DUINSTREEK .OCTERNO "Salon REISKOFFERS 2 H.A. GRAS Firma |oh. Parmentier PRIJSJASSEN Dagdienstbode DINSDAG 23 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 KATWIJK Raadsvergadering Woensdag avond te 7 uur vergadering van de raad dezer gemeente. Het te behan delen punt is ihet aangaan van lenin gen in verband met de woningbouw. DE ZILK Rokende in slaap gevallen. In z'n gemakkelijke stoel zat de bijna 80-jarige van L. behaaglijk zijn pijp te roken. De man viel in slaap en schrok pas'wakker toen z'n kleren tot op de huid waren verschroeid. Been gebroken. De arbeider J. de G. viel met 'n mand bollen van de trap in de schuur van z'n patroon en brak een been. Na een noodverband van dr. Wösten werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. De G. was pas hersteld van een gebroken arm. LEIDSCHKNDAM Winterprogramma K. A. B. De plaatselijke afd. van de K. A. B. heeft weer haar werkprogramma voor het a.s. winterseizoen bekend gemaakt. Bij de samenstelling van het ontwikkelingsgedeelte heeft het bestuur zich laten leiden door twee gedachten. De eerste is het algemeen programma, samengesteld door het hoofdbestuur, dat is afgestemd op de herdenking in 1953 van het herstel der kerkelijke hiërachie 100 jaar ge leden; de tweede is de wens van vele leden iets meer te weten over de sociale wetgeving. Een nieuwtje in het programma is een toetswedstrijd tussen telkens 2 groepen van 6 leden van de vakbon den. In de maand October praatavond over de wacht- en werkloosheidswet. November viering van het patroons feest en spreekbeurt van Pater En- gelbertus over „Christendom en mo derne wereld". December: Advents viering. Januari: toetswedstrijd tus sen bouwvakarbeiders en kabo's, als ook viering van de vastenavond. Fe bruari: spreekbeurt van kapelaan M. Meiman over sociale vraagstukken. In de maand Maart komt dan eerst nog een praatavond over ziekte-on gevallen- en invaliditeitswetten met als slot op 19 Maart de zegening van werktuigen. OEGSTGEEST Geb.: Annette E., d. v. P. C. den Ouden en G. E. de Mooij; Janny, d. v. H. van der Meij en M. van Rijn; Antje G., d. v. P. de Gunst en .G. Maat; Jeannette Dorothé, d. v. F. G. Vliegenthart en Th. M. Zoet. Overl.: P. P. van der Blom, 60 jaar; B. W. G. Citroen, 44 jaar, te Amster dam; J. Kramer, wed. van J. van der Kaay, 86 jaar, te Leiden;. A. Glas bergen, wed. van A. P. van der Valk, 76 jaar, te Katwijk. VOORSCHOTEN SANERINGSPLAN BLOKLAAN. Tot op heden kon het uitbreidings plan „Centrum" te Voorschoten nog niet verder worden uitgebreid t.w. het verbreden en doortrekken) van de Bloklaan naar de Kon. Marinelaan en de bouw van nieuwe woningen ter plaatse, omdat de gemeente niet de beschikking had over de benodig de grond en de daarop staande op stallen. Zou dit echter Wel het geval zijn geweest, dan nog zou afbraak vam de woningen niet hebben kun nen geschieden in verband met de precaire woningpositie. Daar het zich laat aanzien, dat de woonruimtenood verder zal blijven afnemen en aan het vraagstuk van de krotopruiming ook door de regering langzamerhand weer de nodige aandacht wordt ge schonken, is het naar de mening van B. en W. van groot belang tijdig zo danige maatregelen te treffen, dat Voorschoten zodra de mogelijkheid van de uitvoering van saneringsplan nen zich voordoet met haar plan nen gered is. B. en W. zijn tot de con clusie gekomen, dat de in het gel dende uitbreidingsplan ter plaatse ontworpen bebouwing zodanig dient te worden gewijzigd, dat een betere toegangsweg naar de Voorstraat wordt verkregen en ook in de Vin- kesteeg aanwezige bebouwing in de toekomst zal verdwijnen. Bij een op lossing in deze zin zullen vier wo ningen moeten worden aangekocht en worden afgebroken, doch de verbe tering is van dien aard, dat een der gelijke stap nodig wordt geacht. 