RIJNSTREEK P. V. d. HEIDEN f 7.80 Herwonnen Levenskracht vierde 30ste verjaardag in Sassenheim ELTAX Het totaal Korte agenda vlot afgewerkt DUINSTREEK DINSDAG 21 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 NU EEN WARME TRAININGSBROEK DE BESTE DONKERS! IN ALLE MATEN VANj* TRAININGSPAKJES VANAF Nieuwe Rijn 35 Haarlemmerstr. 148 ALPHEN AAN DEN RIJN MUZIEK- EN ZANGERENIGINGEN VRAGEN GEM. SUBSIDIE. Tien zang- en muziekverenigin gen te Alphen a. d. Rijn hebben zich tot het gemeentebestuur gericht met het verzoek om subsidie. In het schrijven wordt opgemerkt, dat de verenigingen door het ont breken van een concertzaaltje ook bij het optreden voor een klein audi torium hoge kosten moeten maken. Om tegen de neergang van deze tijd te kunnen opwerken moet ook de kwaliteit van de uitvoeringen steeds worden opgevoerd. Om de kosten hiervoor te helpen dekken, zouden de verenigingen evenals andere organisaties, die op sociaal of cultu reel terrein werkzaam zijn voor een gemeentelijke subsidie in aan merking willen komen, BODEGRAVEN INBRAAK IN EEN KAASPAKHUIS. In het kaaspakhuis van de fa. van Zwet werd ingebroken. Door het in drukken van een stuk gaas en een ruit werd de toegang vrij. Vermist worden een aantal kazen. Tot nu toe ontbreekt elk spoor. „St. Odilia". Ook in Bodegraven heeft de Kath. Blindenbond „St. Odilia" niet te klagen gehad over gebrek aan belangstelling. Voor een volle zaal werd het blijspel „Per Luchtpost" opgevoerd. De secretaris van de Blindenbond gaf in de pauze een uiteenzetting van het werk van de Bond. Ca. 5000 blinden tussen 21 en 65 jaar telt ons land, waarvoor bijna niets gedaan wordt van overheidswege. Vein het weekloon, dat de blinde werker krijgt, wordt 2/3 door de organisa tie bijgepast. Het beroemde blinden instituut „St. Henricus" te Grave leidt op voor vele ambachten en di ploma's. Ten slotte wekte spr. de aanwezigen op donateur te worden. Kap. Harding sloot met een kort en toepasselijk woord deze avond. Voor het diploma dokters assistente slaagde mej. J. v. d. Vlist. Geboren: Petrus Cornelis Maria, z. van J. v. Bunningen-Schuttelaar. Gehuwd: G. A. Schimmel 27 j. en N. Zaal 26 j. Overleden: G. Dros 32 j., echtge noot van M. Verhoog. HAZERSWOUDE (Gr.) Kalveropfokwedstrijd L.T.J. Begunstigd door goed weer, maar niet door de vlotte aanvoer van kal veren, werd de keuring gehouden van de door de L.T.J. georganiseerde kalver-opfokwedstrijd. De keuring werd gehouden op het bedrijf van de heer Jos. Wesselingh. De groep bestond uit Zwartblaren en Zwartbonte kalveren. De groep was over het algemeen goed ontwikkeld met een gewichts- tcename van 132175 kg. De totale kosten varieerde van 80208 per stuk en per kg. van 0.501.27. Dus hier werden grote verschillen geconstateerd en hieruit volgt, dat er op dat gebied vooral economisch nog véél valt te leren, wat ook de opzet is van deze wed strijd. De uitslag was als volgt: le prijs Zwartblaren: Gerda 3 N. de Jong Jac.z.; 2e prijs Zwartblaren Gerarda 8 S. Hoogeveen. Uitslag zwartbond: le prijs Roza 13 Frans Wesselingh Jan.z.; 2e pr. Ag nes 12 Kees de Jong H.zn. NIEUWKOOP Uitvoering Thuisfront. Ten ba te van het Nat. Kath. Thuisfront gaf het toneelgezelschap „De Dilettant" een uitvoering in de zaal van de heer de Koker, Alle plaatsen waren uit verkocht. Men voerde op de dwaze klucht in drie bedrijven „Als Drie te veel is" van John Blaaser Sr. en Jr. De fa milie 's-Gravensande had een doch ter uit te huwelijken aan een mil- lionnaarszoon, maar deze hele opzet ging bijna mislukken door de stom miteiten van de als huisknecht fun gerende stoker. Driekus. Na heel veel vergissingen en blunders kwam het zaakje toch nog voor