DENNY MILLER Verklaring van het dienstmeisje door verdachte bevestigd Jongeman verspeelde zijn geld en beroofde het speelhol Met een gestolen auto naar het vreemdelingenlegioen De Jongveedag te Lisse VRIJDAG 10 OCTOBER 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 HET DRAMA TE BERKEL Alhoewel de arts uit Berkel nog steeds hardnekkig blijft ontkennen, dat hij zijn vrouw met cyaankali ver giftigd heeft, stapelen de bezwarende feiten tegen hem zich zo hoog op, dat de rechter-commissaris hierin aanleiding gezien heeft de voorlo pige hechtenis met 30 dagen te ver lengen. Nadat de arts tot voor enige dagen zijn mening gehandhaafd had, dat zijn vrouw zelfmoord gepleegd zou hebben, verklaarde hij dezer dagen, dat zijn schoonmoeder haar dochter vergiftigd zou hebben. Deze verkla ring is inmiddels ongegrond geble ken, daar het is komen vast te staan, dat het vergift eerst één dag voor de plotselinge dood van de jonge vrouw in de apotheek van de dokter was aangekomen en de moeder van de jonge vrouw pas drie dagen na het overlijden in de apotheek is geweest. Een meer doorslaggevende verkla ring is afgelegd door het voormalige dienstmeisje van het doktersgezin. Deze heeft gedurende 8 maanden in het doktersgezin gewerkt, doch toen de thans overleden vrouw bemerkte, dat zij in een bijzondere relatie met de dokter stond, heeft zij het meis je ontslagen. Het negentienjarige meisje heeft nu aan de politie mede gedeeld, dat zij nadien nog contact met de dokter heeft gehad, die haar beloofde te zullen trouwen, wanneer zijn vrouw overleden zou zijn. Vol gens de dokter kon dit niet lang meer duren, daar zijn vrouw een tu mor in de hersenen had. Zoals uit het onderzoek van dr. Hulst geble ken is, is er van een hersenaandoe- ning bij de vrouw geen sprake ge weest. De dokter heeft inmiddels bekend, dat de verklaring van het dienstmeis je juist is. Op wier Teraoek wederom de bekende PIANISTE aan de VLEUGEL met baar nieuwste repertoire Elk week-end 6.30 nar Café-Restaurant „Het Gulden Vlies" BREESTRAAT 125 In Juli j.I. werd te Rotterdam door vier jongemannen een speelhol over vallen en beroofd en gisteren is deze zaak voor de Haagse Rechtbank ge weest, waar zich drie jongemannen, die voordien nog niet met de justitie in aanraking waren geweest, hadden te verantwoorden. Het betrof hier weer een geval, waarbij het ongeluk van het spel tot wanhoopsdaden aanleiding was ge weest. Een der verdachten, een 31- jarige vertegenwoordiger, vertelde hoe hij in 1 et speelhol het gehele kapitaaltje, dat hij voor zijn uitzet bijeengegaard had, had verloren. Daarenboven had hij schulden ge maakt tot een bedrag van 11.000. Hij was in he tspeelhol verzeild geraakt toen hij met zijn verloofde in Scheveningen vertoefde en daar door een onbekende uitgenodigd werd eens een bezoek aan de speelgelegenheid te brengen. De Haarlemse Rechtbank heeft Het is hem gelukt te ontvluchten gisteren uitspraak gedaan in de zaak en Haarlem te bereiken, waar hij tegen de twee jeugdige Haarlem- aangehouden is. mers J. F. Th. W. en J. P., die in de j jjet tweetal had zich te verant- maand April plannen hadden dienst woorden wegens diefstal in vereni- te nemen in het vreemelingenlegioen ging van een auto. Beiden zijn, over- in Noord-Frankrijk en een auto had- eenkomstig de