Raad voerde felle discussies over wijziging uitbreidingsplan DENNY MILLER NIEUWSTE Demonstraties te Djakarta tegen Nederland en parlement De Noordwijkse brandweergarage werd officiéél in gebruik genomen 0MLUSTINCEN éls werk i/qh VRIJDAG 17 OCTOBER 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 GEMEENTERAAD KATWIJK (ll) Dat de herziening van het uitbrei dingsplan te Katwijk bij de raad niet Epnder slag of stoot instemming ver kreeg, moge blijken uit de debatten, welke gevoerd werden nadat het voorstel van B. en W., dat wij gis teren reeds publiceerden, aan de orde was gesteld. De eerste spreker was de heer v. Beelen, die een uitvoerig betoog te gen het voorstel hield. Hij wees vooral op de kostbare tuingronden, welke bij de uitvoering er van ver loren zouden gaan. Voorts was deze spr. van mening, dat de zuiverings installatie er voorlopig niet zal ko men, zodat het plan veel te vroeg wordt ingediend. Hij deelde mede te zullen tegenstemmen. De heer Van Wassenaar herinner de er aan, dat de tuinbouw reeds 54 ha. heeft moeten offeren en dat hij er reeds meerdere malen op aange drongen had om niet zo royaal met tuinbouwgronden om te springen. Het thans ingediende voorstel noem de hij onverantwoordelijk. Met het oog op eventuele compensatie zeide de heer Van Wassenaar: Als de ge meente beweert, dat er toezeggingen zijn gedaan ten aanzien van de de fensieterreinen, dan durf ik gerust te beweren, dat het niet waar is. Sipr. deed een beroep op de raad, om het voorstel te verwerpen. De heer Grimbergen sprak even eens zijn misnoegen uit over het voorstel en mr. v. "d. Plas noemde het een misslag. Hij vond, dat de kostbare tuinbouwgronden altijd voor moesten gaan en zeker in dit geval, omdat het bouwen van een zuive ringsinstallatie nog op losse schroe ven stond. De heer Haasnoot meende, dat de gemeente in een dwangpositie ver keerde. Men moet opboksen tegen instanties, die niet medewerken. Aan de andere kant zijn er hard wonin gen nodig. Uit twee kwade zaken kiest spr. het beste. Met begrip voor de bezwaren der tuinders zal spr. voor het voorstel stemmen. De heer Van Duyvenbode_ is het in grote trekken met' de vorige spr. eens. De voorz. betreurde het, dat de debatten zo scherp waren. Spr. be: grijpt de belangen van sommigen, maar deze zijn niet verwaarloosd. Wij zitten in een moeilijke positie en het kan nu eenmaal niet anders. Verschillende sprekers voerden nog in tweede instantie het woord, manr nieuwe gezichtspunten kwamen niet meer naar voren. Daarna kwam men aan de stem ming toe, waaraan de heren v. d. Marei en v. d. Zwan niet mochten deelnemen, omdat zij belanghebben den zijn. Met 13 tegen 4 stemmen werd het ^voorstel aangenomen. De regering is momenteel weer in staat belangrijke premies te geven voor woningverbetering en woning splitsing via het Terlingenfonds. De DE BEKENDE PIANISTE REPERTOIRE C.U-R.X. ..HET CULDEN VLIES" Br«estraat 125 (Advertentie) werd een voorschot verstrekt van ƒ48.707,31. Dit zijn de werkelijke bouwkosten. Een interessant punt van de agenda was een voorstel tot het verstrekken van een extra-crediet groot f 5800, voor afwerking van het bouwplan van 58 woningen in „Het Witte Hek", signaleerd, dat in verhouding tot het algemeen huurpeil in deze gemeente, de gezinslasten toch al aanzienlijk worden verzwaard. De raad moest daarom dit voorstel bekijken om extra-kosten van het gehele plan van woningen, dus f 5800,voor re kening van de gemeente te nemen. De raad ging hiermee accoord. Bij aanbesteding van