18 Nieuwe woningen kunnen in de toe komst aldaar tot stand komen. Met de desbetreffende eigenaren is con tact opgenomen om te trachten in minnelijk overleg de eigendom van deze percelen te verwerven. De on derhandelingen zijn in het algemeen niet vlot verlopen. Met de gemach tigde van één van de eigenaren is het gelukt tot een accoord te komen en wel met betrekking tot perceel Voor straat 47. Mocht onverhoopt met de andere eigenaren geen overeenstem ming verkregen kunnen worden, dan zal tot onteigening dienen te worden overgegaan. B. en W. stellen thans voor, om nu over te gaan tot de aan koop van» perceel Voorstraat 47 tegen de koopsom van 2400. Uitbreiding openbare school. Ten gevolge van de grootte der lagere klassen van de openbare lagere school er er een tekort aan 1 les lokaal ontstaan. Een der klassen is momenteel voorlopig ondergebracht in het gebouw van de vroegere open bare school aan de Schoolstraat. Met het oog op de te verwachten stijging van het aantal leerlingen hebben B. en W. gezocht naar een bevredigende oplossing van het tekort aan ruimte. B. en W. menen deze ruimte te kun nen vinden in een interne verbou wing van het schoolgebouw. Het ge deelte van het gymnastieklokaal, dat op het ogenblik in gebruik is als berg plaats voor de toestellen, kan na uit breiding en opbouw tot leslokaal worden ingericht. De hal van het oude gedeelte van de school kan dan gedeeltelijk tot opslagplaats voor de leermiddelen en tot bergplaats voor de toestellen worden verbouwd. Op aanraden van de bouwkundig hoofd inspecteur van l.o. zouden B. en W. tevens willen overgaan tot het pro jecteren van een ruimte voor de uit oefening van het vak handenarbeid op de zolder van het schoolgebouw boven het nieuwe leslokaal. De kos ten van de verbouwing c.q. uitbrei ding worden geraamd op 37.350. De kosten van eerste inrichting zijn hierbij inbegrepen. B. en W. stellen voor te besluiten tot verbouwing c.q. uitbreiding van de openbare lagere school. AANBESTEDING VOOR RESTAURATIE EN VERFRAAIING VAN VERENIGINGSGEBOUW. Gisterenmorgen, werd op de pasto rie de aanbesteding gehouden voor de restauratie en verfraaiing van het Verenigingsgebouw. Het kerkbestuur had 8 aannemers uitgenodigd en 5 aannemers hadden prijs opgegeven. 1. P. van Wissen 7945.2. A. J. Kokshborn 8544.3. Fa. Gebrs. Stikvoort 9300.4. Stikvoort's Bouwbureau 9400.5. Gebrs. G. en P. Niersman 9988.De begroting van de a rchitect, de heer J. Schrama was ƒ9700.De uitgenodigde aan nemers zijn alle ter plaatse gevestigd. Bij een dergelijke aanbesteding is het usance, dat de gunning gegeven wordt aan de laagste inschrijver. WARMOND Jeugd-natuurwacht. Niets wordt in Warmond nagelaten, om bij de jeugd de liefde voor de natuur te be vorderen en te stimuleren. Door een aantal comité-leden en contactperso nen werd met een gedeelte van de jeugd-natuurwacht alhier een bezoek gebracht aan de bekende buitenplaats „Huijs te Warmondt", waar op het gebied van bomen en plantengroei zoveel te bewonderen is. Hiertoe was door de heven Krantz, eigenaren van genoemde buitenplaats, welwillend toestemming verleend en bovendien stelden zij de bosbeheerder, de heer Ter Beek, ter beschikking, die aan de bezoekers op deskundige wijze uitleg gaf. Het ligt in de bedoeling deze excur sie nog enige malen te herhalen, zo dat alle leden van de