eis, veroordeeld tot den weggenomen van het Wilsonplein een gevangenisstraf van zes 'maan- te Haarlem. Zij zijn met de auto naar - Putte (N.B.) gereisd, hebben daar de auto in een garage gezet en zijn ver volgens liftend naar Parijs gegaan. De ouders van P. hadden inmiddels bericht ontvangen waar hun zoon vertoefde en de vader heeft hem uit de Franse hoofdstad gehaald. De an dere jongeman daarentegen heeft Noord-Afrika bereikt, doch minder prettige avonturen beleefd. Aetherklanken ZATERDAG. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo- foonmuziek. 7.45 Morgengebed en li turgische kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.00 V:or de kleuters. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Ange lus. 12.03 Gramofoonmuziek. (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmedede- lingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Boekbespre king. 14.10 Gramofoonmuziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursprogram ma. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.55 Tweede Gelderse Zan gersdag. 16.20 „De vliegende Hollan der", causerie. 16.3.0 „De schoonheid van 't Gregoriaans." 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.15 Journalistiekoverzicht. 18.25 Amuse mentsmuziek. 18.45 Buitenlandse cor respondentie. 19.30 Gramofoonmu ziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Lichtbaken", cause rie. 20.50 Thuisfront-Tombola. 21.00 Gevarieerd programma. 21.50 Actua liteiten. 22.00 Amusementsmuziek.. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30—VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo foonmuziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerber. 8.-8 Gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. VPRO: „Tij delijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: Voor de ar beiders in de continnubedrijven. 11.30 GramofoonmuzieK. 12.00 Orgelspel 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Roemeens orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Commentaar. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Radioweekjour- naal. 14.25 Gramofoonmuziek. 14.45 Boekbespreking. 15.00 Amateur-uit zending. 15.30 „Van de wieg tot het graf". 15.45 Accordeonmuziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Philharmonisch orkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Filmprogramma. 18.40 Rege ringsuitzending: Zoeklicht op de Wes terse Defensie. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", causerie. 19.55 ..Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd program ma. 22.00 Socalistisch comentaar. 22.15 Weense muziek. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportage. 23.2024.00 Ver zoekprogramma. den met aftrek van voorarrest. „De Ommelanden" Stakingsleider verstoorde een vergadering Een der stakingsleiders van het conflict, dat reeds geruime tijd de Groningse industrie bij „De Omme landen" stagneert, poogde gisteren een vergadering, tijdens welke door enige autoriteiten bij „De Ommelan den" aan een gezelschap boeren een uiteenzetting zou worden gegeven betreffende het conflict te sabote- rene door aan het herbaalde verzoek van een der organisatoern om het café, waar de vergadering gehouden zou worden, te verlaten, geen gevolg te geven. Het gevolg was, dat