deze woningen waren de aangelegde normen over schreden dus moesten er bezuinigin gen worden aangebracht. Extra voorzieningen als het leggen van 'n tegelpad waarvan de kosten f 100, bedroegen moesten door de huurders dezer nieuwe panden worden be taald. De huur dezer woningen, die volgens B. en W. toch reeds aan de hoge kant lag, bedroeg 9,45 per week. Dan werd het standpunt aan vaard dat, ingeval de bewoning kor ter dan 5 jaar zou duren, voor elk vol jaar minder een restitutie moet worden verleend van f 20,per jaar. Een deel der aanstaande bewo ners had geen bezwaar, anderen wa ren onwillig, waar anderen onmach tig om aan de gestelde voorwaarden te voldoen, waarbij wel als voor naamste argument kon worden ge- LISSE Voetbalver. „Lisse". In het K. éénacter van St. Genesius aaneen. Deze gedurfde avond is een schit terend succes geworden, zodat het enthousiaste publiek r.eerdere van deze intieme, gevarieerde en toch zo schone avonden op het winterpro- gram wenst. NOORD WITK Mij. v. Tuinbouw. De Kon. maandelijkse bijeeenkomst in het Hof van Holland mocht zich gister avond wederom in een grote op komst verheugen. De voorz., de heer P. de Groot, deelde in zijn openings woord mede, dat uit de vereniging een voorstel was gekomen tot het in stellen van een fondsje, dat ten doel heeft, de aankoop van een zilveren wisselbeker, die de naam van „Wil lem Bosman" zal dragen en die be schikbaar zal worden gesteld voor de beste inzending op de jaarlijkse La thyrus-expositie. De uitslag van de keuring van de ingezonden planten en bloemen is als volgt: mevr. Bosman 9 p., mevr. Berg-Smit 9 1/4 p., Pennings 8 3/4 p., de Bruijn 8 p. en Duivenbode 8 p. Na de pauze werden door de heer G. Hoos enige films, opgeno men door de voorz. tijdens zijn zee reisje, vertoond. Hier zag men het leven van de vissers op zee, de volle netten met haring en andere soorten vis, het kaken van de haring, het strippen van makreel enz. Ook werd nog een interessante film vertoond, beschikbaar gesteld door de heer A. Dekker, over de werkzaamheden in de Noord-Oostpolder, waarna de heer de Roos hieraan nog toevoegde at i- u- tjj/ t>v .moiKaii een prachtige kleurenfilm over de A.J.-gebOUW hieid de R.K. voe - riafn,ir Art.hal. Na flflnnn ver. „Lisse" een feestelijke bijeen komst, waarbij uitgenodigd waren de ouders van de junioren en adspiran- ten. Jeugdleider Warmerdam was zeer verheugd te kunnen constate ren, dat de ouders in grote getalen acte de presence gaven. Spr. wees op de vele adspiranten en junioren van de voetbalver.; het aantal bedraagt nu ongeveer 80. Hieruit blijkt wel, dat het in de vereniging crescendo gaat. Na gewezen te hebben op de noodzakelijkheid van jeugdleiders voor de jonge sportbeoefenaren, hoopte hij, dat nog meerdere jeugd leiders zich zullen aanmelden. Ieder elftal behoort een jeugdleider te hebben, doch momenteel is er nog een tekort hiervan. Hierna werd het non-stop-cabaret ingeluid dooh de conferencier W. v. Dijk, die met zijn bulderende stem de lachspieren al spoedig in bewe ging bracht. Het juniorenkoor bracht enige nummers ten gehore, welke zeer in de smaak' vielen. Om clown "-lache,-even eens om het schetsje „De model commandant". Ter afwisseling bracht Jan de Bruin een radiovoetbalverslag van de wedstrijd LisseSJC, hetgeen gemeente moet den echter ook een ^7^7^ eTToed afbrlcht. bndrage geven van 1/3 van 50 der J 0 i- bydrage geven van 1/3 van 50 kosten. De raad is hier voor. De Katwijkse Bouwvereniging wer den 4 woningen aan de Molenweg en 50 aan de Randweg overgedragen in eigendom, beheer en exploitatie. Ter financiering van deze overdracht SASSENHEIM Auto geslipt De' oprit bij het Klinkerberger viaduct schijnt voor auto's uit richting Haarlem een ge vaarlijk punt te zijn, vooral tijdens een regenbui, Woensdagmiddag is op deze oprit een auto geslipt en naast de weg terecht gekom'en. Het zelfde was de vorige dag ook reeds gebeurd De bestuurder kwam met de schrik vrij en aan de auto was alleen wat materiele schade. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden voor Geboorteaankoniligingen I Kath. Paed. School te Leiden geopend Gisteravond was het dan zover, dat de Kath. Paedagisohe School te Leiden het tweede cursusjaar kon beginnen. De laatste dagen was de belangstelling hiervoor nog toege nomen, zodat er ruim 80 cursisten in de foyer van „Den Burcht" verwel komd mochten worden. Kapelaan Franse, geestelijk advi se, ur van deze school en van de Kath. Bond voor het Gezin te Leiden, sprak het openingswoord en vond het overbodig uitvoerig in te gaan op het doel en de betekenis van de ze school, waarover reeds zoveel ge sproken en geschreven is. Spr. kon zich dus beperken tot dankwoorden aan allen, die het door gaan van deze cursus mogelijk had den gemaakt: het bestuur van de Kath. Bond voor het Gezin, waarvan vooral de secretaris, de heer J. C. Diergaarde, en zijn echtgenote zeer veel werk hebben verzet, en de cur sisten van verleden jaar, die in hun enthousiasme over het resultaat propaganda voor deze nieuwe cur sus hebben gemaakt. Daarna was het woord aan dr. Sis Heyster, de bekende kath. paedago- ge, die de eerste cursusles voor h&ar rekening nam. Behalve dr. Heyster zullen ook prof. Hammer- stein uit Warmond (godsdienstige vorming) en dokter Wijdicks uit Lei den (medische voorlichting) als do centen optreden. Gedrieën zullen zij twintig wekelijkse lessen geven. natuur in het Arthal. Na afloop bracht de voorzitter dank aan de heer de Roos voor het belangloze projecteren der films, waarna de bollen werden uitgereikt voor de bloembolen expositie in het komen de voorjaar. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewon nen door A. v. Egmond 98 p. Ie klas se; J. N. Baalbergen 96 p. 2e klasse; J. v. d. Burg, 93 p. 3e klasse. Mej. M. P. de Groot behaalde 96 punten in de damesklasse. NOORD WIJKERHOUT K.V.P.-VERGAT ERING. De pl. afd. van de K.V.P. kwam gisteravond bijeen, om het ont- werp-reglement voor de gemeente raadsverkiezingen te bespreken. De eerste artikelen gaven geen aanlei ding tot discussie. Het artikel, dat een candidaat moet verklaren geen verkiezig door voorkeurstemmen te aanvaarden, vond enige tegenstand. Men achtte het juister, dat een der gelijke gekozene zijn functie in over leg met het partijbestuur kan aanvaarden. Het opstellen van de groslijst door een adviescommissie vond evenmin groot enthousiasme. In een dergelijke gang van zaken De heer G. C. Degger kwam voor l schuilt het gevaar van eenzijdigheid. het voetlicht met enige zangnum mers op de piano begeleid door zijn dochter Ria. „Voetbalhenkie" werd vertolkt door Jan v. Dijk Jzn.; dit stuk in drie bedrijven, dat ckh afspeelde bij de kleermaker, kapper en apotheker, v/as de attractie van de avond. LISSE (de Engel) SCHITTEREND GESLAAGDE PAROCHIE-UITVOERING. Er werden oude geschiedenissen op gehaald. maar bij stemming bleek de meerderheid toch voor een ad viescommissie. Besloten werd, dat de adviescommissie zal betaan uit 5 bestuursleden en 6 gev/one leden. Voor de rest vond het