jeugd-natuur wacht in de gelegenheid zullen wor den gesteld de buitenplaats te bezich tigen. WASSENAAR Bridgen voor sympathiek doel. Ten bate van de Kath. Kinderuit zending afd. Wassenaar organiseert Zuid wij ck op Dinsdag 7 October a.s. een grote open z.g. vlaggen-bridge- drive in het R.K. Verenigingsgebouw Sion in Deyleroord. Voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid slaagde aan dc Universiteit te Groningen de heer H. P. van Gorcum. ZOETERMEER Geslaagde Veilig Verkeersrlt. Zaterdagmiddag organiseerde Veili; Verkeer een veiligheidsrit. Deze rit strekte zich uit over de gemeenten Zoetermeer, Leidschendam, Voor burg, Den Haag, Delft en Pijnacker. Om 2 uur werd gestart bij de N.V. Nutvicia. Deelgenomen werd door 32 auto's, motoren en bromfietsen. Tal rijke controleurs zorgden er voor, dat de deelnemers gedurig onderweg werden bespionneerd. Om 5 uur was de laatste deelnemer binnen en werd in koortsachtige haast aan de uit slag gewerkt. Om 7 uur verzamelden de deelnemers en controleurs zich in het Restaurant „Qns Genoegen". De voorz. van de vereniging, dr de Bruijn, maakte de uitslag bekend. Luxe auto's en bestelwagens: 1. A. Kirpesteijn beker en zilveren medail le: 2. A. Sluiter bronzen medaille; Kirpesteijn kreeg 22 strafpunten en Sluiter 37. Vrachtwagens: 1. I. de Zwart zilve ren medaille en bos bloemen; 2, C. Weening bronzen medaille; de Zwart kreeg 35 strafpunten en Weening 37. Motoren: 1. J. N. Woldendorp zil veren medaille 2. L. A. van Bergen Henegouwen bronzen medaille; Wol lendorp 52 strafpunten en van Bergen Henegouwen 63. Bromfietsen: 1. J. Bos te Leidschen dam zilveren medaille; 2. J. Rozen- boom bronzen medaille. Bos liep 80 strafpunten op en Rozenboom 110. De heer I. de Zwart leverde deze middag een bijzondere prestatie. Hij reed n.l. met een zware vrachtwagen van Nutricia, geladen met 6 ton. Hij plaatste zich niettemin als no. twee in het algemeen klassement. De Zaterdagvliegers (Zoetermeer) Laatste vlucht vanuit Maastricht, afstand 150 km. Door het slechte weer is het een zware vlucht gewor den. Uitslag: A. v. Holst 1, 2, 3, 4, 7. 8, 9, 12; W. v. Ardenne 5; F. van Staalduinen 6, 10, 11; eerst aanko mende, snelheid 1043 m., laatste 910 m. Kampioenschap: 1. A. v. Holst 2. W. v. Ardenne; 3. F. v. Staaldui nen. Kampioen duif: A. v. Holst. De minister publiceert Plannen en uitgaven van oorlog voor het komende begrotingsjaar Geen wereldschokkende afwijkingen met vorig jaar Het Ministerie van Oorlog heeft dezer dagen zijn begroting 1953 gepu bliceerd en zoals te doen gebruikelijk daarbij een overzicht gegeven over de activiteit, die men daar het komende jaar hoopt te ontwikkelen. Over het algemeen bevat de begro tingsbeschrijving geen plannen, die op ingrijpende veranderingen bij de Nederlandse strijdkrachten duiden. Men constateert meer een voortzet ting van de werkzaamheden, die in de afgelopen jaren en speciaal in het afgelopen jaar begonnen zijn. Uitbreiding beroepspersoneel. Zoals ook andere jaren althans ma de oorlog is geconstateerd, heb ben de diverse leger-, vloot- en lucht machtonderdelen een te kort aan be roepspersoneel. Bij de vloot is dit ge mis het minst aanwezig, maar de land- en luchtmacht hebben behoefte aan een grotere vaste kern, welke vooral de technische diensten moet omvatten. Door middel van premies en het terugbetalen resp. vooruitbe talen van een gedeelte van de stu diekosten, wil men trachten tech nici, dokters en tandartsen voor lan gere tijd aan de strijdmacht te bin den. Voorts ligt het in de bedoeling op de ingeslagen weg