k L DUINSTREEK Apostolisch Instituut unstleven in Leiöen Prof* v* cL Pol sprak over Katholicisme en Oecumene Seizoenstijging zet zich voort MAANDAG 20 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ELKAAR HELPEN! Leidse K.A.V. leden hadden schone Maria-Moederochtend Toespraak van nieuwe geest, adviseur Het was een imposant gezicht, gistermorgen zóveel kath. arbeiders vrouwen bijeen te zien in de St. Lo- dewijkskerk, toen rector F. Berne- feld ter opening van de Maria-Moe derochtend een H. Mis opdroeg tot intentie van de onlangs overleden waarnemend-voorzitster, mevrouw E. SchoonBadart, en de lange rijen te aanschouwen, die ter H. Tafel na derden. Het had een demonstratie kunnen zijn van de sterkte in aantal, die de Leidse K.A.V. in de zes jaar van haar bestaan heeft weten te be reiken. Dat het aantal overigens niet het belangrijkste is, bleek later op de ochtend wel uit de toespraak van mevr C. UphoffVisser, de nieuwe waarnemend-voorzitster, die de 250 aanwezige leden niet alleen aan spoorde propaganda te maken voor de K A. V., maar hen vooral op het hart bond goede leden te zijn. Goed in de beste zin van het woord, -door te helpen waar een goede wil iets te helpen vindt. Het mag niet voorko men, dat een moeder ergens ziek ligt, zonder dat de buurvrouw indien nodigbijspringt in het huishouden! Ook in de grote zaal van het St. Antonius Clubhuis, waarin na de H. Mis ontbeten werd, maakte het grote aantal dames een overweldigende in druk. Reeds alleen door hun aanwe zigheid kon mevr. Uphoff spreken van een schone ochtend,, omdat de leden hiermede trouw bewezen aan hun organisatie, die nodig is en nodig blijft, iets dat andere partijen dan de katholieken vaak veel beter blijken te begrijpen. Mevr. Uphoff herdacht met woorden van grote waardering het vele werk, dat pater Cala- sanctius voor de K.A.V. heeft verricht sedert de oprichting in 1948. Helaas heeft hij door te drukke werkzaamheden deze functie moeten neerleggen. Spr. was echter zeer verheugd, dat de K.A.V. in rector Bernefeld een goede opvolger gevonden had, riep de nieuwe geestelijk advi seur een hartelijk welkom toe en vertrouwde op een goede weder zijdse samenwerking Tenslotte vroeg de voorzitster nog even aandacht voor de K.A.V.-toneel- avonden van Maandag en Dinsdag. Voor slechts 50 cent kunnen de leden zich van een kaart voorzien. Als de eerste Christenen. Nadat het ontbijt, keurig verzorgd door het werkcomité, alle eer was aangedaan en de welvoorziene scha len in opgewekte stemming gelegdigd waren, werd aller aandacht gevraagd voor het Maria-declamatorium, dat door Stientje Steenbei-gen met een dapper voorgedragen „Viaticum" van Jac. Schreurs werd geopend, gevolgd door een declamatie over Moeder en Kind door mevr. Pelgrim. Daarna kreeg rector Bernefeld ge legenheid zijn maiden-speech als nieuwe geestelijk adviseur te hou den. Hij achtte het geen lichte opga- het werk van pater Calasanctius voort te zetten en zegde toe zijn beste krachten aan de K.A.V. te zullen ge ven. Inhakend op hetgeen de voor zitster gezegd had over elkaar hel pen, stelde de rector alle vrouwen Maria ten voorbeeld, die zoals het Evangelie verhaalt over de bergen trok om, met een juichend Magnificat op haar lippen, haar nicht Elisabeth te gaan helpen. We moeten terug, aldus de rector, naar de bereidheid elkaar te helpen van de eerste Chris tenen. Spr. wees vervolgens op de grote taak van de KA.V., die ook in het sociale en politieke vlak ligt. De vrouw kan niet langer aan de kant blijven staan, moet zich niet opslui ten in haar gezin, maar dient een werkzaam aandeel te hebben in het organisatie-leven. ,,Ge zult het er