reglement al gemene instemming. Hierna werd voorgesteld om het aantal bestuursleden terug te bren gen van 3 op 7. Hiertegen was geen bezwaar. Overeenkomstig die voorschriften moest het bestuur in zijn geheel af treden. Ds heren v. d. Klauw, Op initiatief van het zaalbestuur werd Woensdag 15 Oct. in het Ver enigingsgebouw aan de Beekbrug door de diverse parochiële vereni gingen een gemeenschappelijke uit voering gegeven, die aller ver- -- wachtingen verrovertroffen heeft, j heren Langeveld en Zuiderduin. Als opende waren practisch alle leden aanwezig. Na een kort openings woord, waarin de voorzitter wees op de belangrijkheid van de vergade ring en de volledige aandacht op eiste voor de te behandelen agenda, volgde een serie routinepunten. Hierin viel vooral op het jaarver slag van de penningmeester, dat nog al enige opschudding veroorzaakte door de hoge posten aan materiaal. Al met al kon geconc'udeerd wor den dat Wilskracht er financieel niet zo rooskleurig voorstaat, maar zo als de voorzitter in zijn dankwoord aan de penningmeester opmerkte, is het in de tegenwoordige tijd voor een vereniging al een hele prestatie om financieel positief te staan al het dan ook maar met een paar centen. De agendapunten van zuiver huis houdelijke aard, die volgden, waren van minder belang, en betroffen hoofdzakelijk aanwijzingen voor de komende competitie en regelingen voor de trainingsavonden. De inde ling in de competitie werd bekend gemaakt door de wedstrijdleider. Het eerste team (2e klasse), dat te gen geheel onbekende clubs zal uit komen, moet tamelijk verre reizen gaan maken. Wij zagen nl. clubs ver meld uit Gouda en Delft. Het eer ste gedeelte van de vergadering werd met een kleine pauze besloten. Inmiddels was ook de aalmoezenier kapelaan van der Zwaan gearriveerd om het belangrijkste gedeelte „ver kiezingen" bij te wonen. Allereerst werd gestemd om de KTC, (keuze technische commissie) aan te vullen met één persoon. Hier behaalde M. Bergman het hoogste aantal stem men en met hem werd de KTC be staande uit de heren L. Verbeek en J Puyk weer volledig gemaakt. Hierna volgde de jaarlijkse be- stuurloze periode, na het aftreden van het gehele bestuur. De bestuurs verkiezing nam een aanvang.. De heren J. Looijestijn en C. Duiven voorden stelden zich niet meer her kiesbaar. Het bestuur had als candidaten gesteld de dames J. van Gijlswijk en L. Witteman en de heren J. pUy en J. V. d. Ploeg. Uit de leden kwam een jongere candidaat binnen, de heer H. Warmerdam. De heren L. Verbeek en J. v. d. Putten en mej. R Buys stelden zich herkiesbaar. De uitslag was als volgt: 5 bestuurs leden en 2 dames toegevoegd aan het bestuur. De volgorde van de stem- ming was: J. P- yk L. Verbeek, R. Buys, J. v. d. Putten, L. Witteman, j, v, d. Ploeg, J. van Gijlswijk, H. Warmerdam. De heer H Warmer dam viel af. De voorzittersverkie- WI]'< AAN DEN RIJN Damclub K.D.C. Uitslag der prijzen wedstrijd le klasse, 2e ronde: J. SchoneveldJ. Houwer 20; P. van DuyvenbodeJac. Freke 02; H. J. KoelewijnH. Voorzaat 2—0; Jac. Koelewijn—A. A. Vooys 2—0; 2e Klasse, 4e ronde: G. FrekeAm van Beelen 0—2; H. Durieux—Jac. Heemskerk 0—2; C. van Klaveren— Ab. van Beelen 20 regl. 5e Ronde: Am; van Beelen—H. Du rieux 20; Ab. van Beelen—H. Spie renburg 20; Jac. Heemskerk—C. v. Klaveren 20. LEIDSCHENDAM Opbrengst uit belastingen. Vol gens de nieuwe gemeentebegroting worden uit belastingen de volgende opbrengsten verwacht: grondbelas- Enige duizenden demonstranten zijn Vrijdagmorgen vroeg door