naar een gro tere gelijkschakeling tussen het per soneel van vloot-, landmacht- en luchtstrijdkrachten voor te gaan. In het komende jaar hoopt de mi nister, in samenwerking met zijn collega van Wederopbouw 2.000 mili taire woningen te laten bouwen, waardoor het euvel voor beroepsmi litairen van het verschil van woon- en werkplaats zal worden tegenge gaan. De strijdkrachten buiten Europa. De minister huldigt de prestaties van het Ned. Det. in Korea en deelt mede, dat de aanmelding vam vrijwil ligers voor dit onderdeel nog steeds voldoende is, zodat aflossing al thans voorlopig gewaarborgd is. Dienstplichtigen zijn reeds en zul len dit ook in de toekomst op ba sis van vrijwilligheid diensten ver richten in Suriname. De begrotings post voor de strijdkrachten op Nieuw Guinea vertoont een hoger cijfer, dan verleden jaar. Hierdoor hoopt de mi nister in/ de huidige omstandigheden een doelmatiger militaire voorzie ning te waarborgen. Tot slot bevat de begroting de cij fers, die opgeteld het grote bedrag vormen, dat Nederland voor zijn strijdkrachten in het komende jaar zal moeten neertellen. Voor het militaire personeel is bij na 22 mill, meer uitgetrokken, dan verleden jaar. Het bedrag op de be groting luidt thans 124.718.000 dit in verband met de geraamde gro tere gemiddelde jaarsterkte. Dienovereenkomstig is ook het be drag voor voeding hoger, dan het vo rig jaar en dit prijkt met 31.288.000 op de begroting tegen het vorig jaar ƒ30.883.000.De post uitrusting is gedaald van 42.429.700.tot 36.883.700.—. Voor geestelijke verzorging is 140.500.uitgetrokken en het ver voer zal, in tegenstelling tot 1952, toen hiervoor ƒ49.002.100 was bere kend, 17.978.600.gaan kosten. De post munitie vertoond een grote stijging en is van 26.189.400.ge komen op 150.000.000.Daarente gen is de post wapens en geschut aan zienlijk gedaald n.l. van 6.184.400. tot 1.157.300.De stijging van het eerste bedrag moet gezocht worden in de lange opleveringstermijnen. Deze post zal dus onvoorziene omstan digheden voorbehouden het vol gend jaar aanmerkelijk lager zijn. De verlaging van de post wapens en ge schut is te danken aan buitenlandse steun. Bedrijfspensioenfonds voor de landbouw Premie-verhoging De verhoging van de premie voor het bedrijfspensioenfonds voor de landbouw, waartoe onlangs is beslo ten, zal op 28 September ingaan. Van deze datum af wordt de pre mie voor arbeiders van 21 jaar en ouder gebracht van 2.50 op 3. per week en voor arbeiders van 17 tot en met 20 jaar van 1.25 op 1.50 per week. Deze premieverhoging geldt voor alle arbeiders, voor wie de deelneming aan het bedrijfspen- sioen voor de landbouw verplicht is gesteld. Voor werkgevers in de akker- en weidebouw en de veehouderij zal zo spoedig mogelijk een bekendmaking volgen over de verwerking van de verhoogde pensioenpremie in de lo nen alsmede over de datum, waarop de loonsverhoging in deze bedrijfs tak zal ingaan. Wat de andere agrarische bedrijfs takken betreft: door de stichting voor de landbouw zal aan de organisatie nog een afzonderlijk bericht over de verwerking van de verhoogde pen sioenpremie in de contracten worden toegezonden. In tegenstelling tot de akker- en weidebouw en de veehouderij zal in deze bedrijfstakken geen andere wij ziging in de lonen worden aange bracht dan de wijziging, welke voort vloeit uit de verhoging der pensioen premie. Over eventuele doorbereke ning van de verhogingen in de prij zen van landbouwproducten zal waarschijnlijk begin October tussen bedrijfsleven en overheid overlegd worden. De Kinderverlamming