Rustige dag voor het leger bracht een grote activiteit in de lucht Het voorzitterschap van de Tweede Kamer Gala-voorstelling in het Gebouw van K* en W+ HOE wordt het weer? Koud weer verwacht Kampeerbelasting in strijd met de wet? WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1952 n DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 EUROPA IN HET HARNAS OEFENINGEN EISTEN REEDS EERSTE TRAGISCHE TOL Zo is dan gisternacht de geweldige macht van oefenende Geallieerden in beweging gebracht. Nadat de Brit se generaal in het hoofdkwartier te Sennelager de laatste inlichtingen en bevelen doorgegeven had, ver klaarde hij dc „oorlogstoestand" voor geopend. De Weser, die als een groot lint door Duitsland loopt, vormt de grens tussen het vrede-minnende „Blauw land" en het oorlogszuchtige „Groen land". De aanval komt dus uit het Oos ten. „Blauwland" zal zich zo goed mo gelijk verdedigen, maar zal in eer ste instantie voor de geweldige over macht moeten wijken. Men zal dan het systeem van de „elastische" oor logsvoering toepassen, hetgeen zeg gen wil, dat men tracht de vijand zoveel mogelijk vertraging te bezor gen, zonder in grote gevechten ge wikkeld te worden. Verrassingen niet uitgesloten Terwijl deze vertragende gevech ten door de voorposten geleverd worden, heeft de hoofdmacht gele genheid zich ten strijde te gorden en de oefeningen zullen besluiten met een grootse tegenaanval van de „Blauwen", die de „Groenen" tot ver voorbij hun startpunt hopen terug te werpen. Dit zijn zo de plannen, maar alle mogelijke factoren kunnen mede werken, om dit programma niet ge heel „volgens wens" te laten verlo pen. We herinneren ons nog de oefe ning „Country Thurst" van het vo rig jaar herfst, toen de aanvallers voortijdig teruggeworpen werden, zodat de gehele oefening in het wa ter dreigde te vallen. Maar, in vergelijking met deze oefening „Hold fast", (houd je maar vast), zijn de manoeuvres van het vorig jaar slechts een zwakke scha duw; zowel wat de organisatie, als de uitgebreidheid betreft. De eerste „oorlogsnacht" leverde ondertussen op het eerste gezicht niet zo heel veel actie op. De „vredelievende Blauwen" za ten blauw (van de kou) in hun schut- tersputten en verrichtten die dienst, waarmede een groot deel van het militaire leven gevuld is en die zwaarder is, dan de ondeskundige j Grondige voorbereiding Zij leven allemaal op hoogspan ning, want de oefeningen zijn voor hen geen spel. Een maandenlange theorie en training is eraan vooraf gegaan en iedereen voelt het ge wicht van de verantwoording, die hij te dragen heeft. Gedurende acht da gen is iedere militair, die i.p.v. met een helm met een baret of mutsdas getooid is, een militaire vijand en zij verwachten 'hem achter ieder bosje en op ieder ogenblik van de lange, zenuwslopende nacht. Groenland niet paraat Nog is het rustig in „Blauwland", maar de eerste berichten over acti viteit in „Groenland", die gericht is op een aanval naar het Westen, sij pelen reeds de bureaux van de in lichtingendienst binnen en hèt uur is niet ver meer verwijderd, dat het grote raderwerk zal gaan draaien, waarbij van ieder radertje verwacht wordt, dat hij zijn aantal toeren zal draaien. Gezien de plannen, zal dit aantal niet gering zijn. In tegenstelling met de verwach tingen, is op de rustige nacht een kalme dag gevolgd. De „Blauwen" die de gehele nacht in spanning ge zeten hadden, brachten de dag zoek met eens een kijkje te gaan nemert bij de grens", dat volgens de ver wachtingen een beeld van „zware gevechten" had moeten bieden. De „Blauwen" zijn een beetje te leurgesteld en mompelen, dat dit geen echte oorlog is. Maar wij ach ten het niet onmogelijk, dat de „vij andelijke Groenen" de tactiek der volkomen verrassing willen toepas sen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat zij zullen aanvallen, op het mo ment, dat iedereen in „Blauwland" zal zuchten: „Er zal wel weer niks gebeuren". De „Blauwen" zullen echter hun huid zo duur mogelijk verkopen en hebben van de vrije tijd" gebruik gemaakt om in het grensgebied een uitgebreid mijnenveld te leggen. Als de .Groenen" hier „intrappen", dan zal hun dat menige divisie kosten. Luchtmacht actief Moge het landleger dan nog niet op volle activiteit werken, de lucht macht heeft al de nodige „krijgsda den" verricht. „Blauwe" vliegtuigen hebben het vliegveld Güterslon, waar „groene" verkenningsvliegtui- buitenstaander zou bevroeden: Zij 1«f(taUonneerd waren, duchtig wachtten. Terwijl de frisheid langzaam in koude overging en de helm lichte hoofdpijn verwekte, terwijl de duis ternis steeds dichter werd en de se conden uren en de minuten eeuwig heden werden, tuurden vanuit schut- terputten, gegraven in alle delen van Duitsland, vele duizenden paren ogen in het mysterie van de nacht. De stralende sterrenhemel kon feen der militairen in verrukking rengen, het vèrverwijderde geblaat van een schaap en het geblaf van een hond ging aan hun gehoor voorbij. beschoten, maar de „Groenen" ant woordden per kerende post met een succesvolle aanval op Eindhoven en Twente, waar twee Nederlandse Me teors „in brand geschoten" werden. De vijandelijke" straaljagers wer den op hun weg naar Nederland niet opgevangen door de „blauwe" straal jagers, hetgeen er op wijst, dat de radarbeveiliging althens. tijdens deze aanval niet voldoende in ■tact was. Oefening eist tol Zoals het zich laat voorstellen,- is tijdens zo uitgebreide manoeuvres, De slag om Engeland waarbij zoveel mensen en materiaal samen moeten werken, het plaats vinden van ongelukken bijna niet te voorkomen. Gisteren opende Nederland de tragische lijst van verliezen, doordat boven Leeuwarden twee vliegtuigen tegen elkaar gevlogen zijn, wat aan twee Nederlandse vliegers het leven heeft gekost. De slachtoffers zijn de 31-jarige reserve eerste luitenant vlieger J. F. Stubbe en de 26-jarige reserve tweede luitenant-vlieger R. H. Mulder, beiden uit Amsterdam. Een tragische bijzonderheid bij het ongeval is nog, dat de luitenant Stubbe aanstaande Dinsdag in het huwelijk zou .treden. De luitenant Mulder is g'etrouwd en laat een vrouw en een baby van 3 maanden achter. Alhoewel mén een uitgebreid onderzoek naar het gebeurde zal instellen, meende de commodore J. v. d. Werff, commandant van de luchtverdediging, die vrij kort na het ongeval op het vliegveld aan wezig was, te kunnen verklaren, dat er sprake moet zijn geweest van een vliegfout. Het ongeluk moet ge beurd zijn op het moment, dat de vliegtuigen van de gevechtsformatie in de landingsformatie overgingen. Het bericht, dat ook boven Duits land twee Nederlandse straaljagers zouden zijn neergestort, bleek na derhand op een vergissing te berus ten. Waarschijnlijk heeft men een der theoretische verliezen voor wer kelijke verliezen doorgegeven. Inmiddels zouden volgens niet of ficieel bevestigde berichten negen Nederlandse militairen gewond ge raakt zijn bij verkeersongeluk ken, die tijdens het vervoer naar hun bases in Duitsland zouden hebben plaats gevonden. Ned. vliegvelden onvoldoende beschermd Evenals bij de luchtmachtoefening van het vorige jaar, is een lacune in de Nederlandse luchtverdediging ook nu reeds zeer duidelijk tot uiting ge komen. Vier laagvliegende „vijandelijke" Vampires deden gistermorgen om kwart over zes reeds de inwoners van Leeuwarden uit hun slaap op schrikken en enkele seconden daar na hadden zij hun vuurmonden reeds gericht op de op het vliegveld staande Gloster Meteors. De radarstations waren niet bij machte geweest de aanval te melden, omdat zeer laag vliegende toestellen nu eenmaal niet op het radarscherm worden waarge nomen. Daarvoor moet