Ook Ned* jeugdploeg stelde teleur Wolverhampton versterkte positie ondanks gelijk spel Schreuders, den Haan en Rozenberg kampioen MAANDAG 20 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Het Nederlands jeugdelftal heeft in de laatste jaren wel eens beter ge speeld, dan dit keer te Antwerpen tegen de Belgische jeugdploeg. Het spel, waarmee de Oranjebroe ken de jonge Rode Duivels te lijf gingen, was, in het bijzonder voor rust, zwak van opzet en afwerking. De uitslag, 31 in het voordeel der Belgen, is echter wel wat geflat teerd, want ook het spel van de Bel gische jeugdspelers was niet be paald in staat de harten op de kille, zich langzaam vullende tribunes te verwarmen. Misschien zelfs waren onze landgenoten in het veld iets sterker dan hun tegenstanders, n het belangrijke verschil tussen bei de ploegen was gelegen in de wijze van samenspelen. Wanneer 'n Neder landse speler de bal in zijn bezit kreeg, volgde er in negen van de tien gevallen een solo-actie, die meestal op niets uitliep.. Lukte het wèl de bal vrij te krijgen dan ging het le der naar een medespeler, die dan meestal al lang gedekt stond. Zo ont brak aan het Nederlandse aanvals- spel het nodige tempo en het ver rassend element en zonder veel in spanning kon de Belgische verdedi ging dan ingrijpen. Het samenspel bij de Belgen was sneller, ook al door de weinig tijd vergende passes langs de grond, en voor het doel werden de geboden kansen beter be nut. Al na 3 minuten hadden de Bel gen de score geopend, toen linksbin nen Bertels op een pass van zijn rechtsbinnen Torfs tussen van der Hurk en Claus doorglipte en een hard schot loste, waar doelman Tap radi caal overheen viel. De Nederlandse middenlinie, waarin Dahrs vooral moeite had zich aan te passen, was onzeker begonnen en aangezien Tap na zijn eerste fatale misgreep weife lend bleef optreden, kregen de Bel gen nog enkele malen een kans de score te verhogen. Maar langzamer hand kon het Nederlands jeugdelftal zich later meer loswerken en na een kwartier kregen van der Hoek en de Wit, die een verdienstelijke partij speelden, een paar mooie schietkan sen, Maar het waren de Belgen, die eerst zouden doelpunten. Een switch tussen mid voor de Wael en rechts buiten Vliers, een uitstekende vleu gelspeler, bracht de bal op de rech tervleugel bij de Woel, wiens voor zet ongehinderd door Vliers kon worden ingeschoten. (20). Goed gesteund nu door van Woer den en de hardwerkende de Wit ver hoogde de Nederlandse voorhoede het tempo en in de ^5e minuut zorg den van der Hoek en de Wit voor een copie van het tweede Belgische doelpunt. Van der Hoek liep op de rechtervleugel met de bal tot op de doellijn, zette toen voor en de toe lopende de Wit behoefde zijn been maar uit te steken om doelman Del- li asse kansloos te slaan. Rijnvis kreeg kort hierna nog een kans, maar zijn diagonaal schot vloog naast het doel. In de tweede helft was het samen spel in de Nederlandse gelederen iets beter, maar voor het doel werden alle kansen verknoeid en daarbij bleek ook, dat zich onder de Neder landers geen enkele schuter van for maat bevond. Van der Hoek en van der Wel kwamen een paar maal vrij, maar meestal waren de schoten te Amsterdam versloeg Brussel met 2-1 Ten aanschouwen van een talrijk publiek, dat van een vaak interes sante strijd kan genieten, heeft de Amsterdamse ploeg op het veld van de Daring club met 21 van Brus sel gewonnen. De gastheren waren het meest in de «anval maar ze von den een zeere hechte verdediging te genover zich. Met name doelman Hagenaars (Volewijckers) en de