misschien wel wat drukker door krij gen, maar uw leven wordt er geluk kiger en lichter door", aldus de rec tor, die tenslotte wel de talrijke so ciale voorzieningen prees, maar toch nog eens wilde benadrukken, dat men steeds de nood van zijn naaste moet blijven zien, omdat voorzieningen nooit de hulpvaardige naastenliefde zullen kunnen vervangen. De ochtend, die ook door vertegen woordigsters van afdelingsbestuur en Qilde werd bijgewoond, vond een waardig besluit in een declamatorium voor twee personen door mevr. Van Kampen en mevrouw van Leeuwen. Ook Leiden krijgt eem tr Vorming in breedte en diepte voor met niet-katholieken het contact Er is in een stad als Leiden uiter aard een veelvuldig en veelzijdig contact tussen katholieken en niet- katholieken door vriendschappelijke omgang en collegiale samenwerking in studie, beroep of bedrijf. Bij deze ontmoetingen zijn wij ons niet alleen meer bewust geworden van onze ver antwoordelijkheid als katholieken, maar ook van de moeilijkheden om elkaar te kunnen begrijpen als het gaat om onze diepste overtuiging en levensopvatting. Hieruit groeide bij velen de be hoefte aan verdieping van eigen ge loofskennis en aan een beter begrip van de denkwijzen en opvattingen van onze niet-katholieke medemen sen om daardoor ook over eigen ge- loorsbezit op een voor hen verstaan bare wjjze beter t kunnen spreken. Zo werd het idee van het Aposto lisch Instituut geboren. In November van 'het vorig jaar werd het eerste geopend te Amster dam, in Januari 195L het tweede te Utrecht. Nu gaat dan Leiden volgen: Op het a.s. feest van St. Willibrord, 7 Novem ber, wordt in „Verbum Dei" een be gin gemaakt met een Apostolisch In stituut voor jonge mensen van 19 35 jaar met Gymn., H.B.S.-opleiding, acte L.O. of een daarmee overeenko mende ontwikkeling. Iedere Vrijdagavond zullen daar 3 lesuren worden gegeven van 7.15 tot 10.15. Deze cursus loopt van November tot Mei en omvat lessen van ver schillende docenten over de inihoud van het geloof, Kerkgeschiedenis, Li turgisch leven, Hedendaagse Protes tantisme, Moderne stromingen (He dendaags Socialisme, Atheïsme, Hu- manisme, Existentialisme, e.d.), Prac- tijk van het godsdienstig gesprek. Verder zijn er extra-lessen over actualiteiten, werkgroepen, en wordt er maandelijks een conferentie ge geven voor de geestelijke vorming. De moderator v..ni dit werk, tevens docent in de geloofsleer is rev. P. J. de Rooij S.J. De namen van de an dere docenten zullen nog nader wor den bekend gemaakt. Voor alle verdere lichtingen kan men zich wenden tot dr. L. Simons, Vr. van Bethanië, Verbum Dei, Plan tage 16, Leiden. Tel. K 1710 21988. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris B. H. Stumpel te Leiden: Winkel-woonhuis Oranjegracht 47, in bod: 1.800.koper de heer H. Niepoth Sr. q.q., te Leiden, voor 1.800.—. Pakhuis Nieuwe Rijn 117 in bod: 2.150.koper de heer H Niepoth Sr. q.q. te Leiden voor 2.3010. Huis "met tuin te Oegstgeest, Rhijn- geesterstraatweg 195, in bod: 6.900.- kopei de heer N. J. Moonen q.q. te Leiden voor: 8.100. Huis Beestenmarkt 12 is niet ge gund. Ten overstaan van Notaris W. S. Jongsma te Leiden: Beneden- en bovenwoning Heren gracht 80/80a in bod: 5.700.ko per de heer D. N. A. van Wyk te Was senaar voor 5.725. Huis Uiterste Gracht 11? in bod: 550.koper de heer G van der Eurch q.q. te Wassenaar voor 625. Huis Haverstraat 67 in bod: 750. koper de heer G. van der Burch q.q te Wassenaar voor: 870. Huis 2e Gortestraat 64 in bod: 370 koper de heer J. C. van der Graaf te Voorschoten voor 570. Huis 2e Gortestraat 46 in bod: 400.kopei de heer H van der Donk te Wassenaar voor: 600. Huizen 2e Gortestraat 50 52, 54 en 56 tezamen na afmijning in bod: 1875.koper de heer H Niepoth Sr. q q. te Leiden voor: 2.575. Huis Noord Rundersteeg 6 in bod: 740.