Dja karta getrokken. Zij voerden spandoe ken mede, waarin ontbinding van het parlement werd geëist. Zij drongen het gebouw van het parlement bin nen, waar zij in de vergaderzaal wan orde aanrichtten. Ook hebben de demonstranten de Nederlandse vlag omlaag gehaald in de tuin van de ambtswoning van de Nederlandse Hoge Commissaris. Deze liet onmiddellijk hierna de vlag op nieuw hijsen. Ook werd de Neder landse vlag neergehaald op twee kan toren van het Nederlandse Hoge Com missariaat aan het voormalige Ko ningsplein te Djakarta. Hierbij werd met stenen gegooid naar een in de tuin staande ambtenaar van het Ne derlandse Hoge Commissariaat. Bescherming, die door het Neder landse Hoge Commissariaat via het Indonesische departement van bui tenlandse zaken werd aangevraagd, werd onmiddellijk ter beschikking gesteld. Op een onmiddellijk van Ne- vooral ook dank bij het herhaald op treden van een Haags damessextet, met haar vrolijke muziek, kunstzin nige dans en komische toneeltjes. Na- het inleidend woordje van de beer P. Oosterveer, opende burge meester mr. Th. M. J. de Graaf, deze bonte avond en prees o.m de goede verstandhouding der verschillende verenigingen, waarvan deze uitvoe ring een bewijs is. Daarna kwamen alle jeugdige spelers voor het voet licht en bezongen in lied en kunstig spreekkoor het doel en nut van hun verenigingen. De welpen vertoonden hierna aller aardigste rimboespelletjes, onder de bezielende leiding van akela M. van Dijk. De perfect uitgevoerde rhythmische gymnastiek van de 3 groepen van de turnvereniging „Olympia", o.l.v. de heer Halfschepel, boeiden het pu bliek en vlochten, met de keurig uit gevoerde reidans der J.G., het ko misch schaduwspelletje der ver kenners, onder aanvoering van F. de Jue, de goedgespeelde humoristische voorzitter werd gekozen de huidige secr., de heer Meijer. Als candidaat voor de partijraad werd aangewezen de heer v. Leeuwen; voor het kring- bestuur de heer Meijer. Als afge vaardigden naar de kringver. wer den aangewezen de heren Jansen, Meijer en v. d. Slot. De heer Keijzer vroeg, of er niets gedaan kon worden voor de buiten af wonende mensen, die nogal stief moederlijk behandeld worden door het gemeentebestuur. Weth. v. d. Voet zette de grote bezwaren uiteen. Ten aanzien van de electriciteits- voorziening verzekerden de aanwe zige. gemeenteraadsleden, dat deze kwestie juist de laatste tijd bijzon der aandacht heeft. Tafeltennis „Wilskracht". De Ta feltennisvereniging „Wilskracht" hield haar jaarvergadering in hotel van der Geest. In deze vergadering zijn verschillende belangrijke beslis singen genomen en is het bestuur geheel veranderd. Toen de voorzitter de vergadering Meiier, Doeswijk, Aartman en Ho- i ting bebouwde eigendommen (190 gervorst, die zich herkiesbaar had- opcenten) 48.000. grondbelas- den gesteld, werden herkozen. Twee ting onbebouwde eigendommen (110 nieuwe bestuursleden werden de Sg^u/o opcenten? 52.000.-; uitkering wpgens afschaffing onder nemingsbelasting 110.700.be lasting op toneelvoorstellingen en andere vermakelijkheden (20 tot 50 pet. van de onzuivere ontvangst) 4.500.hondenbelasting f 3.500. opbrengst vergunningsrecht (sterke drank in het klein) 1.875..op brengst verlofrecht (zwak-alcoholi- sche drank in het klein) f 315. opbrengst uit aanmaningen en dwang bevelen 100.