TALEN DUINSTREEK Groepscommandant Rijkspolitie te Oegstgeest in het zilver Bü HUIBERS GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 7 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI,AD PAU1NA 3 Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Koerten, groeps-com- mandant van de Rijkspolitie in poli tiedienst kwam. De heer Koerten werd in Heeg in Friesland geboren en in 1907 inge lijfd bij het Regiment Huzaren, waar hij opklom tot wachtmeester. Toen dit dienstverband was be ëindigd, stapte hij over naar de politie in Delft en in 1933 volgde zijn be noeming tot veldwachter te Oegst geest, waar hij opklom tot chef-veld wachter. Toen in 1946 de gemeente-politie werd omgezet in rijkspolitie werd de heer Koerten bevorderd tot adjudant en tevens Groep-oommandant van Oegstgeest. Hedenochtend te elf uur kwamen talrijke politiemannen uit de omge ving bijeen om adjudant Koerten een gepaste hulde te brengen. Ook vele ingezetenen, waaronder de oud-burgemeesters A. J. Gerre- vink en J. C. Bauman, alsmede het college van B. en W. en secretarie- personeel gaven blijk van belangstel ling. Toen adjudant Koerten met zijn echtgenote en kinderen aanwezig waren, hield opperwachtmeester Mas- sink een korte toespraak, waarin hij mededeelde dat de Rijkspolitie had gemeend deze dag niet onopgemerkt mocht voorbijgaan. De heer Warmholtz. district-com- manbant vond het altijd een aangena me taak een jubilaris te mogen toe spreken en vooral de heer Koerten, die in de tijd, dat hij bij de politie is, opklom tot de hoogste rang voor hem te bereiken. Spr. schetste adjudant Koerten als een gezien figuur en scherpzinnig politieman, die eerbied heeft voor het gezag en ook eerbied voor het gezag verlangt. Namens het district bood spreker de jubilaris een ■enveloppe met inhoud aan. Wachtmeester Huiskamp wees op de goede samenwerking met het per soneel. Namens de groep Oegstgeest bood spr. een vulpen aan. Mevrouw Koerten werden bloemen aangebo den. Burgemeester du Boeuf feliciteerde als hoofd der gemeente en plaatselijk hoofd van politie de heer Koerten- met dit jubileum. Het gemeentebe stuur heeft alle waardering voor de adjudant. Spr. toonde zich voorstan der van gemeentepolitie, doch prees de mooie samenwerking met de ad judant. Burgemeester du Boeuf f hoopte, dat zolang we nog geen ge meentepolitie hebben, die goede sa menwerking mag blijven groeien. Namens B. en W., alsmede namens de oud-burgemeester bood spr. de flieer Koerten een kostbare sigaretten koker aan. Oud-burgemeester Bau man zeide, dat uit de aanwezigheid NOORD WIJKERHOUT PATER TH. JANSEN M.S.F. KEERT UIT BORNEO TERUG. Naar wij vernemen zal pater Th. Jansen M.S.F., missionaris in Borneo en oud parochiaan van de Sint Jo zefparochie om gezondheidsredenen naar het vaderland terugkeren. Mo menteel wordt hij in de missie in een ziekenhuis verpleegd. K.A.V. De pl. afd, van de K.A. V. is haar 3e verenigingsjaar begon nen in de maand, welke bijzonder is toegewijd aan Maria. Voor de K.A.V. was dus vanzelfsprekend, dat deze bijeenkomst zou staan in het teken van de Rozenkrans. Na het openingsgebed en wel komstwoord van de voorz, zette de geest, adv., kap. Vroklage, in het kort de betekenis van de avond uit een. De levende rozenkrans van de kinderen, aldus spr., moet men niet zien als een show. De bedoeling is een zuiver innerlijke n.l. een band te leggen tussen de leden der K.A, V. en wel de band der liefde tussen broeders en zuster in Christus, die samen met elkaar en voor elkaar leven en werken. Terwijl de moeders het Magnificat zongen, kwamen de kinderen in wit te jurken en met zilveren banden in het haar de zaal in. Voorop liep een bruidje, dat een verlicht kruis droeg. Verder stelde elk van de meisjes een