RIJNSTREEK Diplomazwemmen in de Leïdse Overdekte P* P. Speelf MAANDAG 13 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Wichelroedelopers verenigen zich Na een langdurige uitwisseling van gedachten door een aantal wichel roedelopers uit het land, werd Zater dag op initiatief van de heren A. J. A. Huissen uit 's-Gravendeel en de heer P. Sneeuw uit Alphen aan den Rijn opgericht de Ned. Vereniging van Amateur Wichelroedelopers. De besprekingen werden gevoerd in Hotel „Toor" te Alphen aan den Rijn en o.m. bijgewoond door kapelaaD P. Mouwen uit Oosterhout en de ad junct-hoofdredacteur van „Vrij Ne derland". In de ochtenduren had de heer Huissen zich een warme voorstander getoond voor de oprichting van de vereniging. Het doel en streven wer den breedvoerig belicht. Vervolgens wisselde men elkanders ervaringen uit en besprak men de bereikte resultaten met afschermen van woonhuizen, stellen en anaere verblijven voor mens en dier. Met uitschakeling van het winstmotief willen deze amateur-wichelroedelo pers zich dienstbaar maken voor de mensen van wie velen reeds door af schermen van aardstralen. gasstra- len en wat dies meer zij, door dokto ren vastgesteld, genezing hebben ge vonden. Kapelaan Mouwen, die zich volko men achter het werk van de amateur wichelroedelopers plaatste en een warm voorstander is van het oprich ten der beoogde vereniging, deed de merkwaardige mededeling, dat in Frankrijk een wetsontwerp klaar ligt, waarbij het aan doktoren en artsen in hun praktijk zal zijn toegestaan ge bruik te maken van wichelroedelo pers. Tijdens de middagbijeenkomst demonstreerden de aanwezigen met de pendel en met de wichelroede. Het bestuur werd samengesteld met de heren A. J. A. Huissen, voorz., P. Sneeuw, Karei Doormanstraat 30 Al phen aan den Rijn, secr.-penningm. en Th. J. Luitelaar uif Soest De leden zullen een onderzoek mogen instellen tegen 2,50 vergoeding, waarvan 10 procent in de kas moet worden ge stort. Hiervan worden de kosten be streden voor gratis adviezen aan minder bedeelden. Transportarbeiders huldigden zilveren jubilarissen De pl. afd. van de R.K. Transport arbeidersbond „Sint Bonifacius" te Alphen aan den Rijn hield Zaterdag avond in Hotel „Toor" haar feeste lijke jaarvergadering. Feestelijk was het omdat er een viertal leden en bestuursleden hun zilveren lidmaat schap herdachten. Om met dit ge beuren mee te leven, waren ook de echtgenoten en verloofden der vele leden aanwezig. De voorz., de heer Zonderop gaf een overzicht van het afgelopen jaar en herdacht het overleden lid, de heer J. Gerse, die, zoals men weet, onlangs op een tragische wijze bij een verkeersongeval het leven liet. Spr. besprak de wachtgeld- en werk- lozenverzekering. De heer G. de Jong, penn., me moreerde een flink batig saldo. Van de periodiek aftredende be stuursleden werden de heren C. Zonderop en Th. Heyneman herko zen. Inplaats van de heer A. v. d. Sijs werd gekozen de heer A. B. de Gans. De heer C. Zonderop werd op nieuw tot voorzitter gekozen. De heer Spanjaard uitte zijn waardering voor hetgeen de heer v. d. Sijs voor de organisatie heeft verricht. Hy had de belangen van de bond verdedigd in de moeilijkste periode. De heer Spanjaard gaf toelichting omtrent rechtkundige bijstand van de bond aan de leden, over de C.A.O. in de zuivelindustrie-sector en deelde mee, dat het wrijfpunt, de pensioenrege ling ook hier tot een oplossing is ge bracht. Vervolgens traden de jubi larissen naar voren. Het waren de heer Jac. H. v. d. Geer, J. Odijk, G. Wortman en Q. Wortman. Na een complimenteus woordje overhandig de spr. namens de KA.B. het diplo ma en het zilveren insigne. Ook de heer Zonderop nam af scheid van de heer v. d. Sijs en zijn voorstel om hem tot ere-bestuurslid te benoemen, werd met algemene in