Hoge scores en spannende slotfases in div. wedstrijden Blauw Zwart boekte ruime zege op H.B.C. met 6-3 Warmunda en Docos delen de punten Gaston Reiff dicht bij wereldrecord MAANDAG 15 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA Z Van de Engelse velden Spannende slotfases in tal van wedstrijden, onverwachte uitslagen en hoge scores kenmerkten het Leagueprogram van Zaterdag, dat wederom meer dan een millioen toeschouwers trok Vier ploegen, bij welke Newcastle Uni ted, de cuphouder, en Sheffield Wednesday, pas gepromoveerd naar de eer ste divisie, boekten hun eerste overwinning, terwijl Walsall in de Zuidelijke sideling van de derde divisie, zijn eerste puntje behaale van het seizoen door een gelijk spel tegen Coventry. Voorts leden Preston North End en Erighton hun eerste nederlaag. In totaal werden in 46 wedstrijden niet minder dan 165 doelpunten gescoord. Norwich spande de kroon met een 8—1 zege in de uitwedstrijd tegen Shrewsbury alhoewel het in de tweede helft met 10 man speelde. vers—Doncaster Rovers 21, Bury— Notts County 0—1, Hull City—Swan sea Town 1—1. Leeds United—Ful- 2—0, Lincoln City—Hudders- Leld Town 2—2, Luton Town—West Ham United 00, Nottingham Fo restBrentford 30, Plymouth Ar- gyle—Rotherham United 4—3, South ampton— Everton 1—1. Liverpool en Burnley handhaafden zich Liverpool en Burnley, de leiders in de eerste divisie, moesten elk een punt afstaan doch handhaafden zich aan de kop met resp. 12 en 11 pun ten. Op Highbury werd Arsenal voor de tweede maal in dit seizoen op eigen terrein geslagen. De tweede helft was zeer spannend, met de climax in het laatste kwartier, toen Charlton, dat een 30 voorsprong te loer had zien gaan, alle zeilen bij zette en dertien minuten voor het einde het winnende doelpunt scoorde. De overwinning van Newcastle op Preston was voor een groot deel te danken aan het schitterend spel van do Chileen Robledo, die in arie mi nuten twee maal de bal in de touwen joeg nadat Preston met 32 had voorgestaan. Te Middlesborough kwam Man chester City bij een 25 achterstand zo dreigend opzetten dat de thuis club, na twee goals, geïncasseerd te hebben, zich tot het uiterste in moest spannen om de 54 voorsprong te behouden. Bij Middlesbrough was Mannion, die geschorst is geweest, weer van de partij en hij maakte het tweede doelpunt. Chelsea speelt thans onder leiding van de nieuwe manager Ted Drake zo goed, dat het wel eens „de ploeg van het seizoen" zou kunnen wor den. Nadat de Londenaren Woensdag j.l. met 40 Blackpool hadden ge kraakt moest thans Aston Villa er met dezelfde cijfers aan geloven. Wolverhampton sloeg Derby dank zij een doelpunt van Swinbourne twee minuten voor het einde, en staat nu derde op de ranglijst. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalCharlton 34. BlackpoolSunderland 20, CardiffBurnley 00, Chelsea Aston Villa 40, Derby County Wolverhampton Wanderers 23, Li verpoolPortsmouth 11, Manches ter UnitedBolton Wanderers 10, MiddlesbroughManch. City 54, Newcastle UnitedPreston North End 43, Sheffield WednesdayTot tenham Hotspur 20, West Brom- wich AlbionStoke City 32. Tweede divisie: BarnsleyShef field United 13, Birmingham City Leicester City 31, Blackburn Ro- CROMVLIET— MEERBURG 0—0. Met 2 invallers, voor J. v. Velzen en Th. Zandbergen, trok Meerburg naar Den Haag om de eerste com petitiewedstrijd in het nieuw begon nen seizoen te spelen, en het moet gezegd, dat beide partijen op het mooie Cromvliet terrein een heel behoorlijke wedstrijd gespeeld heb ben. Was voor de rust Meerburg iets meer in de aanval, na de rust was het Cromvliet, dat een lichte veld- meerderheid had, hoewel juist toen de Meerburgers enige fraaie kansen kregen, die echter niet werden be nut. De beide