Onze Vader of Weesge groet voor. Zij hielden bloemen in hun hand, die zij achtereenvolgens aan het groene koord, dat zij alle maal vasthielden, bevestigden. De kinderen baden allemaal oiji beurten voor en zegden de geheimen. Het was dus in werkelijkheid een leven de rozenkrans. Terwijl de kinderen de zaal weer verlieten, zongen de moeders het Rozenkranslied. Het weduwefonds moest ook weer ter sprake worden gebracht. Niet alle leden zijn blijkbaar van het gro te nut van dit fonds overtuigd en dragen daarom niet aan het fonds bij. Mevr. v. d. Bosch wees erop, dat zij, die nimmer aan het fonds bijdragen, ook nooit een uitkering uit het fonds zullen kunnen krijgen. Vervolgens vroeg zij de aandacht voor de lakens en slopen, waar de afdeling over beschikt. In al de tijd, dat deze nuttige voorwerpen be schikbaar zijn, is er pas één keer ge bruikt van gemaakt. Men moet zich niet schamen om de lakens en slopen in gebruik te vragen. Zij zijn altijd ter beschikking bij mevr. Wagener, Langevelderweg. Tenslotte vroeg de voorzitster de leden om op de eerste Zaterdag van elke maand zoveel mogelijk de H. Mis bij te wonen en zo dan in ge dachten te verenigen met Rector Leenders. de diocesaan geestelijk ad viseur, die elke eerste Zaterdag van de maand een H. Mis opdraagt tot intentie van de leden der K.A.Y. van drie burgemeesters mag worden geconcludeerd, dat de jubilaris deze hulde heeft verdiend. Spr. schetste de heer Koerten als een man van nauwgezetheid en tact. Burgemeester van Gerrevink her innerde er aan, dat ongeveer 20 jaar geleden de heer Koerten als sollici tant naar de betrekking van gemeen teveldwachter bij hem kwam. Spr. zag terstond in hem de man, die aan de voorwaarden voldeed. Het was verder voor spreker een genoegen hem later tot chef-veldwachter te kunnen benoemen. Een leuk moment was het toen mej. Venbeek, hoofd der Gevers- Deutz Bewaarschool met twee kin deren gekleed in costuum van ver keersagent de heer Koerten kwamen feliciteren en bedanken voor de bij stand bij het oversteken der druk ke straten bij 't aangaan en uitgaan der school. Vervolgens sprak de heer Bax districts-adjudant die de prettige sa menwerking prees. De heer van Vliet sprak namens de groep Zoeterwoude. Mr. B. C. v. Kreeken namens secretarie perso neel en personeel van gemeentewer ken. De hoofdinspecteur. Hofstede uit Leiden, prees de heer Koerten om zijn scherpzinnigheid en goede sa menwerking. De heer Bil sprak nog namens de Chr. Bond van Politie-ambtenaren. De heer M. Elshof namens Comi té ouden van dagen. De heer Vee- nendaal namens de Middenstand. Al deze toespraken gingen vergezeld van cadeaux. De heer van Weizen bood namens vele ingezetenen een Friese klok aan en namens de Oran jevereniging een taart. Majoor Brom oud-brigade-commandant der Rijks- veldwacht sprak als vriend. De heer Koerten dankte zeer be wogen voor al deze hulde Hij vond dit de zwaarste dag van zijn leven. Na alle sprekers nog persoonlijk te hebben bedankt werd gelegenheid gegeven de heer Koerten de hand te drukken. HILLEGOM Spekdieven. Ten nadele van de vleeshouwer A. H. aan de Hoofdstr. hebben dieven 45 k.g. vet spek uit de slagerij gestolen. Geboren: Dr. van H. Warmerdam en C. M. van Rooden; zn van N. J. Verhaar en F. H. Janssen; dr van J. J. van der Salm en J. A. W. Streng; zn van Th. J. van de Pol en J. Ver hoef; zn van F. O. Lommerse en G. A. Matthijs; dr van J. Schipper en L. de Jong. Ondertrouwd: H. Otten en C. H. Nederstigt; W. C. van der Maat en Th. M. A. van der Sist; J. A. Weijers en A. G. v. d. Berg; N. van Vliet en M. Hack; H. J. C. de Vroomen en J. A. M. Lommerse; B. Galjaard en M. van Oei. Getrouwd: J. Kortekaas en H. F. Murk. Kostbare worst De heer v. B., wonende aan de Zilkerduinweg, was