de vergadering, waaraan ongeveer zestig boeren deel namen, werd verzet naar een ander café en de stakingsleider voor een handjevol achterblijvers een uiteen zetting gaf van het standpunt der stakers. Loeiende sirene niet veilig genoeg Gisternacht omstreeks vier uur loeide in de Raadhuisstraat te Am sterdam de sirene, die ter beveili ging van een aldaar gevestigde juwe lierszaak is aangebracht. Een der buren ontwaakte, belde onmiddellijk de politie op. die in verbluffend kor te tijd op de plaats van het misdrijf arriveerde. Al deze voorzorgsmaat regelen en spoed hebben echter niet kunnen verhinderen,-dat een tot nu toe onbekend gebleven inbreker met achterlating van een stuk ijzer en met medeneming van een verzame ling gouden ringen en sieraden ter waarde van enige duizenden guldens, verdwenen is. De man heeft met het gevonden stuk ijzer een gat in de winkelruit geslagen en via deze opening zijn slag geslagen Reeds de eerste avond verloor hij 300,Tevergeefs had hy telkens weer gepoogd het verloren geld te rug te winnen; het verlies werd bij ieder bezoek groter. Tenslotte had hij contact gezocht met drie andere mannen en samen besloten zij het speelhol te overvallen en te beroven. De officier van justitie eiste tegen de drie aanwezige mannen de vierde is nog steeds voortvluchtig straffen van een tot anderhalf jaar. De verdediger pleitte clementie met het oog op de belevenissen van een der verdachter in de club. Over 14 dagen zal de uitspraak vallen. HAAGS GERECHTSHOF. Veediefstal. De Haagse recht bank veroordeelde een 47-jarige vee handelaar uit Nieuwkoop en een 33- jarige schelpen visser uit Katwijk tot elk één jaar en drie maanden gevan genisstraf m.a. Zij hadden in totaal vijf koeien uit de weide gestolen. Er was anderhalf jaar met aftrek ge- eist. Vier gestolen koeien konden weer opgespoord worden. Er ging wat af. De directeur van een machinefabriek te Leiden was in eerste instantie veroordeeld tot boeten van 200 of twee maanden en drie dagen hechtenis voorwaar delijk en tot ƒ2000 of zes maanden alsmede een week voorwaardelijk, omdat hij arbeiders zou hebben uit geleend en deze een te hoog loon zou hebben uitbetaald. In hoger beroep heeft het Haagse Hof de eerste straf van 200 en drie dagen voorwaarde lijk gehandhaafd. In het tweede geval werd thans 500 of twee maanden op gelegd. De proc.-generaal had in het tweede geval 1500 boete of zes maanden gerequireerd. Serviesgoed gestolen. Voor het Haags Gerechtshof verscheen een 31- jarige Leidenaar, die in eerste instan tie was veroordeeld tot een week ge vangenisstraf wegens meermalen ge pleegde diefstallen van schotels, kop pen, pullen, vaasjes e.d. uit het be drijf waar hij werkte. „Het was allemaal tweede keus", verweerde verd. zich voor het Haag se Hof. „Het mocht in elk geval Uw keus niet zijn", repliceerde de presi dent. Het bleek dat vera, in de mid dagpauze overwerkte en dan had hy rustig de gelegenheid om zich in de (s)pulletjes te zetten. De procureur-generaal wilde ver schillende aspecter van deze zaak in ogenschouw nemen. Verd. stal regel matig, maar anderzijds luidde het re- classeringsrapport vrij gunstig en ter- wille van het gezin wilde de proc.