groene tafel AUTO REED VAN VEERPONT EN VERDWEEN IN DE RIJN HOE wordt het weer? De confessionele bonden steunen de staking zonder overleg niet Koudekerk kreeg vanmorgen een nieuwe burgemeester MAANDAG 6 OCTOBER 1952 lJE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De zware lastendie op de middenstandsbedrijven rusten Een commissie van belastingdes kundigen, welke door dé Christelijke Middenstandsbond, de Kon. Nederl. Middenstandsbond en de Ned. Kath. Middenstandsbond in samenwerking met do bedrijfsgroep detailhandel is ingesteld, heeft een aantal rapporten uitgebracht betreffende de zware las ten, welke door de belastingheffin gen met name op de middengroot- en kleinondernemingcn worden gelegd. Mede naar aanleiding van deze rapporten heeft de commissie van overleg van de middenstandsvakcen- tralen, waarin de bovengenoemde middenstandsbonden samenwerken, zich beraden over de wijze, waarop de noodzakelijke verlichting der las ten kan worden bereikt. Bij sommige sociale verzekeringen, welke zelfstandigen noodzakelijk moeten afsluiten, doet zich de moei lijkheid voor, dat te betalen premiën niet mogen worden afgetrokken bij de vaststelling van het bedrag, waar over inkomstenbelasting betaald moet worden. Tevens zal echter in komstenbelasting verschuldigd zijn over de te genieten uitkeringen. Hier is dus sprake van een dubbele belas tingheffing. Bevorderd zal dienen te worden, dat betreffende premiën kun nen v/orden afgetrokken van het be drag, waarover belasting verschuldigd is. Nog steeds zijn geen voorzieningen getroffen met betrekking tot de be lasting, welke, evenals bij overdracht of liquidatie van de zaak, bij overlij den van de ondernemers wordt, ge heven van de in de onderneming aan wezige (stille) reserves. Deze verte genwoordigen vaak in werkelijkheid in het geheel geen winst, en zijn dan het gevolg van de waardeverminde ring van het geld. Dit betekent, dat ook bü voortzetting van de onderne ming door de weduwe of de kinderen extra belasting moet worden betaald en dus op een zo ongunstig mogelijk ogenblik gelden aan de onderneming worden onttrokken. De bonden ach ten het noodzakelijk, dat een einde komt aan het belasten van scliijnwin sten. Zij zouden het voorts daarheen willen leiden, dat bedoelde reserves bij voortzetting van de onderneming, door de weduwe of kinderen van de overleden ondernemer, ook verder onbelast blijven tot het ogenblik van een eventuele overdracht of liqui datie van de zaak. Voor wat de vereveningsheffing betreft achten de bonden het vooral onbillijk, dat deze belasting ver schuldigd is, ongeacht het bedrijfs resultaat, en speciaal de productie factor arbeid belast. De belasting be tekent bovendien een extra belasting voor ondernemingen, die werkne mers in dienst hebben. Naast de inkomstenbelasting moet derhalve door deze ondernemers, nog een extra belasting betaald worden, zodat zij zwaarder belast worden dan niet-ondernémers met eenzelfde in komen. Belofte. Het ontwerp van ,.wet op de omzet- detailhandel van omzetbelasting vrij te stellen. Van bevoegde zijde is even wel herhaaldelijk gesproken van een tegemoetkoming aan de middenstand door wijziging van de omzetbelasting. Deze belofte dient, volgens de com missie van overleg, te worden inge lost. De middenstandsvakcentralen zullen dan ook hun invloed aanwen den om ook voor de andere bedrijfs sectoren, zoals ambacht, dienstverle ning en vervoer althans verlichting van de omzetbelasting te verkrijgen. Eveneens zijn de bonden van me ning, dat een algehele technische her ziening van de inkomstenbelasting noodzakelijk