linksachter Boskamp (Ajax) bleken in grootse vorm. Bij de Brusselaren was de achterhoede eveneens goed op dreef met de Cock in het doel als uitblinker. Ook de spil van Kerkho ven en de linkshalf Frans toonden hun plaats waard te zijn. Voor rust speelden de Amsterdam mers met de zon in de ogen. Zij na men na zes minuten de leiding toen de rechtsback Matthys van Ander- lecht gepasseerd werd met een hoge bal en de toelopende Disselkoen het leer in het net plaatste. (01). De Belgen zetten tal van aanvallen op. En zowel Lambert als van den Plas en Dlmanche bezorgden de Hage naars moeilijk werk. Maar tot sco ren kwam het niet. In de tweede helft werd Dissel koen (AFC) op de linksbuiten plaats vervangen door Niessen (Zee- burgia), terwijl in de Brusselse ploeg Valet van Anderlecht als rechtshalf in de plaats kwam van de bast van Ukkel. De Brusselaren liepen dade lijk storm en in de vijfde minuut scoorde hun midvoor van den Plas de gelijkmaker uit een prachtige pass van de rechtsbinnen Lambert. (11). Zij bleven in de meerder heid, maar de Amsterdammers ver dedigden zich met zes en soms met zeven man en gaven geen krimp. Het doelpunt viel, tegen het spel- beeld in, aan de andere kant toen midvoor Verhagen (Zeeburgia) een goed door de rechtsbuiten Tolmeyer (Blauw Wit) genomen hoekschop in zette. Wel probeerde Vaillant nog te redden, maar de bal was de doellijn al gepasseerd. In het einde van de wedstrijd was het al Brussel wat de klok sloeg, maar de Amsterdammers zetten in de verdediging alle zeilen bij en konden met een zege het veld veria ten. BELGISCHE—NED. POLITIE 5—2. In een vóór-wedstrijd te Antwer pen kwamen de ploegen van de Bel gische en van de Nederlandse politie tegen elkaar uit. De Belgische poli- bemannen leidden by rust met 31 i m wonnen ten slotte met 52. hoog gericht of te zacht. Het was tenslotte Vliers, die ook aan de span ning nog een einde maakte, toen hij een slecht door de Nederlandse de fensie weggewerkte bal opving en langs Tap joeg. Het was 31 en met deze stand kwam het einde. Rotterdam verloor van Antwerpen met 3-0 Met sprekende cijfers, 30, heeft Antwerpen de stedenwedstrijd te gen de vertegenwoordigers van de Maasstad gewonnen. En deze s^ore was zeker niet geflatteerd voor a? Antwerpenaren, die een goede, ho mogene ploeg in het veld bracnten zonder zwakke plekken. Uitblinker was de rechtshalf van Beersciiot Huysman. Bij de gasten waren kee per Muhring (Xerxes) en de nüd- half van Schijndel (SVV) uitstekend op dreef. Antwerpen speelde eerst met de zon tegen, doch nam onmiddellijk het initiatief. Enkele goede kansen werden gemist, waarna de Rotter dammers uitvallen ondernamen, die keeper Schilders gelegenheid gaven zich te onderscheiden. Nadat de Ant werpenaren verscheidene hoekschop pen hadden mogen nemen die niets opleverden, opende hun rechtsbin nen Mersie in de 44e minuut de sco re met een fraai schot, na een aan val waaraan de hele voorhoede had deelgenomen. Na de hervatting ging de strijd eerst gelijk op. Maar langzamerhand kwamen de gastheren andermaal in de meerderheid. Zij schiepen zich prachtige kansen, zonder evenwel tot doelpunten te komen. De Rotter dammers beperkten zich tot uitval len, meestal geleid over de linker vleugel waar Heyster (HDVS) goed werk verrichtte. Maar van zijn zui vere voorzetten wist het .binnentrio niet te profiteren. In de 80e minuut bracht Mersie zonder moeite de stand op 20, doordat de Rotterdamse achterhoede, in de mening, dat de Belg buitenspel stond, niet reageer de. Een minuut later passeerde de midvoor de Bakker, uit een