Centrale Raad van Katholieke Middenstand in Bisdom Haarlem SPORT Het verschrikkelijke Aetherklariken DONDERDAG 16 OCTOBER 1952 JE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Verdediger vroeg: Vrijheid voor allen Hij was er om het zo eens te zeggen gewoon stamgast. Iedere middag en avond kwam hij in het restauarant zijn maal tijd gebruiken en alle andere gasten beschouwden hem reeds als een vaste klantmaar toen ineens stónd hij voor de rechtbank Had hij gestolen of iets anders bedreven, dat indruist tegen de regel die de mensen samenge steld hebben, om zo prettig mo gelijk met elkaar te kunnen le ven? Feitelijk niet en zijn ver dediger hield dan ook een vurig pleidooi; hij eiste recht en vrij heid voor allen, doch het mocht niet baten. Toen ging hij in ho ger beroep, doch ook hier scheen niets te bereiken. Zijn collega's hadden het vol gens de rechter zo bar gemaakt, dat voor hem geen genade voor recht kon gelden. Doch nog gaf zijn verdediger liei niet op en nu zal zijn recht en vrijheid ge zocht worden op het hoogste ni veau, n.l. met een request bij H.M. de Koningin. Het is inderdaad een droeve toestand vcoi de poedel van de KLJVL-gezagvoerder uit Ber gen. Reeds gedurende veie jaren ging hy trouw iedere middag en avond naar het Parkhotel aldaar om van de gasten een behoorlij ke kluif of een stukje vlees te bemachtigen, maar een politie verordening, waarin bepaald wordt, dat honden van een be paalde grootte aan de lijn moe ten lopen, heelt hem deze dage lijkse gang naar het hotel on mogelijk gemaakt, want men kan toch moeilijk van een ge zagvoerder van de KX.M. ver wachten, dat hij met zijn hond meegaat, om kluifjes te béde len... en de kluiven van de baas smaken lang zo lekker niet als die, welke hij in het hotel krijgt. Een motorrijder, die gisteravond op de weg VordenHengelo op en kele fietsers inreed, werd tegen de grond geslingerd en was op slag dood. BUITENEAND. In een vliegtuigfabriek te Los Angeles worden plannen uitgewerkt voor een toestel, dat geheel uit een soort glas zal zijn vervaardigd. Men hoopt, dat dit nieuwe materiaal niet zal worden aangetast door de gevol gen van de grote wrijving bij snel heden als 3.200 km. per uur. Boven het internationale vlieg veld Idle wild bij New York heeft men Dinsdagavond een grote blauwe vlam waargenomen, die zich met grote snelheid verplaatste en kort daarop verdween. Te Sao Francisco Paula in de Zuid^Braziliaanse provincie Rio Grande do Sul is gisteren een vlieg tuig van de Braziliaanse luchtvaart maatschappij neergestort. Veertien personen zijn hierbij omgekomen en vier inzittenden werden gewond. Jacob Malik, voormalig Sowjet- afgevaardigde bij de V. N., is Woens dagavond uit New York naar de Sow- j et-Unie vertrokken. Beeldenstormster en St. Gerardus Gistermiddag tegen 13.30 uur werd het beeld van St. Gerardus in de kerk van de paters Redemptoris ten te Wittem een bekénd St. Ge- rardusbedevaartoord in Zuid-Lim burg door een vrouw in een vlaag van godsdienstwaanzin vernield. Het bleek te zijn de 32-jarige H. van M. uit Mijdrecht bij Utrecht. De vrouw was gistermorgen speciaal naar Wittem gekomen om het beeld te vernielen. De kerk zat vol men sen, die uit verschillende plaatsen van Limburg ter bedevaart naar Wit tem waren gekomen, aan de voor avond van het St. Gerardusoctaaf, hetwelk heden begint. Plotseling trok zij het beeld omver, dat toen tegen de vloer in stukken viel. Met een klein hamertje vernielde zij nog het glas van het reliekschrijn. Ook de bloemen op het zij-talaar wedren door haar vertrapt. Alvorens de ver bouwereerde kerkgangers konden in grijpen, vluchtte de vrouw de kerk uit en zag nog kans