RIJNSTREEK DUINSTREEK Woonschuit zonk in de nacht Geldlening voor schoolbouw Wat doet VRIJDAG 24 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Jaarlijkse kaasdag Donderdagmorgen werd in het IJsclubgebouw te Alphen a. d. Rijn de jaarlijkse kaasdag gehouden, ge organiseerd door de kaasdagcom- missie van de drie pl. standsorgani saties van de veehouders. Deze kaas dag is een groot succes gebleken. Er waren 76 inzendingen, waarvan ruim de helft de kwalificatie van eerste soort verwierf. 31 ingezonden kazen behaalden de klasse 2e soort en 5 werden alc 3e soort aangemerkt. Bij zondere aandacht zal worden gewijd aan de kaasmakersbedrijven waar mindere dan le soort kazen voorko men. Met alle mogelijke middelen zal men trachten om de kwaliteit van de Hollandse kaas omhoog te brengen. Consulenten zullen, waar nodig, op de betreffende bedrijven de gewenste voorlichting verstrek ken. De keuringscommissie bestond dit keer uit de heren K. Adema, Rijks- zuivelconsulent, P. Triesma, adj. zui vel consulent voor Zuid-Holland, G. Elings, hoofdassistent Rijkszuivel- bureau Den Haag. J. Jongeleen en J. v. d. Giesen te Bodegraven, die de kaashandel vertegenwoordigden. Als arbiter fungeerde de heer ir. A. Schröder uit s-Gravenhage, rijks- zuivelconsulent in Zuid Holland. Voorz. van de kaasdagcommissie was de heer J. Rijlaarsdam, die enige toelichting gaf voor de belangheb benden omtrent de inzendingen en de getroffen beoordelingen. Onder de belangstellenden be vond zich o.m. ook burgemeester Ed. C. Witschey, en mej. J. E. v. d. Gaast, directrice van de landb. huish. school met een aantal leer lingen. LANGERAAR E.H.B.O.'ers redden 'n kinderleven Gisteren te ongeveer 2 uur ge raakte het tweejarig zoontje van Th. v. d. Hoorn te water en is nog juist aan de verdrinkingsdood ont komen door ogenblikkelijke hulp van EHBO'ers. De kleine Tonny ging met vader mee naar de tuin. Toen men even later tot de ontdekking kwam, dat de kleine verdwenen was, vond men hem drijvend in de sloot. Hoofd en benen onder water, het rugje nog juist zichtbaar. Spoedig was het jongetje op het droge ge haald en dokter Post Uiterweer met zijn twee zoons, geoefende EHBO'ers, begonnen direct kunstmatige adem haling toe te passen. Na circa 5 kwartier mocht het gelukken de eer ste tekenen van leven te bemerken. Spoedig waren toen de levensgees ten weergekeerd. Ondanks het vele water dat het kind had binnenge kregen v hoopt men dat de kleine d< gevolgen ook te boven zal komen. Deze redding op het nippertje toont het grote belang der EHBO opnieuw NIEUWKOOP Geboren: Johannes, zn van J. J. van den Haak en M. E. Büschelman; Cornelia Geertruida Maria, dr van G. Smit en S. G. C. Vieanen. Getrouwd: J. A. Minkenberg, 45 jr, te Mellich en Herkenbosch en M. E. van der Meulen, 48 jr. Ondertrouwd: R. J. Vergeer, 3i uit Alphen aan den Rijn en M. J. Boekhorst 25 jr. NIEUWVEEN Biljarten. Gisteravond werd een aanvang gemaakt met de onderlin ge wedstrijden om de wisselbeker van de biljartvereniging Dito. Uitsla gen als volgt: L. Kesting wint van J. v. d. Berg; A. J. v. Dam wint van A. J. v. Trigt, J. Bader wint van T. Oosterman en J. v. Eijk wint van G. v. d. Berg. RIJP WETERING K.V.P.-vergadering De pl. afd. van de KVP vergaderde Woensdag avond in „De Vergulde Vos" Op deze vergadering waren slechts een ge ring aantal leden aanwezig en de voorz. drukte er bij de opening zijn leedwezen qver uit, dat zo weinigen aan de oproep van het bestuur had den gehoor gegeven. De heer Straathof gaf een verslag van de door hem bijgewoonde kring vergadering. Naar aanleiding van dit verslag en de ingekomen stukken, werd besloten aan de candidaten- lijsten voor het op 8 November a.s te kiezen nieuwe kringbestuur, in sa menwerking met andere afdelingen, de