stemming aanvaard. Vervolgens richtte hij zich tot de jubilarissen. Ook de dames kregen hun aandeel in dé vorm van een aardige schemer lamp. De jubilerende secretaris ont ving bovendien nog een vulpen. De g.a., kapelaan F. C, Verheul sprak, na de jubilarissen te hebben gecomplimenteerd, een propagandis tisch woordje voor de Credo Pugno club,. Ook de voorz. van de plaatse lijke K.A.B., de heer A. F. Ruijsse- naars had hartelijke woorden voor de jubilarissen, een opwekkend woord voor het nieuwe bestuurslid en waardering voor de heer v. d. Sijs. De heer Q. Wortman vestigde de aandacht op het zorgenkind van de K.A.B., het T-B.C.-fonds „Her wonnen Levenskracht" en spoorde allen aan lid te worden. Op desbe treffende informaties antwoordde de heer Ruijssenaars, dat de nieuwe schoolgeldregeling nog niet van toe passing is. Het zal vermoedelijk een landelijke regeling worden. De ge meentelijke regeling voldoet hier wel, maar zij die moeilijkheden mochten hebben kunnen zich bij hem vervoegen. De heer Ruijssenaars gaf voorts een uiteenzetting van de stand van zaken rondom de weekmarkt. Een en ander is hierover uit de dagbladen bekend geworden. Hoewel verwacht kan worden, dat een desbetreffend voorstel binnenkort bij de raad zal binnenkomen om nog dit jaar tot in- i stelling van de goederenweekmarkt 1 te Alphen a. d. Rijn over te gaan, voor één jaar proef, toonde de heer Ruijssenaars zich voorstander om hiermede per 1 April het volgend jaar te beginnen. Tot slot vestigde de heer Ruijsse' naars de aandacht op de pas opge richte RJC. Woningbouwvereniging „Sint Joseph", welke, na zes jaren strijd, op 29 October a.s. een alge- me vergadering zal beleggen in de Sint Josephzaal voor heel de paro chie. Het belang van deze vereni ging mag niet worden onderschat. Deze vereniging heeft reeds een plan tot bouwen van 48 woningen, welke plaats bieden voor 7 tot 9 bedden by het college ingediend, maar er zullen nog meer moeten volgen, in eerste aanleg in de omgeving van het nieuwe R.K. Centrum in 't plan „West". Spr. had het over een R.K. Kerk, RJC. school, vergaderzaal, pastorie, rondom welke er 300 wo ningen zullen moeten komen. Ver der bleek deze avond, dat de afde ling het volgend jaar 35 jaar zal be staan. L.T.B. VERGADERDE. Onder voorzitterschap van de heer J. van Niekerk hield de pl. afd. van de L.T.B. in de Sinit-Josephzaal haar ledenvergadering. De voorz. behandelde, na een kort begroetingswoord, de 10 voorstellen voor de Kringvergadering, welke voorstellen door de afdeling Alphen werden ingezonden. Onder deze voor stellen was een verzoek tot meer pro. paganda en voorlichting van de ouders t.o.v. de toekomst van de boe- renjeugd. Er wordt aangedrongen op het scheppen van mogelijkheid tot overschakeling van de boerenzoons op Rijks-, Provincie- en Gemeentebe trekkingen en op functies bij semi- overheidsinstellingen. Men ziet van L.T.B.-zijde hier een toekomst voor de boerenjeugd, wanneer de kinderen met hun opleiding daartoe vroegtijdig kunnen aanvangen. De afdeling besloot om steun te verlenen aan de herdenking voor de vakgroep veehouders van de heren G. Ph. Roeleveld te Ilpendam, W. L. Agterof te Nieuwerbrug en A. A. Ammerlaan - tevens lid van het hoofdbestuur van de L.T.B. te Schip luiden. Tot afgevaardigden naar de Bonds vergadering, welke binnenkort te Haarlem wordt gehouden, werden aangewezen de heren J. v. Niekerk, voerz., H. S. Kroft en Th. W. J. Ver hoef. Besloten werd de oogstdankdag op 5 November a.s. op feestelijke wijze te vieren. Medegedeeld werd de oogstdankdag op 5 November a.s. op feestelijke wijze te vieren. Medegedeeld werd, dat de nieuwe CA.O. nog niet is afgesloten. Voor lopig blijft nog van kracht de C.A.O., afgesloten voor de periode 1 Mei 19511 Mei 1952. Dit lopende ar beidscontract