—, koper de heer J. C van der Graaf te Voorschoten voor: 890. Huis 30 Gortestraat 92 in bod: 220.koper de heer P. J. van der Kleij te Leiden voor* 240. Huis Koolgracht 9 in bod1 230. koper de heer P. J. van der Kleij q.q te Leiden voor: 310. Huis Koolgracht 15-in bod: 250. koper de heer L. Lolkes de Beer te Leiden voor: f 350. Huis Vestestraat 23 in bod: 1 300, koper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor: 1 675.—. Huis Hof de Blauwe Klok 5 in bod: 300.koper de heer H. Niepoth q.q. te Leiden voor: 460. Inauguratie van .,St, Augustinus" Positie van Leidse kath. studenten is uniek Joegoslavische dansers hadden geweldig succes Ivo Lola Ribar voor K O 't Is een andere dansgroep, dan die, welke verleden jaar optrad voor de leden van K. en O. Deze heren en dames zijn studenten van de Univer siteit te Belgrado. Amateurs dus! Maar dan geweldig getrainde en ge- diciplineerde amateurs. Aangezien ze het voor hun pleizier doen, is de interpretatie geladen van enthou siasme, die evenwel nooit onbeheerst is. Onder auspiciën van het Neder lands Bureau voor Buitenlandse Studentenbetrekkingen traden de dansers, zangers en musici op in dans en zang uit Macedonië, Servië, Kroatië, Slowènië, Dalmatië, Istrië, Montenegro en Bosnië. De artistieke leider Slobodan Le- cevic moet wel diepgaande studie gemaakt hebben van al deze dansen met karakterverschillen, van de be volking uit eigen omgeving. Gesnuf feld moet er zijn in de oude gege vens, die omtrent de folklore be waard zijn. De dansen waarmede be gonnen werd stammen uit Servië. Invloeden van diverse culturen zijn duidelijk waarneembaar. Veeal op gewekt zijn de dansen die nu vol gen die uit Subatica, en de Banaat. Elke dans onderscheidt zich door rhythmisch en tegen-rhytlimisch voetgetrappel, syncopen en accen ten. Sterk onder Oosterse invloed is de Shota", vooral de handplastiek is Oosters; zeer mooi en aristocratisch, en niet verstoken van geest. Wij kre gen van twee jonge dames liederen te horen van Servië, Voivodina en Dalmatië (Italiaans georïenteerd) en uit Macedonië, (belangrijk rhythme) De liedjes sloegen geweldig in niettegenstaande eigenlijk niemand de taal kent, de liederen naïf klin ken en de zangeressen zonder bij zondere stemmiddelen begaafd, zon- cer enige offectie zingen. Hun succes was enorm, 't Orkest stond onder leiding van de heren Jasenrevics en Familie, te weten twee orkesten van tokkelinstrumenten en 't andere van strijkers, accordeon en een blaasinstrument. De leiders van de instrumenten groepen zijn al even onfeilbaar in rhythesche aanvoeling als de dan- Donderdag vond det inauguratie plaats van 65 nieuwe leden van de R.K. Studenten Vereniging „Sanc- tus Augustinus" te Leiden. In de Lode wij kskerk celebreerde prof. dr. H. L. M. v. Rooyen O.S.Cr., de moderator van de vereniging, een plechtige H. Mis, geassisteerd door twee priesterleden van Sanctus Augustinus. De wisselende gezan gen werden uitgevoerd door de Schola Cantorum van de Studenten parochie. Organist was de heer A. G M. Delsing, die later op de dag geridderd werd tot avunculus van de vereniging. Onder grote belangstelling o.m. van dr. L. G. Kortenhorst, curator van de Leidse Universiteit en voor zitter van de Tweede Kamer vond 's middags de plechtige inau guratie-vergadering plaats in het groot-auditorium van de Universiteit. De katholieke studenten te Leiden mogen zich gelukkig prijzen, dat zij zich na de oorlog uit hun isolement sers en de le violist geeft blijk