per bus naar Maastricht te reizen. Toen zij daar uit de bus stapte, werd zij door de politie aangehouden en naar Wit tem teruggebracht. Uit hel verhoor bleek, dat de vrouw reeds eerder verschijnselen van godsdienstwaan zin vertoonde. Toen zij drie jaar ge leden eveneens in Wittem vertoefde zou zij al reeds het voornemen heb ben gehad het St. Gerardusbeeld te vernielen. Op het besliste ogenblik ontbrak haar toen echter de moed. Door de rijkspolitie van Epen-Wit tem werd de vrouw Woensdageavond per trein naar haar woonplaats te ruggestuurd. De schade wordt ge ramd op 300 tot 400. FIETS VOOR OMA Eindelijkmaar „Eindelijk een fiets" zei stralend juffrouw A. den Heyer-de Jong uit Scheveningen, toen zij winmaresse bleek van de raadprijsvraag van het Rode Kruis tijdens de inzamelings campagne. Zij raadde binnen 500 van de opbrengst van ruim een ton in het Haagje. Maar deze enige bezoekster in Scheveningse dracht bij de feestelijke prijsuitreiking is al 78 jaar en hoewel zij he tin haar hart nog wel zou wil len, fietsen kan zij niet en een fiets heeft zij nooit gehad. En daarom heeft haar dochter, te- samen met dc tweede prijswinnaar, de heer J. de Boer, het ererondje in naam van Oma den Heyer in de zaal gereden onder luide toejuichingen van de andere aanwezigen. vervolgverhaal 3. SCHORSING VAN v. BUN OPGEHEVEN. De oud-internationaal Jeu van Bun te Maastricht ontving Woensdag een schrijven van d Beroepscommissie van de KNVB, waarbij hem werd medegedeeld, dat zijn voorwaarde lijke straf per 18 October a.s. als ge ëindigd kan worden beschouwd. Dit betekent dus, dat Van Bun, die des tijds werd geschorst wegens zijn me despelen in de Missie wedstrijd te Sittard, ingaande Zaterdag 18 Octo ber weer gerechtigd is om voor MVV te spelen. BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O." De uitslag van de gisteravond ge speelde parencompetitiewedstrijd is als volgt: Groep A. 1. mevr. GoddijnSchalks 41 p., 2. mej. LagerbergWalter 35% p., 3. en 4. echtp. Bik en Post -v. Zijl 34 p., 5. dames Klarenbosch Belt 32 p., 6. BonnetBonnet 29 p., 7. SmitAbswoude 27 p., 8. Diebenv. Wijk 18 p. Groep B: 1. echtp. Lut 40 p., 2. echtp. Cuppen 35 p., 3. ScherensVerver {35 p., 4. KinsZwanenburg 33 p., 5. echtp. Werter 32 p., 6. Jeus- terde Groot 28 p., 7. mevr. Pad denburgSchilling 26 p., 8. v. HaasterenStuyfzand 20% p. Groep C: 1. v. DierenGoddijn 77 p., 2. mevr. StuyfzandLamboo 62 p., 3. echtp. KlarenboschWolf 56 p., 4. echtp. Klarenbosch Beekwilder 53 p., 5. gebrs. Abs woude 51 p., 6. WinkelmolenBerg- sma 50 p., 7. mevr. UphoffBon net 50 p., 8. Sassenv. Vlist 47 p., 9 dames v. GelderenGoddijn 47 p., 10. mej. v. VeggelHuijs 44% p. Groep D: 1. mevr. v. Well Kramp 45 p., 2. mej. PietersStreef- land 37 p., 3 dames VerhoefKey- zer 34% p., 4. MulderNiekerk 33% p., 5. dames Ammerlaan 32 p., 6. da mes v. Berge Henegouwen—Schalks 24 p., 7. dames de Roov. d. Stok 23% p., 8. echtp. v. Gent 22 p. Voor de binnenkort aan te vangen viertallen-competitie kunnen zich nog enkele paren opgeven. Adres: De Sitterlaan 74, tel. 30830. Bridge-bedrijvencompetitie. De uitslagen van gisteravond luiden: Lichtfabr.Kamerl. Onnes Lab. 84 97: PTT 1—Twentse Bank 124—123; PTT 2—Lichtfabr. 