Blauw Zwart kansloos tegen machtige Postduiven Nieuwe doelman zorgde voor fraaie zege van Preston Meerburg bracht de volle winst mee uit Zoetermeer AKKERTJES LISSE WAS FORTUINLIJK TEGEN DOCOS t 2-0 Saarbrücken komt naar Amsterdam HAANDAG 27 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Blauw Zwart heeft gistermiddag op eigen terrein een smadelijke 06 ne derlaag geleden tegen een uitstekend spelend Postduiven, dat, als het deze vorm blijft handhaven, regelrecht op het afdelingskampioenschap afstevent. 2e bezoekers speelden voortreffelijk samen, reageerden snel, kopten goed en gebruikten hun ogen en hun verstand. Datzelfde kan jammer genoeg ni*t gezegd worden van Blauw Zwart, dat vooral in de tweede helft hopeloos uit vorm was. De grote man van Postduiven was midvoor Wim Zwarts, die tel- Kens op andere plaatsen in de voorhoede opdook en vooral in de tweede helft de Wassenaarse verdediging keer op keer in de luren legde. Hij maakte niet minder dan 5 van de 0 doelpunten. In het begin van de wedstrijd zag het er naar uit, dat het een aantrek kelijke krachtmeting zou worden. Er werd in een hoog tempo begonnen en om beurten werden beide doelen on der vuur genomen. In de 4e minuut ging een goed schot van Piet van Rhijn juist voor het doel langs, in de 11e minuut bracht een door K. van Leeuwen op de Postduiven-helft ge nomen vrije trap even spanning voor het doel der bezoekers. Maar 3 mi nuten later namen de Postduiven de leiding. Van een aarzeling in de Was- senaarse verdediging wist de ra zendsnelle midvoor W. Zwarts han dig te profiteren. Hij kwam alleen voor doelman v. d. Aa en schoot on houdbaar in (01). Dat bleef de stand tot de rust. De tweede helft begon, wat Blauw Zwart betreft, met hevig geknoei in alle linies. Er werd geen bal goed geplaatst. Na 6 minuten ging we derom een goede kans op de gelijk maker verloren toen een keurige voorzet van Dekleermaeker door twee man gemist werd. Kort daarna kreeg de Postduiven-rechtsbinnen G. Zwarts (broer van de midvoor) een bal keihard tegen het hoofd ge schoten. Hij ging neer en moest van het veld gedragen worden, en na de wedstrijd per Roode Kruis-ambu- lance-auto weggebracht. Vermoedelijk heeft hij een lichte hersenschudding opgelopen. Na ongeveer een kwartier liep mid voor Zwarts alleen door de verdedi ging heen en zijn schot was voor doelman v. d. Aa volkomen onhoud baar. Tien minuten later, toen Zwarts ergens op de linkervleugel opereerde kreeg hij een bal toege speeld en weer gleed hij als een aal door de Wassenaarse defensie, met wederom een onhoudbaar doelpunt als resultaat (03). 04 werd het uit een corner van de Postduiven- rechtsbuiten. Vijf minuten voor het einde kreeg Postduiven een vrije trap te nemen wegens hands in de Blauw Zwart-achterhoede. De bal kwam bij Zwarts en ook nu stelde hij zijn clubenoten niet teleur (05). Twee minuten later werd het halve dozijn, wederom door Zwarts volge- maakt. Doelman v. d. Aa was uitgelo pen, terwijl de rechtsbuiten de bal had. Snel werd het leer voor Zwarts voeten geplaatst en de eindstand was bereikt. De jongetjes, die het sco- ringsbord bedienden, hingen al vast de 10 aan de Postduivenkant, maar zó ver is het niet gekomen! TE SMAL... De voor de derde klasse B in ZuidI vastgesteld wedstrijd tussen Blauw Geel en RKC kon niiet doorgaan, aangezien de KNVB het terrein van Blauw Geel heeft afgekeurd, omdat het te smal is. Intussen had Blauw Geel al enkele wedstrijden op het re glementair te smalle veld DE REGEN KWAM. De wedstrijd Oosterbeekse Boys Dllecom (vierde klasse F) moest 15 minuten voor het einde door scheids