groene in k L RIJNSTREEK Op Noordeinde wordt nieuw asphalt-wegdek aangebracht unstleven in Leióen Bij de Alphense A.R,C. kan de voetbal niet meer rollen DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Leidse toegangspoort gestremd Vernieuwing was dringend nodig Al sedert enige dagen wordt het verkeer op het Noordeinde gestremd voor een zeer noodzakelijke verbe tering van het wegdek. Het asphalt verkeerde in zeer slechte staat en vroeg dringend om vernieuwing. Hieraan is men thans begonnen en als het werk vlotten wil, kan het ergste leed morgen geleden zijn, zo dat Leiden dan weer beschikken kan over een in goede staat verkerende hoewel smalle toegangspoort. Reeds vorige week werd. begon nen met de voorbereidende werk zaamheden. De trottoirs werden op gehaald en opnieuw betegeld. Langs de trottoirbanden werden nieuwe kantstenen gemetseld. Bovendien werden de slechte plekken uit het asphalt gehakt en opnieuw gevuld. Nddat het wegdek op deze wijze was geëgaliseerd, kon begonnen worden aan het opbrengen van een nieuwe asphaltlaag. Hiervoor was het nodig alle verkeer stop te zetten en om te leiden over de Witte Singel. Vanmorgen vroeg kwbm de grote Barlber Greene-machine in werking. Zeven vrachtauto's onderhouden een regelmatige dienst op Den Haag en ieder kwartier wordt er een vracht fijn asphalt-beton aangevoerd, dat een temperatuur van 150 graden heeft. Uit de geïsoleerde laadbak wordt het warme asphalt-beton in de machine gestort, die op ingenieuse wijze de asphalt in een gelijke laag oip het wegdek aanbrengt. Tevoren wordt het oude wegdek met teer be spoten. Daarna wordt de zachte laag zowel met een kleine als met een grote wals bewerkt, terwijl de ran den met een schop worden bijge werkt. Hopelijk zal men vandaag Burgerlijke Stand Geboren: Jacoba Amalia, d. v. J, Sjardin en A. H. Marks; Louise Ma rianne, d. v. W. Fry ling en C. L. Kooreman; Gerrit, z. v. H. Th. Vink en M, C. van der Kaay; Johannes Willem, z. v. J. Pet en J. Gressie; Hendrik, z. v. A. Slingerland en H. van Loef; Franciscus Antonius Marie, z. v. F. C. A. Dieben en H. C. Lange- zaal; Hasiena, d. v. J. van der Plas en J. J, G. Habsnoot; Nelly, d. v. J. Kukler en A. C. E. Cats. Gehuwd: C. J. Berk en H. J. van Veen; W. H. van Apeldoorn en C. M. Kok; S. van der Mee en M. Zweistra; H. J. Dubbeldeman en C. Keijzer; W. de Mooy en S. Aalbersberg; C. D. Zandvliet en C. M. Zwart; H. Geskus en M. A. Weeda; H. Meijvogel en J. de la Rie. Overleden: A. A. Bocxe, man, 60 j.; A. M. de Jong, vrouw, 78 j. (Foto: „De Leidse Courant"). nog met dit werk gereedkomen, zo dat morgen de barricaden bij het Kort Rapenburg en de Witte Singel kunnen worden opgeheven. Het werk, dat grote publieke be langstelling trekt, wordt 'uitgevoerd door de N.B.M. uit Zaandam en staat onder leiding van de nieuwe hoofd opzichter van de afd. bestrating en riolering, de heer J. Bos. Opzichter bij dit werk is de heer T. Petit. TIENJARIG BESTAAN VAN DE ALG. NED. INVALIDEN BOND Leidse afdeling vierde f«est Het feit dat tien jaar geleden de Algemene Nederlandse Invaliden Bond zijn werk begon, was aanlei ding voor de Leidse afdeling van deze organisatie een speciale herden kingsavond te houden, welke gister avond in de volle zaal van „Den Burcht" plaats vond met eën door kinderen uitgevoerd programma van ballet, muziek en acrobatiek. De heer H. P. Pannekoek, voorzit ter van de afd. Leiden, sprak een kort openingswoord, waarin hij o.m. zijn erkentelijkheid tegenover de instructeurs en instructrices van de zwemschool voor invaliden uitsprak. Hierna was het woord aan