- generaal de middenweg bewandelen. Hij requireerde daarom twee maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, onder toezichtstelling en voorts 30.boe te of 10 dagen. Wilt U iets weten? Vraag: Hoe behandel 'n schild pad? Antwoord: De schildpad gaat om streeks deze tijd van het jaar in win terslaap. U legt hem gewoon in een kistje met hooi en plaast dit kistje op een koele doch droge plaats, b.v. in de kelder. In Maart-April, wan neer de zon begint te schijnen, haalt U hem weer uit het kistje, wast hem met lauw water en laat hem na het bad goed in de zon lopen. In de maanden, dat hij niet slaapt, voedt U hem met sla, andijvie, appelschil len, melk, en in melk geweekt brood. Vraag: Hoeveel sigarenbandjes zijn nodig voor een invalidewagentje? Antwoord: Het is ons niet bekend, of er momenteel nog invalidewa gentjes gegeven worden voor siga ren bandjes. Dit betreft meestal eep tijdelijke actie van een of meerdere fabrieken. Zover als wij weten is er momenteel zo'n actie niet gaande. GROTE AANVOER EN GOEDE KWALITEIT De Fok- en Contrólevereniging „Nooit Gedaclit" organiseerde- op Donderdag 9 Oct. op het fraaie ter rein van de heer J. P. Rotteveel te Lisse haar 5e Jongvee-dag. Zowel het aantal als de kwaliteit der aangevoer de dieren was uitnemend en getuigde van de bloei der vereniging. De organisatie van deze dag was goed en het terrein uitstekend. Een paar uitgezette keuringsringen zou een vlot verloop der werkzaamhe den nog ten goede kunnen komen». De jury kan haar werkzaamheden dan rustiger volbrengen en het publiek heeft een beter overzicht. De uitslagen van deze keuring is als volgt: Zwartblaar: Klasse I: Stieren geboren na 30 Sept. 1949: le pr. zilv. med. N.R.S. „Gregor" van J. en C. Hoogeveen; 2a „Oscar" van wed. W, P. Heemskerk, Lisse. Klasse II: stieren geboren na 30 Sept. 1950: la bronzen med. N.R.S. „Hermani" van G. Warmerdam, Lisse; lb „Hendrik" van J. Verdegaal, Lisse. Klasse III: Kalfstieren geboren na 30 Sept. 1951: le prijs niet toege kend; 2a med. Handelsraad: „Bertus" van Gebr. Hoogeveen Lz., Noordwij- kerhout; 2b „Court" van J. Verde gaal, Lisse; 2e „Frans" van J. en G. Hoogeveen, Noordwyk. Klasse IV: Kalfstieren, geboren na 29 Febr. 1952: le pr. niet toegekend; 2e pr. en med. Duinstreek L.T.B. „Siem" van H. Zandbergen, Noord wyk; 3e pr. "„Casper" van J. en C. Hoogeveen, Noordwyk. Eerv. vermel ding „Maarterj" van B. H. Ruigrok, Sassenheim. Klasse V: Melkschotten, geboren na 30 Aug. 1948: le en 2e pr. niet toegekend; 3e pr. med. Vita Nova „Dora" van wed. Heemskerk, Lisse. Klasse VI: Melkvaarzen: la med. C.M.C.: „Mieke" van J. Granneman, Hillegom; lb „Riet" van dezelfde; 2a „Aurora" van wed. P. Heemskerk, Lisse; 2b „Inca" van B. M. Ruigrok; 3b „Margriet" dezelfde; 3a „Ella" van wed. v. d. Marei; 3b „Ondina" van C. P. Warmerdam; 3c „Inca'* vam B. N. Ruigrok. Klasse VII: Drachtige vaarzen: le pd. Ned. Boerenleenbank, Hillegom: „Eva" van W. de Wit, Lisse; 2e pr. „Egea" van dezelfde. Klasse VIII: Pinken, geb. na 30 Aug. 1950 en voor 28 Febr. 7951: le pr. med. Leerhoeve: „Koosje" van J. Granneman; 2e pr. „Obbella" van G. P Warmerdam; 3e pr. „Tineke" van C. Ciggaar; 3e pr. „Trix" van G. P. Warmerdam. Klasse IX: Pinken, geb. na 28 Febr. 1951 en voor 30 Aug. 1951: le pr. portefeuille fa. Bonda: „Wienia" van wed. C. Hogeveen; le pr. b „Meike" van J. Granneman; le „Ans" van B. N. Ruigrok; ld „Maartje van