—. Voor onkosten op deze belastingdienst staat een be drag ad f 2646.74 vermeld, zodat de gemeente uit de belastingen in to taal denkt te ontvangen een bedrag ad 231.434.26. „Ik mag geen appels en peren ste len" Toen de Rijkspolitie 'n rond gang maakte, werden enige jongens betrapt op het stelen van appels en peren. De jongens werden meegeno men naar het bureau waar zij op dracht kregen voor het schrijven van een aantal strafregels van bovenge noemde tekst. Onderwijl zijn de ou ders gewaarschuwd en'^ij 'hebben de jongens daarna mee naar huis gekre gen. Gisterenmiddag is op offioiële wijze de nieuwe brandweergarage in aanwezigheid van B. en W. en de gehele gemeenteraad in gebruik ge nomen. De brandweer beschikt thans-over een moderne brandspuit met mate- rialenwagen, die kan worden opge borgen in een in alle opzichten prachtige kazerne. In een lange goot kunnen de gebruikte slangen wor den afgeboend, terwijl in de slan-. gendroogkamer op de meest moderne wijze het natte materiaal in een mi nimum van tijd kan worden 'ge droogd. Door de heer C. van Vliet, commandant, en de brandmeesters delijke uiteenzetting gegeven over de gang van zaken bij een brand alarm. Dank zij een perfect brand alarmsysteem is in een minimum van tijd de brandweer paraat en gereed om uit te rukken. Na de bezichtiging van het gebouw toog men gezamenlijk naar een ter rein aan de Van Panhuysstraat, waar een demonstratie werd gegeven met de beschikbare brandblusmiddelen. Interessant was vooral het blussen van een olie- en benzinebrand met een schuimblusapparaat. Het vuur werd in een fantastisch korte tijd gedoofd. Uit alles bleek wel, dat de vrijwillige brandweer behoorlijk be rekend is voor haar taak en dat het Venema en Poortier, werd een dui- materiaal thans in orde is. zing leverde geen verandering op, want met practisch alle stemmen werd de heer Verbeek herkozen. Schaken. De uitslagen voor het ren deze week: Mar ij tBedijn 01, kampioenschap van Noordwijk wa- J. Turk—C. Plug 1—0, A. Veefkind J. Hoogeveen 10, J. PlugL. Turk 01, J. v. d. MeerA. Leen heer 1—, MeeuzelaarP. Lindhout 10, H. VeenstraJ. Bizot 01, G. VinkF. Hoek 01. „Het juiste bod" (Noordwijker- hout). De stand van de competitie is na drie wedstrijden als volgt: Groep A: 1. Echtpaar Zoetendaal 57; 2. *W. Schelvis—Th. van Aken 53; 3. Mej. KosterN. de Winter 51; 4. J. v. d. OetelaarTh. de Lincel 49.4; 5. A. VerminJ. v. Noort 49,3; 6. W. v. d. OetelaarJac. van Wie- ringen 44; 7. M. v. d. OetelaarJac. van Kampen 43. Groep B: 1. J. KoelewijnP. de Haas 66; 2. J. Seijsener—M. Heems kerk 59; 3. C. Koster—P. Brama 53; 4. R. Bakker—G. Keijzer 46; 5. W. Broekhof—N. van Nes 44; 6. N. de Winter—B. Zandbergen 43; 7. A. de GrootE. Duivenvoorden 31. Groep C: 1. J. Kroon—Th. Vrolijk 56; 2. P. Meijer—M. de Winter 55; 3. Mevr. Kroon—T. Broekhof 54; 4. Mej. Kroon en partner 52; 5. Mevr. Turk—K. v. d. Veek 47; 6. W. Turk— J. Smit 33. VOORSCHOTEN Geboren: Rudolf Jan, z. van G. Ramp en C. M. Schipper; Louise Ja- coba, d. van C. Bakker en C. C. H. de Jong; Petrus Theodorus Maria, z. van G. Chr. van der Geest en A. Chr. Hoogeveen. Overleden: J. L. H. van der Bijl 76 j., echtgenoot van G. M. van der Werf; Chr. M. Couvee 82 j., weduwe van D. Teske. WARMOND R.K. VROUWENBOND OPGERICHT Door het bestuur van de gehuwde vrouwenretraiteclub „St. Agnes" werd het initiatief genomen, om te komen tot oprichting van een R.K. Vrouwenclub, waartoe genoemd be stuur een bijeenkomst had belegd in Hotel De Zon. Aan de uitnodiging tot bijwoning van de bijeenkomst hadden 32 dames gevolg gegeven, De bijeenkomst werd geopend door de presidente van de retraiteclub, die er haar voldoening over uitsprak, dat zovelen aain de uitnodiging