Blijkens de Staatscourant van he den zijn in de week van 7 t/m 13 September in het gehele land 101 nieuwe gevallen van kinderverlam ming aangegeven. Deze waren als volgt verdeeld: Groningen 10, n.l. 2 in Windervank en telkens 1 in Delfzijl, Kantens, Ma- rum, Oldehove, Oostwedde, Hooge- zand/Sappemeer, Winsum cn Zuid broek. Friesland 11. nl. 3 in Heerenveen, 2 in Leeuwarden en in Smallinger- land en 1 in Doniawerstal, Ferwcra- deel, Ooststellingwerf en Utingera- deel. Drenthe 6, n.l. in Assen en in Hoo- geVcn elk 3. Overijssel 8, n.l. 2 in Gramsbergen .cn telkens 1 in Almelo, Oldemarkt, Ommen, Rijssen, Wijhe en Zwolle. Gelderland 7, n.l. telkens 1 in Apel doorn, Arnhem, Barneveld, Culem- borg, Epe, Millingen en Valburg. Utrecht 1, n.l. in de stad Utrecht. Noord-Holland 12, n.l. 6 in Amster dam, 2 in Den Helder en Zaandam en 1 in Enkhuizen en Hilversum. Zuid-Holland 16, waarvan 12 in Rotterdam en telkens 1 in< Ter Aar, Delft, 's-Gravenhage en Nieuwveen, Zeeland had geen enkel geval. Noord-Brabant 20, n.l. 3 in Best, 2 in Loon-op-Zand, en telkens 1 in Bereyk, Breda, Diessen, Druten, Eind hoven, 's-Hertogenbosch, Hoge en La ge Zwaluwe, Luykgestel, Oosterhout, Oud- en Nieuw-Gastel, Roosendaal- en-Nispen, Steenbergen-Kruisland, Udenhout, Veldhoven/ en Wanroy. Limburg 10, n.l. 2 in Kerkradc en Roermond en telkens 1 in Heerlen, Klimmen, Schinveld, Simpelveld, Ubach en Worms en Weert. HANDGRANATEN IN VUILNISEMMER. Drie handgranaten, waarvan er één zelfs op scherp stond, zijn uit een Nij meegse vuilnisauto gerold, toen deze op de vuilnisbelt werd geledigd. De gevaarlijke projectielen zijn door be woners van een der straten in de buurt van de Hazenkampsweg-Groe- nestraat in de vuilnisemmer gegooid, zonder er bij na te deken dat deze roekeloze handelwijze wel eens slachtoffers zou kunnen veroorza ker.1. Volgens deskundigen mag het zelfs een groot geluk heten, dat de granaten niet zijn ontploft. ONDER ZAND EN KLEI GEDOOD. Gistermiddag is de 35-jarige steen fabrieksarbeider J. Hemme uit Oot- marsum tijdens zijn werkzaamheden in de leemgroeve van de steenfabriek Scholten te Ootmarsum onder vallend zand en vallende klei bedolven. Zijn mede-arbeiders slaagden er eerst na circa twintig minuten in/ hem uit te graven, doch de levensgeesten wa ren toen reeds geweken. H. laat een vrouw en vier kleine kinderen ach ter. JCoxte GOLF De circa 24-jarige G. J. Tuen- der geraakte tijdens werkzaamheden bij de melkfabriek Andi te Angerlo beklemd tussen een aanhangwagen en het bordes voor de fabriek. T. werd zwaar gekwetst opgenomen cn overleed korte tijd na het ongeval. Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, wethouder van financiën der gemeente Heemstede, heeft om ge zondheidsredenen als zodanig en ook als lid van de raad ontslag genomen. Geen pacht voor het leven Voortaan zullen geen pachtover eenkomsten voor de duur van het leven meer gesloten kunnen worden. Het pachtbesluit bepaalt, dat pacht overeenkomsten alleen voor bepaalde tijd kunnen worden aangegaan. De Centrale Grondkamer heeft nu uit gemaakt meldt het Alg. Dgbl. dat alleen een duur, die in een be paald aantal jaren wordt uitgedrukt, met deze bepaling is te verenigen en niet een overeenkomst voor de duur van iemands leven. Hoewel de Centrale Grondkamer formeel gelijk heeft betreurt men) in landbouwkringen uit practische over wegingen deze beslissing. Vooral in het Zuiden van ons land komt het nogal eens voor dat pachtcontrac- tcn voor het leven worden gesloten. Dit is bijvoorbeeld het geval bij een pachtcontract tussen ouders en