orige week naar Haarlem geweest en had daar een heerlijke worst ge kocht. Toen zijn vrouw de worst aansneed, bleek er een gouden ring in te zitten. De volgende dag ging de heer v. B. naar Haarlem terug, waar de bedien de van de slager naar zijn trouw ring liep te zoeken. De eerlijke vinder kreeg een geldelijke be loning en nog zo'n heerlijke worst. Deze keer zat er echter niets in. DE ZILK Paard op hol. Op de Zilkerduin weg sloeg het paard van een land bouwer uit de Haarlemmermeer, dat voor 'n boerenwagen was gespannen, op hol. De voerman wist zich te red den door aan de achterzijde de wa gen te verlaten. Doordat de wagen tussen een paar bomen beklemd raakte, sloeg deze om en kwam het paard tot staan. Het paard -was on gedeerd gebleven, doch de wagen werd geheel vernield. Kanarie cadeau? Bij een inwo ner is een goudgele kanarie komen aanvliegen. Ze is in 'n kooitje ge daan en zingt haar hoogste lied. Om een der poten bevindt zich een me talen ring. KATWIJK AAN DEN RIJN 40 JAAR DE KERK SCHOON GEHOUDEN Zondag a.s. is er in de parochie van Katwijk aan den Rijn feest, om dat Agie we mogen dat wel zo zeggen 70 jaar wordt. Van die 70 jaar heeft zij 40 jaar lang gezorgd, dat de kerk er steeds schoon uitzag, zó schoon, dat Agie er bijna ver maard door werd. Hoewel ze nu de 7 kruisjes heeft bereikt, denkt ze er niet aan, om' te gaan rusten. Er heeft zich een feestcomité ge vormd, dat de jarige een prettige dag zal bezorgen en ook gelden inzamelt voor een cadeau. KATWIJK Bridgeclub. Bij de vele vereni gingen ter plaatse is een nieuwe op gericht n.l. „De Katwijkse Bridge club". Het ligt in de bedoeling iedere Donderdagavond in de bovenzaal van hotel De Roskam te Katwijk a. d. Rijn te spelen. Af en toe, voor het Haarlemmerstraat 123 - Leiden vindt U een grote keuzo in alle RELIGIEUSE ARTIKELEN (Advertentie, eerst op 9 October, zal ook een brid- fedrive gegeven worden. De heer tar uit Leiden heeft zich bereid verklaard les in het bridgen te ge ven. NOORD WIJK Geboren: Maria L., dr van J. Mak kes en J. Barnhoorn; Adrianus L. A. Th. zn van G. v. d. Weijden en J. C. Smit; Angelina M. dr van P. G. Broere en H. A. v. Geneengen; Ja cobus A. J. zn van A. G. Kapel en C. H. Salman; Agnes A. P. M. dr van C. Zoutenbier en H. H. Koelewijn; Wilhelmus P. L. zn van J. P. Steen- voorden en J. A, Steenvoorden; An- tonius C. zn van G. J. Klein Gunne- wiek en A. C. Hooijmans; Adriana J. A. dr van J. P. Duivenvoorden en J. M. C. v. d. Weijden; Jan zn van J. Barnhoorn en C. Admiraal. Ondertrouwd: J. Molleman en E. Smit, A, M. Wassenaar en J. J. A. de Haas; J. Valkenburg en E. G. Wol vers. Getrouwd: K. L. v. d. Wilk en M. Koeman; A. Buchman en M. v. d. Wilk. Overleden: J. G. C. M. van Bohe- men 9 jaar; S. Heikema 49 jaar. VOORHOUT Missie-naaikrans. De missie naaikrans is een niet meer te missen instelling in de parochie. Veel is reeds voor de missie en ook voor eigen kerk gedaan. A.s. Zondag 12 October houdt de Missie-naaikrans de jaarlijkse ten toonstelling. Toont uw waardering en brengt een bezoek. N.K.JJ5. *Het jaarlijkse feest der N.K.J.B, is weer voorbij. De feestdag werd ingezet met een alg. H. Communie, waarna een gemeen schappelijk ontbijt in het Parochie huis. De opkomst der leden was groot en de stemming uitstekend, 's Avonds werd het feest voortgezet met de opvoering van het toneel stuk „De vreemde Hopman", een spel in drie bedrijven. Het stuk speelde in onze tijd. ergens op de hei tussen Venlo en Kevelaer, in de torenkamer van het Spookslot. Het was een echt spel voor jongemannen en jongens, spannend tot het einde en vol verrassingen. Het werd keu rig gespeeld. Onder het ontbijt was er nog ge legenheid zich op te geven voor de biljartcompetitie en voor de 10 mi nuten spreekbeurt