zal zyn en wel met na me voor wat betreft belastingvrije reserveringen, de eventuele verrui ming van verliescompensatie, belas tingverlaging voor in het bedrijf blij. vende winsten en extra belasting op de winst boven de f 8000. ECHTPAAR DOOR GAS j VERGIFTIGD. Het bejaarde echtpaar Hekkers te Zeist is Zaterdagmorgen door gas vergiftiging om het leven gekomen. Toen een melkboer aan de woning in de Veldheimlaan aanbelde en geen gehoor kreeg, keek de man door de brievenbus en zag de heer Hekkers in de gang liggen. De melkboer waarschuwde een buurman en samen ginnen zij op onderzoek uit. Zij von den toe spoedig ook mevrouw H. die in de keuken lag. Van een gasstel brandde één pit, terwijl de kraan van de andere ook was opengedraaid, zodat het gas vrij kon uitstromen. Mevrouw Hekkers was 77 jaar oud, haar echtgenoot 86 jaar, De Sint Radboudstichting heeft met ingang van 1 September J.I. oud minister prof. dr. J. F. Th. Rutten weder benoemd tot gewoon hoogle raar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte met leeropdrachten al gemene en empirische psychologie, sociale psychologie, en bedrijfspsy chologie en prof. dr F. Rutten weder belast met de algemene leiding der psychologische studie aan de R.K. Universiteit. Lector dr J. J. P. van Moxtel is bevorderd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbe geerte met leeropdracht ethica en wijsgerige politiek. HARINGVANGST TE GROOT Logger verloor halve vleet De haringlogger Katwijk 45 had Vrijdag een te grote vangst. Bij het binnenhalen van de eerste halve vleet bleek deze ruim 16 last te be vatten. Toen men na het binnenha len hiervan meende ook de andere halve vleet nog in te kunnen halen, bevatte deze zoveel haring, dat de vleet met de vangst moest worden prijsgegeven. Tevreden over de* gro te vangst, doch teleurgesteld over het verlies van een gedeelte van de kostbare vleet, besloot de kapitein de thuisreis te aanvaarden. In totaal bracht de logger 30 last haring aan. (Ttrouw). HOOFDPUNT Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 47 et Mijahardt Hoofdpi jotabletteo. Koker 80 ct (Advertentie) Vijf personen verdronken Gistermiddag om tien voor half- j drie is te Doornenburg (G.) een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen. Een zes-personenauto uit Haarlem reed bij Doornenburg het Panner- denseveer op. De wagen reed echter aan de andere kant de pont weer af en verdween in de Rijn. Terstond werden pogingen in het werk gesteld, de inzittenden te redden. In korte tijd slaagden enige mannen er in met bootjes de auto die enige meters on der water lag, t bereiken. De vijf inzittenden, twee echtparen uit Haar lem en de chauffeur, eveneens uit Haarlem, waren echter al overleden, toen de auto kon worden geopend. Vlak voordat de auto de pont op- reed, had de zesde inzittende, de heer belasting Ï952" heeft de strekking de j M. M. van Dijk uit Haarlem, de auto I verlaten. Een voorlopig onderzoek zou aan het licht hebben gebracht, dat zou de wagen door de ketting van de pont zijn gereden en in de Rijn zijn verdwenen. De slachtoffers zijn: de heer P Gortzak, bakker-bezorger te Haar lem, die chauffeerde, de 33-jarige H. Best en zijn 29-jarige echtgenote mevr. J. C. BestVerslages, de heer H Wempe van beroep bakker, en zijn echtgenote mevr. T. Wempe—Suikel. De weg naar welvaart Steenvoorde heeft het land bereikt De militairen in het kamp te Steenvoorde hebben de weg naar welvaart met succes afgelegd en de leeftocht, beno digd voor deze zware tocht, is hen verstrekt door al de Neder landers, die in de afgelopen we ken een