elkaar natuurlijk! Het stuk werd goed gespeeld en De raad van Rijnsaterwoude kwam in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester Bakhuizen. Afwezig met kennisge ving was de heer P. Roodenburg. Ingekomen schrijven van de Vebo te Leiden, waarin gevraagd werd een garantie van 2 1/2 cent per inwoner. De raad besloot dit bedrag op de be groting uit te trekken. De voorz. deelde mede, dat de heer S. J. Visser, de wethouder, op de laatste tentoonstelling met zijn kaas een le en 2e prijs had behaald. Hij feliciteerde de heer Visser met zijn succes. Aan de bureaux voor beroepskeuze zal per behandelend geval uit de ge meente, een subsidie van 2,50 ver leend worden. Op voorstel van B en W besloot de raad dat de gemeente lidmaatschaps contributie zal betalen aan de Vex-e- niging voor leiders van openbare instellingen en diensten van Sociale Zorg. De gemeente heeft nut van deze vereniging en ambtenaren uit de gemeente bezoeken geregeld de vergaderingen. de Tele komische scènes veroorzaak te talloze malen daverende lachsal- va's. De regie en de grime was door de heer G. H. van Hecke goed ver zorgd. Aan deze thuisfrontavond werkte ook mee het gezelschap „The Cupi do's" uit Aarlandexween. Zij presen teerden zich weer in aantrekkelijke kledij en zorgde op uitnemende wij ze voor een aantal populaire muziek- en zangnummers. Ook dit gedeelte van het programma werd door het publiek op zeer hoge prijs gesteld blijkens de hartelijke ovaties. Het is dan ook te begrijpen, dat de heer C. J. Hilhorst, de „man van 't Thuisfront" dankbaar was gestemd, toen hij deze geslaagde avond sloot. Dubbele vreugd. Leen Jansen is een figuur in Nieuwkoop, die door iedereen wordt gekend, door jong en oud. Hengelen doet hij graag en dikwijls. Vrijdag werd Leen 70 jaar oud en op die dag ging hij ook weer vissen. Dol was hij van vreugde en een ieder was daar blij om, toen hij terugkeerde met een snoek van 11 pond. Zijn eerste weg was naar de fotograaf, waar hij zich met de snoek liet „kieken" en vervolgens naar de viskoper, om zijn vangst te gelde te maken. En het ontvangen bedrag noemde de jarige een mooi „tabak centje". Postduiven. In het paviljoen „Plaszicht" vergaderde de postdui venvereniging „De Vooruitgang" en de Nieuwveense postduivenver. „De Witpen". De voorzitter de heer A. C. van Koert sprak de hoop uit dat de samenwerking met Nieuwveen, wel ke was begonnen met een gezamen lijke wedvlucht in de toekomst be stendigd zou blijken. Besloten werd tot het houden van een gezamenlijke tentoonstelling in café van Eyk te Nieuwveen op 28 en 29 November a.s. NOORDEN K. A. B.-vergadering. In de zaal van de wed. A. Kuyf werd, als ope ning van het winterprogram, de eer ste vergadering gehouden met als spreker de heer N. A. van Kaam. Na de opening van de voorzitter, werd direct het woord gegeven aan de heer van Kaam, die sprak over de Wacht geld- en Werkloosheidwet. Spreker zette kort en duidelijk uiteen, welke rechten en welke verplichtingen de arbeider ten aanzien van deze wet heeft. Daarna werd er gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. In het kader van vraag en antwoord ontstond zo nu en dan en stevig debat met een gezellige sfeer. OUDE-WETERING GROENE KRUIS JUBILEERT- Met een bijeenkomst van 350 leden is gisteravond het Groene Kruis feest ingeluid. De koude wind heeft men getrotseerd, want precies half acht kon voorz. P. v. d. Velden een groot aantal leden verwelkomen. In 't bijzonder begroette hij de burge meester van Alkemade en de spre ker, de heer J. J. Droog. De heer Droog zette op bijzonder humoristische wijze het belang, de werkzaamheid en de perspectieven der vereniging uiteen. Hierna bracht