rechter G. Jansen uit Oostehbeek, worden gestaakt wegens ruw spel. De stand was toen 31 in het voor deel van Elleoom. Scheidsrechter Jansen, die plotseling inviel voor zijn collega J. B. Maas, had reeds eerder de Oosterbeekse speler, J. Peters, 'n waarschuwing gegeven wegens ruw spel. Toen deze linksbuiten opnieuw de Ellecomse midhalf, Havesman, aanviel en trapte, was de maat vol. Peters kreeg één minuut tijd om het veld te verlaten, docht hij weigerde dit te doen, waarop de wedstrijd werd gestaakt. Een nasleep had dit incident niet, ondanks de dreigende houding van 't puibliek en van som mige Oostehbeekse spelers, want een hevige regenbui verjaagde spelers en toeschouwers van het terrein. Van de Engelse velden Williams van de Wolves tweemaal geslagen in 90 seconden De meest opzienbarende uitslag van het League-programma van deze Za terdag was wel de 52 nederlaag, die Preston North End Portsmouth op eigen terrein toebracht. Veertien dagen tevoren had Preston zelf 5 doel punten te slikken gekregen tegen Chelsea en een week geleden moest de doelman van Preston Nort End opnieuw de bal vijf maal achter zich uit het net halen in de thuiswedstrijd tegen Manchester United. In Engeland be denkt men zich echter niet lang met het vervangen van een speler, wanneer deze een paar maal achtereen teleurstelt, en zodoende werd een andere cloelverdediger gezocht en gevonden. Voor de jonge George Thompson van Scunthorpe werd een transfer som van 4500 pond sterling neerge teld en te Portsmouth bleek, dat dit geen weggegooid geld is geweest. Thompson had in de ruime zege van Meerburg heeft zich gisteren in Zoetermeer de meerdere getoond van DSO en dit was voornamelijk te danken aan haar groter uithoudingsvermogen, dat zich juist tegen het einde liet gelden en tot uitdrukking kwam in een tweetal doelpunten, beide gescoord in de laatste tien minuten. Weliswaar neeft ook de gewijzigde opstelling verbetering gebracht, maar geheel af doende was deze toch niet, getuige de zwakke plek in de voorhoede. De achterhoede heeft een zeer goede wedstrijd gespeeld. Pelk, die we de laatste 1 ijd nögal eens weifelend zagen, had er deze middag al heel goed het oog in, en heeft zijn doel uitstekend verdedigd. In de middenlinie moest P. Zandbergen eerst weer aan zijn plaats wennen, doch toen dit eenmaal was gebeurd bleek ook deze linie aan sterkte gewonnen te hebben. WORDT HET „BRUINE MONSTER" WIT? Het ziet er naar uit dat de witte bal. thans alleen maar gebruikt bij vallende duisternis en in lichtwed- strijden, een normale verschijning gaat worden op de voetbalvelden. In Engeland althans, want daar gaat men binnenkort proeven doen met een nieuw procédé, een bal bekleed met wit leer en daaroverheen een laag plastic. Deze plasticlaag dient als bescherming van het leder. Voor lopige proefnemingen hebben uitge wezen, dat een dergelijke bal goed koper in het gebruik zal zijn en steeds hetzelfde gewicht houdt. De plasticlaag voorkomt namelijk het beschadigen van het leder, waardoor de buitenbal vocht opneemt en zwaarder wordt. Toen door de leidende voetbalin stanties in Engeland aan de fabri kanten werd gevraagd een bal te le veren, geschikt om te gebruiken bij lichtwedstrijden en televisie-experi menten, stonden de fabrieken voor de taak een „balhuid" te maken, die zijn kleur behield en modder af stootte. Via talrijke proeven kwam men tot een omhulsel, dat met een laag cellulose en een Het zorgenkind blijft de voor hoede. De linkervleugel, waar Th. Zandbergen opereerde met N. Ro- mijn, heeft verdienstelijk werk ge leverd en bleek een aanzienlijke