de con ferencier Gé Heynen, die de ver schillende onderdelen van het pro gramma aankondigde en met een luimig praatje afwisselde. De balle+klasse van Corrie de Wekker, die reeds vele malen op bijeenkomsten van de A.N.I.B. ten tonele verscheen, verleende ook nu weer haar medewerking. Kinderen van klein tot groot zetten hun beste beentje voor. om hun vorderingen op het moeilijke pad der balletkunst te tonen. Henny Langeveld bracht weer, met voor zijn leeftijd grote vaardigheid accordeonmuziek ten gehore. De jeugdige pianist Joop Stokkermans speelde zeer verdienstelijk o.a. het technisch zware Scherzo in bes klein van Chopin, terwijl de .Mariska's" de zaal opnieuw verbaasden met hun buitengewone lenigheid. Na de pauze sprak de voorzitter van de landelijke Bond voor Invali den, de heer J. C. Livingston, een woord van dank tot allen, die in de tien jaar van het bestaan van de Bond, hun minder valide medemen sen metterdaad steunden. Dank gold ook Corrie de Wekker die zo vaak haar medewerking tot het welslagen van ontspannings avonden verleende. Deze dankbaar heid kwam tot uiting in de zilveren penning van verdienste, welke haar nemens het hoofd van de A.N.I.B. werd aangeboden. Vckoï de. HAAGSE RECHTBANK Heling Een 45-jarige haringvis ser uit Leiden, had zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden, wegens heling van rijwielen. Hij er kende de feiten. Zijn vriendinnetje stal met zijn medeweten de fietsen, o.m. in Rotterdam en Haarlem. De verd. had de kari-etjes verkocht. Herhaalde malen was de visser reeds veroordeeld en de president rekende uit dat verd. in het geheel ruim 10 jaren binnen de gevangenis muren had doorgebracht. De officier van justitie requireerde, mede met 't oog op dit donker verleden, een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek. Uitspraak 23 Sept. a.s. Diefstal Voor diefstal van vlees waren uit een fabriek te Wassenaar werden twee slagers, één uit Oegst- feest en één uit Katwijk aan den Rijn conform de eis veroordeeld tot 25 boete of vijf dagen en 'n maand gevangenisstraf voorwaardelijk. Donderdag 11 September. Zijn we wél ingelicht, dan zijn de de Leidse K.A.V.-dames uitgenodigd voor een bedevaart naar St. Jeroen in Noordwijk op Dinsdag 23 Sept. a.s. Let op, de datum is veranderd. De bedevaart zal reeds a.s. Dinsdag ge houden worden, dus op 16 Sept. a.s. De H. Mis vervalt, zodat de deel neemsters pas 's middags om kwart voor drie in Noordwijk verwacht worden. Zij vertrekken gezamenlijk per tram vanaf de remise aan de Rijnsburgerweg. Verzamelen omj kwart voor twee. In Noordwijk aan gekomen gaan de dames eerst naar een plechtig Lof en vervolgens naar het Martelveld. Zegt het voort. Pas hedenmorgen hoorden we, dat een zekere heer C. B. wonend aan de Zoeterwoudse Singel, Dinsdag op de Haarlemmerstraat is aangereden door een vrachtwagen. De wagen passeerde hem en de laadbak raakte zijn linker arm. Vermoedelijk heeft de chauffeur.niets 'gemerkt, want de wagen reed door. Ondertussen zat de heer B. met een zwaar gekneus de arm en hand. Bovendien was zijn colbert vernield. Hij moest zich on der geneeskundige behandeling stel len. Ook de dag van gisteren ging niet aan Leiden voorbij zonder er een ongeval achter te laten. Het gebeur de gisteravond om kwart over zeven op de hoek Nieuwe Beestenmarkt- Lammerenmarkt, waar een motor bakfiets en een rijwiel met elkaar in botsing kwamen. Achterop de fiets zat de 12-jarige knaap J. K. Uit de Smidsteeg, die van de fiets ge slingerd werd en een diepe vlees- St. Elisabethvereniging vraagt Uw aandacht De St. Elisabethvereniging