B. N. Ruigrok; le „Aagje" van dezelfde; lf „Wiera G2" van wed. C. P. Hoge veen. Klasse X: tenminste 3 pinken van eigenaar afstammende van 1 vader: la wisselbeker fa. Biemond: groep „Salome" van wed. v. d. Marei; lb groep „Johan" van B. N. Ruigrok; 2a groep „Renier van Home" van G. Ciggaar; 2b groep „Johan" van J. P. Ruigrok; 3a groep Antoon" van G. P. Warmerdam; 3b groep „Lix" van W. de Wit. Klasse XI: Koekalveren geb. na 30 Aug. 1951 en voor 29 Febr. 1952: le pr. med. Holl. Mij. voor de Land bouw: lb „Dientje" van J. Verde gaal; lc „Corona" van dezelfde; lc „Riet" van J. Granneman. Ini deze klasse 21 kalveren. Klasse XII: Koekalveren geb. na 29 Febr. 1952: la med. C. M. C. Hoofd dorp: „Joke" van B. H. Ruigrok; lb „Louise" van A. v. Noort; lc „Mariet" van de zelfde; ld „Roza" van de zelfde; le „Margriet" II van B. N. Ruigrok. Klasse XIII: Groepen kalveren van eigenaar afstammende van 1 vader: la beker N.Z.H. groep „Court" van J. Verdegaal; lb med. Gemeente Lis se groep „Court" van A. v. Noort; lc groep „Arend" van B. N. Ruigrok; 2a groep „Gustaaf" van J. Heemskerk; 2b groep „Gustaaf" van J. Granne man; 2e groep „Court" van W. de Wit, Lisse. Klasse XIV: Beste en grootste groep van le bedrijf: le pr. wisselbe ker Coöp. Raiffeisenbank, Hillegom: B. N. Ruigrok, 2e pr. J. Granneman. Zwartbont: Klasse I: Kalfstieren geb. na 30 Aug. 1951 en voor 28 Febr. 1952: 2e pr. Ned. Handelsraad Lisse: „An- dries-Tom" van P. J. Marbus, Noord- wijk. Geen le pr. toegekend. Klasse II: Melkschotten geb. na 30 Aug. 1948: 2e pr. med. Vita Nova: „Betje" van M. Duinisveld; 2b „Frie da" van» J. P. Rotteveel, Lisse; 3a „Teddie" van M. Duinisveld; 3b „Teta" van dezelfde; vrij goede groep, le prijs niet toegekend. 5)e LuandeiÜftie avontivcen matt JCoppie Jlappij, 22. „Niet zo opscheppen, makker!" zei een van de andere mannen grin nikend, „jij hebt de chef net zo min ooit gezien als wij en hij zal zich niet laten zien ook!" „Hy heeft me opge beld" antwoordde de kastelein nij dig, ,.en hy zei, dat hy me vanmiddag hier n'euwe orders zou geven. Voor uit! Weg met die wagen jullie!" Hij duwde de beide mannen de deur uit, trok met een boos gezicht zyn jasje uit en ging in zyn hemdsmouwen achter de tapkast glazen spoelen. Koppie voelde zich onder het tafel tje niet zo erg op zijn gemak. Als die kastelein hem hier zag, dan was het mis! Wat zou hij doen? Hier onder het tafeltje blijven wachten tot „de chef" kwam, of zou hy eerst meneer Brom en Pieter Primeur gaan waar schuwen? Maar als meneer Brom de boodschap had doorgegeven, dan was Pieter Primeur misschien al op weg hierheen, zo zat Koppie te denken. Opeens hoorde hij de cafédeur open gaan en een stem groette: „Middag, Krijn!" Koppie gluurde onder het ta feltje vandaan naar de man. Het was Jantje! Klasse III: Melkvaarsen geb. na 31 Aug. 1949 en voor 30 Aug. 1950: 2a med. C.M.C.: „Lida" van W. On derwater, Lisse; 2b „Grietje" van J. P. Rotteveel, Lisse; 3a „Greetje" van dezelfde; eerv. verm. „Gretha" van dezelfde, le pr. niet toegekend. Klasse IV: Pinken geb. na 30 Aug. 1950 en voor 28 Febr. 1951: la med. van Van der Poel: „Hilda" van J. P. Rotteveel; 2b „Hora" van dezelfde; 3e pr. „Ellie" van S. Warmerdam. Klasse V: Pinken, geb. na 28 Febr. 1951: le pr. med. van W. C. v. Nie- kerk: le pr. „Halida" van