versterking. F. Zandbergen blijft de tacticus, ook als midvoor, en weet zijn spelers aan het werk te zetten. Het zwakke punt was ditmaal de rechtervleugel. P. de Jeu, hoewel een hardwekkend speler, 'blijft tech nisch en tactisch beneden het niveau van zijn medespelers en dit werkte remmend op de activiteit van deze vleugel. DSO, dat over een paar snelle vleugelspelers beschikt, was voor de rust, mede door windvoor- deel, iets in de meerderheid, doch hoewel er soms gevaarlijke momen ten voor het Meerburg-doel ontston den en verscheidene corners gefor ceerd werden, bleef de Meerburg- achterhoede steeds meester van de situatie al moest Pelk de bal soms van de hoofden der DSO-spelers vandaan plukken. Aan de andere kant wist Meerburg verscheidene kansen te scheppen uit goed opge zette aanvallen, doch. aan de afwer king en het zuivere schieten man keerde nog wel eens wat, zodat deze kansen op niets uitliepen. Met rust was de stand nog blank 00. Na de rust krijgt Meerburg het windvoor- deel en is het DSO-overwicht ver dwenen maar doelpunten blijven uit tot tien minuten voor het eind weer eens een mooie aanval wordt opge zet. Na goed samenspel tussen F. Zandbergen en Th. Zandbergen geeft deze laatste over naar N. Romijn die naar rechts gezwenkt is. Deze sjouwt op doel af en lokt de keeper uit zijn doel en plaatst de bal heel tactisch hoog in het uiterste hoekje (01). Aanvoerder Zandbergen vindt een 10 voorsprong met zo'n korte speel- tereen geen nederlaag had geleden, met 20 achter. Wel slaagde Dug- gie Reid er in de score met twee goede doelpunten te nivelleren, maar Portsmouth kon zioh daarna de fa natiek aanvallende voorhoede van zijn nieuwe club een niet gering j Preston niet meer van het lijf hou- aandeel. Binnen 9 minuten stondden en vooral Tom Finney Portsmouth, dat 7 wedstrijden ach- RKAVV—LAAKKWARTIER 1—1. In een stevig gespeelde wedstrijd tegen de sterke club uit het Haagse Laakkwartier hebben de beide ploe gen elkaar geen haar breed toegege ven. Tegen het einde van de eerste helft konden de Hagenaars wel sco ren met een heel mooi schot, maar de Leidschendammers hebben deze voorsprong na de rust al heel gauw gelijk gemaakt. RKAW kreeg te gen de sterke wind en ook tegen de zon in, te spelen. De Hagenaars heb ben mooie aanvallen op touw kun nen zetten, maar de backs van de thuisclub, gesteund door keeper van Rijswijk, namen hun toch de wind uit de zeilen. Na een kwartier kwam RKAW beter opzetten. Scholten en van Oosten zijn herhaaldelijk aan bod, maar zij schieten naast of over. Na een hoekschop aan de kant van Laakkwartier gaan de Hagenaars er met de bal vandoor. Langs de bui tenlijn gaat het leer verder.^ Schol ten wordt gepasseerd en in één ruk door komt de bal voor het doel, waar 'de links-binnen Berens met een tijd voldoende en zoekt zijn oude j schitterend schot aan Laakkwartier plaats in de achterhoede weer op. de leiding geeft na 35 minuten daar voor gezwoegd te hebben. Na de pauze moeten de Hagenaars meer en meer het initiatief aan Leidschen- dam overgeven en 'kunnen zij zich in de gevaarlijke momenten alleen, red den door corners, welke door de stprke wind geen succes hadden. Na 20 minuten kreeg mid-voor van Oos ten de bal te pakken en kon opdrin- Doch Meerburg weet de voorsprong nog te vergroten, wederom door Ro mijn, die achter een naar voren ge plaatste -bal aanzit en deze gelijk met de keeper weet te bereiken. Beiden komen ten val en liggende weet Romijn de bal over de lijn werken (02). In de laatste minuut krijgt Meerburg nog een prachtkans om de derde goal te ma- ASC—G WILLEM 2—2. Het had er wel heel