van; hebben weten te bevrijden, en thans muzikaliteit, -de accordeonspelervolledig burger zijn van de Leidse kent zijn taak en is zeer bescheiden, academische gemeenschap. De prae- Dan waren er nog een paar instru- ses van Sanctus Augustinus, de heer menten, die belangrijk zijn n.l. het j Hoobroekx, weer er in dit ver- metalen blaasinstrument, herinnertband dat de situatle Neder. aan de toon van een clarinet, maar l ,and unick een lich stecds vernieu- wende bezinning op en verdieping WARMOND Pastoor 0. v. Niekerk f Na een langdurig ziekbed is giste ren in Huize Liduina" te Warmond overleden de rustend pastoor van Overveen, de zeereerw. heer G. van Niekerk. Pastoor Van Niekerk werd 3 Nov. 1878 te Vinkeveen geboren en op 15 Aug. 1902 priester gewijd. Hij was kapelaan te Amsterdam en Hoorn. Op 4 Mei 1920 kreeg hij opdracht tot de bouw van een R.K. kerk te Scher merhoorn, in welke plaats de thans ontslapene op 4 Sept. 1920 pastoor werd. Op 17 Jan. werd pastoor Van Nie kerk benoemd te Overveen. In deze plaats bleef hij tot 28 Aug. '47, op welke datum hem eervol ontslag werd verleend in verband met de snelle afname met zijn gezichtsver mogen. Sindsdien was hij rustend in Huize „St. Liduina" te Warmond, waar hij gisteren overleed. De Vespers zullen worden gezon gen op Dinsdagavond te 7.30 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevl. Ontvangen te Overveen. De stille H. Missen zijn Woensdag te 7 en 7.30 uur. De plechtige Lauden zijn om 9.30 uur, waarna de Uitvaart om 10 uur, gevolgd door de bijzetting van het stoffelijk overschot in het priestergraf op de R.K. Begraafplaats te Overveen. weer; (Geldig van Maandagavond tót Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOUD WEER. Overwegend zwaar bewolkt met Otp de meeste plaatsen enige neerslag, vooral in het Zuiden van het land Matige tot krachti ge, later tijdelijk wellicht harde Oostelijke wind. Koud weer. 21 Oct. zon op 7.15 en onder 17.33; maan op 10.41 en onder 18.04. Het w-eeA. in €u ofca vertoont ook de eigenaardigheden van een saxophoon en werd boven dien meesterlijk bepeeld door een en tb •'ste jonge man. Dan interesseert ons hevig een pri mitief klein knieviooltje, met (als wij 't goed zagen) één snaar en korte strijkstok, geen toucher voor de linkerhand. Zo moet 't kleine instru ment dus maar een ostinale toon kunnen ontwikkelen De dans Ko- misko-Kolo, de hoogst dramatische oorlogsdans met paukenbegeleiding is prachtig, maar geen volkskunst, maar ballet-kunst. De zwijgende dans uit Glamisch is indrukwekkend. De volksmelodieën die 't orkest uit voert, herinneren aan Zigeunermuziek aan Oosterse tonaliteiten en zijn me lancholisch. Béla Bartók betrok uit dergelijke melodiëen de thema's voor zijn grote werken. De oorlogsdans ui Rugova, vinden wij geen echte oorlogsdans. De trommelslager, die hier actief deelneemt aan de hande ling munt uit, ook de tamtam uit Komisko Kolo verdient lof. De dan sen van de Nishava hebben een Rus sische inslag, hoewel niet uit muzi kaal oogpunt. De dansen uit Kroatië doen weer geheel anders aan. Onbeweeglijk het bovenlichaam wordt een ongelooflij ke techniek geëist voor benen en voeten. De plotselingen rhythmische veranderingen, die het tamboure-or- kest onfeilbaar uitvoert, worden door de dansgroepen zonder enige aarzeling aangevuld en overgeno men. 