passage-biljet naar het beroemde land gekocht hebben. Eind vorige week was het eerste ton vol en daarmede was Steen- voorde verzekerd van zijn mi litaire tehuis. Het eerste lunchpakket, dat de militaire vari het kamp te 't Harde nodig hebben, voor hun tocht naar het land van wel vaart, is ook al bij elkaar, want hedenmorgen liep het binnenge komen bedrag al aardig in de richting van de 110.000,Het tweede ton zal echter vol moe ten zijn, willen deze militairen ook een dak boven hun hoofd hebbenen dan wachten er nog zoveel andere kampen Naast de grote kans, die U loopt, om zelf in het land van welvaart te belanden, helpt U 150.000 Nederlandse militairen aan een beetje gezelligheid en aan een behoorlijk onderdak voor de avonduren, indien U vandaag nog een paésage-biljet koopt voor de grote reis naar het land van welvaart. Kaarten zijn overal verkrijgbaar, o.m. aan de loketten van de „Leidse Cou rant". OPOE KLEIN WERD HONDERD-EN-ééN. Opoe Niesje Klein, oudste inwoon- ster van Soest, is Zondag 101 jaar' geworden. Opoe Klein stelt nog overal belang in, is uitstekend gezond, leest in haar Bijbel en luistert naar de radio, maakt graag een praatje en slijt haar levensavond op rustige wijze. Nu en dan laat alleen haar gehoor haar in de steek, maar dat is als je de hon derd gepasseerd bent, niet zo uitzon derlijk. Opoe zelf is er maar matig tevreden over. maar ja, wat wil je, zegt ze, ouderdom komt met gebre ken. Opoe correspondeert nog geregeld met haar kleinkinderen, die enige tijd geleden naar Canada zijn ge- emigreerd. Ze kenten dat is geen kleinigheid haar 125 nakomelin gen alle bij naam en toenaam. Kerst-enNieuwjaarsgroeten voor militairen over zee Ook dit jaar kunnen gedurende de Kerstdagen en de jaarwisseling kos teloos radio-groeten aan militairen over zee worden gezonden. Het be treft hier militairen van zee-, land en luchtmacht, welke zich bevinden in Indonesië (Nederlandse Missie), op Nieuw-Guinea, in de Antillen, in Suriname en in Korea, met dien ver stande, dat deze groeten door ver wanten, vrienden en kennissen al leen persoonlijk kunnen worden uit gesproken. Het doen voorlezen van groeten door de omroeper zal dus niet mogelijk zijn. Verwanten, vrienden en kennissen, die een dergelijke persoonlijke groet wensen uit te spreken, dienen zich zo spoedig mogelijk uiterlijk vóór 15 November a.s. schriftelijk te wenden tot de marinevoorlichtings dienst, afdeling radio, Koninginne gracht 12, Den Haag. Zij ontvangen van dit bureau dan t.z.t. een oproep om naar een der radio-studio's te komen, hetzij in Hilversum, Gronin gen, Maastricht, of Den Haag. De groetenuitzendingen zullen worden gegeven via de zenders van Radio Nederland Wereldomroep, uitgezon derd die welke bestemd zijn voor Korea, waarvoor een speciale rege ling is getroffen. Zaterdagmorgen is het 4-jarige dochtertje Cornelia van de heer Timmerman uit de Nieuwstraat te Purmerend oy he' oversteken van de Koemarkt door een auto aangereden. Het kind werd naar het Stadszieken huis vevoerd, waar het Zondagmor gen overleed. De 13-jarige Lammy Meijer uit Hoogezand, die met een zak achter (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur. GUUR WEER Wisselende bewolking met enkele buien. Matige tot krach tige, aan de kust nu en dan har de wind tussen West en Noord west. Vrij koud. 7 Oct. zon op 6.51, en onder 1-8.04; maan op 19.24 en onder 12.22. Het w~ee>i in Swiojia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer temp. OSLO geheel bewolkt 1 C. STOCKHOLM zw. bewolkt 0 KOPENHAGEN geh. bew. 9 LONDEN geh. bew. 7 AMSTERDAM geh. bew. 8 BRUSSEL geheel