achterhoeden verde digden subliem, en de beide keepers, die heel wat werk kregen, maakten een solide indruk. Zoals gezegd pak ten na het aanvangssignaal beide ploegen de zaak meteen serieus aan en al gauw kopte N. Romijn een voorzet van J. Zandbergen net naast. Een schot van P, Zandbergen tikte de Haagse doelman over de lat, en een hard schot van P. Ramaker wist hij keurig te houden. Aan de andere zijde kreeg Pelk weinig moeilijke ballen te verwerken, maar vlak voor rust had Meerburg niet over pech te klagen, toen de middenvoor van Cromvliet voor open doel staande, de bal hoog overschoot. Na de rust ontwikkelde zich een spannende strijd, want beide par tijen vochten hard voor de over winning. Beide ploegen kregen ook wel enige kansen om te doelpunten, maar het wilde niet lukken. J. Zand bergen, die de links-achter van Cromvliet herhaaldelijk te snel af was, had eenmaal, bepaald pech, toen een vliegend schot van hem, via de vingers van de Haagse kee per en de doelpaal corner vloog, ter wijl hij even later hard naast schoot. P. Janson kreeg eveneens een prach tige kans, toen hij alleen voor de 'Haagse keeper staande, de bal ver naast schoot. Het doel van Pelk ont snapte kort daarop ook aan doorbo ring, toen de middenvoor der gast heren tegen de lat kopte. Verder bleven de verdedigingen meester van het terrein, en kwam het einde met dubbel blanke stand. De inval lers die Meerburg telde, hebben zich verdienstelijk geweerd en vooral rechts-half P. de Jeu mag op een goede wedstrijd terugzien. Scheids rechter Nuyens had deze sportieve wedstrijd goed in handen en toonde zich een goede arbiter. Meerburg heeft in ieder geval het eerste winst puntje binnen en blijven de wit- zwarten spelen als in deze wedstrijd, dan kunnen successen niet achter wege blijven. ZATERDAGVOETBAL De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Zaterdagcompeti tie van de KNVB luiden: District West II: 3e klasse A: Ter T cedeRijnsburgse Boys 24. Quick - BoysOapelle 53, MonsterDoto 3—2, '-sGravenzandse Sportver. ARC 21, CSVDNoordwijk 13. CONCORDIA—LUGDUNUM 1—2. Met niet minder dan 4 invallers vertrok groen-wit naar Hillegom, maar mede door de stuwende middenlinie en de hard werkende plaatsvervangers werd toch nog ge wonnen. Nadat Linschoteni door een blessu re spoedig het veld moest verlaten, zag het er voor onze stadgenoten aanvankelijk donker uit. Toch wist groen-wit de kracht te vinden, met goede aanvallen het Concordia-doel te bestoken en nadat vele aanvallen waren afgeslagen, gelukte het Ka- paan het eerste doelpunt te maken (0-1). Na rust een fel aanvallend Lugdu- num en nu was het Philippo die de roos trof (02). Concordia gaf zich echter niet gewonnen, maar stug ver dedigen voorkwam doelpunten. Ook de Lugdunum-voorhoede had al haar kruid verschoten en met de over winning in 't zicht werd kalm verder gespeeld. In de laatste minuut wist de thuisclub nog de eer te redden (1-2). De eerste overwinning van Blauw Zwart in de nieuwe competitie werd gistermiddag op eigen terrein be vochten in een aantrekkelijke wed strijd met goed open spel en fraaie combinaties. De linksbinnenplaats van Piet van Rhijn, die wegens mili taire dienst niet spelen kon, werd in genomen door K. van Leeuwen. L. Uitendaal voldeed uitstekend als midvooi en de rechtervleugel werd gevormd door Enny van Rhijn (rechtsbinnen) en Leo Ruygrok, die na de rust vervangen werd door zijn broer Cor. G. Vogels en C. Noord- over vormden de verdediging. Reeds na enkele minuten nam Blauw Zwart, dat de eerste helft het windvóordeel genoot de leiding. Mid- voor Uitendaal ving een bal, die van het noutwerk terugketste op en scooide onhoudbaar (10). In de 10e minuut kwam na een goede combina tie tussen linksbuiten Dekleermaker