is; mocht U het jammer vinden, dat U mèt de stem van Wim Jansen niet meer de span ning ten top zut voelen stijgen, om dat de Tombola niet meer draait, wacht U dan slechts tot het volgend jaar, want we hoorden gisteren al fluisteren, dat pater Van Croonen- burg al met een nieuw plan voor 1953 rondloopt. Voorlopig is echter de grote T.T.- race verreden; het motorgeronk is verstomd, de weg naar welvaart ver laten en de tombola draait niet meer, maar op acht plaatsen in Nederland zullen de betonmolens gaan malen, zullen de vrachtwagens gaan rijden en het heiblok zal de palen steeds dieper de grond in jagen, zodat de huizen, die door geheel Nederland gebouwd worden, een. basis zullen hebben, die stormen kan doorstaan. KRONUS. Door auto gegrepen en gedood Op de Rijnsburgeweg heeft een auto-ongeluk plaats gehad met do delijke afloop Twee inwoners van „Huize Avond rust" uit Rijnsburg wandelden op de Rijnsburgerweg, richting Voorhout, toen de heer B. uit Voorhout in z'n luxe auto uit tegenovergestelde rich ting kwam. Aangezien beide mannen links van de rijweg liepen gaf de heer B. signa len. Een der mannen deed toen een stap naar links, doch de ander, de heer De Mooij uit Rijnsburg deed een stap naar rechts juist op he* moment, dat de auto hem wilde passeren. Dit werd hem noodlottig De auto greep hem en smakte hem neer. Het 49-jarige slachtoffer was op Op Donderdag 6 November a.s. her denkt het echtpaar P. v. d. Burg-v. d. Lubbe, wonende Leidseweg 36, alhier, het feit, dat het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. Uit dit huwelijk werden 6 kinde ren geboren, waarvan er thans 3 zijn gestorven. 2 dochters en 1 zoon zijn nog in leven cn zijn alle 3 gehuwd. 17 Kleinkinderen kunnen getuigen zijn van het gouden feest van hun grootouders. De bruidegom is 78 jaar en de bruid 76. Bij een bezoek hebben wij het gouden echtpaar gevraagd naar de verschillende wederwaardig, heden van de afgelopen jaren. De toegestoken handen waren getuigen, dat beiden 'n zorgzaam en een werk zaam leven achter de rug hebben. Vier generaties van de familie Ver hoog hebben de heer P. v. d. Burg in hun dienst gehad. Daarnaast heeft de heer v. d. Burg ook op ander ge bied zijn bijdrage geleverd aan de maatschappij. Bij het aanleggen van de gas- en waterleidingen in de ge meente Voorschoten is hij behulp zaam geweest. In het bouwbedrijf van „de goeie ouwe tijd" werd gewerkt van 's morgens 5 tot 's avonds 8 uur tegen 10 cent per uur! Ook werd er wel gewerkt van 's morgens tot 's avonds en van- 's avonds tot 's mor gens, want men> behoefde niet vroeg te beginnen, als men er maar om 2 uur 's morgens was. Van de vroege re R.K. Volksbond ter plaatse was de heer v. d. Burg bestuurslid en in het kerkgebouw vervulde hij vroeger de taak van „kerkwacht". 121A Jaar lang verzorgde hij ter plaatse het agent schap van „De Leidse Courant". Naar de dieren, in het bijzonder naar kip pen en geiten ging zijn sympathie uit. Als lid van de geitenfokvereniging behaalde hij een 4 prijzen met 3 gei ten. Tijdens de mobilisatie van 1914 1918 was hij buitengewoon agent van politie. Heden is hij nog drager van de St. Barbaravereniging. 