dan de lucht wachtdienst te hulp komen en deze is in Nederland nog niet in een der gelijk stadium, dat van een effectief beschermingsapparaat kan worden gesproken. Want het was niet één keer dat de aanvallers door het net slipten, maar gisteren op Leeuwar den is het minstens drie keer ge beurd, dat vijandelijke jagers hun vernielend werk konden verrichten de luchtafweer is „op papier" verte genwoordigd. Wanneer echter de uit kijktoren van het vliegveld de al armkreet „scramble" over het vlieg veld heenzond, dan wisten de hier in het najaarszonnetje liggende manschappen van wanten. Zij bereik ten een record, toen 1% min. nadat de alarmkreet gewaarschuwd had, twee Meteors zich met razende snel heid van de grond los maakten. Hoog bezoek. Heden zal de verdedigingsraad van de NATO een bezoek brengen aan enige legereenheden, die in West-Duitsland aan de oefeningen deelnemen. Het uit 20 personen be staande gezelschap, waaronder zich de Nederlandse majoor Van Dishoeck bevindt, zal geen Nederlandse eenhe den bezoeken, maar een Belgische en een Engelse pantserdivisie en enkele groepen van de R.A.F. De Britse mi nister van defensie, veldmaarschalk Lord Alexander, is Dinsdag in het manoeuvregebied gearriveerd. De mi nister, die onder meer een nachtoefe ning zal meemaken, blijft tot het ein de van de oefening. Dr. Kortenhorst no. 1 van de voordracht Gistermiddag te drie uur is de Tweede Kamer in openbare vergade ring bijeengekomen onder leiding van de heer Kortenhorst. De geloofsbrieven van de leden die benoemd verklaard zijn in de vaca tures ontstaan door het ontslagnemen van de leden die tot minister zijn be noemd, werden goedgekeurd. Aanbieding der rijksbegroting. Vervolgens bood de Minister van Financiën, de heer VAN DE KIEFT, de rijksbegroting aan. Hij merkte daarbij op, dat de stuk ken grotendeels door de afgetreden regering in gereedheid zijn gebracht. Dit brengt met zich, dat in de be groting de 'indeling in hoofdstukken nog niet kon worden aangepast aan de gewijzigde departementale inde ling. Zulks zal zodra mogelijk als nog geschieden. De korte spanne tijds, welke de re gering na haar optreden ter beschik king stond, heeft haar geen andere keuze gelaten, dan indiening der door het vorige kabinet voorbereide be- grotingsontwerpen. Nader beraad van de ontwerpen doof het huidige kabinet zal er toe kunnen leiden, dat bij nota's van wijzigingen verande ringen op onderdelen van het beleid bij de Staten-Generaal aanhangig worden gemaakt. Volledigheidshalve moge daarbij nog worden opgemerkt, dat een en ander niet wegneemt, dat de rege ring vanzelfsprekend de volle ver antwoordelijkheid voor de aangebo den ontwerpen draagt. De stukken, die minister Van de Kieft in het bekende koffertje heeft medegebracht, worden daarop door de kamerbewaarder van de rege ringstafel naar het bureau van de voorzitter gebracht. Vervolgens wordt de nominatie voor het voorzitterschap opgemaakt. Voor de eerste plaats worden 78 stemmen uitgebracht, waarvan 73 op de heer KORTENHORST, 1 op de heer Van der Zande, 1 op de heer Lucas en 3 blanco. Voor de tweede plaats worden 77 stemmen uitgebracht en wel 67 op de heer JOEKES, 4 op de heer Terp stra, 1 op de heer Tilanus, 1 op mej. Tendeloo en 4 blanco. Voor de derde plaats worden uit gebracht 74 stemmen, waarvan 69 op de heer Terpstra, 1 op de heer Schou ten, 3 op de heer Krol en 1 blanco. De nominatie komt dus te luiden: 1. mr. L. G. Kortenhorst (K.V.P.), 2. mr. A. M. Joekes (Arb.) en 3. mr. J. Terpstra (A.R.). De commissie van de stemopne- mers, bestaande uit de heren Ch. Van den Heuvel, Droesen, Zegering, Had- ders en Willems, zal met jkvr. Wtte- waal van Stoetwegen en de heren Van Dis, Vermeer en Jansen deze voordracht aan H. M. de Koningin aanbieden. Tegen 4 uur wordt de vergadering gesloten. De