somber voor t ASC uitgezien, als het niet halver volkomen „waterproof" was en wit, W(?g0 de tweede helft de Hagenaars bleef. RFC—WASSENAAR 0—1 Wassenaar is uit Rotterdam terug gekeerd met een zwaar bevochten, De^roen-witten be^rS wtad j werd door Haagse jn de rUgt al direct goed. In aanvoerder Schapman onhoudbaar zelf waren geweest, die door een doelpunt in eigen goal, de gelijke stand op het scoringsbord brachten. Een harde voorzet van Lolkes de Beer, waarbij de overige ASC-voor- waartsen zich rustig afzijdig hielden, de vijfde minuut zag het er al naar uit, dat zij de leiding zouden nemen. Midvoor P. Remmerswaal die ge heel naar de rechtervleugel was ge zwenkt bood linksbuiten Uittenbo- gaard een prachtige kans, die even wel gemist werd. Het zogenaamde windvoordeel bleek voor de Wasse- naarders niet altijd een voordeel te zijn, want hei'haaldelijk werd de bal te ver naar voren gespeeld. Toch was Wassenaar in de eerste helft van de wedstrijd vrijwel voortdurend in de aanval. Na precies een half uur spe len werd dit in een doelpunt uitge drukt. Het werd gemaakt door P. G. Remmerswaal. In de laatste minuten van de eerste helft kreeg Wassenaar een serie hoekschoppen te nemen. Uit een daarvan schoot P. G. Rem merswaal in, maar te zacht. AF direct de hervatting bleek, dat RFC langs zijn doelman Bierens gekopt. Rood-zwart kreeg op dat moment meer dan haar toekwam, want het doel van Rooyalckers had voordien meer dan eer.s in ernstig gevaar ver keerd, zodat de Leidse aanhang steeds dacht, dat de geel-groenen de score zouden verhogen. De achter hoede van ASC had dan ook de grootste moeite om de pittige Haag se aanvallen, de baas te blijven. Vooral linksbinnen Ulleman was een doorlopend gevaar, terwijl zijn corners, voor rust leverde een dezer zelfs direct een doelpunt op, van prima kwaliteit waren. Toch had ASC meer uit deze wedstrijd kunnen distilleren. Het tempo was daarvoor echter te traag. Iedere bal werd eerst gestopt, al was er de mogelijkheid van direct vastbesloten was, de achtex-stand weg I door te spelen. Vooral De Wit, die te werken. Met de wind in de rug j ais linksbinnen een faillure bete- rukten de Rotterdammers keer op i ]cende, maakte het in dit opzicht al keer op naar het Wassenaar-doèl, heel bont. Jammei- want ook hij kan waar zij evenwel een vastberaden 1 zoveei beter, verdediging op hun weg vonden. Vooral van Wissen leverde uitste kend werk. Enkele malen wist de groen-witte achterhoede de voorhoe de goede kansen te bieden, maar tot Het begin was hoopvol voor stadgenoten. Er rd flink gestart en dit resulteerde na een kwartier in een doelpxxnt, doordat Vreeken reso tweemaal toe vlogen harde schoten luut een strafschop benutte. Instede van J. Remmerswaal voor het doel van de inspiratie van een eerste doel- langs. De Rotterdamse druk bleef voort duren en de Wassenaarse verdedi ging werd zwaar op de pi'oef gesteld. Met de rug tegen de muur verdedig den van Wissen en zijn mannen zich tegen de aanstormende Rotterdam se voorhoede, die het nu eens pro beerde met tferre schoten, dan weer met goed opgebouwde aanvallen, maar die er niet in slaagde, de ge lijkmaker te scoren. In de laatste minuten bracht een doorbraak van J. Remmerswaal gro te spanning voor het doel der thuis club. Een van de achterspelers wist evenwel een zeker doelpunt te voor komen, door vallende, de bal met beiden handen te kex-en, iets dat de overigens uitstekend leidende scheidsrechter ontging. Niet lang daarna klonk het laatste fluitsignaal. punt, was de uitwerking averechts, want de Hagenaars namen al spoe dig het initiatief in handen. Deson