wil gaarne uw aandacht voor het vol gende vragen. Wanneer wij in de parochie op „bedeltocht" zijn,, om gelden voor onze vereniging in te zamelen, over komt het ons vaak, dat men zegt: Wij geven al aan de St. Elisabeth- penning. Eveneens bleek verwarring te stichten de aankondiging achter in de kerk van een collecte „voor de arme zieken", die eveneens voor de Elisabethpenning is bestemd. Dit alles is natuurlijk zeer lof waardig, maar u moet wél weten, dat beide instellingen niets met el kaar te maken hebben. De Elizabethvereniging heeft tot doel versterkende middelen te ver schaffen aan die zieken van de pa rochie, die daarvoor in aanmerking komen, zoals wij onlangs in een ar tikeltje in de courant reeds hebben uiteengezet. De St. Elizabethpenning houdt verband met opname van zieken in het gelijknamige ziekenhuis. Weigert u het ene niet, omwille van het andere! Onze vereniging heeft uw hulp blijvend nodig, opdat geen v$n onze zieken teleurgesteld behoeft te wor den. Gaarne maken we van deze gele genheid gebruik om de milde gever- (ster) te danken, die een enveloppe in de brievenbus bij mevr. J. van Driel-v. Beukering deponeerde. Afdeling St, Petrus-parochie. wond aan zijn linker dij opliep. Hij werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Bij wijze van uitzondering willen we u vandaag eens vertellen, dat de bazar, die gister-en in het Ned. Herv. Wijkgebouw Irene aan de Driftstraat werd gehouden, het prachtige be drag van 3.700,Opbracht. Wij vinden dit interessant, omdat de ba zar slechts één dag geopend was en omdat de opbrengst bestemd is voor een orgel in de Kooikapel, die in 1934 werd gebouwd en nog steeds geen orgel bezit! Toen wij gisteravond even bij onze vriend Sam in de Van de Sande Bak- huij zenstraat óp bezoek wilden gaan. hebben we lang moeten zoeken, om dat het bordje met de straatnaam verdwenen was. Dit bordje was be vestigd aan een paaltje op de hoek van de Franchimontlaan. Vermoede lijk heeft de lieve jeugd enige balda digheid bedreven, met het gevolg, dat het bordje gesneuveld is. Dat de contacten tussen Leiden en Gent niet alleen op het gebied van sport liggen, wordt weer eens tref fend bewezen door de uitnodiging, die het Leidse Gemeentebestuur de zer dagen ontving om aanwezig te zijn bij de officiële opening van de grote Handelsbeurs, die eind vol gende week in de Belgische stad wordt gehouden Wethouder J. C, v. Schaik zal het Leidse Gemeente bestuur vertegenwoordigen. Op Za terdag 20 Sept. a.s. gaat hij even heen en terug naar Gent. Het Residentie-orkest Gisterenmiddag heeft mr. Evert Cornelis, directeur van „Het Resi dentie Orkest" aan de Leidse pers inlichtingen gegeven over de con certen die hier in het komende sei zoen gegeven ziillen worden. Om te beginnen vertelde mr. Cor nelis een en ander uit de jaarversla gen van 1959'51 en van '51'52, twee jaren waarin 172 concerten wer den gegeven, inclusief de gramofoon- opnamen, waavan al een grote lijst is te noemen. Belangrijk is 't aantal gegeven concerten, en de kwaliteit er van is hieraan evenredig. Naast diri genten van veel betekenis zijn de uit gevoerde werken interessant. Novi teiten naast oudere werken houden de belangstelling levendig en de concerten zowel in Den Haag als el ders ook te Leiden -- zijn vol. Solisten van allerlei nationaliteit zijn opgetreden (waaronder 80 pet. Nederlanders). In Leiden werd 12 x in de Gehoorzaal geconcerteerd en eens werd in de Hooglandse Kerk-het Requiem van Berlioz begeleid. In velerlei gemeenten waar het Orkest optreedt wordt subsidie gegeven. Te dezer stede is tot dusverre nog geen steun verleend. Dit komende seizoen zullen 3 abonnementsconcerten met belangrijke solisten te Amsterdam worden gegeven. 