2 90—114. VOLLEYBAL JOEGOSLAVEN SPELEN SPELEN VOLLEYBAL IN LEIDEN. In de Stadsgehoorzaal wordt a.s. Vrijdagavond een volleybalwedstrijd JoegoslaviëNederland gespeeld. Ned. Bondsteam is als volgt samen gesteld: C. J. v. Zweeden, P. Kaptein, M. Tuinman, D. de Vries, J. G. Zweeden, C. Liefaart, G. Jansen. Dames Celebes: D. Meulenbrugge, A. Barzilay, A. Dominicus, L. Besch, S. Kruyer, E. Melse, E. Lupperts. RWC-dames: C. Blijleven, J. Schmidt, W. W. Roupen, C. Sluyter, T. v. d. Jagt, J. Du Hen. Acht uur dames RWCCelebes; 9 uur Ned. BondsteamJoegoslaven. R.K. Volley balver. „Cycloon". In verband met de wedstrijd van het Ned. Bondsteam tegen Yoego- Slavie, welke Vrijdagavond a.s. in de Stadsgehoorzaal gespeeld wordt, zijn voor die avond geen wedstrijden 'Het kroegje maakte een trieste indruk. De bezoekers hingen met verveelde gezichten rond de tap kast, die men met veel fantasie een bar zou kunnen noemen en kouwden traag op de zelfge draaide sigaretten, die hier in Mexico de volkstabak vormen. Buiten scheen de zon fel en meedogenloos, de stoffige stra ten, de verdorde velden en de uitgedroogde mensheid snakten naar een mals buitje regen. Doch zij werden teleurgesteld. De re gen was nog niet terug van de 3 Octoberfeesten in Leiden en de verzengende zon poogde land en volk onder zijn loodzware dictatuur te verpletteren. En toen ineens stond zij in ons midden. Vergeten was de hitte, het stof en de loomheid; als een kla terende bergstroom, als het koele zuchtje van de wind, als een ijskoude dronk in de Sahara in spireerde zij alle aanwezigen tot actie. Haar gitzwarte haren, haar perzikachtige wangen en baar lippen (in plaats van de puntjes stonden een paar spionnage- code-tekens, die niet in het spionnage-code-boek staan. Kr.) maakten haar tot een engel uit een adembenemende droom, waarin men zich niet durft be wegen uit vrees voor de vlucht van Hp vpr.wihiininrr Allo aan. treurig en weerde met een wee moedig glimlachje de smeek beden om de gitaar te bespelen, spanning werd bijna ondrage lijk. Toen verbrak Parelo de stilte. Met tranen in haar ogen stamelde ze: „Ik ga jullie ver laten. Een stem in me zegt dat ik een grote reis moet gaan ma ken." - Als kleine pareltjes rolden de tranen over haar perzikrode wangen en alle aanwezigen barstten in een aandoenlijk snik ken uit. Toen de eerste droef heid een weinig getemperd was, haalde zij een grote kaart uit haar tasje. Een bang voorgevoel maakte zich van ons meester. Eén blik op de kaart was ons voldoende; ook onze spionnage- tocht in het warme Mexico zou slechts van korte duur zijn. Dezelfde avond vertrok zij. Nu bedekte de maan zijn gezicht niet, maar hij huilde dikke tra nen, die op aarde een miezerige motregen veroorzaakten. Held haftig, met een laatste blik op het land, dat haar zo zeer had liefgehad, sleepte Parelo haar roeibootje over de zanderige bo dem van het Mexicaanse strand en even later zette zij met forse slagen koers in de richting van Europa. Het huren van een roeibootje was het werk van een ogenblik en wanneer gij dit spionnage- telegram ontcijferd hebt, 'bevin den wij ons reeds op de einde loze Oceaan. Het werd zaaltje. Met keek men elkaar in het blikken aan en de is nog lang niet opgelost en wij zullen doorgaan tot het bittere einde. Donderdag a.s. hopen wij het verhaal van onze derde spion te kunnen berichten. KRONUS. 5)e iwmd&ilyJke aaantuien aan Jiappic JCapj)# Bij de opening van de Centrale Raadsvergadering van de diocesane katholieke middenstandsbond in het Bisdom Haarlem, in het Groothan delsgebouw te Rotterdam, welke zeer druk bezocht was. heette de voorzitter, de heer F. C. de Hosson, wiens openingsrede wij reeds publi ceerden, o.a. speciaal welkom de hoogeerw. plebaan H. W. Agterof van de kathedrale basiliek van St. Bavo te Haarlem en verder de oud- bondsvoorzitter, de heer H. E. v. d. Brule, wethouder van Rotterdam en de 84-jarige heer De Wolf uit Pur- merend. Nadat de voorzitter van de Rot terdamse afdeling, de heer L. J. A. van Doorn, de aanwezigen nog even had begroet, welke begroeting op vriendelijke wijze door de voorzitter werd