Kamer komt Donderdagmiddag een uur weer bijeen. CONGRES VAN DE KATH. BAKKERSPATROONS. Tijdens een plechtige bondszitting gistermiddag gehouden in de Metro- pole-schouwburg te Tilburg door de Ned. Kath. Bakkerspatroonsbond, die zijn 35-jarig bestaan viert, releveer de de voorzitter van de bond, de heer J. Hurkmans uit Breda, de oprich ting van de bond in 1917. Door de heer J. Muller uit Kerk- rade werd aan het bondsbestuur een vaandel van de bond aangeboden. De heer J. van Deudekom bood een beginkapitaal van 6000 aan voor een eigen bondshuis in den Haag. Tij dens de jongste oorlog werd namelijk het oude bondshuis aan het Bezui- denhout te den Haag verwoest. Voorts ontvingen elf leden een bondsonderscheiding in de vorm van een oorkonde. De oud-voorzitter van de bond, de heer J. Speekenbrink uit Bergen op Zoom, die de zitting niet bijwoonde, ontving het gouden bonds- kruis. Een. inleiding werd gehouden door pater Eusebius, O.E.S.A., uit Eind hoven over het katholieke organisa tie-leven. Verschillende sprekers voerden daarna nog het woord. Deze eerste dag werd besloten met een druk bezochte receptie in hotel „Modern" op de Heuvel. Ook het be stuur van de Tilburgse Kath. Bak kerspatroonsbond recipieerde hier in verband met het 50-jarig bestaan. De algemene vergadering wordt hedenmorgen om half elf voortgezet in de Metropole-schouwburg. In de middag is in het paleis-raadhuis een officiële ontvangst door het gemeen tebestuur van Tilburg. CONGRES R.K. STUCADOORSPATROONS. Gisteren en vandaag wordt door de Nederl. Kath. Bond van Stucadoors- patroons „St. Antonius" in Venlo een congres gehouden-. De bondsvoorzit ter, de heer Fr. Janssen uit Venray, zeide in het openingswoord, dat de algemene situatie in het bouwbedrijf zich het laatste halfjaar wel zeer grondig heeft gewijzigd. Het is on verklaarbaar dat er reeds nu diver se bedrijven in werkverlegenheid verkeren ondanks het feit dat er toch nog voldoende werkgelegenheid is in de bouwsector en zeker in het stu- cadoorsbedrijf. Spr. meent nog altijd als een van de oorzaken hiervoor te mogen aanwijzen het onvoldoende bekend zijn met datgene wat krach tens de sociale voorschriften en be palingen is opgelegd. Wanneer men op het ogenblik ziet voor welke prij zen er wordt aangenomen, en daarbij rekening houdt met de lonien welke men nog rustig of misschien ook wel onrustig, betaalt, dan ligt hier een onomstotelijk bewijs dat er een groot aantal stucadoorspatroons absoluut ondeskundig is op het gebied van cal culeren, aldus spr. Spr. meent toch dat de eerste beginselen voor het pre- dicaat patroon, gelegen zijn in de kennis van calculeren. Dat dit steeds moeilijker wordt als gevolg van het herhaaldelijk wijzigen van lonen, lasten en materiaalprijzen is vanzelf sprekend, doch ware men dan zo verstandig om hieraan voldoende aandacht te besteden, dan zou nog veel onheil voorkomen kunnen wor den. Prinses Armgard, de moeder van ürins Bernard, bezocht gistermiddag de oude kunst- en antiekbeurs te Delft. Beethovens „Fidelio Tijdens de fractievergadering van de K.V.P., gehouden na de vergade ring der Tweede Kamer op Dinsdag middag 16 September, werd het nieu we bestuur van de fractie gekozen. Het bestuur is als volgt samenge steld: Voorzitter: prof. mr. C. P. M. Romme; vice-voorzitter: W. J. An- driessen; T. D. J. M. Koersen secre taris; en leden: dr. ir. W. J. Droesen en dr. A. M. Lucas. GEPREPAREERDE WALVIS IN AMSTERDAM. De opvoering van Fedelio, als opening van 't opera-seizoen droeg een bijzonder luisterrijk karakter. Hare Majesteit Koningin Juliana was met Prins Bernhard en dignitarissen aanwezig tot vreugd van de vele aanwezigen uit Den Haag en van el ders. Onder de meesterhand van de dirigent Joseph Krips werd door het gezelschap in Beethoven's muziek drama ,dat bi: geen enkel begrip