J. P. Rot teveel; lb „Peetoom" 12 van M. Dui nisveld. In deze klasse 12 dieren, goed tot zeer goed, alleen le pr. ver meld. Klasse VI: tenminste 3 pinken van 1 eigenaar en afstammende van 1 va der: le pr. wisselbeker Coöp. Boeren leenbank Lisse,: groep „Adelborst- Adema" van C. v. Zijverden; 2b groep „Luctor" van J. P. Rotteveel; 3e pr. groep „Adelbert Adema"; 3b groep „Luctor" van W. Onderwater, Lisse. Klasse VII: Koekalveren geb. na 30 Aug. 1950 en voor 28 Febr. 1952: le pr. med. Holl. Mij. voor de Land bouw: „Willie" 4 van W. Onderwa ter, Lisse; lb „Catrien" van dezelf de; lc „Neeltje" van M. Duinisveld; ld „Erika" van W. v. d. Ge«st. Klasse VIII: Koekalveren geboren na 29 Febr. 1952: le pr. med. C.M.C. Sassenheim: „Marietje" van M. Dui nisveld; lb „Iertje" van J. P. Rotte veel; alleen le pr. vermeld. Klasse IX: tenminste 3 kalveren van 1 eigenaar en afstammende van 1 vader le pr. beker J. Beelen: groep „Aaltjes Adema" van J. P. Rotteveel. Klasse X: Groots'te en beste groep van 1 bedrijf: le pr groep van Zij verden, Hillegom; 2e groep Duine- veld, 3e pr. groep W. L. Onderwater; 4e pr. groep W. L. Onderwater. Uitvaart G. H. Intres. Woens dagmorgen is het stoffelijk over schot van de heer Intres teraardebe- steld. Bij de Uitvaart waren o.m. te genwoordig het voltallige college van B. en W.; talrijke ambtenaren-colle ga's ter gemeente-secretarie; afge vaardigden van de Kath. actie, de AR.KA. afd. Bloembollenstreek, het collectantencollege, woningcommissie sie en voorts vele particulieren, die die de overledene de laatste eer be wezen. K.A.V. De K.A.V. heeft haar winterprogramma ingezet met een bijeenkomst, waarop de pastoor van de beide parochies aanwezig waren De presidente deelde mede, dat de grote gedachte, die het winterpro gramma heeft, is te werken voor de vrede. De Paus heeft dat gevraagd aan de Wereldbond van Kath. Vrou wen. Hierna was eerst het woord aan een groepje kinderen van K.A.V.- leden, die een aardig toneelstukje opvoerden „Toen moeder thuis kwam". Na de pauze was het woord aan mevr. Van Rooden, die sprak over het onderwerp „De vrouw en de vrede. Duidelijk belichtte de spr., de grote taak. die de vrouw heeft in het vredeswerk. Die taak kan zij ver vullen. door tc zorgen voor vrede in eigen innerlijk en vrede in het uhis- gezin. Voortaan zal op iedere bijeen komst een verloting worden gehou den, waarbij een bedieningstelletje gewonnen kan worden. De opbrengst dient om een van de leden, die door het lot zal worden aangewezen, in staat te stellen om in 1954 met de K.A.V. naar Lourdes te gaan. De geest adviseur, pastoor Van Zuylen, sprak hierna een kort woordje, in aansluiting op de woor den van mevr. Van Rooden spoorde hij allen aan om vooral in deze Ro- zenkransmaand eens te bidden voor de moeders achter het ijzeren gor dijn. De heer H. Brilleman, wacht meester le klasse van de rijkspolitie is overgeplaatst naar de gemeente 's-Gravenhage. Mej. C. E. C. Pinxter is geslaagd voor doctoraal examen rechten aan de Leidse Universiteit. Geb.: Beata P. M., d. v. P. Onder water en J. C. Kortekaas Adriana H. M., d. v. P. W. Koomen en J- Ro zijn; Elisabeth E., d. v. J. den Bree- jen en A., A. Nieuwenhuis; Angela M. G., d. v. S. C. van Ruiten en C. Q. M .Elstgeest; Elizabeth M. A., d. v. L. Spaargaren en