voorzet van zijn rechtsbuiten van Noten, de Rotterdamse doelman voor de derde maal met een onhoudbaar schot. In de laatste fase van de strijd kwamen de Rotterdammers wat meer aan het woord, maar Schilders liet zich niet verrassen en het einde kwam met een verdiende 30 zege van de Ant werpse ploeg. Te Kopenhagen werd voor 39.000 toeschouwers de interlandvoetbal wedstrijd gespeeld tussen Denemar ken en Noorwegen. De uitslag werd 31 voor Noorwegen, nadat bij rust Noorwegen reeds met 10 de lei ding had. Beter combinatievermogen en gro tere accuratesse bij het schieten heb ben het Noorse voetbalelftal een be trekkelijk gemakkelijke 31 over winning gebracht. In de 19e minuut nam Noorwegen de leiding door So- rensen, die met een hard schot de Deense doelman voor de eerste maal het nakijken gaf. Alhoewel de No ren het beste van het spel behielden wist Denemarken kort na de rust gelijk te maken. Het was Jensen die daar voor zorgde door in de 11e mi nuut na de hervatting uit een vrije schop het leer ineens in te schieten, hetgeen de 39.000 toeschouwers een daverend applaus ontlokte. 9 minu ten later kwam Noorwegen evenwel terug door H. Nordahl, die zijn ploeg opnieuw een voorsprong bezorgde (21). Tor Jevne maakte de Noorse zege definitief, toen hij in de 32e mi nuut voor de derde maal het Deense doel wist te vinden. Hongarije heeft te Boedapest voor 45.000 toeschouwers het Tsjecho Slo waakse elftal met grote cijfers terug gewezen. Na een duel, waarin de Hongaren van begin tot eind meester van het terrein waren, leden de Tsjechen een 50 nederlaag. Hideg- kuti maakte na 5 minuten 10 van en 9 minuten later zorgde Egresi voor 20. Kocsis nam de beide vol gende doelpunten, die in de 27e en 37e minuut werden gescoord, voor zijn rekening. De 40 ruststand gaf het spelbeeld van de eerste helft op treffende wijze weer. Na de hervat ting deden de Magyaren het wat kal mer aan, waardoor hun tegenstan ders zich iets aan de constante druk konden onttrekken. Dat nam toch niet weg, dat het vrijwel alles Hon garije was wat de klok sloeg en daarom mocht het enigszins verwon derlijk heten, dat de Hongaren nog sléchts één maal het net wisten te vinden. Kocsis bracht de eindstand op 50. De te Brno gespeelde voetbalwed strijd tussen de B-elftallen van Tsjecho Slowakije en Hongarije is in een gelijkspel (11) geëindigd. De K, N. V. B.-wedstrijden Van de Engelse velden Nederlagen van Blackpool en Liverpool Alhoewel de Wolverhampton Wanderers het in de uitwedstrijd tegen West Lromwich slechts tot een draw konden brengen hebben ze hun positie aan de top van de ranglijst in de eerste divisie nog versterkt. Hun gevaarlijkste concurrenten, Blackpool en Liverpool, moesten namelijk nederlagen incas seren. Overigens kon West Bromwich pas drie minuten voor het einde de goal scoren, welke de ploeg aan het eerste gelijke spe1 van het seizoen hielp. De Wolves hadden in de eerste helft een 1-t) voorsprong genomen door hun rechtsbuiten Smith. Maar toen hun zege al verkregen scheen gaf de rechts buiten Griffin van West Bromwich een prachtige voorzet waaruit zijn col lega Lee op de andere vleugel prachtig inkopte. De Wolves leiden nu met 19 pun- AlbionWolverhampton Wanderers ten uit 13 wedstrijden en hebben twee punten voorsprong op Blackpool en Liverpool. Blackpool speelde zon der Stan Matthews, die gewond is, en had voorts invallers voor Farm en Allan Brown, die onderscheidenlijk als keeper en als rechtsbinnen te Cardiff voor Schotland uitkwamen tegen Wales. De ploeg verdedigde zich voor de rust uitstekend tegen de Spurs, die slechts