werd door de voorz. on der de loupe genomen. Voor de binnenkort door de heer Th. W. J. Verhoef te geven cursus in welsprekendheid voor de leden van de L.T.B. en de L.TAJ. gaven zich ruim tien liefhebbers op. De heer Jac. Boere, leider van het voorbeeldbedrijf, wees namens de brandsassurantie van de L.T.B. op het grote brandgevaar bij geruiterd hooi, dat te vroeg is binnengehaald, het geen wel eens moest gebeuren, door het te vroeg invallen van de regen- perioden. De secretaris verzocht de offerga ven voor de oogstdankdag op 4 No vember in te zenden van 3 tot 8 uur in de St. Josephzaal. Hij spoorde aan trouw deel te nemen aan de maan delijkse H. Mis voor de leden van de L.T.B. en hun huisgenoten. De g.a., deken L. H. Nieuwenhui- zen, woonde de besprekingen bij. De Alphense Damclub bestaat van daag 25 jaar. Dit feit wordt in een hedenavond te houden feestvergade- ring in het Nut gevierd. ADC begoni op 13 October 1927 met tien leden, nadat korte tijd tevoren enkele jongelui op geregelde tijden in de jongenskamer van het Alphen se Weeshuis bij elkaar kwamen en op eigen gemaakte damborden en met eveneens zelfvervaardigde damschij ven, eikaars krachten hadden geme ten. Toen men de beschikking had ge kregen over een groter lokaal in de Bewaarschool, nam de club in leden tal toe en weldra ging men in com petitieverband in de Ned. Dambond spelen, nadat ADC eerst in het Rijn streek District haar krachten had be proefd. Het winnen van een damklok, be schikbaar gesteld door de NDB was een stimulans, die tot uiting kwam in de toename van het ledental tot 30 man, verbetering van de materialen, het organiseren van damtournooien voor het damkampioenschap van Al phen (1933) enz. Samenwerking werd intussen tot stand gebracht met de Hoornse Damclub (Alphen a. d. Ryn). In 1934 trad ADC het eerst naar voren in de competitie. Zij won alle partijen en ze werd ingedeeld in de Leidse Districts Dambond, oorspron kelijk in de eerste klasse, later in de overgangsklasse en toen de LDD een hoofdklasse indeelde kreeg ADC een plaats in de eerste klasse. In 1950 be haalde ADC het kampioenschap van deze klasse, terwijl ook de promotie wedstrijden werden gewonnen. Alzo promoveerde zij naar de Hoofdklasse. Op haar initiatief werden bedrijfs- d am wedstrijden georganiseerd, ener zijds als propaganda, anderzijds tot ontspanning. Meer dan 100 liefheb bers speelden mee. Thans zijn deze wedstrijden traditie geworden, tot te vredenheid van de bedrijven. Dat ADC populariteit geniet blijkt o.a. ook uit de grote schare van 300 donateurs. Met ADC jubileren tevens de heren Jac. v. Of wegen en W. v. Berkel, die sedert de oprichting de club trouw zijn gebleven. Parochiële bijeenkomst. Onder het motto „Wie waagt, die wint" werd Zondagavond in de Sint-Joseph. zaal een parochiële bijeenkomst ge houden. Dit betrof een proef. Slaagde ze, dan zouden er nog meerdere vol gen. En inderdaad is de avond volko men geslaagd. Kapelaan L. Biemans, de belangrijkste promotor tot het ge ven van culturele avonden voor de parochianen gedurende het komende winterseizoen, leidde de avond in en kon al aanstonds mededelen, dat de opzet geslaagd is. Velen hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven en dit noemde de kapelaan heel belangrijk. Hij sprak het vertrouwen uit, dat de belangstelling voor het wirJterpro- gramma levendig zal blijven. Dit keer was het een filmavond. Begonnen werd met mooie documentaire na tuurfilms. Als hoofdfilm werd ver toond „De zevende sluier". Ze wer den vertoond door de heer W. W. Heijns. Hengelaarsvereniging. In de hengelaarsvereniging „Ons Genoe gen" een viswedstrijd gehoudtn, waarvan de uitslag er als volgt uit ziet: le prijs P. van Veen 10 stuks, 2e prijs Joh. Bloos 8 stuks, 3e prijs S. Hoek 7 stuks, 4de prijs