bew. 7 PARIJS mist 2 BORDEAUX geh. bew. 15 NICE licht bewolkt 12 WARSCHAU nevel 7 ZURICH nevel 5 op haar fietr op de Foxhamster- hoofdweg reed, verloor de macht over haar stuur en werd door een autobus overreen. Het meispe overleed ter plaatse. AUSTRALIë HEFT INVOERRECHT OP MONTAGEWONINGEN. Naar het commissariaat voor de emigratie meedeelt, heeft de Austra lische regering de vrijdom van rech ten op de invoer van montagewonin gen in Australië opgeheven. Door deze maatregel is thans een invoer recht verschuldigd van 57 y, van de waarde. Slechts indien de emigrant ten genoege van de Australische douane kan aantonen, dat de woning vóór 1 Juli 1952 werd besteld, zal een lager tarief n.l. 12 y. van de waarde, worden aangelegd. Overleg is nog gaande met de Australische regering om terug te keren tot de vroegere regeling, waar bij volledige vrijdom van invoerrech ten op montagewoningen werd ver leend. Hun, die overwegen een montage woning mee te nemen naar Australië, wordt aangeraden het resultaat van dit overleg af te wachten alvorens tot koop te besluiten. BEWUSTELOOS IN KELDER De Franse politie heeft Vrijdag avond in de kelder van een huis aan de Avenue Aristide Briand in StraatsburgNeudorff onder myste rieuze omstandigheden het lichaam gevonden van de Nederlander Pieter Aernoudse. De man die zijn waladres in Sas van Gent heeft, was bewuste loos, bloedde hevig en had, zo bleek later, een schedelbasisfractuur. Het vermoeden bestaat, dat A., na dat hy een hoeveelheid francs van 'n bank had gehaald, is overvallen, mishandeld en beroofd, waarna de overvallers A. naar de kelder heb ben gebracht. Terwijl hij naar het ziekenhuis werd vervoerd, kwam A. even bij kennis. Hij vertelde, dat hij schipper cn eigenaar was van de Rijnaak „De Zeeuw". „De Zeeuw'" is inderdaad Vrijdagmorgen in de haven van Straatsburg aangekomen. FAROEK WORDT BERECHT. Ex-koning Faroek zal bij verstek worden berecht wegens misdaden, die op zijn bevel zouden zijn be gaan door leden van zijn „IJzeren Garde", aldus meldt A.F.P. uit Cairo. De commissie van juristen, die een onderzoek instelde om na te gaan of Faroek persoonlijk zou moeten wor den aangeklaagd, is tot de slotsom gekomen, dat de grondwettelijke on schendbaarheid van de souverein zich niet kon uitstrekken over op zijn bevel gepleegde moordaansla gen. „DE OMMELANDEN" Eerst alle mogelijkheden tot vergelijk proberen - j TT- j **et hoofdbestuur van de R.K. remmen hadder geweigerd. Hierdoor Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" J heeft in een Zaterdagmiddag te Gro ningen gehouden bijeenkomst haar standpunt bepaald in het conflict, dat gerezen is bij de coöperatieve melkproductenfabriek „De Omme landen". Het hoofdbestuur van deze bond heeft bij monde van haar voor zitter, het Tweede Kamerlid de heer C. J. van der Ploeg, verklaard, dat het de staking bij „De Ommelan den", welke werd geproclameerd door de Algemene Agrarische Be- drijfsbond onjuist acht. Het betreurt het, dat met de Unie van Landarbei dersbonden, waarin andere land arbeidersorganisaties zijn georgani seerd, geen overleg is gepleegd en noemt het bepaald onjuist, dat de ANAB een staking heeft geprocla meerd zonder de andere bonden hierin te kennen. De staking had volgens genoemd hoofdbestuur voorkomen kunnen worden door de gesohiLpunten langs andere weg op te lossen. Dit stand punt, wordt ook door het college van rijksbemiddelaars gedeeld. „De Om melanden" is gebonden aan de vast gestelde bindenden regeling voor lo nen en andere arbeidsvoorwaarden voor de zuivelindustrie. Wanneer deze regeling op een of meer