A. E. Heems kerk; Marianne C., d. v. C. P. Turn hout en C. Randsdorp; Martina A. M., d. v. Th. W. Dofferdorf en M. J. v. d. Aart; Charlotte J. M., d. v. G. J. M. Vreeburg en M. J. Lefeber; Petronella M. J., d. v. Th. Zwetsloot en M E. Jelierse; Robert D. P., z. v. L. Vergust en S. Laman; Maria J., d. v. P. J. de Wolf en C. v. Vliet; Johannes, z. v. C. G. de Groot en J. M. Vermeij; Alexander A. J., z. v. K. J. v. d. Hoorn en C. A. Warmerdam; Cornelis, z. v. C. Steinmeier en A. Meijer; Nicolaas L. J. M., d. v. W. Th. C. Broekhof en E. M. van Rooy- cn; Clara M C., d. v. B. C. Bergman en <S. M. van Leeuwen; Gerrit J„ z. v. G. Westerink en A. Smits. Indertr.: Gerard Griffioén, 27 jaar en Maaike Tilrr.an, 25 jaar; Cornelis J. Freriks, 27 jaar, te Hillegom en Bernardine Lofeber, 22 jaar; Jaques A G. D. Douglas, 48 jaar en Marga- retha M. v. d. Heuvel, 35 jaar; An- tonius Goedemans, 25 jaar, te Sas- senheinf en Johanna H. Beijk, 21 jaar Getr.: J, van Dijk en A. C. van Kesteren; H. Möhlen te Haarlemmer meer en W. Faas; P. van Hecke, te Leiden en A. H. Warmerdam; C. Raaphorst te Hillegom en M. v. d. Meer; I. Zirkzee te Leiden en C. de Vries; H. J. Oprins te Soestdyk en J. J. E. van Kesteren; A, J. Oosten dorp, te Wisch en M. G. van Beek. Overl.: Maria J. Cats, 86 jaar, wed- van K. de Groot; Elisabeth Booms, 88 Jaar, echtg. van G. B. v. Meij- gaarden; Gerardus H. Intres, 56 jaar, echtg. van H. M. G. Knalmann; Geertruida A. J. W. Becude, 90 jaar, wed. van C. G. Dekker; Dorothea v. d. Zon, 80 jaar, wed. van P. v. d. Lans. LEIDSCHENDAM Aantal TBC-runderen neemt af. Uit het in de vergadering van de ver. tot bestrijding van de tubercu lose onder het rundvee uitgebrachte rapport blijkt, dat het aantal run deren, dat lydende is aan t.b.c., dank zy de betere verzorging aan het af nemen is. In het verenigingsjaar 19491950 waren hier 190 niet-vrije bedrijven met 5419 koeien waarvan er 3563 reageerden en voor het ver enigingsjaar 19511952 was het aan tal niet-vrije bedrijven gedaald tot 162 met totaal 4922 runderen, waar van er 3188 reageerden. De financiën van de vereniging zijn niet slecht, want het saldo be draagt 533.64. De bestuursverkie zing had tot gevolg, dat gekozen werden de heren Jac. van Bohemen en H. C. v. d. Akker. De voorz., de heer C. J. van Bohemen, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd door de heer Westgeest namens de vergadering dank gebracht. Geboren: Antonia Adriana dr van J. van der Lee en S. E. van der Kwaak; Jacobus Gysbertus zn van J. Vogelaar en A. C. van der Helm; Cornelia Adriana Maria dr van C. A. van der Ham en M. A. Ruiterman. Ondertrouwd: C. H. Groene wegen te Nootdorp en J. Meurer; B. Th. Mourits te Voorschoten en E. J. van Santen. Getrouwd: P. J. van Ryn en H. M. Uphus; J. N. de Jong en A. P. Mens weduwe van J. C. Heemskerk. J. H. Dobbe en C. C. H. van Heyningen. Overleden: Frans Plaizier 86 jr, weduwnaar van G. Ventc; Arigje Roest 74 jr echtegenote van R. den Hartog. Engelina Nugteren 70 jr, on gehuwd. WARMOND Alg. vergadering „De Warmondse fanfare". In hotel „De Stad Ro me" had gisteren de alg. vergadering plaats van de muziekvereniging „De Warmondse Fanfare welke verga dering werd gepresideerd door de heer J. Ouwehand. Door de heer G. J. ter Beek werd een keurig verzorgd jaarverslag uit gebracht, waarin het wel en wee der vereniging over het afgelopen jaar werd weergegeven. Uit het door de heer J. Schrier uitgebracht financieel verslag bleek, dat de vereniging mo menteel een batig saldo heeft van 500.