3 Oogope raties moest hij ondergaan en 2 jaar geleden was zijn toestand zo, dat hij van de H. Sacramenten der Sterven den moest worden voorzien, maar thans geniiet de bruidegom weer een goede gezondheid. Zijn „gouden" echtgenote, C. v. d. Burg-v. d. Lubbe, geboortig uit een gezin van 11 kin deren en afkomstg uit Zoeterwoude, heeft eveneens een zorgzaam leven achter de rug, maar ook zij verkeert nog, behoudens een lichte rheumati- sche aandoening, voor haar jaren in een goede gezondheid. Haar werkter rein lag op de eerste plaats in. haar gezin, maar daarnaast trok zij er op uit, wanneer haar hulp werd inge roepen, speciaal als er „een nieuw leven" ter wereld moest komen. Zo kunnen beide feestelingen op de dag van hun gouden feest terugzien op een welbesteed leven. Vanaf hum trouwdag woonden zij 47 jaar lang in hetzelfde huis aan de Bijdorpstraat (voorheen Kattenlaan). Het feest wordt kerkelijk gevierd en verder in huiselijke kring, maar wij twijfelen er niet aan, of vele ingezetenen zul len het gouden echtpaar op hun feest dag hun gelukwensen komen aanbie den. slag dood. De rijkspolitie uit Voor hout was spoedig ter plaatse en liet het slachtoffer overbrengen naar het lijkenhuisje op de Ned. Herv. Be graafplaats. Vandaar is het stoffelijk overschot overgebracht naar Noord wij kerhout voor het gerechtelijk onderzoek. ERNSTIGE AANRIJDING. Het gevaarlijke kruispunt Engel selaanJ. v. B.-weg is weer eens oor zaak geweest van een ernstige aan rijding.. Vanuit de Engelselaap kwam het 8-jarig zoontje van de fam. V. op zijn fietsje aangereden, terwijl van uit de richting Noordwijkerhout de aldaar wonende S. in zijn volkswa gen kwam. Het ventje zag de auto riet, zodat een aanrijding niet was te voorkomen. Met een ernstige hersen schudding bleef het slachtoffer liggen De wijkzuster was spoedig ter plaatse evenals dr. Bots, die eerste hulp ver leende. Per auto werd het ventje naar de ouderlijke woning vervoerd. Dit is nu in korte tijd, het derde ern stige ongeluk op dit gevaarlijke kruispunt. KATWIJK AAN DEN RIJN K.V.P. Het bestuur had ver wacht, dat gezien de minder aange name ervaring bij de laatste verkie zing, de leden opgeschrikt en wak ker zouden zijn geworden. Het te gendeel bleek war te zijn. De wei nige leden heette spr. welkom in deze vergadering, om daarna de overle den oud-voorzitter met gebed te her denken. Dan nog een mededeling over een te houden kaderweek. Het punt bestuursverkiezing, wegens verplichte aftreding van het gehele bestuur en van afgevaardigden gaf tot eerste uitslag dat de heren A. Oudshoorn, J. Caspers, Joh. Verhart, A. Hensen en Chr. Verplancken wer den herkozen. In plaats van de niet- herkiesbare heren J. H. Grimbergen en A. J. Luyten werden na meerde re stemmingen gekozen de heren J. Fennes en A. Hermans. Tot afgevaar digden naar de Krinkvergaderingen werden gekozen de heren P. H. Cas- tenmiller en J. Caspers. Besloten werd op verzoek van het Kringbe- stuur in te gaan en de candidatuur voor de Kieskring, n.l. van de heren Vreeburg en Horikx te Leiden te steunen. Bij een geanimeerde rond vraag kwamen verschillende aange legenheden ter sprake als verzoeken om de vergaderingen eerder aan te kondigen en op de juiste tijd. Ook werd nog besloten een drietal vra gen te stellen in de Kringvergade ring betrekking hebbend op de ac tiviteit van de K.V.P. in het alge meen. Aetherklanken DINSDAG Experimentele televisie-uitzending N.C.R.V.: 20.15 uur: I. Journaal; II. Weerbericht; III. „Het is tijd, Dr. Schweitzer", toneelstuk. IV. Dag sluiting. HILVERSUM I, 402 m. 7.0024.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu- ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche Kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Symphonette-Orkest en solisten. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramo- foonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Om roeporkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsor kest en solist. 14.00 Strijkorkest en soliste. 14.40 Gramofoonmuziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Idem. 17.45 Regeringsuitzending: Prof. Dr. D. H. Burger: „Economi sche geschiedenis van Indonesië". 13.00 Gramofoonmuziek. 18.20 Sport- praatje. 