op Donderdag avond 16 October. Maandagavond was er nog een opvoering voor ouders en genodigden. Geld voor „St. Cecilia". „St. Cecilia" heeft zich een plaats ver overd in de harten van de Voorhoud ters. Geen volksfeest, jubileum of wat voor feest ook of „St. Cecilia", luistert deze gelegenheid op. Met de feesten hebben wij voor het eerst het optreden gezien in de nieuwe uni formen. Dit was netjes, maar het kost ook veel geld. Daarnaast zijn vele nieuwe instrumenten nodig. Voor dit doel heeft zich nu een co mité gevormd om gelden bijeen te brengen. Het comité is als volgt sa mengesteld: Mevrouw de Graaff, Prof. Aalberselaan 1; mevr. barones se van Höfel tot Westerflier, Prof. Nolenslaan 7a; Joh. v. Gerven, Boek horstlaan 1; P. v. d. Geer, Boekhorst laan 15; B. Zwetsloot, Boekhorstlaan 14; R. J. Bierman, Prinsenweg 1. Reeds vele giften zijn ontvangen. WASSENAAR JOS. H. GOSSCHALK f Naar we vernemen is de bekende kunstschilder en graficus Jos H. Gosschalk uit Wassenaar Maandag avond tengevolge van een ongeval overleden. Gosschalk, die de leeftijd van 77 jaar bereikte, was een der grondleggers van „de onafhankelij- ken" en was steeds zeer actief op het gebied van de organisatie van kunstenaarsverenigingen. Hij was onder meer lid van het bestuur van het voorzieningsfonds voor kunste naars. ZOETERMEER JEUGD VAN ZOETERMEER SPEELT IN ZOETERWOUDE „ST. GEERTEN MINNE" Er wordt getimmerd, geplakt en geschilderd, er worden rollen ge leerd en gezichten getrokken. Daar is iets schoons op til. Men vraagt zich verwonderd af, wat wel het mooiste is, het voorbereiden van een goed toneelstuk, of de zenuwachtige avond zelf, als het doek wordt op getrokken. Er wordt gewerkt aan een mooi sluitstuk van de Christus- Koningviering. Een paar L.T.J.'ers, J.G.'ers en K.J.M.V.'ers spannen sa men om iets op de planken te bren gen, zoals vorig jaar „Elckerlyc". De keuze is gevallen op „St. Geerten Minne" van Antoon Coolen, een stuk van tournooien en herauten, jonkvrouwen en pages, de jonge lief de van Graaf Siegfried en de vroom heid van Bisschop Arnulfus, de sluwheid van de duivel en de hel dere kracht van de genade. Een stuk, dat de moeite waard is om er lange weken aan te ploeteren en te reke nen. De gala-uitvoering vindt plaats te Zoeterwoude, waar jongelui uit de omgeving gezamenlijk het feest van Christus Koning zullen besluiten met het bijwonen van dit spel. (Ci- tosa wordt ook ingeschakeld). Van zelfsprekend een eer voor Zoeter- meer, het werd uitgekozen om deze avond te geven. C0RRESP. CONVERS. (Nederl., Frani, Duits, Engels, Spaans, Italiaans). Opl. Assoc. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN SS TELEF. 26568 (Advertentie). Voorstellen aan de Leidse Raad RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiden ver gadert op Maandag 13 October a.s. om twee uur. De agenda vermeldt onder andere: Aanwijzing van een Conrector van het Gymnasium. Voorgesteld wordt dr. A. J. Koster. Benoeming van een tijdelijke leer kracht in de Engelse taal en letter kunde aan het Gymnasium. Voorge steld worden le. mej. P. van Dalf- sen te Winschoten, 2e. de heer A. Kroonenburg te Rotterdam. Benoeming van een tijdelijk lera res in de Geschiedenis aan de Hogere Burgerschool voor Meisjes. Voorge steld wordt mej. A. W. Mulder. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de verbou wing van het schoolgebouw aan de Paul Krugerstraat, dat bestemd is voor het onderbrengen van de Meis jesschool voor U.L.O. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging tot Stich ting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Oegstgeest om me dewerking tot het aanschaffen van leermiddelen voor de 4e klasse van, en enige algemene benodigdheden voor de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Antonie Duycklaan, voor 3.442,—. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Leiden orq, medewerking tot het uitbreiden en inrichten van de rijwielloodsen van de scholen voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde no. 40 en uitgebreid onderwijs aan het Noordeinde no. 3. Kosten resp. 1.725,— en 2.968,—. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaf fen van leermiddelen ten behoeve van de Opleidingsschool voor u.l.o. aan de Maresingel, groot 682, Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs tc Leiden om medewerking tot het aanschaffen van meubilair en leermiddelen ten behoeve van de le klasse van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Van Vollenhovekade, voor 1.171,—. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de inrichting van Lief dadigheid voor R.K. te Leiden om medewerking tot het aanschaffen van leermiddelen voor de le en 2e klasse van de school voor gewoon lager onderwens aan de Os- en Paar- denlaan no. 2, voor 178, Voorstel inzake het verpachten van percelen wei- en teelland. Voorstel tot het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1951 en de begroting voor dat dienstjaar van de Gasfabriek, van de Electriciteitsfabriek, van de Inrichtingen „Endegeest" c.a., van het Openbaar Slachthuis, van het Grondbedrijf, van de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst, van de Gemeentelijke Volkscrediet- bank, van de Dienst van Gemeente werken en van het Gemeentelijk Fi nancieringsfonds. Voorstel tot het vaststellen van een verordening houdende wijziging van die op het beheer van het ge meentelijk financieringsfonds. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de Winkelslui ting. VERBOUWING SCHOOLGEBOUW PAUL KRUGERSTRAAT. Kosten 155.000.—. Op 11 December 1950 werd door de Raad besloten de Meisjesschool voor U.L.O. aan de Breestraat over te plaatsen naar het schoolgebouw aan de Paul Krugerstraat. Voordat tot deze overplaatsing kan worden over gegaan, zal voor de in het gebouw aan de Paul Krugerstraat gevestigde scholeru voor gewoon lager onderwijs en voorbereidend lager onderwijs an- dere ruimte moeten zijn verkregen. Zoals bekend, zal de school voor ge woon l.o. eerstdaags naar het nieuwe gebouw aan de Damlaah overgaan, terwijl, naar B. en W. vertrouwen, binnen zeer korte tijd een aanvang kan worden gemaakt met de stichting vam een nieuw gebouw, eveneens aan de Damlaan, bestemd voor evenge- noemde kleuterschool. Het gebouw aan de Paul Kruger straat moet voor de nieuwe bestem ming verandering ondergaan. De Dienst van Gemeentewerken heeft een plan opgemaakt. Het lag aanvankelijk in het voorne men de Raad een meer omvattend plan voor te leggen, maar dat om practische en financiële redenen ten slotte de voorkeur werd gegeven aan een beperkter plan. Volgens dit plan wordt de hoofdingang van het ge bouw verlegd naar de zijde van het Stationsplein, waartoe aan de Noord zijde een grotendeels nieuwe voor bouw is ontworpen, wordt het ge bouw opgeknapt, nieuwe toiletruim te gemaakt en krijgt de school voor U.L.O. de beschikking over negen les lokalen, een natuurkundelokaal, een tekenlokaal en een handwerklokaal. De bouwkosten, inbegrepen de kos ten van electrische installatie, gaslei ding, schoonmaken van het gebouw, beplanting, meubilering en stoffering, electrische ornamenten, voorzienin gen, aan kachels, Voorbereiding en toezicht, algemene onkosten, licht drukken enz. en onvoorzien, worden geraamd op 155.000.Dit bedrag ware in 20 jaren ten laste van de ge wone dienst af te schrijven. Gevestigd In de week van 29 Sept. t.m. 4 October: B. C. Bouman, juriste, Zoe- terwoudse Singel 66; PI. A. Braaf hatt, Zoeterw. Singel 94; H. van Brero, 1.1. stuurman, H. Morsweg 38; C. A. v. d. Broek, kantoorbed., Schelpenkade 23; L. Brijder en fam., referendaris Min. v. Marine, a. b. „Odysseus" ligg. nabij perc. Noordeindepln. 