9 October wordt te Leiden het eer ste concert in dit seizoen gegeven. Als dirigenten staan op 't program ma: Eduard Flipse, welbekend; Ru- dolf Moralt, dii-igent aan de Weense opera, beroemd en bekwaam vertol ker van Richard en Johann Strauss' muziek, aan welke componisten een concert zal worden gewijd. Dan le zen wij: dirigent Louis Stotijn. Deze is Ie fagotist van het orkest, die evenwel grote begaafdheid als diri gent bezit. Men kan zich verheugen TVPFH 10 vinger s*st- !fl H i ii blind rhythm. QTI" Nfl 4 talen (13°l>tUr" «2? y uh Sb grepen p. minuut) Gegarandeerd in 2—3 maanden klaar. Aanvang dagelijks Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie.) BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O." De uitslag van de eerste paren competitie-avond was als volgt: Groep A: 1. SmidtAbswoude 36)4 2. Diebenv. Wijk 35)4 p., 3. Bonnet SrBonnet Jr. 33)4 p., 4. en 5. mevr. GoddijnSchalks en dames Klarenbosch Belt 32 p., 6. Postv. Zijl 31% p., 7. echtp. Bik 26 p., 8. mej. LagerbergWalter 23 p. Groep B: 1. echtp. Klarenbosch Wolf 44% p., 2. echtp. Cuppen 36% p., 3. Jeuster—de Groot 36 p., 4. Huijs Klein 35% p., 5. mevr. Uphoff Bonnet 33 p., 6. KinsZwanen burg 32 p., 7. dames v. Gelderen Goddijn 21% p., 8. echtp. Klaren boschBeekwilder 13 p. Groep C: 1. WinkelmolenBerg- sma 41% p., 2. mevr. Stuyfzand Lamboo 34% p., 3. ScherensVerver 30% p., 4. gebrs. Abswoude 26 p., 5. en 6. echtp. Werter en Sassenv. d. Vlist 25% p., 7. mevr. Paddenburg Schilling 25 p., 8. echtp. Lut 23% p., 9. v. HaasterenStuijfzand 20 p. Groep D: 1. dames Ammerlaan 40% p., 2. mevr. v. Well—Kramp 37 p., 3. dames de Roov. d. Stok 36% p., 4. echtp. Streefland 33% p., 5. dames KeizerVerhoef 30% p., 6. MulderNiekerk 30 p., 7. dames v. I Berge HenegouwenSchalks 29 p., 8. echtp. v. Gent 15 p. I Volgende week Woensdag, opening I van de Braderie, geen competitie avond. Wel wordt er gespeeld. in 't optreden van Willem van Otter- loo, die op een van de avonden de brillante Hongaarse dansen van Brahms zal uitvoeren. Bovendien wordt er een Brahms-avond gege ven. De Fantasie van Schubert voor 4-handig klavier is door van Otter- loo voor orkest bewerkt en zal op 19 Febr. '53 worden gemaakt. Theo Olof en Zag wijn zullen het Dubbel concert van Brahms voor viool en cello spelen. Krebbers treedt op en Janine Dacosta. De clarinetist: Jolle Huckriede speelt Mozart's clarinet- concert. De prachtige „Kindertoten- lieder" van Mahler worden door Herman Schey gezongen. Ten slotte vermelden wij nog, dat. de talent volle Engelse pianiste het 2e con cert van Saint Saëns zal uitvoeren. Het Residentie-orkest brengt in Lei den steeds de mooiste programma's die altijd met veel enthousiasme worden ontvangen. Moge dit ook zo zijn in 't komende seizoen en 't con tact tussen uitvoerenden en toehoor ders hechte wezen, evenals vorige jaren! J. K. Achtste Bij dorpconcert In de stijlvolle kleine muziekzaal van „Huize Bijdorp" te Oegstgeest werd een muziekavond gegeven, zo mooi als men zich wensen kan. Gé- wend als men heden is aan groot klankvolumen moet men zich bij 't aanhoren vani een-1 clavecimbelcon- cert even instellen op de kleine ge luidsafmetingen van dit wondere in strument, en heeft men zich eenmaal hierop ingesteld, dan verneemt men een overrijke klankvariëteit. Me vrouw Catherine Gris-Ritsema de claveciniste oas welbekend liet zich ditmaal alleen horeru in ensem- blespel met de fluitist