DUINSTREE RIJNSTREEK STADSNIEUWS T oneelavond van t»St* Odilia'' Leidse Universiteit Wassenaars electriciteitsnet komt van 120 op 220 volt DONDERDAG 30 OCTOBER 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD -- PAGINA 2 Gisteravond werd in het St. An- toniusclubhuis de jaarlijkse propa- ganda-.avond gegeven ten bate van de R.K. Blindcnbond „St. Odilia". De hoofdschotel van het program ma, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond, was de klucht „De klomp en de goudvis". De avond werd begonnen met een korte inleiding door de heer A. J. Montanus, bestuurslid van „St. Odi lia". Spreker was dankbaar, dat er in Leiden een werkplaats is, waar de blinden hun brood kunnen ver dienen. Helaas zijn er andere plaat sen, waar men niet over dergelijke inrichting beschikt. Voor de blin den is het dan vaak moeilijk om rond te komen en hulp blijkt onont beerlijk. Zolang de blindenzorg geen staatszorg is, moeten de resp. bonden donateurs werven, om de blindenzorg te kimnen financieren. Spreker eindigde met een beroep op de aanwezigen en zover wij kon den vaststellen niet tevergeefs om een vaste bijdrage te geven. Hierna werden de aanwezigen meegenomen naar een boederij in Velddorp, waar tv/ee vrijgezellen zich een ongeluk prakkezeren om aan een vrouw tc komen. En huwe lijk was zo urgent, omdat een oude oom,' die in zijn fantasie het geslacht al zag uitsterven, om de haverklap kwam vertellen, dat hij met plannen tot onterven rondliep. Een vrolijke kwast, die de verle gen boeren wat cp gang zou helpen, speelde twee meisjes brieven in han den, die niet voor haar bestemd wa ren. Dat was het begin van de ver warring, die zover ging, dat iedereen verliefd was, maar niemand van een ander wist op wie. Toen het doek voor de laatste maal viel, had de ambtenaar van de burgerlijke stand een drukke ochtend in het vooruit zicht, maar voor het zover was, heb ben de aanwezigen drie bedrijven lang zitten gieren. Regisseur G. Brus sel had eer van zijn werk en daar droeg het vlotte spel van G. J. Brus sel, J. Staats en M. Spadon niet wei nig toe bij. Pater v. Sjvelm sprak een kort slotwoord, waarna de stoelen aan de kant gingen. Onder leiding van Hen- ny Boes werd nog enige tijd gezel lig gedanst. Het orkest „The Sky- liners" zorgde voor vrolijke mu ziek. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Psychologie mevr. E. C. Calje Luytjes, den Haag; voor het candi- daatsexamen Nederlandse taal- en letterkunde de heer C. J. J. Korswa- gen, den Haag, en mej. E. M. J. Co- nijn, Rotterdam; voor het doctoraal examen Scheikunde de heer A. Ver loop, Noordwijk aan Zee. Geslaagd voor het doctoraat-exa men Nederlands recht de heer J. Booster, Den Haag; doctoraalexa men Indonesisch recht mej. P. J Tussenbroek, Den Haag; idem de he ren S. Munadjat, Oegstgeest, J. D. v. d, Meulen, Delft, G. Delfos, Den Haag, A. de Bats, Wassenaar en E. J. Sparrius, Wageningen; candidaaats- examen Godgeleerdheid mej. A. J. Visser 't Hooft, Genève en de heer A. J. Overbeeke Leiden. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het kind, dat haar ge geven werd", 18 jaar. Lido: Aladdin en zijn lamp", 14 jaar. Luxor: „De vloot op stelten", al le leeftijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De stad zonder genade", 14 jaar. (Donderdaavondcyclus: „Ninotchka", strikt volwas senen). HILLEGOM Onderzoek op t.b.c. Gistermor gen is de doorlichting op t.b.c. be gonnen. In Treslong waren aanwe zig B. en W. en de diverse doktoren. Namens het comité zeide weth. Fij- ma, dat 90 pet. van de bevolking zich voor het onderzoek heeft opgegeven. De burgemeester zeide verheugd te zijn. dat ook deze gemeente mede werkt aan het terugdringen van de t.b.c. Namens het stichtingsbestuur sprak de burg. van Leiderdorp. "Spr. uitte de beste wensen t.a.v. de resultaten. Daarna begon de doorlichting. KATWIJK V.V.V. In „De Zwaan" hield de V.V.V. haar gewone jaarvergadering. De voorz., de heer Lammens, gaf een overzicht van wat in 1952 door de vereniging was verricht. Begin Augustus 1951 was met een grote dagbladcampagne begonnen, welke goede resultaten had opgeleverd. Hoe wel het ledental nog steeds stijgende is, heeft het bestuur meer armslag nodig, om het beoogde doel volledig te bereiken. Er is in Katwijk meer hotelaccomodatie nodig, opdat men meer buitenlanders kan plaatsen. 1952 gaf trouwens al resultaten in dit op zicht. De eerste helft van Augustus gaf een record aantal badgasten, maar door het vele slechte weer was het dagbezoek verminderd. Aan het bureau van V.V.V. wei-den 2800 in lichtingen verstrekt schriftelijk en 1100 mondeling. 600 Pensionlijsten werden uitgereikt. 2000 telefonische inlichtingen werden gegeven. Er werd 5 maal een strandfeest gegeven en de heer D. Kruyt gaf met succes de visserijfilm. De informatrice, mej. van Duyvenbode, had veel woorden van dank in ontvangst te nemen. Er werd gewezen op de wenselijkheid van een parkeerverordening aan de Boulevard. Tot leden der commissie van onderzoek voor de jaarrekening 1952 werden aangewezen de heren Fonteijn en Kuypers. De heer Van der Spek gaf enkele films, betrekking hebbend op het Vreemdelingenverkeer. De contribu tieregeling werd vastgesteld als in 1951. Over het punt der agenda „uit wisseling van ervaringen in het sei zoen 1952" hadden lange en uitvoeri ge besprekingen plaats. NOORDWIJK Ruitersport. Op de streekwed- strijden van 't streekverband „Rijn mond" van de Landelijke Ruiter- verenigingen in Nederland, gehouden te Leidschendam, hebben de leden van de Northgo ruiters de volgende successen behaald: Klasse B dressuur: P. Barnhoorn met Kappie le prijs; J. Barnhoorn met Zampa 4e prijs. N. dressuur: Alie Barnhoorn met Pedro 2e prijs. Springen: P. Barnhoorn op Kap pie le prijs; J. Barnhoorn op Zampa 4e prijs. Aanbesteding. Hedenmorgen had in het Gemeentehuis de aanbe steding plaats voor de bouw van 34 Woningwetwoningen deel uitmaken de van het bouwplan „Calorama" te bouwen onder architectuur van 'de heer Geert Drexhage. De uitslag was als volgt: H. A. J. Rooyers, Noord- wijk 304.000; Seysener, Hillegom 309.747; Leidse Aannemers Comb., Leiden 321.990; de Lange en v. d. Plas, Oegstgeest 323.3000; v. d. Does en Vooys, Katwijk 325.000; Gebr. Strijk, Oegstgeest 329.400; C. v. d. Wiel, Noordwijk 332.000; d. Heyden's Bouwbedrijf, Leiden 333.333; A. v. Houwelingen, Har- öinxveld 343.000; M. de Raad en v. d. Wiel, Noordwijk 344.250; Harmsen en Zn., den Haag 349.405; Comm. Schiebroeks Bouwbedr., Rot terdam f 369.000; F. de Boer, Wes- terveld 381.500. De gunning is aangehouden. „Steeds Sneller". De uitslag van de eerste vijf geplaatsten van elk kampioenschap 1952 is: Vitesse. Hokkampioen: 1. J. v. d. Wiel, 2. J. Passchier, 3. C. v. d. Berg, 4. Gebr. Barnhoorn, 5. W. Hazenoot. Duifkampioen: 1. G. v. d. Poel, 2. J. v. d. Wiel, 3. Gebr. Barnhoorn, 4. J. v. d. Niet, 5. C. v. d. Berg, Middenfond. Hokkampioen: 1. J. Passchier, 2. C. v. d. Berg, 3. Th. Steenvoorde, 4. J. v. d. Wiel, 5. W. 