't Was een kunstzinnige avpnd en wij zouden haast zeggen, nog nooit zagen wij Leiden zó enthousiast, men applaudisseerde, stampte, jubelde. Terecht!maar heeft men ook be grepen, welk een virtuositeit en aan- voelbaarheid zulk een kunstuiting eist. Er waren bloemen voor de dames, en van de balcons werden bloemen op 't podium geworpen, en voor al dat huldebetoon bisseerde de dood vermoeid dansgroep telkens maar weer een interessant gedeelte van een dans. van het geloof veronderstelt, waar toe hij de nieuwe leden dringend aanspoorde. Prof. dr. W. H. v d. Pol uit Nij megen, sprak in zijn feestrede over Katholicisme en Oecumene. In de inleiding van zijn rede zette hij uit een, wat onder Oecumene moet worden verstaan en waarom de Ka tholieke Kerk op principiële gron den niet kan toetreden tot de Oecu menische beweging, zoals deze be lichaamd is in df Wereldraad der Kerken. Naast deze directe Oecumene, die tenslotte uitloopt op het zoe- onderscheidde prof. v. d. I*ol een in directe Oecumene, die bestaat uit een persoonlijker en ernstiger bele ving van het eigen geloof en een verrijking hiervan door het overne men van de goede elementen van elkanders overtuiging. Deze buitengewoon heldere en boeiende rede culmineerde in een krachtige aansporing tot de nieuw-geïnaugureerden hun ge loof te zien als een levende wer kelijkheid en zich te hoeden voor de rationalistische, formalistische en conventie nalistische tendenzen, die het geloof van zovele katho lieken kenmerken. De uitzonderlij ke positie van de kath. studen ten in Leiden legt hen deze zware verplichting op. Tot slot van de vergadering wer den acht leden van de vereniging, wegens bijzondere verdiensten, op genomen in de Societas Avunculo- rum Larumquc. De dag werd besloten met een ge animeerd bal in het Gulden Vlies. Thans 1992 werklozen Op 11 October 1952 stonden bij het Arbeidsbureau Leiden ingeschre ven 1803 werkloze mannen, waarvan 236 op D.U.W.-objecten waren te werkgesteld. Thans is de seizoenstyging, die in vorige jaren reeds enige maanden eerder inzette, wel definitief begon nen. Ook deze week was de lichte stijging namelijk toe te schrijven aan de inschrijving van werklozen, die afvloeiden uit seizoengevoelige be drijven (bijv. schilders). Het aantal ingeschreven werkloze ken naar de grootste gemene deler vrouwen bleef constant en bedroeg van de diverse dogmatische stelsels,| op 11 October HILLEGOM ZILVEREN FEEST HUIZE „ST. TERE SLA". Zaterdag a.s. is het 25 jaar geleden, dat de Eerw. Zusters in Huize „St. Teresia" haar zegenrijk werk begon nen. De dag wordt begonnen met te 7 uur een H. Mis uit dankbaarheid in de kapel. Het kerkbestuur van de St. Jc sephparochie zal die morgen op receptie gaan. Zondag is er gelegen heid tot feliciteren te 12 uur voor de parochianen. Deze receptie duurt tot half twee. Bij 't begin van de receptie zal de feestgave worden aangeboden, waaraan door allen met liefde is bij gedragen. Geboren: z. van H. C. Weijers en P. M. Weijers; 2 d. van G. P. Hul sebosch en A. Rijkelijkhuizen. Ondertrouwd: H. Aangeenbrug en H. R. G. Wisse; P. J. van der Lans en E. M van der Linden; W. van Zanten en A. G. Langeler. Getrouwd: Th. A. van der Heijden en B. M. C. van Maris; C. van Li erop J. Kortmann. en J. J. van Berkel; M. F. van San ten en W. M. Teeuwen; B Galjaard en M. van Oei. KATWIJK AAN DEN RIJN „De Rhijnmonders' De kam pioenschappen bij Do Rhijnmonders zijn thans door het bestuur bekend gemaakt. Deze zijn: Vitesse: 1. A. Grimbergen, 2. Kr. Schaap, 3. N, J. Verkaik; Midvond: 1. A. Grimbergen, 2. L. Noort, 3. A. J. Degens; Fond: 1. L. Noirt, 2. J. Star, 3. N. J. Verkaik. Jonge duiven: 1. P. Varkevisser, 2. N. J. Verkaik, 3. A. Grimbergen; Na- vluchten: 1. H. Hoek, 2. N. J. Ver kaik, 3. P. Varkevisser; Generaal: 1. A. Grimbergen, 2. N. J. Verkaik, 3. J. Heemskerk, 4. L. Noort, 5. P. Varkevisser. Kampioenduif: Vitesse: A. Grimbergen; Midfond: N. J. Ver kaik. Kampioenduif Fond: J. Star. Kampioenduif navluchten: N. J. Ver kaik. Kampioenduif: N. J. Verkaik. Er is besloten begin December een hokkenshow te houden. Sterrit Onder leiding van heer Langmuur werd Zaterdagmid dag een sterrit in deze gemeente ge reden, waaraan 36 deelnemers(sters) meededen. Sleohts zestien brachten de tocht tot een goed einde. De win naars waren: 1. Elis Abbink. 