DUINSTREEK Oranjefeesten Noordwijkerhout Geslaagde kortebaan-draverij Massale deportaties in T sjecho-Slowakije DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGJNA Knuppeltonfabrikant in het goud De volksfeesten te Noordwijkerhout zyn Woensdag ingezet met het tra ditionele spel „Tonknuppelen". Er waren voor dit spel 84 deelnemers. De heer Buschman had ditmaal voor een „feestelijke" ton gezorgd, aan gezien hij het feit herdacht, dat hij reeds 50 jaar de tonnen voor het tonknuppelen levert. De le prijs werd gewonnen door Jan Brama, f 30,voor kolen. 2e prijs werd behaald door F. Marneth, een deken, de 3e prijs won P. C. Ro- mijn, een mand levensmiddelen. Er werd weer als gewoonlijk met de hoed rondgegaan voor een tweede ton. Ruim 20',werd opgehaald, zodat opnieuw begonnen werd. Het nieuwe spel „Langzaam fietsen" had veel belangstelling. Niet minder dan 35 deelnemers hadden zich er voor opgegeven. De le prijs, een polshor loge, won J. Heemskerk, de 2e prijs, een vulpen, M. v. d. Nieuwendijk, en de 3e prijs N. v. Gijlswijk, 100 sigaretten. Dit jaar was er weer eens „fiet sen met hindernissen". Niet minder dan 30 deelnemers hadden zich op gegeven. De uitslag was als volgt: le prijs C. Hoogeveen, een box camera, 2e Ria Pennings, toiletdoos, Be Lena Brama, een tasje. Om 2 uur was er veel belangstel ling voor de wielerwedstrijd voor de B0-jarigen en ouder. Er was af en toe een vinnige strijd te zien. De uitslag was als volgt: le prijs C. Romijn, een stel banden en een klokje, 2e prijs H. Broëkhof, een overhemd en das, 3e prijs A. van Kampen, schijnwerper. Om 3 uur volgde het grote ge beuren van de volksfeesten „De Ronde van Noordwijkerhout". De premie, een herenrijwiel, beschik baar gesteld door de Vesting Rij- wielfabriek werd gewonnen door A. Wetten." De le prijs werd gewon nen door K. Nulkes, een vest, over hemd en das, 2e prijs P. v. Duin, vest, 3e prijs B. Kors, portefeuille, 4e prijs J. Duivenvoorden, overhemd en das. burgemeester feliciteerde de winnaars en bood namens de O.V. een bouquet Ibloemen aan de winnaar van de ronde aan. ZOETERMEER Geboren: Gijsbertus Gerardus, zn van G. Friggen en A. C. C. de Wit; Jacobus Ari, zn van E. van Haar en en W. Hagers; Cornelis Leonardus Clemens, zn van C. G. Vollebregt en C, A. M. Vieveen. Ondertrouwd: K. Roggeveen 24 jr en C. P. v. Duijn 23 jr; H. Blijleven jr en M. Veerman 28 jr; P. A. Buitendijk 25 jr en P. M. C. 't Veen 24 jr; P. G. Roos 26 jr en M. H. v. d. Water 22 jr. Getrouwd: G. Hess en C. M. Th. den Elzen; G. Brouwer en W. Brug- geman. HILLEGOM Niet meer zwemmen De ge meentelijke zweminr. wordt Zaterdag voor het publiek gesloten. Tegen de stoep gereden De ge meente-ontvanger van Zoeterwoude reed met zijn bromfiets tegen de stoep aan de Weresteinstraat, wagr 't rijwielpad eindigt en het trottoir be gint. Het is daar een gevaarlijk punt. De heer C. kwam er goed af, doch zijn solex werd zwaar beschadigd. Een waarschuwingsbord zou daar ze ker op zijn plaats zijn. KATWIJK Geboren: Anna dr van N. v. Duy- venvoorde en A. Vlieland; Petronel- la dr van P. de Ruyter en M. Boone kamp; Wilhelmina dr van C. de Hol lander en A. Lyulen Cornelia dr van R. Sinon en A, v. d. Meij; Roelfien dr van M. de Jong en R. Egberts; Arendje dr van D. v. d. Plas en K. Guyt; Arendje dr van J. van Rijn en A. van der Plas. Ondertrouwd: B. Blijsterbosch en W. Noppen; J. Prins en R. van Duyn; J. van der Tol en G. C. Ouwehand; J. Haekman en T. Ouwehand; J. Harteveld en G, J. Ravensbergen; G. G. van Delft en C. van