G. v. d. Horst 6 stuks en 5e prijs Jan Zondag 5 stuks HDC damde in Rijnsburg. HDC 1 en 2 uit Alphen a. d. Rijn speelden in Rijnsburg tegen RDC 1 en 2. Het eerste tiental kwam voorlopig achter te staan met 8—6. Drie partijen moesten worden afgebroken. De ver moedelijke uitslag zal waarschijnlijk 10io worden. De Rijnsburgers toon den zich zeer sportieve tegenstan ders en het was dan ook een pret tige damavond. De uitslag luidde als volgt: J. Kromhout (RDC)C. Ver boom (HDC3 11; W. Leeuwenburg T. Lagerwey (res.) 11; A. Vlet terM. de Groot afgebr.; P. van EgmondHk. de Vos 11; J. v. d. MeijA. v. d. End afgebr.; H. Ra- vensbergenW. Verboom 11; H. VerkuilJ. Dissel 20; C. Junge- riusHb. de Vos 20; C. v. Star- kenburgR. v. Klaveren 02; J. GlasbergenK. v. Winkel afgebr. HDC 2 kon het, zoals verwacht werd, niet bolwerken tegen het zeer sterke RDC 2. Ondanks goed spel van de Alphenaren gingen zij met 146 ten onder. De uitslagen waren hier: F. A. Verkuil (RDC 2)A. van Vliet (res.) (HDC 2) 2—0; Jac. van EgmondW. Baart 20; W. Ceder houtA. Ravensberg 02; A. van EgmondE. Mechgelse 2—0; A. Ra- vensbergenE. Mesmeijer 2—0; J. P. v. d. BergR. de Leeuw 2—0; H. VoorbergenP. H. Spek 02; W. HeemskerkG. Bouwman (res.) 11; D. Schoneveld (res.)L. Ver- degaal 20. AARLANDERVEEN Bonte avond. Zaterdagavond gaf het muziekgezelschap „The Cupido's" een bonte avond in het dorpshuis Het dorpshuis was tjokvol met belang stellenden, waaronder velen uit de omliggende plaatsen. Medewerking voor deze avond verleende Siem dé Koker uit Nieuwkoop, accordeonnist en pianist. Henk Egberts uit Nieuw- veen met zang en pianobegeleiding van Jo Vergeer. W. Herz en mej B. v. d. Meer, leden van de toneelclub D. I. T. O. met enkele humoristische schetsjes. „The Cupido's" opende de avond met hun herkenningsmelodie, waar voor zij met een daverend appiaus werden beloond. Door de heer J. Poeldyk werd gezongen: „Mijn Pappie is enkel een foto" en „Daar waar de molens staan" waarmede hij veel succes had, e' en- eens Hans van Haastrecht met „De Bokswedstrijd" Door de heer Egberts werd gezongen „Het Wolgalied", Santa Lucia" enz. Een der grootste attracties van deze avond was wel een trompetsolo, gegeven door G. v. d. Berg en drie nummertjes flessen- muziek door mej. Gré van Egmond. „The Cupido's" sloten de avond met muziek en zang. BODEGRAVEN „DRUIVENLIEFHEBBER" GEPAKT De heer R. heeft een kwekerij aan de Goudseweg. Al verschillende ma len heeft deze kweker bezoek gehad van een aantal jongens, die een drui- venkas openbraken en zich daarna te goed deden aan de trossen. Door het breken van een ruit kwamen zij in de kas. Hoewel de heer R. diver se avonden op de loer lag, kon hij geen inbrekers betrappen. Wacht meester Bal van Zwammerdam ver leende zijn medewerking. En het duurde niet lang, of het resultaat was, dat tegen een zestal opgescho ten slungels procesverbaal kon wor den opgemaakt. Behalve de welver diende straf, die de rechter zal uit spreken, kunnen de jongelui natuur lijk ook nog de schade door hun vernielingen ontstaan, vergoeden. In totaal was circa 20 kilo druiven ge stolen. Hopenlijk zal een flinke straf voor anderen een geduchte waar schuwing betekenen. Geboren: Arie z. van J. Dorre- paal—v. d. Berg; Arie z. van J. v. d. WalleLoenen; Wilhelmus Andries Maria z. van C. de VosVerkleij; Dirk z. van D. VeldhuizenHove- stad. Damclub. De eerste uitslagen in de onderlinge competitie luiden A. SchippersH. v. d. Born 11; L. GoorD. Zaal 11; T. Kooistra J. v. Leeuwen 11; C. ScheerL. Goor 20; N. AnkerC. Jongeneel 2—0. BOSKOOP HIJ MISTE EEN TIENTJEEN KREEG EEN BOOM OP ZIJN HOOFD. Zaterdagmiddag jl kwam de heer v. d. V. op zijn rijwiel uit de richting van het dorp met het doel de hefbrug te passeren. Op het moment, dat hij de brug naderde, werd het