'Hazenoot. Duif kampioen: 1. J. Passchier, 2. C. v. d. Berg, 3. Th. Steenvoorde, 4. idem, 5. J. Passchier. Fond: 1. Gebr. Barnhoorn, 2. Hoek/ De Vries, 3. J. v. d. Wiel, 4. G. v. d. Poel, 5. J. Passchier. Duifkampioen: 1. Hoek/De Vries, 2. idem, 3. idem, 4. J. Passchier, 5. Gebr. Barnhoorn. Kampioen oude duiven: 1. J. v. d. Wiel, 2. Passchier, 3. C. v. d. Berg, 4. Gebr. Barnhoorn. NOORDWIJKERHOUT „Het juiste bod" (N'hout). De stand van de competitie is als volgt: Groep A: A. Vermin—J. van Noort _j; Th. van AkenW. Schelvis 55; echtpaar Zoetendaal 52; mej. C. Kos- •N. de Winter 50; J. v. d. Oete- laarJac. van Kampen 40. Groep B: P. de HaasJ. Koelewijn 59; J. SeijsenerM. Heemskerk 53,5; C. KosterP., Brama 53,6; R.Bak kerG. Keizer 51; E. Duivenvoor den en partner 46; W. BroekhofN. van Nes 42,9; C. de WinterB. Zand bergen 42,4. Groep C: J. KroonTh. Vrolijk 55; mevr. KroonF. Broekhof 54; P. MeijerM. de Winter 52,7; mej. Kroon en partner 52; mevr. Turk K. v. d. Veek 44; W. Turk—J. Smit 41 VOORHOUT N.R.K. Middenstand. In café Boerhaave hield de middenstand een spoedeisende ledenvergadering. Men wil dit voorjaar een uitge breide actie voeren, om Voorhout meer bekendheid te geven, en wel in de vorm van b.v. een braderie of iets dergelijks. De actie zal gevoerd wor. den in samenwerking met L.T.B., Bloembollencultuur, V.V.V. e.a. in stanties. De bedoeling is om het Overbos als op e rati eter re in te gebruiken. Door de leden zal een zeker bedrag gestort moeten worden. Er zullen stands komen met Oud-Hollandse ge vels, een fontein, een dansvloer en een Taverne. Van de overweg af tot aan het Overbos zal de Heerenstraat versierd worden. Een grootse propa ganda zal gevoerd worden. Voorhout moet in het middelpunt van de be langstelling komen te staan. Getracht zal worden om een grote bollenbe- planting klaar te krijgen. Na deze uiteenzetting volgde een levendige discussie. Vele meningen werden geuit. In principe waren de aanwezigen het er wel mee eens. Ook andere voorstellen kwamen ter tafel, maar besluiten werden nog niet ge nomen. Er zal een comité gevormd worden. Voor eventuele deelnemers zal daarna zo spoedig mogelijk een ver gadering worden belegd, waar de de finitieve plannen zullen worden voorgelegd. VOORSCHOTEN Opper Schoonbeek „ving" de ver kenners. Gisteravond heeft de corpscommandant van de rijkspolitie, opperwachtm. J. H Schoonbeek, de R.K. verkenners gevangen door hen te vertellen over het werk van de politie. De opper, de wel met het jonge volkje om kan springen, heeft een gehoor gehad stil als muizen, dat hem soms in de letterlijke zin van het woord aan de lippen hing. Op een-vraag bleek al vlug, dat de jeugd de polite alleen ziet als mensen, die kijken of het achterlichtje van je fiets wel brandt. Die mening is na deze avond voor de jongens wel ra dicaal gewijzigd. Uitgebreid heeft de opper uiteengezet hoe het politie speurwerk verricht werd en vooral de demonstraties van het nemen van vingerafdrukken viel in de smaak. Dat af en toe een van de jeugdige luisteraars in de boeien gesloten werd, maakte de zaak nog veel prach tiger. Hopman H. Trel bedankte de heer Schoonbeek namens zijn enthousiast gehoor en was er van overtuigd, dat de jongens voortaan wel meer res pect voor het politiewerk zouden hebben. ZOETERMEER Veertig jarig arbeidsjubileum Dinsdag herdacht de heer A, Kers- tens het feit, dat hij 40 jaar verbon den was aan Brinkers fabrieken. De jubilaris werd 's-oohtends met zijn familie door de directie ontvangen en er werden veel woorden van waardering tot hem gericht, zowel door de directie als namens het ge meentebestuur. De jubilaris ontving de medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De directie bood een gouden horloge aan en het personeel een stofzuiger. Ontroerd dankte de heer Kerstens voor de hulde. Schaakvereniging „ZoetermeCr". Deze week werden de volgende wed strijden gespeeld: (Wit) P. v. d. Waal (zwart) P. Lengkeek 10. F. Breu- gemT. Blom 1—0; A. van Vulpen A. C. Roos 10; A. J. BlomJ. van Doornen 01; T. KalisvaartJ. Roos 10; H. van PuffelenH. Breugem 10, H. BreugemH. van Puffelen 10, A. C. Roos—A. van Vulpen 10; T. BlomF. Breugem 10; J. RoosT. Kalisvaart 1-0; L. Breu gemH. Breijer 01; J. van Door nenA. J. Blom 10. Bij het te 's-Hertogenboscb ge houden examen voor huishoudkunde slaagde voor akte V de Zr Bërarda, mej. L. C. Kouwenhoven en mej. A. M, Vollebregt. Voor de akte U (fraaie handwerken) slaagde te 's-Graven- hage Zr. Generosa. Van de veertien opgeroepen candidaten slaagden er zeven. MARKTBERICHTEN GOUDA, 30 Oct. Kaas. Aanvoer 194 partijen. Prijzen: le soort 2.38 2.42, 2de soort 2.342.37 en ex tra kwaliteit 2.50 per kg. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN, 29 Oct. Groente. Aardbeien 4773 cent, idem afw. 10—32 cent per 2 ons doos, kropsla 28, stoofsla 1016, an dijvie 1321, bloemkool 829, kassnijbonen 113121, idem stek 82.tomaten A 3951, idem B 3545, idem C 3445, idem CC 1620, idem bonken 16—22, idem afw. 1632 per 100. Bloemen. Syclamenbloemen 4662 cent, Troschrysanthen: Werney 2436 cent, Chartity 1839 cent, Se renade 2464 cent, Beryl 3262 cent, Precon 18—38 cent, Ruby 2242 cent, Pon aid 39—51 cent, John Wearing 26—41 cent, Stella 27—44 cent, Per fection 3344 cent, Glorius 3065 cent, Ooncob 49—70 cent, Shirley 22 —39 cent. Samaria 22—42 cent. Hur ricane 2039 cent per bos, Rayonan ten 1224 cent, Millersdale 512 cent. Lady Electra 511 cent. Per fection 7—17 cent, Loveliness 6—16 cent, Corncob 18—23 cent, Balcombe 1018 cent, Glorious 1121 cent, Al- freton 714 cent, Chocod 616 cent, Champion 1519 cent, Gift 1218 cent, Daydream 512 cent Am. Aan winst 16—23 cent per stuk. TER AAR, 29 October Groente. Kassnijbonen 10 4012.60, idem stek 8.70, Witte pronkers 1.80 3.90. stamprincessen 10.alles per 10 kg., Andijvie 7—17 cent. witte kool 4 cent, Sav. kool 713 cent, groene kool 611 cent, rode kool 6 10 cent, waspeen 815 \:ent, idem II F cent, uien 12—18 cent, idem nep 10 cent, spruiten 3438 cent, idem II 2528 cent, idem los 16 cent, prei 1115 cent, witlof 65 cent, postelein 14 cent, kroten 7 cent. Tomaten ex port A 2739 cent, idem B 3440 cent, idem C 2134 cent, idem CC 16 cent, tomaten binnenland 1623 cent, idem B 1627 cent, idem C 16 cent idem bonken 17 cent alles per kg., bloemkool IA 3544 cent, idem I 2131 cent, idem II 1521 cent, idem III 812 cent, sla 36 cent, knolselderij 812 cent alles per stuk. radijs 4 cent, bospeen 914 cent, sel derij 6 cent alles per bos, boerenkool 45 cent, stoofsla 30 cent per kist, drui ven 45 cent per half kg. Goedkoopste oplossingi 1.100.000 In de foyer van het Patronaatsge bouw sprak gisteravond de directeur van de Gemeentebedrijven, ir. P. v. d. Zanden, over de op handen zijnde verhoging van de spanning in het Wassenaarse electriciteitsnet van 120 tot 220 volt. In Februari van dit jaar besloot de gemeenteraad tot deze spannings wijziging over te gaan, omdat het plaatselijk laagspanningsnet door de grote toename van het electriciteits- verbruik op verschillende punten overbelast is of dreigt te worden. Tegen deze overbelasting zijn drie maatregelen mogelijk: ofwel ver nieuwing van het net, ofwel het bij bouwen van een 40-tal transformator