en Uitendaal de bal voor de voeten van K van Leeuwen, die keihard in- schooT (20). Ongeveer halverwege de eerste helft werd de voorsprong I precies voor de voeten van Cor Ruyg- opgevoerd tot 30 door Uitendaal, rok en deze goer, ogenblik aarzelde na uitstekend samenspel met E. van I en doelpuntte (53). Tien minuten Rhijn. Nadat de HBC-rechtsbuiten i later herhaalde zich dezelfde situatie, met een schot via de binnenkant van Nu was het K. van Leeuwen, die hard de paal doel getroffen had was het de j inschoot. De bal werd weggestompt. beurt aan Leo Dekleermaker, om een Ruygrok stormde toe en de eind- doelpunt te maken, nadat hij samen 1 stand 63 was bereikt. In een wedstrijd, waarin Docos alles in het werk stelde om een zo gunstig mogelijk ï'esultaat te behalen, is Warmunda er niet in geslaagd de fellere obstructie van de Rood-Witten, door haar technisch iets beter spel teniet te doen. In het algemeen is de thuisclub het meest in de aanval geweest, doch Docos blokkeerde het doel afdoende, zodat keeper Smits geen al te moei lijk werk kreeg. Indien echter de thuisclub inderdaad schietkansen kreeg, was vaak de juiste richting zoek of vonden zij in Smits een on overkomelijk struikelblok. Fas in de 35e minuut kwam succes voor War munda. Bij een aanval door het mid den krijgt Kuijs een kans, hij ziet echter v. Hulst zonder bewaking en zijn korte pas brengt laatstgenoemde in vrije positie. Onhoudbaar vliegt de bal daarop in de touwen (61). Niet ontmoedigd probeert Docos de ze achterstand weg te werken. Met verre trappen wordt getracht de voorhoede op te stuwen, doch dit systeem brengt tegen de hechte Warm.-defensie weinig kansen. Met ongewijzigde stand komt dan de rust. Na de thee is het wederom War munda, die het eerst probeert te' doelpunten, maar Docos huldigt het „weg is weg"-stysteem en laat de met K. van Leeuwen de bal tot in de buurt van het HBC-doel had op gebracht. Enkele minuten voor de rust werd de stand 42, toen de HBC-midvoor een op een corner vol gende doelworsteling wist uit te bui ten. In het begin van de tweede helft gaven beide elftallen elkaar niet veel toe. Na ruim een kwartier rende K. van Leeuwen alleen op het HBC-doel af. Hij werd echter gevloerd en kreeg een strafschip te nemen, die hij kei hard inschoot, maar regelrecht op de doelman af. Er kwam wel een doel punt, maar aan de andere kant (4-3). De strijd werd iet feller. Maar de hoop van HBC, om 't tot een gelijke stand te brengen werd de bodem in geslagen, toen in de 21e minuut een door Dekleermaeker ingeschoten bal door de doelman werd weggestompt, THBTEYLINGEN 2—1. Teylingen heeft het er lelijk bij iaten zitten in Haarlem door zonder punten thuis te komen, en dan nog wel na zeker gedurende tweederde in de meerderheid te zijn geweest. De eerste tien minuten gaat het spel gelijk op, doch de aanvallen van beide kanten zijn niet gevaarlijk Als THB in een mooie aanval het de Teylingers lastig maakt wordt niet voldoende ingegrepen en dit brengt het eerste doelpunt (10). Hoewel Teylingen tracht de achterstand in te halen is het soms onbegrijpelijk, dat er geen doelpunten komen. Voor de rust weet Tylingen toch de ach terstand te niet te doen door een mooie aanval van Teylingen, welke door de midvoor keurig aan de vrij staande linksbinnen af te geven en deze met een pracht schot de stand op gelijke voet brengt (1—1). Na de thee is het Teylingen, dat absoluut sterker speelt en de aanvallen zijn ook legio, maar het schot is bedroe vend en niets werkte mee. Zelfs een opgelegde kans ging verloren door het effectvolle terrein waar de bal juist een wending nam naast de bui tenkant van de paal. Bij een goede aanval van THB, geleid door links, wordt keurig voor doel geplaatst en onberispelijk