Cornelis Preuyt. Als soliste trad op Marie (Du- four claveciniste uit Lausanne. Ma rie Duf our is eigenlijk organiste en als zodanig concerteerde zij dezer da gen in de St. Bavo. Verder studeerde zij clavecimbel bij een leerlinge van Landowska. Wij hoorden van haar bijzonder gecultiveerd-fijn spel, met bewonderenswaard begrip voor'stijl volle klanken vorming en stemver T houding. Zij speelde twee sonates van Padre Soler en „Aire, Corant en Jigg" van Loeillet, volkomen natuur lijke muziek in melodische en har monische ontwikkeling. Niet minder dan vijf kleine sonates van Scarlatti stonden op haar programma, uiterst bekoorlijk stuk voor. stuk. De laatste in E gr. t. geestig, licht en afwisse lend. Uiterst dankbaar is de aria met variaties van J. S. Bach waarmede besloten werd en waarin de mogelijk heden van het instrument fraai wer den gedemonstreerd. De claveciniste wist deze juwelen van muziek in voortreffelijk evenwicht van vorm en geest voor te dragen. Cornelis Preuyt kennen wij beter als de cel list van het Röntgen-kwartet dan als fluitist. Blijkbaar heeft hij zijn tweede instrument terdege bijgehou den. Met mevrouw Gris-Ritsema aan het clavesimbel werd „Sonate F. gr. tvan Loeillet vertolkt. Levensvol en geïnspireerd klonk de mooie mu ziek. Ten slotte vermelden wij de „Sonate G gr. t." van Handel, welke het soliërend duo kunstzinnig ver tolkte. Het succes was groot en de belangstelling voor dit innemend mu siceren zeer voldoende. Onverdeeld was de bewondering voor de uitvoe renden. J. Kortmann. K.N.V.B. keurde nieuwe terreinen af Het is algemeen bekend dat het ARC-bestuur sedert vele jaren kampt met terrein-moeilijkheden. Het vo rig jaar heeft deze voetbalvereniging zich nog zo goed en kwaad als het ging kunnen behelpen. Maar zoals de zaken er nu voorstaan, is zij voor het komende seizoen verstoken van elke mogelijkheid aan de competitie deel te nemen, ook voor wat de la gere elftallen betreft. ARC, dat mo menteel 121 werkende leden telt, kreeg even voor de aanvang van de competitie de mededeling van de K.N.V.B. afd. Leiden, dat ook haar terrein aan de Steenstraat, het voor malig terrein van de Ohr. H.B.S. in het seizoen 1952/53 niet gebruikt mag worden. Deze mededeling kwam weliswaar niet geheel onverwachts uit de lucht vallen, maar ze heeft wel enige beroeringin Prot. Ohr. kringen veroorzaakt. En heel be grijpelijk. In het kader van het uitbreidings plan der gemeente, heeft het ge meentebestuur enkele jaren geleden besloten tot de aanleg van een drietal voetbalvelden, waarvan met inter nationale afmetingen. Hier zou de voetbalvereniging Alphia gehuisvest worden, dat haar bestaande terreinen t.z.t. ten offer zal zien vallen aan de uitbreiding der gemeentebebouwing, alsmede ARC, dat eerlang haar be staand veld zou moeten vei'laten, eveneens omdat het door het uit breidingsplan voor andere doeleinden zou worden 'benut. Twee van de nieuwe terreinen in de Heulkamp zijn voor ARC bestemd. De terrei nen zijn er. Eniger mate was ARC het vorig seizoen geholpen omdat ze met haar eerste en tweede elftal kon uitkomen op het bijterrein. Thans heeft de KNVB afd. Leiden ook deze nieuwe terreinen afge keurd. De aanleg van de terreinen, waarover men enkele jaren heeft gewerkt, werd uitgevoerd in DUW- verband. De vraag rijst nu of de be trokken instanties de aanleg van voetbalterreinen, volgens de eisen van de KNVB wel met de nodige zorg hebben aangevat. Wij laten de schuldvraag in het midden. Is het de gemeente die tekort schoot, is het de DUW, die ten deze onvoldoende des kundigheid zou hebben