8a; J. J. Erades, telegrafist I K.M., Utr. Jaagpad 102; G. PP. Geertshuis, bedrijfsleider, Middelste gracht 3a; G. K. Goodman, De L. de Kanterstraat 12; M. J. de Groot. 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; R. Hagen- stein. 1.1. verpleegster. Mezenstr. 2; C. van den Hoek, Haven 24a; T, J. H. Hui- gens, priester, Mariënpoelstr. 4; M. C. HermesHuijbens. naaister, Morsweg 150a; W. H. A. Jacobs, W. Singel 30; K. J. de Jong, 1.1. verpleegster, Rijns- burgerweg 10; G. C. M. Kaldenhoven, leraar N.O., Pieterk. Choorsteeg 20; D. Katsma. verpleegster. Boerhaavelaan 2; J H. Kruyt, lerares koken, R. en Schie- kade 1; S. Boelee—Van Leeuwen, H. Rijndijk 187; A. H. van der Meer, v. d. Waalsstr. 18; M. J. A. Meijer en fam., bedrijfsleider, Breestr. 78-80; G. M. v. Muiswinkel, onderwijzeres, Morsweg 18; C. M. v. Voorst tot Voorst (Barones), W. Singel 37; G. Oosterbroek en fam., wachtmr. le kl. rijkspol., Hartmanstr. 10; M. Oudes en fam., Cobetstr. 95; G. M. van Rooijen, Schelpenkade 41; G. J. van Scheindelen en fam., fabr.arbeider, Garenmarkt 13; C. J. van Seters, 1.1. Oudheden onder modern kunstlicht Museum Dinsdagavond open Bij wijze van proef zal het Rijks museum van Oudheden van morgen, Dinsdag 7 Octobehr, af gedurende drie maanden op Dinsdagavond tus sen 8 en 10 uur voor het publiek zijn opengesteld. Dan zullen de geheel ge reorganiseerde zalen voor klassieke en Egyptische beeldhouwwerken, voor de Egyptische mummies en mummiekisten en voor het klassieke brons en glas te bezichtigen zijn. Deze avondopenstelling is mogelijk gewor den, doordat in deze zalen een moder ne electrische verlichting is aange bracht. De noodzakelijkheid om onze musea levend te houden, heeft er reeds elders toe geleid ze aantrekke lijk tc maken door kunstverlichting. Thans heeft ook het Rijksmuseum van Oudheden dit in practijk ge bracht. De vernieuwde zalen maken in de indirecte, stemmingsvolle ver lichting een imposante indruk en de kunstwerken komen in het fijne licht bijzonder goed uit; het geheel maakt een indruk van feestelijke levendig heid, die ons zou doen vergeten in een museum te zijn. Een museumbe- zoek bij kunstveriichting, waartoe de directie van het Rijksmuseum van Oudheden thans op Dinsdagavond ge legenheid schenkt, zal de bezoekers in staat stellen zich te vergemeenza- men met karakter en schoonheid der oude kunstwerken. We mogen ver wachten, dat reeds morgenavond ve len van deze gelegenheid gebruik zul len maken. RESIDENTIE ORKEST. Op Donderdag 9 October a.s. geeft het Residentie Orkest onder leiding van Willem van Otterloo het eerste concert in Leiden in de Stadsgehoor zaal. Solist is George van Renesse, die het 3e pianoconcert van Beetho ven zal uitvoeren. Van Otterloo be gint het concert met de ouverture Benvenuto Cellini van Hector Ber- loiz. Na de pauze voert Willem van Ot- tcloo uit het Ricercare van Hendrik Andriessen dat in opdracht van de Johan Wagenaar Stichting in Jan. 1950 voor het Residentie Orkest en Willem van Otterloo werd geschre ven en dat o.a door Philips op de gramofoonplaat werd vastgelegd. Hierna zal men de Valses Nobles et Sentimentales van Ravel horen terwijl het concert besluit met de Vier Hongaarse Dansen van Joh. Brahms. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaats exa men Ned. recht de dames A. W. Knobbout, Hengelo, M. M. Breukink Overveen, Ph. LuteJjn Den Haag/ idem de heren F. A. Kortman Leid- sendam, J. J. van Rijn, Katwijk aan Zee, J. R. Kaplan, Scheveningen en C. Gutter, Amsterdam. Voor het se- mi-arts examen J. G. Heykoop, Lei den, J. Oort den Hóag, P. D. Vreede Wassenaar en A, J. G. van Wijk, Rijswijk. Voor het arts examen C. F Schluter, Voorburg, A. F. Weiland, Vlaardingcn. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells Maria z. van J. Waasdorp en H. M. Kienjet. Apolonia Jacoba d. van M. Cerdijn en C. Ver meer. Pieter Herman z. van H. L. Vos en J. Schaft. Jan z. van J. Noppen en H. A. Teunissen. Lamberdina Jo hanna Christina d. van J. Beekman cn C. L. Gouwentak. Josephina Ma ria d. van P. J. Neuteboom en J. Paauw. Wilhelmina Christina d. van P. de Haas en H. Dreeg. Christiaan Hendrik z. van H. Wasisnk en M. Tekamp. Gerardus Everhardus z. van Th. J. Hillebrand en C. Th. M. Koot. Berendje d. van H. van der Werf en J H. Woltemath. Willemijntje d. van H. Bakker en J. M. Verhoeff, Maria Morjóleine d. van A. Steijsiger en E. Swaak. Overleden: D. J. D. Hovenier zoon 2 dagen, T. N. Oei huisvr. van: Lim 55 j. J. Ph. van den Bosch man 57 j. J. van Kesteren zoon 8 j. J. A. Maas wed. van: Brouwer 80 j; R. Kalker vrouw 61 j. Gehuwd: G. A. Jasperse en C. Montfoort. verpleegster, Boerhaavelaan 2; P. J. van Slingerland cn fam., instrumentmaker K.M., Levendaal 69; B. E. Tavlor, Ra penburg 16; O. C. Timmer. Plantsoen 81; T. J. C. Timp, h. in de huish., Lam- menschanswcg 11; J. Tjia, Cobetstr, 70; A. Vogel en fam., boekdrukker, Meloen straat 21; J. Weima cn fam., zilvcrslij- per, Paviljoenshof 1; A. Westrate, op perman. Wanrdgracht 5; M. Wreesmann. J. v. Goijenkade 7; H. J. Wijtenburg. Werktuigkundige, Thorbeckestr. 46. Vertrokken in de week van 29 Sept. t.m. 4 October. Ball, Rapenburg 12, Rotterdam, Grocnezoom 59; M. E. S. Bemelmans. Bloemistlaan 38. Geleen. Pieteratr. 25: H. P. C. BcugelsdlJk en fam., Pioenstr. 4, 's Gravenhage, Stuw- straat 31; A. M. Bleeker, Rapenburg 131. Bloemendaal, Dlsterllaan 23; J. de Boer. Kam. Onneslaan 47, Amersfoort, Noor- derwierweg 221; A. W. B. Boerakkcr. Mauritsstr. 75. Overasselr, A 70; E. G. Boesenkool, J. v. Goijenkade. Nieuw- leusen, Ommerdijk 31; S. van Bommel, De Sitterlaan 110, Rotterdam, v. d. Sluijsstr. 40-44; J. Breeuwer, Rijnsb.weg 10 Amsterdam, Ter Haarstr. 17; J. Brln- rink, W. Singel 75, Oostvoornc, Kerk plein 20; A. G. den Brok, Oude Vest 170a, Katwijk, Hassenaarseweg 51; E. A. C. Th. Brüggeman. J. Lievensstr. 33, Rotterdam, Dresselhuistr. 18n; A. R. Burger, Pieterskerkgracht 3a. Utrecht, v, Hogendorpstr. 11; M. S. Cohen de Lara, Morssingel 8. Amsterdam, Grevc- lingenstraat 20 1; H. Cornelius, Groen- hovenstraat 6. Bellingwolde, Vrloo K 97; J. H. Deunhouwer, Noordeinde 2a. Am sterdam. V. v. Goghstr. 35 hs.; J. Z. Dozij, Calandstr. 63. Katwijk, Drieplas- senweg 21a; D, B. Gijkema en fam.. Oude Singel 46, Veencndaal, Mr. Dr. Schokkingstr. 23; G. M. W. A. v. Leij- denv. Goozen, Hansenstr. 53, Oegst geest, Dulvenvoordestr. 35; A. C. de Graaf Cobetstr. 42, Indonesië; P. Groo- tenboer, Varkenmarkt 7, Westerbork. Zuidveld C 21; B. J. Haverkamp en fam., Potgietcrlaan 20n, 's Gravenhage, Nwe Haven 478; M. Helneman, Schel penkade 32a. Hilversum, Hazenstr. 70; C. J. van Hilton en fam., Mr. v. Mieris straat 30a. Zoetermeer, Zegwaartscwcg 49; J. Hofman en fam., Oostdwarsgrt 2, Leiderdorp, Jaagpad 9; R. D. Hoogland, Hangweg 7a, Australië; G. J. de Jong, Patage 24, Katwijk, Wassennarsewcg 51; W. de Jong. Lorentzkade 17, Lcidschcn- dam, Mariënpoelpark 1; Th. B. Kers, Toamtonstr. 39, Indonesië; A. J. Koop- mans, De Sitterlaan 82, Katwijk, Boule vard 82; H. Kuipers. Rapenburg» 131, Leeuwarden, Mr. P. J. Troelstrawcg 70; J. J. Kuitems en fam., Atjehstr. 73a, Leiderdorp, Zijloordkade 23; K. Land heer, Rijnsb.weg 144. 's Gravenhage, Vreeswijkstr. 321; C. M. J. Langcveld. Kooistr. 9. Rotterdam, Hcemraadsingcl 165; C. Lensveldt, Roodborststr. 