heer Versteege uit de Kaag toe te voegen. Overigens kon de verga dering zich met de door het Kring- bestuur gestelde candidaten vereni gen. Gezien geen andere candidaten voor de bestuursfuncties waren bin nengekomen. bleef het afdelingsbe stuur in zijn oude vorm gehand haafd. Als afgevaardigde werd her kozen de heer H. P. v. d. Poel en als uiaatsvervanger de heer J. H. Straat hof. Enkele vragen betreffende ge meentebeleid werden door de heer H. P. v. d. Poel tot ieders tevreden heid beantwoord en tenslotte werd besloten een adres te richten tot de Kring inzake de classificatie van ge meenten, om zodoende er toe bij te dragen, dit gehate Carthago te ver woesten. Kaascursus Door enkele belang stellenden werd bij het Rijkszuivel- consulentsehap naar een eventuele cursus in kaasbereiding geïnformeerd Bij voldoende deelname is het Consulentschap bereid wederom een dergelijke cursus te organiseren. Ge gadigden kunnen zich vervoegen bij onderstaande adressen: Th. Juffer mans, Zuidweg 14, Rijp wetering; A. v. d. Poel, Leidseweg 32, Oud Ade; J. Zwetsloot, Van Klaverweidenweg 21, Hoogirfade. ROELOFARENDSVEEN KAPELAAN A. H. SCHRAM A SPRAK OVER K.V.P. In hotel Heemskerk kwam de K. V.P. voor haar ledenvergadering bij een. Bij de verkiezingen zag C. J. v. d. Poel zich als vc-orz. herkozen, evenals de aftredend bestuursleden J. van Veen, J. Verdel, J. St-uive, L. Bontje, N Baker en C. Wesseling, terwijl in de vacature L. Castelein en J. Heems kerk, na langdurige stemming N. Verhaar Jzn en Fr. Huigsloot gekozen werden. Tot afgevaardigden werden by acclamatie op voorstel van het bestuur gekozen de heren L. v. d. Poel, J. Verdel, J. van Veen en H. van Klink gekozen en als plaatsver vangers C. de Jong en P. Koek Nz. Hierna sprak kapelaan A. H. Schrama over „Schaepmans erfdeel en het eeuwfeest der kerkelijke Hiërarchie". Het eeuwfeest der kerke lijke Hiërarchie kunne wij alleen vieren, als wij weten wat dit zeg gen wil en wat in de afgelopen eeuw voor ons is tot stand gebracht en spr. ging daarbij diep in op de moeilijke tijden, welke aan het herstel der hiërarchie voorafgingen. Tot slot behandelde spreker de grote figuur van dr. Schaepman. Bij het eeuwfeest moeten wij ons onze verantwoording bewust zijn om te bewaren, wat door dergelijke grote mannen voor ons en het nageslacht is gedaan. Door de afdeling werden candidaat gesteld voor het kringbestuur de he ren A. C. Deerenberg uit Schoonho ven, A. M. van Breukelen uit Woer den en W. C. J. Versteege uit De Kaag. Tot afgevaardigde naar de Partijraad wprd H. Markman uit Nieuwkoop als candidaat gesteld. In de rondvraag werd o.a. gewezen op een effectieve plaatselijke propagan- de bij de te houden verkiezingen, waarna voorz. L. J. v. d. Poel met een woord van dank de vergadering be sloot. DE KWAKEL Geboren: Hendrikus Cornelis Johannes Maria z. van A. J. van de Rotte en M. A. de Jong; Peter Hen drikus Maria z. van H. M. Eek en J. M. C. de Blieck; Elisabeth Margare- tha Maria d. van F. G. Vernooij en M. T. van der Schinkel; Bernadetta Maria d. van J. F. Voorn en C. M. de Groot; Maria Magdalena d. van P. Schellingerhout en A. Treur; Hu- bertha Wilhelmina d. van A. Hoger- werf en M. M. Vork. Ondertrouwd: Jacobus Nicolaas van Nierop en Aaltje Catharina van der Hoort. Getrouwd: G. A. Smit en G.M. Wegbrans. Overleden: Johannes den Haan 76 j., wedn. van C. van Zaal. ZEVENHOVEN B. Kammenga benoemd tot tijd. burgemeester Tot tijdelijk burgemeester van Ze venhoven is met ingang van 1 Nov. benoemd de heer B. Kammenga uit Den Haag. De heer Kaïhmenga is referenda ris bij de Prov. Griffie in Den Haag. Bloempotjes gingen rollen in Ter Aar Echtpaar ontwaakte in het water Het is tegenwoordig niet zo erg moeilijk om een avontuur te beleven, maar wat de heer en mevrouw