zoons, als te verwachten is dat na het over- lijwem van de vader meer kinderen zich als gegadigden voor het ouder lijk bedrijf melden. De pacht eindigt dan in de regel een jaar na het over lijden van de vader meer kinderen wordt bereikt dat alle erfgenamen i gelijke positie de strijd om de toe deling van het erfdeel kunnen begin, nen, zonder dat een van de kinderem wordt bevoordeeld, doordat hij de boerderij voor twaalf jaar in pacht heeft. Of de contracten die nu formeel ongeldig zijn herzien zullen wor den hangt af van verschillende om standigheden. Indien men daartoe zou overgaan zullen honderden tijdroven de procedures het gevolg zijrn. GELDKIST ONTVREEMD. Uit de woning van de chauffeur P. J. A. v. d. G. in de Delfstraat te Haarlem is een geldkistje ontvreemd met voor duizenden guldens aan bankbiljetten, een spaarbankboekje met een tegoed van 1300 en enige polissen. De diefstal moet gepleegd zyn na 11 September, toen de eigenaar het kistje voor het laatst in handen heeft gehad. De politie stelt een onder zoek in. weer (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WESTELIJKE WIND. Half tot zwaar bewolkt en overwegend droog. Matige, aan de kust af en toe krachtige Wes telijke wind. Vannacht in het binnenland zachter. Morgen overdag ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Sept. Varkens. Aan voer 183 stuks. Prijzen: zware 2.22 2.2G', lichte 2.102.16, zouters geen notering, zeugen 1.952.10, per kg. levend gewicht. Handel was stroef. BODEGRAVEN, 23 Sept. Kaas Aanvoer 198 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.47—2.52, 2e soort 2.42 2.4J, extra 2.60 per kg. Handel matig. ROTTERDAM, 23 Sept. Vee. Aanvoer: 4176 totaal, waarvan 775 vette koeien, 1535 gebruiksvee, 238 tbc vrij; 175 vette kalveren, 558 gras kalveren. 432 nuchtere kalveren, 31 varkens, 170 paarden, 62 veulens 374 schapen en 64 bokken of geiten. Prij zen: vette koeien 2.722.82, 2,25 2.65 2.102.30, vette kalveren 2.70—2.90, 2.50—2.65, 2.30—2.45 per kg. levend gewicht, graskalveren 400325225 nuchtere kalveren 706560; slachtpaarden 2.00, 1.95 en 1.00 per kg. levend ge wicht: schapen 1209070, lam meren 9580—70, kalf- en melk koeien 1150—1000875; varekoeien f 780—700—630, vaarzen f 875—775 —680, pinken 600—500—375. Vette koeien aanvoer iets minder, handel stil, teruglopende prijzen prima's bo ven notering; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen vooral niet hoger; graskalveren aan voer korter, handel redelijk, prijshou. 24 Fept.:zon op 6,29 en onder 18.34. maan op 12.54 en onder 20.01 uur. Het w-te.>i ui EuAojia Dc weerrapportem van hedenmor gen 7 uur luiden: weer max. temp. OSLO zwaar bcw. C. STOCKHOLM onbewolkt 7 HELSINKI regen 6 EDINBURGH zwaar bew. 17 LONDEN zwaar bew. 17 KOPENHAGEN regen 11 AMSTERDAM geheel bew. 14 ZURICH zwaar bew. 16 LOCARNO onbewolkt 17 GENèVE onbewolkt 15 PARIJS geheel bew. 15 BORDEAUX licht bew. 15 BERLIJN regen 13 FRANKFURT geheel bew. 14 MüNCHEN geheel bew. 12 WENEN geheel bew. 17 LUXEMBURG onbewolkt 17 GRENOBLE onbewolkt 17 INNSBRUCK zwaar bew. 16 dend nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen iets minder; slachtpaarden aanvoer tamelijk, handel flauw, dalende prijs; schapen cn lammeren aanvoer min der. handel traag, prijzen vooral niet hoger; kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prij- zeq onveranderd; varekoeien aanvoer gemakkelijk, handel stroef, niet ge heel prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer iets minder, handel lui, prij zen als vorige week. Tbc-vrij vee aan voer als vorige week, handel redelijk, prijshoudend. ROELOFARENDSVEEN. 