danks bleef het spel in die eerste helft, vooral sportief gespeeld, het aanzien waard. Beide doelen ver keerden in gevaar, totdat in het laat ste gedeelte der eerste helft eerst Ulleman uit een corner en daarna midvoor Guyten met een pracht kop bal de ruststand op 12 brachten. Daarom was dc bovenvermelde lijkmaker voor dc sympathieke Ha genaars wel bijzonder sneu. Uitein delijk mochten dt rood-zwarten dan ook de handen dichtknijpen. Slechts Lasander en Wolterink kwamen na de rust boven de middelmaat uit. Want na die gelijkmaker hebben de Leidse toeschouwers nog heel wat zweetdruppeltjes moeten laten. Nare dagen cijn voor de moderne vrouw geen „verloren" dagen meer. Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar ...die helpen direct! J (Advertentie) zijn beste vorm. Hij scoorde twee juweeltjes van doelpunten. Andere resultaten, die tot de ver rassingen behoorden, waren het ge lijke spel van Wolverhampton op eigen terrein tegen Middlesbrough, de nederlagen van Blackpool en Liverpool en de nieuwe nederlaag van Manchester United, dat nu wel heel erg onder in de rangschikking is beland. De speler, die de meeste aandacht op zich vestigde, was John Shepherd, die in het elftal van Millwall zijn debuut als midvoor maakte. Precies anderhalf jaar geleden zag het er naar uit, dat Shepherd nooit meer een bal zou kunnen aanraken. Als amateurvoetballer in Millwall werd hij door kinderverlamming getrof fen en vier maanden bracht hij in een ziekenhuis door. De artsen raadden hem aan na zijn genezing niet meer met voetballen te begin nen, maar weer vier maanden later had de 20-jarige Londenaar zich een plaats in het reserveteam van Mill wall veroverd en hij deed het zo goed, dat hij deze Zaterdag tegen Leyton Orient een kans kreeg in het leagueteam. Het succes was groot. Alle vier de goals (Millwall won met 41) kwamen van de nieuwe mid voor en vier doelpunten in een debuut wedstrijd mag toch wel als een bijzondere prestatie worden be schouwd. De nederlaag van Blackpool tegen ALPHIA—VOORBURG 1—4. Deze zeer slecht door Alphia ge speelde wedstrijd is verdiend door gen tot in het doelgebied. Met eenVoorburg gewonnen. Deze middag ken als J. Zandbergen tot voor doel klinkend schot liet hij keeper Mooy-was anders zo hechte Alphia- doorgedrongen en de bal geheel man vissen en kwam de stand op 1 j verdediging er volkomen uit, al deze 1. Maar nu brak de vinnige strijdvier doelpunten waren grove fouten los om de volle buxt. Aan beide kan-1 van (je verdediging en daar de voor ten gevaarlijke kansen, maar de bei- - - - de keepers lieten zich niet meer ver schalken. Dank zij stopper Peters van Laakkwartier zijn de Hag aan een nederlaag ontkomen. vrij langs het lege doel plaatst, doch geen enkele speler is ter plaatse en de bal rolt langzaam langs de ver keerde kant van de paal over de lijn. Direct daarop fluit de streng doch correct leidende scheidsrechter het einde. In een slechts matig gespeelde wedstrijd heeft Lisse een fortuinlijke over winning behaald op een enthousiast spelend Docos. De bezoekers hebben in deze ontmoeting een legio kansen gehad, doch de voorhoede bleek in het maken van doelpunten geheel machteloos. e Lissenaren hebben al hun krachten moeten inspannen om ze gevierend uit de strijd te kómen, daar Docos in geen geval de mindere van Lisse was. Reeds in de eerste minuut dachten we, dat Lisse de leiding zou nemen, het harde schot van v. d. Voort ging echter juist naast. Direct hierna beleefde het Docos-doel een heel angstig moment, daar tot twee maal toe het leder langs de uitgelo pen doelman werd geschoten; succes