stoplicht getoond ten teken dat de afsluitbo- zouden worden gesloten en de brug omhoog zou worden gebracht De heer v. d. V., die hier blijkbaar geen erg in had, reed met een grote zak voor op zijn fiets rustig door, met het gevolg, dat hij met zijn hoofd te gen de neergaande afsluitboom reed. V. d. V. stond daarna even te sui zebollen. Op de vraag van de brug wachter, hoe het mogelijk was, dat zoiets kon gebeuren, antwoordde de onthutste wielrijder dat hij een tien tje miste en daarover had zitten pie keren. Het was zijn eigen schuld, zo besloot hij, maar het is gelukkig goed afgelopen. HAZERSWOUDE Mutatie bij de rijkspolitie. De wachtmeester bij de rijkspolitie H. M. Opdam is met ingang van 1 No vember a.s. overgeplaatst naar de gemeente Hillegom. Gemeenteraad. De raad van Hazerswoude komt Vrijdag a.s. om 7.30 uur in vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m.: Vaststelling van het partieel plan van uitbreiding regelende de bestemming in onder delen van gronden gelegen langs de Rijndijk nabij de Koudekerksebrug. Dit plan is in hoofdzaken gelijk aan het reeds eerder vastgesteld plan. In het nieuwe plan wordt de loop van de Rhijnenburcherlaan iets gewij zigd, terwijl het plan in zijn geheel iets naar het Zuiden verschuift. Herziening van de lopende ver goedingen ex. art. 13 L.O. wet 1920. Op de lopende ingewilligde aanvra gen om een tegemoetkoming in de vervoerkosten van kinderen naar scholen in andere gemeenten zal thans opnieuw en beslissing worden genomen. Aanstelling van A. G. C. de Frank rijker tot gemeentewerkman in vas te dienst. Aanvraag tot vermindering van keurlonen en invoerkeurlonen voor de Vlees waren fabriek. De Vleeswa- renfabriek Hazerswoude heeft ge vraagd te haren behoeve de keur lonen en invoerkeurlonen te verla gen. Aanbieding van de gemeentebe groting en de begroting voor het Waterbedrijf voor het jaar 1953. HAZERSWOUDE (H. R.) BOUWVAKARBEIDERS BESLOTEN VIERING 7e LUSTRUM. Zaïerdag heeft de Kath. Bouw\ak- arbeidersbond, afd. Hazerswoude, het 7e lustrum besloten met een avordje in het parochiehuis St. Joris" aan de Rijndijk. Deze sluiting was een feest avond, waarbij ook de dames, verloof den of meisjes van de leden betrok ken waren. Het bondsbestuur werd vertegenwoordigd door de 2e voor zitter, de heer Werkhoven en de uis- trictsbestuurder, de heer Mesche. De heer N. v. d. Laan, die al de jaren be stuurslid geweest is van de afdeling, is op deze avond gehuldigd door ver schillende sprekers, in het bijzonder door de bondsbestuurder Dat hij deze afdeling in het leven heeft gehouden in de jaren dat de Bor.d een inzinking meemaakte, is een prestatie. Hierna bood de bondsbestuurder een cadeau aan De heer P. Uijee bood in dichtvorm, namens de afde ling een St. Jozefbeeld aan. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met de medewerking van het duo Slingerland en Bunning. LEIMUIDEN GOED AFGELOPEN Gisteren vierde de familie v. V. langs de Drechtkade haar koperen huwelijksfeest. In het middaguur speelden 2 kinderen buiten. Onver wachts kwam een ervan waarschu wen, dat zijn nichtje in het water lag. v. V., die een bijzonder goed zwemmer is, sprong direct gekleed te water en kon zijn dochtertje van 3 jaar, die al in zinkende toestand was, nog midden uit de Drecht ha len. Het kind had veel water naar binnen gekregen, maar heeft hier van gelukkig geen nadelige gevolgen gehad. De koperen bruidegom, die zich met 'n yieuw costuum te water begaf, haalde met het aan de wal komen een grote winkelhaak in zijn broek. Maar dit werd al gauw ver geten, omdat het kind nog op tijd gered is. RIJNSATERWOUDF Geboren: Gijsbertus, z. van L. Eikelenboom en H. v. d. Vlugt; Ge rard us Cornells, z. van A. J. Keij- zer en C. S. v. d. Hulst; Aagje Chris tina, d. van C. de Bruijn en