eenmaal raak kon den schieten. Maar in de tweede helft zakte de tegenstand ineen. Liverpool, dat zonder zijn Schotse internat'onal Billy Liddell uitkwam, leed zijn eerste nederlaag van het sei zoen op eigen terrein tegen Aston Villa, na een doelpuntloze eerste helft. Manchester United had tot nu toe zo weinig gepresteerd, dat de ploeg op een na de laatste plaats op de rang lijst bezette. Maar tegen Preston trok ken de League-kampioenen, wier ploeg liefst negen wijzigingen ver toonde vergeleken bij het elftal, dat verleden week van Stoke verloor, ge weldig van leer. Tn de eerste helft stond Preston machteloos tegenover de schitterend combinerende voor hoede van de United, die vijf doel- nunten piaakte. Na de rust speelde de thuisclub een klasse beter en ging de strijd gelijk op Er werd niet meer ge scoord zodat de stand 50 voor de Manconians bleef. Manchester City verloor thuis met 1—2 van Bolton Wanderers en werd daardoor nog wat vaster op de laatste plaats genageld. Newcastle United nam twaalf seconden na de aftrap de leiding tegen Charlton door toedoen van George Robledo, zonder dat één Londenaar gelegenheid had gekregen het leer aan te raken. De thuisclub won ten slotte met 32. Ook te Sheffield, v/aar de Wednes day met 20 van Derby won. kreeg het publiek al spoedig gelegenheid tot juichen. Er was nog geen twee minuten gespeeld toen er voor een strafschop gefloten werd waaruit de thuisclub de leiding nam. De uitslagen luiden: Eerste divisie: BurnleyChelsea 11; LiverpoolAston Villa 02. Manchester CityBolton Wanderers 1MiddlesbroughSunderland 12 Newcastle UnitedCharlton Athletic 32; Preston North EndManchester United 05; Sheffield Wednesday Derby County 20; Stoke City Portsmouth 2—4; Tottenham Hotspur Blackpool 40; West Bromwich Tv/eede divisie: Birmingham City Huddersfield Town 02; Bury Swansea yTown 13; Fulham Blackburn Rovers 21; Leeds United Bainsley 41. Leicester City Everton 42; Luton TownSheffield United 41; Notts CountyBrent ford 40; Plymouth ArgyleLincoln City 00; Rotherham UnitedHull City 21; SouthamptonDoncaster Rovers 33; West Ham UnitedNot tingham Forest 32. Schotland versloeg Wales met 2-1 De ontmoeting WalesSchotland in Ninian Park te Cardiff trok zes tigduizend toeschouwers, die van een zeer spannende strijd getuige zijn geweest. Het spel rees echter slechts af en toe tot grote hoogte, en dan voornamelijk door toedoen van de Schotten, die echter de grootste moeite hadden om de vastberaden en vurige Welse voorhoede in be dwang te houden. Na een aarzelend begin kwam George Voung van de Rangers, de aanvoerder van de Schotse ploeg, schitterend op dreef. Hij werd toen het grote struikebllok voor de verwoede stormlopen van de mannen van Wales, goed terzijde gestaan door de spil Brennan van New Castle United, die tegen mid voor Trevor Ford geen gemakkelijke taak had. In de 24e minuut gaf Ford zijn ploeg de leiding met een kogel van 14 meter afstand. Hij kreeg de bal van Foulkes, draaide zich bliksem snel om en schoot geweldig hard in (10). Wales had toen het beste van het spel en de Schotten kregen met de gelijkmaker, waarvoor Brown van Blackpool 10 minuten later zorgde, wel iets meer dan hun toekwam (1-1). Na dè rust werd Schotland gaan deweg sterker en in de 25e minuut kwam dit overwicht tot uitdrukking in een doelpunt. Eerst kopte Davies het leer tegen de bovenlat, waarna Billy Steel de bal bemachtigde en doorgaf aan Liddell. Deze- zette er zijn hoofd onder en ver buiten be reik van de keeper van Wales vloog de bal in het net, vlak langs de paal (12). De hele