18.30 R.V.U.: Dr. J. van Vucht Tijssen: „De sfeer in de fa briek". 19.00 Nieuws. 19.10 Gramo foonmuziek. 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gramofoon muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Radio Philhar- monisch Orkest en soliste. (In de pauze: Actualiteiten). 21.55 Gramo foonmuziek. 22.05 „Huwelijk in Op spraak", causerie. 22.20 Pianorecital. 22.45 Avondgebed en Liturgische Ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15 Wereld kampioenschappen Dammen. 23.20— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Dagopening. 8 00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.25 Voor de huis vrouw. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.20 Lichte muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pia norecital. 12.00 Musette-Orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pia nospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen en gramofoonmuziek. 13.30 Lichte muziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika14.30 Gramofoonmu ziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gramo foonmuziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Orgelspel. 17.50 Mi litaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Dansmuziek. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Koorconcert. 19.20 Verzoekprogr. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.15 Lichte muziek. 21.35 „Ik weet, ik weet, wat u niet weet". 21.50 Prome nade Orkest en solist. 22.30 Reis Z. K. H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amerika. 22.35 Lichte mu ziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 „Eisenho wer of Stevenson", causerie. Wie geen richting aangeeft gaat in de richting van het ziekenhuis. ZOETERWOUDE K.V.P. De voorz., de heer A. J. v. d. Poel, mocht maar weinig leden begroeten, want het bestuur was in de meerderheid. De voorzitter hield een breedvoe rige beschouwing over het verloop van de Kamerverkiezing en de motie ven die onze kiezers hebben bewogen hun stemmen op andere partijen uit te brengen. Ook besprak de voorzitter de sa menstelling van de nieuwe regering en de plannen van de K.V.P., waar van het oprichten van werkgroepen ook voor deze afdeling tot stand moet komen. De aftredende bestuursleden, de heren P. van Bempielen, A. Berg Jz., C Berg Pz., A. Noordman, P. Over- devest, A. Paardekooper, Adr. v. d. Poel en L. J. v. d. Poel werden her kozen. In de plaats van de heer S. J. Salm werd gekozen de heer J. van Diemen Nz. Ook de voorz. werd opnieuw benoemd. Een vrouwelijke afgevaardigde. Tot afgevaardigden naar de Kring vergaderingen werden benoemd de voorz. A. J. v. d. Poel, de secr. A. Paardekooper en mej. C. van Rijn. Tot leden van de kascommissie wer den aangewezen de heren G. Overde- vest, C. van Santen en C. P. J. Paar dekooper. Toen de formele agendapunten af gehandeld waren, werd een bespre king van algemene aard aangevan gen. Lang werd gesproken over de oor zaken, dat er zo weinig industrie ge vestigd wordt, terwijl er zoveel ar beidskrachten zijn die elders werk moeten zoeken. Weth. van Leëuwen deed hierom trent enkele mededelingen. In de provinciale streekplannen is Zoeter woude niet als industriegebied aan gegeven. Omtrent kleinindustrie wordt door andere leden de mening geuit, dat een randgemeente van een industriestad hiervoor geen kan sen heeft. De lonen liggen al reeds hoger en de gebondenheid aan een bedrijf is niet zo groot als in een plaats de ver van een fabrieks-cen- trum ligt. Met het oog op de gemeenteraads verkiezingen in het volgend jaar en het samenvallen van de groslijst zal het bestuur alle katholieke kiezers door huisbezoek vragen lid te wor den, opdat niemand teleurgesteld be hoeft te zijn door niet deel te kun nen nemen aan de groslijststemmin gen. De heer G. P. v. Leeuwen wijst op de geringe vertegenwoordiging in de Kamer-Centrale in Kieskring van het agrarische deel van de kiezers. De afgevaardigden doen de toezeg ging eventuele candidaatstellingeni van deze groep te steunen. Indien U als dienstplichtige of O.V.W.