M. van Tol; Martina, d. van J. Jansen en A. E. Schoenmaker. Gehuwd: N. Th. Kroon 32 j. te Ter Aar en M. van Dorp 24 j. Overleden: J. J. Bijlemeer 72 j., echtgenoot van C. den Besten. ROELOFARENDSVEEN Tentoonstelling Missienaaikrans. Dat men hier in de Veen echte Missie vrienden of in dit geval beter gezegd, vriendinnen heeft, bewees wel de tentoonstelling van de gemaakte werkstukken ten bate van de Missie, welke Zaterdagmiddag in de Pancra- tiuszaal door pater van Dijk werd geopend. Naast een woord van wel kom tot de talrijke aanwezigen w.o. Alkemade's eerste burger, burge meester J. M. H. L. Hoynck van Pa- pendrecht, omschreef pater van Dijk de vele werkzaamheden, welke door de dames voor de Missie waren ver richt, en uitte de wens, dat de ten toonstelling, waarop dit alles is te be zichtigen volledig zal mogen slagen. Pastoor Schoenmaker sprak een op wekkend woord om steeds de steun aan de missienaaikrans te blijven ge ven cn verklaarde na het doorknip pen van het lint de tentoonstelling geopend. Na een rondgang door de genodigden langs de vervaardigde werkstukken w.o. kasuifels e. a. pries tergewaden alsmede kleren voor de kinderen in de Missie, stroomder de nieuwsgierigen toe, die ook veel be langstelling hadden voor de diverse attracties. Wij geloven wel dat het finantieel resultaat goed is. ZOETERWOUDE (H. R.) R.K. Blindenbond. In het paro chiehuis werd gisteravond door de R.K. Blindenbond „St. Odilia" een welgeslaagde propaganda-avond ge geven. Door de toneel-vereniging „Tavenu" uit Gouda werd voor een goed bezette zaal opgevoerd het to- 't Was Zaterdagavond weer feest in de Leidse Overdekte ter gelegen- hed van het driemaandelijks evene ment: het diploma-zwemmen van 'n hele schare jongens en meisjes. Wat is de tegenwoordige jeugd ten op zichte van het zwemmen toch bevoor recht bij vroeger. Toen uitsluitend aangewezen op buitenwater geduren de enkel zomermaanden, moest men maar zien hoe men tot de kunst van zwemmen kwam. Tegenwoordig zou men zeggen, dat het zwemmen er met de paplepel ingegoten wordt. Tel kens weer opnieuw komen er hele scharen jongens en meisjes om proe ve van bekwaamheid af te leggen en het behoeft heus niet te verwonde ren, dat de heer Visser er namens de directie van de Overdekte zijn vreug de over uitsprak, zovelen aanwezig te zien om getuige te zyn van het geen de jeugd hier weer ging preste ren. En we kunnen ons die vreugde voorstellen. Ook al zit er dan bij de directie van de Overdekte een fi- nantiële kant aan het opvoeren van het aantal zwemlustigen, het moet voor haar toch ook 'n grote voldoe ning zyn te kunnen medewerken aan de opvoering van het aantal derge nen, die kunnen zwemmen, om daar door het devies van de K.N.Z.B.: ieder Nederlander zwemmer" zo veel mogelyk te verwezenlijken. De directe van de Overdekte is er bovendien steeds op uit om de zwem diploma-avonden zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Dit geschiedde Zaterdagavond door het optreden vani 'n viertal leden van de Gymnastiekvereniging DWS uit Rijnsburg, die met een jongen van 8 en twee meisjes, resp. van 9 en 6 jaar, een demonstratie grondgymnas. tiek te zien gaven op 'n gedeelte van het afgedekte „kikkerbad", 't Werd een heel goede demonstratie, die een vastheid der gymnasten te zien gaf, waarvoor alle aanwezigen vol be wondering waren. Zo werd het weer een uitermate goed geslaagde avond. De diploma's werden als volgt be haald: Meisjes A: Karin Konings, Anneke Houps, Nellie Aberman, Elly Segaar, Yvonne Bremer, Henny Prins, Johan na M. Grosman, Hanny Roman, Ar- da v. d. Scheer, Corrie Planjer, Ita Jansen, Ria Marcelis, Tony v. d. Kaay, Paulien L. Cardozo, Corrie Nieuwenburg, Anneke Jansen, Anne ke Vianen, Tineke Kralt, Annie Jeu- rissen, Greetje v. d. Mey Nellie Wille. Alie