Welse ploeg toog toen ten aanval, maar de voortreffelijke achterhoede van Schotland hield stand tot het einde. UITSLAGEN. Tweede klasse A: EBOHFluks 2—2; HOV—Fortuna 1—1. Tv/eede klasse B: VeloxRFC 31 Derde klasse A: HBCWilhelmus 2—2. Derde klasse B: RK AW-WP 2—4. Vierde klasse A: VVSBTeylingen 3—5. Vierde klasse B: OlympiaDONK 3—3. RKAVV—WP 2—4 In een wedstrijd, waarin de thuis club niet minder speelde dan de gas ten, heeft RKAVV tenslotte beide punten moeten afstaan. Dat was ge heel in strijd met de verwachtingen van de even onverwachte grote be langstelling, vooral van de zijde van WP. Voor de Leidschendammers begon het al heel fortuinlijk. VVP won de toss en Piet Hakkaart bracht de bal aan het jollen. Hoewel even gehin derd kon hij doorgeven aan Frans Hakkaart, die op zijn beurt dadelijk overgaf aan rechtbuiten Scholten, die met een keihard schot, nog niet 1 minuut na het begin, aan RKAVV de leiding gaf. (10) Deze overrompeling bracht de Zui- derparkers in felle reactie, maar hun ballen stuitte af op de rotsvaste Ge rard van Dorp of door de kleine doelman van Rijswijk. Maar ook de Haagse keeper Knijnenburg was niet mis. Vier maal kon hij de mooie kan sen van RKAVV om hals brengen. Toen WP daarna een aanval kon opzetten, gaf Verseput op grote af stand een kanjer, en over aller hoof den heen, ook over het hoofd van Van Rijswijk, ging de bal in het net. (1—1) Nu werd het spel geleidelijk pit tiger. RKAW had wel veel over wicht, maar het harde werken bracht toch geen resultaat. Toen WP kon doorbreken kregen de Hagenaars 'n hoekschop welke door V. d. Leeuw goed geplaatst werd en door midvoor Thoben met succes werd bekroond. (12) Bij een volgende aanval komt de Hagenaar V. d. Wallén alleen voor het RKAW-doel. Keeper Van Rijswijk loopt uit waardoor V. d. wallen even aan zijn kans twijfelt, waarvan Van Rijswijk gebruik maakt en de bal wegwerkt. Na de rust heeft RKAW een groot overwicht en krijgt drie hoekschop pen toegewezen, gevolgd door een vrije trap. maar al deze kansen gin gen verloren. Het spel werd nu geleidelijk stug ger, maar door de juiste leiding van scheidsrechter V, d. Meij, kwamen geen incidenten voor. Het ging er wel fanatiek aan toe en daardoor kon WP herhaalde malen ten aan val komen waardoor Van der Wallen door een kopbal de stand weet te brengen op 13. Maar RKAW zet ook een beentje bij en door een lang GRONINGEN—FRIESLAND 2—4. In het Oosterpark te Groningen werd Zaterdag een lichtwedstrijd ge speeld tussen Groningen en Fries land. Het elftal van Friesland won met 42, na bij rust reeds een 21 voorsprong te hebben behaald. LUXEMBURG—BELGIE B 1—1. De landen wedstrijd Luxemburg België B is in een gelijk spel, 11, geëindigd. De ruststand was 10 voor België. OOSTENRIJK—FRANKRIJK 1—2. De te Wenen gespeelde voetbalwed strijd tussen Oostenrijk en Frankrijk eindigde in een 21 overwinning voor Frankrijk. Bij rust was de stand 20 voor het Franse elftal. Het Oos tenrijkse doelpunt werd in de tweede helft uit een starfschop gemaakt door Walzhoier. FRANKRIJK B—OOSTENRIJK B 1—0. Te Bordeaux heeft Frankrijk B met 10 van Oostenrijk B gewon nen. Deze stand was reeds bij rust verkregen. schot trof ook Henk van Oosten doel en werd het 23. Hoewel merkbaar was, dat de spelers van beide ploe gen vermoeid waren, gelukte het aan A. v. d. Leeuw toch nog te scoren en werd de wedstrijd daarna afgefloten met een 42 overwinning voor WP. VVSB—TEYLINGEN 3—3. In een aantrekkelijke wedstrijd hebben VVSB en Teylingen de punt ten gedeeld, waarbij Teylingen iets meer kreeg dan het verdiende. Van meet af