pun ten niet wordt nageleefd, kan een beroep worden gedaan op het college van rijksbemiddelaars. Bovendien biedt ook de arbeidsgeschillenwet een mogelijkheid tot oplossing. Deze middelen zijn door de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond Verrassing voor weduwen Door Amerikaanse weldoener Zaterdagmiddag heeft in het raad huis te Kapelle-Biezelinge (Z.) de heer D. J. Koopman, secretaris van de afd. Holland der Jeugdvrienden- associatie aan 77 weduwen boven de 65 jaar, een pakket uitgereikt na mens de onbekende Amerikaanse weldoener, wiens moeder op 6 Oct. 1856 in Kapelle werd geboren en die nu op deze manier haar nagedachte nis wil eren. Deze Amerikaan, die onbekend wil blijven, had eerder, nl. in Mei van dit jaar, reeds 76 gouden bruidspa ren in Amsterdam met geschenken verrast. De heer Koopman heeft een cn ander over hem verteld, voordat hij de pakketten uitreikte. De on bekende is in Amsterdam geboren en heeft zich dooi zijn enorme wils kracht opgewerkt tot een man, die op zijn gebied wereldvermaard is ge worden. De heer Koopman is reeds dertig jaar met hem bevriend, een vriendschap die dateert uit de tijd toen zij samen in een commissie za ten, die de woekerbestrijding in 1924 in Amsterdam ter hand nam. De bij eenkomst, die werd bijgewoond door een neef van de moeder van de Amerikaan, de heer Quintus, stond onder leiding van burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelle die voor deze gebeurtenis in Zeeuws costuum was gekleed, evenals de wethouder en de gemeente-secreta ris. PATERS BOUWDEN ZELF EEN EEN KLOOSTER. De paters Benedictijnen hebben in de Slangenburg te Doetinchem een klooster gebouwd, dat Zondag 12 October zal worden ingewijd. Dit klooster is door de paters zelf gebouwd op een terrein, dat deel uit maakt van de 64 h.a. grond, die de paters in 1947 hebben gekocht van het landgoed. Sedert 1947 hebben de paters hun intrek genomen in het kasteel „De Slangenburg". Het klooster bestaat uit drie ge deelten, nl. een middenstuk en twee zijvleugels. Met de bouw van een boerderij, die in de levensbehoeften van de kloosterlingen moet voorzien, is men begonnen. Deze boerderij, die in de zelfde stijl als het klooster wordt opgetrokken, is nog niet voltooid. Het klooster zal worden ingewijd door mgr. dr. B. Alfrink. EEN WONING IN ZES UUR Zaterdagmiddag om twee minuten over halfdrie weid de laatste daklijst aan een ,,prefab"-huis bevestigd en dat betekende, dat de firma Baerveld en Stapel uit Zaandam in precies zes uur een woning had doen bouwen. Onder controle van notaris De Jong uit Zaandam begonnen acht bouwers en drie schilders-behangers om 8.42 aan de bouw van dit huis, dat bestaat uit ee woonkamer, twee slaapkamers, een keuken, douchecel en een flinke ve.anda Dit huis wordt speciaal vervaar digd voor de export en wordt opge trokken uit 34 dubbelwandige asbest- cementplaten, die, voorzien van isola tiemateriaal, bijzonder geschikt zijn voor tropische en subtropische ge bieden. Genoemde firma, die in Amerika eveneens een fabriek bouwt, ver wacht daar een flink afzetgebied, omdat haar prijs ca 2000 beneden de prijs van soortgelijke Amerikaan se woningen ligt. niet beproefd en de confessionele stonden en staan nog steeds op het standpunt, dat het proclameren van een staking alleen is geoorloofd wanneer alle andere middelen tot oplossing van een geschil zijn uitge put. Om deze redenen kunnen de an dere landarbeidersorganisaties niet achter deze staking staan. Het hoofd bestuur betreurt het, dat ANAB noch voor het uitbreken van deze staking, noch voor die van het vorige