beantwoord met een woord van waardering over de vooruitstrevend heid van de Rotterdammers en de Rotterdamse middenstand, werden verschillende huishoudelijke zaken afgedaan. De heer J. Bakker, directeur van het diocesaan bureau in Den Haag deed verschillende mededelingen. Hij merkte o.a. op, dat het Santosfonds in 1951 22.000 meer had opgebracht dan het jaar daarvoor, maar toch dient hiervoor nog ontzaglijk veel te gebeuren. De kwestie van het strafbaar stel len van de koper ingevolge de win kelsluitingswet heeft de aandacht van het hoofdbestuur. De heer H. E. v. d. Brule, die we gens zeer drukke werkzaamheden ontslag heeft genomen als lid van de Middenstandsraad, zal daarin wor den opgevolgd door de heer F. C. de Hosson, hetgeen door de vergadering bekrachtigd werd en met applaus werd de dank door de voorzitter aan de heer v. d. Brule gebracht voor zijn vele werk in deze functie on derstreept. De heer J. A. S. v. d. Cammen bracht daarna het rapport uit van de financiële commissie. Het financiële beleid werd volkomen in orde be vonden. De financiën, aldus de rap porteur, zijn gezond en sterk. Subsidie K.J.M.V. Bij de begroting 1953 ontspon zich een debat over het voorstel van het hoofdbestuur om het subsidie aan de K.J.M.V. terug te brengen van 1000 tot 500. De heren Ophof (Amster dam) en Lem (Den Haag) stelden VRIJDAG. Experimenteel televisie-programma. VARA. 20.1521.45: 1. Actualiteit; 2. Weer- overzicht; 3. Belgisch-Nederlands programma, HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9,00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramofoonmuz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Viool en piano. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Kamermuziek. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Surinaam se volksmuziek. 12.59 Klokgelui, 13.00 Nieuws. 13.15 Mandolinemuziek. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Om roeporkest en solisten. 14.55 Gramo foonmuziek. 15.15 Voordracht. 15.35 Gramofoonmuziek. 16.00 „Het bewa ren van winterfruit", causerie. 16.15 Pianotrio. 16.45 Strijkorkest. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gramofoon muziek. 17.45 Fries programma. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.10 Een goed woord voor een goede zaak. 18.15 Tenor en orgel. 18.30 Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Ver enigingsleven. 18.45 Huismuziek.1 19.00 Nieuws en weerberichten; 19,10 Regeringsuitzending: „Verklaring en toelichting". 19.30 Strijkkwartet. 1953 Gramofoonmuziek. 20.00 Radio krant. 20.20 Radio Jeugd-appèl. 22.20 Gramofoonmuziek. 22.25 Kunstru briek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15 Evangelisatie-uitzending in de Duit se taal. 23.30—24.00 lichte muziek. HILVERSUM H. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19 30 VP RO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo foonmuziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoon muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gramofoonmuz. 9.40 Voor de kleu ters. VPRO: 10.00 „Kinderen en Mensen", causerie. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gramofoonmuz. 10.30 Schoolradio.. 10.50 Orgelspel. 11.20 Radiofeuilleton. 11.40 Oud-Hol landse liederen. AVRO: 12.00 Amu sementsmuziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Sport en Prognose. 12.48 Gramofoonmuziek; 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gramofoonmuziek. 13.30 Amuse mentsmuziek. 14.00 Voor de huis vrouw. 14.20 „Les amants trahis", cantate. 14.50 Voordracht met muz. 15.10 Pianoduo. 15.30 Dansmuziek. VARA: 16.00 Gramofoonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gramo foonmuziek. 