huisjes, ofwel verhoging van de spanning tot 220 volt. Deze laatste oplossing is het voordeligste en ook het meest practisehe, al is er toch nog een bedrag van 1.100.000,mee ge moeid. De werkzaamheden zullen over een periode van 10 jaar worden verdeeld. Een belangrijk deel van de 11 ton, die voor dit werk nodig zijn is ver eist voor het vervangen van alle gloeilampen, die in Wassenaar wor den gebruikt en door het ombouwen van alle electrische apparaten en toestellen. Deze kosten zullen n.l. door de gemeente worden betaald. Voor het verrichten van deze werk zaamheden worden de plaatselijke installateurs ingeschakeld. 11 van hen hebben zich aaneengesloten in de z.g. VEWI, dat betekent: de ver enigde erkende Wassenaarse instal lateurs. Met deze VEWI worden thans onderhandelingen gevoerd over de tarieven, die voor het ombouwen an diverse apparaten zullen worden berekend. Wat de gloeilampen be treft, deze zullen via het Electrici- teitsbedrijf worden geleverd. Er is een contract gemaakt met de N.V. Philips. Daarin staat o.m. dat Phi lips een vergoeding zal betalen voor de ingeleverde lampen van 120 volt, onder de voorwaarde, dat deze lam pen worden vernietigd door de Ge meentebedrijven. Binnenkort zal in een gedeelte van Deyleroord een proef worden genomen met het ad ministratieve systeem dat men in verband met de spanningswijziging heeft opgesteld. Na een pauze vertoonde de heer v. d. Zanden een serie eigen kleur- opnamen van het planten- en dieren rijk in de duinen en aan het strand in de vier jaargetijden. Op deze per soneelsavond was voor het eerst het bestuur van de Personeelsvereniging van de Bedrijven officieel aanwezig.^ Middenstandscentrale. In café v. d. Zalm werd gisteravond een le denvergadering gehouden van de bij de Wassenaar se Middenstandscen trale aangesloten drie plaatselijke middenstands verenigingen. Na een inleidend woord van voorz. J. M. Koenen bracht de heer M. Kraan, administrateur van de WMC verslag uit over de werkzaamheden van de centrale. O.m. werden plannen be sproken voor een St. Nicolaasactie, een enquête gehouden over de win kelsluiting en terzake een advies uit gebracht aan B. en W. en de kwes tie van de branchevervaging onder de loupe genomen. Daarna kwam in bespreking de a.s. St. Nicolaasactie. Zoals in vorige ja ren zal deze actie officieel worden geopend met een intreden van de Sint. Door de winkeliers zullen bij aankopen weer bonnen worden ver strekt, waarmee men kan meedingen naar prijzen. Deze bonnen zullen dooi de winkeliers gekocht moeten wor den. Besloten werd de helft van de opbrengst van deze bonnenverkoop af te dragen aan de plaatselijke kruisverenigingen. De vergadering ging accoord met de suggestie van een der leden, om de kinderen nau wer bij de actie te betrekken door een deel van de prijzen voor kin deren te bestemmen. Van de rondvraag werd door div. aanwezigen gebruik gemaakt. O.m. kwam ter sprake de wenselijkheid van het voeren van een zomer-actie. FIETSENDIEFSTAL OPGEHELDERD. Bij een door de recherche ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat een zekere K., die voor een an der misdrijf op het ogenblik is ge detineerd in het Haagse Huis van Bewaring zich in Juli jl. heeft schul dig gemaakt aan diefstal van een damesfiets, die op het terrein van de R.K. kerk aan de Stoeplaan stond. K. bekende schuldig te zijn aan deze diefstal. ALPHEN AAN DEN RIIN DIEFSTAL OPGEHELDERD De politie arresteerde een dezer dagen 2 jongemannen van resp 19 en 22 jaar op vermoeden van inbraak. Bij verhoor bekenden