Rijn; A. van Egmond en J. v. d. Bent; P. J. Rutgers en A. Parlevliet; L. v. Duyn en L. C. .v. Beeuen; D. Hoek en C. J. van Beelen. Getrouwd: E, den Hollander en E. K. Zuyderduyn; J. van Harteveld en L. E, Verloop; H. v. Leeuwen en D. van Duyvenvoorde; A. D. Haasnoot en A. Hoek; Jac. Verdoes en E. van der Bent; C. van der Plas en M. van Duyvenboden. Overleden: P. G. J. J. v. Riet 21 jr; G, Binnendijk 71 jr; W. M. Weber 76 jr; P. Kulk 81 jr; W. Imthorn 58 j. KATWITK AAN DEN RIJN Onvrijwillig bad Het 5-jarig zoontje van A. Sp. in de Rijnstraat, nam een onvrijwillige duik in de Rijn bij de ophaalbrug. De gemeen tewerkman L. v. d. V. was gelukkig in de nabijheid, en kon hem weer op het droge brengen. LEIDSCHENDAM De collecte voor 't Koningin Wil- helminafonds heef' hier ruim 1200 opgebracht. LISSE Geb.: Cornelis, z. v. G. v. d. Spruit en L. Batenburg; Martinus G. M., z. v. P. G. v. Tol en P. Th. v. Tol. Ondertr.: Johannes v. Dijk, 28 en Apolonia C. van Kesteren, 29 jr; Hubertus J. Oprins, 34 jr. te Soest- dijk en Justina J. E. van Kesteren, 34 jr; Hendrik Möhlen, 22 jr., te Haarlemmermeer en Wilhelmina Faas 20 jr.; Petrus van Hecke, 24 jr. te Leiden en Alida H. Warmerdam, 20 jr., Antonius J. Oostendorp, 31 jr. te Wisch en Maria G. van Beek, 26 jr. Getr.: J. v. d. Bos te Voorschoten en S. J. Vaneveld; H. J. M. v. d. Beek te Pijnacker en H. M. v. Vlugt. SASSENHEIM Aafke Annette, d. v. A. van Nieuw koop en P. van Leeuwen; Paul Ro bert, z. v. C. A. Smit en E. A. H. Geerdes; Johannes Jacobus Ferdinan- dus Maria, z. v. H. P. Rozenbroek en L. M. Caspers; Hendrikkus Johannes Georgius, z. v. H. J. G. Holsteijn en C. D. van Duijn. Elders: Hendrikus Johannes Maria, z. v. J. L. Ammer- laan en A. A. van TongerenRebecca Adriana, d. v. H. Th. J. Witteman en A. C. Klein. Ondertr.: Wilhelmus Franciscus Brocks, 28 j., en Petronella Helena Immerzeel, 23 j. Getr.: Johannes Hendricus de Groot, 37 j., en Theodora Elisabeth Kniest, 26 j. Overleden: Theodorus Jacobus Ba der, 19 j. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Geeft op alle borden acht die in Uw belang zijn aangebracht. Wilt U iets weten? Vraag: Indiensttreding bij Radio Scheveningen. Antwoord: Voor het verkrijgen van inlichtingen over eventuele in diensttreding bij Radio Schevenin gen, kunt u zich het best wenden tot Radio Scheveningen, Den Haag. IT'S A LONG WAY.... Van de vier voor Indonesië bestem de kustvaartuigen van de rederij Pe- puska, die in de tweede helft van Ja nuari op eigen kracht van Nederland naar Indonesië zouden varen, zijn er tot nu toe nog maar twee op hun be stemming aangekomen. Zoals men weet is op 13 Juni, toen de „Bubara" nog nriet verder dan 140 mijl ten oos ten van Aden gevorderd was, brand uitgebroken in de machinekamer. Kort daarop zonk het vaartuig. De in de nabijheid zijne „Tongkol", die zelf inmiddels ook schade had op gelopen, nam de bemanning van de „Bubara" over en zette koers naar Adem. Daar heeft de „Tongkol" sinds 14 Juni gelegen om te repareren en te wachten tot de moesson voorbij zou zijn. Op 14 Augustus kwam zich in Aden een ander kustvaartuig voor dezelfde maatschappij voegen. Half Juli van Nederland vertrokken, nl. de „Buru". Ook dit bleef liggen. Gisteren .zijn beide schepen eindelijk de haven uitgevaren, echter steeds voor een driedaagse proeftocht, ten- BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het geheimzinnige leven van dr. Faust", 18 jaar. Lido: „De zonen van de muske tiers", 14 jaar. Luxor: ,,'s Nachts langs de weg", 18 jaar. Trianon: „Het Testament van Dr. Mabuse", 18 jaar. Rex: „De Strijd om de Apachen pas", 18 jpaar. Merkwaardige aanbesteding Bij inschrijfsom wordt geldschieter gevraagd De gemeenteraad van Oldebroek heeft 'n plan goedgekeurd dat voor ziet in het bouwen van 150 woning wet-woningen, t.w. 100 woningen voor militairen (75 te Wezep en 25 te Oldebroek) en 50 woningen voor de eigen bevolking (35 te Wezep en 15 te Oldebroek). De openbare aan besteding zal op 26 September a.s. geschieden met de bijzondere bepa ling, dat de gunning van het werk alleen kan geschieden, indien de in schrijver, die voor de opdracht van het werk in aanmerking komt, een geldschieter kan aanwijzen, die be reid is om, onder de voorwaarden welke de Minister van Binnenlandse Zaken heeft gesteld, aan de gemeen te Oldebroek een geldlening te ver strekken tot tenminste het bedrag van de inschrijfsom. Belgische bladen berichten: Oorlogs misdadiger naar Ned. Universiteit Nijmegen ontkent met klem In het Belgische Dagblad „Volks gazet" is het volgende bericht ver schenen: „Het gerucht loopt dat Van Cop- penolle (het vroegere hoofd van de Belgische Gendarmerie) die zoals wij hebben gemeld door de regering naar het buitenland werd gestuurd en rustig in Nederland op vrije voe ten loopt, eerstdaags een niet onbe langrijke post zou bekleden in Hol land. Is het gerdcht juist, dan is het niet onmogelijk dat Van Coppenolle de functie zou gaan bekleden van pro fessor aan de R.K, Universiteit van Nijmegen. Zoals men weet studeerde Van Coppenolle aan de Vrije Universi teit te Leuven economische en so ciale wetenschappen. Men voegt er aan toe dat, gezien de herrie die hij in België veroorzaakt heeft, het oor spronkelijk plan wellicht in duigen kan vallen, daar men ook in Neder land het verder verloop van de zaak in België eerst wil afwachten." Van de zijde van de R.K. Univer siteit te Nijmegen heeft men het op handen zijn van een benoeming, als in dit bericht bedoeld, met klem en met verontwaardiging ontkend. Men begreep niet hoe het blad aan een dergelijk bericht kan zijn gekomen. Ook de mogelijkheid van een naams verwisseling is uitgesloten. Het schijnt dat meer Belgische bladen een soortgelijk bericht heb ben gepubliceerd. Het gaat vlot De deportaties van in politiek op zicht „verdachte'' personen uit de steden in Tsjecho-Slowakije voor ge dwongen arbeid in de mijnen en in dustrieën op het platteland, welke ruim een jaar geleden op beperkte schaal begonnen, hebben de afgelo pen drie maanden een enorme om vang aangenomen, zo verneemt de New York Times" in Washington. Alleen al uit Bratislava zouden in Juli en Augustus 9000 personen zijn weggevoerd. Uitgebreide deportaties hebben in die tijd ook uit Praag, Brno en Pilsen plaats gehad. De wijze, waarop de deportaties geschieden, is, althans wat Praag be treft, snel en eenvoudig. Een ambte naar van de instantie, die de weg voeringen regelt, komt een huis of appartement binnen, maakt een vluchtige inventarisatiestaat op van het aanwezige meubilair, deelt de be woners mede wanneer, d.w.z. hoe snel zij het huis moeten verlaten (soms al binnen twee uur) en ver telt hun tenslotte, waar zij zich voor transport moeten melden. Alle meubelen en andere goederen moeten, behalve een minimum aan persoonlijke bezittingen, in het huis blijveh ten behoeve van de nieuwe bewoners. Voor de gedeporteerden (in veel gevallen ook communisten uit de oude school) komen jonge commu nisten in de plaats, die slechts zel den voldoende scholing bezitten om hun nieuwe functie