had den gevolg gegeven. De pastoor gaf een duidelijke uiteenzetting van het doel en streven van een dergelijke club, die in de samenleving een be langrijke plaats zal innemen. Het bleek, dat alle aanwezigen gaarne medewerking wilden verlenen, te komen tot de oprichting van be doelde club, waartoe met algemene stemmen werd 'besloten. Overeenge komen werd dat één bestuurslid van de retraiteclub zitting zou nemen in bestuur van de R,K. Vrouwenclub. Aangewezen werd mevr. De Vroo- menLommerse. Het bestuur werd als volgt samengesteld: mevr. De Vroomén-Lommerse, mevr. Smolders Nieuwerkerk, mevr. StolVerberg, mevr. BeugelsdijkStaffeleur, mevr. WeijersSikking. Als presidente werd gekozen mevr. SmoldersNieu werkerk, die dank bracht voor het in haar gestelde vertrouwen. Wij zullen allen, aldus spreekster, trach ten de ons opgelegde taak naar be horen te vervullen, waarbij wij de onmisbare steun van de geestelijke adviseur zeer zullen waarderen. In de eerstvolgende bestuursvergadering zullen de overige functies worden verdeeld en zal dus bet bestuur de finitief worden vastgesteld. derlandse zijde ingediend protest werden door de chef van het proto col mondelinge excuses gemaakt. De groep demonstranten is niet al leen binnengedrongen in het parle mentsgebouw, doch bracht ook een bezoek aan het ministerie van bui tenlandse zaken, alwaar enkele ar chiefkasten zouden zijn vernield. Ze hebben ook de maatschappijvlaggen van de passagekantoren van de Rot terdamse Lloyd en de Maatschappij „Nederland" aan het Merdekaplein omlaag gehaald. Overal in het centrum vani Djakar ta zijn gedrukte en geschreven slag zinnen aangeplakt, waarin ontbinding wordt gevraagd van het parlement en gezegd wordt, dat het parlement het volk niet vertegenwoordigt, voorts, dat het parlement geen koffiekamer is en dat het volk de zittingsgelden voor het parlement niet wenst te betalen. De groep demonstranten om. vat enige duizenden personen. Op het ogenblik van afzending van het telegram, kwart voor elf in de och tend Djakartatijd, beweegt zy zich weer in de richting van het parle ment. Intussen is het gehele parle mentsgebouw gesloten en onder be waking van een militaire wacht ge steld. De demonstranten voeren, be halve spandoeken met leuzen tegen het parlement, ook Roodwitte vlag gen mede. Zo juist verniamen verslaggevers van Aneta, dat op het paleis van pre sident Soekarno een militaire delega tie is ontvangen. Deze delegatie werd geleid door kolonel Nasution, de chef staf van het leger. Tegelijkertijd ver gadert het Indonesische kabinet in het gebouw van de ministerraad op Pedjambon (het voormalige gebouw van de raad van Ned. Indië). De kabinetszittinig eindigde te 13.15 uur. De minister van voorlichting, de heer A. Mononutu verklaarde na af loop hiervan aan de pers, dat le. op het ogenblik er geen kabinetscrisis is; 2e. dat de regering haar taak zal blij ven vervullen om aan de toestand het hoofd te bieden. Minister Mononutu zei, dat de regering hoopt, dat de rust spoedig zal weerkeren. Minister-president Wilopo ver klaarde tegenover de pers, dat er op een bijeenkomst mei. president Soekarno en de vice-president een weg was gevonden om uit de huidi ge moeilijkheden te ger'ken. Hij wil de echter niet mededelen, welke de ze weg was. De premier kondigde aan, dat de algemene verkiezingen nog versneld zullen worden. WINKELSLUITING VOOR KAPPERSZAKEN, SIGAREN- EN VISWINKELS. Naar het A.N.P. ter ore komt is dezer dagen een algemene maatregel van bestuur te verwachten, waarbij