17.20 Muzikale cause rie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Gra mofoonmuziek. 19.10 „Burgers, boe ven en brigadiers", klankbeeld, VP RO: 19.30 „Moreel beraad", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Voordracht. 20.30 „Benelux", causerie. 20,40 „Le ven op de aarde", causerie. VARA: 21.00 Voordracht. 21.30 „Het leven betrapt". 21.50 Koorzang. 22.05 Bui tenlands overzicht. 22.20 Swingen semble. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.3024.00 Gramo foonmuziek. voor opnieuw f 1000 uit té trekken. De penningmeester, de heer Th. Dresmé, ontraadde dit. Er was nog een .overleg gaande maar het was, volgens hem, gezond, dat de K.J.M.V. zou trachten langzamerhand zichzelf te bedruipen. Het terugbrengen van het subsidie was reeds in een vorige centrale raadsvergadering aanvaard. Na enige discussie bleek de verga dering in te stemmen met het be stuursvoorstel, waarbij duidelijk van de zijde van de bestuurstafel werd verklaard, dat het overleg tussen hoofdbestuur, financiële commissie en K.J.M.V. mogelijk nog tot een verandering van inzicht zou kunnen leiden. Hanze-altaar in St. Bavo Plebaan Agterof kreeg daarna het woord, om een nieuwe actie in te luiden, welke beoogt het Hanze-al taar in de kathedrale basiliek in Haarlem te verfraaien met een schil dering boven het lege cementen vlak van dit altaar. De heer Th. Dresmé, de scheiden de penningmeester van de Diocesane Bond, beval daarna in een toespraak deze actie namens het hoofdbestuur van harte aan. Aan de scheidende penningmees ter werden vele woorden van hulde gebracht. Als blijk van waardering werden hem de gouden medaille voor verdienste, een reisnecessaire en het erelidmaatschap aangeboden. Mevrouw Desné mocht een bloemen hulde in ontvangst nemen. Onverwacht bezoek Koningin bij jury tc Amsterdam Onverwacht heeft H.M. de Konin gin zich in de late namiddag verge zeld van haar particulier secretaris W. J. baron van Heeckeren en mej. J. Geldens, particulier secretaresse van Prinses Wilhelmina, naar Am sterdam begeven, waar zij in hotel Krasnapolsky een uur lang met be langstelling toezag, hoe een jury be gon met de beoordeling van niet min der dan 700 inzendingen, schilde rijen en tekeningen, van 180 Neder landse schilders, om te bepalen aan welke schilders dit jaar de konink lijke subsidie voor de vrije schilder kunst ten deel zal vallen. "Bij haar aankomst in Krasnapolsky werd onze vorstin begroet door de voorzitter der jury, Matthieu Wieg man en de secretaris, Mark Kolt- hoff. Een uur lang volgde de Koningin het werk van de jury, die een aan vang maakte met de beoordeling der inzendingen. De juering van de 700 werken zal minstens drie dragen in beslag nemen. Klein meisje wuifde naar haar vader Tragisch ongeval te Velp Het drie-jarig dochtertje van de familie M. uit Velp had de gewoon te, om des morgens haar vader, die in het ziekenhuis verpleegd wordt, even toe te wuiven en daartoe moest zij dan even van de weg af en op het gras lopen. Nu liep er langs dat gras een vijver en dit is het meisje gisteren noodlottig gewor den. Vermoedelijk is zij. terwijl zij weer naar haar vader wilde wuiven, te water geraakt. Toen het ongeval ontdekt werd en een der zusters van het ziekenhuis de dreumes uit het water gehaald had, mocht kunstma tige ademhaling niet meer baten. Een dokter moest de dood constate ren. DODELIJKE AANRIJDING. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is de heer H. G. J. Heu- kers, districtschef van de Konink lijke Wegenbouw N.V. te Utrecht en wonende te Roermond, bij een auto- ibotsing op de Rijksweg te Geleen dodelijk verongelukt. Hij was 33 jaar gehuwd en vader van twee kinderen. Op genoemd tijdstip reed de heer Heukers in een volkswagen komende uit de richting Maastricht achter een zware met mergel beladen trans portauto. Uit de tegenovergestelde richting naderde een luxe-auto die hij liet passeren om daarna de voor hem rijdende vrachtauto voorbij te rijden. Daarbij kwam hij eohter in botsing met een tweede transport- auto die uit de tegenovergestelde richting naderde. De volkswagen werd totaal vernield. Nederland kampioen wassen De spreekwoordelijke Neder landse zindelijkheid heeft Neder land een nieuwe kampioenstitel in de schoot geworpen. Uit een vergelijkend onderzoek naar de aantallen wasmachines, die tij dens Juli, Augustus en half Sep tember werden omgezet in Bel gië, Frankrijk, Duitsland, Zwit serland, Italië, Luxemburg en Nederland, bleek laatstgenoemd land namelijk op overtuigende wijze aan de spits te staan. Of schoon de periode van Juli tot half September ook in Neder land gekenmerkt pleegt te wor den door de zogenaamde „vacan- tieslapte" werden aldaar in die tijd nog 40 pet. meer wasmachi nes verkocht dan in de daaraan voorafgaande mpanden. Dit is een Europees record. DE 20.000 ERUIT. In de 517de staatsloterij, tweede klasse, tweede lijst, is op lot no. 10283 een prijs van 20.000 geval len. 3Co>de GOLF BINNENLAND. Per K.L.M. zijn dezer dagen we derom 3 zwaluwen naar Rome ver trokken, die te lang gewacht hadden met de grote reis naar warmer oor den en nu het risco liepen dood te hongeren. 27. En daar lag arme Koppie Kopij, aan handen en voeten gebonden; in de halfdonkere kelder van het ver laten huis vlak bij de zee. Hij hoorde hoe ergens boven hem een deur dichtsloeg en daarna de motor van een auto; een signaal van de claxon en toen was het stil. Koppie probeer de te bedenken wat hij nu moest be ginnen. Hij moest zien los te komen, ja, maar hoe? Hij kon zich haast niet bewegen. Als hij eens probeerde bij die kistjes te komen, dan kon hij van u.c vcisvuj.jjj.niig. niic etctii- wezige Mexicanen dromden om haar heen in de hoop een brokje van een glimlach op te vangen en men kwam aandragen met de gitaar, waaraan zij de zoet ste tonen weet te ontlokken. Helaas Parelo zij en niemand anders was het de in Mexico door vriend en vijand geliefde fee van het schone geluid, keek vastgesteld. Wel is het aan te raden om indien mogelijk, naar deze wed strijd, die ongetwijfeld zeer leerzaam zal zijn, te gaan kijken. Door bijzon- zondere omstandigheden waren deze week alle competitiewedstrijden der NeVoBo afgelast. Komende wede zal de competitie echter definitief gaan draaien; voor een en ander krijgen de spelers nog wel een indeling toe gezonden. TAFELTENNIS TREFFERS —DOS H 9—0. Voor de bekerwedstrijden van de N.T.T.B. afd. Den Haag wist Tref fers I in de demi-finale een klinken de 90 overwinning te behalen op DOS II uit Den Haag. Alhoewel de uitslag een gemakkelijke zege voor Treffers doet vermoeden, is het feit dat 5 partijen in drie games ge speeld moesten worden wel het over tuigend bewijs, dat de wedstrijden een zeer spannend verloop hebben gehad. Deze uitslag bracht Treffers tevens in de finale, welke gespeeld wordt tegen WIBO I op Zaterdag a.s. te 7 uur in de Ketelstraat in Den Haag. Dit belooft voor Treffers te gen Jan Hoogendoorn, Bertus v. d. Spek en Jacobs een zware opgaaf te worden. Maar gezier het resultaat in de wedstrijden cm de Treffers-sup porterbeker is een overwinning voor Treffers geenszins uitgesloten. Daar om Veenders laat ook in de Haagse afdeling uw kracht spreken. Treffers H opent Zaterdag te 4 uur de com petitie in Amsterdam tegen AVGA I. Ook hen veel succes in de Over gangsklasse. Veni