jaar, op enigerlei wijze met andere orga nisaties contact heeft gezocht of overleg heeft gepleegd en zulks ook tot op heden nog niet gedaan heeft. Het acht dit in het kader van de be staande samenwerking tussen de landarbeidersbonden in de unie van landarbeidersorganisaties zeer vreemd. BRAND IN WONING VAN KAPELAAN. Twee brandweerlieden bedwelmd. Zondagnacht omstreeks 3 uur is brand ontstaan op de zolder van een huis aan het Sint Theresiaplein te Maastricht. Dit huis was sedert twee dagen bewoond door kapelaan Pis- ters. Het vuur had enkele balken naast de schoorsteen aangetast en breidde zich uit naar de eerste ver dieping. Hier werd de kapelaan ge wekt door de rookontwikkeling in zijn slaapkamer. In allerijl droeg men meubilair en beddegoed naar buiten. De brandweer was spoedig het vuur meester. Het huis heeft weinig brandschade, doch veel wa terschade opgelopen. Twee brand weerlieden werden tydens het blus- singswerk op de eerste verdieping door de rook bedwelmd. Zij zijn per GGD naar het ziekenhuis St. Anna- dal in Maastricht overgebracht. Zij konden later weer huiswaarts keren. Vaoi de BINNENLAND. Tot burgemeester van Rijswijk (Z.- H.) is benoemd drs. A. Th. Bogaard te Den Haag. Drs. Bogaard was laat stelijk secretaris van Staat, hoofd van het departement van Sociale Za ken te Batavia. Tot burgemeester van De Bilt is benoemd de heer K. Fabius met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Wisch (Gelderland). Te Den Helder is op 57-jarige leeftijd overleden de heer A. W. P. Angenent, oprichter en jarenlang voorzitter van het comité „Onze Marine". J. W. v. d. Does uit Valburg benoemd Naar wij vernemen is hedenoch tend de benoeming afgekomen van de heer A. J. W. van der Does, thans adjunct-commies le klas ter gemeen te-secretarie te Valburg bij Nijmegen, tot burgemeester van Koudekerk a. d. Rijn. De heer v. d. Does werd op 23 No vember 1916 te Nieuw Beijerland ge boren als zoon van de Ned. Hervorm- predikant J. W. v. d. Does, die thans in de Ned. Herv. gemeente te Asquoij bij Leerdam voorganger is. De nieuwe burgemeester van Kou dekerk bekwaamde zich na zijn gym nasiale studie in de gemeente-admi nistratie. In 1938 ving hij zijn amb telijke loopbaan aan te Zevenhuizen,, waar hij als volontair werkzaam was, en werkte voorts enige tijd bij de ge meenten 's Gravenzande en Baarn. Momenteel is de heer v. d. Does ad junct-commies le klas op de gemeen te-secretarie van Valburg. In de jaren, dat de heer v. d. Does niet bij een gemeente-administratie werkzaam was, heeft hij zich zeer j verdienstelijk gemaakt door de reor ganisatie van het oud kerkelijk ar chief te Monnikendam. De nieuwe burgemeester is lid maat van de Ned. Herv. Kerk en in politiek opzicht georiënteerd op de Christ. Hist. Unie. De heer v. d. Does is gehuwd met Sara Eilsabeth Kuiper. Het echtpaar heeft twee kinderen, beide jongens. De oudste is 3 jacr, de jongste bijna twee maanden. Mevr. v. d. Does studeerde aan het Centraal Instituut voor Chr. Sociale Arbeid te Amsterdam en was o.a. leidster aan de Leidse Buitenschool te Katwijk aan Zee. Ook de heer v. d. Does heeft grote belangstelling voor sociaal werk in de ruimste zin van het woord. Hij is plaatselijk secretaris van de Bóuwkas der Noord Ned. Gemeenten en in de korte tijd, dat hij in Val burg is, kan men daar reeds bogen op het mooie resultaat, dat binnen kort 20 mensen de beschikking krij gen over een eigen huis. Dit is voor al belangrijk omdat Valburg, omvat, tende een zevental kleine dorpen met een totaal aantal inwoners van 7800, door de oorlog zwaar werd verwoest. Ook