de verdach ten zich te hebben schuldig gemaakt aan inbraak in het woonhuis van de heer V. d. Heiden in de Julianastraat, waar eij 250,— ontvreemdden. Van •het gestolen geld kon de politie nog 7,achterhalen. De beide jonge mannen zijn ter beschikking van de officier van justitie gesteld. Renteloze lening. B. en W. stel len de raad een renteloze geldlening groot 1400.te verstrekken aan de. Stichting tot. exploitatie van het Dorpshuis van Aarlanderveen, voor de aankoop van een hete-luchtkachel met toebehoren en 100 stoelen en vervolgens ehn jaarlijkse subsidie te géven ter grootte van het nadelig exploitatie saldo, welk tekort voor het laatste halfjaar van 1952 op 915.wordt geraamd en voor de, volgende jaren op 1600.kan worden gesteld. En tenslotte stellen B. en W. voor om het op de ge meentebegroting uitgetrokken bedrag ad 500.voor het onderhoud van genoemd Dorpshuis met 500.te verhogen. Verkoop bouwgrond. De beer A. L. Oudenes wil een perceel bouw grond kopen aan de Vijverstraat, groot pl.m. 850 m2, waarop hü van plan is drie woonhuizen te bouwen. De gemeente wil de herbeschikking verkrijgen van een perceel bouw grond, groot pl.m. 1030 m2 aan de Dr. Lovinklaan, dat in 1941 is ver: kocht aan wijlen de heer M. van den Hoek. Dit perceel is bestemd voor een openbaar gebouw. De terzake gevoerde besprekingen leidden tot bereidheid van partijen. Mevr. v. d. Hoek wenst een toebetaling van 1800.B. en W. stellen voor hier toe te besluiten. ;,,De natuur in huis". De aqua rium en terrariumver. „De natuur in huis" hield Woensdagavond in Hotel „Centraal" een propaganda- bijeènkomst. De heer W. Tromp hield een toespraak, waarin hij wees op de doelstelling van de vereniging, welke thans ruim 90 leden telt. Zij loont belangstelling voor alles wat de natuur te genieten biedt. Door de Amerikaanse ambassade werden een aantal natuurfilms vertoond. De films waren leerzaam en de in het Nederlands gesproken tekst maakte het verwerken van het gebodene ge makkelijker. Het is jammer, dat door een defect aan het projectie-apparaat het programma storing ondervond. De heer F. Lam aan de piano en een guitarist zorgden voor de muzikale omlijsting. Slager heeft succes De heer J. C. van der Graaf, slager, heeft op de Internationale Slagersvak-tentoon stelling te Utrecht, in de intern, afd., de eerste prijs behaald. Deze prijs verkreeg hij voor een werkstuk, een schilderij, voorstellende een Arden- nenlandschap. In dit werkstuk was door hem verwerkt anderhalf kilo reuzel in 28 kleuren. Er waren meer dan honderd werkuren aan besteed. Voor het maken van etalage-scho tels wist de heer Van der Graaf in dezelfde Intern, afd. eveneens de le prijs te behalen met een schotel, voorstellende Herfst-symibool, Botsing. Mevr. B. kwam Woens dagmorgen in botsing met een twee tal jeugdige wielrijdsters. Zij kwam vallen en kneusde haar rechter arm. Zij moest zich onder behande ling stellen van haar huisarts. Raadhuisloop. De Alphense Athletiekvereniging „AAV '36-com- binatie" organiseert Zaterdagmiddag a.s. haar jaarlijkse Raadhuisloop. Voor deze wegwedstrijd over 3 kilo meter voor senioren en V/z km voor junioren, die respectievelijk tien voor half vijf en vier uur starten, hebben zich ruim 120 deelnemers aange meld, w.o. vele sterke lopers van A- klasse, vertegenwoordigend meer dan twintig diverse verenigingen. Bij de b-junioren zullen waarschijn lijk Holland (Leiden) en NAC (Noordwijk) wel de sterkste strijd leveren. Hierna starten de a-junio ren waarvan een spannende spurt wordt verwacht door de