aan pakte WSB goed aan en directe ontstonden al scorings kansen, maar de achterhoede van Teylingen kon aanvankelijk het ge vaar kerent. Na ongeveer tien minu ten opende J. Marijnen met een ver schot de score (10). Hierna zette Teylingen enkele goede aanvallen op, maar het juiste schot ontbrak en VVSB ontworstelde zich aan de druk. Bij een WSB-aanval maakte de rechtsback van Teylingen een fout en Braun kwam alleen voor de kee per en hij maakte geen fout (20). Na de aftrap toog VVSB meteen weer ten aanval en van de linker vleugel scoorde midvoor v. Paridon met een hard schot (30). Nu ging VVSB het een beetje kalmer aan doen, hetgeen later een fout bleek te zijn. Teylingen kreeg eveneens kansen en uit een corner van links wist v. Elk met een goede kopbal te doelpunten (31). Vlak voor de rust ging Nederstigt door de Teylingen- verdediging heen, omspeelde de kee per en schoot op het doel, waar de bal door de spil van Teylingen met de hand gestopt werd. Er volgde geen penalty, want de scheidsrechter floot een fractie van een seconde voor de handsbal voor rust. Na de rust pakte Teylingen met een stevig aan, maar de verdediging van VVSB stond pal. Na ongeveer een kwartier spelen kreeg de mid voor van Teylingen een mooie kans, hij schoot hard op doel en het zou zekér een doelpunt zijn geweest als W. v. Duin niet in een zweafduik de bal met de hand uit het doel ge slagen had. De penalty, die toen volgde, werd tegen de lat geschoten. Maar de scheidsrechter oordeelde, dat het niet volgens de regels was ge gaan en liet hem overnemen. Nu werd hij onhoudbaar inge: Ghoten (32). Teylingen rook de gelijkma ker en viel fanatiek aan en zowaar een kwartier /oor het eind wist de rechtsbinnen met een hoog schot te scoren (33). Enkele minuten later zag de scheidsrechter zich genood zaakt de midvoor van Teylingen naar de kleedkamer te verwijzen omdat hij opzettelijk naar een tegen stander trapte. Hierna werd C. de Wit door C. v. d. Klauw vervangen. VVSB zette alles op alles om de win nende goal uithet vuur te slepen, maar dit lukte niet en met onveran derde stand brak het einde aan. Geen voetbal meer op Olympische Spelen Helsinki werd groot bedrog In een artikel in het te Genève ternationaal olympisch comité, Albert Mayer, een gedachten-,visseling be sproken, die hij met de secretaris van de Engelse Voetbalbond, Stan- lay Rous heeft gehad naar aanleiding van het olympische voetbaltournooi. Volgens Mayer is Rous de mening toegedaan, dat voetbal van het olym pische programma geschrapt moet worden. „Het tournooi- van Helsinki zal als een groot bedrog op sport gebied in de geschiedenis voortleven. Verschillende voetbalbonden, die nog geloof hadden in de eerlijkheid van de leidende personen, zijn bitter te leurgesteld geworden. Een groot aan tal bonden", aldus Rous, „hebben zich door beroepsspelers laten ver tegenwoordigen. Daardoor is een verkeerd beeld van de werkelijke speelsterkte van het amateurvoetbal in de betrokken landen ontstaan, met als gevolg een ontelbaar aantal moei lijkheden. Zou men tot een be snoeiing van het olympische pro gramma overgaan, dan dient op de eerste plaats voetbal geschrapt te worden" ,zo zegt Rous. ZATERDAGVOETBAL VAN DE KNVB. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Zaterdagvoetbal competitie van de KNVB luiden: District West II, 3e klasse A: 's Gra- venzandse Sport veren.Doto 23; Noord wijkCapelle 31; CSVD Ter Leede 30; RCQuick Boys 14; Rijnsbugrse BoysMonster 3—2. PAARDENSPORT JOCKEY EN LEERLING-JOCKEY VERONGELUKT De 42-jarige kampioen-jockey Ro bert Bates is dodelijk verongelukt tijdens de steeplechase om de Prix de Saumur op de baan van Auteuil. Hij kwam met het paard „La Guille- tière" ten val bij het nemen van een sloot en werd met een schedelbreuk opgenomen. Kort daarna is hij over leden. Tijdens een race in het Swandown park bij Londen kwam de Britse leerling-jockey J. W. Bostin op on gelukkige wijze ten val, doordat het paard tegen de dwarsbalken van een hindernis aanstootte. De ruiter werd naar het ziekenhuis vervoerd, doch hij stierf op weg daarheen. AGENDA EN HERALD VERKOCHT. Het paard Agenda, waarmede Prins Bernhard verschillende malen op con coursen hippique is uitgekomen, is aangekocht door de heer Jacq. Put ters uit Den Bosch. Herald, eveneens uit de stal Soestdijk, is overgenomen door de heer Stibbe te Vught. COURSES TE DUINDIGT De uitslagen (resp. tijd en km- tijd) van de gehouden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Belle d'Orprijs, afstand 2100 m., prijzen draverij voor paarden, die nog geen 1.500 hebben gewonnen: (dead heat) tussen Qualiteit S (N. Oosting) 3.09.7, 1.32.1 en Proximity (B. U. de Jong) 3.09.7, 1.29.5; 3. Phe nomenal (A B. v. d. Veen) 3.11.7, 1.31.3. Totalisator winnend f 3.60, 6.80, pl. 2.30, 3.—, 4.90, gek. 2.90, 6.30, cov. ƒ4.10, 3.— x Classe-prijs, afstand 2500 m., prijzen draverij voor paarden, die 1.500 doch nog geen f 4.000 heb ben gewonnen: 1. Oddity (K. Kra mer) 3.43.9, 1.28.9; 2. Noco The Saint (T. A. v. d. Veen) 3.43,9, 1.28.2; 3. Ortolaan S (B. U. de Jong) 3.43.9, J.28.2. Totalisator winnend 11.80, pl. ƒ2.90, 3.70, 1.80, gek. ƒ20.40, cov. 10.90. Criterium-prijs, afstand 1500 m., prijzendraverij voor 2-jarige paarden, die 500 of meer hebben gewonnen: Rêve d'Or (J. M. v. d. Berg) 2.15.6, 1.30.4; 2. Ronald (J. de Vlie ger) 215.8, 1.28,2; 3. Rita B. H. (G. Brouwer) 2.19, 1.32,9. Totalisator winnend 6.90, pl. 1.80, 2.30, 4.40, gek. f 19.30, cov. 5.30. Multicolore-prijs, afstand 2100 m., prij zen draverij voor paarden, die 4.000 doch nog geen 10.000 heb ben gewonnen: 1. Prinses Julia B (J. M. v. d. Berg) 3.02.1, 1.26.8; 2. P. Louis II (J. Zuyderduin) 3.02.4, 1.26; 3. Our Bonni B (J. de Vlieger) 3.02.8, 1.26.2. Totalisator winnend f 3.30, pl. 1.70, 4.50, 2.90, gek. 6.3Ö, cov. 17.70. Qualla-prijs, afstand 2020 m., prij- zendraverij internationaal voor paar den, die 10.000 of meer hebben ge wonnen: 1. Nellie Gregor (A. T. v. Veen) 2.50.3, 1.25.2; 2. My Darling (J. de Vlieger) 2.50.3, 1.25.2; 3 Luxor (H. C. ten Hagen) 2.50.3, 1.25.2 To talisator winnend 7.90, pl. f 2.30, '.20, gek. f 5.40, cov. 3.40. Britannique-prijs, afstand 1800 m. voor Nederlandse paarden van 3 jaar en ouder: 1. Flying Cal (J. Vóórhaar) 2.04.1; 2. Aquavit (J. v. Yperen); 3. Frederique (A. A. M. Pije). Totali sator winnend 2.pl. 1.10, 1.30, 1.10, gek. f 10.40, cov. 4.50. Het Criterium, afstand 1600 m. voor Nederlandse hengsten en mer- riën van 2 jaar: 1. Silver Slipper (J. C. Pex) 1.50.5; 2. Pistache (H. Pije); 3. Christina (A. A. M. Pije). Totali sator winnend 2.60 (stal), pl. ƒ5.20, 4.80, gek. 21.40, cov. 3.60. Retriever-prijs, afstand 3300 m. steeple-chase handicap voor paarden van 4 jaar en ouder: 1. Dicky (A. Borlee) 4.06.3; 2. Nanouk (J. Voor- haar); 3. La Chefta (H. Pije). Tota lisator winnend 2.90, pl. 1.40, 1.70, gek. 3.cov. 5.30. Totale omzet 85.783. De Kampioensrit der KNMV Door de uitstekende weersomstan digheden een warm zonnetje scheen de gehele dag over de Lira burgse heuvels was de zware modder van de talrijke binnenweg getjes, waarlangs het derde traject van de kampioensrit van de KNMV voerde, wat