te bekleden. In politiek opzicht kunnen zij echter el ke toets van de (communistische) cri- tiek doorstaan. Het is wel zeker, aldus de „New einde na de reparatie de zeewaardig heid van de „Tongkol" te onderzoe ken. De „Buru" vergezelt het schip cp dit tocht. Na terugkeer in Aden zal beslist worden, wanneer de over tocht naar Indonesië begonnen zal worden. Warmondse feesten J. de Vlieger werd hartelijk gehuldigd De tweede dag van de Warmondse feesten stond in het teken van de man. Immers, om 9 uur ving het tra ditionele tobbetjesteken voor manne/ van 17 jaar en ouder aan. 111 Deel nemers hadden zich opgegeven voor deelname!! Dit jaar had de commissie daar naast ook de gelegenheid opengesteld voor hen, die geen nat pak wensten te riskeren, om ton te ruiteren. Slechts 2 deelnemers meldden zich, zodat dit punt van het programma werd afgevoerd. Vlot werden de beurten „verstoken", hetgeen deels te dankeru was aan de manier, waar op dit jaar de tobbe telkens weer werd voorzien van de natte inhoud: rechtstreeks uit de waterleiding, fris en schoon, maar vooral nat!! 4 Em mers water is een lading die wel in staat is om een „misser" te overtui gen dat hij mis gestoken had. Nadat er verschillende kampritten hadden plaatsgevonden werden de prijzen gewonnen door de heren: D. Duynhoven le pr. 75.Jan v. Winsen 2e pr. 50.—, H. Weyers 3e pr. 30.KI. Breedijk 4e pr. 20. W. Groen in 't Woud 5e pr. 10. terwijl de heren Kees Montagne ƒ5 en Cor v. d. Voren 2.50 voor hun natte pak werd uitbetaald. Kortebaan-draverij. 's Middags had de traditionele kor tebaan-draverij plaats op de ver nieuwde baan tussen de Korenmolen- brug en de „Boshoeve". 15 Paarden kwamen aan de start. Vlot werd er gereden .terwijl de nodige kamprit ten er de spanning inhielden. Dank zy de prima organisatie, werden de ritten vlot afgewerkt, waarbij het verkeer, dat gedeeltelijk gestremd was, op gezette tyden werd doorge laten. Tenslotte werd de eerste prijs 550gewonnen door O Maryke, eigenaar Gebr. Knijnenburg, ber. A. Th. Knijnenburg; de 2e prijs ƒ220.— werd gewonnen door Notre Dame, eigenaar J. Smit, berijder J. Wage naar; de 3e prijs 115.door Nanda O, eigenaar J. Haan, berijder J. v. Leeuwen Jr.; de 4e prijs ƒ50.— door My Darling, eigenaar en berijder J. P de Vlieger. De op het terrein aanwezige toto besomde een omzet van 3638.dit is 35.meer dan vorig jaar, waar door Warmond de primeur beleefde, dat op de kortebaan-draverij mini maal werd omgezet het bedrag dat vorig jaar behaald werd. Alvorens op het gerteentehuis de prijzen werden uitgereikt, had een korte huldiging plaats van Jam de Vlieger. Deze herdacht dit jaar het feit, dat hij gedurende 40 jaar in Warmond aan de draverij had deelge nomen. Hem werd door de burgemeester namens het comité een asbak aange boden, waarin een afbeelding van de Warmondse Molen. Aan zijn zuster, mej. Martha de Vlieger, werd een bouquet oranje dahlia's overhandigd. Vervolgens werden met een kort woord de prijzen uitgereikt. De verdere avond werd doorge bracht op het feestterrein en diverse lokaliteiten, waarbij het jammer was, dat de vermakelijkheden 'op het feestterrein wegens een storing in de electrische toevoer tengevolge van overbelasting ruim een uur stilston den en in duisternis gehuld waren. Mogelijk zou in de toekomst, de aanleg van een krachtkabel, dergelij ke, voor exploitanten en omwonen den zeer onaangename situatie, ver holpen kunnen worden. De laatsten der Hitlerianen De Westelijke bondgenoten hebben de Sowjet-Unie verzocht het lot van