deelname o.a. van Wanrooij van Holland (vo rig jaar winnaar bij de b-jongens), Van Ingen (Hellas, Utrecht), de Vries (Achilles, Gouda). Van de e- klassers, die om tien voor half vijf starten, valt weinig te voorspellen. Hier schreven vele niet-athleten in, zodat er verrassingen te verwachten zijn. Mannelijke personen boven de 17 jaar kunnen alsnog inschrijven bij de heer H. Hoogendijk, Emma- laan 5a of kort voor de wedstrijd in het ijsclubgebouw. Als laatsten star ten de a, b, c en d-klassers. Als per soonlijke prijs kan men de NSA- beker winnen en als vereniging de Cee-vee-wee-beker. Bij de a kl. K. Knop (de winnaar van vorig jaar) favoriet. Voorts doen mee de bekende lopers Vergeer en Verhoef van AV '47, Boskoop en van Kampen van SVV Schiedam, Rietbergen en van der Linden (Holland), terwijl in de b-kl. van zich zullen laten ho ren Wallenberg (Athlon, Utrecht), Noordermeer (NAC, Noordwijk) en Pronk (Edam). BOSKOOP Dubbel feest. Op 9 November zal de heer F. J. Janssen het feit herdenken, dat zijn hotel ,,De Land bouw" 75 jaar bestaat. Op die dag zullen de eigenaar en zijn echtgenote tevens hun zilveren huwelijksfeest vieren. LEIMUIDEN K.V.P. Voor de ledenvergade ring van de KVP, die werd gehouden in het café van m'evr. de wed. Snee- boer, was weinig belangstelling. In zijn openingswoord deelde de heer H. W. v. d. Hoorn mede, dat het pL reglement plaats heeft moeten ma ken voor een Algemeen Kringregle ment, waardoor alle bestuursleden aftredend zijn. Aangezien geen gebruik was ge maakt van het stellen van candida ten, werd het gehele bestuur herko zen, nml. de beren H. W. v. d. Hoorn G. J. v. Berkel, W. P. Straathof, H. V. de Rijk, Th. A. J. Heuzen en G. A. Beuk voor Leimuiden, en de he ren J. E. Hartveld, Th. Obdam en G. van Wieringen voor Rijnsaterwoude. Hierna werd met bijna alg. stemmen wederom tot voorz. gekozen de heer H. W. v. d. Hoorn. Als afgevaardigde voor de Kringvergadering voor de tijd van 4 jaar, werden benoemd de heren H. W. v. d. Hoorn en G. J. v. Berkel. Als plaatsvervangend de he ren H. V. de Rijk en Th. Heuzen. Tijdens de rondvraag kwam ter sprake het stemmen bij volmacht en de contributieregeling, die nog geen voldoening schenkt, 't Bestuur zegde toe, ook dit punt weer op de kring vergadering naar voren te brengen. Aangezien de bode voor zijn functie had bedankt werd in zijn plaats be noemd de heer P, J. v. d. Hoorn. Voorzichtigheid gewenst Het is bekend, dat de Dorpsstraat en de W. v. d. Velden weg zeer smal zijn en dat hier ook voor en na schooltijd veel voertuigen passeren. Regelma tig gebeuren hier ongevallen, die ge lukkig meestal niet van ernstige aard zijn. Gistermiddag was de scholier v. O. uit Vriezekoop, in het middag uur bezig, het wielrijden te verhef fen tot acrobatek. Nabij de tol werd hem dit noodlottig en hij kwam in het water terecht. Een automobilist, kon berijder en rijwiel op het droge brengen. NIEUWKOOP Geboren: Lena, d. van P. Ttfster- man en W. van der Leden; Johanna, d. van M. A. de Jong en E. de Wit. ROELOFARENDSVEEN Auto zocht onderdak Men zegt wel eens, dat aan de Zuid hoek van Roelofarendsveen de we reld eindigt. Inderdaad is het zo, dat als men daar per auto komt, men niet meer verder kan. Anders dacht daar de auto van de heer v d. M. uit Voorschoten over. Wapt toen deze tegen het middernachtelijk uur met zijn auto wilde wegrijden, waren de versnellingen blijkbaar anders ge steld dan de heer v. d. M.,zich ge dacht had. De auto schoof in een aan bouw aan het huis van de heer J. V. Door het geraas en de