Boe- kestein in Ter Aar vannacht is over komen, kan men onmogelijk alledaags of liever allenachts noemen. Zij waren gisteravond op de ge wone tijd naar bed gegaan en had den niets bijzonders gemerkt. Daar om sliepen zy de vaste slaap van de rustigen en werden pas opgeschrikt toen met veel lawaai de bloempotten en schilderijen door hun woonschuit rolden. Terwijl zij sliepen was hun drij vend huis gaan lekken en steeds meer water stroomde naar binnen. Toen de schuit reeds ver overhelden, hadden de slapenden nog niets be merkt. De kabel, waarmede de schuit gemeerd was, had een rustelozer nacht. Hij kon de vracht bijna niet meer torsen en op een gegeven mo ment knapte hij. Toen kwam er be weging in de slaapkamer. Alles be- Vreemde talen per gramoioon Het is een onbetwistbaar feit, dat een langdurig verblijf in het betrok ken vreemde land de beste metho de is om een vreemde taal te leren spreken en te verstaan. Daar dit voor weinigen is weggelegd, heeft men naar andere methoden gezocht en gevonden. Een hiervan is de Linguaphone-methode. Om deze me thode meerdere bekendheid te ge ven is thans van 27 October tot en met 8 November op de Apothekers- dijk te Leiden een demonstratie wa gen gestationneerd, waar de Heer en Mevrouw Hartog van het Lingua- phone Instituut te Amsterdam be langstellenden inlichten over de Linguaphone-methode. (Advertentie) Het rode spruitje is er eindelijk Het heeft wel lang geduurd, maar eindelijk is het dan zover: Het rode spruitje is een feit! Reeds de komende zomer zal de Nederlandse dis verrijkt worden met kleine rode bolle tjes, die hun groene collega- tjes volkomen zullen verdringen. De landbouwer, die dit kunst product gekweekt heeft, is pre cies twintig jaar bezig geweest, voordat hij het groene spruitje, rood gekregen had. Wanneer men nu gaat piekeren, waarom die man nu twintig jaar ge werkt heeft om een kleur, waar aan niemand een hekel heeft, te vervangen door een ander, waarvan men het effect zal moeten afwachten, dan kan er als geruststelling bericht wor den, dat kenners hebben be weerd, dat de rode lekkerder smaken, dan de gewone groene spruitjès. Gemeenteraad Leimuiden Aankoop van diverse gronden De raad van Leimuiden onder voorzitterschap van meester Bakhuizen bijeen. Afwezig met kennisgeving, de heer H. V. de Rijk. Een verzoek van de E.H.B.O. afd. Leimuiden om een subsidie van 150,werd ingewilligd. Aan de samenwerkende bureaux voor beroepskeuze wordt een sub sidie toegestaan van f 5,per geval uit de gemeente. De minister van wederopbouw heeft medegedeeld, dat accoord ge gaan wordt met de bouw van 4 wo ningen. De kosten van de bouw be dragen ƒ40.924,de huur bedraagt 7,55 per week, exclusief de water- leidinggelden. B. en W. stelden voor om voor 1952 het subsidie voor het Groene Kruis met 200,te verhogen. De heer Buijkx vroeg, of de afdeling hiermede kan volstaan. De secr. deelde méde, dat het de bedoeling van het Groene Kruis geweest is om voor 1953 een verhoging te vragen van 500, Geldlening voor schoolbouw. Besloten werd om de aanvrage bij de begroting 1953 nader te bezien. De voorz. deelde mede, dat hij deze week met de secr. een bezoek heeft gebracht aan de Bank v. Ned. Ge meenten, om te proberen een geld lening te sluiten voor de bouw van een bijzondere Chr. school. De Bank is bereid een geldlening te verschaf fen van 102.000,voor de tijd van 25 jaar tegen een rente van 4%. Het geld moet opgenomen worden per 1 December a.s. De raad besloot met alg. stemmen de geldlening aan te gaan. De grond, waarop de school zal gebouwd worden, zal zijn op een terrein van de heer G. v. Bostelen, liggende nabij de Gereformeerde Kerk. De prijs van de grond is 3, per m2. Op voorstel van B. en W. besloot de raad van de heer J. v. Omme- ring aan te