-er hebt gediend, dan kunt U nu als beroeps-militair bij Uw wapen of dienstvak terugkeren. Deze gelegenheid staat, bij gebleken geschiktheid, open voor hen die de oplei ding tot dienstplichtig onderofficier met goed gevolg hebben doorlopen of gedurende geruime tijd als O.V.W.-er of dienstplichtig sergeant dienst hebben gedaan. Leef tijd tot 35 jaar. Bestemming; Instructeur bij het eigen wapen. Tevens zijn er vacatures voor; ADMINISTRATIEF PERSONEEL (leeftijd tot 35 jaar) met goed gevolg opgeleid tot dpi. sma bij S.D.O.A. of C.O.A.K. VAKLIEDEN (leeftijd tot 45 jaar) o.a. radiotelegrafisten, radio- en radarmonteurs, telefoon-, telegraaf- en telexmonteurs, vuur leiding- en kabelmonteurs, auto-, tank- en dieselmonteurs, instrumentmakers, vuur werkers, geschutsherstellers, technisch-schrij- vers, machinedrijvers en schippers. De toe te kennen rang is afhankelijk van diploma's en practische vakbekwaamheid. CHAUFFEURS EN MOTORORDONNANSEN (leeftijd tot 40 jaar) in het bezit van één of meer burger- of militaire rijbewijzen. Technisch geschoolde vaklieden, chauffeurs en motorordonnansen, die nog niet in militaire dienst waren, komen voor deze dienstneming eveneens in aanmerking. Ook dienstplichtige en K.D.V.-militairen van het v.m. K.N.I.L. behorende tot de categorie vaklieden of chauffeurs, kunnen zich aanmelden. 9 Voor inlichtingen kunt V zich tot de dichtstbijzijnde Garnizoenscommandant wenden. Gelieve by Uw bezoek Uw diploma's, cyferlysten, getuigschriften, rybewyzen enz. mee te brengen. U kunt ook onderstaande coupon inzenden aan de dichtstbijzijnde Garnizoenscommandant. Te Leiden is het bureau van de Garnizoens commandant gevestigd: Morschpoortkazerne. roolver»otgan9ef - Ii-ir' te zetvlea'- l w0tdt Beroeps""1' rcoupon VERKOOP DEZE WEEK Alles per kg. Góudreinetten, moes 30 Goudreinetten, 1ste 40 c, Rijpe Bellefleuren 35 ct Seedling, extra30 ct Zoete Bloemé 25 en 40 ct Notarisappels 40 en 60 ct Sterappels 40 en 55 ct Groninger Kroon 1ste 25 ct Guldelingen zacht zuur 35 ct Wijnperen, extra55 ct Wijnperen, 1ste 30 ct Patoo's Handperen 35 ct Gieseman, stoofpeer Winter Bergamotte St. Remey, groot Alles aan de winkel afhalen Zakken en tassen meebrengen. 35 ct 35 ct 40 ct J. W. DIRKSE Haarlemmerstraat 75. 2 Biedt zich aan net R. K. meisje voor de huishou ding. leeftijd 15 jaar, voor en nacht. Br. aan J. Hogervorst, Watertje no. 3, Zoeterwoude. 5594 2 Biedt zich aan R. K. meisje voor 4 dagen of gehele week. Leiden of om geving. Br. onder letter F', aan R. Paauw, Roelofa- rendsveen. Noordeinde 3. 2 Nette jongen gevraagd leeftijd 1617 jaar, voor bezorg- en magazijnwerk. Het Emaillehuis, Haarlem merstraat 160165b. 225 2 Aangeboden een partij ijzeren golfplaten 150 mtr. dubbel tuinspoor met lor rie. Planken, balkgn in alle soorten en kwaliteiten Te zien opslagplaatsen Fre- derikskade 4, Rijpwetering Estaweg nabij de Gouden Leeuw te Voorschoten. 