Bakker, Rina v. Keimpe- ma, Anneke Vreeken, Lientje v. Zo meren', Elly Klinkenberg, Adrie Schrama, Corrie v. Helden, Mieke Oosterlaan, Neeltje Johanna Meurs, Maria A. G. de Jonge. Jongens A: Hans Zaalberg, Pieter v. Sevcnter, Wim v. d. Scheer, Rens de Wit, Dré v. d. Brink, Karei v. Steen wyk, Sjoerd Timmermans, Charles Zimmer, Henrie Wiertsema. Henny Broers, Henny v. d. Horn, Loeki Pfester, Henk de Mooy, Joop v. Kralingen, Cornelis Ouwersloot, Arnold Gladbeek. Koos de Wit, Jan Teijsterman, Jan Karstens, Bob Wyr- deman, Jelle Veilbrief, Simon Kraan, Jan v. Seven ter, Theo v. Essen, Gys Kuenen, Otto 'D'omp, Peter v. Ber kel, Wim v. Lieen, A. Waasdorp. Jongens B: Hans Metz, Jan v. Til burg, Jefke v. Beek, Nico Booy, Eric Oudegeest. Meisjes B: §ari Har land, Betty Voortman, Corrie v. d. Broek, Willy v. Vliet, Anki v. Tilburg, Elly v. Hal, Janny Zandbergen, Co de Jong, Tiny Ouwerkerk, Sari Kooyman, Elly v. Leeuwen, mevr. Hulsbergen Henning- v. Zijl, mevr. H. Wijntjes-Bogert, Re- nee Venker, Duveken Engels, Hanne- ke de Jong, Ria Bunschoten. Louise de Korte. Gistermiddag is op S}' jarige leeftyd in het Acad. Ziekenhuis te Leiden overleden de heer P. P. Speel, een 'bekende figuur in de Leidse K. A B. Twee weken geleden werd hy in het ziekenhuis opgenomen om een zware long-operatie te ondergaan, die hem het leven echter niet heeft kunnen redden. De heer Speel, Da Costastraat 73, was sedert jaren bestuurslid van de Leidse K. A. B. Hij was bovendien secretaris van de gewestelijke kring Leiden van de K. A. B. en bestuurs lid van de contactcommissie in de St. Leonardusparochie. Voorts had hij zitting in enige gemeentelijke com missies. Behalve in zijn gezin laat de heer Spesel ook in de K. A. B. een lege plaats achter. Hij was zeer gezien on der de kath. arbeiders van Leiden, wier belangen hij op degelijke wijze behartigde. Hy trad niet vaak op de voorgrond, maar vervulde met stipt heid het hem opgedragen werk en was een zeer trouw bezoeker van de vergaderingen. Moge hij voor zyn werk het eeuwig loon verwerven. De H. Mis van Requiem wordt a.s. Donderdagmorgen om kwart voor ne gen in de St Leonarduskerk opge dragen, waarna do begrafenis plaats vindt op het R. K. Kerkhof aan de Zijlpoort. SPORT GEWICHTHEFFEN. KONO VERBETERT TWEE WERELDRECORDS. De Amerikaanse gewichtheffer Ko- no is er te Kopenhagen in geslaagd twee wereldrecords in de lichtge- wichtklasse te verbeteren. Met 112,9 kg voor het drukken, 115 kg voor het trekken en 150 kg voor het stoten kwam hij met een totaal van 377,9 kg, niet minder dan ruim 10 kg bo ven het oude wereldrecord voor de 3 olympische oefeningen, dat met 367,5 kg sinds 1946 op naam van zijn landgenoot Stanczyk stond. De 112.9 kg, die Kono bij het drukken om hoog bracht, betekende voorts een verbetering van het wereldrecord tweehandig drukken, waarvan de Rus Nikulin sinds 1951 met 112 kg houder was. Bij de olympische spelen te Hel sinki behaalde Kono de gouden me daille met een totaal van 362,5 kg., een nieuw olympisch record. HANDHAL. Jong Ade. Uitslagen van giste ren: NSV II—Jong Ade I 0—6; NIO- Jun.VVOA-Jum 1—2. SVLV. Uitslagen van gisteren Wings 2—SVLV 1 5—2; SVLV 2— HVL 1 2—6; SVLV a—Hios a 1—3; SVLV bDeo a 23. Dames HVS—SVA 4—0. Voor de vierde maal in successie hebben de Stompw. dames het succes van een overwinning gehad. Werd in voorgaande weken de overwinningen behaald in competitieverband, zo werd nu gisteren een overtuigende 40 zege behaald op het Amster damse SVA. Deze wedstrijd was op één na de laatste in de reeks wed strijden om de lauwertak van de Kath. Handbalbond. Direct na het beginsignaal werd flink aangepakt, waarop enige harde schoten van de SVA-voorhoede volgden, maar di rect antwoordde HVS met enige ge vaarlijke aanvallen, waarvan de laatste een