schol: werd de heer V. uit zijn nachtelijke zoete dromen opgeschrikt en begaf zich in nachtgewaad naar de plaats des on- heils om tot de ontdekking te ko men, dat een nachtmerrie werkelijk heid was geworden. De schade zal in der minne geregeld worden. Praat echter nooit meer van het dooie rus tige ZuidEinde. RIJNS ATERWOUDF Eerste lustrum K.A.V. Deze week kwamen de leden van de KAV bijeen ter gelegenheid vaii de vie ring van het le lustrum van de afd, Leimuiden en Rijnsaterwoude. De presidente, mevr. A. v. d. Drift- v. d. Geer, opende de vergadering met een overzicht van de afgelopen 5 jaar, waarin de afd, veel en nut tig werk heeft verricht. Ook de secr. mevr. Kerkvliet-Hoogkamer, wijdde enkele woorden aan vorige bijeen komsten. Kapelaan Zendag hield 'n geestelijk kwartier je, waarin hij de dames aanspoorde, het Rozenkrans gebed dagelijks te bidden. De dames Kerkvliet-Hoogkamer en Alie v. d. Drift declameerde hierna enkele gon dicht en. De presidente deed vervol gens mededelingen in verband met de naai- en breiactie. De agenda punten waren nu ten einde. Aan de leden werd een consumptie aangebo den. Het voltallige gezelschap bleef nog enige tijd bijeen voor enkele spelen. TER AAR TWEE FIETSERS BOTSTEN OP ELKAAR. Bij de garage van de N A. L. zijn de wielrijders J. v. d. Stat en J. Eoerefijn met elkaar in botsing ge komen. De heer v. d. Ster kwam uit de Kerkbuurt en reed richting Aar- dam, de heer Boerefijn kwam van Aardam en reed richting Kerkbuurt. Tussen hen was een bus van de N. A. L juist bezig het parkeerterrein op te draaien. De heer Boerefijn reed met vrij grote snelheid en merkte niet, dat v. d. Ster van de andere kant naderde. B. reed naar links om de bus te passeren en botste toen te gen v. d. St. Niet alleen de fietsen botsten, maar ook de hoofden van de berijders, v. d, St. kwam er het beste af, B. echter viel bewusteloos op de straat. Per brancard werd hij naar de ouderlijke woning vervoerd. Gelukkig laat het zich aanzien, dat de gevol gen van de botsing niet zo ernstig zullen zijn. Veilingdagen. Volgende week zal er door de Centr. Veiling slechts tweemaal geveild worden nl. op Y/oensdag en Vrijdag. ZEVENHOVEN Zilveren jubileum P. T. T.-stationhouder Op 1 November a.s., hoopt de heer G. van Trigt de dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden als sta tionhouder van de P.T.T, te Zeven hoven werd aangesteld. Sedert de benoeming van de heer Van Trigt heeft ook Zevenhoven zijn aandeel gehad in de algemene uit breiding van de P.T.T.. Bedroeg 25 jaar geleden bijv., het aantal aange slotenen aan het telefoonnet Zeven hoven 7, thans is dit aantal gestegen tot bijna 50 Ook de andere kantoor werkzaamheden hebben zich aan zienlijk uitgebreid. Men denke in dit verband aan de uitvoering van ver schillende sociale wetten, o.a. de on gevallenwet, de ziekte wet, de inva liditeitswet en de noodwet Drees. Het beroep van kantoorhouder is, vooral met betrekking tot de tele foondienst, geen gemakkelijk baan tje. De diensturen lopen n.l. van des morgens 8 uur tot des avonds 9 uur. In de afgelopen oorlogsjaren heeft de jubilaris vele telefoonabonné's aan zich verplicht, omdat hij het is geweest, die wist te bewerkstelligen, dat de telefoontoestellen in Zevenho ven niet werden weggehaald. Als een bijzonderheid kan nog worden vermeld dat 4 van de 6 saons van de heer Van Trigt een werk kring bij de P.T.T. hebben gevonden. Verwacht mag worden, dat het de jubilaris niet aan belangstelling zal ontbreken.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2