bepaald wordt, dat de kapperszaken tot des avonds half zeven mogen open blijven, met een afhelptijd tot zeven uur. Voorts zou het in de bedoeling lig gen binnenkoft een dergelijke alge mene maatregel van bestuur af te kondigen voor de sigaren- en de vis winkels. Hier gaat de gedachte naar een openingtijd tot zeven uur met een afhelptijd tot half acht. De winkelsluitingswet geeft de ge meentebesturen de bevoegdheid, het uur van sluiting op een vroeger tijd stip te bepalen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Oct. Vee. - Aan voer: 15 Stieren, 50 Melkkoeien, 350 Vette koeien, 307 Varekoeien, 80 Graskalveren, 21 Vette kalveren, 29 Nuchtere klaveren, Fokstieren 300 500, Slachtstieren §001040 (kg. schoongewicht 2.402.60). Melk koeien 8501150, Vette koeien 825 1050 (kg. schoongew.,. 1.902.80), Varekoeien 500800, Vaarzen 600— 900, Pinken 375575, Graskalveren 225400, Vette kalveren 200425 (kg. lev. gew. 2.202.40), Nuchtere kalveren 5065 (lev. gew. 1.45). 300 Vette schapen, 200 Weide scha pen, 612 Vette lammeren, 1 Varken, 2 Paarden, 22 Geiten. Totaal 1989 stuks. Vette schaupeni 10115.Weide- schapen ƒ70110.Vette lammeren 70—90.—Geiten f 15—35.—Han dels is zeer matig. Kaas. Goudse extra kwal. 253. id. le kwal 240245; id. 2e kwal 236 239. handel kalm. Aanvoer 59 par tijen. Leide le kwal 237—246. Han del kalm. Aanvoer 12 partijen. LEIDSCHENDAM, 16 Oct. Groente. Sla 47.30, Spinazie 4049, Poste lein 1518, Bospecn 1217, Toma ten 28.30, Blomkool 20>25, Prei 10—11.40, Bleekselderij 13—17, Pronkbonen 6069, Stokbonen 98 106, Snijbonen 1.101.12, Groene kool 8—9.20. Rode kool 5—8.50, Druiven 7076, Andijvie 1217.20. Fo.LQUESTROO KUNSTHANDEL NweB'JN 51 LEIDEH 2" Wij plaatsen voor U, gouden pennen, rubber buisjes, veren, achterdop jes, doppen, mechanisme^ edelstaalpennen, clipsen, enz. binnen 1 dag onder volle garantie. Halpa Vul pen Service. Haarlemmer straat 64. naast Muziek handel GuldemoncL WOLLEN DEKEN Koopt zo'n fraaie 100 ZUIVER WOLLEN DEKEN 1 pers. maat 150/200 f 32.50 2 pers. maat 180/220 f 42.50 diverse kleuren en dessins Ook half wollen en gestikte dekens Betaling desgewenst in overleg ADR. VAN OOY Jr. BREESTRAAT 9 LEIDEN TeL 20890 <2? Reclame-aanbeiding. 1 complete zaklantaarn f 1.49 Alleen deze week. Vrees- wijk's Rijv/ielh.. Aarkade, Alphen a. d. Rijn. Adverteert in dit blad 2 Bij Kloos Zaterdag op de markt, Hoogstraat. Let op uithangbord. Interlock onderjurken 2 98, extra gróte lakens 5.95, flanel len lakens f 7.50, slopen 2 Emaille Keukenuit/.et 49.95. Extra grote inde- ing 29-delig, zware kwa liteit emaille. kleur licht groen met wit van binnen. Profiteert van deze oude prijs, emaille wordt nog steeds duurder!!! I. V. A., Haarlemmerstraat 48, Nova Noordeinde 43, Leiden. 2 Flinke jongeman van 18 jaar gevraagd voor fietswerk, zelfstandig kun nende werken. Tevens bak fiets te koop gevraagd. Aanmelden St. Aagtenstr. 24. Leiden. 2 Aangeboden: Wilt U a.s. Zondag BelgiëHol land beluisteren. Philips Radio. 3 golfbereiken ƒ75, Sleestofzuiger 125 Volt m. slang en hulpst. f 40. Pro- tos stofzuiger 125 Volt ge heel comnl. z.g.a.n. f 45. Aloëlaan 18. 5385 2 Koopt wat Uw eigen dom U biedt: Alpino's zo lang de voorraad strekt 2.35, blanke Jaeger wol f 1.60, mooie dunne wol 1.08 p. bol. Vele mode artikelen. Babygoederen enz. Van Egmond. Zoeter- woude.4734 3? Weekre-clame: 1 Prima binnenband 1.39, 1 prima Paraband 4.99. Vrees- wiik's Rijwielh., Aarkade, Alphen a. d. Rijn.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3