de humorist Kees Verhulst een gezellig programma voor jong en oud. Dinsdagmiddag volgt de officiële opening van de bazar, die ook Woens dag en Donderdag gehouden wordt. ROELOFARENDSVEEN R.K. Blindenbond. De jaarlijkse propaganda-avond van de R.K. Blin. denbond „St. Odilia" verkreeg ook dit keer weer, als gebruik in de Pan- cratiuszaal, een zeer grote belangstel ling. Dit succes was grotendeels te danken aan het ijverig propaganda werk van de propagandiste, mej. Cor- bü HUIBEftS Haarlemmerstraat 123 Leiden vindt U een grote keuze in alle RELIGIEUSE ARTIKELEN (Advertentie. Van het ministerie van Wederop bouw was bericht ontvangen, dat accoord gegaan wordt, met de bouw van vier woningen. Koninklijk goedgekeurd zijn de verordeningen op de heffing van le ges en van begrafenisredhten. Op voorstel van B en W besloot de raad tot aansluiting bij het Registra tuurbureau der Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. De heren P. van Rijn, E. B. Blaa- zer, R. J. Broekhuizen, W. Timmers en Chr. Overdevest, werden herbe noemd tot leden van de Commissie van Advies als bedoeld in Woonruim- tewet 1947. Op een verzoek van het Kraam- centrum Alphen aan den Rijn om de subsidie per verzoi'gingsdag te ver hogen van 0.50 tot f 1,per dag, besloot de raad hiertoe over te gaan, indien ook de provincie een subsidie geeft van ƒ1,per dag. De heer Broekhuizen deelde mede, dat de aannemer der vier woningen zijn hulpmateriaal des avonds zó neerlegt dat die gevaar voor de voor bijgangers oplevert. De voorz. zal zorgen dat hieraan een einde komt. rie v. d. Meer, maar ook aan de goe de toneelopvoeringen, waarom deze avonden bekend zijn. Het openings woord werd gesproken door de voorz., de heer Gervais, die een vurig pleidooi hield om de Bond te steu nen. Voorts werd de mededeling ge daan, dat door omstandigheden het aangekondigde stuk „Katrina de hoogste prijs" niet opgavoerd kan worden, waarvoor thans gegeven werd „En de boer ploegt voort". De toneelver. „Elckerlyck" uit Sassen heim speelde het stuk goed. Pater van Dijk hield nog een geestig speechje, waarin hij een warme aan beveling gaf tot steun aan dit werk te verlenen. ZOETERWOUDE OP HET NIPPERTJE GERED. Groot was de schrik van de heer C. v. M. toen hij Zaterdagmorgen (Advertentie) in de Zuidbuurt liep en in de Zuid- buurtsevaart 'n paar kinderbeentjes uit het water zag steken, v. M. be dacht zich niet en begaf zich onmid dellijk te water.. Hij zag kans de drenkeling op het droge te brengen. Het bleek het vijfjarig zoontje van.de heer v. Marrewijk te zijn. De kleine was er zes slecht aan toe. Dr. Kort- mann verleende hulp en nu is de toe stand vooruit gaande. Goed vangst. Dat er nog perso nen zijn, die het met de wet niet zo nauw nemen, bleek Zondag, toen de politie een drie+tal vissers contro-' leerde. De heren bleken niet in het bezit te zijn van de vereiste schrif telijke vergunning, zij hadden zelfs geen mondelinge toestemming van de landbouwer v. d. S., op wiens land zij zich bevonden. De politie deelde bonnetjes uit. Dertig jaar geleden werd in Sas senheim „Herwonnen Levenskracht" opgericht. In de loop der jaren is de ze vereniging uit de onbekendheid naar voren gekomen en geworden een der grootste katholieke vereni gingen van Sassenheim en een der belangrijkste. Immers, door Herwon nen Levenskracht hebben vele men sen him gezondheid teruggevonden. Het bereiken van deze mijlpaal is op een bescheiden, docfh zeer fijne wijze, herdacht door het organiseren van een jubileumfonds. De ere-voorzitter, de heer J. C. Schrama, heette aan het begin van de avond alle genodigden, onder wie de burgemeester en secretaris van Sas senheim, een lid van het