kopen 200 m2 grond voor de prijs van 1,per m2. Het Pry- zenbureau voor Onroerende Zaken in Zuid-Holland heeft tegen deze prijs geen bezwaren. Het R.K. Schoolbestuur vroeg gel- kwam I voor de aankoop van leermiddelen burge-voor de lichamelijke oefening. De kos- i ten worden geraamd op 4543. De raad besluit in beginsel de no dige medewerking te verlenen. Het Schoolbestuur zal de nodige zuinigheid betrachten. De heer G. Buskermolen vroeg een perceel water van de gemeente, lig gende in de Westpias te mogen ko pen. De grootte is pl.m. 6000 Mm. Er wordt gebaggerd bij zijn tuinen en daar is bagger, die hij voor zijn be drijf nodig heeft. den 'beschikbaar te willen stellen spoed aandringen. Kleine punten. Op voorstel van B. en W. besloot de raad dit water aan G. Buskermo len te verhuren voor 40,per jaar. De vissers van de Aalsmeerse Visserscombinatie moeten echter steeds het visrecht kunnen uitoefe nen op dit water. Tot aankoop van gronden, liggen de langs de Ringvaartwerd overge gaan. Het weiland is 7.3039 ha. Het beste zal zijn, dat de gemeente Lei muiden alleen het weiland koopt. Met algemene stemmen besloot de raad hiertoe. Van de wed. Oudshoorn werd aan gekocht de grond nodig voor de bouw ener Christelijke School. Tenslotte worden nog vastgesteld enkele pensioensgrondslagen en een besluit tot wijziging der gemeente begroting 1952. Bij de rondvraag vroeg de heer Buijkx enige inlichtingen omtrent de Winkelsluiting in deze gemeente. De voorzitter zei, dat het erg jam mer is, dat het advies van de Mid denstandsorganisaties zo laat bin nengekomen is. De heer Buikx weet, dat in Maart deze reeds vergadering hielden en pas in September jl. hun stukken bij B. en W. indienden. De voorz. deelde mede, dat nu de Kamer van Koophandel nog advies uit moet brengen. Het ligt in de be doeling van B. en W. de raad voor te stellen voor de kappers en de siga renhandelaren het sluitingsuur op zeven uur n.m te stellen. De heer Buijkx is met deze voornemens zeer tevreden. De burgemeester zal bij de Kamer van Koophandel nog op gon te rollen en van de muren te vallen. Toen de heer Boekestein verschrikt uit bed sprong, stond hij meteen tot aan zijn knieën in het water. Met de nodige spoed ging het echtpaar maat-: regelen treffen om met zoveel moge lijk huisraad op de kant te komen. De meubelen en een hoeveelheid kleren konden nog van een onderdompeling worden gered, maar toen was het ook gebeurd.. Met de statigheid van een Flying Enterprise vertrok de drijven de woning naar de bodem. Voor degenen, die in de buurt van de Korteraarse ringsloot wonen was het een buitengewoon sensationele nacht Men is reeds begonnen om de schuit op het droge te brengen en een dezer dagen zal met de reparatie worden begonnen. Voor zover de toestand ihans te overzien is, zal het niet zo erg lang duren voor het echtpaar Boekestein weer in zijn drijvende wo ning kon huizen. Het is anders wel een eigenaardi ge gewaarwording om midden ih de nacht naar de bodem van een sloot te verhuizen. TER AAR JONGETJE ONDER TRACTOR Het negenjarig zoontje van de fa milie v. Ewijk had het ongeluk te vroeg van de tractor van de heer Niesing te springen. Het achterwiel ging over zijn heupen, en nadat hij was thuis gebracht, zakte de knaap in elkaar. De dokter kon echter, wonder boven wonder, geen letsel vinden. ZOETERWOUDE Prior dr. Y Schnabel Prior dr. IJ. Schnabel van het Kruisherenklooster te Zoeterwoude, wiens gezondheid de laatste tijd te wensen overliet, is gisteravond van de H. Sacramenten deT Stervenden voorzien en vervolgens naar het; St. Elisabethziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is thans in zoverre verbeterd, dat er geen direct ster vensgevaar bestaat. De dokter heeft de prior absolute rust voorgeschre ven en in verband daarmede geen bezoek toegestaan. Wassenaar? Wassenaar en zeker de paro chianen van de St. Willibrord, gaan Zondagavond na het Chris tus Koninglof naar het parochie huis, waar hun een grote T.T.