50, Katwijk, Drieplassenweg 21a; Wed. M. Th. BoersmaVan Lier. Bloemmarkt la, Megen ca., Kerklaan 1; A. J. J. van der Linden en fam., W. do Zijgcrlaan 111, Utrecht. Hoveniersstr. 27; K. E. Ludlage, Hooigracht 11-19, Lissc, Hecre- weg 275; A. B. Mastenbroek, Vreewijk- straat 8, Amsterdam, H. v. Borsselen- kade 18; J W. Meijer, Waterstocg 4, Oegstgeest, Hofdijck 39; W. de Moolj, J. v. Goijenkade 30, Oegstgeest, Bnli- 8traat 25; H J. van der Most, Rijnsb. weg 10, Amsterdam, le Helmersstr. 104; D. P. A. Nakken, Lorentzkade 45, Am sterdam, Herengracht 63; H. Nolet, Pr. Frederikstr. 12, Zierikzee, Maelstr. 46; A. A. Okkes, en fam., Haagweg 32 Schoonhoven, Kcrkstr. 5; J. Onkenhout, W. Singel 75, Blaricume A. Mauvclaan 1; A. J. Oudshoorn, C. Huygenslaan 49, Nieuw Zeeland; S. M. Oudshoorn, Rnnm- steeg 73, Voorschoten, Langenhoratstr. 31; M. Pamoentjak. J. dc Wlttatr. 2. Delft, Spoorsingel 43a; L. D. Paulides, Breestr 84, Delft, A. Busscrstr. 15; E. J. Pletting en fam., Jullanastr. 67, Zeist, Laan v. Bergen 17; J. van der Reijden Driftstr. 94. Nieuw Zeeland; E. Riet bergen, Parkstr. 69, Katwijk, Wassennar sewcg 51; W. J. van Rooden, Kersenstr. 21. Rotterdam. Dorpsweg 134a; H. de Roos. H. Rijndijk 114, Leimuiden, W. v. d Veldenwcg 33: N. Ruff. Rijnsb.weg 10, Amsterdam, Pr. Hendriklaan 58-80; G. C. Rulgrok, Haagweg 54, Loenen. Zandpad 3; C. P. Schouten, Koiscr- straat 2a, Suriname; J. Schuljer en fam., Lammenschansweg 69, Geleen, Markt 13e; B. W. Segers, Hooigracht 11-19, Lisse, Heereweg 275; II. Slblesz, Fruin- laan 3, Oegstgeest, Endog.stroatweg 5; P. G. Sier. H. Rijndijk 85. Katwijk, Wnssenaarseweg 51; B. Slimmcrs, P. de la Courtstr. 70, Leiderdorp, v. d. Valk Boumnnweg 18; H. J. Smitttenaar. Mun- nilcenstraat 36, Leiderdorp. Zijloordkade 27; L. van Solkema, Zoeterw.singel 29, 'sGravenhage, Wildhoeflaan 24; J. R. P. J. van Stacy, R. en Schiekade 115d, Gent, België; J. Stoute, echtg. v. Smit- tenaar, Javastr. 42a, Leiderdorp, Zijl oordkade 27; G. Sijpestein, Boerh.laan 17, 's Gravenhage, P Gabrlëlstr. 55; H. A. van Tol, Rijndijkstr. 87. Katwijk, Wassenaarseweg 51; N. A. L. Touwen, P. de la Courtstr. 101, 's Gravenhage, Schietbaanstr. 13; J. van der een, Nach tegaallaan 4, 's Gravenhage, v. Neckstr. 64; W. Vcrsteegc. Stadhouderslaan 26, Rotterdam, Spoorsingel 21; H. A. de Vet en fam., Rijnsb.weg 120, Zwitserland; A. Hugenboltz—Vogelenzang, Houtlaan 13, Denemarken; E. J. dc ries, Aalmarkt 16, 's Gravenhage, L. Couperusplein 55; J. van der Waals, Ambonstr. 3, Nieuw Zeeland; L. Waasdorp en fam., Zoetcr- woudsesingel 83, 's Gravenhage, v. Len- nepwog 22; W. van Wijk, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Rogentesselaan 48; W. Zirkzce, Waardgracht 36, Nieuw Zeeland, MARKTBERICHTEN TER AAR, 6 Oct. Groente. Kas- snijbonen f 8.3012.40 idem, stek f 4.104.90, natuursnijbonen 3.80, idem stek 2.00. stamprinsessen 2.50 stokorinsessebonen 4.10—5.50, spek- bonen f 1.90, witte pronkers 1.80 3.20, idem stek 1.201.40 alles per kg.; tomaten A 2541 cent, idem B 26--45 cent, idem C 1723 cent. idem CC 16 cent, idem bonken 1928 cent, groene kool C8 cent, sav kool 7—0 cent, v/itte kool 4 cent, rode kool 10 18 cent, and(jvies 5—8 cent, sprui ten 2829 cent, idem los 15 cent, kroten 8 cent, prei 811 cent, sjalot ten 11 cent, uien 1114 cent, spinazie 37 cent, waspeen 9 cent alles per kg. bloemkool I 2136 cente idem II 12 19 gent. idem III 811 cent, sla 2 5 cent, komkommers 812 cent alles per stuk, bospecn 812 cent per bos, Appelen: Notarisappel 11 cent, Pip peling 3 cent, Bellefleurs 8 cent. Bramleij 8 cent. Goudieinetten 810 cent sterappelen 14 cent.. Peren Con ference 817 cent, St. Remy 6 cent, Brcderode 8 cent alles per kg., meloe nen 1225 cent alles per stuk.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3