2 Meisje gevraagd voor de huishouding, niet bo ven de 19 jaar. Aanmel den na 7 uur. van Oosten rijk, Kloksteeg 5a. 5595 2 Gevraagd bakkersbe- diende. boven 17 jaar, in- of extern goed loon en provisie. Br. onder no. 231 bureau van dit blad. 2 Biedt zich aan voor huishouding of winkel, net R. K. Meisje, 17 jaar, voor de middag of Maandag en Vrijdag de gehele dag. Br. onder no. 5598 bureau van dit blad. 2 Een net R. K. persoon vraagt een kosthuis in Lei den in bezit van bed en fiets. Br. onder no. 5599 bureau van dit blad. 2 Te koop gevraagd een Directiekeet of iets derge lijks voor kantoorruimte. Br. onder no 5600 bureau van dit blad. 2 Te koop aangeboden Baby-uitzet wegens teleur stelling, o. a 24 luiers 8 truitjes enz., alles nieuw, waarde 70.voor 55. Br. onder no 5597 bureau van dit blad 2* Naaimachine defect? Reparatie direct bij U aar* huis. Geen vervoer niet wachten, geringe kosten en onder gaïantie. Naaimachi ne Service. J. B, H Schoots Rijnsburgerweg 29B, Tel. 26664. Leiden. 5602 2 Engels. Nog twee plaat sen vrii in clubje van vier voor enigszins gevorder den, 2 uur per week les, waarvan 1 uur door Engel se dame 5.per maand. Lage Rijndijk 55, Tel. 31151 2 Rechtskundig Bureau van Th. J. v d. Heijden Hoge Rijndijk 103a Lei den, tel. 23405 incasso's contracten pachtzaken, woon- en bedrijfsruimten processen, rechtszaken. 2 Aangeboden door ver trek: Erres radio (Super met U. K. G.) gekost f 325 voor f 95.—, H. M. V. Kof- fergr. met partij klassieke platen 45.Pracht mo derne stofzuiger (sleemo del), straalkachel. Masseer- kofferapparaat, tussenme- ter, etc. Stille Rijn 12 (na 6 uur). 5592 2 A.s. Winkelweek Zoe terwoude. Kijk eens op de kalender. U kunt nu al denken aan de gezellige tijd van cadeautjes, verrassin gen, laat het niet op de laatste dagen aankomen met uw financiën. Van Egmond, Schenkelweg Zoe. terwoude. 219 2 Poed. Wegens vertrek aangeboden een Reiswieg. Te bevr. Narcislaan 15, te Leiden. 5584 2 Oude metalen. Wi.j be talen billijke prijzen voor uw oude metalen. Nonferro metalen worden desge wenst contant afgehaald. Laat een der onzen U even een bezoek brengen. Tech nische Handelsonderne ming, Tesselschadestraat 35a, Tel. 24662, Leidem 2 Stalbenodigdheden. Koe staken, grampels. koerie- men, schepemmers, lan taarns. stalbezems enz rat ten- en mollenklemmen, golfplaten spekkuipen. as falt. kachels, veevoederfor nuizen Galvaniseren, ver tinnen herstellen. Wer kelijk voordelig Vanouds landbouwadres- A. J Hart- vviik. Nieuwe Beestenmarkt 79.t.o. Marktkantoor Tel 26627—24013 2 Hardboardplaten en eiken triplex voor prijzen om te watertanden. Vraagt u maar eens prijs, het valt U mee want „De Houthal" is toch nog goedkoper. Knutsel met Houthal ma teriaal. Hogewoerd no. 99 Tel. 22536. 5527 2 Rijwieltentoonstelling in Hotel Centraal, Hooft- straat, Alphen aan den Rijn, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Vrees wij k's rijwielhandel. Aarkade 12, Alphen aan den Rijn. 223 2 Jubileum aanbieding. Wapen van Alphen. dames- en herenrijwielen 120. Geheel compleet met lamp, slot en jasbeschermer 135 met volle garantie. Vrees- wijks rijwielhandel. Aar kade 12, Alphen aan den Rijn 223 2 Jubileum aanbieding. Een buitenband en een binnenband met velglint f 5.para-buitenband. Parabinnenband en velg lint 7.50. Vreeswijks rij wielhandel, Aarkade 12, Alphen aan den Rijn. 223 2 Tafeltennis-wedstrijd- tafels verhuren wij per dag a 3.per week f 5. Langer op aanvraag. Speel gelegenheid in verwarmde zaal a 0.50 per uur p. p. Clubs speciale tarieven. Kaaij's Tafeltennishal Ho gewoerd 103, tel 22536. 2 Een horloge kopen is eer. zaak van vertrouwen. Onze fabrikanten van merk horloges garanderen ten volle hun uurwerken, dus -ook wij hebben garantie, zodat bij ons een prima service gegarandeerd is. Uurwerken Kliniek Lage Rijndijk 8 Leiden. 101 2 Naaimachine, haard, gasforn., kachels. Pracht inlaadtrapnaaimachine, haarden, gasfornuizen, ka chels. linnenkasten, antie ke kastjes, boekenkasten, radiators, piano, ledikan ten, 2 pers. opklapbed met pulmanmatras en kussens, enz. Nieuwe Rijn 60 tegen over advocaatfabriek, Te lefoon 22150.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 10