hoofdbe stuur, de heer v. d. Horst, van harte welkom. Dit jubileum moet gevierd worden, aldus spr. 30 Jaar is geen kleinigheid. Het pl. comité is zeer goed bekend en vooral na de oorlog is veel werk verricht. Daarom hulde aan degenen, die de schitterende re sultaten, welke behaald zijn, hebben helpen bijeenbrengen, In 5 jaar tijd is plm. 10.000 bijeengebracht. Meestal is het zo, dat een jubilerende vereniging blijken van waardering ontvangt, H. L. echter wil het anders doen. Indertijd is door de pl. afdeling een obligatie van 1000,genomen op een obligatielening, uitgeschreven door het hoofdbestuur. Deze obligatie werd deze avond aan het hoofdbe stuur teruggeschonken. Dank van het hoofdbestuur De heer v. d. Horst nam namens het hoofdbestuur deze gift aan. Hij dankte alle m'edewerkers voor het vele werk, wat was gepresteerd. Bij zonder dankte hij de drie leden van H. L., die reeds 121/2 jaar hun krachten gaven aan het werk. Als blijk van waardei-ing ontvingen zij t.w., de heren Van Leeuwen, Van der Mey en Van der Voorn van de heer Van der Horst, de zilve ren soeld van H. L. Voor hun respec tievelijke echtgenoten ontvingen zij ieder een tweetal zilveren lepeltjes. Na deze sprekers voerde de toneel vereniging „St. Pancratius." op „Mar- jatta". Na het eerste bedrijf sprak de voorz, van de KAB een woord van dank tot de jubilerende vereniging. H. L. is de mooiste en belangrijkste instelling van de KAB. Hienia sprak de heer W. Krom, de eerste voorz. van H. L. Spr. gaf een overzicht van het werk van H. L. De eerste tijd was er veel tegenwerking, doch dit is steeds beter geworden, H. L. moet op de ingeslagen weg voortgaan. Hierna bracht St Pancratius het 2e en 3e bedrijf van het bekende, ont roerende stuk. Het is moeilijk, in weinig woorden weer te geven, hoe dit zware stuk werd opgevoerd. Het is echter, foals de burgemeester aan het eind zeide: Dit stuk heeft zeer veel van de spelers gevergd zij leefden zich helemaal in de toestand Wi&t 11, dat... autobusringlijn meer dan 9 K.M lang is en in beide richtingen om de 12 minuten bere den; de bussen per dag 1500 K.M. afleggen, dat is de afstand Leiden naar Marseille. Weinig mensen zullen weten hoeveel gepresteerd moet worden om tussen de zeer verspreid liggende Leidse Stadswijken een behoorlijke verbin ding tot stand te brengen, tegen de ritprijs van 12 ets. per persoon (Advertentie) OEGSTGEEST Herdenking van „De dag van de Verenigde Naties". Op uitnodiging van de contact-commissie der vrou wenverenigingen kwamen vele da mes uit Oegstgeest gistermiddag in „Het Witte Huis" bijeen De presiden te, mevrouw SmitsWitvliet, was ge- troffei. door de grote belangstelling. Speciaal verwelkomde zij voorts bur gemeester du Boeuff en dankte hem voor de belangstelling Zuster v. d. Abeelen, presidente der W V. V., be val in een kernachtig speechje de col lecte en speldjes verkoop voor de ont heemden aan, die deze week wordt gehouden. Vervolgens gaf mevr. F Walma v. d. Molen een uiteenzetting over de werkwijze der Ver. Naties, speciaal over de zitting te Parijs, die zij zelf bijwoonde. Een dankbaar applaus be- loondp de spreekster Van de gele genheid tot stellen van vragen werd gebruik gemaakt, waarna mevr. SmitsWitvliet de bijeenkomst sloot. in en er is voortreffelijk gespeeld. Spr. dankte de spelers voor het gebo den e en sprak de hoop uit dat H, L. veel tot stand zou brengen onder het bestuur van de wakkere mannen van vandaag. bedrag, dat wij tot en mei gister avond ontvangen hebben voor het Hollandse Huis in het Hartje van de Veluwe, bedraagt 809, Dit is de opbrengst van een week. U zult het resultaat niet zo heel erg ontmoedigend vin den, maar de