2. I. Kruger. 3. Joh. Durieux. De heer H. Ruwhof is benoemd tot adjunct-commies ter gemeente secretarie te De Bilt. LEIDSCHEND AM Geboren: Theodorus P., z. van P. Overdevest en M. J. Hoogeveen; Klaas J., z. van M. H. den Haan en G. Rietkerk; Cornells N. P., z. van N. W. C Havik en C. C. E. Schrader. Ondertrouwd: J. F. N. van Os en S. W ten Hoopen; S de Jong te Nij megen en J. M. M. de Jong. Getrouwd: J. P. van Leeuwen en C. M C. van Agten; M. van Dijk en Den Haag; S. J. van der Helm C M. van den Akker. A. C. B. van Leeuwen en A. M. van der Linden te Zoetermeer en M. A. Th. van Vliet. NOORD WIJK Geboren: Leonardus J. A. M. zn van M. Turk en J. Raaphorst; Geer- truida C. M. dr van C. L. Boot en H. J. Andree; Berendina A. dr van J. v. d. Luyt en A. Marijt; Francis- cus J. M. zn van J. C. P. v. Went en T. M. Rotteveel; Dina C., dr van D. v. d. Haak en G. A. v. d. Sluijs. Ondertrouwd: C. Marijt 55 jr en P. K. Luijk 41 jr; C. Kloos 25 jr en M. D. Broekhuizen 19 jr; W. M. v. d. Laar 24 jr en A. Klinkenberg 25 jr; J. Keizer 28 jr en A. Dijkman 23 jr; J. Kloos 26 jr en L. Verloop 24 jr; M. v. Duijn 36 jr en K. Heijboer 37 jr. Getrouwd: J. Molleman en E. Smit C. L. J. Alkemade en J. v. Dam. Overleden: Jacobus Hoogeveen 47 jaar. SASSENHEIM BUS MET VRACHTWAGEN IN BOTSING. Gisterochtend heeft op de hoek ParklaanHoofdstraat een botsing plaats gehad tussen een bus van de N.Z.H.V.M. en een vracht wagen De bus kwam van de rich ting Haarlem, terwijl de vrachtwa gen van de Parklaan kwam. Door dal laatstgenoemde geen voorrang verleend^ was een botsing onvermij delijk. D» beide wagens werden be schadigd Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gemeenteraad. Op Woensadg 22 October '52 des namiddags 8 uur komt de gemeenteraad van Sassen- heiro bijeen. Op de agenda staat o a.: Aangaan geldlening ad 216.000 en financiering kapitaalsuitg. Woning splitsing perceel Hoofdstraat 154, be woond door H v .d Voort; credietre- geb'ng voor de bebouwde kom; ver pachting grond Menneweg aan H. C. Berg; verhuur gebouw Concordia; verkoop perceel Menneweg 157; maatregelen winkelsluitingswet 1951. Ondertrouwd: P. Potman 25 j. en N. W. Verhoog 25 j. Elders: A. Goedemans 25 j. en J. H. Be ijk 21 j. Gehuwd: G. M. O vervliet 24 j. en W. A. M. van der Voort 21 j.; W. F. Brocks 28 j. en P. H. Immerzeel 23 j.; C. M. van Beelen 21 j. te Hillegom en A. H. C. Kniest 18 j. VOORHOUT Geboren: Johanna M. J., d. van v. d. Hulst en C. M. v. d. Plas; Helena H. C., d, van H. J. Nulkes en C. Witteman; Johanna, d. van S. K. Smit en J. Baanstra; Hermanus Th. M., z. van H. J. van Beek en A. E. van Loon. weer OSLO geheel bewolkt STOCKHOLM regen KOPENMAGEN licht bew. LONDEN motregen AMSTERDAM geheel bew. BRUSSEL motregen PARIJS motregen BORDEAUX regen NICE geheel bewolkt WARSCHAU regen BERLIJN nevel FRANKFORT regen MüNCHEN mist WENEN mist temp. 1 c. 4 c. 5 c. 8 c. 4 c. 5 c. 1 c. 13 c. 14 c. 3 c. 4 c. 4 c. VOORSCHOTEN Contactavond. Zaterdagavond heeft de afd. dameshandbal van SV LV in het „Eigen Huis" een contact avond gehouden. Met muziek, zang, spel en enige aardige voordrachten werden een paar gezellige uren door gebracht, alles met het doel om de onderlinge vriendschapsbanden te verstevigen. K.V.P. Op de a.s. KVP-verga- dering, die Donderdag 23 Oct. a.s ii 1 et ,Waper