de zeven nog levende voornaamste nazi's te verzachten en hun leven in de gevangenis van Spandau iets dra gelijker te maken. Zeven jaar geleden heeft het tribunaal van Neurenberg regels vastgesteld voor hun gevangen schap, die nu te streng lijken. Een maal in de drie maanden is vijf mi nuten bezoek toegestaan en eenmaal per maand een brief. De verwachting is evenwel, dat de Sowjets het verzoek botweg zullen afwijzen. Eenmaal in de vier maan den zijn zij heer en meester in de ge vangenis, die be.ekend is op 600 in woners. De Duitsers dragen de kosten voor het ondeitooud van het zevental. De Sowjets behandelen hun gevan genen correct als het hun beurt is, maar het eten is beter als de geal lieerden de scepter zwaaien. De zeven zyn: Rudolf Hess, de ad miraals Rader en Dönitz, die in 1955 vrij kan komen; de bankier Funk, de diplomaat von Neurath, die in de 80 is, jeugdleider Baldur von Schirach en de'leider der oorlogsproductie Al- bert Speer. Katte GOLF De Veluwse imkers zijn dubbel endwars tevreden, daar dit jaar een rijke honingoogst belooft te geven. Een menselijk skelet was de onverwachte vondst van enkele grondwerkers, die de hoektoren van het kasteel Neercanne bij Maastricht restaureren. De kantschool „Elegante" te 's Hertogenbosch zal morgen een ten toonstelling houden in het kantklos sen. De tentoonstelling zal plaatsvin den in hotel „Noord-Brabant" te Den Bosch. Het forensenkamperen heeft een grondige ordening in het vooruit zicht. De tenthuisjes zullen echter niet verdwijnen. De N.A.T.U. (Ned. Amateur To neel Unie) zal op 20 Oct. a.s. Ned. vertegenwoordigen op het Interna tionaal Eenacterfestival te Londen. De Unie heeft de Toneelafdeling van de ver. van Spoorwegambtenaren voor de afvaardiging aangewezen. De primeur van een vereniging van hondenvrienden gaat naar Hui zen, waar enige nobele lieden bij eengekomen zijn, om allerlei schone maatregelen te treffen, teneinde de honden geen hondenleven te bezor gen. De St. Martinustoren te Venlo, die door oorlogshandelingen verwoest werd en reeds gedeeltelijk gerestau reerd is, zal afgebouwd worden. Dit is mogelijk geworden door een ge meentelijke bijdrage van 60.000. Enige tientallen muziekabnds zul len overmorgen te Arnhem bijeen komen, om het „Nationale Bandcon cours Arnhem" historie te maken. De Jaarbeurs te Utrecht hield gisteren de zgn. Engelse dag. Een lunch in» „Esplanada" bracht de nodi. ge autoriteiten bijeen en bood gele genheid tot het houden van begees terende redevoeringen. De Ned. Kat. Bakkersbond te Tilburg houdt Dinsdag en Woensdag a.s. een jubileumcongres te Tilburg in verband met zijn 50-jarig bestaan. Prins Bernhard heeft hedenoch tend het 15e congres van het genoot schap voor reclame geopend. De prins hield een redevoering, waarin hij de ontwikkeling en de aard der huidige reclame-voering onder de loupe nam. York Times", dat de grondfactor bij de deportaties het verlangen der re gering is, alle personen, die in poli tiek opzicht onbetrouwbaar worden geacht, uit de bevolkingscentra te verwijderen. Een tweede factor is de noodzaak woonruimte te scheppen voor politiek betroutvbare personen en vakarbeiders. Een dorpje onder de olie Een Westduits dorp van 2.000 in woners wordt bedreigd met brand en ontploffingen na een eruptie, die plaats vond op een plaats waar olie geboord wordt en waardoor het dorp bedekt werd met stukken rots, mod der en gasdampen. De politic heeft onmiddellijk de bewoners van het bijgelegen dorp Erich opdracht gegeven alle open vu ren te doven. In