gehad, of heeft de KNVB een te strakke hou ding aangenomen, een houding die het ARC-bestuur wellicht niet heeft verdiend, als we in aanmerking ne men hoezeer het in de afgelopen jaren al heeft moeten tobben en toch de moed er in heeft gehóuden, al zijn hoop vestigend op de nieuwe ter reinen? Het bestaan van de verenigiiig is er mee gemoeid en het bestuur, dat nu begrijpelijk teneinde raad is, ziet geen kans op een oplossing. Temeer niet daar de kas al zeer groot geweld is aangedaan vanwege de grote be dragen, die de vereniging al heeft moeten investeren in de nieuwe ter reinen, zodat er geen geld meer over is om nog eens extra uitgaven te per mitteren om een terrein te huren. Het ARC-bestuur heeft voor Don derdagavond een algemene leden vergadering op korte termijn uitge schreven, waarin als het belang rijkste agendapunt deze aangelegen heid zal worden besproken. Niet alleen bij de Prot. Christelijke burgers van onze gemeente, maar bij zeer vele voetballiefhebbers leeft de mens, dat men spoedig tot een op lossing mag geraken, desgewenst door samenspreking met het ge meentebestuur, de KNVB en zo no dig de DUW-ieiding ende an dere plaatselijke voetbalverenigin gen! ROELOFARENDSVEEN Veenders vieren oogstdankfeest Op de eerste ochtend van de Oran jefeesten was het voor de leden van de L.T.B. reeds vroeg aantreden. Im mers, zoals in vele plaatsen, wordt het ook hier reeds traditie, om als in zet van de Oranjefeesten te begin nen met een dankoffer aan God voor de verkregen oogst en rijke zegenin gen in het afgelopen jaar. Te 7 uur kwamen boeren en tuinders naar de parochiekerk van St. Petrus Banden waa^ de geestelijk adviseur, pastoor Th. Schoenmaker, de H. Mis als dank offer aan God opdroeg. Het zangkoor zong de wisselende gezangen, terwijl de vaste gezangen gezamenlijk met de gelovigen gezongen werden. Tij dens de Offerande werd het "dank offer gesymboliseerd in het naar het altaar dragen en aanbieden aan God van een met groenten en fruit keurig opgemaakt draagbaartje, als mede een draagbaartje waarop een prachtige grote bloemenmand. Na de H. Mis zong het zangkoor o.l.v. de heer Jos. v. d. Meer het „Haec Dies" van Giesen. Het was weer een mooi indrukwekkend be gin van'het Oogstdankfeest, datniet alleen kerkelijk, maar ook naar bui ten feestelijk gevierd werd. Des avonds getuigde een uitver kochte Pancratiuszaal dat een ca- baretprogramma tijdens de feestda gen geen buitensporige weelde is. De oorz. van de L.T.B de heer N. Bakker sprak hier een kort wel komstwoord, vestigde de aandacht. Op de volgende week te houden bede vaart naar Heiló, waarvoor alsnog opgave tot deelname mogelijk is bij de bestuursleden van de L.T.B. tot en met Zondag, en sprak de wens uit dat het aangezocht cabaretgezel schap de aanwezigen een echte vro lijke en genoeglijke avond zouden be zorgen. Hierin slaagden „De Caboli- ni's" uit Alkmaar met een uiterst beschaafd gevarieerd programma ten volle. In de stemmig versierde Pancratiuszaal, waarin naast het to neel het vaandel van de L.T.B. prijk te was op deze avond o.m. tegenwoor dig burgemeester en echtgenote, de directeur der veiling, de heer N. Turk, en van de geestelijk overheid pastoor Th. Schoenmaker en pas toor S. Ligthart, pater van Dijk en de kapelaans W. Wortel en G. Poel, als mede de besturen van Middenstand en K.A.B. Met een gezellig samen zijn tot 1 uur werd het Oogstdank feest besloten. DE KWAKEL PAARD OP HOL. De knecht van de wed. Verhaar had paard en disselwagen voor een winkel gezet, om even een bood schap te doen, Op de wagen bevond zich het 13-jarig zoontje van de meelhandelaar Lammers. Plotseling sloeg het paard op hol. De jongen viel voorover van de bok en bleef op de dissel hangen. Ongeveer 500 meter kon hij zich nog vasthouden, maar moest toen loslaten. Hij kreeg een wiel over zich heen en liep ver schillen de hoofdwonden op. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd en kon na verbonden te zijn huis huiswaarts keren. Het paard werd na een langs de weg staande motor fiets omver- gegooid te hebben en een hek te hebben beschadigd ge grepen en tot stilstand gebracht. LEIDERDORP Bam-simultaanwedstrijd. In de gisteravond gespeelde simultaan- wedstrijd van de Leidse dammeester Wim Huisman tegen 35 Leiderdorpse dammers wist Wim Huisman 29 par tijen te winnen, terwijl hij er vijf re mise speelde tegen A. Spies, W. van Heusden, J. v. Sandijk, R. v. d. Zwan en B. Slegtenhorst. Voor de Leiderdorpse Damclub werd de eer hoog gehouden door J. v. d. Zwan, die zijn partij van Huisman wist te winnen. Door dit resultaat bereikte Huisman het buitengewoon hoog- gemiddelde van 90 TER AAR ORANJEFEESTEN AARDAM. Op Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Sep tember organiseert de Wilhelmina- ver. Oranjefeesten te Aardam, De eerste dag is voornamelijk bestemd voor de kinderen. Deze zullen wor den getracteerd en 's middags wor den op het feestterrein allerlei kin derspelen gehouden. De tweede dag heeft als hoogtepunt een grote wie lerwedstrijd, die begint om half twee. Er wórdt gehouden een wed strijd voor junioren en een voor se nioren. Het parcours loopt vanaf Aardam over de Provinciale weg naar de Galgmachine, vandaar over de Machine weg naar de Vrije Hoef en verder via Korteraar naar Aardam. De junioren rijden deze ronde een maal, de senioren driemaal. Aan de ze wedstrijd kunnen deelnemen in gezetenen der gemeente en zij, die hier werkzaam zijn. Na afloop vinden op het terrein volksspelen plaats. Aan de feestelijk heden van Zaterdagmiddag zal Arti muzikale medewerking verlenen. Op het feestterrein zullen verschillende attracties aanwezig zijn. TWEE ARTI-CONCERTEN. Tweemaal heeft de R.K. Muziek- ver. „Arti et Religioni" deze week 'n concert gegeven. Eenmaal in de gro te Veilinghal aan het Papenveer en eenmaal te Langeraar in de garage van de heer Ph. Lek. Beide keren bestond er veel be langstelling en goede aandacht voor het gebodene. Acti is bezig zich bij de gemeentenaren een steeds grotere populariteit te verwerven en een steeds grotere plaats in te nemen in de dorpsgemeenschap. Ook deze con certen dragen hiertoe weer bij. Steeds meer raakt men overtuigd van de onmisbaarheid van deze ver eniging en daardoor stijgt het besef van de. noodzakelijkheid om „Ai'ti" de npdige steun te verlenen. Voor deze concerten was het programma in het lichtere en populaire genre gehouden. Met enige vlotte marsen bestond het eerste gedeelte o.a. uit nummers als de Vogelkoopman, en een potpouri'i van Strausswalsen. Nummers die het publiek goed lig gen en een verdienstelijke uitvoe ring genoten onder de uitstekende leiding van de directeur, de heer Alex Muller uit Amsterdam. Voor 't tweede gedeelte van het program ma had de directeur een taptoe sa mengesteld, welke eveneens onder zijn leiding werd uitgevoerd door het orkest in samenv/erking met het tam boercorps en de hoornblazers. Als we in aanmerking nemen hoe betrekke lijk kort deze drumband nog maar bestaat, dan kunnen we er bewom dering voor hebben dat dit al bereikt is. De tamboer-maitre deed prachtig werk en zijn vorderingen zijn opval lend.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2