van Voorschoten" gehouden zal v/orden, zal de pl. afd. o.a.: een nieuwe voorzitter moeten kiezen, aangezien de heer A. W. C. Dongen zich niet meer herkiesbaar stelt. Trouwens nog enkele bestuurs functies zullen door anders personen moeier worden overgenomen. WASSENAAR DE VROUW IN DE „BESCHERMING BURGER BEVOLKING". In Wassenaar is onder voorzitter schap van de burgemeester, dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, een bijeenkomst gehouden van de organi satie Bescherming Burgerbevolking. Het onderwerp van bespreking was de taak, welke voor de vrouw in deze organisatie is weggelegd. Na enkde inleidingen, gevolgd door een gedachtenwisscling, werd gesproken over de wenselijkheid, om al.e pl. vrouwenverenigingen in een iederatie under te brengen. Besloten werd. dat de kwestie van de Bescherming Bevolking mei alle leden /an de verenigingen besproken zal worden en dat daarna wederom een samenkomst zal worden gehou den, onder voor u-lerschap vfn de echtgenote van Ie burgmeester, ncvr. J. baronesse van 7/i;rbergei Mich eis van K<£ienich. WEIFELEND OVERGESTOKEN. Ter hoogte van de Maaldrift werd de voetganger J. W. Vreeman uit Leiden, toen hij weifelend de Rijks straatweg overstak, aangereden door een personenauto. De man liep een hersenschudding en een hoofdwonde op en is per Roode Kruis-ambulance- auto overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden, Gemeenteraad vergadert. De eerstvolgende openbare vergadering van de Gemeenteraad van Wassenaar zal gehouden worden Woensdag 22 October a.s. des avonds kwart over zeven in Raadhuis De Paauw. Geboren: Cornells J. J., z. van T. H. van Eden en J. J. van Ooijen; Elisabeth D., d. van A. van Dooren en A. Keiser; Henriette A., d. van B. A. Horikx en H. A. Boot; Lucia Th., d. van C. A. Pufkus en L. P W. Harts Aart, z. van J. A. Reneman en C. H. Meijrink; Yvonne M, d. van P. Kin kel en A. Veldhuijzen. Johannes C. M., d van C. L. F. Voorham en A. J. van Wissen; Nicoline J., d. van N. van der Vloed en S. J. Noordijk. Ondertrouwd: A Theil en A. M. de Zeeuw (Putten); J. Vredenbregt (Delft) en D. C. van Veen; P. T. van Houten (Delft) en B. A. Engel; C. J. N. Knijnenburg en A. C M. Seijse- ner; A. W. van Dijk en C. A. J. Noordover. W. de Groot en M. C. van Hoorebeke. Getrouwd: V. P. W. Hin en A. H. Trouwborst; C. F. van den Heuvel en P. A. Vrijburg; J. M J. Brouwer en G. van der Heide; W G. van der Kamp en J. H Hopman. Overleden: Max F. J. Busch, 73 j.; Jansje Verhaar, 54 jaar; Nieske Koop- mans 49 jaar; Petrus I. Woudsma, 1 jaar; Annetta F. J. M. van Zijll, 90 jaar; Cornelus J. M. Machielsen, 18 j. ZOETERMEER Geb.: Petrus M. M., z. v. J. G. Op dam en M. C. Zandbergen; Wille- iwijntje, d. v, I. Molendijk en D. Blij- leven; Petronella A., d. v. P, J. de Snayer en A. M. van Baarle; Petrus C. H. J. z. v. N. A. Borst en M. J. Adegeest; Paulus, z. v. M. Brandhorst en P- Verschoor. Ondertr.: J. Priem, 29 jaar en J. H, dc Kooter 35 jaar; W. J. Diepenbroek 20 jaar en R. A. Reinders, 22 jaar. Getr.: J. C. Veldhuizen, 27 jaar en H. Gerritsma 25 jaar. Overl.: W. v. d. Eijk, 79 jaar, wed. vain J. A. W. Bos; G. Overdek, 73 jaar, wed. van G. H. Waanders. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 20 Oct. Vee. Aanvoer 1433 totaal, waarvan 1022 vette koeien en 411 varkens. Prijzen: vette koeien 2.66—2.76, f 2.50—2.60, 2.00—2.30; varkens 2.20, 2.15 en 2.10 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer groter, handel stug, prijshoudend, prima's iets boven no tering; varkens: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen gemid deld iets lager.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3