—. Aan de orde kwam hierna een voorstel van het bestuur om over te gaan tot verhoging van de contri butie. De steeds toenemende prijsstij ging van materialen enz. had het be stuur tot dit voorstel gedwongen. Al gemeen was men van oordeel, dat een contributieverhoging onafwendbaar was, zodat het voorstel van het be- stuur zonder enige discussie werd aanvaard. Tengevolge hiervan zal de contributie voor de werkende leden gaan bedragen 0.30 per week. Me de werd besloten een bijdrage te ver lenen ini de kosten van het aan de directeur te betalen pensioen; deze bijdrage werd vastgesteld op 15 pet. van zijn salaris. De heer De Vos zou gaarne zien, dat de vereniging niet meer zou deelnemen aan een con cours, wanneer dit werd gehouden op 2e Pinksterdag, omdat op deze dag de bondsdag gehouden wordt van de Korfbalclub, waarvan verschillende leden der muziekvereniging lid zijn». Het bestuur zegde toe met deze wens rekening te zullen houden. ZOETERMEER Kal verenkeuring L.T.J. Beguns tigd door goed weer, werd op 7 Oc tober bij A. de Groot een kalveren- keuring gehouden, georganiseerd door de L.T.J. De eerste roep be stond uit 9 dieren, waarvan het voe- dergebruik, en tevens het begin- en eindgewicht was opgeschreven. De eerste prijs, een wisselbeker, aange boden door de L.T.B., was voor „Kaatje", fokker en eigenaar G. L. de Groot. De tweede prijs was voor „Cora", fokker en eigenaar J. J. Vol- lebregt. Deze dieren beantwoorden volgens ir. Eikelboom het best aan het doel van de opfokwedstrijd. Met niet te hoge kosten moet men een kalf opfokken, waar goede toekomst in zit. De eerste kwam aan een kost prijs van 147,93; de tweede f 134,81 De hoogste kostprijs was f 208,95. Hierna volgde de exterieurkeuring van twee groepen van negen. De eer ste groep, geboren vóór 1 Maart, de tweede groep, geboren tussen 1 Maart en 15 April. In de eerste groep was de la prijs voor „Margriet 13" eigenaar J. J. Vollebregt; de lb prijs was voor „Coba" eigenaar C. W. Vol lebregt. In de tweede groep was de la prijs voor „Truus", eigenaren Gebr. Droogh; de lb prys was voor „Nellie" eigenaar N. J. Vollebregt. Na een duidelijke uiteenzetting van de keurmeesters over het nut van deze dingen en een korte opwek king. het volgend jaar te trachten, de goep wat groter te doen zijn, en een Iets beter terrein op te zoeken, werd deze morgen met een dank- WwH van de zijde van de L.T.J. ge sloten. Ir. Bats heeft toegezegd, öp Woen? dag 22 October a.s., een avond te ko men spreken voor de L.T.J. en de L.T.B., waarbij dan de prijsuitreiking zal plaats hebben. DSO. Zaterdag: Wassenaar 1 DSO 1 (Z.). Scheveningen 2DSO 2 (Z.). DSO jun. ALaakkwartier jun. DSO jun. B—- Archipel jun. DSO jun. COranje Blauw jun: DSO jun. EODK jn. DSO pup.HMSH pup. Zondag 4e klas K.N.V.B. DSO—De Jagers aanvang 2.30 uur. afdeling Den Haag Zwart Blauw 2DSO 2 12 uur. Het DSO-elftal heeft voor Zondag een kleine verandering on dergaan. In de plaats van Joh. Heg- gelman zal nu A. Blij leven de rechts buitenplaats bezetten.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 9