militairen, die in de gure herfststormen op de Veluwe rondzwerven en snak ken naar een eigen, gezellig tehuis, zullen het hoogstwaar schijnlijk aan de matige kant vinden, want voor f 809, bouwt men nu eenmaal geen tehuis. Wanneer iedereen, die momenteel in de grot* Thuis front-Tombola meespeelt, ïiu nog eens één keer één num mertje invulde met het enige doel om dit Hollandse Huis op de Veluwe een feit te laten worden; wanneer alle jeugdbewegingen nu eens één avondje opofferden om voor zichzelf, hun broers en verloofden het Huis te bou wen; wanneer alle ouders nu nog eens een nummer van vijf tig cent invullen, om hun zoons onderdak te weten in plaats van rondslenterend door de winter koude, kortom, indien ieder nu eens niet op de eerste plaats aan de zekerheid dacht, die hij heeft, doordat zijn lotje toch in de Tombola meedraait, maar eens één lotje invulde zuiver en alleen voor onze eigen jongens, dan kan het Hollandse Huis over veertien dagen aanbesteed wor den. En misschien ligt juist in dat zo onbaatzuchtig betaalde lotje uw geluk, misschien valt daar nu juist a.s Zondag de electri- sche naaimachine, de cassette of de radio-pick-up op, of wordt juist dat lotje op 1 Nov. gehono reerd met de 5000. De stapels lotkaarten bij de loketten van de Leidse Courant moeten weg! STADSNIEUWS OVERVRAGING NIET ALLEEN BIJ WINKELIERS. Er is gebleken, dat enige.lezers in ons artikel van Zaterdag 1.1. over de Leidse Prij zencommissie een onpret tige noot ten aanzien van de Leidse winkeliers bespeurd hebben, omdat dezen tweemaal worden genoemd bij ovexrvraging e.d. We mogen er echter op wijzen, dat in het vervolg van dit artikel een specificatie ge geven wordt, waaruit duidelijk blijkt, dat niet alleen bij winkeliers de fout ligt. Van de 179 geconstateer de gevallen sloegen er 90 op huur, onderhuur, ambacht, bedrijf, repa ratie en drukwerk, zodat minstens de helft van het totale aantal geval len zeker geen betrekking had op de winkeliers. LEIDSE GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden zal, onvoorziene omstandigheden voor behouden, op Maandag 3 Nov. a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. DE VIJFDE OBLIGATIELENING VAN LEIDEN IN 1952. Voor de Ee maal dit jaar gaat de gemeente Leiden over tot uitgifte van een 4pet. 30-jarige oblga- tielening. Deze lening is groot 5.000.000, waarvan 2.000.000.— reeds op inschr ij vings voor waarden is geplaatst. De inschrijving staat open op Vrijdag 24 October a.s. te gen de koers van 100 pet. JONGEREN JOURNAAL. DAG DER VER. NATIES. Het bestuur van de Jongeren Or ganisatie in de K.V.P., afd. Leiden, wijst leden en belangstellenden op een bijeenkomst t.g.v. het 7-jarige bestaan der Verenigde Naties. Deze herdenking wordt gehouden onder auspiciën van de VIRO, de NSW, de NTF en de Leidse Jeugdactie en vindt plaats op Woensdag 22 October a.s., 's avonds om 8 uur in Het Gul den Vlies. Als spreker zal optreden de heer Van der Mandere. WIELRENNEN J. SLINGERLAND BLIJFT HOUDER VAN DE P. T. DE JONG-BEKER Gemeenteraad Rijnsaterwoude Bouw van vier woningen is goedgekeurd Noordwijkse katholieke middenstanders spraken over winkelsluitingswet Gisteravond hield de Kath. Mid denstandsvereniging in „Het Hof van Holland" een buitengewone le denvergadering" ter bespreking van de nieuwe Winkelsluitingswet. De voorzitter, de heer L. Th. Alkema de, wees in zijn openingswoord er op, dat deze bijeenkomst speciaal was belegd om in onderling overleg te geraken tot een uniformiteit bij het indienen van de wensen der mid denstanders aan de gemeenteraad. In eerste instantie werden de vijf belangrijke punten: 1. Halvedagslui- ting, 2. Zond .gssluit'ing, 3. Avond sluiting, 