het dorp werden brandweerlie den gestationneerd, treinen, met uit zondering van die welke getrokken worden door electrische of dieselloco motieven werden tot stilstaan ge bracht. De geyser begon gisteren laat te werken toen de olieboorders in. de buitenwijken van het dorp een gas- zak aanboorden op 500 meter diepte. Met een enorm geraas schoten rots blokken, modder, water en gas om hoog tot een hoogte van veertig me ter. Olieboorders en dorpelingen liepen geen kwetsuren op. De straten in Erich liepen onder, en noodpompen werden in werking gesteld. De daken werden bescha digd door vallend gesteente. Bron van Amazone ontdekt Sebastian Snow, een jonge Engelse ontdekkingsreiziger, die Dinsdag uit Zuid-Amerika in Liverpool is aange komen, beweert, dat hij de bron van de Amazone heeft ontdekt. Hij heeft verslaggevers verteld, dat hij de eerste blanke was, aan wie het was gegeven de 5.000 km. lange tocht van de bron van de Amazone tot aan de monding dwars door Bra zilië te maken. Tijdens het grootste deel van de reis leed hij aan dysen terie en malaria. Het avondtuur duurde 10 maanden. Hij en zijn reisgenoot, John Browni, vertrokken met het doel de oorsprong van de rivier te vinden en inderdaad vonden zij bij Carro de Pasco (Peru) een gletscher, waarin een meertje lag, dat volgens hen de bron van de Amazone is. De ontdekkingsreizigers gingen uit een om gescheiden hum exploratie voort te zetten. Nadat Brown naar Engeland was teruggekeerd, begon Snow zijn reis naar de mond van de Amazone. Hij kwam op zijn weg bij een stam van koppensnellers in wier midden hij tien dagen verkeerde. Vervolgens bleef hij gedurende vijf maanden in het gezelschap van en kele Indianen, die een vlot voor hem maakten dat tenslotte bezweek. Hij moest zijn tocht toen voortzetten met een wagen. Hij worstelde door tot Barja, een militaire buitenpost, waar hij een nieuw vlot maakte. Daarna was, aldus Snow, de reis gemakke lijk. Hij nam de rivierboot naar Para en kwam daar in Augustus aan. 12 Sept.: zon op 6.10 en onder 19.02; maan op 23.24 en onder 16.27 uur. Uet w-tfi iti SuAafia De weerrapporten van hedenoch tend 0.7.00 uur luiden: weer max. temp. gisteren OSLO zwaar bew. 17 c. STOCKHOLM zwaar bew. 16 c. HELSINKI - motregen 13 c. EDINBURGH zwaar bew. 14 c. LONDEN zwaar bew. KOPENHAGEN regenbui AMSTERDAM zwaar bew. MARKTBERICHTEN GOUDA, 11 Sept. Kaas. Aan voer 242 partijen, le soort 2.37 2.31; 2e soort f 2.322.36; extra kwaliteit tot 2.50 Handel matig, TER AAR, 10 Sept. Groente. Kassnijbonen 5.608.40; Snijbonen 3.10—5.30; idem B. 2.00—2." Stokprinsen 3.104.50, idem B. 2.70; Stamprinsen 3.403." Spekbonen 2.002.60, idem B. 1.40; Witte pronkers 1.603.00, alles per 10 kg. Tomaten A. 28—36 ct. idem B. 2937 ct., idem C 18 26 ct. idem bonken 18—25 ct. Andij vie 57 ct. Postelein 413 ct. Groe ne kool 6 ct. Rode kool 69 ct. Put jes kool 6 ct. Aardappelen 9—10 ct. Waspeen 818 ct. Uien 1011 ct. Kroten 58 ct, Spinazie 1424 ct, Rabarber 5 ct, alles per kg. Bloem kool 1, 1829 ct. idem 2, 1117 ct. idem 3 819 ct. Sla 24 ct. Kom kommers 816 ct. alles per stuk. Selderij 2 ct. Radijs *2 ct. Peterselie 1 ct. ales per bos. Boerenkool 15 ct. per kist. Augurken: Fijn 93 ct. idem 2, 7882 ct. Fijn basterd 62 ct. Bas terd 82 ct. Grof A. 78 ct. Grof 1, 76 ct. CD 44 ct. E. 41 ct. ales per k Peren: Triumph de Viënne 19 ct. Beurré Hardy 19 ct. Appelen: Transparant de Cronsel 16 ct. p. kg. Perziken 68 ct. per stuk. Druiven 2733 ct per y2 kg. Meloenen 25— 36 ct. per stuk. LE1DSCHEDAM, 10 Sept. Groente. Sla 