- race op toneel wacht, waar ar- tisten van naam zullen optreden en waar hoogstwaarschijnlijk de „manager" van de grote race, die momenteel verreden wordt, pater Van Croonenburg uit Den Haag een woordje zal spreken. Wat doet Wassenaar nog meer? Geheel Wassenaar gaat Zondag a.s. van 10 tot 1 uur of van 7 tot 8 uur naar het parochiehuis, om zich te laten „inschrijven" voor de grote Tombola-race, die de volgende week haar hoogtepunt zal vinden in een ongekende prij- zenlawine. A.s. Zondag zullen na alle H.H. Missen speciaal ge merkte lotkaarten uitgedeeld worden en deze kaarten kunnen in de bovenvermelde uren wor den ingeleverd bij het parochie huis. Wat doen wij Wanneer wij niet in Wassenaar wonen en toch nog een kansje of een nieuw kansje willen wagen in deze grootse Tombola, dan lo pen we Maandag a.s. even langs de Leidse Courant, waar aan de loketten nog grote stapels kaar ten op deelnemers liggen te wachten. Of we- nemen een briefkaart, plakken daar op de adreszijde links postzegels tot een waarde van 0,50 of 1, en plaatsen aan de achterzijde ons adres en 1 of 2 nummers die we zelf uitkiezen en die niet groter mogen zijn dan 6 cijfers. We adresseren deze kaart aan „Thuisfront Tombola" Den Haag en posten die zo spoedig moge lijk. Zaterdag 1 Nov. vindt de eind- trekking plaats. In een middag zullen dan achtduizend en vijf honderd gulden aart prijzen door Nederlapd racen, waaronder een hoofdprijs van f 5.000, VOOR BOLLENSTREEK. rie. In het verlengde van de Tulpen straat aan de Molentuinweg zal een school verrijzen voor de Hervormde Gemeente, een uitbreiding van de Otto Baron v. Wassenaer van Cat- De puzzlerit-enthousiastelingen in! wijckstraatschóol. Gehoopt wordt op Avondrit voor bromfietsen en fietsen. de bollenstreek kunnen Zaterdag avond hun hart ophalen, want „Re flex" in Lisse heeft een avond-puzz- le-rit in elkaar gezet voor fietsers en bromfietsers. Zo'n rit stelt uiteraard heel andere eisen dan een gewone huis-, tuin- of keukenrit in het volle daglicht, zoals „Reflex" er trouwens al enige en met groot succes! heeft georganiseerd. Het bestuur heeft om te beginnen het parcours niet zo bijster lastig gemaakt. Het tx-aject is plm. 25 km. lang en moet in drie uren gereden worden. De fietsers starten om half acht en de brommers worden om acht uur op avontuur gezonden. De controleposten zijn op een originele manier zichtbaar opgesteld. Hoe, dat mogen we natuurlijk niet verklap pen. „Reflex" haalt met deze avond- rit anders wel een stunt uit. En wind, weder en omstandigheden die nende zullen Zaterdagavond onge twijfeld vele liefhebbers zich aan het avontuur-in-het-donker wagen. Lief- hebbers(sters) kunnen zich opgeven bij de heer J. Kulk, Julianastraat 29, Lisse HILLEGOM J. R. A. v. LÏEROP f In de leeftijd van 48 jaar is te Hil- legom na een langdurig lijden over leden de heer J. R. A. van Lierop. In het Katholieke verenigingsleven nam de heer van Lierop een voor aanstaande plaats in. Hij ontving voor zijn verdiensten het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. DE ZILK Schuld van 'n hond. Mevr. De G. werd aan de Beeklaan door 'n los lopende hond besnuffeld. Zij lette daardoor niet voldoende op het ver keer en werd door 'n wielrijdster aangereden. De dokter moest de ver wondingen verbinden. Hek vernield. Een oplegger met truck, die moest uitwijken, kwam te- het hek van de woning v. d. B. aan de Zilkerduinweg en vernielde dit volkomen. Het autonummer is be kend. Het certificaat voor bemestings wetenschappen werd te Leiden be haald door de heer A. P. van der Ploeg