Vidi Vici, Leidschendam. De aanvang van de NTTB-competi- tie is in zicht waardoor thans de in deling van de teams is bekend ge maakt. Het eerste damesteam van VW komt in het seizoen 19521953 uit de 2e klassé-B, terwijl het tweede team is ingedeeld in de 2e klasse-A. De dames-teams 3, 4, 5 en 6 zijn in gedeeld in de vierde klasse resp. G, I, F, D. Het eerste heren-team komt uit in de le klasse met als tegenstanders: Wibo 2, DOS 4, DTS 1, DSB 1, Wibo 4.JDSS 1, DHC 1, HBS 2. Het 2e herenteam is ingedeeld in klasse 2 B, terwijl het derde team in klasse 3 B uitkomt. Het vierde en vijfde team spelen in de 4e klasse P en L. misschien het touw aan een van de randen doorschuren. Koppie rukte en wrong met zijn lichaam en zijn benen en zijn ellebogen, niet zo lang tot hij zijn polsen bij de rand van een van de kistjes kon brengen en toen schuurde hij met het touw heen en weer. Erg gemakkelijk ging het niet, maar toch moest het zo, want een an dere manier om los te komen, wist hij niet. Opeens moest hij lachen. Hij was toch eigenlijk wel gek, dat hij hier lag, vlak naast de door de Speciale spion (EI). Het arbeidsbureau deelde ons mede, dat een beetje zuiniger op onze spionnen moesten zijn, want dat de voorraad bijna op is. Maar dit heeft ons niet weer houden per speciale straaljager een derde speciale spion naar Mexico te zenden. Het mysterie BILJARTEN. BILJARTBOND BLOEMBOLLENSTREEK. Voor de 1ste klasse van de Biljart Bond Bloembollenstreek werd in het clublokaal van de Biljartvereniging „Excelsior" te Lisse de eerste com petitiewedstrijd Excelsior IPoort v. Cleef I gespeeld. Deze nieuwe vereniging uit Noord- wijk, die met deze wedstrijd haar debuut maakte in.de B.B.B., had niet veel succes tegen de Lissenaren, daar alle vier partijen werden verloren. De uitslagen waren: pnt. brt. gem. J. Duivenvoorde Exc. 266 46 W. Slootbeek P. v. C. 97 46 G. van Eyk Exc. 121 46 P. Noteboom P. v. C. 104 46 J. Baak Exc. 115 44 Wijsman P. v. C. 70 44 B. Duivenvoorde Exc. 109 32 J. Vos P. v. C. 65 32 Excelsior I, Lisse, 8 punten. Poort van Cleef I, Noordwijk, 9 p. Dinsdag a.s. speelt Excelsior I een uitwedstrijd tegen het kampioens viertal P. Gijzenbrug. WATERPOLO Sleutelstad II— SVGT 0—5. Na een gelijk opgaande strijd wist SVGT met een goede doorslagbal de leiding te nemen (01). De Sl.stad verde digde zich echter keurig en wist vele malen goed door te breken met slechts het houtwerk ris extra keeper tegen het maken van doelpunten. In de tweede helft aanvankelijk eenzelf de spelbeeld. Weer gingeni vele scho ten tegen het latwerk, totdat SVGT het spel geheel in handen nam en de eindstand tot 05 wist op te voe ren. DAMMEN R.K. Damv. „Tempo". De twee de competitie-wedstrijd, die Tempo speelde tegen ADC I, werd een over winning voor Tempo. ADC ITempo: J. v. Ofwegen A. G. de Jeu 02; H. BruntG. Rijs. dam 02; D. BevaartA. Jansen 0 2; A. BlomG. de Jeu 20; W. v. BerkelW. Belt afgebr.; G. Wijfjes S. v. d. Kwartel 11; Fr. BlomC. B. Janssen 20; A. WolswijkGroene- wegen 20; A. JesseP. v. d. Kwar tel 0—2; J. Nobel—M. J. v. d. Kwar tel 0—2. Eindstand ADC 7 punten plus 1 afgebr. partij welke voor ADC waar schijnlijk gewonnen is; Tempo 11 punten. bankrovers gestolen kistjes goud! Wat zou meneer Brom glunderen als dat verhaal in de krant kwam. En wat zou Pieter Primeur nijdig zijn, dat hij, Koppie Kopij, dat verhaal kon vertellen! Plotseling hield Kop pie op met schuren. Hij luisterde scherp. Had hij iemand horen roepen? Ja, daar was het weer. „Koppie, waar zit je, Koppie!" hoorde hij nu dui delijk roepen. Eij hij hoorde nu ook iemand lopen. Ergens in het huis

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6