2.20—3.10; Andyvie 5.30—6.20; Postelein 410; Bospeen 1417; To maten 2.404.50; Stokbonen 4146; Pronkbonen 1925; Bleekselderij 40 51; Bloemkool 919; Komkom mers A. 1719; idem B 912; idem C 89; idem krom 1417 p; kg. 10 Sept.. Eieren. Aangevoerd 11700 kipeieren. De prijzen waren voor 300 eieren no. 0 20.60—21.10 2800 eieren no. 1, 19.75—20.60; 1400 eieren no. 2, 19.3019.50; 2400 eieren no. 3, 18.0518.85; 1600 eieren no. 4, 16.95—17.50; 21.00 eieren no. 5, 13.4014.05; 11.00 eieren no. 6, 12.15—12.85. Verder werden verhandeld: kippen 1.504.10; 80 konijnen 0.50 3.00; 30 duiven 2575 ct. 70 ha nen 1.853.25; 6 eenden 1.20 1.75. HOE wordt het weer? (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond). AANHOUDEND VRIJ KOUD. Tijdelijk veel bewolking maar op de meeste plaatsen droog weer. Aanvankelijk zwakke tot matige, morgen in de kustpro vincies tijdelijk vry krachtige wind, hoofdzakelijk tussen Noord West en Noord-Oost. Morgen overdag iets kouder dan van daag. ZURICH LOCARNO GENèVE PARIJS BORDEAUX NICE BERLIJN FRANKFURT MüNCHEN WENEN GRENOBLE INNSBRUCK regen regen geheel bew. regen zwaar bew. zwaar bew. half bew. nevel geheel bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. 15 c. 16 c. 16 c. 17 c. 17 c. 13 c. 20 c. 29 c. 15 c. 14 c. 14 c. 19 c. 16 c. 17 c. ROELOFARENDSVEEN, 10 Sept. Bloemen. Asters 0.060.22, Dah lia's 0.080.20, Troschrysanthen: Precose ƒ0.18—0.28, Sept. Wit ƒ0.24 —0.32, White Chili ƒ0.19—0.43, Sa maria ƒ0.18—0.24. Chastity ƒ0.20— 0.43, Sept. geel 0.150.38 per bos. Perfection 0.180.22, Rayonanten ƒ0.10—0.19, Samaria ƒ0.05—0.09, Millersdalc ƒ0.060.12, Corona ƒ0.04 Pearl Sweeth 0.05—0.09, Ro nald 0.03—0.07, Arnhem 0.04—0.08, Dyadream ƒ0.050.10, Nora f 0.09 0.11, Migoli ƒ0.05—0.11, Minerva 0.100.12. Groente. Aardbeien 0.27 0.41 p. doosje, idem 2 ons ƒ0.400.52, Kropsla I ƒ5.90—11.60, idem II f 2— Andijvie ƒ56.Bloemkool ƒ8—19.—Uien 511.Tomaten A ƒ2129.Kassnijbonen ƒ68 73.Snijbonen ƒ2056.Pronkbo nen ƒ1221.Stambonen ƒ25 42.Augurken C 82.idem kléin D ƒ79.idem D f 79.idem E ƒ43.—, idem Cd ƒ46.— per 100. tTot onze diepe droefheid geven wij U hierbii kennis van het overlijden na een langdurig geduldig ge dragen lijden, meerma len voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, van onze lieve Man en Vader, Behuwd- en Grootva der. Broeder, Behuwd- broeder en Oom, JOHANNES FREDERIK HUBERTUS NEUTEBOOM, Echtgenoot van PETRONELLA HELENA BAKKER, in de ouderdom van ruim 61 jaar. 3590 Uit aller naam: Mevr. P. H. Neuteboom- Bakker Kinderen en Klein kinderen. Leiden, 11 Sept. 1952 4e Binnenvestgracht 20. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden oo Maandag 15 Sept. a.s. in de Par.- kerk v. d. H .Petrus, de stille H. Mis te 8 u., de Gezongen H. Mis van Requiem te 8.30 u., waarna de begrafenis vanuit dc kerk te 11 u. op het R.K. Kerkhof (Zijlpoort). Rozenkransbiddcn Don derdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond te 8 uur aan het sterfhuis en Zondagavond na het Lof in de kerk. Enige en algemene kennisgeving Voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden overleed na een kortstondige ziekte. liefde Vader, Bchuwd- en Grootvader, HENDRIKUS PIETERSE. In de ouderdom van 75 jaar. 3579 Uit aller naam: Christina Pieterse— v. Hameren kinderen en klein kinderen. Langeraar, 9 Sept. '52. De H. Uitvaartdienst vindt plaats op Zaterdag 13 Sept. te 9.30 uur in dc Parochiekerk van de H. Hadrianus aldaar. P. TIMMERS HUIDARTS morgen geen spreektnv.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3