leverde dit wederom niet op, daar een der Docos-.backs enige maleni op het kriteke moment redding bracht. Ook Bon zag geen kans de score te ope nen doordat zijn schot te zacht was, zodat de bal nog uit het verlaten Docos-doel getrapt kon worden. Geleidelijk aan werden de Docos- aanvallen talrijker en moest de Lis- se-defensie vele malen handelend op. treden. De linksbuiten van Docos, die wel bijzonder actief was, kwam alleen voor doelmani Ruigrok, doch het harde schot miste zijn doel. Bei de ploegen deden voor elkander niet onder en wedijverden met elkaar in het missen van de kansen. Bij de rust was de stand nog dubbel blank. Na de hervatting kwam er' opnieuw een gevaarlijk moment voor het Lis- se-doel toen v. d. Berg gepasseerd werd, maar het schot van de Docos- rechtsbuiten leverde geen doelpunt LUGDUNUM—S.J.C. 1—0. S.J.C. blijft een moeilijke tegen stander en ook nu bleek dit in bo vengenoemde ontmoeting. De thuis club begon heel goed, was vaak voor het SJC-doel, maar schutter Ver hoeven had een extra bewaking, kon zich niet vrij maken en schoot dus maar zeer weinig. Toch zaten de gas ten niet stil en kwam men soms na veel moeite bij de Lugdunum achter hoede dan waren deze aanvallen uiterst gevaarlijk, zodat de groen wit defensie vaak in grote moeilijk heden kwam. Doelpunten bleven echter uit en met rust was de stand nog steeds dubbel blank. Na rust was de thuisclub veel ster- kei-, maar wat ook geprobeerd werd, de SJC achterhoede bleef meester van de situatie, hoe moeilijk deze soms ook waren. Tenslotte was het toch Verhoeven, die aan zijn bewaking wist te ont snappen en goed kon inschieten 10. Ondanks fanatieke aanvallen van de gasten bleef de stand ongewijzigd. Lugdunum speelde niet zijn beste 1 wedstrijd. hoede oudergewoonte weer zeer slecht speelde, is de nederlaag hier mede verklaard. Na ongeveer 15 min. spelen onder nemen de gasten een aanval, waar- iben Bauthoorn niet goed wegwerkt, waarop de midvoor inschiet (01). Bij een snelle aanval der gasten zijn het Idenburg, Uithol en Kramer die elkaar niet begrijpen en de midden voor profiteert hiervan door de uit gelopen doelman te passeren (02). Na de rust zit Alphia direct op het doel der gasten en zij krijgen het nu zwaar te verdduren. Hun uitval len blijven echter zeer gevaarlijk en de Alphia-achterhoede moet steeds op haar tellen passen. Maar na 15 min. weet Leeuwenhoek dan de bal uit een voorzet van de reohtsbuiten ineens in te schieten (12). Alphia had na de kans, maar de voorhoede is ook nu niet doortastend genoeg. Voorburg onderneemt weer een van haar gevaarlijke uitvallen en als de linksbinnen op doel- schiet en Baut hoorn de bal onderschept, maar niet snel wegwerkt, is het de midvoor die dit afstraft (13). Nu speelt Alphia een verloren wedstrijd, wordt van plaatsen verwisseld, maar ook dat levert niets op. Voorburg beheerst nu het spelbeeld en als de gasten weer een aanval ondernemen en de bal bij de geheel vrijstaande linksbinnen belandt, loopt Kramer onnodig zijn doel uit, waarop de linksibuiten de bal voor -het verlaten doel plaatst, waar de rechtsbinnen geen moeite heeft te doelpunten (1—4). voor (Je bezoekers op. Op verrassende wijze nam Lisse na 20 minuten de leiding door van Kesteren, die een schot in de uiterste hoek loste, dat de niet goed opgestelde Docos-doelman volkomen verraste (10). Toen Lisse het met 10 man moest stellen door dat P. Wassenaar naar de kleedka mer werd verwezen, werd de druk op het Lisse-doel steeds groter. De Do cos-voorhoede ;.ette alles op de aan val, doch door stug verdedigen kon Lisse haar voorsprong handhaven. Vlak voor het einde kreeg Lisse we gens hands een penalty toegekezen, welke door v. 