aan de Beeklaan. KATWIJK AAN DEN RIJN Woningbouw. Het „Molenblok" begint al een heel ander aanzien te krijgen. Met spoed wordt daar aan de woningbouw gewerkt. Het stra tenplan is voor het grootste deel reeds uitgezet. Het begin voor het eerste huizencomplex is er ook al. Van het eerste blok van 76 huizen worden de funderingen dezer dagen gelegd. De eerste 175 huizen blijven laagbouw, de derde groep zal étage- bouw worden. Over een negental straten wordt gedokterd, hoe deze genoemd zullen worden, naar bloe men, of naar schilders uit de histo- de a.s. wintermaan den. De heer C. Both, commies ter secretarie is met ingang van 16 Dec. a.s. benoemd tot hoofdcommies plaatsvervangend gemeentesecretaris te Pijnacker. NOORDWIJKERHOUT N oordzijderpolder bestaat 300 jaar Op 30 October a.s. zullen de inge landen van de Noordzij derpolder op feestelijke wijze het feit herdenken, dat 300 jaar geleden deze polder werd gesticht. Een uitgebreide feest viering zal het niet worden, daarvoor vindt men het feit op zich eigenlijk niet belangrijk genoeg. Toch wil men het niet ongemerkt laten passeren en het bestuur heeft gemeend deze gelegenheid aan te moeten grijpen om de grote moeilijkheden, waar de polder thans mee te kampen heeft, eens in het bijzijn van een aantal ge nodigden door deskundigen te laten belichten. Op het programma voor de bijeenkomst, welke in café De Nachtegaal zal plaats vinden, zien wij dan ook als sprekers vermeld de heer Kramer van de Provinciale Wa terstaat, die het zal hebben over „Grondverbetering in de polder voor de toekomst" en ir Kuiperi, directeur van de Cultuurtechnische Dienst met het onderwerp „Het Langeveld in de toekomst'" Natuurlijk zal niet alles deze avond even ernstig zijn. Daarvoor zal het Kleinkunstensemble van Kees Stet hebben te zorgen. V.V.V. vergaderde. In café Van der Geest hield de pl. V.V.V. haar jaarvergadering. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de kas thans een batig saldo heeft van 891.81. Voordat de verkiezing van 4 bestuursleden plaats vond, bracht de voorz. het scheidende bestuurs lid, de heer Algera die naar Noord- wijk vertrekt, hartelijk dank. Uit er kentelijkheid werd hem een grote fruitmand aangeboden, Hierna dankte de voorz. eveneens het afgetreden bestuurslid de heer V. C. F. Vink. In de vacatures Algera en Vink werden bij enkele candi- daatstelling gekozen de heren F. v. d. Wetering en J. Oostdam. De be stuursleden de heren A. Buis en A. van Eeden werden herkozen. Namens het bestuur stelde de voorz. voor burgemeester Van der Weijden tot ere-voorz. te benoemen, waarmede de vergadering accoord ging. Uit het verslag bleek, dat de mozaïken dit jaar niet zo mooi wa ren. De fietsenrallye werd echter een groot succes. Goed geslaagd is ook de bloemenbridge drive met 240 deelnemers. De ver. telt momenteel 115 leden. V.V.V. wil nog meer ser vice gaan geven en plantegrond en wandelkaartjes verstrekken. Er Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaats-exa- men Nederlands recht de dames H. J. Bos Den Haag, M. v. d. Keemel Rot terdam, E. M van Eik Delden, E. A. Boumeester, Den Haag. L Klumpers Scheveningen, M. A. van Gelder Dor drecht; idem de heren H Lodder, Den Haag, D. W. W. Hoogendijk Amster dam, B. M. P. Kuijsten Oegstgeest, H. L. G. van Winkel, Den Haag, K. F. Creutsberg, Overveen, H. F. Heer- kens Thijssen, Bloemendaal, J. W. Versteeg, Wassenaar, J. R Carp te /.erdenhout, M. J. Barendrecht, Den Haag, A. H. M v. d. Berg. Berkel, H. Goeman Borgesius, Amsterdam. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leldan Geboorteaankonriigingen (Advertentie). in het seizoen gebrek aan goede lec tuur. Aan de bestaande biblotheken zal gevraagd worden ook in de zo mer voor de gasten boeken te ver strekken. Ten slotte wees de heer Algera er op, dat het Langeveld het grootst aantal vacantiegangers herbergde. Bij de rondvraag werd naar voren gebracht folders uit te geven, waar op de kerkdiensten, busdiensten enz. zijn aangegeven. WARMOND De heer Nijpels, wonende in Hui ze Vroonhof, heeft zijn televisietoe stel in dienst gesteld van de kanker bestrijding. Iedere Dinsdag en Vrijdag als aan zijn woning de vlag met het em bleem van het Kon. Wilhelminafonds uithangt, is er gelegenheid de televi sie-uitzending te volgen. Kosten be dragen 25 cent. Per keer hebben 10 personen toegang. Alle beetjes hel pen het Kon. Wilhelminafonds groot maken. WASSENAAR 50 Jaar getrouwd. Op 5 Novem ber a.s. hoopt het echtpaar J. P. Har donk en M. Hardonk-Hatting, Vinke- laan 18, het gouden huwelijksfeest te vieren-. K-A.B. vergaderde Gisteravond hield de afd. van de K.A.B. de eerste ledenvergadering in het nieuwe win terseizoen, waarvoor als spr. was uit genodigd de heer George de Vos, bondsbestuurder. Voordat deze inlei der aan het woord kwam, werden en kele huishoudelijke zaken afgedaan. Voorzitter'A,\C. Duyvestijn loste een belofte in, die gedaan werd tijdens de grootse viering van het 46-jarig bestaan van de afdeling. Aan een 12-tal pioniers van de afd. was als verdiensten voor het K.A.B.-werk een boekwerk „Wat er groeide uit de daad" beloofd en gisteravond werden deze boeken uitgereikt. Vier jubila rissen van de Kath. Bouwvakarbei dersbond kregen een ingelijste oor konde aangeboden. Nadat een lange lijst van ingek. stukken in een vlot tempo was afgewerkt, kwam de heer de Vos aam het woord, wiens inlei ding de titel droeg van „Schaepmans erfdeel". Spr. behandelde in deze inleiding een drietal vragen. In de eerste nlaats, hoe het in vroeger eeuwen stond met de invloed van de Katho. lieken op het staatsbestel, vervolgens de vraag, hoe de Katholieke eenheid gehandhaafd kan blijven en tenslot te de vraag wat er te bereiken is met een Katholieke eenheid. Wat het Nederland van nu betreft zeide spr., dat het katholieke volks deel ervoor moet waken, niet af te glijden in de richting van het socia lisme. Hij wees in dit verband op de teleurstellende uitslagen van de laatstgehouden verkiezingen. Tenslotte sprak spr. over de nood zaak van het herwinnen van de Ka tholieke eenheid, ook al, om invloed te kunnen uitoefenen in het proces van de éénwording van Europa. Na de pauze hield mevr. Kors na mens de retraiteclub van de R.K. Vrouwenbeweging, een enthousiast pleidooi voor het oprichten van een dergelijke club in de Katholieke Ar beidersbeweging en daarna werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen aan de inleider van deze avond door diverse leden gebruik ge maakt. Geboren: Hans Peter. z. van W. van der Marei en G. Schouten; Ca tharina Johanna Maria, d. van F. Parlevliet en J. C. Noordover; Elisa beth Dorothea Maria, d. van A. J. M. Verbeek en M. M. C. T. Blom. Ondertrouwd: C. Verbeek en C. van der Linden. Getrouwd: P. van Leeuwen en J. Siccama; A. W. Riem en M. A. de Smit; P. Beunder en A. R. Forsch; V. P. W. Hin en A. H. Trouwborst; C. F. van den Heuvell en P. A. Vrij burg; J. M. J. Brouwer en G. van der Heide. Overleden: Johannia Langeveld 37 j.; Cornelis Herman den Hartog 55 j.; Josephina Maria Tijs 31 j.; Corne lis van Holst Pellekaan 72 j.: Mar- garetha Goedemans 77 j.; Wouter Cool 50 j.; Abraham Gerrit Theodoor Manger 41 j.; Susanna Wilhelmina Petronella Salomons 77 j.; Gerrit Jan van Aalst 88 j.; Joseph Henri Gos- schalk 77 ZOETERMEER Verbrand. Het zoontje van de heer B. wilde zichzelf eens thee in schenken. Daar hij de theepot on gelukkig neerzette, kreeg hy de hete thee over het lichaam. Hij ki-eeg ernstige brandwonden aan onderlijf en benen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2