doelpunt opleverde, door een goed schot van de rechtsbinnen (10). Weer kwam HVS gevaarlijk terug en weer daverden de schoten op het SVA-doel, dank zy de prima stuwende middenlinie en achterhoe de. maar de SVA-doelvrouw leverde prachtig werk. Eindelijk moest zij zwichten voor een schot van de mid denvoor, die er met een van haar gevaarlijke schoten 20 van maak te. Na de rust weer hetzelfde spel- beeld, met goed spel van beide zij den, maar HVS in de veldmeerder- heid. Wederom volgde een doelpunt, nu door de linksbinnen van HVS, na prachtig combinatiespel van mid- denlinig en voorhoede (30), en om haar werk als midvoor te bekronen, scoorde déze wederom (40). Nic. Boys. Onder idale weers omstandigheden vond gistermiddag neelstuk in twee bedrijven „Per Luchtpost". Dit moderne stuk met Amerikaanse inslag werd boeiend en geestig gespeeld. Dc secretaris, de heer v. Schaik, hield in de pauze een korte propaganda-rede en spoor de allen aan zich als donateur voor dit mooie werk op te geven, de return wedstrijd plaats tegen NSV 1 uit Noorden voor de competitie. Ook nu moesten de Noordse dames genoegen nemen met een nederlaag en toezien hoe DTS na een groot overwicht de stand tot 50 opvoer de. Bij dc rust was de stand reeds 3—0 door drie goede doelpunten van Wiena Lenting. Na de rust deed haar zus er nog twee bij en bracht de stand op 50. De NSV-dames waren goede verliezers en 't publiek was getuige van een sportieve, hoewel niet spannende wedstrijd. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 13 October. Vee Aanvoer totaal 1303 stuks, waarvan 890 vette koeien en 413 varkens. Prij zen: vette koeien 2.66—2.76, 2.50 2.60, 2.002.30 en varkens f 2.21, f 2.17, 2.15 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vorige week Dins dag, prima's boven notering; varkens aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen iets lager, extra zware var kens boven notering. TER AAR, 10 October. Groente. Kassnijbonen 10.30—13.20, idem B 7.60, idem stek 4.20—6.20. stok- princessen 4.40—6.70, stamprinces- sen f 2.10. spekbonen f 1.902.10, witte pronkers 1.70—4.80, idem stek 1.301.40 alles per 10 kg., tomaten A 2C51 cent, idem E 32—50 cent, idem C 19—36 cent idem CC 16 cent, idem bonken 16—28 cent, kroten 5—9 cent, uien 914 cent idem nep 8 cent waspeen 09 cent, spinazie 2232 cent, idem afw. 910 cent, andijvie 57 cent, sav. kool 67 cent, rode kool 610 cent. groene kool 6 cent, spruiten 35 cent, idem B 16 cent, aardappelen 10 cent., winttrpeen 6 cent, prei 12 cent alles per kg., witte kool 3.50 per 100 kg., bloemkool I 2440 cent, idem II 12—19 cent, idem III 8—11 cent, sla 2—8 cent, komkommers 8 cent. knolselderie 6 7 cent, alles per stuk, selderij 1 cent, bospeen 810 cent per bos. stoofsla 50 cent per kist, Appelen: Bramley 8 cent, Bellefleurs 8 cent, Allington Pip pin 10 cent, Groninger kroon 6 cent, Zoete Campagne 10 cent. Peren: Bre- derode 78 cent, St. Remy 67 cent, Conference 6 cent. Gieser Wildeman o13 cent, Legipont 7 cent, Wijnpe ren 6 cent alles per kg. Druiven 44 cent per half kg. LISSE, 10 October. Bloembollen. Tulpen z-12 en zll: Brillant Star 9.90 7.90; Gen. de Wet f 4.45, 4.65; Grand Due f 11.30, 11.75; All Bright 3.65. 3.Blue Aima- ble 4 20, 4.45; Clara Butt 3.50, 2.95', La Tulipe Noir 0.3.50; Queen of the Night 3.50, f 3.20; Red Pitt 5.55, 4.30; Zwanenburg 4.75, 3.70. Orange Wonder 6.15, f 0.—; Mozart 3.50, 2.90; White Virgin 3.60, 2.95; Edith Eddy 4.25, 3.95; Korneforus 7.10, 5.50; Piccadilly 3.50, 3.10; Prin ses Beatrix 5.50, f 4.25. Narcissen: dn I. dn II: King Alfred 9.80, 7.75; Rembrandt f 9. 7.Spring Glory 14.0. Carlton 5.65, 4.75; Helios 6.30, f 5.25. Laurens Koster 6.60, f 5.20; l'Innoncence 7.50, 6.25; Actaea 6.00, 4.75.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3