ingeschoten (2—1). er gewerkt wordt, niets mag meer baten en de eerste twee punten zijn voor Teylingen verloren. blauw-witten geen enkele kans. Eni ge corners zijn het gevolg van dit overwicht, doch heel Docos staat voor doel om erger te voorkomen. Direct daarop enige gevaarlijke uit vallen van Docos, die een waarschu wing moesten betekenen voor de thuisclub want de snelle buitenspe ler van de rood-witten weten de bal nog al eens voor doel te brengen. Er is nog een kwartier te spelen als over links £irkzee de bal even vrij krijgt. Wel tracht Zwaan de bal nog te onderscheppen, maar dit lukt hem niet. Witteman wordt daardoor ver rast, zodat hij de voorzet niet meer kan onderscheppen en v. Teijlingen een goede kans krijgt om de bal in te koppen, waarvan hij gretig ge bruik maakt (11). Te laat wordt hierdoor Warmunda gealarmeerd. Docos gaat verdedigen en er is geen doorkomen aan. In een der laatste minuten mist invaller v. Noort nog een unieke kans als hij, vrij voor doel staand, zijn schot van richting veranderd ziet door een wanhopig springende tegenstander, waardoor de bal via de paal weer in het veld springt. Kort daarop blaast scheids rechter de Hertog voor de laatste maal en heeft elk elftal een punt in de wacht gesleept. ALPHIA—DSO 0—1. Op haar nieuw terrein aan de Nieuwe Sloot opende Alphia gisteren het nieuwe seizoen met een wed strijd tegen DSO uit Zoetermeer Het is Alphia niet gelukt dit met een overwinning in te zetten, waot met een magere 10 overwinning wisten de gasten beslag te leggen op beide punten. Deze overwinning was wel licht een teleurstelling voor de Al- phianen, doch gezien het vertoonde voorhoedespel kon niet anders wor den verwacht. In deze linie kwamen enkele spelers voor, die een behoor lijke balcontrole hadden, maar er zat in deze spelers niet de minste vecht lust. Althans die indruk kregen wij. In de eerste helft ging er nog iets van deze linie uit, maar een behoor lijk schot hebben wij van geen der voorhoedespelers kunnen optekenen. Toch was er nog een kansje in de eerste helft, maar de Alphia-rechts- binnen mikte juist iets te veel naar links waardoor de bal naast ging. Dit was dan ook de enige kans, welke de thuisclub zich wist te scheppen. Aanvankelijk was DSO is sterker maar Bouthoorn en Idenburg wisten spoedig het spel in evenwicht te Fanny en Slijkhuis wonnen in Antwerpen laatste tijd dateert van Juli 1944). Tevens betekende zijm tijd een nieuw Belgisch record. Mc Millan deed er 4 min. 12 seconden over. Toen Wim Slijkhuis op de laatste 100 meter van de 3 kilometer Lucien Theys passeerde, ging er een gefluit op onder het publiek. De toeschou wers waren van mening, dat onze landgenoot onsportief had gelopen, want steeds was hij Theys als een schaduw gevolgd en nimmer had hij een meter kop gedaan. Toen kwam de mani aan de luidspreker ons ver tellen, dat Slijkhuis zich voor dit feit liet verontschuldigen, want hij had zich, na het herstel van zijn blessures niet geheel durven geven en daarom een. afwachtende race gelopen. Deze uitleg werd gemakkelijk door het publiek aanvaard. Niettemin moet er op worden gewezen, dat Slijkhuis èn in den Haag (Laan van Poot) èn in Drachten reeds een 3600 meter heeft gelopen na het herstel van zijn bles sures. Bovendien was de wijze van lo pen, zoals Slijkhuis dat tegen zijn Belgische collega deed, geen afwij kend recept voor de TVekvogelman. Al spoedig nam Theys de kop, waar na Slijkhuis op de tweede plaats nesletde, schuin achter de Belg, zo dat de laatste de aanwezighed van de tweede man voortdurend moest voe len. Theys liep dus ronde na ronde in het besef, dat er 'n aanval van zijn tegenstander moest komen, een aan val waarvan Slijkhuis het juiste ogenblik kon bepalen. Die aanval