22 Sept. Groente. Aardbeien 37—49 cent, idem 2 ons 5168 cent, idem afw, 18 32 cent, kropsla 1 6 2012.80, id. II 24.80, andijvie 511, bloem kool 829, uien 9—14, tomaten A 21—36, idem B 26—43, idem C 16ë23, idem Bonken 1621, kas- snjjbonen ƒ97114, idem stek 21. 61. pronkbonen 1532, stambonen 32—51, augurken C 78, idem klejn D 78, idem D 72, idem E f 28, idem CD 37. Bloemen. Asters 521 c^nt, Asp. Plumovis 4042 cent, Troschry. santhen: Samaria 1835 cent, Precose 16—28 cent, White Shirley 19—39 ct., Serenade 2741 cent, Sept. wit 16— 26 cent, Wendy 1831 cent, Shirley 1524 cent. Rayonanten 1427 cent, Milleisdijl 5—12 cent, Elphyn 7—13 cent, Daydream 612 cent, Migoli 5 11 cent, Corona 5—9 cent, Loveli ness C11 cent, Nora 1115 cent, Al- freton 814 cent, Minerva 914 cent, Anjers 911 cent. gezette figuren PASVORM Breestraat 35 Telefoon 30768 LEIDEN MARINUS BRINKS Steenstraat 5 - Breestraat 169 te koop. Te bevragen Rhijngeesterstraatweg 163 Oegstgeest. 5104 Rïei-aletie>i Voor direct gevraagd: SPOELSTERS, BREISTERS, MAASSTERS, INPAKSTERS en LEERLINGEN Tevens kunnen nog enige flinke JONGEMANNEN geplaatst worden. Reiskosten van buiten de stad worden vergoed. Aanmelden Schelpenkade 14a, Leiden om carbonade enz. a. s. Woensdag 21 September in Café MEERZICHT, Oude Wetering. Verder iedere Dinsdagavond, te beginnen 30 September, aanvang 7.30 uur. J. P. KLEIN. 3974 Oude Wetering. Beertjes Honing onmis baar bij guur herfstweer. Geneest noest, bronchitis, asthma. Een delicatessen op de boterham. Koolzaad, klaver, linde, bloemen en importhoning. Prijs f 1.10 tot en met 1.65. Reform huis Ligthart, Terweeweg 84, Oegstgeest, tel. 25610. 3? Morgen op de markt gezellig en voordelig, bij de goedkope wolkraam: pracht wol 100 gr. 1.39, 1.89: Nylons zonder fouten 3.25; dameskousen vanaf 0.98. Ruipie sortering sokken en sportkousen. Tf van den Bosch. 5110 Ter overname aange boden net gedragen jon gens tweed winterjas, grijs, 12 jaar, ook ruilen voor groter, 14 k 15 jaar. Br. on der no. 5115 bur. van dit blad. X Gevraagd net meisje Haarlemmerstraat 125. Gratis. Gedurende de maand September oen fric tion bij onze Permanent v. 5.wassen, watergolven inbegrepen, geen warmte het hoofd. Bespreekt vroegtijdig. Het Kappers huis. Anothekersdijk no. 8, tel. 26218. 5111 Te koop: een 2 persoons kano in goede staat. Café ..Ik leer nog", H. Rijndijk 313, Zoeterwoude. 3962 U wilt graag een har- loge en heeft geen contan ten? Vraagt vrijblijvend inlichtingen over ons spaar systeem. U koop dan met 5 korting. Üurwerkkli- niek. Lage Rijndijk 8. De speciaalzaak van Leiden. 4 3967 Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige flinke geheel zelfstandig kunnen de werken, v. g. g. v. Aan melden 's avonds na 7 uur bij mevr. Ladan, Lage Rijndijk 28a. 3971 GEVRAAGD: (2e hands) Tafelbiljards Tennistafels cn andere spelen. Gezelschaps- Stichting voor Kath. Soc. Jeugdzorg (S. F. L.) Nieu we Rijn 52, Leiden. Tele foon 25000. 3976 2T Al uw reparaties aan Goud. Zilver, Uurwerken, worden vakkundig behan deld in eigen werkplaat sen. „De Goedkopere Zaak" S. v. d. Water, Haar lemmerstraat 185. Onze ja renlange ervaring in Bin nen- en Buitenland garan deert U dit. Naaimachine, electr. boortol, kachelhaard, ko- lengasfornuis, zware eiken uitschuiftafel, Mechelsch boekenkastje, Mechelsch dressoir, eiken kist, lade- kastje, piano, schrijftafels, alles prima. In- en verkoop W. F. Kooreman, Nieuwo Rijn 9, afloop Viabrug. Te lefoon 23261. >113

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3