't Hart werd benut (20). Zowel het spel van Lisse als dat van Docos bleef beneden de mid delmaat. De leiding had beter kun nen zijn, daar verschillende vreemde beslissingen werden uitgedeeld. TYBB—ALPHEN 2—2. De eerste aanvallen waren voor de Haarlemmers, maar meer en meer ging de strijd daarna gelijk op en neer. Na een half uur spelen werd Groeneveld binnen het strafschop gebied tegen de grond gewerkt en prima leidende Amsterdamse arbiter Kramer gaf terecht een strafschop, door R. Tuineniburg in een doelpunt werd omgezet (01). Even nam Al phen daarna het spel in handen en het wist van de gelegenheid te pro fiteren door een tweede doelpunt te forceren en wel opnieuw van de voet van R. Tuinenburg (02). Alphen was nu beslist sterker," maar tot de rust werd niet gedoelpunt. Om onbegrijpelijke reden nam Al phen in de tweede helft direct al 'n verdedigende houding aan, waar door de gastheren in de aanval kon den komen. Aanval op aanval werd ondernomen en de Alphense vallerdefensie" werd stevig aan de tand gevoeld. Het kon niet anders of deze tactiek moest Haarlemse doelpunten opleveren. Uit een scrim mage voor het doel van Jansen werd het 12 en toen De Lange rand van het strafschopgebied de bal j Amsterdam te zullen komen, met de hand speelde, werd de directe Het elftal is een der sterkste club- vrije schop ongelooflijk hard inge- teams van Europa, dat niet onder- schoten (22). Als bij toverslag liet! doet voor de eerste divisie-clubs uit Alphen nu haar verdedigende hou- Engeland en Oostenrijk. Niet min ding weer varen, met het gevolg, dat I der dan 8 spelers maken deel uit van ook weer aanvallen konden worden het Saarlandse elftal, terwijl de drie Sheffield Wednesday was de eerste nederlaag in 'eigen huis sedert twaalf maanden. Dit kostte de club van Matthews de tweede plaats op de ranglijst. Sheffield Wednesday blijkt het zonder de steun van Jackie Se- well uitstekend te kunnen stellen, want de laatste acht wedstrijden brachten de ploeg uit de messen- en soharenstad vijf overwinningen en drie gelijke spelen. Blackpool had het ongeluk een tijdlang met de ge blesseerde spil Crosland op de vleu gel te moeten spelen, waardoor de verdediging aanmerkelijk was ver zwakt. Wolverhampton behield dank zij de nederlagen van Blackpool en Liverpool met twee punten voor sprong de leiding. De Wolves staan nu bovenaan met 20 punten uit 14 wedstrijden, gevolgd door Sunderland met 18 uit 13 met op het derde plan Blackpool en Liverpool elk met 17 punten. De volle v winst ontging Wolver hampton op het laatste nippertje. Met nog negentig seconden te spe len leidde de ploeg van Billy Wright met 31Toen werd Williams tweemaal kort achtereen gepasseerd en een dolgelukkig Middlesbrough verliet even later het veld. De laat ste man, die, het hoofd gebogen on der de tribune verdween, was Bert Williams, de „geweldenaar van Rot terdam". Sunderland heeft zijn alles ver nietigende opmars naar de hoogste regionen voortgezet. De 31 zege op Liverpool bracht het totaal aantal punten uit de laatste zes wedstrijden op 11. Tot dusver was elke overwin ning met de oneven goal behaald, maar ditmaal was het verschil twee doelpunten en het spel van het Sun- derlandteam was zo goed, dat de overwinning gemakkelijk groter had kunnen zijn. Ia Manchester gaat het niet goed. Manchester United kon het thuis te gen Burnley niet bolwerken (13) en Manchester City bracht het on danks zes wijzigingen in het elftal niet verder dan tot een puntloos ge lijk spel. The United deelt nu met