Steun Wettig Gezag vindt in de heer v. d. Does een goed pleitbe zorger. Hij is bestuurslid van de plaatselijke afdeling dezer organisa tie en lid van het gewestelijk be stuur van S.W.G. „De Betuwe". Voorts is hij wachtmeester van de Reserve Rijkspolitie te Valburg. Bijzondere belangstelling heeft de heer v. d. Does voor de historie. Hij dan zich spoedig in de problemen van zijn eerste standplaats als burgemees ter in te werken. De heer en mevr. v. d. Does hopen spoedig in de Kou- dekerkse gemeenschap volledig te zullen worden opgnomen, waarvoor zij zelf alles zullen doen. HAZERSWOUDE (H. R.) Bouwvakarbeidersbond viert le lustrum De R. K. Bouwvakarbeidersbond, „St. Joseph" afd. Hazerswoude, zette de viering van het 35-jarig bestaan gisteren in met een H. Mis, die om 7.30 uur werd opgedragen door de geest. adv. Na de H. Mis volgde een gezamen lijk ontbijt in het parochiehuis aan de Groenendijk. Dit ontbijt werd op- luisterd door de band van de Rijn dijk, „The Old Rhine Players", die er rriet hun muziek en zang de stem ming in brachten. De voorz., de heer A. van Mil, fe liciteerde de afdeling met het 7e lustrum en liet al het wel en wee van de afgelopen jaren de revue nog eens passeren. De heer Van Mil stel de heer Van der Laan, die alle jaren heeft meegewerkt, waarvan 33 jaar als penningmeester, als voorbeeld aan de jongeren. De heer De Mesche zou geen dis- ,T trictbestuurder zijn, als hij van deze is lid van het Kon. Ned. Genealogi- gelegenheid geen gebruik maakte, sche Genootschap te Den Haag. Evenals zyn echtgenote is hij een beoefenaar van de klassieke muziek. De nieuwe burgemeester is voorts voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Dierenbescherming. De Rijnstreek is het echtpaar niet geheel vreemd. In de jaren 1946 en 1947 woonde het te Alphen aan den Rijn. Naast de droeve herinnering aan het overlijden van hun eerste kindje hebben ze aan deze streek de beste herinneringen behouden. In die tijd was de heer v. d. Does, by wijze van kleine onderbreking van zijn gemeentelijke loopbaan, werk zaam bij de firma Samsom N.V. en bewoonde een groot pand aan de Oudshoornse weg. Hij verleende toen assistentie voor het bijwerken van de gemeente-administratie van het se cretarie te Hazerswoude en doceerde in de avonduren voor het Ned. In stituut voor Volksontwikkeling te Alphen a. d. Rijn. Ook nu nog houdt hij zich met stu dies bezig en stelt gaarne zijn kennis ook aan anderen ten dienste. Vermoedelijk zal zijn nieuwe func- om zijn gelukwensen uit te spreken. Na zijn felicitaties zette hij de ver kregen sociale voordelen uiteen en hy wees de jongeren er op, dat het pad, dat de pioniers hadden gebaand niet altijd over rozen is gegaan, maar dat thans de samenwerking tussen werkgevers en werknemers zeer goed is en door wederzijds be grip veel tot stand is gekomen. De geest. adv. begon zijn speech met een vrolijke noot, maar eindigde met t£ zeggen, dat hij onder de H. Mis om Gods zegen had gebeden en dat hy er op vertrouwde, dat ook de leden dit hadden gedaan. De voorz. bracht dan dank aan al len, voor hun medewerking, om deze Kerkelijke inzet van 't feest te doen slagen. Hij bracht dank aan de band van de K.A.J. van de Rijndijk en hij hoopte, dat de leden deze week in 'n feestelijke stemming zouden blijven. Hy verwachtte Zaterdag 11 October 's-avonds half acht weer alle leden met hun vrouwen, verloofden of meisjes in 't parochiehuls „St Joris" Het Zwaantje voor het slot van tie per 15 October ingaan. Hy hoopt het feest, een gezellige avond.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 10