4. Speciale koopavond, 5. Verplichte vacantieregeling, breed voerig onder de loupe genomen en na een korte pauze kwam men tot de navolgende voorstellen: halve- dagsluiting voor de textielbranche de Maandagmorgen voor 13 uur, de overige branches Dinsdagsmiddags, behalve de sigarenwinkeliers, zuivel- en groentelhandelaren en bakkejs. Zondagssluiting: gedurende het sei zoen 15 April—15 September alle winkels geopend van 8 tot 22 uur, behalve de zuivel- en groentehande laren, welke dit gesteld wensten te zien van 6 tot 22 uur. In de_ periode van 15 Septémber15 April had den de zuivelhandelaren gaarne openstelling van 8—12 u. van de bak kers en fruithandelaren van 1014 uur. Avondsluiting: alle winkels in het seizoen 15 April tot 15 Septem ber op alle werkdagen tot 22 uur en Zaterdags 23 uur en in de periode KATW1ÏK Geboren: Gijbertus, z. van Jac. Vliegenthart en M. van der Perk; Ida, d van A. Onderwater en A. van Duyvenbode; Elisabeth, d. van P v. Fetter en P. Schippers; Henari- cus, z. van J. Slootbeek en G. J. Ver- beij; Willem, z. van W. Zuyderduyn en D. W. Turner; Lydia, d. van D. van Duyn en H. Leeuwenburg; Cla- sina, d. van W. van Duyn en P. de Best; Sylvia, d. van D. Durieux en N. Parlevliet; Adriana, d. van J. Zwa nenburg en W. Kuyt; Willy, d. van J. Berkheij en W. van Duyn; Maarten, z. vani D. v. d. Plas en M. de Jong; Frangois, z. van M. E. de Jonge en C M. Huyts. Ondertrouwd: G. Boeve en C. den Dekker; H. Hoek en W. Barnhoorn; J. v. Duyvenvc orde en W. Ouwehand; A. de Jong en L. Kuyper. Getrouwd: A. v. Duyn en T. Zwa nenburg; J. J. Schaap en Th. Meijer; A. van Duyvenbode en R. J. Bloot; A. Wassenaar en P. A. Liesveld; J. J. Reintjes en J. M. A. Prat; J. van den Oever en J. Hoek; L. v. Duyn en C. E. van Beelen. Overleden: A. M. Witvoet 34 j.; P. v. d. Plas 10 mnd. VALKENBURG Bescherming Burgerbevolking. De organisatie van de Bescherming Burgerbevolking gaat ook in deze gemeente vast vormen aannemen. Onder voorzitterschap van de burge meester en in aanwezigheid van het kringhoofd BB, de heer Gerth van Wijk, de groepscommandant der Rijkspolitie, de heer v. d. Laan en vertegenwoordigers van het openba re leven is een organisatieplan op gesteld, hetwelk inhoudt, dat eerst- "aags met het geven van cursussen i BB-verband voor EHBO en puin- opruimings- en reddingsdienst een aanvang zal worden gemaakt. De opleiding van de politie en de brand weer wordt uitgebreid, De aan te werven blokploegbrandweer 12 man sterk zal, ook met de vlieg veldbrandweer, gemeenschappelijk gaan oefenen. Een aantal personen zal eerstdaags om medewerking worden verzocht. Zij, die hun medewerking hebben toegezegd worden op een aparte voorlichtingsavond, te houden op 31 October a.s., uitgenodigd, waarbij het tevens in de bedoeling ligt eén BB-vereniging op te richten. 15 September>15 April alle winkels tot 7 uur open. In afwijking met veel andere plaatsen zou men gaar ne een koopavond hebben en wel Vrijdags tot 22 uur. Meerdere bran ches waren voor een verplichte va cantieregeling e. deze te stellen i: de maanden AprilMei of Septem- ber^October. Als speciale wens werd kenbaar gemaakt, dat bij overtreding der vastgestelde wet ook de koper straf baar zal zijn. Als laatste op deze bijeenkomst verkreeg de g. adv., kap. v. d. Spek, het woord, well- deze gelegenheid, nu zovele kath. middenstanders ter vergadering waren, gaarne aan greep om te wijzen op het nut er noodzakelijkheid van de katholieke organisatie. Huize Kareol wordt modern politiebureau Het besluit van de Noordwijkse gemeenteraad tot aankoop van Huize Kareol met de bedoeling daarin een politiebureau te vestigen, is gisteren door de Ged. Staten van