Cardiff de 18e plaats met 10 uit 13 en The City staat 22e en laatste met 6 uit 14. Tottenham schijnt zich dit seizoen met een plaats in de middenmoot tevreden te moeten stellen. De wed strijd tegen Chelsea bracht een re cord aantal toeschouwers op de been en een kwartier voor de aftrap moes ten de hekken worden gesloten, geen plaats was meer onbezet op Stam ford Bridge. Het was de eerste over winning van Chelsea op de Spurs sedert veertig jaar. Ramsey miste een strafschop, iets dat hij later met een raak geschoten penalty weer goed maakte, maar één doelpunt was niet genoeg. Huddersfield verstevigde zijn lei derspositie in de tweede divisie met een 2O1 overwinning op Bury. De uitslagen van de in de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: ArsenalNew Castle United 30; Aston VillaManches ter City 0—0; BlackpoolSheffield Wednesday 0—1; Bolton Wanderers —Stoke City 2—1; Charlton Athletic West Bromwich Albion 00; Chel seaTottenham Hotspur 21; Derby CountyCardiff City 11; Man chester UnitedBurnley 13; Ports mouth'Preston North End 25; Sunderland—Liverpool 31. Wolver hampton WanderersMiddlesbrough 3—3. Tweede divisie: BarnsleyLuton Town 23; Blackburn RoversRo th erham United 0—1; Brentford- Leicester City 4—2; E verton—West- ham United 2—0; Huddersfield Town —Bury 20; Hull City—Plymouth Argyle 01; Lincoln City—Leeds United 1—1; Nottingham Forest— Fulham 0—1; Sheffield United- Birmingham City 2—2; Swansea TownSouthampton 12. Voor oefenwedstrijd op 5 November De FC Saarbrücken speelt Woens-1 Tot het seizoen 1950/1951 heeft men dag 5 November a.s. in het Olym- zich moeten beperken tot het spelen pisch Stadion te Amsterdam tegen j van „friendly games" tegen sterke het Voorlopig Nederlands elftal. De buitenlandse elftallen. Na eindeloze onderhandelingen met Blackpool zijn afgesprongen omdat enige prominen te spelers zijn gekwetst, waardoor onder anderen het medespelen Van Stanley Matthews onzeker was ge worden. De KNVB heeft daarop besloten Saarbrücken uit te nodigen, waar toe de heer L. Brunt, secretaris-pen ningmeester van de bond, zich j.l. zich j.l. Zaterdag naar Saarbrücken heeft begeven. Dit bezoek is met suc ces bekroond, de FC Saarbrücken heeft de invitatie aanvaard en toe met zijn sterkste team naar ondernomen. Toen echter IJ. Tuinen burg moest uitvallen werd R. Tui nenburg naar achteren gehaald en met hem verdween tevens de gang maker uit de voorhoede. Onveran derd kwam het einde. overigen reeds voor c(it elftal uit kwamen. Enige weken geleden werd Frankrijk B met 31 geslagen. FC Saarbrücken, dat voor de landelijke competitie veel te sterk is, heeft na de oorlog in een impasse gezeten. 8 wedstrijden. onderhandelingen verkreeg de club toestemming van de Franse Voetbal bond en de Fifa om buiten mede dinging deel te nemen aan de tweede klasse-competitie der Franse profs. Mat vlag en winpel werd men num mer één. De Franse Voetbalbond stond in Saarbrücken evenwel niet toe het daarop volgende seizoen in de eerste klasse uit te komen. Na heel veel moeite werd daarop toe stemming verkregen van de Duit se voetbalbond en de Fifa om te worden ingedeeld in de eerste klas se Zuid-West der Duitse competitie. Ook hier werd het kampioenschap op fraaie wijze behaald, namelijk met 50 punten uit 30 wedstrijden. Saarbrücken kon daardoor ook deel nemen aan de strijd om het algehele kampioenschap van Duitsland. Na winnaar van Pool A te zijn gewor den won in de finale Stuttgart, kampioen van pool-B, met 32 van Saarbrücken. In de huidige competitie staat de club nummer twee met 14 punten uit

Leidse Courant | 1952 | | pagina 8