opera, is onder te brengen, een on gekende hoogte bereikt. Bij de opera is de dirigent van he. grootste be lang. Zo ook hier weet Krips het en semble te leiden, te beinvloeden en op te voeren tot een first class ensem ble. Met de grootste liefde werd Fidelio gegeven, robuust extatisch en emotioneel. Krips kent de karakter vastheid en de ervoering van deze prachtige muziek. De uitvoering van de 3e Leonore Ouverture vóór 't laatste tafreel en de geladen sfeer van de koorfinale op 't toneel kenmerken M Hit Hpf wa<? pronts Hpzp wedereave De Kon- Ned- Toeristenbond A. N. ii j g deze wedergave f h middel een door iiroUre van Hp warp lipfrlp pn Pront. velen van de spelers) hun bewe gingsgemak van de zin voor uitbeel ding. Onder de hoogst kunstzinnige leiding van Kripio en geïnspireerd door Frans Vroons werd 't tot een bezield ensemble. Allen beheersen de partituur volkomen, welke dan ook bijzonder fraai tot klanken ge bracht werd, in volstrekte homogeni teit, Een stroom van ontroering kwam over de vele toehoorders in K. en W. en de solisten met de diri gent werden herhaaldelijk terugge roepen en toegejuicht: Terecht, want 't was een indrukwekkend begin van 't opera seizoen. J. KORTMANN. (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KANS OP BUIEN. Wisselend bewolkt met plaatse lijk enkele buien. Langs de Waddenkust aanvankelijk krach tige, overigens matige Noord- Westelijke tot Westelijke wind. Vannacht iets minder koud, mor gen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 18 Sept.: zon op 6.19 en onder 18.4 maan op 5.21 en onder 18.16 uur: Het K. N. M. I. deelt mede: Tengevolge van het heldere weer met weinig wind kwam er vannacht in ons land op vele plaatsen zware nachtvorst voor. Onder invloed van een diepe depressie voor de kust van Noorwegen zal er de komende nacht meer wind_ staan, zodat de tempera tuur dan niet tot zo lage waarde kan dalen. Morgen overdag daarentegen wordt ons land geheel overspoeld door koude lucht uit het hoge Noor den tengevolge waarvan de maxi mum temperatuur lager zal zijn dan in de afgelopen dagen. Boven de Noordzee ontwikkelen zich in de kou de lucht buien, die later ook ons land kunnen binnendrijven. Bij IJsland ontwikkelt zich een nieuwe storing die zich evenals zijn voorganger naar het Noordzeegebied zal bewegen. Voor de komende dagen moet dan ook op wisselend weer gerekend worden met temperaturen gemiddeld benedesn de normale waarde voor de tijd van het jaar. Uet w-e.fi in Swiajia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer max. temp. gisteren OSLO zwaar bew. 13 c. STOCKHOLM zwaar bew. 23 c. EDINBURGH onbewolkt 13 c. LONDEN zwaar bew. KOPENHAGEN zw. bew AMSTERDAM licht bew. ZURICH LOCARNO GENEVE PARIJS BORDEAUX NICE FRANFURT MUNCHEN WENEN LUXEMBURG INNSBRUCK zwaar bew. motregen geheel bew. zwaar bew. mist zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt 18 c. 17 c. 17 c. 12 c. 15 c. 19 c. 19 c. 19 c. 22 c. 20 c. 16 c. 18 c. 17 c. 21 c. Premie voor woningverbetering Voor de verbetering van wonin gen, die wegens technische gebreken of slechte indeling onbewoonbaar zijn "geworden of dreigen te worden, kunnen thans op ruimere schaal dan voorheen, premies worden vertrekt. De premie bedraagt maximaal 1400 per verbeterde woning. Geval len, die uitsluitend normale onder houdswerken betreffen, zoals schil deren, behangen en andere z.g. klei ne onderhoudswerken, komen niet voor premie in aanmerking. De premieregeling voor woning splitsing, ingevolge welke voor elke door splitsing verkregen woning een premie van maximaal 2100 kan worden verleend, blijft onverminderd van kracht. Voor inlichtingen dient men zich te wenden tot het gemeentebestuur of tot de directie van de Wederop bouw en de Volkshuisvesting in de provincie. De 23 meter 1 welke van de ware liefde en