kwam in de laatste ronde,, op het voorlaatste rechte einde. Maar Theys verwees zijn tegenstander resoluut naar de tweede plaats. Slijkhuis kwam terug, op het ogenblik, dat beide lopers pit de laatste obcht kwa men. En toen passeerde de Hagenaar met zyn sterke eindspurt royaal zijn tegenstander. De tijd van Slijkhuis bedroeg 8. min. 24 sec., die van Theys Met een verbeten gezicht, waar schijnlijk veroorzaakt door de drei gende schorsing, had Gaston Reff zich voor het begin van het nummer 1 Engelse mijl aan het publiek op Beerschot te Antwerpen laten voor stellen. Met de Australiër Mac Mil lan als concurrent en de Brusselaar en clubgenoot Dooms als „trekker" heeft Reiff een zeer ernstige poging gedaan het wereldrecord op de mijl, dat sedert Juli 1945 op naam staat van Gunder Haegg met een tijd van 4 min. 1,4 sec. te verbeteren. Doorns, de gangmaker in de eerste tonde (409 meter) met een tijd van seconden, viel al spoedig uit, waarna Mac Millan de kop overnam. De 2e 400 meter werden afgelegd in 61 seconden en 500 meter voor de finish toen Mac Milland even ver slapte, nam Reiff zelf de kop over. Ook de derde 400 meter waren in 61 seconden afgelegd. Een verbetering van het wereldrecord zat er op dat ogenblik in, mits Reiff de laatste 400 meter in maximaal 59,3 seconden zou afleggen. Na de bel spurtte de Belg van de Australiër weg, de afstand tussen beide lopers werd voortdu rend groter, maar 200 meter voor hef einde gaf Reiff tekenen, dat hij het felle spurttempo niet zou kunnen vol houden. Hij gaf op de laatste 100 me ter de reserves van zijn krachten, maar zijn aanval op het wereldrecord was mislukt. Hij bleef 1,4 sec. boven het record van Haegg. Zijn tijd over de laatste 400 meter bedroeg 60,8 sec., een bewijs, dat zijn eindspurt niet ge slaagd was. Met 4 min. 2,8 sec. heeft Gaston Reiff zich evenwel geplaatst als numero 3 op de wereldranglijst van deze afstand, achter Gunder Haegg met 4 min. 1,4 sec, en Arne Andersen met 4 min. 1,6 sec. (deze 8 min. 25,4 sec. Hoewel geen we reldtijd zij niettemin opgemerkt,.dat Slijkhuis noch dit seizoen, noch in het vorig seizoen een tijd vam 8 min. 24 sec. heeft laten oteren. Hieruit mag de conclusie worden getrokken, dat de prestaties van Slijkhuis zich weer in stijgende lijn bewegen en dat men in de nog komende wedstrijden goede prestaties van hem mag verwachten. Fanny Blankers-Koen kwam op drie nummers uit. De 80 meter hor den, waarop men ook Shirley Strick land verwachtte, won zij in 11,2 sec. met Willy Lust dicht op de hielen (11,5 sec.). Toch liep onze landgenote niet met 100 procent vertrouwen op dit nummer. In tegendeel, wij kregen dfe indruk, dat zij technisch gezien de horden „voorzichtig" nam. Fanny, die mentaal weer vol strijd lust is, hoopt op 21 September te Berlijn de Australische hordenloop ster te ontmoeten en als dat niet het geval is dan misschien op 4 October te Edinburgh, tijdens een lichtwed- strijd. De 200 meter, waarvoor zij niet stond ingeschreven, liep Fanny Blan kers-Koen in 23,9 sec. en daarbij wer den de Australische Vera Johnston en Willy Lust royaal geslagen. Willy Lust loopt niet vaak een 200 meter en voor zover wij hebben kunn-en na gaan, verbeterde het Zaanlandse meisje haar persoonlijk record met 0,3 sec. van 23,1 sec (1951) op 25,8 sec. Tenslotte hebben Fanny en Willy er zorg voor gedragen, dat de esta- fettedamesploeg van Beerschot het Belgisch record op 4 x 100 meter royaal verbeterde. Willy startte als eerste loopster, daarna kwamen twee Beerschot-Athletes en vervolgens ging Fanny Blankers-Koen als laat ste weg, nadat zij twee keer naar het stokje van het Antwerpse meisje had moeten grijpen. Haar grote achter stand op de Beerschot-ploeg liep zij royaal in. De tijd van de