opgedroogd, zodat het aantal strafpunten en het aantal uit vallers Zaterdagochtend en middag heel wat minder talrijk was dan Vrijdag, toen hetzelfde parcours, zy het in omgekeerde richting, was ge reden. Achttien deelnemers waren in de morgenuren voor het 270 km lange parcours vertrokken en vier van hen vielen uit, zodat in totaal 14 van de 115 deelnemers de zware betrouwbaarheidskampioensrit héb ben volbracht, een buitengewone prestatie van mens en machine. Van deze 14 rijders slaagde slechts van Kalmthout uit Hoofddorp met Jawa erin, in de afdeling juniores de rit te volbrengen. Alle andere deelnemers bij de juniores vielen door pech uit of waren gediskwalificeerd wegens vergaande tijdsoverschrijding. In de klasse der juniores tot 125 en boven 250 cc werd dus geen enkele renner geklasseerd. Bij de seniores reed Flip Haaker in de kwartliterklasse met Jawa op laatste traject voortreffelijk. Slechts 1 strafpunt moest hem wor den toegekend, maar den Haan, die met Puch veel gunstiger stond in de rangschikking, wist deze positie aan de kop te handhaven. In de lichte klasse werd Schreuders eerste. Hij en van der Mispel waren de enige deelnemers, die de rit in deze klasse hebben volbracht. In de klasse tot en met 250 cc slaagden zeven rijders erin het eind punt Roermond reglementair, na 860 km in 30 uur te hebben gereden, te bereiken, met den Haan op Puch als kampioen van Nederland. En bij de klasse van motoren met cylinder- inhoud, groter dan 250 cc, zegevierde Priem Rozenberg uit Kerkrade, die weliswaar enkele strafpunten op het laatste traject kreeg, maar zich door de andere deelnemers uit deze klasse geen ogenblik bedreigd kon gevoelen. De einduitslag luidt: Klasse juniores tot en met 125 cc: alle deelnemers uitgevallen. Klasse juniores tot en met 250 cc: van Kalmthout Hoofddorp met Jawa 250 cc 83 strafpunten. Alle andere deelnemers in deze klasse vielen uit. Klasse juniores boven 250 cc: alle deelnemers uitgevallen. Seniores tot en met 125 cc klasse: 1. en kampioen van Nederland C. Schreuders, Haarlemmermeer met CZ 125 cc 223 strafpunten; 2. P. W. van der Mispel, Driebergen met CZ 125 cc 296 strafpunten. Alle andere deelnemers zijn uitgevallen. Tot en met 250 cc klasse: 1. en kampioen van Nederland M. den Haan, Strijen met Puch 250 cc 30 strafpunten; 2. Ph. J. J. Haaker, Bad hoevedorp met Jawa 250 cc 52 straf punten; 3. J. van Rijn, den Haag met DKW 250 cc 69 strafpunten. Boven 250 cc klasse: 1. en kam pioen van Nederland M. Rozenberg, Kerkrade met BS A 500 cc 33 straf punten; 2. J. van Heukelom, Hil versum met Matchless 500 cc, 78 strafpunten; 3. A. H. Elbersen, Soes- terberg met BSA 500 cc 104 straf punten. Bij de juniorclubteams werd geen enkel team geplaatst, hetgeen tevens geldt voor de politieteams en voor de solorijders der politie. Merkenteams: DKW-team met de rijders J. T. Veer, J. van Rijn en P. Knijnenburg met in totaal 457 straf punten. Het Jawa-team stond oor- spronkeijlk als eerste geklasseerd met 412 strafpunten, maar de straf punten van Drikus Veer (46 van de eerste dag) had men vergeten bij het totaal op te tellen, zodat Flip Haa ker, Cees van Rijssel en Drikus Veer tezamen 458 strafpunten verkregen, precies 1 punt meer dan het DKW- team. 3."»BSA eerste team met M. Ro zenberg. G. Brouwer en G. van Kas- bergen 474 strafpunten. Senior clubteams: 1. M.C. Haar lemmermeer en omstr. met J. W. Haaker, C. Schreuders en Ph. J. J. Haaker 375 strafpunten. De andere senior clubteams kwamen niet voor plaatsing in aanmerking.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6