groot vakmanschap getuigt. De executanten hebben zingend en spelend, soliërend of in enembles een hoog niveau bereikt en 't orkest deed bijzonder mooie dingen, 't Koor was uiterst verzorgd van klank en timbre, en de bezetting in de uitnemende handen van Frans Vroons, die in geestelijke grootheid voorop ging. Aangrijpend vertolkt hij Floristan. Na hem noemen wij Gré Brou- wenstijn als Leonore, een krachtige liefdevolle figuur, die voortreffelijk door haar werd verklankt. De frisse geprepareerde zuivere stem van Corrie van Bec- walvis, die na de reis door Skandi- navië en Duitsland thans door ons land op tournée gaat, zal Donderdag- kum leent zich perfect om de meis jesfiguur van Marzelline weer te ge ven. Chris Scheffer was als Jaquino goed, Gerard Groot een goedhartige Met donderend geweld vlogen de Meteoor straalvliegtuigen, behorend aan tember a.s. af zaï „Mevrouw Haroy markante voordracht. Noemen wij den Engelse en Amerikaanse luchtmacht, in grote snelheid over Londen. De vliegtuigen namen deel aan de Slag om Engeland, die boven Londen werd „uitgevochten". In deze formatie vlogen de straaljagers over Trafalgar Square, voorafgegaan door een Hawker 212. Het ongeveer 45 meter hoge standbeeld van Nelson is op de foto te zien. middag op 3 uur op het Centraal Sta- |QCC'0 wat klankloos evenwel. Ota- tion arriveren met de grootste wa- kar Kraups ais £jon pizzarro nam UCiiC111 ut c af'8, Mar™"" een °Pva^ende plaats in door zijnde eerste plaats een vergunning no- "'dig om kampeerders toe te laten, waarna de kampeerder dan nog eens in tegenstelling tot de toerist, die in een hotel of pension overnacht een vergunning nodig heeft om te mogen kamperen. zoals de naam van de 60 ton wegende paol0 Gorin als Don Fernando; en vinvis luidt, voor het publiek te be- i Chris Taverne en Gé Genemans, die zichtigen zijn, zo deelde ons het im- zo bevredigend mogelijk de havelo- pressariaat Mikkenie te Amsterdam J ze schare van gevangenen vertegen mede. woordigden. Bovendien getuigt (bij Bezwaarschrift bij gemeenteraad van Noordwijk Dit voorjaar heeft de ANWB zich met kracht gekeerd tegen de nieu we en ingrijpende leges verordening, welke de Gelderse gemeente Putten inmiddels had aanvaard. Voor de gemeente Noordwijk is een schatting van 150.000 kampeer- overnachtingen in de afgelopen zo mer stellig aan de lage kant. Teneinde ten aanzien van de le gesheffingen op het kamperen een uitspraak in hoogste instantie te ver krijgen, heeft een medewerker van de afdeling „Sociaal Toerisme' van de ANWB een bezwaarschrift inge diend' bij de gemeenteraad van Noordwijk tegen de van hem geheven leges. Wanneer zoals overigens te verwachten valt dit bezwaar schrift door de raad wordt afgewe zen, zal men in appèl gaan bij de Raad van Beroep voor de Directe Belastingen om daarna zo nodig een cassatieberoep in te stellen bij de Hoge Raad. Voor dit proefproces heeft de ANWB de kampeergemeente Noord wijk slechts „uitgekozen', in verband met zijn voor de procesgang gunstige ligging. een Bondsmedewerker bij de ge meenteraad van Noordwijk ingediend bezwaarschrift, opnieuw de strijd aangebonden tegen de kampeerleges. De ANWB is van mening, dat een legestarief voor gemeentelijke kam- peervergunningen, dat rekening met de tijdsduur en het aantal deelne mers aan het kamp, waarvoor de vergunning wordt aangevraagd, in strijd is met de gemeentewet. Zoals bekend zijn er nog verschil lende gemeenten, die hun leges vol gens dit tarief berekenen, hetgeen vooral voor gezinnen en groepen betekent, dat deze heffingen het ka rakter krijgen van een kampeerbe lasting. In feite is er ten aanzien van de kampeerders daarenboven sprake van een dubbel vergunningstelsel. De exploitant van het kampeer terrein of kampeercentrum heeft op

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2