gemengde ploeg werd 51,4, die van Beerschot 51,9 sec., een nieuw Belgisch record. Het oude stond op 53,8 sec. Resteert nog te vermelden, dat Yevette Williams twee nummers won, het discuswerpen met 39.79 meter en het kogelstoten met 12.96 meter, dat Verwey tweede werd op de 100 meter in 11,3 sec. achter de Schaer- beekman Linssen, dezelfde Trekvo- gel-athleet tweede werd op de 300 meter met 35,5 sec., wederom achter Linssen (34,6 sec.) en dat van Kreu ningen, zeer tactisch op de 1000 me ter zegevierde in 2 min. 32,9 sec. Tenslotte belegde Greep de tweede plaats op' de 200 meter in 22,9 sec. NIEUW WERELDRECORD KOGELSLINGEREN. Sverre Strandli heeft het wereld record kogelslingeren, dat op naam stond avn de Hongaar Czermak met 60.34 meter en gevestigd was op 24 Juli van dit jaar, met bijna een meter verbeterd. Tijdens de athletieklan- denwedstrijd NoorwegenFinland B te Oslo kwam Strandli op 61.25 me ter, een prestatie, waarmede hij na tuurlijk ook het Europees record op zijn niaam bracht. De marathonloop om het nationaal kampioenschap, door de jubilerende Gooise athletiekclub te Hilversum gehouden, is in een overwinning ge ëindigd van Janus van der Zande, die op het parcours van ruim 42 km meer dan een kilomèter op zijn naas te concurrenten wist uit te lopen. De uitslag luidt: 1, van der Zande (Olympia, Halsteren) 2 uur 39 min. 37 sec.; 2. de Koning (Olympia, Hal sleren) 2.46.21; 3. Westerhof (APGS Amsterdam) 2.53.0. VAN DER HOEVEEN KAMPIOEN OP DE TIENKAMP. De Nederlandse kampioenschappen vijf- en tienkamp voor dames en 'he ren, die dit weekeinde te Roosendaal zijn gehouden, leden ietwat aan bloedarmoede. Fikkert, de Neder landse tienkampkampioen van het vorige jaar ontbrak, omdat hij te Kopenhagen deelneemt aan de mili taire athletiekkampioenschappen en zijn vrouwelijke collega Willy Lust gaf de voorkeur aan internationale wedstrijden te Antwerpen. Trouwens, onze beste vijfkampster Fanny Blan- kers ontbrak eveneens. De titels gingen ditmaal bij de he ren naar Van der Hoeven van Lycur- gus uit Krommenie, die 4843 y2 punt bij elkaar liep, sprong en wierp, voor Vlamings en Klip en bij de dames naar mej. A. van der Meyden van Olympia '48 uit Den Haag, die 2537 pnt. verzamelde. De. Bataven. Op de Nenytobaan te Rotterdam behaalde de Bataven- ploeg de volgende successen: bij meisjes A vestigde M. Schröder bij discuswerpen met een worp van 30.57 m. een nieuw Leids record, werd 2e bij kogelstoten (tegen da mes C!) met een stoot van 8.79 m. Van Rooyen bij de junioren had eveneens een goede dag, le 110 m. horden jongens A, tijd helaas niet bekend, en le bij hoogspringen met een sprong van 1.60 m. J. Veer liep de 100 m. in de semi-finale in een tijd van 11.9 sec. Op de gecombineerde A-B-klasse 110 m. horden heren werd M. Spa-, don 2e. CONFLICT GEMEENTEBESTUUR BREDA-SPORTRAAD OPGELOST. Het conflict tussen het gemeente bestuur van Breda en de Sportraad is opgelost. Het stadsbestuur had destijds het vetrouwen in de Sport raad opgezegd, omdat deze een sub sidie en een voorschot verleend had aan de cadettenroeivereniging „Du- dok van Heel" voor de aanschaffing van een „Vier". Een desbetreffend subsidievoorstel was reeds eerder door de gemeenteraad verworpen. Daarom besloot de raad op 12 Maart van dit jaar om geen subsidie meer aan de Sportraad, te verlenen en tot schrapping van de begrotingspost betreffende dit subsidie. Na overleg zyn beide partijen weer tot elkaar gekomen, zodat voorgesteld wordt weer een subsidie van 4375.aan de Sportraad te verlenen. brengen. Dadelijk bleek, dat beide achterhoeden het beste deel waren en veel kansen gaven deze niet weg. De .thuisclub wist met goed combinatie spel enkele aanvallen op te' zetten, maar de buiteispelval van de gasten had succes, want de Alphia-rechts- binnen liep er nog al eens in. Hij was het die plots een kansje kreeg toen bij een aanval de doelman door uit lopen trachtte te redden, maar juist aan de verkeerde kant ging de baal naast. Tot de rust bleef het een gelijk Opgaande strijd. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld maar gaandeweg werd de Alphia-voorhoede minder. Leeuwenhoek raakte geblesseerd en deed daarna niets meer. Twaalf mi nuten voor het einde liep de Alphia- linksachter onder een bal door waar door de DSO-rechts buiten plots een vrij veld voor zich zag. De Alphia- achterhoede verwachtte een voorzet, maar de DSO'er plaatste tactisch de bal terug en met een strak schot wist de midvoor zijn elftal de lei ding te geven (01). Door een klei ne Omzetting trachtte de thuisclub de zaak iiog te redden maar de hard werkende gasten wisten met deze aanvallen wel raad, en met een ver diende overwinnig voor de gasten kwam het einde. WP-ROODENBURG 3—3. Roodenburg is in deze uitwedstrijd niet onverdienstelijk gestart en met haar beweeglijke voorhoede en een prima verdediging kan er in de toe komst nog veel van deze ploeg ver wacht worden. Reeds na 7 min. nemen onze stad genoten door Heymans de leiding (0 1), waarna ook de thuisclub er be ter in komt. Toch duurt het nog 20 min. eer de thuisclub gelijk kan ma ken (11). Jammer genoeg veroor zaakt Polanen een strafschop, die goed gehouden door keeper v. d. Kroft, toch een doelpunt oplevert (2-1). In de tweede helft is Roodenburg sterker en Ouwerkerk maakt vlug gelijk (22). Even later komt Ouwerkerk opnieuw door de verde diging en weer is zijn schot raak (2—3). Slechts in de laatste minuut weet WP een niet onverdiend gelijk spel te forceren (33). LAWNTENNIS. De tenniswedstrijd gehouden te Eindhoven tussen de jeugdteams van Nederland en België is in een 186 overwinning voor de Belgen geëin digd. KORFBAL UITSLAGEN N.H. le klasse: Allen Weerbaar Westerkwartier 7—16; DTVSVK 612; RohdaKoog Zaandijk 105; Swift—Luto 1510. Z.H. le klasse: DeetosGymna siasten 87; QuickHKV 26; AchillesHet Zuiden 113; Span genVicus Orientis 54. 2e klases B: OlympiaanOverkan- ters 52; Z uiderkwartierVelox 26; DKCAlgemene 6—9. VOLLEYBAL. PROFWIJK WON OPNIEUW HET LECTURA-CUPTO URNOOI. Zaterdagmiddag vond in de gym zaal van het Leids Gymnasium het tournooi plaats om de Lectura-Cup, een Volleybalwedstrijd voor heren, waaraan door negen ploegen werd deelgenomen. De deelnemers waren verdeeld in twee poules, waarvan de winnaars tegen elkaar uitkwamen, terwijl de verliezers om de 3e en 4e prijs kampten. Er werd 2x7 minuten gespeeld, waarhij de ploeg met de meeste pun ten winnaar werd. Donar werd win naar van Poule I, Professoren wijk van Poule II. De beslissingswedstrijd werd door Professorenwijk na ge- lijkopgaande strijd gewonnen met 16 14, zodat dit zestal wederom voor een jaar'houder werd van de Lectu ra-Cup. De uitslagen waren: Prof.wijk Stadhuis 2113, Sleutelring—NRM 22—9, RKL—Prof.wijk 11—14, HVL Stadhuis 2010, DESDonar 9— 21, CycloonRKL 721, Sleutelring —DES 14—19, HVLCycloon 28—5, NRM—Donar 15—16, Stadhuis—RK L 822, DonarSleutelring 2119, StadhuihCycloon 1921, Prof.wijk HVI 21—5; NRM—DES 12—23, Cy cloon—Prof.wijk 10—15,RKL—HVL 10—17. Verliezersronde: DESHYL 12 18. Winnaarsronde: DonarProf. wijk 14—16. HANDBAL. HVL (Leidschendam). De uit slagen van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn: Dames: Excelsior bHVL a 18; HVP—HVL b, 3—4; HVL 1—Wilhel mus 2, 50; HVL 2Contact 1, 50; HVP 2—HVL 3, 2—1. Heren: Wings aHVL a 101; H VL bExcesior 011; Wings 3H VL 1, niet opgekomen; HVL 2 Hios 3, 4—11. HVS. Uitslag van gisteren in de le kl. distr. den Haag: KwiekHVS 3—10.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6