Zuid-Hol land goedgekeurd. Vorig jaar hadden zowel Ged. Sta ten als de Kroon hun goedkeuring een dergelijke aankoop onthouden op grond van de financiële draagkracht van de gemeente. Nadien heeft de raad nogmaals een besluit tot aan koop van Kareol genomen, omdat deze aankoop kon worden gedekt door een speciale lening. Door de thans verleende goedkeu ring zal Noord wijk in het bezit ko men van een prachtig politiebureau, waarmede een einde komt aan het probleem voor een behoorlijke huis vesting van de politie. BOUW MARINEWONINGEN. Doordat de marine-autoriteiten hebben te kennen gegeven, dat zij het op prijs zouden stellen als in de gemeente Noordwijk, de gezinnen van een aantal personeelsleden wor den ondergebracht, stellen B. en W aan de raad voor om over te gaan tot de bouw van 34 woningen op het Calorama-terrein. Waar de mogelijk heid bestaat om de bouw van deze 34 woningen uit een voor dit doel speciaal beschikbaar contingent te putten, behoeft hierdoor het nor male bouwvolume voor de gemeente niet aangesproken te worden. De stichtingskosten voor deze 34 wonin gen worden begroot op f 412.000, De opgestelde exploitatie-rekening geeft aan, dat deze woningen een huur moeten opbrengen van 8,15 per woning per week. GELDLENING VOOR DE BOUW VAN 2 GYMNASTIEKLLOKALEN. Bij de voorstellen van B. en W. aan de raad, wordt o.a. voorgesteld, het aangaan van een geldlening groot 130.000,voor de bouw van twee gymnastieklokalen. Een dezer lokalen zal verrijzen aan de Wassenaarsestraat achter de voormalige openbare school, terwijl de ander zal worden toegewezen aan de Hervormde Schoolgemeente. HIUEGOM Brand. Bij de fam, G. aan de Treslongdwarsstraat ontstond brand wegens het niet laten vegen van de schoonsteen. De brandweer loste de moeilijkheden op. DE ZILK Gebrek aan moed. Hel gezin v. d. B. aan de Zilkerduinweg meende in het holst van de nacht inbrekers te horen; aan de achterdeur werd gerammeld. Door geklop tegen de muur werden ook de buren gewekt. Toen buurvrouw de moed had naar buiten te gaan, bemerkte zij dat de hond van N. zich gemeld had. Deze wilde kennis maken met de collega van Van de B., die rustig op de di van sliep. Het inbraakproces was toen spoedig geëindigd. ZOETERMEER 30 JAAR „HERWONNEN LEVENSKRACHT". In 1922 heeft de heer J. Opdam in Zoetermeer het plaatselijk comité van „Herwonnen Levenskracht" opge richt. Als medisch adviseur nam toen zitting dr. J. W. Palte. Nu, na 30 ja ren, bestaat het comité uit 7 bestuurs leden en 4 propagandisten. Het 30-ja rig bestaan zal op Donderdag 23 Oc tober a.s. worden herdacht in de theaterzaal van de heer Van Fraas- sen. Op deze dag zal tevens van 6 tot 7 uur receptie worden gehouden in café-restaurant „Ons Genoegen". Om ".30 uur wordt er een groot cabaret- programma gepresenteerd door het cabai-etgezelschap van A. Westgeest. Het cabaretgezelschap bestaat uit: A. Westgeest, conferencier-sneldichter pianist; Amaco-Telepaat-goochelaar en de „Jodelende zusjes". J. Slingerland wist in een rit over 100 km. met ruime voorsprong te winnen en hiermede de P. T. de Jong wisselbeker, waarvan hij houder was, weer op zijn naam te brengen. Twee de werd C. Plasmeijer. 3. J. Bushman In de C klas wist de houder van de Gebr. Bink-wisselprijs, J. Rietho ven, deze te behouden. 2. A. Pran gers. 3. B. van Wetten. SCHERMEN A.E.W. WINT OP SABEL In de 2e klas sabeloompetitie won een A.E.W.-equipe gisteravond van Durendal met 54 De persoonlijke resultaten waren: Wijers 2 gewonnen partijen. De Mey sr. 2 gew. part. Marmelstein 1 gew. part. Door de heren Weijers en Steur werd een zeer goede sabeltechniek gedemonstreerd.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2